vpei Binnen drie dagen KOFFIESURROGAAT RHIZOPON C. HAAR LE M MITMEiNEN AUCEN Rembrandtlaan 15 IJmuiden-Oost. JAC. BOS' Zaadteelt en Zaadhandet Heeft U bandenbonnen IJMUIDEN J. Dalhuyzen verlaat het onderwijs. Nadat hij 40 jaar met groote bekwaamheid en toewijding het bijzonder onderwijs heeft gediend, is aan den heer J. ^alhuyzen wegens gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als hoofd van de Insingerschool der Ned. Herv. gemeente. Hoewel hij reeds geruimen tijd el ders vertoeft en niet in staat is leiding te geven bij de tijdelijke verplaatsing zijner school, meent het bestuur toch, dat bij het vertrek van den heer Dalhuyzen gelegenheid moet zijn om officieel afscheid te nemen, waarvoor een samenkomst met ouders, oud- leerlingen en verdere belangstellenden wordt belegd in het gebouw aan den Dennenweg te Bloemendaal, waar tijdelijk een hulpschool ge vestigd is. De bijeenkomst vindt plaats Zater dag 25 Maart, des namiddags om 3 uur. Het is hier de plaats om even terug te zien op de loopbaan van dezen onderwijsman. Na een zestal jaren als onderwijzer doorgebracht te hebben te Oudorp (Z.H.) en te Gorredijk, Oldeboorn en Leeuwarden, kwam hij in 1910 uit zijn „Heitelan" naar IJmuiden, waar hij benoemd was als onderwijzer aan de Chr. school, waar de heer J. Bijkerk destijds hoofd was. Twee jaar later werd hij benoemd tot hoofd der nieuwe school, die in de buurtschap op het latere tweede sluiseiland bestond. Daarbij deed zich het eigenaardige geval voor, dat des Vrijdags, voordat des Zaterdags de nieuwe school geopend werd, het rapport der Staatscommissie Kraus verscheen, waarin stond, dat die geheele buurt, mitsgaders de nieuwe school, moest verdwijnen voor de Noordersluis. Toch bestond de school nog lang genoeg om den goeden naam van den heer Dalhuyzen te vestigen. Dit bleek na de overplaatsing naar de Insingerschool, in nieuw-IJmuiden, uit den toevloed van leerlingen, wier aantal grooter was dan op eenige andere school in de ge meente Velsen. Wel zeer speciaal werd de school gezocht ter opleiding voor hoogere oa derwijsinrichtingen, waar haar leerlingen dik wijls de eerste plaatsen bezetten. Ook onder de vooraanstaanden in het maatschappelijk leven ziet de heer Dalhuyzen vele oud-leer iingen. Ongetwijfeld zullen dan ook velen van de gelegenheid gebruik maken om nog eens met een handdruk den scheidenden hoofdonder wijzer dank te betuigen voor hetgeen zij of de hunnen van hem ontvingen. Van een oorbel tot een inlegvel. Wat er werd gevonden In het tijdvak van 9 tot en met 16 Maart werd bij de politie aangifte van de volgende gevonden voorwerpen gedaan: een oorbel, een klompschoen (rood met wit), een bruine cein tuur, een rood étui met foto's, een blauwe regenjas, een dito jasje, een dubbele bruine fietstasch. een kinderportemonnaie (rood met blauw), een aktetasch, een jeugdkaart (H. Schermer), een sleutel, broodbonnen, een bruine want, een broche, een blauwe ceintuur, een grijze gebreide handschoen en een inlegvel Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur, 's Zaterdagsmiddags uitgezonderd, inlichtingen te bekomen. Programma Strawberries. Dat het einde van de hockey-competitie in zicht komt, blijkt ook bij Strawberries. Het competitie-programma vermeldt voor Zondag zes wedstrijden. Het tweede dameselftal gaat op bezoek bij Rood Wit 4, terwijl het derde elftal naar B.D.H.C. 8 trekt. Wat de heeren aangaat, zijn er drie ontmoe tingen op eigen terrein, n.l. Strawberries 2 Zandvoort 2 te half drie; Strawberries 3 Alliance 3 te 1 uur en Strawberries 5Zand voort 4 te half 3. Vorder gaat de heerenjeugd a op bezoek bij Alliance b. Er zijn bovendien twee vriendschappelijke wedstrijden. Een damescombinatie (van het vierde