HELDENGEDENKDAG V' D. Het Duitsche ,éolk heeft gisteren -zijn helden herdacht. De opperbevelhebber der Duitsche marine groot-admiraal Dö- nitz, heeft in een rede woorden van eer biedige nagedachtenis gewijd aan de zeer velen, die in deze vijf oorlogsjaren het leven hebben gegeven in den strijd tegen de machtige belagers van het Duitsche erf en gewaagd van de kracht volharden, die het vaderland put uit het offer, dat zijn kinderen op de slagvelden hebben ge bracht en nog dagelijks brengen. Heldengedenkdag omva{ niet alleen den strijd aan de fronten, ter zee en in de lucht. Onze tijd kent velerlei soort helden dom en velerlei offer. In de verwoeste^ steden, waar veel onschuldig leven en veel moeizaam opgebouwde waarde verloren ging is het opgebloeid en de zelfverlooche ning van haar, die achterbleven is mis schien even groot als die van den zoon ol den echtgenoot, die ten strijde trok. Niet- min gaan op Heldengedenkdag onze ge dachten voor alles uii naar den soldaat, naar zijn overgave in dén dienst van het land dat hij liefheeft en van den Führer, die dat land uit de vernedering ophief, naar de bereidheid, waarmede hij zijn lot en zijn leven opdroeg aan zijn ideaal. Op Heldengedenkdag hebben wij voor hlles een herinnering van weemoedig herdenken gewijd aan de jonge levens, die kort of langer geleden vader de hand drukten en moeder een afscheidskus- gaven en niet terugkeerden. Nog gisteren liet een soldaat, die, voor het leven verminkt, van het front terugge- 'keerd was, mil een foto zien, waarop hij met efen groepje van twaalf makkers stond en toen ik hem vroeg wat het lot van dit twaalftal was geweest, antwoordde hij, dat de el/ overigen gevallen waren. Heldengedenkdag kan nooit een dag van heroïsch beleven zijn. Het is een dag van inkeer en van diep besef van den jammer, die vijf oorlogsjaren de mensehheid ge bracht hebben. Maar dit besef wil geen "klacht vol vertwijfeling vormen: Zeker, de offers zijn groot, onzegbaar groot, maar zoo deze worsteling uitkomst brengt uit het gev»ar, waarmede Europa Wordt be dreigd door vreemr'e machtsbegeerte, de offers zullen dan niet vergeefs gebracht zijn. Op Heldengedenkdag is er hier te lande wellicht hier ên cjaar ook een gedachte ge wijd aan hen, die welhaast vier jaar ge leden ifi den strijd voor ons Vaderland het leven moesten laten en het kan ons niet misstaan, wanneer wij hen omvatten in één herinnering met andere gevallen hel den. Ook zij hebben in plichtsbetrachting het offer van hun leven gebracht en al kunnen wij bejammeren, dat de strijd moest, gaan tussehen*twee volken, die door veel vereenigd en door weinig gescheiden zijn, historisch, economisch en cultureel, dit alles neemt niet weg, dat de Grebbe- berg ons gisteren bij herhaling de bewust wording heeft gebracht van Nederlandsch heldendom, dat Go-idanlj ook in onze da gen nog niê! verloren is gegaan. Leeft in ons allen dit bewustzijn?- Mis schien naar het uiterlijk. Misschien naar het zeggen. Maar wat blijft er van dit alles weinig over, wanneer men de bejegening gadeslaat, die de Duitsche soldaat hier dikwijls ondervindt. Waartoe voorbeelden aanhalen? Waartoe voor de zooveelste maal betoogd, dat de Duitsche Soldaat hier is ter beveiliging van óns leven en lot en dat ons land reeds lang één woestenij zou zijn zonder de bezetting? Dit alles zij voor 't oogenblik daargelaten. Slechts moge op Heldengedenkdag bedacht zijn, dat iedere Duitsche soldaat op Nederlandsch grond gebied in onze dagen respect verdient als deel van het groote geheel, dat Europa, ook ons land, verdedigt tegen ondergang en verwording. Velen hunner vertoeven langer dan vier jaar ver van huis en haard, velen hunner zullen misschien de hunnen nimmer weerzien. Zij zijn niet lafhartig ondergedoken'en zij hebben zich niet ver eenigd tot terroristenbenden. Zij maken hün bedrijf niet uit de ellende hunner volksgenooten. Zij verlangen niet, '"„Tian- dig" te zijn, maar zullen, als het moet, als helden strijden en als helden sterven. Mocht Heldengedenkdag ons hebben doen verstaan, dat iedere offerbereidheid onze waardeering verdient, dat het sim pelste Duitsche sol; aatje ons land grooter diensf bewijst dan de brutaalste zwarte handelaar en de brutaalste onderduiker en dat een held een held is. AGENDA MAANDAG. 