Haarlemsch elftal stelde teleur tegen Twente Technische voetbaldag Westelijk elftal wint van Oost (Van onzen sportcorrespondent). Ook de zesde technische dag heeft even als de vijfde geen successen opgeleverd voor de vertegenwoordigende elftallen uit het rayon Haarlem. Dezen Zondag verloor het Haarlemsche elftal met 4—2 van Twen te in Almelo en de tweede en derde klassers moesten de meerderheid erkennen in de Haagsche collega's. Van den strijd in Almelo werd veel verwacht. De Tvventsche voetballers hadden het immers op prijs gesteld bezoek te ontvangen uit het Wes ten, omdat daar het peil technisch hooger staat Dat hadden de supporters van Almelo reeds ondervonden, toen De Volewïjckers de vorige week op bezoek was. Men is daar opgetogen over het spel der Amsterdammers. Thans was de komst van de Haarlemmers wel een teleurstel ling. hoewel de ploeg af en toe heeft laten zier., dat zij in technisch opzicht de baas kan zijn. Dat was b.v. vooral in het eerste kwartier van den strijd. In die periode ging het vlot, ja er werd zelfs prachtig gecombineerd. Sterk en Balvers zetten vlotte aanvallen op. daarbij goed gesteund door den spil Van der Hulst. Hiertegen over stelde het Twentsch elftal echter een groo- te geestdrift en het verdedigen was bijzonder goed. De rechtshalf Ten Donkelaar en de rechts achter Stegenhuis grepen op het goede oogen- blik in cn daardoor kwamen de Haarlemmers niet verder dan de achterhoede. "Langzamerhand bleek, dat er in de ploeg der gasten niet de juiste geest aanwezig was, om te winnen. Dat merkte"Twente eveneens en maakte hiervan een dankbaar gebruik. De Twentenaren gaven hier na dan ook geruimen tijd den toon aan. Dat be- teekende tevens een inzinking bij de Haarlem mers. welke zij in het verdere verloop niet meer te boven zijn gekomen. Bovendien begon Zwem mer, die bij Stormvogels spil speelt, te veel in het midden van het veld, in de omgeving van Van der Hulst te spelen, en ook was Zandstra niet zoo in vorm als in zijn club. Er ontstonden daardoor gevaarlijke oogenblikken. Na een kwar tel' spelens gaf Willemink Twente de leiding. Een tegenslag" was het, toen Van Zand een schot loste, dat den paal raakte. Twente bleef in den aanval en verkreeg door toedoen van Selden- huis een voorsprong van 20. In de Haarlemsche voorhoede was het alleen Biesbrouck, die een behoorlijke partij speelde en deze zorgde er voor, dat de stand 21 werd. Nog gaven de Haarlem mers zich niet gewonnen, doch zij onder vonden tegenstand in doelman Dekkers, die uit stekend speelde en steeds het juiste oogen'olik koos, om uit te loopen. Dat moest o.a. Balvers ervaren, die alleen voor hem stond, doch de bal ging nog naast- De Haarlemmers hadden in de rust afgespro ken zich met meer enthousiasme in den strijd te werpen, doch daar van kwam echter weinig, doordat reeds na enkele minuten de stand op 31 was gebracht door toedoen van Willemink. Over het algemeen ging de strijd gelijk op, maar het vlotte bij Twente beter. Wel kregen de Haarlemmers betere kansen en de gastheeren mochten van geluk spreken, dat doelpunten uit bleven. Na een kwartier spelen werd het zelfs 4l aan welk doelpunt Goedhart de laatste hand legde. Het harde werken van Stegenhuis, die Sterk en Balvers weinig gelegenheid gaf door te breken, was ook een belangrijke factor. Toch verkleinde Haarlem den achterstand. Na een aanval was Dekkers uit zijn doel geloopen. waar na Balvers inschoot. De linksachter stopte het harde schot met zijn hand en Hanse schoot ver volgens den strafschop in (42). Met dezen stand kwam het einde. Een bespreking te wijden aan het spel der Haarlemmers zullen we achterwege laten. Allen, behalve Biesbrouck en Wille, waren beneden hun gemiddelde. Ais de Twentenaren nog eens naar Haarlem komen, dan zullen zij ondervin den. dat dan de techniek wel van de geestdrift zal winnen. De