monpomsR j JTohitci, Smakelijk eten! URITS PRODUCTEN v/h gebroeders laan, DEN BOSCH IJMUIDEN Diefstallen uit schuurtjes. Meer dan eens is er de aandacht op geves tigd, dat schuurtjes achter woningen goed dienen te worden gesloten. Degenen, die het met hun geweten spoedig op een accoordje weten te gooien, slaan er gaarne hun slag, hetgeen velen reeds hebben ondervonden. Dezer dagen ontdekte een inwoonster van Santpoort, dat uit het onafgesloten schuurtje achter haar woning aan de Vinkenbaan een tïets was ontvreemd. Men neme ook in dit opzicht de noodige voorzichtigheid in acht. Vischconserven ontvreemd. Vischconserven bieden, hoewel zij niet over al even gemakkelijk te verkrijgen zijn, een welkome gelegenheid tot aanvulling van de rantsoenen. In dit opzicht is IJmuiden echter geen dorado meer, want het gezegde, dat men in het veen niet op een turfje kijkt, gaat hier niet meer op. Enkele lieden, die graag aan vischconserven wilden komen en het met de eerlijkheid niet zoo nauw nemen, besloten een vischconservenfabriek alhier met een be zoek te vereeren. Hun moeite was niet zonder resultaat. Zij slaagden er in drie pakken van eigenaar te doen veranderen. In elk 'pak be vonden zich vijf-en-twinttg blikjes visch van 250 gram. zoodat de dieven voorlopig vol doende rantsoen-aanvulling hebben. De politie stelt intusschen echter een onderzoek in. Philatelie. Uit alles blijkt wel, dat de belangstelling voor de philatelie in Kennemerland steeds in omvang toeneemt. Zoo organiseert de post zegelvereniging IJmuiden en Omstreken weer enkele ruilavonden voor postzegelverzamelaars De eerstvolgende bijeenkomst, speciaal voor leden en verzamelaars in het „spergebied" wordt gehouden Vrijdag 10 Maart om 7 uur in het St. Fidelisgebouw aan den Zeeweg, hoek Willemsbeekweg, te IJmuiden-Oost. Voor de leden en belangstellenden te Bever wijk en omgeving wordt een soortgelijke bijeen korrist gehouden op Maandag 13 Maart om 7 uur in een zaaltje van het Witte Kruis-Bad- huis aan de Baanstraat te Beverwijk. Op beide ruilavonden zal er gelegenheid zijn tot onderlinge ruil, koop en verkoop, terwijl vermoedelijk ook weer een veiling en een ver loting gehouden zullen worden. Ongetwijfeld zal het op deze geanimeerde bijeenkomsten niet aan de noodige belangstelling uit verza melaarskringen ontbreken. Competitie De Gieteiing. De tweede ronde van de competitie is ge speeld en in de A-groep kwam een flinke wij ziging. Werden vorige maal Mante-Molenaar eerste, zij werden nu laatste en zakten daar door naar de achtste plaats af. Eerste werden dezen a%'ond Zandbergen-Christophersen en zij plaatsten zich daardoor vierde. De leiding in deze afdeeling is genomen door v. Omme ren-Maandag, die dezen-avond de derde plaats bezetten. In groep B was de strijd niet zoo interessant, omdat eenige koppels verstek lieten gaan. Zij benadeelden daardoor zichzelf en ook de an dere deelnemers voor wie het wachten niet direct een pretje was. De heer en mevr. Gre- gouir werden wederom eerste en behielden dus de leiding, Rodenberg-Westerwal werden zesde, maar wisten toch de tweede plaats te behouden. Jongkind-mevr. Meyes werkten zich op naar de derde plaats. Dooi' deze uitslagen is de stand als volgt geworden: Afd. A: 1. Van Ommeren-Maandag 108%; 2. Vogelzang-Vogelzang 110; 3. Gerssen- Gerssen 113; 4. Zandbergen-Christophersen 113 5. Kroonsberg-Schouten 117; 8.v d. Wees-De Waard 117%; 7. v. d. Broek-Heynen 123%; 8. Mante-Molenaar 124; 9. Swier-Visman 127 10. Rodenberg-Cattermolen 129%; 11. Vermeu- len-Schuurman 136. Afd. B: 1. Gregouir-Gregouir 98; 2. Roden berg-Westerwal 105; 3. Jongkind-mevr. Meyes 108%; 4. Nieuwenhuizen-De Weers 