elftal) ontvangt Alliance 3 en de dames jeugd a krijgt Hermes a (Den Helder) op be zoek. Hedenmiddag speelt het eerste dameselftal der Aardbeien bij het hockeystadion te Am sterdam tegen Amsterdam 3. Langzamerhand komen er weer vriendschap pelijke ontmoetingen. Er staan ook enkele tegenbezoeken, bijv. aan Leeuwarden (R.A.P.), op het programma; R.A.P. was in het begin van dit seizoen gast van Strawberries. Dank zij Teiwec, de bekende koffiebus, dets-firma van den Zaankant, kunt U ook nu nog zoo'n ouderwetse). kopje Troost schenken. „Troost", het beste koffie, aurtogaat, heelt den geut en den smaak van echte koffieVraag Uw winkelier „Troost" van Tcrwce. Bekerstrijd houdt aandacht vast. Het eerste treffen voor den N.V.B.-beker heeft reeds plaats gevonden. Het best weerden zich de Santpoortsche clubs, die beide met een overwinning van wal staken, wat vooral van Santpoort, dat 't Gooi met 5-3 klopte, een llinke prestatie mag genoemd worden. De Beverwijkscbe clubs deden het heel wat minder. Om in competitie-stijl te spreken: Ze haalden slechts 2 van de 6 punten binnen. Van de Velser clubs konden we het gelijke spel van V.V.B. tegen Kinheim meer bewon deren dan dat van Kinheim tegen V.V.B. Morgen worden de bekerwedstrijden voort gezet, echter niet in zoo'n grooten getale als oorspronkelijk de bedoeling was. Doordat Stormvogels, V.S.V. en Santpoort spelers aan de Haarl. Elftallen hebben afgestaan, zijn de ontmoetingen H.B.C.Stormvogels, V.S.V. H.V.C. en SantpoortHilversum uitgesteld. Beverwijk, dat met zoo'n sprekende overwin ning op G.V.O. gestart is, krijgt de vierde klas- ser Zeevogels op bezoek. En aan hun 3e klas se-schap èn omdat D.E.M., dat van de Zee vogels verloor, gewroken moet worden, zijn de Wijkers verplicht te winnen. En dat doen zij o.i. ook D.E.M. trekt naar Assendelft. Als het nu een beetje vlotten wil in den D.E.M.-aanval. dan kan hieruit een overwinning worden gedistil leerd De Terrasvogels schijnen er weer zin in te hebben in hun afdeeiing de bovenste plaats te bezetten. Ze hebben tenminste tegen Verkade geen halve maatregelen genomen. We ver moeden, dat ze het morgen tegen K.V.V. niet zoo gemakkelijk zullen hebben, doch desniet tegenstaande geven we ze een behoorlijke kans op de overwinning. Kinheim trekt naar Bloemendaal. De ont moeting tegen V.V.B. heeft den Kinheimers niet opgeleverd, wat we verwacht hadden. En ook tegen Bloemendaal verwachten we niet meer dan een gelijk spel Een belangrijk treffen wordt dat tusschen I.E.V. en V.V.B. Voor de competitie trok I.E.V. beide keeren aan het langste einde en dat zal zij o.i. thans ook weer doen. al zal V.V.B. haar huid ongetwijfeld duur verkoopen. De Stormvogels. De IJmuider wandelsportvereeniging De Stormvogels geeft blijk van veel activiteit. Dat er ook onder de tegenwoordige omstandig heden aan de toekomst wordt gedacht, wordt bewezen door het besluit van het bestuur een jeugdgroep te vormen. Het ligt in de bedoe ling hierin jongens en meisjes van twaalf tot zestien jaar op te nemen. Deze zullen weldra de mogelijkheid hebben bij tochten uit te komen, zoodat zij op goede wijze met de wan delsport kennis kunnen maken. Serieuze gegadigden kunnen zich reeds op geven bij mevr. R. van VlietBrand, Koekoek- straat 8 te IJmuiden-Oost, mej. G. Keuter, Stationsweg 152 te IJmuiden-Oost en den heer R. v. d. Lugt, Pastoorsstraat 31 te Santpoort, waar ook de r.oodige inlichtingen worden ver- TWENTE—HAARLEM. In aansluiting op ons bericht van Vrijdag vernemen wij, dat ook de V.S.V.'er H. van Zand Zondag in het ..eerste" Haarlemsche elf tal te Almelo zal uitkomen tegen een Twentsch elftal. Agenda. ZATERDAG 18 MAART IJmuiden. Thalia Th.eater; De baas in huis (film), 7.30 u. Bever wijk. Mennozaal: Lezing ir. J. T. Bijhouwer voor De Gieteling, 7.30 uur. ZONDAG 19 MAART IJmuiden. Thalia- Theater: De baas in huis (film), 7.30 u. mati- nee's 3 en 5.15 uur. Velsen. Kinheim-terrein: I.E.V.