13 MAART. Rembrandt „Marianne's Marionetten" (18 j.) 2.30, 6 en 8.15 u. Palace: „Het kleine grensverkeer' (18 j.j 2 en 8 u. Luxor: „Prima Donna" 018 j.) 2.30 en 8 u. Frans Hals: „De gemaskerde vrouw" (18 j.) 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Sert- satieproces Casrilla" (14 j.) 2.30 en 8 u. DINSDAG 14 MAART. Gem. Concertzaal: Rott. Philh. Orkest, solist Simon Admiraal, piano, 7 uur. Bioscopen: zie Maandag. AGENDA VOOR AMSTERDAM MAANDAG 13 MAART. Stadsschouwburg „Butterfly", 7 u. Concertgebouw: Liederen avond Agathe Rengers, 7.30 u. Centraal Thea ter: „Half om half", 7.30 u. Leidscheplein Theater: „Sprookjes", 7.30 u. Royal: „Als man nen liegen", 2.36 en 7.30 u. Metropool: „Daar zit muziek-in!", 7.30 u. Hortus Theater: Variété revue. Carré: „De Kermisklanten", 2 ep 7.15 u. DINSDAG 14 MAART. Concertgebouw: Piano-avond Thelma van Breemen, 7.30 uur. Centraal Theater en verdere theaters: zie Maandag. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. O vermeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede, Nibmvs en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Liederenavond Hélène Ludoiph Zelden heb ik de sopraan Hélène Ludoiph in zoo'n gunstige dispositie van stemmidde- len gehoord, dan op den liederenavond, dien zij Zondagavond in den Stadsschouwburg gaf met den pianist Rutger Schoute. Zij had weliswaar een paar minder gunstige momenten, waarop ze met de toonzuiver- heid te kampen had; maar overigens sprak haar stem gemakkelijk aan en klonk helder en frisch. En dan zoo, ongeforceerd, is het een geluid waar men met genoegen naar luisteren kan, vooral wanneer de uitdruk king niet meer vraagt dan even een kleine ondulatie op een objectief grondplan. Als geroutineerde zangeres, kent Helène Lu doiph haar maat, en dezen avond vooral ging zij er zich niet aan te buiten. Het bleef dus goed klinken. Maar' daar stond tegen over dat men in sommige liederen ik noem bijv. Erster Verlust van Schubert, Re quiem en Dein" Angesicht van Schumann, alsmede De Soir, uit de Proses lyriques van Debussy een dieper indringen in het wezen van het lied, een rijkere expressie, die ontroering weet mee te deelen, miste. Nochtans voelt de zangeres de poëzie van het lied wel aan, blijkens de zeer gelukkig vertolkte eerste drie nummers van de Pro ses lyriques, bovenal van het derde: De fleurs.liederen die met veel beheer- sching, ja met ingetoomde kracht behooren te worden gezongen; wat mevr. Ludoiph dan ook deed. Schubert's Die Förelle was uitstekend van klank en ook van karakteristiek, waar toe niet weinig bijdroeg de prachtige bege leiding van Rutger Schoute. De beheerschte lichte' stemtint deed het ook voortreffelijk in Schumann's Auftrage, dat mede zijn succes dankte aan de mooi vertolkte kla vierpartij. Tot de best geslaagde nummrs van den avond behoorde ook Schumann's Mondnacht, en veel genoegen verschaften tevens Liebesbotschaft van Schubert en Das Veilchen van Mozart, waarin ik echter in de 4e laatste maat op de eerste letter greep van Veilchen graag een appoggiature gehoord had; kwestie van stijl. Natuurlijk klonken de eenvoudige stukjes van Haydn en dok de overige van Mozart beminnelijk en aardig; en om in te zingen deden zij goeden dienst. Tot de goede dingen van dezen avond be hoorde buiten kijf het zeer