nederlaag had echter geen in vloed op de stemming der spelers, die onder de goede leiding van den heer H. W. van Turnhout, tweede-voorzitter van de afdeeling Haarlem van den N.V.B. de prettige reis naar Almelo hebben gemaakt. Oost door West verslagen. Opnieuw bewees het Westelijk elftal een groo- tere technische vaardigheid met van vrijwel alle spelers goede individueele prestaties. De nieuwe ling onder heh was de Volewijcker De Jongh. Aan de gestelde verwachtingen heeft hij geens zins beantwoord. De groote kracht van den wes telijken aanval ging hoofdzakelijk uit van den linkervleugel, waar Bertus de Harder in samen werking met de hard en nuttig werkenden Kick Smit de Oostelijke verdediging handen vol werk gaf. Fischer paste zich heel goed aan, doch had te weinig steun van v. d. Vegt zoodat van den rechtervleugel niet die stuwkracht uitging. Hij wist evenwel dankbaar gebruik te maken van de voorzetten van den linkervleugel. De middenlinie met Kuppen als uitblinker verstond haar taak goed en steunde voortdurend den aanval. De Westelijke verdediging was volkomen voor haar taak berekend. Slechts tweemaal moest Kraak zwichten voor verrassende schoten van veraf op het doel gelost. Was de Westelijke aanval hoofd zakelijk gebaseerd op kort samenspel, de Ooste lijke ploeg hield het spel open en baseerde haar aanval op het verrassende element. In het veld was daardoor de Westelijke ploeg overwegend sterker. De kansen die De Jongh geboden werden en door hem werden gemist, zouden in Dumor- tier een handiger althans technisch vaardiger en productiever speler hebben gevonden. Smit, De Harder (2), Fischer en Van der Vegt doelpuntten voor het Westen en Pieters en de oud-Stormvo gelsspeler Schoorl voor het Oosten. Haagsche 2e en 3e klassersHaarlemsche 2e en 3e klassers (32). Van den aanvang af was Den Haag in de meer derheid. Het samenspel was beter verzorgd dan bij Haarlem. Met schieten hadden de Hagenaars echter geen geluk. Naarmate de eerste helft ver- Uitslagen Technische dag. OostWest 25 (rust (11); ZuidNoord 33 ()rust 30); AmsterdamRotterdam 33; Dor drechtDen Haag l6; LimburgUtrecht 27; TwenteHaarlem 42; Rotterd. 2e klassersAm- sterd. 2e klassers 42; Haargsche 2e en 3e kl. Haarl. 2e en 3e k). 32; Noord-Holland—Leiden 31; GoudaGooi en Eemland 52; Harlingen Leeuwarden 43; ZwolleFriesland 24. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on- noodige teleurstellingen. Discretie is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vrij blijvend toegezonden, in blanco couvert, door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145, Den Haag. Tel. (2 lijnen): 770754—770713. Kantooruren 109 uur. streek, werden de aanvallen van Haarlem veel- vuldiger, doch goed werk van doelman Spren- gers voorkwam gevaar. Vlak voor de pauze maakte Van Nolck van Gogh. uit een algemee- nen aanval het eerste Haagsche doelpunt. In de tweede helft begonnen de Hagenaars met een sterk offensief, waarvan eenige hoekschoppen het gevolg waren. Bij een doorbraak van Haar lem fabriceerde van Bakkum den gelijkmaker. De strijd ging hierna gelijk op totdat bij een Haagschen aanval een der Haarlemsche spelers den bal uit den doelmond sloeg, waarna Van Nolck van Gogh den toegestanen strafschop in een doelpunt omzette. De scheidsrechter gaf daarna op appel van een der grensrechters aan Haarlem een strafschop, welke werd ingescho ten. De stand was dus 22. Vlak voor het einde maakte Ponstein een goed doelpunt waardoor Den Haag met 32 leidde. Met dezen stand kwam het einde. Schaken. Simultaanseance dr. Euwe. Het was Zaterdagmiddag een gezellige drukte in de groote zaal van Hotel De Leeu werik. De heer W. J. Saeys, wedstrijdleider van de afdeeling Noord-Holland van den Ned. Schaakbond heette allereerst Dr. Euwe welkom en dankte hem voor zijn bereidwil- iigheid om naar Haarlem te komen. Het