Hoorapparaat defect 1 ZAADHANDEL HELIINCS N.V. MAATSCHAPPIJ „ALKMAAR PACKET" ver»o n<ft ÏX:? Vraagt voortaan MOLENAAR'S KINDERBLOEM ter vervanging van Molenaar's Kinder meel, waarvan wij de productie tijdelijk moesten stopzetten. Molenaar's Kinder- bloem is een zeer goed voedsel voor baby's en kinderen - licht verteerbaar, voedzaam en smakelijk. Uitsluitend ver krijgbaar op de rijstbonbene- vens op de be- sebuitbon (1 pak is 3 beschuit- bonnen). IJMUIDEN De versperde gebieden en de jeugd. Belangrijke mededeelingen. We vestigen de aandacht op een bekend making van den burgemeester van Velsen in dit blad, waarin wordt medegedeeld, dat het beireden van en het verblijf in de hieronder genoemde gebieden aan alle kinderen bene den vijftien jaar, die er niet wonen, is ver boden: Het ten Westen van de Schoutenstraat en de Evertsenstraat gelegen gedeelte van IJmuiden. Alle ontruimde straten en wegen in Driehuis en Velsen en de daaraan grenzende bebouwde en onbebouwde perceelen, met uit zondering van den Rijksweg, de Meervliet- straat, den Parkweg, den Stationsweg en het deel van den Zeeweg van de halte Zeeweg tot den hoek van den Driehuizerkerkweg en van den Driehuizerkerkweg van den hoek van den Zeeweg tot de halte Driehuis-Westerveld. In deze straten mogen slechts de openbare rijwegen en voetpaden, en niet de aangren zende gronden, betreden worden. Iedere overtreding wordt gestraft. Het betre den van bebouwde en onbebouwde gronden in de verboden geëvacueerde gebieden kan als poging tot plundering gestraft worden. Ook de ouders kunnen onaangenaamheden ondervin den. Men raadplege hiervoor, evenals voor de uitzonderingsbepalingen ten behoeve van schoolkinderen, bovenbedoelde bekendmaking. Veel belangstelling voor voetballezing. Op initiatief van de gemeente zal ir. A. van Emmenes 11 Maart te half acht in Zomerlust te Santpoort een lezing over voetbaltactiek houden. Hiervoor blijkt zoo veel belangstelling te bestaan i dat het niet mogelijk is aan alle aanvragen te voldoen. Vele leden van de voetbalvereenigingen in deze gemeente, waarvoor de bijeenkomst wordt gehouden, zullen dus nog even geduld moeten hebben. Het ligt namelijk in de bedoe ling een tweede bijeenkomst te doen plaats heb ben, welke hoogstwaarschijnlijk te Velsen-Noord zal worden gehouden. Er is echter nog geen defi nitief besluit genomen. Diplomazwemmen. Bij het diplomazwemmen voor leerlingen der R.K. Ulo-sChool in het VeLserbad te IJmuiden Oost slaagden de volgende candidaten: Diploma A: de meisjes E. de Beer, Th. van Hoogen, E. Heyboseh, M. Duin, A. Vrijhoef, M. Zuurbier en J. v. Wetering en de jongens: L. J Bodt, A, Schoorl, J. Beumer, H. Kramer, C. Ves- sies, A. van Westero-p en A. Wittebroord. Diploma B: de meisjes A. de Ruyter, E. Ouden dijk, A. Kelbling, A. Böhm, E. van Galen, M. Eiken, H. Boon, E. de Rooy en G. Schouten en de jongens: A. Meester, D. Vendrig, P. Arisz, H. Groen, C. Hekelaar en C. Weber. PERSONALIA Bij de te Amsterdam gehouden examens voor het Mercurius-Kantoordiploma Machine- schrijven. slaagden de dames T. Lampers, C. Kwaak, J. Vermandei, F. Schütz en de heeren C. Weber en G. van Beek. t* i L Ji SPREEKT en VERSTAAT U ook vreemde talen t>e telefoon znl in de toekom Kt een belang rijke rol spelen in het Internationale handels verkeer. Parate kennis van minstens drie VREEMDE TALEN is dan onmisbaar. Leer ze thuis via de gramofoon. Ik interesseer mij voor detaal j SAAM S7BAAT I ZUi: I KE 99 Rijwielbandenbon