Verduisteren van 18.45.6.45 uur. ZORGEN VAN TSJIANG D. In December van het vorig .iaar heb ben de heeren Roosevelt, Churchill en Tsjiang elkander in Cairo ontmoet. De beide eerstgenoemjien hadden te voren zich met den heer Rtalin onderhouden te Teheran. Na afloop daarvan keerde Stalin naar Mos kou terug en Roosevelt en Churchill koer sten naar Egypte en ontmoetten daar den generalissimus van Tsjoenking China. Van die besprekingen in Cairo is destijds prompt een communiqué verschenen. Er stond o.m. in te lezen, dat men het eens was geworden over de militaire operaties tegen Japan en dat overeengekomen was, dat Mansjoekwo. Formosa en de Visscherseilan- den te zijner tijd weer aan China zullen ko men. Voorts, dat Korea zijn onafhankelijk heid weer zal terugkrijgen en ten slotte dat een geest van zoogbroederlij ke eensgezind heid deze conferentie kenmerkte. Maar zoo eindigen alle communiqués van deze soort. Als U dit bericht na drie maanden heeft vergeten zal ik U er niet hard op vallen. Maar nu komt. naar een bericht uit Genève meldt, de Engelsche „Sunday Dispatch" daar met een commentaartje, dat toch wel de moeite van het kennisnemen waard is. Er blijkt dan uit, dat Tsjiang tijdens de conferentie een teekenaar van zijn staf op dracht heeft gegeven, een situatiekaartje van China te vervaardigen met de Chinee- sche provincies er op. En toen dat kaartje gereed was wees Tsjiang den heeren de pro vincies Kansoe en Sjensi aan en vertelde op tceurigen toon, dat de Chineesche commu nisten deze twee provincies al geruimen tijd bezet houden en vervolgens streek zijn hand over de provincies Sjantoeng, Kiangsoe Tsjekiang, Ahnwei en Hoepeh en hij ver telde, dat de communisten ook hier zijn doorgedrongen. Voor 't geval men geen kaartje van China bij de band heeft moge hier worden verdui delijkt. dat Kansoe en Sjensi in het Noord westen van China liggen en samen zoowat zoo groot als Duitschland zijn. De andere hierboven genoemde provincies vindt men in het Zuidoosten. Ze zijn- gezamenlijk nog belangrijk grooter en naderen in Tsjekiang de Oostchineesche zee. Tusschen het Noord westen en het Zuidoosten ligt het Noord oosten. Dat is al lang door Japan bezet. An ders gezegd: Tsjiang Kai Sjek heeft in ruim de helft van zijn land niets meer te vertel len en zit langzamerhand allerbenauwdst ingesloten door zijn Japansche vijanden en zijn bolsjewistische vrienden. Nadat de heeren deze kleine studie van de kaart van China hadden gemaakt vatte Tsjiang het woord weer en vertelde, hoe de communistische legers van tijd tot tijd Chineesche gebieden in beslag nemen, niet door militaire operaties maar vaak door ge heime overeenkomsten met pro-Japansche regeeringen. Men moet hieruit niet afleiden, dat het den communisten aan manschappen mankeert, want bij het begin van den oorlog tegen Japan was weliswaar een accoord ge troffen, krachtens hetwelk de communisten over slechts drie divisies zouden beschik ken, doch de staf van Tsjiang was er ach ter gekomen, dat de communistische legers niet inder dan 400.000 man tellen, wat op ongeveer 15 --divisies neerkomt. Aangezien dit leger wapens en uitrusting noodig heeft hadden de communistische leiders deze voor het gemak uit de opslagplaatsen van het Tsjoenkineesche leger geroofd. Natuurlijk heeft Tsjiang zijn beklag in Moskou ingediend. Het resultaat was, dat de Moskousche propaganda sindsdien het „partisanenoptreden" der Chineesche com munisten hoogelijk prijst en dat de Sovjets de militaire missie, die tot dusver Tsjiang van advies diende, hebben teruggetrokken. Tot zoover het bericht uit de ..Sunday Dis patch" en na dit alles kan het niet moei lijk vallen, eenig inzicht te verkrijgen in de zorgen van den Chineeschen veldheer. Want het is in de eerste plaats duidelijk, dat Moskou er regelrecht op aanstuurt, in het Noorden van China een paar „onafhanke lijke" staten te vormen, die straks in den een of anderen vorm onder bescherming van Moskou zouden komen te staan. En vervolgens wijst de communistische pene tratie in het Zuidoosten van China er on miskenbaar op, dat Sovjet Rusland zich zoekt te nestelen aan de Cineesche Zee en in het reusachtig achterland. Drie moeilijkheden bezwaren aldus Tsjiang. Vooreerst zijn daar de Japanners, die in het Zuidwestelijke Joennan volhar den in de bezetting van den Birmaweg, de eenige toegangspoort van beteekenis, de Ja panners, die alle verbindingen ter zee be- heerschen en nog eens de Japanners, die succes hebben met de door hen in China in gestelde autoriteiten. In de tweede plaats tobt hij met de bedreiging der communis tische legers in het Noorden, die op order van het machtsbegeerig en buitbelust Mos kou na de bolsjewiseering van Noordelijk Tsjoenking-China niet zullen rusten aleer ze zijn doorgestooten naar de Chineesche Zee en als gevolg daarvan komt in de derde plaats, een in feite reeds ingetreden verkoeling met het Kremlin. En. hoeveel begrip de heeren Churchill en Roosevelt mogen hebben getoond voor de zorgen van hun partner, hoe zullen ze zich houden, als oom Jozef zich verstoord gaat toonen je gens neef Tsjiang? Tsjoenking heeft over dit alles nog niets officieel medegedeeld. Maar het zou wel kunnen zijn, dat er in deze dagen meer werd verhandeld dan de communiqué's, over vloeiend van schoone woorden, ons willen doen gelooven Mr. S. A. VAN LUNTEREN LID VAN DEN HOOGEN RAAD. De Rijkscommissaris voor de bezette Ne- derlandsche gebieden heeft den raadsheer in het gerechtshof te Den Haag, mr. S. A. van Lunteren benoemd tot lid van den Hoogen Raad. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. „Haar laatste wil" „Jacob van Lennep" in den Stads schouwburg Bij het verdeelen van een erfenis laten de familieleden zich ten opzichte van elkander gewoonlijk niet van den besten kant zien: achterklap en openlijke ruzie, brutale heb zucht en huichelarij vieren hoogtij. Is het een wonder dat meer dan één tooneelschrijver het erfenismotief gebruikte in een stuk, waarin hij de menschen, in al hun valsche kleinzielig heid wilde laten zien Van der Heiden en Bakker hebben het geval niet van een pijnlijk realistischen kant, maar van de komische zijde bekeken. Die zit er on getwijfeld ook aan overal waar menschen het masker van braafheid en fatsoen laten vallen en een conflict ontstaat tusschen wa ren aard en uiterlijke, aangeleerde vormen, is dit komische in beginsel aanwezig. Zóó diep hebben de schrijvers hier nu wel niet gegra ven. Het grappige in dit stuk zit vooral in de situatie. De oude erftante is een origineel mensch ge weest! Ze gaf haar notaris opdracht om de familieleden na haar verscheiden allen bijeen te roepen, ze een viertal dagen op haar villa te laten logeeren en dan diegenen die onder ling geen ruzie hadden gemaakt,tot erfgenaam te verklaren. Natuurlijk mogen ze van de laat ste bepaling eerst kennis krijgen, wanneer het testament geopend wordt, m.a.w. wanneer het voor de meesten te laat is. Want de slager en zijn vrouw, het kruide niersechtpaar en de varensgezel hebben elkaar tientallen keeren de waarheid en ook de on waarheid gezegd, aleer de plechtige stonde, waarop de beslissing valt, is aangebroken. De kruidenier, een pantoffelheld, houdt uit