is lang geleden, dat er te Haarlem een belang rijke schaakgebeurtenis heeft plaats gehad. Hij hoopte dat de spelers hun beste beentje voor zullen zetten, zoodat dr. Euwe. als hij dezen avond terugkeert, wraakgevoelens zal koesteren over verscheidene nederlagen en remises. Daarna begon de wedstrijd. In een ongelooflijk snel tempo volgde de eene zet op de andere. Na verloop van tijd werd dit tempo uiteraard langzamer. De partijen be gonnen zich af te tcekenen. Eerst te onge veer na 3 uur meldde zich de eerste over wonnene, al spoedig gevolgd door een twee de en ook door den eersten overwinnaar, n.l. H. J. Steenbergen, van de Haarl. Schaakclub. Daarna wisselden zich de re mises, gewonnen en verloren partijen af en te halfacht eindigde J. v. d. Hooff (HSG) als laatste met een remise. De spelers, die een winstpunt op Dr. Euwe behaalden, wa ren. L. Biesheuvel en R. de Vita, beide van Haarl. Schaakgezelschap en H. J. Steenber gen van de Haarl. Schaakclub. Remise maakten de heeren: P. A\ van Driel (Ken- nemerland), A. J. Jager (Heemstede), J. Strijbis (Rolland), E. Fijlstra (Rochade), J. v. d. Hoff (Haarl. Sch. Gez.), G. Verhoeff (Haarl Sch. Gez.) A Notenboom (Spaam- dam), S. Herfst ('t Oosten), C. Hovingh ('t Oosten), IV. v. d. Werff (Bloemendaal) en J. Haanstra (Bloemendaal). Dr. Euwe verloor 3 partijen, speelde er 11 remise en won er 16, een resultaat, dat tot nu toe voor de spelers het beste is in de rij van deze séances, die in de verschillende plaatsen van ons land worden gehouden. Van een van de partijen willen we nog iets meer zeggen: het betreft de partij van J. Haanstra. Hierin zagen wij na de 21e zet van wit de volgende stelling: Wit: Kgl. Dc2, Tel. Tf3. La3, Ld3, a4, c4, e4. d5, g2, h2. Zwart: Kg8, Dd6, Ta8, Te8, Lc8, a7, b6, c6, f7, g7, h7. Zwart kon nu pion f5 nemen met den looper, hetgeen hij ook deed. Het aardige van de situatie is, dat de looper, die nu tweemaal staat aangevallen, toch niet geno men kan worden; Euwe speelde daarom DI2 en is hierdoor een pion achter. Op dit mo ment vraagt de zet Pd3: onze aandacht. De voortzetting hiervan is echter erg ingewik keld en moeilijk in een kort tijdsbestek te berekenen. Haanstra koos dan ook de meer eenvoudige zet Lg6. waarna hij evenwel met Lc5: een dubbelpion op de c-lijn kreeg. De voortzetting leidde nu al spoedig tot re mise. Het is een prettige schaakmiddag ge weest. Wanklanken werden niet gehoord. De vele toeschouwers hebben mooie par tijen kunnen bewonderen. KORT NIEUWS Te Nijmegen zal een begin gemaakt wor den met den bouw van 60 noodwinkels, waar onder een koffiehuis op het Marienburgplein. Ook zuilen zeer waarschijnlijk noodwinkels gebouwd wor.den op de z.g. renbaan aan den Bijleveldsingel. De Burgemeester van Apeldoorn heeft be sloten, zijn verbod aan vrouwelijke personen beneden 18 jaar zich in het centrum van Apel doorn 's avonds op den openbaren weg op te houden, ook toe te passen op de mannelijke personen beneden dien leeftijd. Te Zwolle is het eerste huwelijk uit den Noordoostpolder voltrokken. Het waren de 26- iarige opzichter der Wieringermeerdireetie Evert v. d. Berg uit Emmeloord en de even oude Riemke Fobbe uit Zwolle, die de rij openden. De N.O. polder bood het echtpaar een boekwerk aan. Het personeel zorgde voor bloemen en de radio voor muziek. De aanwijzing der bonnen voor petroleum voor verlichting van 9 tot en met 31 Maart is de laatste bonaanwijzing voor dit doel in het seizoen '43-'44 geweest, terwijl er ook na 31 Maart a.s. geen verlenging van aangewezen verlichtingsbonnen meer zal plaats vinden. In de huishoudschool te Tilburg is inge broken. In een op den zolder gelegen maga zijn werd een groote hoeveelheid wollen stof, zijde, katoen en flanel, bijna 2000 M. in totaal, zoomede een bontmantel, eenige zomermantels en japonnen gestolen. IJMUIDEN DE HEER P. HEERE OVERLEDEN. Na