110; 5. Sint- v. Loon 114; 6. Adelaar-Kramer 125%; 7. Koe ten-Mulder 126%; 8. Keyser-De Sonneville 128%; 9. Brussen-Ten Broeke 129; 10. De Bie- Jonker 142l/2; 11. v. d. Berg-v. d. Berg 144%; 12. Bach-Kochx 152. DE STORMVOGELS De vereeniging De Stormvogels heeft den invloed der bijzondere omstandigheden ge regeld ondervonden. Hierdoor moest ook het clubhuis in Oud-IJmuiden worden ont ruimd. Daarna vergaderde men te IJmui- den-Oost, doch toen dit versperd gebied werd. was men op Beverwijk aangewezen. Nu aldaar een uitgaansverbod voor de jeugd geldt kan men er niet meer bijeenkomen. Intusschen heeft het bestuur besloten de vergaderingen voortaan in Bloemendaal en wel in Hotel Vreeburg te houden, te begin nen met Woensdag 15 Maart. AGENDA VRIJDAG 10 MAART. IJmuiden. St. Fi delisgebouw: Ruilavond Postzegelvereeniging IJmuiden en Omstr., 7 u. Santpoort. Leden- vergadering Postzegelver. Santpoort, 7.30 uur. Beverwijk. Hervormd Vereenigingsgebouw: Vergadering N.C.V.B. ZATERDAG 11 MAART. Santpoort. Zo- merlust: Lezing ir. A. van Emmenes over voet baltactiek, 7.30 u. Jeugdhuis: Filmavond jong- T.V.S., 7 u. Beverwijk. Uitvoering Van Leers Personeelvereeniging, 6.30 u. Bloemendaal. Hotel Vreeburg: Clubavond Korfbalvereeni- ging Sport Vereent, 7 uur. agenda voor amsterdam VRIJDAG 10 MAART. Stadsschouwburg: „Der Graf von Luxemburg", 6.15 u. Centraal Theater: „Half om half", 7.30 u. Leidseheplein Theater: „Sprookjes", 7.30 uur. Royal: „Als mannen liegen", 2.30 en 7.30 u. Metropool: „Daar zit muziek in!", 7.30 u. Hortus Theater: „Herrie in huis", 7 uur. Carré: „De Kermis klanten", 2 en 7.15 uur. ZATERDAG 11 MAART. Stadsschouwburg „Lohengrin", 5.30 u. Concertgebouw: Spaan- sche dansen door Steffa Wine, .7.30 u. Hortus Theater: „Liefde en. list", 7.15 u. Bellevue: „Sneeuwwitje", 2 uur. Centraal Theater en verdere theaters: zie Vrijdag. IJmuidenaren in Noord-Holl tiental. 6 Mei zal er te Alkmaar door een tiental, dat Noord-Holland vertegenwoordigt, een be langrijke wedstrijd worden gespeeld. Het ge tuigt van de kwaliteiten van de IJmuider dam mers, dat drie van hen zijn uitgenoodigd in de vertegenwoordigende ploeg uit te komen. Dit zijn: Laros, Suyk en Ligthart. Ongetwijfeld zal er voor den wedstrijd veel belangstelling blijken te bes,taan. D. C. 13. houdt damdag. Goede plannen uitgewerkt Het bestuur van de Damclub IJmuiden heeft enkele aantrekkelijke plannen uitgewerkt, die den dammers Zondag 12 Maart een bijzonde. ren dag waarborgen. Het is opmerkelijk, dat het bestuur er ondanks de moemjke omstan digheden toe is overgegaan dit initiatief te nemen, aangezien er van iets geheel nieuws voor D.C.IJ. sprake is en de organisatie heel wat eischen stelt. Men is van de gedachte uitgegaan, dat het groote D.C.I.T.-gezin weer eens bijeen diende te komen. Door de bijzondere plaatselijke om standigheden zijn de leden her en der ver spreid en hét zal duidelijk zijn. dat een ge regeld contact niet gemakkelijk is te onder houden. Toch is gebleken, dat degenen, die tijdelijk elders wonen, hun vereeniging niet hebben vergeten. Integendeel, zij vernemen graag iets van D.C.IJ., aan welker roemrijke geschiedenis zij zooveel persoonlijke herinne ringen hebben. Zondag zullen allen weer een« bijeen kunnen zijn en wel in Hotel Vreeburg, het tegenwoordige clublokaal van D.C.IJ. Daar wordt ter afsluiting van jiet winterseizoen een damdag gehouden, dfe te twee uur zal be ginnen. De hoofdschotel wordt gevormd door een interessanten wedstrijd tusschen de „hokvas ten" en de geëvacueerden. De ploeg der „hok vasten" bestaat uit: H. de Boer, Postma, F. Dukel, Bosse, Kramer, Ott, Swier, Visser, Waal en Ric -man. Het andere