Tïoïitti, LOAN'S PRODUCTEN v/h gebroeders laan UMUIDEN Telkens weer rijwieldiefstallen. Het optreden van zwijntjesjagers is een euvel, dat ernstige vormen is gaan aan nemen. Telkens weer wordt er van rijwiel diefstallen gehoord. De gevolgen zijn voor de benadeelden zeer onaangenaam, daar het waarlijk niet gemakkelijk is in het bezit van een fiets en behoorlijke banden te komen. Bovendlèn staat de politie bij haar pogingen dergelijke diefstallen op te helderen voor een moeilijke taak. Men kan zich niet aan den indruk ont trekken, dat het publiek nog te vaak niet de noodige voorzichtigheid in acht neemt. Fietsen dient men alleen wanneer dit niet anders mogelijk is onbeheerd achter te laten. Het is gevaarlijk rijwielen voor café's win kels en huizen neer te zetten. Ook in poorten zijn de stalen rossen niet veilig. Wanneer men zijn fiets in een scheurtje opbergt, zorge men er voor, dat dit goed is afgesloten. Dat de rijwielen ook op achterplaatsen e.d. niet voor het optreden van zwijntjesjagers zijn gevrijwaard, is dezer dagen te Santpoort gebleken. Iemand had zijn fiets op de achter plaats van een huis aan den Middenduiner- weg achtergelaten. Een onbekende heeft de gelegenheid gebruikt om zich van het rijwiel meester te maken. De politie stelt een onder zoek in. Ook hier geldt, dat voorkomen beter is dan genezen Stapt niet uit rijdenden trein. Het komt nogal eens voor, dat reizigers 's avonds den indruk hebben, dat de trein, waarin zij zich bevinden, reeds stilstaat, wanneer deze nog in beweging is. Stappen zij uit dan zijn valpartijtjes het gevolg. Het is daarom niet overbodig er de aandacht op te vestigen, dat men ook in dit opzicht de noodige voorzichtigheid in acht dient te. nemen. Men vergewisse zich er steeds goed van, dat de trein stilstaat, voor men uitstapt. Minderjarigen in cafés. Het is algemeen bekend, dat er voor het be zoek'van minderjarigen aan café's beperkende bepalingen van kracht zijn. Indertijd is daar toe door den burgemeester een verordening ter bescherming van de jeugd vastgesteld. Meer dan eens is tot uiting gekomen, dat aan de be palingen streng de hand wordt gehouden en dat overtreding van de verordening voor de genen, die in strijd hiermede handelen, onaan genaamheden met zich brengt. Bij een controle te Velsen-Noord bleek, dat vier jongens, van resp. 10, 13, 15 en 17 jaar, zich in een café ophielden, hoewel dit niet is toegestaan. Zoowel de jongens als de café houder hadden een proces-verbaal in ont vangst te nemen. De strijd om den Beker. De strijd om den Beker heeft reeds den eersten dag waNdeze streek betreft, een ver rassing gebracht. We schreven Zaterdag, dat de voetbal vooral in de wedstrijden om dit klei nood raar kan rollen en herinnerden aan de resultaten van V.S.V. in het vorige seizoen. De voetballiefhebber wrijft zijn oogen uit, als hij verneemt wat de rood-witten van IJmui- den-Oost er Zondag van hebben terecht ge bracht. Ze verloren met niet minder dan 9-2 van D.W.V. Overigens is er geen reden om ontevreden te zijn. Wat Beverwijk aangaat verloor De Kennemers, maar Beverwijk boekte met korf- balcijfers een overwinning op G.V.O. Santpoort kan zeer in zijn schik zijn. De gelijknamige club behaalde een moeizame, maar welver diende zege op 't Gooi en het zeer gehavende Terrasvogels deed Verkade op duidelijke wijze het onderspit delven. In Velsen deelden Kin- heim en V.V.B. broederlijk de punten. Na dezen eersten dag is de belangstelling voor den Beker-strijd al belangrijk toegeno men. De vraag wat de clubs verder zullen presteeren wordt nogal eens besproken. En hoe zal Stormvogels zich gedragen? De blauw- witten hebben nog een dag extra rust gehad en hebben dus voldoende tijd gekregen om plannen te maken. PERSONALIA. Voor het te Amsterdam gehouden examen voor het Kantoordiploma Steno slaagden de dames IJ. B. Inia en E. Vos. Het Kantoor diploma Steno Duitsche taal behaalde mej. M. C. v. d. Boogaard. Allen ontvingen hun op- leiidng bij het Instituut