CLOSETPAPIER DE JAGER I floYlta. j KLOKPOEDER IRAK'S PRODUCTEN opknappen Zwemmer's Om te watertanden 15 cent per pakje Stationsweg 158-160 Rijwielhandel IJ MUIDEN Uitreiking distributiebescheiden. De uitreiking van distributiebescheiden in het tijdvak van 28 Februari tot en met 17 Maart zal voor de bewoners van IJmuiden- Oost, Velseh(dorp) en Driehuis plaats hebben in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost van Maandag«28 Februari tot en met Dinsdag 7 Maart. De bewoners van Santpoort (dorp en sta tion) kunnen hun bescheiden afhalen in de lokalen van het Badhuis: Spaarnberg aan de Wiistelaan te Santpoort en wel van Woensdag 8 Maart tot en met Maandag 13 Maart. Zij, die in Velsen-Noord wonen ontvangen hun bonnenmateriaal -in het Vereenigingsge- bouw aan den Wijkerstraatweg te Velsen-N. van Dinsdag 14 Maart tot en met Vrijdag 17 Maart. De na-uitreiking van distributiebescheiden wor'dt op Zaterdag 18 Maart gehouden in het dienstgebouw aan den P. J. Troelstraweg te IJmuiden-Oost; op Maandag 20 Maart in het badhuis Spaarnberg aan de Wiistelaan te Santpoort en tenslotte komt de na-uitreiking van distributiebescheiden op Dinsdag 21 Maart in het Vereenigingsgebouw aan den Wijker straatweg te Velsen-Noord aan de beurt. Schermende agenten. Evenals het vorig jaar worden er door de leden der Politie Sportvereeniging Velsen weer de noodige voorbereidingen voor de komende sportevenementen getroffen. Hier bij mogen de schermende agenten niet/wor den vergeten. Er wordt geregeld geoefend en de heer J. L. van Elmpt bij wien de leiding berust, delede ons mede dat er dit seizoen enkele nieuwelingen hun vaardigheid zullen be proeven. O.I.V. versus Waterloo. Een vriendschappelijke ontmoeting. Er zal Zondagmiddag om twee uur op het DEK-terrein te Bloemendaal een vriend schappelijke ontmoeting plaats hebben tus- schen de twee plaatselijke vereenigingen OIV en Waterloo. Het belooft een interessante wedstrijd te worden, daar beide partijen'het elkaar niet gemakkelijk zullen maken. OIV brengt haar sterkste elftal in het veld, waarin de vol gende spelers uitkomen: Doel N. N.; achter: Smit en Haver; midden:.Cottaar, Jac. Vink en J. Vink; voor: Zonneveld, W. Buur, Kra mer, S. Nanne en Erpskamp. Stellig zullen de belangstelling en de aan moedigingen van het publiek de spanning van dit voetbalevenement verhoogen. „Dierenvriendjes." Er blijkt herhaaldelijk, dat de jongeren een groote interesse toonen voor het dier. Het zou dan ook aanbeveling verdienen om de schooljeugd met de omvangrijke werk zaamheden der Dierenbescherming op de hoogte te brengen. Het uitwisselen van di verse wetenswaardigheden heeft eveneens zijn nut. De heer IJ. Reitsma, voorzitter der Velser afdeeling achtte een dergelijk streven ge- wenscht, doch onder de huidige omstandig heden zal eventueel van zulke leerzame ex cursies en samenkomsten helaas nog weinig kunnen worden verwezenlijkt. Aanrijding. Baldadige jongens de dupe Woensdagmiddag kwamen er op den Wij kerstraatweg te Velsen-Noord twee achter elkaar rijdende vrachtauto's in botsing. Het onverwachts stoppen van den vracht autobestuurder werd door den chauffeur der bestelauto te laat waargenomeh; zoodat een aanrijding niet kon uitblijven. Enkele jongens, die op de vrachtauto wa ren geklommen voor het gebruikelijke gra tis ritje, moesten hierbij het droevig resul taat van hun baldadigheid ervaren. Een van hen kwam met zijn linkerbeen tusschen de beide auto's bekneld. Dr. Fierstra kon spoe dig constateeren, dat de dertienjarige jon gen te Beverwijk zijn been boven de knie had gebroken, waarna hij per ziekenauto naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Bever