tiental wordt ge vormd door Laros, Dixhoorn, Hühl, Smit, De Jong, Bal. Hoek, Van Straten, Schaap, v. d. Velde en Beets. Hoewel het plan hiertoe meer heeft bestaan" is het Zondag de eerste maal, dat er een der gelijke wedstrijd wordt gehouden. Over de kansen is weinig te zeggen. De verhoudingen zijn ongeveer gelijk. Wellicht hebben de ge- evacueerden de beste papieren. Er zal in iets sneller 'tempo dan gewoonlijk worden gespeeld. Te vijf uur zal er een gemeenschappelijke maaltijd worden gehouden, die zeker bijzonder in den smaak zal vallen. Te zeven uur gaan allen luisteren naar het Musette-orkest De Kruidnoten. Er blijkt voor den damdag veel animo te zijn. Het bestuur van D.C.IJ. verdient dit,want het heeft de voorbereidingen uitstekend ver zorgd. H. O. S. C. Er blijkt te IJmuiden-Oost een groeiende in teresse voor de schaaksport te bestaan. Tijdens de wekelijksche clubavonden der afdeeling van de Hoogoven-schaakclub in het vereenigingsge bouw kwamen weer'diverse nieuwe spelers voor de onderlinge "competitie deelnemen. De IJmui der afdeeling telt thans 40 leden. De laatste uitslagen der groep A luiden: G. L. de HaasA. J. van Niekerken 10, A. J. van Nie- kerkenJ. Don 01, P. de BoerJ. Hillecamp 01, J. G. DonG. van Alfen 10. Door groep B werden de volgende prestaties geleverd: F. C. BroekE. Stam 01, E. LuikmanD. Schellevis 01, J. HoogzandJ. Lazeron 10, A. Kistenma kerJ. Ringers afgebroken, S. Kistenmaker—N. van de Son 10, J. v. d. GaagE. Stam 10, N. MentingH. Büchi 10 en J. RingersL. Rose- boom l0. Het ranglijstje der groep B biedt thans het volgende overzicht: Ringers J. Hoogzand J. v. 4. Gaag P. van Rijs F. C. Broek W. F. de Hoogt A Schellevis H. Büchi L. Roseboom J. Verschoor Visser A. Vat A. Kistenmaker N. v. d. Beek P. Zeilstra S. Kistenmaker N. G. A. Mentink ,L. C. Brouwer Gesp. 19 16 16 12 14 10 10 14 14 8 9 10 8 6 4 Gew. 15 11 10 9 7 7 7 6 6 5 5 5 4 3 3 3 3 2 Rem. 1 1 1 Verl. 3 4 4 3 4 3 3 7 8 3 4 5 4 3 1 7 7 4 Pnt. 15 Vj 11 10 Vi 9 m 7 7 6Yj 6 5 5 5 4 3 3 3 3 iVi De sluiting dezer competitie is bepaald op eind Mei; zoodat alle deelnemers nog ruimschoots de gelegenheid hebben om een gelijk aantal par tijen te spelen. Nadien zal er een' kleine groep worden gevormd, die elkaar tezamen met een aantal favorieten der Beverwijksche afdeeling zullen bekampen voor het clubkampioenschap. Inmiddels kunnen'alle deelnemers nog hun kans gebruiken. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG KI. griet 2.50. kabeljauw 2, gr. gul 1.50, kl. gul 1.20 middelschol 3, kl. middelschol 2.50; kl. schol 2e s. 2, idem 3e s. 80 ct., idem 4e s. 50 ct. kl. schar 30 ct. vispuf 10 ct., bot 1, alles per kg. V. Z. V.'ERS WEREN ZICH GOED Onlangs hebben we een overzicht gege ven, waaruit bleek, dat talrijke elders Wo nende IJmuidenaren en Velsenaren. die deel van de Velser Zwemvereeniging uitmaakten hun sport niet vaarwel hebben gezesgd. We noemden enkele goede prestaties. De op gave behoeft een aanvulling, daar Rie Groot die niet werd genoemd, er in is geslaagd kampioene van Noordelijk Noord-Holland te worden. i.e.v. speelt vriendschappelijk. Nu de gewone competitie voor I.E.V. sedert enkele weken is beëindigd en de wedstrijden voor dezen vierde klusser in de voorronde om *len N.V.B.