deze vier dagen ten minste nog iets goeds over: hij heeft geleerd z'n vrouw te temmen voor het overige hebben ze niets anders gedaan dan drinken, eten en met geld smijten in afwach ting van de erfenis, die ze allen voor zich bestemd waanden. Deze blijkt nu weggelegd voor den zich be scheiden op den achtergrond houdenden jon gen letterkundige en het aardige nichtje, die aan het slot behalve de villa en het geld, ook elkanders liefde verworven blijken te hebben. De schrijvers hebben voor een onderhouden den dialoog gezorgd grappige scènes, als die van den dronken kruidenier en van de talrijke ruzies, bewerkten een onafgebroken pretstemming in de zaal. Een bezwaar is dat men den afloop al aan het eind van het eerste bedrijf raden kan ook zijn de letterkundige en zijn meisje wel wat erg brave-Hendrikachtig uitgevallen. Het spel was over het geheel goed verzorgd. De spelleiding was bij Joh. Kaart Jr. en Jan van Dongen ongetwijfeld in uitstekende han den. Van de spelers wil ik noemen J. Selman en mevr. N. Selman als het kruidenierspaar. al lervermakelijkste creaties, J. v. Eden's schreeuwerigen slager met zijn twistzieke vrouw van mevr. A. Dreyer, P. de Braber als een markante varensgezel, van kleurige ty peering. C. Bilderbeek als letterkundige en mej. M. Bulters als lieftallig nichtje waren zeer aan nemelijk: dankbaar zijn deze rollen echter niet, ik wees er al op. Laat ik tot slot E. de Grauw's statigen huis knecht en vooral Hogebijl's keurigen notaris niet vergeten te vermelden. B. VEURMAN. N.V. HYPOTHECAIRE BELEGGINGS- BANK. In de algemeene vergadering van aan deelhouders werd het verslag over het jaar 1943 uitgebracht en werden de balans en de verlies- en winstrekening goedgekeurd. Door den zwaren belastingdruk kan geen dividend worden uitgekeerd. Daar voor de voorgestelde statutenwijziging het ver- eischte aantal stemmen niet aanwezig was, zal een tweede vergadering gehouden moe ten worden. Decaan de beurt van aftreden zijnde commissaris, de heer J. Veenhoven Azn., werd herkozen. HET VERLEDEN HERLEEFT. Nu sinds eenigen tijd ook in Haarlem op Zondag geen trams rijden, heeft een onder neming hier ter stede het initiatief genomen om te trachten aan dit bezwaar tegemoet te komen. Er is namelijk voor het traject Soenda- plein—Houtplein v.v een halfuur-dienst ont worpen, waarbij de gebruikelijke tramroute zal worden gevolgd. De vervoermiddelen, die Zondag hierbij voor het eerst zullen worden gebezigd, hebben hun oude glorie blijkbaar nog geenszins verloren. Evenals zoovele jaren geleden zullen de Jan Plezier (voor 16 per sonen) en de Paardenbus (voor 26 personen) weer door Haarlems straten trekken. Hoe wel slechts een beperkt aantal gegadigden van deze nieuwe regeling zal kunnen profi- teeren, beteekent deze oplossing toch een ver betering. PRIJZEN VERHOOGD. De Economische afdeeling heeft het de laat ste dagen druk gehad en vele stadgenooten zijn bekeurd, omdat zij de prijzen verhoogd adden. Een caféhouder vroeg te veel voor drank, een kapper voor zakkammen, een sla ger voor vleesch en vleeschwaren met bon, een andere slager voor vleesch zonder bon, een koopman voor schoenen en dekens, waar bij nieuwe en tweede handsch, een groenten handelaar voor bieten, uien en wortelen, een koopman in tweede handsch waren voor ge bruikte laarzen en particulieren voor kaas, voor van Belgische shag gemaakte sigaretten en voor eieren. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 17 Maart 1944. BEVALLEN: 15 Mrt,. J. M, Hensen—Remmé, z.; 16 Mrt A. M. Nienkemper—Verkoren, d.; C. C. SchoutenRademaker, z.; M. F. de Weerd— Kosters, z.; 17 Mrt, J. M. NimisMoseman, d. J. M, van der VeldenRijs, z.; J. Luiten—de Beus. d.; A. M. H. Plooijer—Wagenaar, d.; M. KrabbendamOlden, d.; M. van Koningshoven Hoogkamer, z. OVERLEDEN: 15 Mrt, N. N. Brakenburg, 88 j.; A. GroenOverdijk, 82 j., Leidschevaart; H. Hommerich, 65 j„ Westerhoutpark; E. van Dor- landvan der Velden, 81 j., Leidschevaart; 16 Mrt, H. A. v. TeunenbroekKorte. 70 j.. Schouw tjeslaan; W. F. Fröhlich, 73 j., J. Gijzenkade; J. M., 19 uren, d. v. C. J. Schrama, Coltermanstraat; E. ter Weede Vries, 60 j., Gr. Heiligland; I. Zorn-rAgustinus, 39 j., Zijlweg. 6IOSCOOPNIEUWS VAN DEZE WEEK. REMBRANDT: Op het tooneel: Alles of niets. Gelukkig is het gezelschap „De Komedian ten", niet gekomen met een goedkoop stuk, waarbij daverend gelachen moet worden. Johan Kaart brengt iets anders, al zal het publiek zijn optreden op verschillende wijzen beoordeelen. Hij valt wel eens uit den toon en maakt van het Deensche stuk „Alles of niets" af en toe een klucht, hetgeen de'schrij- ver Paul Sarauw niet bedoeld zdl hebben Terecht wordt gesproken van een spel van liefde, ernst en vroolijkheid. Van deze onder deden kan de toeschouwer veel genieten. De liefde gaat tusschen jonge menschea vjit ver schillende standen en te begrijpen w het, dat er zich moeilijkheden voordoen. De manier, waarop Sarauw dit tot uitdrukking heeft ge bracht, is uitnemend. Daarbij treedt de ernst op den voorgrond, doch het stuk brengt boven dien veel vroolijkheid door de vele geestige opmerkingen welke de medespelenden in hun i-ollen verwerkt krijgen. Johan Kaart maakt hiervan een bijzonder gebruik en zal bij zijn bewonderaars veel succes oogsten. Op een ander peil staat het spel van Lizzy Valesco, de dochter uit het zeemansgezin, die verliefd is op een rijken jongeman (Guus Verstraete) en van den zeeman Jules Verstraete. Dezen vertoonep goed tooneelspel en aan dit drietal is mede het succes te danken. Dan noemen we nog Gusta Chrispijn-Mulder. Rien van Noppen, Ton van Aelst, Piet Urban, Johan Valk en Annie Langenaken, die een aandeel hebben in deze vlotte voorstelling PALACE: „De privé-detectieve". Hans Moser is in deze film een privé-detec tieve, die terwijl hij zijn vacantie in Stier marken doorbrengt, bericht ontvangt dat hij 10.000 Mark in een loterij gewonnen heeft. Een jongedame van het loterijkantoor zal hem het geld brengen, maar een medetrein reiziger verwisselt per ongeluk zijn koffertje met het hare en dit wordt aanleiding tot een ontelbaar aantal misverstanden. Hans Moser trekt er op uit om den koffer op te sporen, houdt allerlei menschen aan, die met de zaak niets te maken hebben en komt tenslotte zelfs in een cel op het politiebureau terecht. De ontknooping is een groote verrassing, want zijn eigen chef blijkt de man te zijn, die het koffertje verwisselde 1 Hans Moser is de centrale figuur in deze ver makelijke geschiedenis, waarin ook Elfriede Datzig en-Wolf Albach-Retty vlot spel te zien geven. In het voorprogramma een interessante film over het vervaardigen van violen. Sj. Kuiper. De journaals. In het Nederlandsch Nieuws ziet men o.a. opnemingen van de heldenherdenking op den Grebbeberg en van Eise Eisinga's bekende planetarium in Franeker. In het buiten- landsch journaal aanschouwt men de ontvangst van Leon Degrelle door den Führer, beel den van de oorlogstooneelen in het Oosten en Italië en tenslotte maakt de toeschouwer in een Duitschen bommenwerper een nachtelij ken aanval op Londen mee. BEGRAFENIS F. G. VAN ASPEREN. Vrijdagmiddag is op de algemeene begraaf plaats te Heemstede teraarde besteld het stoffe