een langdurige ziekte is Vrijdag j.l. te Delft, waar hij den laatsten tijd vertoefde, in den ouderdom van 70 jaar overleden de heer Pieter Heere Pzn., een algemeen be kend plaatsgenoot, die vooral in aanne merskringen groot aanzien genoot, doch ook in het openbare leven in onze plaats een zeer vooraanstaande figuur was. De overledene bezat een bekende timmer- zaak hier ter plaatse en als aannemer heeft hij door zijn firma verschillende groote bouwwerken tot stand helpen brengen, waarvan ongetwijfeld de mooie Kruiskerk der Ned. Hervormde Gemeente aan de Ka naalstraat wel het meest aanzienlijke is. Deze werd in 1911 ingewijd. Zoo stichtte de firma Heere onder meer ook de Christelijke school aan de Van Langeveldstraat te Vel- sen-Noord. Ingeschreven op den bouw van de bekende Duinoordkerk te 's-Gravenhage ontving de firma Heere eveneens de mooie opdracht en bouwde dit kerkgebouw in ge lijken trant als die van IJmuiden's kerk. Vele bouwwerken kwam door de aanne mersfirma Heere en Zn. tot stand en hoe- vele verbouwingen en andere werken in de jaren zijn geschied, is moeilijk te benade ren. De heer Pieter Heere heeft in al deze werken een voornaam aandeel gehad, doch niet minder was zijn naam bekend in het openbare leven, waar de thans verscheidene tal van functies op velerlei vereenigings- gebied heeft bekleed. Ook in de kringen der Ned. Hervormde Gemeente heeft de ontslapene een arbeidzaam leven geleid. Met den heer Heere is een man heengegaan, die veel tot den groei van onze plaats heeft bijgedragen. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Dinsdagmorgen te ongeveer half twaalf plaats hebben op de Bijzondere Begraafplaats te IJmuiden. BEVERWIJK D.E.M. hield nationale veldloopeu. Weenink na fraaien strijd eerste! Het is den a'hleten Zondagmiddag bij de nationale veldloopen, die door de athletiek- afdeeling van de R.K. Sportvereeniging D.E.M. op Hofland werden georganiseerd, waarlijk niet gemakkelijk gemaakt. Maar het gevolg was dan ook. dat het werkelijk veldloopen waren en de deelnemers zich ten volle moesten geven. Joop Weenink zorgde voor de verrassing van den dag door Frits de Ruyter achter te laten. Dit was een bijzondere prestatie van den Velsenaar. die hierdoor als eerste eindigde. Hij heeft er hard voor moeten werken en daarom kwam het, resultaat hem volkomen toe. Zooals we hadden verwacht, bleek de organisatie bij D.E.M. in goede handen te zij.n De vereeniging heeft hierdoor weer bewezen op meer dan een gebied een voor aanstaande plaats in te nemen, al had zij ditmaal wat de deelname aangaat zelf geen favorieten. Door omstandigheden kon het aanvankelijk vastgestelde traject niet wor den uitgezet, met het gevolg, dat het par cours eerst op den wedstrijddag moest wor den vastgesteld. De D.E.M.-getrouwen had den er echter gaarne hun tijd voor over en smaakten het genoegen bijtijds gereed te zijn, waarvoor een woord van lof zeker op zijn plaats is. Zooals gezegd kregen de athleten de prij zen waarachtig niet op een presenteer blaadje. Van een „gemakkelijken" loop was geen sprake. De deelnemers moesten bewij zen, dat zij wat uithoudingsvermogen en leehnischen aanleg betreft tegen veldloo pen waren opgewassen. En gezien de hin dernissen, die zij dienden te overwinnen, kwam het er ook op aan te kunnen door zetten. Het geheel onder de loupe nemend, mogen we tevreden zijn. De loopers, die voor den strijd om de prijzen in aanmer king kwamen, hebben gedaan wat zij kon den en de overigen toonden zich niet min der „sportsmen". En daarom kunnen allen met voldoening op de wedstrijden terug zien: Het zware, hoewel mooie,, parcours vormde een „kluif", maar het bood gelegen heid te laten zien wie werkelijk het sterkst was. Weenink van Suomi deed dit op de 4000 meter. Hij nam en hield den kop. Algemeen werd verwacht, dat het De Ruyter van De Volewyckers zou gelukken hem nog bijtijds te passeeren. Daarom steeg de spanning ten top toen de loopers weer op het D.E.M.