geacheveerde en intens muzikale klavierspel van Rutger Schoute. JOS. DE KLERK. Piano-avond Pierre Verdonck -Pierre Verdonck speelde op zijn recital van Zaterdagavond in de Bovenzaal sonates van Mozart, Schubert, Clementi en Beetho ven en-gaf daarmee in zekeren zin een evo lutie te hooren van dezen kunstvorm, zooals die zich onder vier tijdgenooten ontwik kelde. Alleen chronologisch was het pro gramma niet, want dan had de pianist met Schubert moeten besluiten. Mdar aan chro nologie stoort de ontwikkeling zich niet, althans zuiver muzikaal gezien niet; anders zou men ook met een figuur als Clementi geen raad weten. 1-Iij was de oudste van het viertal en overleefde ze allemaal, maar zijn muziek was niet zoo levenskrachtig als die van de overige drie. Zijn verdienste was hoofdzakelijk, dat hij inzake de technische ontwikkeling van het klavierspel een scha kel werd tusschen Mozart en Beethoven. 'ï'ochAvas het interessant eens een van zijn beste sonates, die in fis kl. t. (op 26 no. 2) te hooren, muziek, die het begrijpelijk maakt, dat Clementi in zijn tijd een ge vierd man was; want in den doorsnee-stijl van toen gaf hij wat later- een Liszt zou geven op zijn manier: het summum van de pianotechniek van die dagen. Maar hoe gauw werd hij in deze achterhaald en voor bijgestreefd door Beethoven, die bovendien muzikaal en poëtisch heel wat meer te ver tellen had. Op dit recital nu werd Clementi wel wat ongenadig overtroefd door Beet hoven, van wien Verdonck niets minder dan op. 111 (de laatste sonate) ten beste gaf, een werk dat zoo hoog steigert, dat men na afloop best de piano dichtklapt en Schu bert er niet aan waagt om terwille van de stylistische volgorde consequent te blijven. En dat heeft Verdonck ook goed begrepen, toen hij Schubert's op. 143 (a kl. t.) als tweede op het programma plaatste en zoo met deze, van melancholiek sentiment door ademde muziek, zich een goed effect vlak vóór de pauze verzekerde. Van Mozart speelde Verdonck de a moll uit den tijd van. zijn verblijf te Parijs, v/aar hij in het vaarwater kwam van Scho- ■bert en Hüllmandel, maar deze gevierde klaviercompómsten glansrijk overvleugelde. Alles bij' elkaar een programma varube- teekenis, om den organischen samenhang vooral. Verdonck speelde het geheel met respecta bele' techniek, die slechts aan het slót van de Beethoven-sonate, bij de fameuze tril lers, inzinking vertoonde. Als deze pianist nu ook nog eens wat meer aandacht ging besteden aan de klankpoëzie en aan de cor recte beheersching van tempo en rhythme, dan zou -dit zijn spél zeer ten goede komen. Over bijval had Verdonck niet te klagen, maar hij handelde als kunstenaar van smaak, met na Beethoven's overweldigend op. 111 zich niet tot het geven van een bi:»- nummer te laten verleiden. JOS. DE KLERK. INBRAAK. Onbekenden verschaften zich Zondagmiddag door het openschuiven van een raam toegang tot het perceel Paul Krugerkade 15. Daar de bewoners afwezig waren, konden de daders ongestoord alle kasten doorzoeken. Het ge- stoiene omvat een collectie textielproducten, zooals babykleertjes, lakens, een sprei, een tafelkleed, een colbertcostuum en couponstoi ALLE-DAG-KERK. Dinsdag van 3.304 uur zal voorgaan ds D. Henstra. Om drie uur begint een muzikale dienst. Medewerking verleent mej. Tilly Vrugt (zang). Aerdenhout's Kindertooneel Opvoering van „Kleinduimpje en de Keus" Onder den indruk nog der geweldige ver schijning van den Reus met de zeven mijlslaarzen, bewogen door het lot van Klein Duimpje en zijn broertjes komen mij aan de hand van den keurig verzorgden tekst en de daaraansluitende frissche mu ziek gaandeweg weer al die tooneeltjes voor den geest, die ons Zaterdagmiddag gevan gen hielden. Naast de Kabouters en de Elf jes waren het vooral de Vogeltjes; wat een aardige