-beker nog niet aan de orde zijn, heeft -het bestuur gemeend het betreffende elftal een tusschenwedstrijd te doen spelen. Deze vriendschappelijke ontmoeting geldt dan tevens als een oefening voor de komende bekerwedstrijden. De, Velsenaren hebben een tegenstander ge vonden in den Haarlemschen vierde-klasser DeCeO, zoodat Zondag te Haarlem een inte ressante ontmoeting kan worden verwacht. Daar omstandigheden zulks nog niet mogelijk maakten, zal de samenstelling van het I.E.V.. elftal eerst vóór den wedstrijd kunnen ge schieden. SANTPOORT Sport Vereent. Er is waarlijk geen gebrek aan activiteit bij de korfbalvereeniging Sport Vereentv niet al leen op de groene velden, maar ook daarbuiten Duidelijk blijkt, dat het bestuur den juisten weg bewandelt en er veel animo onder de leden is. Er is een stevige onderlinge band bi] Sport Vereent, waartoe de bijeenkomsten, die nu en dan plaats hebben, het hunne bijdragen. Zater dag wordt er in Hotel Vreeburg te Bloemen daal een club-kienavond gehouden, die zeker de noodige belangstelling zal hebben. Er zal voor voldoende afwisseling worden gezorgd. Sport Vereent denkt ook aan de toekomst. Er is besloten tot oprichting van een bouw fonds over te gaan. Hiertoe'zullen z.g. bouw steentjes met het opschrift ,,Ik bouw mee aan S.V." "worden Verkocht. De eere-voorzitter de heer D. Klay, heeft de leden op origineele wijze opgewekt hun medewerking te verleenen Öok jong-S.V. is in goede handen. Zater dagmiddag drie uur wordt er weer onder 'lei ding van den heer Kaayk geoefend. Voor Zon dag is de wedstrijd Haarlem aSport Vereent a vastgesteld, die te half elf in het Noorder Sportpark te Haarlem-Noord zal worden ge speeld. Vermelding verdient nog, dat het be stuur binnenkort een feestmiddag of -avond voor de adspiranten zal organiseeren. Terrasvoqels naar Verkade. Terrasvogels gaat Zondag den strijd om den N.V.B.-beker beginnen. Er wordt in Sant poort veel belangstelling voor getoond, zoodat talrijke supporters het plan hebben opgevat hun club in de Zaan te gaan aanmoedigen. Dé opstelling van de Vogels is als volgt: doel: Douma; achter: Rusman en Kraak; midden: J. van Vliet, De Ruiter en P. Bunschoten; voor: Tabernal, Zaal, N.N., Goedhart en Van Gelder. De spelers, die per fiets gaan, vertrekken te 12.45 uur van De Weyman aan de Hoofdstraat. De overige spelers vertrekken per trein uit Velsen-IJmuiden-Oost te 12.17 uur, Santpoort te 12.20 uur, Haarlem te 12.34 uur en Amster dam (Centraal) te 12.58 uur. BEVERWIJK Geslaaqde uitvoering van B. G. V. „fürnlust" Het Kennemer Theater was Donderdagavond door een groot aantal turnliefhëbbers bezet., die met buitengewone belangstelling de jaarlijksche uitvoering van de Beverwijksche gymnastiekver- eeniging „Turnlust" hebben gevolgd. De groote schare van medewerkenden, zoowel jongeren, als ouderen, deed duidelijk blijken, welk een groote vlucht de beoefening van gymnastiek in onze plaats heeft genomen. Na den opmarsch, die niet eens alle leden voor het voetlicht bracht, daar de adspiranten groepen moesten worden gesplitst en welke derhalve een massale aanblik bood, sprak de heer J. Steyn, voorzitter het openingswoord, Daarbij werden verwelkomd den heer burgemeester, de gemeen- fblijke ambtenaren voor de sport van Beverwijk en Velsen, afgevaardigden van den Kennemer Turnkring, w.o. de voorzitter de heer v. d. Berg. Technische Commissie van dezen kring, af gevaardigden van zusterverenigingen e. a. De heer Steyn merkt op; ondanks de moeilijkhe den, de jaarlijksche uitvoering te hebben willen handhaven, doch door omstandigheden moest hiervan de volgende week een herhaling plaats vinden. Spreker hoopte, dat het groote ledental ook in de toekomst kon blijven gehandhaafd. Het uitgebreide programma, dat buitengewoon veel afwisseling boody vond een vlotte afwer king, waarbij het gedeelte van een les onder leiding van mej. A. Oosterthun op leuke wijze, het kleinste goed, de kleuters, liet zien. Het ge- heele programma te bespreken zou ondoenlijk zijn, en daarom volstaan wij met enkele grepen daaruit. Zoo was het brug