wijk werd overgebracht. Het euvel der meerijders veroorzaakte reeds menig ongeval en wanneer zullen de jongeren dit eens begrijpen. Volksonderwijs. Plannen der Velser Afdeelingen. Er bestaat in de gemeente Velsen een toe nemende belangstelling voor het streven der Vereeniging voor Volksonderwijs. De pogingen om den bloei der openbare school te bevorde ren, blijven dus niet zonder resultaat. De be langen der jeugd worden hierbij geenszins vergeten, want het begrip „Volksonderwijs'' beteekent het voorkomen van versplintering. Het gunstig resultaat in de gemeente Velsen werd verkregen door de tijdsomstandigheden. Diverse maatregelen maakten immers een nauwere samenwerking tusschen de afdeelin gen Santpoort en IJmuiden noodzakelijk, zoo dat de werkzaamheden als het ware normaal kunnen worden voortgezet. In het kader dezer regeling konden er reeds enkele openbare bijeenkomsten worden georganiseerd, die een groot succes bleken te zijn. Het resultaat bracht vooral de afdeeling Santpoort een be hoorlijk aantal nieuwe leden. Met den heer Y. Reitsma, die voor beide afdeelingen steeds de stuwende kracht is, had den wij dezer dagen een kort onderhoud. Tot zijn voldoening deelde hij ons mede, dat de gang van zaken bij Volksonderwijs geen reden tot klagen geeft. Het gecombineerde werken der afdeelingsbesturen biedt diverse voordee- len en zoo zijn er, zelfs voor de komende maanden aantrekkelijke plannen uitgewerkt, teneinde den groei van Volksonderwijs te doen aanhouden. Voor de Santpoortenaren staat er bijv. op Zaterdag 4 Maart een openbare bijeenkomst op het programma, waarvoor stellig interesse zal bestaan. De heer Lode van Gent te Utrecht zal alsdan in het Jeugdhuis aan de Burge meester Enschedélaan een lezing houden over zijn reisbelevenissen onder den titel „Met de camera dwars door de wildernis van Donker Afrika." De heer Van Gent, die alleefi als blanke mbt dertien negers door de binnenlanden der Bel gische Congo trok, kwam hierbij in aanraking met zeer primitieve stammen in wier midden hij maanden leefde. Tijdens deze causerie zal de romantiek van het leven in de wildernis worden geïllustreerd door talrijke gekleurde projectiebeelden en negerzang. Voor de inwoners van IJmuiden-Oost komt er eveneens een bijzondere bijeenkomst aan de orde. De bekende declamator Willem van Capellen heeft voor Vrijdag 14 April reeds zijn medewerking toegezegd, terwijl eveneens op dien datum de Volksonderwijsfilm zal worden vertoond. Waarschijnlijk wordt deze ayond gegeven in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. De animo, waarmede de zaak van Volks onderwijs wordt behartigt, kenmerkt zich door bovengenoemde voortvarendheid. y//w/////}///J/^w////////^ Ze noemen haar een ,Jux# vrouwtje" Ze zegt tegen iedereen, dat j| ze nog echte thee heeft en m omdat ze Florita door een m zeefje inschenkt, gelóóft men 't ook! Florita is bijna niet w, van echte geurige thee te dt onderscheiden. Alleen de theeblaadjes ontbreken. Per d tien tabletten 12/ cent! THEETABLETTEN mei den echten Iheesmaak \ësmmw?////MM//////////m De Gieteling. De nieuwe competitie van de Gieteling is weer begonnen en ditmaal komen er zeven ronden aan de orde. De vorige kamp was echter over acht ronden verdeeld. In groep A werden er drie ftieuwe teams ingeschakeld, terwijl vier oudere kwamen te vervallen. De kampioenen maakten een slecht begin en stelden als nummer 7 te leur. De nieuwe paren, t.w. de twee eersten uit de B-groep werden als 8 en 10 gerang schikt, hetgeen geen fraai resultaat kon worden genoemd. Overigens waren er wei nig verschillen. In de B-groep deden de heer en mevrouw Grégouir wat van hen werd verwacht en behaalden samen -met Rodenburg Sr.Westerwa, een eerste plaats. Hun flinke voorsprong op nummer drie toont duidelijk aan, dat zij eerder in de A-groep thuis hooren. De resultaten in deze afdeeling loopen zeer uiteen. Nummer één en twaalf verschillen bijvoorbeeld 42 pun ten. De standen in de respectievelijke af deelingen zijn: Afd. A. i. ManteMolenaar 52 1/2; 2. VogelzangVogelzang 53 1/2; 3. Gerssen Gerssen 55; 4. v. OmmerenMaandag 56; 5. v. d. Weesde Waard 56 1/2; 6. Roden berg Jr.