IJMUIDEN Brutale rijwieldieven. Nog steeds komt er geen einde aan het oi .eden van de zwijntjesjagers, die ook in de gemeente Velsen al dikwijls hun slag hebben geslagen. De fietsendieven gaan op zeer brutale wijze te werk. Dit blijkt vooral te Santpoort, waar geregeld fietsen van het station werden ontvreemd. Korten tijd ge leden werd er bij het station een particu liere rijwielstalling geopend, welke op een der eerste dagen reeds met het bezoek van een zwijntjesjager werd vereerd. Enkele malen zijn er intusschen reeds meer fietsen gestolen. Ook dezer dagen werd er weer een ten nadeele van een inwoner van Santpoort ontvreemd. Duidelijker bewijs, dat de uiter ste waakzaamheid noodig is, behoeft niet te worden gegeven. Vogelbescherming van veel nut. Een controleur over zijn ervaring. De heer J. J. Bolland, die onlangs tot con troleur Vogelwet '36 werd benoemd, is voor velen een goede bekende. Zijn interesse voor de vogelwereld bestaat reeds geruimen tijd en zoo vervulde hij geruimen tijd het secretariaat van het Vogel-Waarnemingsbureau te Amster dam. Van hem vernamen wij, dat de onlangs ver schenen bepalingen de toepassing der Vogel- wet '36 zijn. De controleurs, waarvan er reeds 48 in ons land zijn aangesteld, verrichten hun taak onder leiding van een hoofdcontroleur. Het is de bedoeling om het vangen en dooden van vogels tegen te gaan en baldadigheid te beletten. In sommige plaatsen zijn zelfs vogelwachten ingesteld, waarvoor leerlingen van middelbare scholen en natuurliefhebbers zich beschikbaar verklaarden. Ter toelichting van de nieuwe regeling merkte de heer Bolland op, dat degenen, die over een verzameling geprepareerde vogels beschikken, een lijst hiervan moeten inleveren aan het departement van Wetenschap en Kui tuur. Dit dient te geschieden vóór 30 April, .waarna de vergunning wordt toegezonden. Wat doet men nu als er een doode vogel wordt gevonden, die voor het prepareeren in aanmerking zou komen Door den controleur of de politie wordt op aanvraag een vervoer- bewijs verstrekt, waarna een erkende prepara teur voor de behandeling kan zorgen. Het merkteeken van dezen vakman is voldoende om eventueele controlebezwaren op te heffen. De heer Bolland verwachtte, dat er binnen kort een aantal erkende preparateurs zal wor den aangewezen, want er wordt op dit gebied nog veel minderwaardig werk afgeleverd. De nieuwe regeling werd reeds eerder be kend gemaakt. Er zijn hieraan voor de vogel rijkdom, die in ons land 350 soorten omvat, voordeelen verbonden. De streek van Hillegom tot Beverwijk biedt den vogelliefhebber veel te genieten en vooral de gemeente Velsen met zijn afwisselende landschappen van bosch, zee, weide, duin en strand telt vele honderden gevederde vrien den. Thans, nu vangnetten, lijmstokken en vergift niet meer als bestrijdingsmiddelen der vogels worden geduld, kunnen er goede resul taten voor de vogelbescherming worden be reikt. De heer Bolland constateerde, dat het vogel leven te Velsen ondanks diverse invloeden en de activiteit der eekhoorns zich uitbreidt. Het Neethof is bijv. een soort reservaat. Ook te Velsen is de baldadigheid een veelvuldig voor komend kwaad. Nesten uithalen, eiervervoer en dergelijke zijn verboden. De heer Bolland noemde dit probleem slechts een kwestie, die door het leiden der belangstelling in goede banen, afdoende kan worden opgeheven. Voor lichting blijkt hiervoor onmisbaar te zijn. Men late de jongeren zelf nestkastjes maken en plaatsen. De inspectie onder deskundige leiding doet den vogelkenner ontwaken en verdere maatregelen zijn wellicht overbodig. Lezingen met films en lichtbeelden doen de rest. Werkelijk het euvel blijkt zoo moei lijk niet te wezen. Zoo kwamen tenslotte tot de conclusie, dat de taak van den vogelcontroleur niet is om politie-agent te spelen en een proces-verbaal op te maken, doch voornamelijk om de inte resse voor de bescherming der vogels op te wekken, waarbij wellicht soms zal moeten worden opgetreden. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. M. Geels, z., Willemsbeek- weg 54, IJmuiden-Oost. J. Schoemaker, d., P. C. Hooftlaan 69, Driehuis; G. M. C. Voor ham, z., Trompstraat 80, IJmuiden-Oost; B. Demmers, z„ Cypressenstraat 26, IJmuiden- Oost; W. Laman. d., Zandersstraat 9, IJmui- den-Oost; G. J. Wijngaarden, d., Hoofdstraat 75, Santpoort; J. van Rijswijk, d.. Terras- weg 23, Santpoort: M. M. G. Meijer, d., Wij- kerstraatweg 16, Velsen-N. Overleden: B. Regenspurg, 52 j., echtgene. van C. v. d. Brink, Zandersstraat 31, IJm.- Oost; J. Raspoort, 2 j., d. van H. H. Raspoort Planciusstraat 59, IJmuiden-Oost; N. Bos sche, 51 j., echtgen. van H. Post, Velserduin weg 332, IJmuiden-Oost; W. H. Vlug, 76 j., echtgene. van J. W. H. Halsema, Westlaan 9, Santpoort. AGENDA DONDERDAG 2 MAART. IJMUIDEN. Thalia-Theater: Liefdespremière (film) 7.30 uur. BEVERWIJK. Vereenigingsgebouw Adrichem: Openbare ledenvergadering Het Nederlandsch Arbeidsfront, 7.30 uur. VRIJDAG 3 MAART. IJMUIDEN. Thalia Theater: Nieuw filmprogramma. 7.30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM DONDERDAG 2 MAART. Stadsschouw burg: „Spoken", 7.15 uur. Centraal Theater: „Half om half", 7.30 uur. Leidscheplein Thea ter: „Sprookjes", 7.30 uur. Royal: Variété, 2.30 en 7.30 uur. Metropool: „Hiep, hiep, hoera, ik ben papa!", 7.30 uur. VRIJDAG 3 MAART. Stadsschouwburg: „Carmina Burana" en „Prélude a l'après- midi d'un faune", 7.15 uur. Concertgebouw: Voordracht Albert van der Hoogte, 7.30 uur. Hortus Theater: „Herrie in huis", 7 uur. Royal: „Als mannen liegen", 2.30 en 7.3G uur. Cen traal Theater en ow«rige theater*: zie Don derdag. Strawberries dichter bij kampioenschap. Door den thuiswedstrijd tegen Amsterdam 3 met 50 to winnen is het eerste heereii- elftal van de hockeyclub Strawberries een stap dichter bij het kampioenschap geko men. Vermoedelijk zal de ploeg aan één punt uit twee wedstrijden genoeg hebben om den lang begeerden titel te behalen. Feitelijk waren de Amsterdammers geen geschikte tegenstanders. Dit was niet zoo zeer aan hun spel te wijten, doch wel aan het uitkomen met invallers, die uit veel lagere elftallen waren gerequireerd en een klasse minder speelden. Door een en ander namen de gastheeren den wedstrijd erg kalm op en van mooi hockeyspel was dan ook slechts zelden sprake. Een bijzonder productieven dag had C. Maters, die drie doelpunten voor zijn rekening nam. Het tweede heerenelftal leed een neder laag tegen BMHC 3, welke ploeg zeer ver sterkt voor den dag kwam. De Aardbeien reserves waren niet zoo goed op dreef en het kleine kampioenskansje, dat nog be stond, is nu wel verkeken. Een 30 achter stand werd nog tot 32 opgehaald. Strawberries 3 (heeren) bedwong op eigen terrein het sterke Zandvoort 3 met niet minder dan 40 (ruststand 10). Jam mer dat dit elftal in het begin van de com petitie niet erg in vorm was. Vermoedelijk kan er nog een tweede plaats op de rang lijst worden bezet. Verder waren de uit slagen bij de heeren: Alliance 4Straw berries 5 15 en Strawberries aAlliance c 0—2. Bij de dames verdient de prestatie van het a-jeugdelftal een bijzondere vermel ding. Uitkomend tegen het zeer sterke Am sterdam a-elftal, dat dit seizoen vrijwel niet verloren heeft, werd er een gelijk spel (1-1) behaald, nadat de meisjes met 10 hadden voorgestaan. Technisch waren de speelsters uit de hoofdstad beter, maar de aardbeitjes gingen met groot enthousiasme het veld in en drongen de gasten steeds in de verdedi ging. Het Strawberries b-elftal boekte op eigen terrein een stevige overwinning op Amsterdam d (61), zij het met minder aantrekkelijk spel dan dat der A-jeugd. Al met al een belofte voor de toekomstige da- mes-seniorenelftallen! Overigens waren de uitslagen: Strawber ries 3Zandvoort 2 1—2, Rood Wit 5 Strawberries 4 05 (regl. wegens niet op