—V.V.B. (voetbal), 2 uur. Santpoort. Ter- rasweg: TerrasvogelsK.V.V. (voetbal), 2 uur. Beverwijk. Hofland; Nationale veldloopen R.K. Sportvereeniging D.E.M. (athietiek), 2 uur. MAANDAG 20 MAART. IJmuiden. Thalia Theater: De baas in huis (film), 7.30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM ZATERDAG 18 MAART. Stadsschouwburg „De groote wereld", 7.15 u. Concertgebouw: Dansorkest Theo Uden Masman, 7.30 u. Kleine zaal: Amsterdamsch Kamermuziekgezelschap, 7.30 u. Centraal Theater: „Half om half", 7.30 uur. Leidscheplein Theater: „Sprookjes", 7.30 uur. Royal: „De commensaal", 2.30 en 7.30 uur Metropool: „Daar zit muziek in", 7.30 u. Hortus Theater: Variété-revue, 7.15 uur. Carré: „De Kermisklanten", 2 en 7.15 uur. ZONDAG 19 MAART. Stadsschouwburg: „De mooiste oogen van de wereld". 2 uur. „De Mirakelridder", 7.15 u. Concertgebouw: Variété 7.30 u. KI. zaal: Voordracht mr. A. W. Kamp, 2.35 u.; vioolavond Willem Noske, 7.30 u. Cen traal Theater en verdere theaters: zie Zater dag, tevens middagvoorstellingen. MAANDAG 20 MAART. Stadsschouwburg „Das Frankenburger Wurfelspiel". Concertge bouw: Variété, 7.30 u. Centraal Theater en verdere theaters: zie Zaterdag. SANTPOORT Na-uitreiking distributiebescheiden De na-uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Santpoort-dorp en Sant poort-station zal Maandag 20 Maart geschie den. Zooais steeds, moet men zich in de loka len van het Badhuis aan de Wüstelaan ver voegen. BADKUIP IN DEN TUIN. Een inwoner van Santpoort deed bij de politie aangifte van diefstal van een badkuip, welke in den tuin van een woning aan den Overbildweg' stond. R.K. S. V. .SANTPOORT. Zondag komen drie spelers van Santpoort op het V.U.C.-terrein te Den Haag in het Haarlemsch elftal uit, namelijk Ninaber, Bak- kum en C. Tromp. De Santpoorters zullen zooveel mogelijk naar Den Haag gaan. om hun spelers aan te moedigen. Deze vertrekken te 12.39 uur van Santpoort-Station. DRIEHUIS G. Bakker jubileerde. In zijn woning aan den Driehuizerkerkweg herdacht de heer G. Bakker Vrijdag zijn 25- jarig dienstverband bij de Nederlandsche Spoorwegen en het heeft hem hierbij geens zins aan belangstelling ontbroken. Persoonlijk kwamen de heeren J. van Eerden, stationschef te Velsen-IJmuiden-Oost en C. van der Voet, hoofdopzichter den jubilaris hun gelukwen- schen aanbieden, terwijl eveneens diveyse collega's van hun medeleven blijk gaven. De heer Van Eerden memoreerde de prettige samenwerking. In hartelijke woorden uitte eveneens de heer Van der Voet zijn genegenheid jegens den heer Bakker. Namens de directie werd een fraaie oorkonde en de gebi uikelijke enveloppe aangeboden. Het personeel bleef bij deze hul diging niet achterwege. Hun geschenk alsmede de talrijke bloemstukken en attenties droegen bij tot de feestelijke viering. BEVERWIJK Trekhondenkeuring. Dezer dagen werd er voor de gemeente Be verwijk de jaarlijksche trekhondenkeuring ge houden. Hiervoor kwamen veertien dieren in aanmerking. Het resultaat was. dat er 10 trek honden werden goedgekeurd, terwijl er 4 die ren niet aan de gestelde voorwaarden vol deden. RIJWIELDIEFSTAL. Woensdagavond omstreeks negen uur wisten onbekenden een damesrijwiel, dat achter een woning aan den Romerkerkweg was geplaatst, te ontvreemden. Het mocht tot dusver nog niet gelukken om de daders, die in de duister nis ontkwamen, op te sporen. OFFICIEF.LE MEDEDKEI.INGEN. VERBOD RONDLEIDEN VAN DEKHENGSTEN. Den houders van voor dekking van merriën goedgekeurde hengsten is het ingevolge het paar- denbesluit 