lijk overschot van wijlen den heer F. G. van Asperen, vroeger arts van het hospitaalkerk schip „De Hoop". Onder de zeer velen, die den overledene de laatste eer bewezen, waren o.m. de voorzitter van de Vereeniging ten behoeve van Zeelieden van elke nationaliteit, hospitaal kerkschip „De Hoop", de heer M. C. van Hall en het bestuurslid dr. G. P. Utermohlen, verschil lende oud collega's en vele oud patiënten. Dr. Heybroek, zwager, sprak in de aula een afscheidswoord en herinnerde aan de prettige reizen welke hij met den nu ontslapene gemaakt heeft. Een zoon memoreerde het werk van zijn vader, eerst als arts o.a. in de Beemster en Wor- merveer en later het zoo vruchtbare werk op „De Hoop". Hij heeft altijd getracht de zorgen van an-deien af te nemen en die op zich zelf te laden, omdat hij behalve de medische arts een goed mensch was. Het werk op „De Hoop" werd zoo gewaardeerd dat hem de zilveren De Ruytermedaille werd geschonken. Nadat een broeder nog een af scheidswoord had gesproken, sprak Dr. G, P. Utermohlen waardeerend over het werk van Dr. v. Asperen op „De Hoop". De overledene genoot het volle vertrouwen van de visschersvloot, zoo wel als van het bestuur. Onder orgelspel werd het stoffelijk overschot naar zijn laatste rust plaats gebracht, waarna de zoon dankte voor de blijken van deelneming. KORT NIEUWS Te Rotterdam is de 85-jarige geëva cueerde A. Sc'nilperoord tijdens de duister nis in een met water gevulde bouwput ge- loopen, welke zich ter hoogte van het vroe gere Maashotel aan de Boompjes bevindt. De oude man heeft geen kans gezien er uit te komen. Den volgenden morgen werd het ontzielde lichaam door voorbijgangers ont dekt. Te Lunteren brak brand uit in de oude dorpsherberg „De Korenbloem" aan den Otterloschenweg, bewoond door de wed. De W. De herberg brandde geheel uit, even als de bo zenverdieping van een der be lendende huizen. De eigenaresse van „De Korenbloem", die ziek te bed lag, kon tiidig in veiligheid worden gebracht. Tengevolge van gasverstikking zijn in haar woning te Bergen op Zoom om het leven gekomen de weduwe Van den Berg en haar negenjarig pleegdochtertje. Toen de politie, door de buren gewaarschuwd, dat bij Van den Berg geen teeken van leven werd gegeven, zich toegang tot de woning ver schafte, waren beiden reeds overleden. Bij onderzoek bleek, dat een gaslamp niet in orde was, tengevolge waarvan gas de ka mer instroomde. Een dienstbode uit Driebergen maakte er een gewoonte van een retourtje naar Utrecht te nemen om zich daar aan te mel den bij de een of andere familie. Zij had gewoonlijk niet meer dan een paar uur noodig om in haar nieuwen „dienst" pools hoogte te nemen. Tegen den avond stopte ze dan haar groote tasch vol met allerhande kostbaarheden en verdween, om niet meer te verschijnen. De politie heeft haar thans geknipt. Het tUMUUK schuurpoeder REVANAL \wiujt oMm ZONDER BON EEN TURCOPRODUCT DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen 13 Aardappelen 2 kg. 25 Mrt Aardappelen 13 Toeslag 1 kg. 25 Mrt Aardappelen 14 Aardappelen 2 kg. 1 Aprii Aardappelen 14 Toeslag 1 kg. 1 April Bak- en braadv. 13B Boter 100 gr. 1 April Beschuit 13 Beschuit 70 gr. 1 Aprii Bloem 073/074 Algem. 70 gr. 1 April Brandstoffen 15 t.m. 19 B.V. Brandst. 1 eenh. 31 Dec. Periode 5, 6, 7, 8, Brandst. 1 eenh. 30 Aprii 11, 12, 13, 16, 17 K.F. Brandst. 1 eenh. 30 Apri! 23BV Brandst. 1 eenh. 30 Apri. Brood 13. 14A Brood 400 gr. 1 April Brood 13, 14B Brood 100 gr. 1 Aprii Eenheidszeep 080 Algem. 1 rants. 15 April Gort D25, E25 Reserve 250 gr. 1 April Gort 14 Beschuit 62% gr. 1 April Havermout 14 Beschuit 62% gr. 1 Aprii Jam 079 Algem. 