komen van Rood Wit) en Strawberries c Strawberries d 20. Politie-elftal behaalde 2I zege. Tijdens een spannenden voetbalwedstrijd op het Kinheimterrein heeft het Velser politie- elftal met 2-1 gewonnen van de Rotterdam- sche ploeg Vuurvreters III. In de opstelling der Velsenaren bracht het inschakelen van Hamers, Kolk, De Jong en Van der Leur als invallers een grondige wij ziging Aanvankelijk nam Rotterdam het initiatief, doch een kopbal van den middenvoor ging naast. Ook de eerste pogingen der Velsenaren hadden geen succes. Een doorbraak van Van Bakkum bracht den Rotterdamschen keeper in een moeilijke po sitie, doch de bal ging tegen de lat. Nogmaals probeerde deze speler een kans, maar ditmaal vloog het leder rakelings over. De Rotterdammers ondernamen enkele aan vallen zonder gevaarlijk te worden. Door de goede samenwerking der Velsena ren gelukte het Bakker na een keurigen voor zet van De Jong met een fobmidabelen kopbal het Rotterdamsche doel te doorboren (1-0). Energiek optreden der Rotterdammers bracht daarna het Velser doel onder druk. maar alle moeite bleek tevergeefsch. Na een mistrap van Van der Leur forceer den de Rotterdammers een doorbraak ten koste van een corner, doch Dekker redde de situatie. Met inspanning weerde keeper Best een hard schot van den rechtsbuiten af. Na de rustperiode ontwikkelden de Rotter dammers een grootere activiteit. Het spel ging op en neer. Van Bakkum had pech en liet drie uitstekende kansen ongebruikt. Uit eindelijk wist hij zich echter te herstellen, zoodat een voorzet van De Jong met succes in een doelpunt werd omgezet (2-0). Een ver keerd gericht schot van Van Bakkum beland de naast het doel. Weldra trachtte de Rotter damsche linksbuiten te doelpunten. Alleen voor Best staande schoot hij echter zonder uitwerking. Toen de Rotterdammers er ein delijk in slaagden hun eerste doelpunt te ma ken werd dit wegens buitenspel geannuleerd. Zij lieten zich niet ontmoedigen, doch hun actie beteekende niet veel. Enkele corners op het Velser doel hadden geen effect. Wel zweefde er telkens een doelpuntje in de lucht, doch hoe zij ook zwoegden, het gelukte hun niet. Na den zooveelsten Rotterdamschen aanval veroorzaakte Wielinga hands, waarna de mid denvoor den achterstand verkleinde (2-1) Een fel attaqueerend Rotterdam streed lot het eindsignaal. Hoewel de spelers van Vuurvreters III een gelijk spel hadden verdiend, hielden ook de Velsenaren zich kranig. Invaller Kolk vol deed goed. Wielinga speelde op zijn nieuwe plaats als spil een flinke partij. Van Bakkum had een blessure en schoot onfortuinlijk. Ni- naber was niet op dreef en bleef dus beneden zijn gewone prestaties. Dinsdag staat er een uitwedstrijd tegen de Haarlemsche Brandweerpolitie op het pro gramma. Hoogovensehaakclub. Door de IJmuider afdeeling der Hoog- ovenschaakclub wordt geregeld met en thousiasme gespeeld. De laattt° "'Magen luiden: VerschoorStam 10. f 'wis O. A. Kistenmeyer 10. S. K *«r v. d. Gaag 01: DekkerM?"' 1 en Van SonBroek 01. De nart' oom —Ringers werd afgebroken Van Alfen speelde tegen Don 01. VELSEN DE HEER W. EYMAN OVERLEDEN. In den vroegen ochtend van Dinsdag is in het gemeenteziekenhuis te Wormerveer over leden onze en vooral in de kringen der papic fabriek bekende plaatsgenoot, de heer Wilier Eyman, welke dsor een langdurige en ernsti ziekte was getroffen. Hij bereikte den leeftii van 69 jaar. Met den heer Eyman is niet alleen een be kende figuur heengegaan, maar ook een mai wien zijn werkzaamheden aan het bedrijf va: Van Gelder Zonen zeer na lagen en waaraa- hij van kindsaf zich ten volle heeft gegeven Als één van de „oude" garde kwam de heer Eyman met den bouw van de papierfabriek van Wormer naar Velsen en heeft na vele jaren als papiermaker te hebben dienst gedaan eveneens vele jaren de belangrijke functie van werkbaas der afdeeling papierfabriek vervuld, in welke hoedanigheid de thans