Mercurius. W^at zal die nian op rijn— teentjes getrapt rijn, ak re bem geen echte thee in- schenken. Wie zoo'n gevoelige man heeft, doet werkelijk het beste, hem thee van Florita te zetten. Dat is precies zoo geurig en bijna zoo smakelijk als echte thee. Per tien ta- bietten 12'/, cent. TH£ETABLETTEN met den echten theesmaak H.Y, KOfFfc HANOELMII „MATAGAIPA" A DAM Wandelimpressie. Santpoort begint als het ware een dorado voor de sportliefhebbers ta worden: Men kan er naar hartelust voetballen en hockeyen, korfballen en schieten, binnenkort is er tevens weer gelegenheid tot zwemmen en tennissen en misschien ook honkballen en bovendien kunnen allen, die hun hart aan het turnen hebben verpand, er terecht. Schenkt men bo vendien zijn aandacht aan de plannen, die er momenteel lijken en blijken te worden ge koesterd, dan weet men, dat er steeds meer variatie zal komen. Men kan zich er over ver heugen. Zondag was Santpoort wandelcen trum,, wéér een blijk van den invloed, die veler vertrek uit IJmuiden op het gewone- en het sportleven in Santpoort heeft. Twee IJmuider wandelsportvereenigingen organiseerden er een tocht en hadden het ge noegen te kunnen vaststellen, dat zij de be hoefte aan een dergelijke evenement niet had den overschat. Want zij kwamen van heinde en verre, de wandelvrienden en -vriendinnen en brachten veel drukte teweeg in het karak teristieke Zomerlust, waar het een lust was zooveel gezonde belangstelling voor den oud sten tak van sport waar te nemen. Degenen, die met de inschrijving waren belast, werkten met ijver en toewijding en dat was ook noodig, want de deelname overtrof de verwachting. t Zijn menschen, die van de natuur en de frissche lucht houden, de wandelaars. Daarom bewaren ze een goede herinnering aan Sant poort en omgeving. Want zij kregen er reeds een voorproef van hoe mooi het er in de lente en dezen zomer zal zijn, hoeveel prachtige plekjes er 'bewaard zijn gebleven en hoe blij en vrij de zon er zijn goede stralen straks zal kunnen laten heerschen. Op dat alles let men bij een tocht, omdat men den tijd in eigen handen heeft, daar het niet de bedoeling is te jachten en te rennen en kilometers te ver slinden, maar pittig aan den wandel te gaan in een vlot, maar niet overdreven tempo. Ziedaar de reden waarom de wandelsport steeds meer ingang vindt. Ze leert de „rust" weer kennen, ze maakt „los" en leidt de gedachten af, ze doet begrijpen en waardeeren welk een voor recht het is met sterke beenen temidden van natuurschoon te wandelen. Schuilt de liefhebberij onder een bepaalde categorie menschen? Daar is geen sprake van! Men heeft het Zondag kunnen vaststellen. Want de deelnemers kwamen uit alle kringen en in de leeftijden was nogal wat verschil. Daar waren jongelui in de prille lente des levens, maar ook geestdriftige en onvervaarde mannen, die reeds met den levensavond heb ben kennis gemaakt; en de oudjes deden het ala in vele andere gevallen nog best. De wandelsport schept een eigen „sfeer". Dat bleek onderweg, maar ook na afloop in Zomerlust, waar het heel gezellig was, hetgeen een complimentje voor hen, die zooveel zorg aan de voorbereiding hebben gewijd, inhoudt. De Velser Wandelsportcommissie, jong maar actief, is op den goeden weg GROOTE ZEGE VAN IJMOND. In den uitwedstrijd tegen H.A.V. te Den Helder heeft het eerste heeren-elftal van de Handbalvereeniging IJmond aan de verwach tingen beantwoord door de Helderschen een flinke nederlaag toe te brengen. Weliswaar was IJmond door ziekte geheel gewijzigd, doch dit belette niet, dat de rechtsbinnen na 5 mi nuten de score opende, spoedig gevolgd door een tweede doelpunt. H.A.V. hield echter goed vol en verdedigde hardnekkig. Bij een Heider- uitval benutte de middenvoor een goede kans en maakte er 1-2 van. De Velsenaren bleven echter in de meerderheid. Aanval op aanval volgde, waarbij N. Michel als rechtsbuiten met schieten weinig geluk had. Deze druk zorgde weer voor een IJmond-doelpunt, maar de