scenische vinding, wanneer zij Klein Duimpjes broodkorrels oppikken en hoe gelukkig heeft Jac. Zwaan dit tafereel muzikaal geïllustreerd. Hij zelf als maestro al cembalo had zich de medewerking ver zekerd van een tweetal vakroenschen, die hem steunden, zijn jongste geestesproduct ten gehoore te brengen. Daar waren keurige brokken muziek, waarbij men eén volledig orkest zou wenschen; ik denk aan de Dans van den Reus; 't verhaal der kinderen; het Lied van dep Reus; maar boven alles steekt uit de zeldzaam geslaagde Menuet (men voegde er nog tamelijk overbodig een Èeet- hovenmen'uet in, die m. i. eenigszins storend werkte). Jrloe goed Jac. Zwaan een koor weet te schrijven, tooide hij in het effect volle slotkoor van het laatstp bedrijf, dat tevens het enthousiasme op zijn hoogtepunt voerde. Evenwel zou onze bewondering voor het totaalbeeld maar matig zijn geweest, wanneer niet alles zoo goed was verzorgd. Daar was allereerst de tekst, die met zeker heid moest stammen van 'n man van smaak een kenner van het sehoone Nederlandsch. Piet Franse was de auteur. Maar het effect zou nihil zijn, wanneer niet de uitspraak zoo correct was geweest. Mevrouw van Kam pen-van de Brink, die het geheel leidde, zou stellig haar gastvrije woning niet be schikbaar stellen voor wie op het podium platte taal zou uitslaan en evenmin zou de dirigent zulks .dulden. Wij constateerden dus met genoegen, dat hier mooi en be schaafd werk is geleverd, ook door de dans ensembles die onder leiding van Mevr. Ver waal hadden gewerkt. En wie van de 90 medespelenden het meest voldeed? Laat ik volstaan met te noe men den grootste en de kleinste. In één woord geweldig Was de Reus de heer H. Th. de Booy. en menige dreumes-toeschouwer zal vannacht rechtop "in zijn bedje zich in de oogjes wrijven. En de kleine Nelliette Mooy. het zevenjarige speeltalentje, zal het wel niet laten bij deze rol van Kleift Duim pje. Tooneelbloedverloochent zich niet. Een pracht van costumes, overstraald door een vloed van licht, zoo was het laat ste moment, waarin al de meespelenden, maar nu ook de verzorgers van het geheel, het podium vulden, om aan het dankbaar publiek een „tot weerziens" toe te roepen. G. J. KALT. UITVOERING DOOR LEERLINGEN VAN CORRY KOPPEN. Opmerkelijk bij al de leerilngen was weer de groote mate van rust, waarmee de stukken werden voorgedragen. Er is dus genoeg zelf vertrouwen bij de leerlingen aangebracht, en in de weinige momenten dat er nog eens wat haperde, was het oogenblik dat de muzikale draad dreigde verbroken te worden, toch heel kort. Dat er door al de leerlingen zonder uitzon dering (er werden niet minder dan. vierenveer tig stukken gespeeld) een zoo goede klank werd geproduceerd, is natuurlijk aan te mer ken als een rechtstreeksch gevolg van „de school". Die klank was bij de stukjes van Jan Nieland, Gurlitt. Zilcher, Theod. Kullak. zoo goed aanwezig als bij Gade, Mozart, Kirchner, Albeniz, Chopin of Bach. En aan dien goeden aanslag is °t ook te danken dat de drie uren, die we in de muziekzaal doorbrachten, niet abnormaal lang schenen. Er waren onder de leerlingen een flink ge tal stevige pootige jongens, van wie je weet dat ze op het voetbalveld geen slecht figuur maken. Maar thans waren het Gavotte's, Al legro's, Menuets, waarmee ze de aandacht ge vangen hielden. Ook toonden zij zich goede partners, wanneer zij een Elsje of Niki, een Rita of Dita secundeerden en zoo een goed aantal quatremains mogelijk maakten. Jm alle gevallen toonden zij dat het hUn ernst was, .de ieerlingenuitvoering van mej. Corry Koppen uitstekend te doen slagen, en dat zij het pro- grammadeel vóór de'pauze als hun domein be schouwden. Voor het aankweeken dezer am bitie voor .de muziek mag men de leerares voorzeker extra complimgn-teeren. Na de pauze waren