1941, hengstenhouderij. behalve in Limburg. Noord-Brabant en Zeeland, verboden deze hengsten voor dekking te gebruiken op een andere plaats dan op het erf aangeduid in de hun als hengstenhouder verstrekte vergunning. Met uitzondering van de genoemde provinciën is het gebruik van een hengst voor dekking der halve uitsluitend beperkt tot het erf aangegeven in vorenbedoelde vergunning. Met nadruk wordt er de aandacht op geves tigd, dat naleving van dit voorschrift nauwkeu rig zal worden gecontroleerd en bij overtreding van het verbod tegen den betrokken hengsten houder strafvervolging zal woiden ingesteld. Uiteraard kan aan een verzoek om ontheffing van het verbod, waaromtrent nog geen beslissing is genomen, door den hengstenhouder niet het recht worden ontleend, dat hij van het verbod is vrijgesteld. KOOPEX VAN SUIKERBIETEN. De vakgroep suikerindustrie maakt bekend, dat ingevolge mededeeling van den gemachtigde voor de prijzen bij den koop en verkoop van suikerbieten overschrijding van den richtprijs ad f26 per 1000 kg., behoudens de gebruikelijke prijs verschillen in verband met de plaats van leve ring, niet geoorloofd is. Volgens mededeeling van den gemachtigde voor de prijzen zal tegen overtreding worden opge treden. Dit verbod betreft zoowel den kooper als den verkooper. DISTRIBUTIE VAN BESCHUIT. In verband met de wijziging in de distributie van beschuit, welke meebrengt, dat op de be schuitbonnen en de geldige rantsoenbonnen voor beschuit voortaan uitsluitend beschuit of kinder voedingsartikelen kunnen worden betrokken, wordt de aandacht van belanghebbenden op het volgende gevestigd le. De distributiediensten reiken voortaan voor ingeleverde nummerbonnen voor beschuit en gel dige rantsoenbonnen voor beschuit uitsluitend toewijzingen beschuit uit, welke recht geven op het koopen van beschuit of kindervoedingsarti- kelen. Het is dus niet meer toegestaan, dat be schuitbonnen worden ingeleverd voor een ont vangstbewijs voor tarwebloem of -meel of voor een toewijzing gebak. 2e. Bakkers die zelf beschuit bakken of ver koopen, kunnen beschuitbonnen voortaan dage lijks inleveren onder een zgn. bakkersnummei- van het hoofdbedrijfschap voor akkerbouwpro ducten (meelcentrale), winkeliers e. d. die geen bakkersnummer hebben, kunnen hun beschuit- bonnen, evenals tot dusverre, eenmaal per week inleveren. 3e. In afwijking van het onder le. gestelde is bepaald, dat van 19 Maart t.m. 8 April a.s. op den bon ..Beschuit 14" uitsluitend verkrijgbaar is 62Vj gram kindermeel of gort of havermout of voedingssuiker. Deze bon dient derhalve door het publiek in aantallen van minstens 4 stuks of veelvouden daarvan te worden aangeboden. De distributiediensten reiken op ingeleverde bon nen ..Beschuit 14" een toewijzing voor rijst of desgewenscht havermout uit. Hierbij dient door belanghebbenden rekening te worden gehouden met het feit. dat een bon .Beschuit 14" de waar de heeft van een kwart rantsoen. In verband met deze wijze van uitreiken van toewijzingen moe ten de bonnen ..Beschuit 14" met een afzonder lijk ontvangstbewijs model 242-02 worden ingele verd. Hierbij moet, al naar gelang de detaillist een toewijzing rijst of havermout wenscht, het aantal rantsoenen van bon ..Beschuit 14" op dit afzonderlijk ontvangstbewijs MD 242-02 worden ingevuld achter ..Rijst", resp. „Havermout". 