—Cattermolen 59; 7. Zandbergen— Christophersen 63; 8. SwierVisman 65; 9. KroonsbergSchouten 65; 10. Vermeulen Schuurman 67; 11. v. d. BroekHeynen 67 1/2. Afd. B. 1. GrégouirGrégouir 58; 2. Ro denberg Sr.Westerwal 58; 3. Jongkind Mevr. Meyes' 67 1/2; 4. Nieuwenhuizen Nieuwenhuizen 67 1/2; 5. Sint—v. Loon 71 1/2; 6. KoetenMulder 75 1/2; 7. Brus- senten Broeke 77 1/2; 8. AdelaarKra mer 77 1/2; 9. KeyserSonneville 78; 10. BachKoch 95; 11. de Bie-i—Jonker 98; 12. v. d. Bergv. d. Berg 100. Damclub IJmuiden. De onderlinge competitie der Damclub IJmuiden behoort weer tot het verleden en hoewel de uiteindelijke resultaten beter had den kunnen zijn, toch kwamen de D.C.IJ.- dammers geregeld in actie. In de persoonlijke wedstrijden dingen voor D.C.IJ. Dixhoorn, Laros en Postma mee voor de kampioenschappen van Kennemerland, die tevens de voorwedstrijden zijn voor het kam pioenschap van Nederland. Bij de reeds gespeelde eerste ronden heeft Laros beide malen verstek laten gaan. Hij kan deze partijen evenwel nog inhalen en stellig zal deze kans dan ook door hem wor den gebruikt. In een ontmoeting met Nele speelde Dix hoorn remise, terwijl Postma van Blom wist te winnen. Het zal voor de Velser dammers geen ge makkelijke taak zijn, om zich in de zware groep te handhaven. Spelers als Van Dartelen en Raman toonen zich immers geduchte tegen standers. AGENDA VRIJDAG 25 FEBR. IJMUIDEN. Thalia Theater: Liefdes-Première, 7.30 uur. BE VERWIJK. Ver. Gebouw, Populierenlaan. B. W. Jeugd W. A. D. Over 12 dagen tegen middernacht, 7.30 uur. SANTPOORT. Jeugd huis: Ledenvergadering Postzegelvereeni- ging Sbntpoort, 7.30 uur. ZATERDAG 26 FEBR. Thalia Theater; Liefdes-Première, 7.30 uur. P. S. V. Het elftal der Politie Sportvereeniging Vel sen zal niet Donderdag, doch Dinsdag 29 Febr. uitkomen tegen de Rotterdamsche Vuurvreters III. De wedstrijd wordt 's middags om twee uur op hej Kinheim-terrein gespeeld. SANTPOORT T. V. S. bloeit. In 1943 - 152 nieuwe leden. De heer A. W. Volmer secretaris der Turn vereeniging Santpoort heeft dezer dagen zijn jaarverslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat het jaar 1943 voor de populaire Sant- .poortsche vereeniging zich kenmerkte door een ongewone groei. Het aantal leden, dat aanvankelijk 147 bedroeg steeg tot 299. Vooral de Santpoortsche jeugd had haar aandeel in deze toenemende interesse. De uitbreiding der TVS-gelederen bood in de diverse afdeelingen de volgende ge gevens: meisjes-adspiranten van 60 tot 158, jongens-adspiranten van 30 tot 64, dames van 20 tot 42 leden. De afdeeling heeren en dames-seniores sen bleven vrijwel gelijk TVS kan met haar oogst van 152 nieuwe lingen tevreden zijn. Santpoort naar De Kennemers. Zondag gaat Santpoort De Kennemers in eigen huis bekampen. Hoewel het zwaard van Damocles tiiet meer boven beide ver eenigingen zweeft, belooft het een zeer in teressante strijd te worden. Dit. in de eerste plaats omdat de 16 December door Sant poort onverdiend geleden nederlaag dient te worden gebroken, ten tweede met het oog op de plaats op de ranglijst en ten derde omdat Santpoort dit seizoen nog geen re