Heldersche spelers gaven het niet op en door moedig volhouden werd de achterstand ingeloopen tot 2-3. Doch toen was het met H.A.V. gedaan. De snel opeenvolgende aanval len bleken voor de gastheeren te machtig en de IJmonders konden den stand reeds tot 2-6 opvoeren alvorens H.A.V. de laatste kans kreeg tot doelpunten 3-6. Even voor de rust werd 't zelfs 3-7 voor IJmond. Ook na de hervatting hield het Velser over wicht aan ondanks het feit, dat een der aan vallers wegens een blessure moest uitvallen. Zeer regelmatig konden de IJmonders hun doelpunten-serie vergrooten. De aanval van H.A.V. bleek zelfs in deze periode niet in staat de enkele geboden kansen te benutten. Toen dan ook het einde kwam moesten de gasthee ren hun bezoekers uit Velsen een 12-3 over winning laten. De vriendschappelijke dameswedstrijd IJmond 2 versus Gita kon op het laatste oogenblik door ziektegevallen onder de gasten geen door gang vinden. SANTPOORT Afscheid ds. Visser Het afscheid van ds. J. A. Visser is thans definitief vastgesteld op Zondag 2 April in de avondgodsdienstoefening welke dan bij wijze van uitzondering zal aanvangen om 4 uur. Terrasvogels. De leiding van de junioren-afdeeling van Terrasvogels is toevertrouwd aan den heer A. Wareman, tot dusver lid van de elftal-commissie. Als lid van de elftal-commissie is thans de voorzitter, de heer F. M. van Vliet, aan gewezen. Terrasvogels a heeft thuis met 21 van Stormvogels a gewonnen. De wedstrijd De Kennemers dTerrasvogels b eindigde met een gelijk spel (11). Ter tvogels c deelde op eigen terrein de punten met De Kenne mers c (22). Het programma van de voor-competitie om den N. V. B.-beker vermeldt voor Zon dag den wedstrijd TerrasvogelsK. V. V. GEL. GEM. HET LEGER DES HEILS. In de kerk H. V. aan de Wüstelaan wordt Woensdag 15 Maart door de gel. gem. Het Leger des Heils een openbare bijeenkomst gehouden, waarvan de leiding bij den dis trictsleider J E. van Eeken berust. De mu ziek- en de zangafdeeling verleenen mede werking. Te half acht wordt begonnen. Nederlaagwedstrijden S. V. Het bestuur van de korfbalvereeniging Sport Vereent heeft besloten binnenkort nederlaag-wedstrijden te organiseeren. Aan gezien al deze ontmoetingen op het eigen terrein zullen worden gespeeld, mag worden verwacht, dat er veel belangstelling voor zal bestaan. Het twaalftal, dat Sport Vereent de grootste nederlaag toebrengt, zal in aanmer king komen voor een prijs. Voor de maand April is reeds een voor- loopig programma vastgesteld. 23 April komt Die Haghe (Den Haag) op bezoek en 30 April wordt er tegen Olympia (Bussum) gespeeld. Een interessante ontmoeting (geen neder laag-wedstrijd) staat voor 2 April op het programma. Sport Vereent zal dien dag het H. K B.-twaalftal ontvangen VELSEN 40 JAAR BIJ VAN GELDER ZONEN. De heer B. J. van Balen herdacht Maandag het feit dat hij gedurende 40 jaren in dienst was bij de Papierfabriek Van Gelder Zonen, waar hij bijna al dieii tijd werkzaam is ge weest in de afdeeling malerij der papier fabriek. Dit jubileum is geenszins onopgemerkt voorbij gegaan. Des morgens werd de heer Van Balen op het directiekantoor ontvangen door den heer J. Smit, procuratiehouder, die in tegenwoordigheid van de heeren ir. A. J. Allan, procuratiehouder en ir. T. F. Hu- brecht, bedrijfs-ingenieur der papierfabriek den jubilaris hartelijk toesprak. Hierbij werd herinnerd aan den goeden diensttijd van den jubilaris, waarbij tevens aandacht werd geschonken aan het feit, dat de jubilaris nog dit jaar pensioengerechtigd zal zijn. Als blijk van erkentelijkheid en waardeering overhan digde de spreker namens de directie de ge bruikelijke enveloppe alsmede het vereerend getuigschrift van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel te Haarlem. Door de omstandigheden moest het huldeblijk der directie, een gouden horloge, tot gunstiger tijden wachten. Op het bedrijfskantoor der papierfabriek vond ir. Hubrecht gelegenheid om in tegen woordigheid van den heer