250 gr. 1 Aprii Kaas (magere of 20 plus) 077 Algem. 100 gr. 1 April Kaas (magere of 20 Boter 250 gr. 15 April plus) 10B Kindermeel 14 Beschuit 62% gr. 1 April Margarine 12A, 12B Boter 125 gr. 15 Aprii Margarine 13A Boter 125 gr. 1 April Melk 13, 14 Melk 1% lit. 15 April Peulvruchten 075 Algem. 250 gr. 1 April Ryst E25 Reserve 250 gr. 1 April Scheerzeep R01 Tabak 45 gr. 29 April Suiker 078 Algem. 500 gr. 1 April Taptemelk 13, 14 Taptemelk U4 lit. 15 April Tabaksartikelen (shag, rook- of pruimtab.) 13, 14 Tabak 1 rants. 1 April Toiletzeep E27 Reserve 1 rants. 15 April Vermicelli 076 Algem. 100 gr. 1 April Versnaperingen 13 Versnap. 150 gr. 1 April Vleesch 13, 14A Vleesch 100 gr. 1 Aprii Vleesch 13, 14B Vleesch 25 gr. 1 April Voedingssuiker 14 Beschuit 62% gr. 1 April Waschpoeder 081 Algem. .1 rants. 15 April Waschpoeder C26 D26, E26 Reserve 1 rants. 15 April SUIKERPREMIE VOOR AARDAPPEL VERBOUWERS. Zooals reeds bij de publicatie van het Teelt plan Akkerbouw 1944 is medegedeeld, zal den verbouwers van aardappelen en hun arbei ders dit jaar een suikerpremie worden toe gekend. Blijkens een officieele mededeeling zijn thans de richtlijnen bepaald, die voor de toekenning der premie zullen geiden. Belang hebbenden worden naar bedoelde officieele mededeeling verwezen. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 19 MAART 1944 HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Gram.muz. 8.00 De zin van het boer-zijn 8.15 Progr.overzicht. 8.30 Gram.muz. event. Sport nieuws. 8.35 Gram.muz. 8.45 Godsd. Uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Hart is wapen, hart is schild. 10.30 Gram. muz. 11.00 Ork. Gerard van Krevelen. 11.30 De stem der SS. 11.40 Gram.muz. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Kamerorkest „Ars nova et antiqua". 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 De pianosona tes van Beethoven IV. 13.30 De schijnwerper. 13.45 Jhr Mr. S. M. S. de Ranitz, de wnd. secre taris-generaal van het departement van Volks voorlichting en Kunsten, spreekt over het on derwerp: Staat en Cultuur. 14."00 Concertgebouw orkest en solist. 15.00 Het wekelijksche luister spel. 15.45 Reportages van de voetbalwedstrijden „OostWest" en „ZuidNoord". 16.55 Sportuit slagen. 17.00 Cabaret der bekenden. 17.30 Salon orkest. 18.15 Nederlandsche volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Operetteconcert en gram.intermezzo. 21.30 Theo Uden Masman. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 22.15 Rhythme vreugde. 23.1524.00 Lichte muziek van klassieke meesters. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschmuziek. Ca. 10.10 Soldatenfunk „Nord-West". 11.00 Godsd. Uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Uit film, revue en operette. 13 00 Toespraak. 13.15 Orkestconcert. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Lente in zicht. 16.00 Nederland sche mannen- en kinderzang. 16.30 Pianocomposi ties van Schumann. 16.55 Strijkkwartet in G gr. t. van Schubert. 17.30 Nederlandsche philosophen. 17.50 Hong. Ork. Bandi Balogh Zie programma Hilversum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Dansmu ziek. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Amusementsorkest, soliste en 10 vroolijke meisjes. 21.00 Klassiek or kestconcert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. tfaSOP WAARDE HEER... Achter Uw rug dreig» het geveer een een verkoudheid Tegen ver. Voudheid, griep, «pit ol rheuma helpt" iUpirtn uitnemend. Aspiisin ■/loott Ut, Auis'

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2