verscheidene ongeveer vier jaar geleden werd gepension- neerd na een dienstverband van ruim 53 jaren Algemeen, maar vooral bij de directie van het bedrijf, werd den heer Eyman een bijzondere waardeering toegedragen, welke voortsproot uit zijn zeer werkzamen aard, waardoor hij steeds een voorbeeld voor de jongeren was. De H. Uitvaartdienst en beaarding zullen Vrijdagmorgen te half tien in de R.K. kerk van de St. Joseph-parochie, alhier, plaats vin den, waarna de teraardebestelling op het R.K. kerkhof aan den Koningsweg geschiedt. BIJ HET AFSCHEID VAN Ds. HOEKSTRA. Op overtuigende wijze is bij het as. vertrek van ds. F. E. Hoekstra, predikant bij de Ge reformeerde Kerk gebleken, welk een groote waardeering voor zijn herderlijk werk in onze plaats bestaat. Alvorens Zondag de afscheidspredikatie bij zijn vertrek naar Sassenheim ter vervulling van de tweede predikantsplaats te houden, gaven ds. en mevr. Hoekstra in besloten kring gelegenheid aan de oudere leden der Gerefor meerde Gemeente nog een laatste maal in persoonlijk contact te komen. Uit de verschil lende toespraken, welke in deze bijeenkomst werden gehouden, hebben ds. en mevr. Hoek stra kunnen constateeren, welke groote ach ting hen wordt toegedragen, terwijl voorts op velerlei wijzen de diepe dankbaarheid der ge meente voor het herderlijke werk en de ziels zorg tot uiting werd gebracht. Een en ander maakte op den leeraar en zijn echtgenoote diepen indruk. Voor de leden van de Gereformeerde jeugd- vereenigingen en de huidige- en oud-catechi santen bestaat hedenavond gelegenheid af scheid te nemen. Voorts ligt het in het voor nemen om de afscheidspredikatie a.s. Zondag middag niet, zooals aanvankelijk was bepaald, om 4 uur, doch om 5 uur te doen houden. Zondag 19 Maart hoopt ds. Hoekstra in zijn nieuwe standplaats Sassenheim zijn intrede te doen, waarbij ds. E. G. van Teylingen van IJmuiden-Oost als bevestiger zal optreden. WAT WATERVLIET WACHT. Voor Zondag staat, hoewel het programma niet zoo druk bezet is, toch een belangrijke wedstrijd voor de Korfbalvereeniging Water vliet te wachten. Het tweede twaalftal moet namelijk op bezoek bij Nw. Flora I te Haar lem. Indien de Velsenaren, welke een niet bijster gelukkige competitie achter zich heb ben, deze ontmoeting zouden verliezen, zullen zij tot de degradatiecandidaten gaan behoo- ren. Derhalve zal de strijd niet gemakkelijk worden. Weliswaar gaat het spelpeil van de ploeg vooruit, doch het ontbreekt nog steeds aan een goede schotvaardigheid in de verschil lende aanvalsvakken. Een zelfde euvel komt bij Nw. Flora voor, zoodat met spanning de uitslag wordt tegemoet gezien. Watervliet 4 ontmoet Aurora 4 thuis, wat een aardige ontmoeting met gelijke kansen kan worden. De Watervlieters spelen echter zeer wisselvallig en vooral thuis blijkt dit steeds slecht te zijn. Een gelijk spel wordt verwacht. Voorts komt T.H.B. 3 uit Haarlem naar het reserve Watervliet-twaalftal. Ondanks de goede voornemens de beste resultaten te kun nen behalen, zal het een zekere nederlaag moeten incasseeren, welke echter niet groot behoeft te zijn. Tenslotte komen bij de adspiranten alleen Zaterdag Watervliet c en Aurora b tegen elkander. LEDENVERGADERING VAN „IJMOND". De Handbalvereeniging IJmond, welke een naar omstandigheden alleszins bevredigend jaar achter zich heeft, waarin het actieve be stuur een groot aandeel had en bijdroeg tot versteviging van den onderlingen band, heeft Zaterdag in het Statenhuis aan de Zeestraat te Beverwijk een goed bezochte ledenvergade ring gehouden. Hierbij kon worden vastgesteld, dat bij de IJmonders een prettige clubgeest bestaat, welke van grooten invloed is op de vereeni- ging. Door tijdelijke afwezigheid van voorzitter G. Schaar stond deze bijeenkomst onder lei ding van den heer P. Barbiers, secretaris. In een overzicht over de resultaten van de com petitie sprak de secretaris de hoop