hef de gevorderde leer lingen, waarbij Th. Kullak en Gade, Kirchner en Bach, Edmund Parlow en Albeniz of Cho pin -de uitvoerenden om den eerepalm deden strijden. Wat wij hier opmerkten naast de ge noemde goede hoedanigheden, gevoegd bij een goed beheerscht pedaalspel, was een goed in zicht in Ifen bouw van het te vertolken stuk. Bij „Cordoba" van Albeniz (de buitendeelen) zoowel als- bij de Koraalbewerking van Bach was daarnaast opvallend de bijzonder goede registreering. Kostelijke bloemen en een fraai muziekwerk werden door de dankbare leer lingen aan de leerares aangeboden. G. J. KALT. - KAPSTOKDIEVEN OPERKEREN. De kapstokdieven geven nog geregeld van hun aanwezigheid blijk. Zoo werden er in een perceel aan de Oranjestraat drie winterman tels gestolen. Bij een inbraak in de Johannes de Breukstraat bestond de buit uit een grijs gestreepte winterjas en een blauw colbertjasje alsmede twee hoeden. In een der kleeding- stukken bevond zich een bedrag van 150. en een persoonsbewijs. HERHAALDE OPROEP. In verband met de geringe opkomst worden degenen, die hun rijwielen in de achterliggen de periode hebben verloren, Dinsdagmiddag alsnog in de gelegenheid gesteld om de uit gebreide collectie gevonden rijwielen ie in- specteeren. Diverse personen kunnen weilicht op deze wijze hun verdwenen stalen ros weer opsporen. Belanghebbenden worden van 3 -tot 6 uur op het hoofdbureau .verwacht. Teraardebestelling 3. Barendregt Onder groote belangstelling werd Zater dagmiddag op de Begraafplaats Westerveld het stoffelijk overschot van den Nederland- fchen boer J. Barendregt. die op 15 Februari bij een der Britsch-Amerikaansche bombar dementen te Berlijn om het leven kwam en zich in zijn leven als verbindingsman tusschen de Nederlandsche Oost^Compagnie en het Oostministerium bijzonder heeft on derscheiden, teraardebesteld. De plechtig heid droeg een eenvoudig karakter en werd onder anderen bijgewoond door - Freiherr Von Harden persoonlijk vertegenwoordiger van dr. Alfred Rosenberg, Rijksminister voor de bezette Oostelijke gebieden en mr, M. M. Rost van Tonningen, president der Nederlandsche Oost-Compagnie. Verder waren er functionarissen van den Neder- landschen Landstand aanweziS. zooals de provinciaal boerenleider van Noord-Hol land C. Koeman. Nadat allen zich in de aula bij de baar, welke onder een weelde van bloemstukken was bedolven, hadden verzameld, herdacht Freiherr Von .Sarden den verscheidene. In opdracht van Sr. Alfr ed Rosenberg, die on langs tijdens de officieele rouwplechtigheid JJ in Duitschland door een fraaie krans wijlen J. Barendregt eerde, uitte spr. zijn deel- ftl neming. 1 Mr. M. M. Rost van Tonningen, president der Nederlandsche Oost Compagnie memo reerde de verdiensten van den overledene, die. als boer de trots van -zijn geslacht kan B worden genoemd. Voor de velen, die van w zijn bemiddeling profiteerden was hij een fll zorgend vader en een verdediger. Spr. be- schouyzde het een voorrecht om met hem te ||j; hebben samengewerkt. Wijlen J. Barendregt hield het zinnebeeld der oude boerenwetten hoog. Op weg naar «4 zijn doel liet hij zich niet door gevaren af- w leiden. Mede namens mr. D. Krantz, direc- teur der N. O. C. richtte spr. tenslotte en- kele woorden van troost tot de overblijven- IP den, waarin hij opmerkte, dat de neenge- gane in veler herinnering zal blijven voort- W leven. De zoon, de heer P. Barendregt, dankte voor de talrijke bewijzen van medeleven. VOORTAAN SLECHTS ééN SOORT SHAG Tot nog toe lieten de omstandigheden het toeN lichte en donkere shag en elk dezer beide soorten in twee kwaliteiten af te le- veren. Het is noodzakelijk gebleken hierin verandering te brengen. Van 1 Maart af wordt door de industrie slechts shagtabak van één soort en één kwaliteit afgeleverd, Qf zoodat