vervalscht. Dat er een zeer groote vraag naar rijwiel banden is, mag als algemeen bekend worden beschouwd. Een inwoner van Beverwijk pro beerde met een vervalschten rijwielbanden bon een band te koopen, doch de rijwielhan delaar te Velsen-Noord, bij wien hij zijn kans waagde, ontdekte het. De politie kreeg kennis van dit geval en maakte proces-verbaal tegen den vervalscher en den uitgever van den bon op. Dure rookertjes Een inwoner van IJmuiden verkocht shag voor 95 per kilogram. De politie kreeg hier van kennis en maakte proces-verbaal op. Een hoeveelheid shag werd in beslag genomen. Huismoeder verkocht haar bonnen. Door de politie werd vastgesteld, dat een huismoeder de levensmiddelenbonnen van haar gezin had verkocht. Zij had er in totaal 105 voor gekregen. Het gelukte de politie den kooper te achterhalen, wien door een pro ces-verbaal duidelijk werd gemaakt, dat zijn handelwijze verboden is. Ook de huisvrouw had een bekeuring in ontvangst te nemen. Tabak zonder bon. Het komt meer dan eens voor, dat buiten deze gemeente wonende personen aan arbei ders in deze plaats sigaretten en shag clan destien verkoopen. Een Haarlemmer, die zich hieraan schuldig maakte, werd geverbaliseerd. Uit het voortgezette onderzoek bleek, dat nog drie Haarlemmers zich met dezen handel op hielden. Een groote hoeveelheid shag werd in beslag genomen. Lijk opgehaald. In het Noordzeekanaal is het lijk van een jeugdig persoon opgehaald. De politie heeft vastgesteld, dat dit het stoffelijk overschot van den 25-jarigen H. was, die 3 December tijdens een aanvaring in het Noordzeekanaal van een zolderschuit is gevallen en verdron ken. Het lijk is naar de Algemeene Begraaf plaats te IJmuiden overgebracht. Te dure rabarbersap. In dezen oorlogstijd worden door fabrikan ten vaak nieuwe artikelen in den handel ge bracht. Ook deze zijn echter aan een bepaal den prijs gebonden. Aan rechercheurs van de Velser politie bleek, dat een winkelier te IJmuiden rabarbersap tegen te hoogen prijs verkocht. Niet alleen de winkelier, maar ook de grossier en de fabrikant moesten een pro ces-verbaal in ontvangst nemen. VELSEN GOEDE DAG VOOR IJMOND. Het is Zondag voor de handbalclub „IJmond" een goede dag geweest, daar twee wedstrijden eindigden in een zege en in den derden de punten werden gedeeld. Het eerste dameselftal speelde thuis de be langrijke ontmoeting tegen Bato I. Een span nende strijd, waarin beide ploegen aan elkan der waren gewaagd, gal' goede aanvallen, maar resultaat bleef voor de rust uit. Ook na de hervatting spande het en het was een fout van de IJmond-keepster, die overigens goed werk deed, dat bij het uitgooien de bal bij een tegenstandster kwam, welke het ieder met een boogballetje over de ver uitgeloopen keepster in het touw deponeerde (0-1). IJmond verhoogde het tempo en na een snellen aanval gelukte het spil A. Harmeyer met een fraai schot gelijk te maken. Door dit resultaat verzekerden de IJmond- dames zich van de tweede plaats op de rang lijst. Tegen Vooruit II uit Zaandam bleken de heeren van IJmond I thuis spoedig een over wicht te hebben, wat dan ook in doelpunten werd uitgedrukt. Hofman scoorde het eerste doelpunt en vlot volgden nog goals van Sche pers en Hofman, die den stand tot 6-0 opvoer den. Het forsche verdedigingssysteem van Vooruit II veroorzaakte onaangenaamheden, waardoor de IJmond-middenvoor zelfs het veld verliet. Met 10 man werd het voor de Velsenaren moeilijker en konden de Zaan- kanters daarvan