klassikaal van de middelste meisjes een goede oefening, waarbij echter wat meer gelijkmatigheid kon ziin. Het toestelturnen van de dames tweede Neek voor het nummer* rek wel iets te wijl paard en brug een goede afwerkj en. De eerste groep dames daarenteg on getwijfeld alle lof voor hetgeen werd. Een kostelijke noot was de avondgym- .:ek van dé dames-senioren, waarbij de vroolijke ouöer- wetsche melodietjes de rhythmiek een zeker ge zellig aanschouwen gaven. Een verrassend effect gaf de grondgymnastiek, die behalve eën keurige afwerking aan acroba tiek deed denken. Hiervoor is ongetwijfeld veel studie noodig geweest. Bovendien mag worden aangenomen, dat direteur B. J. Wieland Los zich daartoe ook geen moeite heeft gespaard. Ook het knotszwaaien van de dames-senioren gaf op een passende walsmelodie, welke door het Roemer's orkest dat zeker een groot aandeel in deze uitvoering had, ten gehoore werd gebracht een bijzonder cachet. Het toestelturnen van de heeren dwong aller bewondering af, vooral de „oudjes" aan het rek deden het nog opperbest. Een fraaie bewegingsstudie der dames sloot het eerste gedeelte van het programma, dat wij door omstandigheden niet verder konden bijwonen, af. Ongetwijfeld waren het tafelspringen en het hoogrek van de heeren nog interessante num mers, evenals de rhytmlsche oefeningen der dames Turn lust" en haar leiding, de heer Wieland Los en mej. A. Oosterthun, kan óp een uitste kend geslaagde uitvoering terugzien, die niet zal nalaten, nog lang het gesprek in turnkringen te zijn. groote animo voor tabakteelt. De Vereeniging van Amateurtabaktelers die, zooals wij reeds meldden, een flinke stijging van het aantal leden ondergaat, ontwikkelt een goede activiteit, die ook op de leden sti- muleerend werkt.- Dit viel af te leiden uit de dezer dagen ge houden eerste vergadering, waarbij door het bestuur een groote voortvarendheid werd be tracht, welke noodzakelijk ook was ten be hoeve van de leden. Daar de zaaitijd van de tabaksplanten een urgente kwestie is gewor den, kwam voornamelijk de bestelling van het gewas aan de orde en daarbij bleek, dat Bever wijk en omgeving binnen korten tijd vele, zij het kleine, tabakplantages zal kennen. De amateurtelers, welke velen in aantal waren, hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om enkele duizenden tabaksplanten naar Be verwijk te doen komen. Binnenkort zal over de behandeling van de tabak een nieuwe bijeenkomst worden belegd, waarin de bemesting en de groei een bespre king zullen vormen. Zij, die verzuimden zich met het bestuur in verbinding te stellen over de aanschaffing van planten kunnen dit alsnog vóór Zondag doen bij den administrateur, den heer B. Machielse, Kees Delfsweg 48. H De meeaten, die thee van Flo- J rite drinken, zijn zoo ilim op f4 den bodem van ban kopje te H kijken. En doordat Florita geen theeblaadjes geeft, zien ze dat bet góen echte thee ia, hoeve 1 't bijna even lekker is. Ze noemen het Zondagse be 4 thee. Per 10 tabletten 12v.\. THEETABLETTEN met den echten theesmaal: 4 KOTFIt KAHMLMO X*I*6MPA VMM VAN Ot W«G 4U9 Met Lean's 314 en la&n't 885 kunt U heerlijke ge rechten op tafel brengen. Heerlijk, mser ook... voed zaam en gezond' Klaar in een wipt H.Y. KONINKLIJKE PELLERU «MERCURIUS* ca zijn vermaarde historische St Jas rijn onverbrekelijk aan elkaar verbondea» gelijk de Neder* lander aan de tra* ditie van zijn <Ug«- lijktck kopje troo»L Ook nó oog danken wij zoo'd geurig bakje aan Niemeijer't PALM koitieourrogaat maak ik de heele keuken schoon", zegt de huisvrouw^ die bekend is om haar pro perheid. 'l ook voor vuile.handen.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3