in de winkels binnenkort slechts één soort shagtabak te koop zal zijn. KORT NIEUWS. Door den burgemeester van Nijmegen is de restauratie van den St. .stevenstoren opgedragen aan den architect A. W. Jansz te Voorburg, een oud-Nijmegenaar die als 6) goed kenner van de St. Stevenskerk bekend 4" staat. Van gemeentewege zal binnenkort wórden-aangevangen met den bouw van 50 a 60 noodwinkels in het hart van de stad. In een woning te Utrecht, vlak bij het hoofdbureau van politie heeft men de werkplaats van een tweetal valsche mun ters ontdekt, waar kwartjes zoo goed wer den nagemaakt, dat ze vrijwel niet van echte *te onderscheiden waren. De dadërs, de 35-jarige metaalbewerker J. van der B. en zijn 24-jarige broer T. van der B., zijn gearresteerd. Zij beweren slechts een klein aantal kwartjes te hebben nagemaakt. In-het dorp Reuver brak biand uit in de woning van den fabrieksarbeider G. G. Twee kinderen, die zich in het huis be vonden, zijn in dev lammen omgekomen. De Amsterdamsche politie waarschuwt tegen den 36-jarigen Gerrit van Unen, die er een gewoonte van maakt, bij deze of gene een kamertje te huren, waarna hij met een of meer dekens verdwijnt. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 13 Maart 1444, BEVALLEN: 9 Mrt,.H. M. van der Veldt—van Gastelen, z.10 Mrt, H. Hendriksde Redelijk heid, z.T. de JongWesselius, d.; E. H. van Ameron—Wils, z.; J. F. van der Erf—van dei- Water, d.; 11 Mrt, B. Ekenvan Zomeren, d.; J. Cardolvan der Brink, z, OVERLEDEN: 10 Mrt, C. van Leeuwen, 69 j„ Kamperlaan; J. C. Romein, 01 j., Westerhout- park; P, van der Wal, 72 j„ Indischestraat; H. C. Bel, 1 mnd., Lijsterstraat; G. Horselenberg, 78 j., Zoeherstraat. GEHUWD: 7 Mrt, R. Overeijder en J. Ridde- rinkhof; 8 Mrt, K, Oostveen en A. van Driest; H. L. Gieske en H. W. Hoenderdos; B. Lammer- xse en P. P. Voorsluis; J. H. Schot en J. C. Sier huis; H. W. M. den Hertog en K. van Zadelhoff; W. F. Snijders en N. Koolmees; J. van der Kamp en C, de Klerk; F. van der gpree en G. K, van Wilpe; 9 Mrt, F. C. Koenderman en G. J. de Graaff; W. F. van Straaten eri C. M. J. Ne- derpelt; C. Th. van Eseh en J. Hooijveld; J. van Dull emen eiUA. Hagen. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 34 MAART 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws,. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Oi'k. Georges Boulanger. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overzicht. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Kleine zangstukje. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Sylvestre Trio. 9.45 Godsd. Uitz. 10.15 Pianovoordracht. 10.45 Ork«st Willy Kok. 11.15 Tusschen najaar en lente. 11.30 Merkel bachpro gramma. 12.00 Almanak. 12.15 Va riaties van orgel, piano en orkest. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 De Melodisten en solist. 14.00 Gaat Stalin werkelijk tér kerke? 14.15 Salonorkest, zang en orgel. 15.30 Voor-de zieken. 16.00 De Arnhemsche Orkest Ver- eeniging. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 De lichte toets. 18.00 BNO Binnenlandsch gesproken overzicht 18.05 Licht .concert. 18.45 Jeugdstormuitzending. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Bonte verscheidenheid. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 In strumentale solisten. 23,0024.00 Thema ^liefde" met variaties. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Kwintet'ten van Bach en Mozart. 17.30 So)_ datenfunk ,,Nord-West*\ 18.30 Orkest Gerard van Krevelen en gram.muz. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing, 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Orkest- wérken van Brahms. 20.15 Duitsche taalcursus. 20.40 Mededeelingen van het N.A.F. 20.45 Opera's in verkorten vorm. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2