profiteeren. Wel werden zij goed in bedwang gehouden, maar verhinderd kon niet worden, dat doelman Van Veelen 'weemaal werd gepasseerd. Even voor het nde gelukte het Barbiers uit een doorbraak den stand op 7-2 voor de Velser ploeg te brengen Ondanks de lange reis leverde IJmond 2 'heeren) een goede prestatie door in Den Hel der van H.A.V. te winnen, na eerst met 5-1 te hebben achter gestaan. Reeds direct na den aanvang scoorde H.A.V., maar spoedig volgde de gelijkmaker van den uitstekend spelenden rechtsbuiten. De IJmond-achterhoede raakte haar vorm nu kwijt en H.A.V. zag daardoor kans er 4-1 van te maken. Zelfs werd nog een vijfde doelpunt geboren, maar toen scoorde IJmond tegen (5-2). Na de hervatting werden de bakens verzet en een prachtige combinatie van IJmond zorgde thans voor doelpunten. Den achterstand liep IJmond snel in en veranderde deze in een 5-7 voorsprong, alvorens H.A.V. ook weer doelpuntte (6-7) Vlak voor het eindsignaal scoorden de Vel senaren nog eens en behaalden daardoor een verdiende 6-8 overwinning. In het bijzonder moet het spel van rechtsbuiten Nic. Michel worden genoemd, die niet minder dan 6 doel punten op zijn naam zette. SANTPOORT Aardappelen zonder geleidebiljet. Rechercheurs van de Velser politie stelden vast. dat er te Santpoort zonder geleidebiljet aardap pelen werden vervoerd. Daar slechts het vervoer van tien kilogram ,.vrij" is werd de partij aard appelen, groot 5500 kilogram, in beslag genomen. Tegen den kooper en den verkooper werd pro- ces-verbaal opgemaakt. WEER EEN FIETS ONTVREEMD Een inwoner van Santpoort deed bij de politie aangifte van diefstal van een rijwiel van een erf aan de Anemonenstraat. Stamkaart van ander gebruikt. Een inwoonster van Santpoort had gedurende eenige maanden op de stamkaart van een ander onrechtvaardig distributiebescheiden in ont vangst genomen. Het geval werd ontdekt, zoodat de politie proces-verbaal opmaakte. Opdrijving huurprijs. F.en inwoner van Santpoort had een deel van zijn huis aan een medebewoner onderverhuurd, maar daar voor te veel berekend. Wegens huur prijsopdrijving werd er proces-verbaal tegen hem opgemaakt. SCHOOLNIEUWS Met de weder in gebruikname van de School met den Bijbel zijn thans alle drie Santpoortsche scholen weer in hun eigen gebouw gehuisvest. Hierdoor ontvangen alle kinderen weer heele dagen les. BEVERWIJK Schapenstroopersbende ontmaskerd. Goede vangst van Beverwijksche politie. Hoewel de Beverwijksche politie reeds sinds het vorig jaar diverse pogingen aan wendde om het toenemende aantal scha pendiefstallen op te helderen, bleven de re sultaten aanvankelijk achterwege. De daders opereerden geregeld in Bever wijk en omgeving en het mocht niet geluk ken om de daders tijdens hun strooptochten te betrappen, tot er in de afgeloopen week in het duister van den nacht enkele perso nen met een gestolen schaap op den Hof- landerweg werden aangetroffen. Natuurlijk konden de dienaren der wet hun nieuwsgierigheid moeilijk bedwingen en al spoedig bleek tijdens het onderzoek op het hoofdbureau van politie, dat men een goede vangst had gedaan. De aangehoudenen, die hun buit vanuit den Wijkerpolder in veiligheid wilden bren gen, behoorden tot een dievenbende, die reeds een uitgebreide reeks diefstallen had gepleegd. Deze aanhouding leidde tot meer arresta ties. Het onderzoek wees uit, dat het com plot zeven leden telde, waarvan er zes te Beverwijk en een te Haarlem woonden. De diefstallen, die door vijf