turnwedstrijd heeft vêrloren. Het zal dus wel spannen in het Beverwijksche Sport park. Santpoort' komt vermoedelijk in de be kende opstelling uit, geheel zeker is dit nog niet. De wedstrijd begint te half drie^ „Drooglijninspectie" had succes. Ónder de huidige omstandigheden zou het eigenlijk geenszins overbodig zijn om de drooglijnen en hun waardevolle collectie waschgoederen te bewaken, want het die vengilde kan alles gebruiken. Herhaaldelijk moeten de zorgzame huis moeders tot de conclusie komen, dat der gelijke personages een zoogenaamde „droog -lijninspectie" hielden, waarbij zij natuurlijk steeds iets voor zichzelf medenamen. Veelal zijn de dieven even spoorloos als hun buit verdwenen en dan is het een puzzle om zoo'n diefstal op te helderen. Ten nadeele van een' inwoper van Sant poort werd er dezer dagen vanaf een droog lijn op het erf achter zijn woning een wol len deken ontvreemd. De Velser politie tracht alsnog om de da ders op te sporen. De boodschap van Stalin aan Roosevelt. Uit New-York wordt gemeld, dat Roosevelt Dinsdag op de persconferentie heeft verklaard, dat de boodschap, die Stalin onlangs tot hem heeft gericht „geen betrekking heeft gehad op de Poolsche grenskwestie". In dit verband zeide Roosevelt ook, dat het voorstel aandacht verdient om na den oorlog Duitsche arbeids krachten en materialen te gebruiken voor „het herstel van historische bouwwerken". Naar de Sovjet-nieuwsdienst mel^t, heeft Roosevelt ter gelegenheid van den 26en ver jaardag van het roode elger een telegram ge zonden aan Stalin, waarin o.a. gesproken wordt over de samenwerking, die door de verdragen van Moskou en Teheran is bereikt. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. DE PRIJS VOOR SINAASAPPELS. De prijzen voor sinaasappels mogen tot nader aankondiging ten hoogste als volgt worden be rekend: Importeur aan grossier 98,89 per 100 kg. Grossier aan kleinhandelaar 108,33 per 100 kg. Kleinhandelaar aan consument 0,13 p. 100 gr. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN. De Provinciale Voedselcommissaris voor Noord- Holland maakt belanghebbenden er op attent, dat er, ofschoon het aan buitenlanders niet ver boden is om in Nedrland zaaiklaar land voor de teelt van vlas te huren, door hen rekening mee dient te worden gehouden, dat zij hierdoor niet gerechtigd zullen zijn het op die wijze geteelde stroovlas te exporteeren. De huurders zullen worden gelijkgesteld met Nederlandsche telers en zullen derhalve hun stroovlas als elke andere teler diehen te verkoopen, terwijl een eventueele verplichting tot inlevering^ ook op- hen van toe passing kan zijn. BEDRIJFS VOLKSTUINEN. Gezien de vooruitzichten betreffende de groen- tenvoorziening voor het komende seizoen ver dient het aanbeveling een zoo groot mogelijke uitbreiding van de groententeelt te bevorderen. Het teler* van groenten kan (behalve in daar voor geschikte particuliere tuinen) gescrieden in volkstuinen en bedrijfsvolkstuinen. Een ieder wordt derhalve in zijn eigen belang aangeraden zooveel mogelijk te trachten zichzelf een gere gelde groentenvoorziening te verzekeren. De voorwaarden waarónder het is toegestaan als particulier een volkstuin te exploiteeren zijn reeds eerder bekend gemaakt. Het houden van een volkstuin zonder dat men in het bezit is van een geldige registratiekaart van het Bureau P.V C. te Alkmaar is verboden. Evenals voor de ge- reinigt voortreffelijk vuile Handera Daar Klokpoeder onschadelijk tó voor de huid, is het een uitkomst voor allen, die zuinig moeten zijff met hun zeeprantsoen. ook voor vui(e handen. wone volkstuinen wordt er naar gestreefd om aan het instituut van den