4e. Volledigheidshalve zij opgemerkt, dat de bon ..Beschuit 13" alsmede geldige rantsoenbon nen voor beschuit, overeenkomstig het hierbo ven onder le vermelde, recht geven op 70 gram beschuit of 75 gram kinderbiscuits of ïoo gram voedingssuiker in poedervorm of 125 gram voe dingssuiker in vloeibaren vorm of 03 1 3 gram kindermeel of 83 1/3 gram geheel uit de vruchten van tarwe bereide tarwebloem of 83 1 3 gram spe- Behandel Uwaardappelen met het door wetenschappelijke instan ties beproefde en onderzochte Remt de spruitvormina en voorkomt voedselvernes. Verkrijgbaar bij drogistenzaaahandelaren enz. Indien niet voorradig, vraagt aaressen bij de N.V. Amsterdamsch» Chirtinefabriek U beeft I nog wel een of ander stukje stof Wij maken dan voor U een origineel Spirella MaatcorseU Onze Corsetières be zoeken regelmatig heel Nederland. Vraag ons, wanneer zij in Uw omgeving komen. maatcorsetten .Van Baerlestr. 154-156, A 'd Telefoon 22948-92054 Voor Haarlem en Omstreken Mej. ANDERSON I.eidsehevaart 328, Haarlem ciaal als kindervoedsel bereide gortbloem. Bij den aankoop van laatstgenoemde artikelen dient het publiek tenminste 3 bonnen of een veelvoud daarvan aan te bieden; voor voedingssuiker in vloeibaren vorm dienen tenminste twee bonnen of een veelvoud daarvan te worden aangeboden. INLEVERING RANTSOENBONNEN. Ten einde een overzicht te krijgen van de in geleverde rantsoenbonnen met datum 8-7-'44 voor de artikelen brood, boter en vleesch, dienen de detaillisten van heden af de nieuwe rantsoenbon nen „Brood 4/1", „Boter 1/2" en „Vleesch 1/1" op afzonderlijke opplak vellen bij de distributiediens ten in te leveren. Voortaan mogen derhalve be doelde bonnen niet meer op dezelfde opplakvel- len tezamen met genummerde bonnen opgeplakt en ingeleverd te worden. INLEVERING ENQUÊTEFORMULIEREN. Detaillisten dienen bij de inlevering van con sumentenbonnen van 20 t.m. 24 Maart 1944 een enquêteformulier MD 283-02 van de distributie diensten in ontvangst te nemen. Aan de hand van de aan de achterzijde van bovengenoemde formulieren geplaatste toelichting moeten de detaillisten deze formulieren invullen en tege lijkertijd bij de inlevering van bonnen van 3 tot en met. 7 April 1944 bij de distributiediensten in leveren. Bij de inlevering van bovengenoemdi enquêteformulier MD 283-02 zal de distributie- dienst de codekaart van den detaillist van het stempel van den dienst voorzien. Bij gebreke van bedoeld stempel komt de betrokken detaillist bij de volgende inleveringen van bonnen niet voor toewijzingen in aanmerking. TOEWIJZINGEN VOOR HAVERMOUT. De plaatselijke distributiediensten reiken bij inlevering van de bonnen „Algemeen 060" (250 gram havermout) van 20 tot en met 24 Maart '44 toewijzingen voor havermout uit. Tezamen met bon „Algemeen 060" kan een restant worden in geleverd van ten hoogste 9 bonnen ..Algemeen 055" (250 gram peulvruchten). INLEVERING RESTANTEN WINTERZAATGRANEN. De Provinciale Voedselcommissaris voor Noord- Holland maakt bekend, dat de telers hun restan ten winterzaaigranen ten spoedigste, doch uiter lijk vóór 15 April 1944 dienen in te leveren bij het A.V.A. afdeeiing Noord-Holland, waarvoor zij zich kunnen wenden tot den Inname Bureauhou der in hun district. Van de inlevering zijn uitge zonderd de origrineele granen, met dien ver stande, dat de teler zich tot den P.B.H. in zijn 'dstrict dient te wenden met het verzoek (onder overlegging van de daarvoor benoodigde bewijs stukken) de in zijn bezit zijnde hoeveelheid te mogen behouden. DKUTSCHTOTII KAT i: k' I N D r N N I j? O r: Pt A N D fc,W J Maandag, 20 Maart, 19 u. 12e abonnem. voorstelling (met mijn oogen) Blijspel v. Braun. DTA856 eBlomme emnsmB HOESTPOEDERS 5 ct. GROENTEZADEN BLOEMZADEN POOTAARDAPPELEN KUNSTMEST BLOEMBOLLEN PEULVRUCHTEN (Alleen op bestelbon) Uitsluitend vastgestelde prijzen. Alle zaden onder controle der N.A.K.G. Voor onze vaste afnemers reservecren wij: prei, postelein, andijvie, sialottcn en 'lttvstMEST. PREE STRAAT 3B (Naast Luxor Theater) leveren wij U de banden L. PRUIS VELSERDUINWEG 77 IJMUIDEN-OOST

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3