personen werden gepleegd, omvatten niet minder dan 15 schapen, waarvan er 11 te Beverwijk, 2 te Uitgeest en 2 te Heemskerk konden wor den bemachtigd; terwijl het resteerende tweetal als helers optrad. Het vleesch der dieren, welke clandestien werden geslacht, kwam in den zwarten han del terecht. Er kwam echter nog meer aan het licht, want bovendien kon worden geconstateerd, dat de arrestanten de interesse niet tot scha pen beperkten. Integendeel, de heeren van het „gilde" pleegden te Beverwijk 8 en te Haarlem 2 rijwieldiefstallen. Bovendien behoorde het stelen van ko nijnen tot hun practijken, waarvan minstens 7 gevallen werden bekend. In Haarlem stal men onder anderen een bureauklokje en een schrijfmachine. De col lectie buitgemaakte artikelen vermeldt voorts een hoeveelheid Nederlandsche mun ten. een fototoestel met statief, twee rijwiel buiten- en binnenbanden, een paar rubber laarzen en een electromotor. Een der verdachten had een zonderlinge methode. Na het stelen van drie rijwielen te Beverwijk kreeg hij blijkbaar wroeging, hetgeen voor hem een aanleiding bleek te zijn om de stalen rossen weer elders op di verse plaatsen in de gemeente onbeheerd achter te laten. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat een gedeelte der ontvreemde goederen, waaronder de schrijfmachine, werd terug gevonden. Zoo zal de bonte avonturenreeks eener dievenbende binnen de gevangenismuren worden beëindigd. Textielgoederen ontvreemd. De fam. A. J. H. moest dezer dagen hon- stateeren, dat onbekenden tijdens de avond uren in hun woning aan den Patersweg een onderzoek hadden ingesteld. Er was een en ander overhoop gehaald en diverse goederen worden vermist. De die ven eigenden zich zeven beddenlakens, zes kussensloopen en twee theedoeken toe. Vermoedelijk maakten zij gebruik van een valsche sleutel. De politie stelt een on derzoek in. Zwijntjesjagers actief. Trols de oplettendheid der politie wisten de zwijntjesjagers weer drie Beverwijkers van hun rijwiel te berooven. Van een erf aan de Bree- straat, uit een poort naast een woning aan den Kees Delfsweg en aan den Noorderwijkweg le verden hun speurtochten naar heerenriiwielen succes op. Er wordt een onderzoek ingesteld. VEREENIGING VAN A.MATEUR- TABAKTEEERS De onlangs opgerichte Vereeniging van Amateurtabaktelers heeft met de benoeming van de bestuursfunctionarissen een aanvang gemaakt met haar werkzaamheden. Mocht het aantal leden, dat zich, staande' de oprich tingsvergadering aansloot, dertig bedragen, reeds thans is dit aantal bijna tot het dubbele gestegen, zoodat mag worden aangenomen, dat de vereeniging zich wel een bestaansrecht zal weten te scheppen. Het bestuur bestaat nu uit de heeren W. Muyen, voorzitter; B Machielse, Kees Delfs weg 48 te Beverwijk, secretaris en de leden P. Koster, A. van Rijn en D. v. d. Zwaan. Heeft een verpakking waarde Wanneeropeen verpakking de naam W, A. Schollen voorkomt, dan heeft deze waarde. Dan bes'aat de in houd uit goede waar, samen gesteld uit zuivere, verant woorde grondstoffen. Voor heelden daarvan zijn W A. Scholten's Albumona. Butaroma, Transparanta, sago. verpakt aardappel meel, etc. W. A. SCHOLTEX's A ardappelmeelfabrieken GEVONDEN VOORWERPEN (week van 21 t.m. 28 Febr.). Een paar grijze handschoenen, beilge ceintuur, rijw.slot sleuteltje, groote Lips- sleutel, blauwe want, blauwe handschoen, want, zilv.bon a f 1, hond, bruin kinderschoentje, lange huissleutel, bruine portemonnaie met