bedrjjfs volkstuin, (waarin door groepen van personeel van fabrie ken en bedrijven geazmenlijk voedingsgewassen wonden geteeld) uitbreiding te geven. Een be- drijfsvolkstuin moet voldoen aan de volgende voorwaarden. Behalve het ploegen of spitten, het bemesten en eggen van het land moeten alle werkzaamheden aan de teelten, zooals zaaien, planten, schiffelen en oogsten) door de deèlne- mers zelf worden verricht. Het doen uitvoeren van deze werkzaamheden door niet-deelnemers, aldan niet tegen vergoeding, is niet toegestaan. Bedrijfsvolkstuinen moeten zijn aangesloten: a. bij het Bureau Aardappelverbouw (B.A.V.) te Arnhem, als de exploitatie van den tuin door het B.A.V. wordt verzorgd. Alle administratieve werk zaamheden (zooals uitreiking van deelnemerskaar ten e. d.) geschieden door het B.A.V. b. Bij de afdeeling Volkstuinen van het Bureau van den P.V.C. te Alkmaar, als de bedrijfsvolkstuin niet door het B.A.V; wordt geëxploiteerd. Hiervoor moet den schriftelijk een vergunning worden aangevraagd en tevens een teeltplan worden In gediend door den verhuurder. Dit teeltplan moet in voldoende mate aan de eischen van dezen tijd zijn aangepast. Het afsluiten van contracten met landbouwers onder de benaming „bedrijfsvolks tuin" voor de teelt van tuinbouwgewassen, zon der dat hiervoor door het Bureau P.V.C. schrif telijk toestemming is verleend, is verboden. BENZINE VOOR GRAANMAAIERS' ZELFBINDERS. Houders van gvaanmaaiers/zelfbinders dienen er ernstig rekening mee te houden, dat geen en kele zekerheid kan worden gegeven, dat voor eventueel daaraan gekoppelde motoren wederom benzine beschikbaar zal worden gesteld. Belang hebbenden wordt daarom ten sterkste aangera den, reeds thans de noodige maatregelen voor ombouw te treffen. LEVERING VEEVOEDERAARDAPPELEN PROV. BUREAU DER V.B.N.A. Het Prov. Bureau der V.B.N.A. koopt géén veevoederaardappelen meer aan bij telers, In de plaats hiervan kunnen telers bij het aanvragen, van een veevoederverklaring voor aardappelen aan hun P.B.H. opgeven, dat zij deze voeder- aardappelen thans willen verkoopen aan een bij de V.B.N.A. aangesloten handelaar in veevoeder. KORTING BIJ TE LAAT LEVEREN VAN VLEESCH EN TUCHTRECHTELIJKE VER VOLGING. In verband met het feit, dat er eenig misver stand blijkt te zijn ontstaan door een mededee- ling van de vorige week, waarin gesproken" werd over een boete, die door het Bedrijfschap werd opgelegd voor elke week, die men te laat was met leveren, wordt er de aandacht op gevestigd dat deze boére, beter kan men spreken van kor ting of inhouding, niets te maken heeft met de boete die.de Tuchtrechter, naar aanleiding van een deswege opgemaakt proces-verbaal, oplegt. Het verweer, dat sommigen voor den Ambtenaar van de Tuchtrechtspraak aanhalen, da't men reeds „beboet" is, is dus in -t geheel niet steek houdend. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. VAM dc wise «ac Tracteer Uw huisgenooten eens op een pudding van Laapls Gerstegriesmeel, het fijnste dat er is. Probeer ook eens: Laan's Gort 314 en 885 en Laan's Parelgort "Klaar in g een wip! n B e N.V. KONINKLIJKE PELLERIJ .MERCURIUS" v/h GEBROEDERS LAAN HUWELIJK Voor een gelukkig huwelijk is vertrouwen noodig. Het is riu eenmaal een belangrijke stap om een levenspartner te kiezen. Wilt u dan "ook een directe en discrete kennis making, wendt u dan uitslui tend tot een betrouwbaar en beschaafd adres en dat is: BUREAU KUNZE Titiaanstr. 48, Amsterdam Z. Vraagt kostelooze inlicht, in blanco enveloppe Voor het van UW RIJWIEL en het Vulcaniseeren van Uw Ban den is ook UW ADRES CEDERSTR. 53 - IJM. O.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3