-ter rein, waar de finish was, aankwamen. De Suomi-man bleek echter op zijn hoede te zijn. Met De Ruyter op zeer korten afstand achter zich legde hij onder luide aanmoe digingen het laatste stuk af, waarop zijn concurrent, tegen vrijwel ieders verwach ting in, nie,t bij machte was hem voorbij te komen. Weenink noteerde een tijd van 13.54.1. De Ruijter bezette de tweede plaats met 13.56.9. Als derde eindigde de B-klasser J. Koopman van Haarlem met 14.12. De A-klasser J. Meijer van De Meteoor werd vierde. De overige loopers waren B-klas- sers, die al volgt eindigden: 5. P. Huurman (H.A.V.), 6. J. van Asch (G.A.C.), 7. L. v. d. Steen (Docas), 8. J. van Wijngaarden (Suo mi) en 9. G. van Beekum (A.V.A.). In de A-klasse was één prijs beschikbaar. In de B-klasse waren twee eereblijken. Een flink aantal deelnemers startte in de C-klasse (4000 m.). Ook hierbij was geen gebrek aan spanning. Eerste werd A. Kist van G. A. C. in 14.36.9. Als tweede plaatste J. Lankhaar van A. P. G. S. zich in 14.38.6. Derde werd C. Kers van HA..V. in 14.43.8 en de vierde plaats werd bezet door K. van Hulst van A.V. Zaanland in 14.48. Vijfde werd E. Jansen van De Vole- wijckers; zesde werd H. Vessies van D.E.M. J. F. Kooiman van Suomi klasseerde zich als achtste. Er waren vier prijzen. Ook de D-klasse (4000 m.) trok veel be langstelling. Het resultaat was als volgt: 1. L. Kaptein (R.K. Holland) 15.27, 2. J. de Wilde (H.A.V. Haarlem) 15.40.8, 3. C. Mo raal (Zaanland) 15.48, 4. J. Bos (Zaan land) 15.58.4, 5. C. van Wijk (H.A.V. Haar lem), 6. J. van Vliet (A.P.G.S.), 7. G. Die- wes (Blauw Wit) en 8. W. Pauwels (Suo mi). Vier prijzen waren beschikbaar. Een interessant experiment was de 2000 m. voor nieuwelingen, bedoeld als „over bruggingsafstand". Er waren talrijke deel nemers, hetgeen bewees, dat D.E.M. in een behoefte heeft voorzien. De uitslag was: 1 P. Schreuder (Me teoor) 7.45.5, 2. H. Buitenhuis (HAV.), 7.51. 3. W. de Gooyer (G.A.C.) 7.51.6, 4 J. F. Wiepjes (A.V. Zaanland), 5. U. van Wijn gaarden (Suomi), 6 R. Hoffman (Suomi) en 7 G. Winkel (Suomi). Hier waren vijf prijzen. De heer G. Cramer, de nieuwe secretaris van het district Noord-Holland der N.A.U., reikte de prijzen uit. Hij zeide, dat het parcours zwaar, maar mooi was en roemde het initiatief en de organisatie van D.E.M. En hiermede kwam het einde van dezen middag, die naar verhouding veel publiek trok.. D.E.M. heeft de voldoening het zijne weer tot de athletiekbeoefening te hebben bijgedragen en een voorproef te hebben ge geven van hetgeen dit seizoen zal brengen. Assendelft—D.E.M. 2—4. D.E.M. hield zich dezen tweeden beker wedstrijd beter dan verleden week en klopte Assendelft op haar zware terrein op overtuigende wijze. De voorhoede, die de laatste wedstrijden aan schotloosheid te lijden had, deed het dit keer wat beter en benutte eenige kansen. Technisch was DEM beter dan de thuisclub, die op een kleiter- rein als dit beier thuis behoorde te zijn. De lichtere D.E.M.-spelers, die de laatste we ken steeds op dit soorb terreinen uitkwa men, waren stukken sneller can hun tegen standers en daardoor veel gevaarlijker. Ter voort werd op den vleugel vervangen door Appel, die toonde op deze plaats ook wel uit den weg te kunnen en drie doelpunten scoorde. Reeds spoedig was het een aardige, vlugge wedstrijd, en de thuisclub had de handen vol aan de flitsende D.E.M.