uit, dat, gezien de goede prestaties van het huidige speelseizoen de verwachtingen voor de volgen de competitie hoog gespannen zullen zijn, te meer daar ook de indoortraining zeer tot te vredenheid verloopt. In de vacature ontstaan door het aftreden van de 2e secretaresse werd L. Aptroot be noemd. Mej. N. v. Deyck mocht hartelijke waardeering ondervinden voor het vele werk, dat zij voor IJmond heeft gedaan. Vervolgens werden eenige belangrijke be sluiten genomen. Met algemeene stemmen nam de vergadering het voorstel aan ook voor IJmond de verplichte medische sportkeuring in te voeren. Als uitvloeisel hiervan deelde de voorzitter mede, dat alle leden zich vóór het volgende seizoen aan deze keuring hebben moeten onderworpen. Teneinde dit besluit zoo spoedig mogelijk te kunnen uitvoeren zal het bestuur met de betrokken instantie de noo- dige voorbereidingen treffen. Een eveneens belangrijke kwestie was die van de reisgeld vergoeding. Deze werd aldus geregeld: de reizen naar Den Helder en Zaandam zullen volledig worden vergoed, terwijl de reizen HUWELIJKSBEMIDDELING •Vaarom wendt U zich niet tot een werke- ijk bona-fide bureau? U voorkomt dan looi grondige, betrouwbare oriëntatie on- ioodige teleurstellingen. Discretie is voor >ns een persoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vrij blijvend toegezonden, in blanco couvert, door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145, Den Haag. Tel. (2 lijnen): 770754—770713. Kantooruren 109 uur. raar Haarlem door de leden zelf bekostigd noeten worden. Een zaak, die vooral de externe vereenigings jelangen gold, was die van de waseh- en kleed gelegenheid op het door IJmond gebezigde Adrichem-terrein. Voorgesteld werd het hoofd bestuur op de slechte accomodatie hiervan attent te maken, waarbij begrip bestond voor de materiaal-schaarschte, welke in dit opzicht ook groote moeilijkheden geeft. Ongetwijfeld zal deze vergadering bijdragen de homogeniteit van IJmond nog meer dan reeds thans het geval is, te doen toenemen. SANTPOORT Sport Vereent verloor van Z.K.V. Het is jammer, dat Sport Vereent I niet heeft kunnen winnen van de Zaandamsche club, welke weer een zeer vluggen wedstrijd speelde. Vooral haar speelster „Pauwtje" bleek weer een gevaarlijke dame te zijn. De aanvallen van Sport. Vereent hebben jammer genoeg een ge brek aan variatie. Telkenmale wordt een aanval op dezelfde wijze opgezet door de heeren, ter wijl de dames niet al te bewegelijk zijn en veel te dicht bij den korf blijven. De aanvallen van Hanekroot c.s. blijven altijd nog tot de meest gevaarlijke behooren, hoewel hij hierbij veel steun moet hebben van het vlug ge terugspelen van den bal door de dames. Ge beurt dit niet, dan loopt iedere aanval dood. Ondanks het feit, dat ZKV in het veld dikwijls de meerdere was, bleven de doelpunten bij S.V. niet uit en de rust ging in met 45. Na de rust werd er weer van beide zijden flink aangepakt en de verdedigingen weerden zicli danig. Het mocht echter den aanval van ZKV nog gelukken twee doelpunten te maken, waar door de stand gebracht werd op 57. De lei ding van den heer Luikel willen wij niet aan een nadere beschouwing onderwerpen. Vele fouten worden door hem over het hoofd gezien, terwijl zijn aandacht voor den grensrechter achterwege bleef. 6. V. 3 ZET OVERWINNINGEN VOORT. De wedstrijd van Sport Vereent 3 tegen een der jongste twaalftallen van Watervliet werd, gelijk de verwachtingen waren, door Sport Vereent ge wonnen met 90. In dezen wedstrijd kwam zeer duidelijk naar voren, dat S. V. de beschikking over meer ge routineerde krachten heeft en dit feit in de uit slagen der gespeelde wedstrijden ontegenzeggelijk tot uitdrukking komt. Vooral den jongeren spelers wordt, hiertoe aangespoord door de oudere, die het twaalftal eenigszins versterken, de gelegenheid geboden zich geheel te geven, terwijl de technische aan wijzingen tijdens den wedstrijd