inh., zilv. ring, kop v. electr. rijw. lantaarn, bruin led, ceintuur, zijschot van een vrachtauto en een hal ve bus benzine. VERLOREN VOORWERPEN (week van 21 t.m. 28 Febr.). Een boodschappentasch, bruine por temonnaie met inh., armbandje, damesdas, kin derwantje, bruine portemonnaie, zilv. dames armband, bankbilj. v. f 10, en 3 van £25, dames- portemonnaie met inh., bruine portemonnaie met inh., kinderpantoffel, meisjeswant, rapporten- schrift voor 5de klas, portefeuille met inh., zilv. armband. TOONEELVOORSTELLING. Onder regie van Anth. Verheyen wordt Don derdagavond om half acht in het Luxor Theater opgevoerd „Een man met een goed hart", een spel van Antoine. Tot de medewerkenden be- hooren onder anderen Bert Botterman, Job. Steeman en mevrouw Rie Elking. AGENDA WOENSDAG 1 MAART. IJmuiden, Thalia- Theater: Liefdes-première (film), 7.30 uur. DONDERDAG 2 MAART. IJmuiden, Thalia- Theater: Liefdes-première (film), 7.80 uur. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. „BÉSTELLRECHTE" VOOR STAALPLATEN. In aansluiting aan het bepaalde in circulaire no. 804 d.ö. 31 Jan. '44 van rijksijzer wordt be kend gemaakt, dat de Duitsche walserijen toe stemming hebben ontvangen om bestellingen op staalplaten, welke zij binnen den vastgestelden uitlooptermijn (dus voor 15 Febr. 1944) niet kon den uitvoeren en waarvoor dus ..Bestellrechte" zoulen moeten worden ter beschikking gesteld, toch uit te voeren, zonder dat de vereischte ..Be stellrechte" gelijktijdig in ontvangst worden ge nomen. Zulks is evenwel slechts mogelijk ten behoeve van geregelde afnemers der walserijen en onder voorwaarde, dat de vereischte „Bestell rechte" voor 15 April '44 aan de walserij worden overgedragen. Uitsluitend de walsprogramma's der walserijen zijn beslissend voor het al of niet uitvoeren van bepaalde bestellingen, derhalve niet de wenschen van opdrachtgevers. VERWARMINGS- EN KOOK APPARATEN. Blijkens een bekendmaking in de Staatsct. van 28 Februari '44 zijn fabrikanten en importeurs van en grossiers in verwarmings- en kookappa- raten in den vervolge verplicht om, wanneer zij een te hunnen name uitgeschreven verkoop- en afleveringsvergunning ontvangen, het daarin vermelde artikel te verkoopen en af te leveren aan den in die vergunning genoemden afnemer. Deze verplichting geldt ten aanzien van kolen- kachels, met uitzondering van kachels voor cen trale verwarming; kolenhaarden en kolenhaard kachels; kolen fornuizen, mt inbegrip van die met aangebouwd gasfornuis; gaskachels, gas haarden; gaskomforen; gaskooktoestellen; gas fornuizen, gasovens voor huishoudelijk gebruik. Stuur het ons op! Aiie merken en soorten ge hoorapparaten worden door .onze Technische Afd. snel, deskundig en billijk gerepa reerd! Wendt U omgaand tot: VAN HAEFTEN'S IJsselstraat 71-J AmsterÜam-Z. Gevraagd voor de morgen uren een nette BROODBEZORGER bij J. BRUINOOGE, Sant poort-Station. Eikenstraat 1 - IJmuiden O. Ook uw adres voor diverse GROENTE- en TUINZADEN alsmede TABAK, MAIS en KUNSTMEST. 1944 402) 0.45 0.70 0.25 0.10 0.25 0.20 0.30 TARIEF ingaande 5 MAART V eisen/IJ muiden«Prijsvaststelling No. 081. VS. Amsterdam enk. reis le kl. 0.70 2e kl. retour le kl. 1.05 2e kl. Velsen/IJmuiden Westzaanenk. reis le kl. 0.35 2e kl. Velsen/IJmuiden enk. reis le kl. 0.15 2e kl. Westzaan/Amsterdamenk. reis le kl. 0.35 2e kl. Rijwielen, kinder wagens en hond enk. reis le kl. 0.20 2e kl. retour le kl, 0.30 2e kl.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3