-aan vallen. Reeds spoedig gaf Appel D.E.M. de leiding, maar de thuisclub liet zich niet zoo maar in den hoek drukken en toonde dit door den verdienden gelijkmaker. Nog voor J rust gaf Kuijer met een enorm hard schot D.E.M. opnieuw de leiding. Na de thee l bleef D.E.M. iets domineeren en Appel drukte dit in twee goede doelpunten in cij- I fers uit. Nog in de laatste minuut gelukte het de thuisclub met een handig handsbal- letje den stand op 42 te brengen. BeverwijkZeevogels 10. Beverwijk heeft gewonnen en in de laatste minuut wist Heilo een prachtigen voorzet van Benning in het doel te werken. Goed voet- t bal is niet te zien geweest, wel een vurig spel en daar Beverwijk's voorhoede schotloos bleek I kwamen er geen doelpunten. Wel heeft de keeper van Zeevogels een enorm aantal bal len uit zijn doel gehouden. Het begin is voor de vurig spelende Zeevogels die enorm hard van stapel loopen en de Wijkers, die het kalm aan doen kunnen hun spel niet ontplooien, j want tegen dergelijk soort voetbal zijn zij niet opgewassen. De bezoekers forceeren achteréén I een tweetal corners, die weg gewerkt worden en dan gaan de Wijkers ten aanval. Zoo golft J de strijd van doel tot doel, met de thuisclub het meest in den aanval. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd ofschoon het doel der bezoe- kers onder hevigen druk staat. Na de rust R gaat Beverwijk direct ten aanval, maar hun middenvoor is hopeloos uit vorm en de vleu- J gels verwaarloozen maar al te veel hun aan geboden kansen. Holman en Van Lint schieten om beurten laag over of naast en een pracht- schot van Maenhout had beter lot verdiend. Met dat verstrijkt de tweede helft van den strijd ofschoon het aantal corners en schoten op het doel niet te tellen zijn, maar doelpun ten blijven steeds uit. Eindelijk zet Benning keurig voor doel en Heilo maakt 1-0. Weer komen de Wijkers terug en een vleugelschot y gaat langs het doel en onder dat schot blaast de scheidsrechter „inrukken" en heeft Bever- wijk een zwaar bevochten zege behaald. UITSLAGEN. «1 Beverwijk aKennemers a 04 W Kennemers dBeverwijk b 20 MEDISCHE SPORTKEURING. Tijdens een zitting der Kennemer Bureaux I voor Medische Sportkeuring, welke Dinsdag j zooals gewoonlijk in het perceel aan de Von dellaan wordt gehouden, zal er weer een tien tal sportliefhebbers worden onderzocht. Voor deze keuring lieten zich een aantal I. E. V.- leden inschrijven. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 21 MAART 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Kinderzang. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.15 Vroolijke marschmuziek. 7.30 De jonge dag ontwaakt. 7.50 Progr. overzicht, a 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Wat willen wij vandaag? f 9.00 Het jongste leven. 9.20 Wiegeliedjes en slaap liedjes. 9.45 Godsd. Uitz. 10.15 Jeugdige solisten f musiceeren. 10.45 Omroepork. 11.15 Met jonge m oogen door het land. 11.45 Viool en piano. 12.00 Hier spreekt de jonge levenswil. 13.00 BNO B Nieuws. 13.15 Zoo is de jeugd van het land.... 13.30en zoo leeft de stadjeugd. 14.00 Muziek g uit jeugdfilms. 14.15 Programma van jeugdcom- K posities. 15.00 Nieuw begin. 15.30 Zonnestralen in kinderziekenzalen. 16.00 Groen is de lente. 16.15 Om de schatten van ,,11 Tigrettro". 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Cabaret „De jonge Nederlanders", i (in dit progr.: De jeugd voedt zichzelf in de sport op). 18.00 BNO: Jan Hollander spreekt tot de jeugd. 18.05 Stedelijk Orkest van Maastricht en solist. 18.45 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws. 19.05 Jeugdstormuitzending. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Een pot pourri van voorjaarsliederen. 20.00 Jeugdrevue het jonge hart. 22.00 BNO Nieuws- en cult, be richten. 22.1524.00 In de armen van Venus en Morpheus. HILVERSUM II. 301.5 M. 17.00 Sonates voor viool en piano. 17.30 Solda- tenfunk „Nord-West". 18.30 Dansork. Dick Wille- brandts. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Klassiek orkestcon cert. 20.15 Duitsche taalcursus. 20.40 Mededeelin- ,gen van het NAF. 20.45 Fragmenten uit Duitsche en Italiaansche opera's.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2