gaarne worden aanvaard. De rust ging reeds in met een voorsprong van 5—0. terwijl bij opvoering van het tempo een grootere uitslag het gevolg zou zijn geweest. De doelpunten werden gemaakt door: Kees Rip, Siem Hamburg, Albert van der Zijden, die weer een goeden wedstrijd speelde, Cilie de Liefde, Annie Ammerdaan, Dick West, Willy Hanekroot. Indien de beide volgende wedstrijden worden gewonnen, dan kan S.V, 3 zich kampioen van zijn afdeeling noemen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. HANDEL IN SCHAPEN WEER MOGELIJK. Teneinde de noodzakelijke verschuivingen in den schapenstapel mogelijk te maken, worden gedurende Maart '44 de vrije schapenmarkten weer opengesteld. Vervoerbewijzen kunnen weer bij de marktadministratie of den plaatselijken bureauhouder worden aangevraagd. In bepaalde gevallen moet daarvoor een aankoopvergunning, welke door de P.B.H.'s worden uitgereikt, aan diegenen, wier bedrijfsmaxima den aankoop van een of meer schapen toelaten, worden overgelegd, t.w.a. bij vervoer van het bedrijf van een vee houder naar het bedrijf van een veehouder ook wanneer verkoop plaats had via de bemid deling van een handelaar b. bij vervoer van een markt naar het bedrijf van een veehouder ook wanneer verkoop plaats had via de bemid deling van een handelaar; c. bij vervoer van het bedrijf van een handelaar naar het bedrijf van een veehouder. Alleen schapen, voorzien' van een oormerk, mogen worden vervoerd; de aan- en verkoop moet steeds in beide schapenboekjes volledig worden genoteerd. Handelaren, die in het bezit zijn van een zakboekje voor den scha penhandelaar, kunnen zonder overlegging van aankoopvergunningen vervoerbewijzen ontvan gen. Lammeren, geboren in '44 mogen thans al leen vervoerd worden tezamen met het moeder- schaap. VERNIEUWING PLUIMVEE OP LANDBOUW BEDRIJVEN. Fokkers en houders van vermeerderingsbedrij- ven zullen dit jaar in de gelegenheid worden ge steld, ten behoeve van gezinshoofden, die in het bezit zijn van een vergunning tot het houden van pluimvee, een beperkt aantal kuikens af te leve ren. Voor deze kuikens, welke uitsluitend als eendagskuikens zullen worden afgeleverd, kan geen voedertoewijzing worden verstrekt. Het aantal kuikens,, hetwelk een gezinshoofd ten hoogste bij een fokker of een houder van een vermeerderingsbedrijf mag bestellen, resp. door dezen van een gezinshoofd in bestelling mag worden aangenomen, bedraagt voor hoenderkui kens (ongesext) 250 °/o van het aantal hoenders en voor vrouwelijke eendenkuikens 120 van het aantal eenden, hetwelk het gezinshoofd krachtens het bepaalde in de pluimveeregeling 1943/1944 mag aanhouden. Rechthebbenden kunnen zich van 6 Maart a.s. af tot den P.B.H. wenden ter verkrijging van een vergunning tot aankoop van kuikens, waarin is aangegeven hoeveel een-* dagskuikens ten hoogste mogen worden besteld. Zij dienen hun bestellingen voor 15 Maart a.s. bij een fokker of houder van een vermeerde ringsbedrijf te plaatsen door afgifte of toezen ding van de door den P.B.H. afgegeven vergun ning. Bestellingen, welke op andere wijze bij fokkers of houders van vermeerderingsbedrijven worden geplaatst, mogen door deze niet worden aangenomen. Zooals hiervoor is medegedeeld, zal voor deze kuikens geen voedertoewijzing ver strekt kunnen worden. Teneinde echter tegemoet te komen aan de bezwaren, welke verbonden zijn aan het opfokken van enkele kleine aantal len kuikens, kan wel worden toegestaan, dat de door enkele gezinshoofden te betrekken kuikens op een adres gezamenlijk bij een kunstmoeder worden opgefokt. Het is verboden de kuikens bij fokkers of houders van vermeerderingsbedrijven te laten opkweeken. De deelnemers zullen in dit geval zelf voor de benoodigde brandstof dienen te zorgen. Voor dezen opfok kan noch een brand stoffen- noch een electriciteitstoewijzing worde» verstrekt.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3