W. J. Willems, bedrijfschef, technisch personeel en vele col lega's van den jubilaris aan dezen zijn ge noegen te kunnen uitspreken over het be reiken van dezen mijlpaal in den arbeid. Spr. noemde den heer Van Balen één der vertegen woordigers der „oude garde", waarop het bedrijf trotsch is en bovendien de traditie bij Van Gelder Zonen door familiebanden kan voortzetten. Onder welgemeende gelukwenschen bood spr. als bewijs van vriendschap, mede na mens de collega's, een mooie kieurets aan, waarop allen hun felicitatie met een hand druk vergezeld lieten gaan. Ook te zijnen huize mocht de jubilaris verschillende bewijzen, zoowel schriftelijk als door persoonlijke tegenwoordigheid aange boden, ontvangen. Derhalve beleefde de heer Van Balen een prettigen herdenkingsdag. DeCeO—I. E. V. (5—3) (Vriendschappelijk) Het is den Velser vierde klassers niet ge lukt om in Haarlem tegen den eveneens vier de klasser DeCeO een zoodanig resultaat te behalen als wel verwacht mocht worden. I.E.V. kwam zeer gehavend uit en zelfs doelman Van Tunen kon wegens ziekte niet van de partij zijn en werd vervangen door Rumping. Het geheel was een matige ontmoeting, zoodat in het veld van beide partijen weinig uitging. In de eerste speelhelft wogen beide clubs vrijwel tegen elkander op, maar desondanks scoorde de thuisclub driemaal, terwijl de roodblauwen het tot twee doelpunten wisten te brengen (3-2). Nadat aanvankelijk de hervatting weer twee gelijkwaardige elftallen liet zien, kreeg I.E.V. een strafschop toegewezen, welke op vriendschappelijke wijze werd genomen. Toen echter de Velsenaren den 4-2 achterstand tot 4-3 hadden ingeloopen, scheen het, dat de ge lijkmaker niet lang op zich zou laten wachten. Maar deze verwachting werd te niet gedaan, want even voor het einde moest doelman Rum- ping voor de vijfde maal zwichten (5-3). BRIDGE DRIVE „DE GIETELING" Voor de maandelijksche groote bridgedrive van de Bridgeclub „De Gieteling", welke Za terdagavond voor leden en donateurs in het Kennemer Hotel te Beverwijk is gehouden, be stond weer een groote belangstelling. Hieruit mag worden vastgesteld, dat het bridgen voor al gestimuleerd door De Gieteling, steeds meer opgang maakt en velen zich tot deze gezellig- heidssport voelen aangetrokken. De drive, die onder leiding stond van den heer P. C. Bais, had als gewoonlijk ook thans weer een vlot en zeer geanimeerd verloop, welke leidde tot de volgende uitslagen: Groep A.NZ. 1. de heer en mevr. Spruit 52 p. 2. de heeren ZandbergenChristophersen 53V2 p. 3. de heeren BaisHogerheyde 62V2 p. 4. de heer en mevr. Vogelzang 65'/2 p. 5. de heeren J. Rodenberg Jr.—A. Rodenberg 71l/2 p. 6. de heeren v. OmmerenDe Waard 73 p." Groep A OW. 1. de heeren Kroonsberg Rodenberg 52 p. 2. de heeren Bink—Cattermo- len 60 p. 3. de heer en mevr. De Jong 6IV2 p. 4. de heer en mevr. Gerssen 64 p. 5. de heeren SchuurmanDe Weers 65 p. 6. de heeren v. d. BroekHeynen 75 V2 P- Groep B NW. 1. de heeren De Wijs—v. d. Plas 561/» p. 2. de heeren Nieuwenhuizen Adelaar 65V2 P- 3. de heer en mevr. Gregouir 72 p. 4. de heer Jongkindmevr. Meyes 72'/2 p. 5. de heeren VermeulenMelchers 86 p. 6. de heeren KeyserDe Sonneville 86'/2 p. 7. de heeren De BieHoen 93 p. Groep B. OW. 1. de heeren StiphoutN.N. 59t/2 p. 2. de heeren JonkerBrussen 64V2 p. 3. de heeren E. J. Bakker—Wordrager 75 p. 4. de heer en mevr. Blokland 75V2 p. 5. de heeren D. BakkerDe Bie Sr. 79 p. 6. de heer en mevr. Mulder 82 p. 7. de heeren Offerhaus v. Eek 96 '/2 p. Hierna volgde de prijsuitreiking, waarbij de nummers 1 en 2, benevens de nummers 3 van groep B een keuze mochten doen uit de ver zameling prijzen. Begin de dag met B-Q! B-Q Is pittige gortmout, die nooit verveelt. B-Q ook voor andere gerechten: B-Q in gehakt, B-Q in soep, B-Q pudding.... Klaar in ten wip! N V KONINKLIJKE PELLERIJ „MERCURIUS'' BEVERWIJK PERSONEELSAVOND VAN LEER. Voor de vierde keer in dit seizoen gaf Van Leer's personeelsvereeniging een tweetal po pulaire avonden in het Kennemer Theater. Ook ditmaal werd hetgeen geboden werd groo- tendeels door „eigen volk" verzorgd; de animo onder de leden der personeelsvereeniging is groot om aan deze uitvoeringen door zang en spel ten beste te geven, mee te werken. De heeren S. Nuyen (tenor) en P. Heilig (bariton) zongen enkele soli en later duetten; de pianobegeleiding verzorgden mej. Heilig en de heer Nuyen. De tooneelclub ,,'t Voetlicht" gaf Nono's eenacter „Arme rijken" ten beste. Zooals ik bij een vorige uitvoering van ,,'t Voetlicht" reeds opmerkte voelt de regisseur zich het beste thuis in het kluchtspel. Nono en de heer C. van der Plas konden het zoodoende heel goed met elkander vinden en daar de spellei der tevens hoofdrolvertolker was, kreeg men een geslaagde opvoering van deze eenacter te zien. Het Rhythme quintet gaf blijk van een se rieus probeeren jazzmuziek te geven. Veel hooger mag ik het optreden aanslaan van een drietal musici uit dit kwintet, dat zich als „De zingende Transvalers" aandiende. Dit was een nummer van het goede soort, uitstekend in gespeeld, vlot en geestig van voordracht; daar kunnen deze artisten mee voor den dag komen. A. J. VAN DER WEIJDEN. VARIETE-REVUE. De directie van het Luxor Theater orga niseert Donderdag 16 Maart een variété revue-voorstelling. Het uitgebreide program ma omvat talrijke attracties. Tot de mede werkenden behooren De Corelli's, Les Astra's en Jack Bradford. De muzikale leiding be rust bij den heer N. Hameetman, terwijl Max van Laarhoven artistiek leider is. ZEEVOGELS—D.E.M. 2—0. De vierde klasser heeft de beide punten thuis weten te houden, maar ze heeft er ver woed om gestreden. Dat ze daarbij in haar enthousiasme tot wel wat al te forsche mid delen over ging, is jammer. Nu werd het voor de lichtere D.E.M.-spelers een onaangename wedstrijd. Het was jammer, dat de scheids rechter den wedstrijd niet in handen had en tegen gevaarlijk spel alleen met waarschuwin gen optrad. Dat de rechtsback en de linksbin- - nen drie waarschuwingen ontvingen, de spil, de midvoor en de rechtsbinnen elk één, pleit niet voor de spelmethode, die de thuisclub er op na hield. Na een tippel van ruim een uur vanaf sta tion Heilo trapte D.E.M. in Egmond af. De thuisclub bleek reeds terstond met de beste voornemens bezield en zette een stevig spel letje op. Toch kreeg D.E.M. reeds terstond eenige goede kansen, doch invaller Wester wist deze jammer genoeg niet te benutten. D.E.M. bleef technisch stukken sterker, maar voor doel bleef het schot uit en daar de thuis club lang niet zachtzinnig verdedigde, waagde de D.E.M.-aanval niet te veel. Kort voor rust doelpuntte de Zeevogelsmidvoor in buiten spelpositie. Nh rust bleef D.E.M. het beste van het spel behouden. De aanval van de thiusclub zette vaak een aardigen aanval op, maar had bij de D.E.M.-verdediging geen succes. Totdat een der spelers den bal met de hand meenam en doelpuntte. De D.E.M.-aanval geloofde het hierna tegen de harde Egmondsche verdedi ging wel, zoodat deze onaangename wedstrijd in een nederlaag eindigde. Zaterdag: D.E.M. cKennemers e 6-0; Haar lem f—D.E.M. e 4-3. Zondag: V.S.V. 4—D.E.M. 2 7-3; Haarlem eD.E.M. c 4-4. kort nieuws. In het dorp Reuver brak brand uit in de woning van den fabrieksarbeider G. G. Twee kinderen, die zich in het huis be vonden, zijn in dev lammen omgekomen. De Amsterdamsche politie waarschuwt tegen den 36-jarigen Gerrit van Unen, die er een gewoonte van maakt, bij deze of gene een kamertje te huren, waarna hij met een of meer dekens verdwijnt. In een woning te Utrecht, vlak bij het hoofdbureau van politie heeft men de werkplaats van een tweetal valsche mun ters ontdekt, waar kwartjes zoo goed wer den nagemaakt, dat ze vrijwel niet van echte te onderscheiden waren. De daders, de 35-jarige metaalbewerker J. van der B, en zijn 24-jarige broer T. van der B., zijn gearresteerd. Zij beweren slechts een klein aantal kwartjes te hebben nagemaakt.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3