Strijd op Britsch Indische» bodem ZORGEN VAN TSJIANG. D. - In December van het vorig jaar héb ben de heeren Roosevelt, Churchill en Tsjiang elkander in Cairo ontmoet. De beide eerstgenoemaen hadden te voren zich met den heer Stalin onderhouden te Teheran. Na afloop daarvan keerde Stalin naar Mos kou terug en Roosevelt en Churchill koer sten naar Egypte en ontmoetten daar den generalissimus van Tsjoenking China. Van die besprekingen in Cairo is destijds prompt een communiqué verschenen. Er stond o.m. in te lezen, dat men het eens was geworden over de militaire operaties tegen Japan en dat overeengekomen was, dat Mansjoekwo, Formosa en de Visscherseilan- den te zijner tijd weer aan China zullen ko men. Voorts, dat Korea zijn onafhankelijk heid weer zal terugkrijgen en ten slotte dat een geest van zoogbroederlijke eensgezind heid deze conferentie kenmerkte. Maar zoo eindigen alle communiqués van deze soort. Als U dit bericht na drie maanden heeft vergeten zal ik U er niet hard op vallen. Maar nu komt, naar een bericht uit Genève meldt, de Engelsche „Sunday Dispatch" daar met een commentaartje, dat toch wel de moeite van het kennisnemen waard is. Er blijkt dan uit, dat Tsjiang tijdens de conferentie een teekenaar van zijn staf op dracht heeft gegeven, een situatiekaar.tje van China te vervaardigen met de Chinee- sche provincies er op. En toen dat kaartje gereed was wees Tsjiang den heeren de pro vincies Kansoe en Sjensi aan en vertelde op treurigen toon, dat de Chineesche commu nisten deze twee provincies al geruimen tijd bezet houden en vervolgens streek zijn hand over de provincies Sjantoeng, Kiangsoe Tsjekiang, Ahnwei en Hoepeh en hij ver telde, dat de communisten ook hier zijn doorgedrongen. Voor 't geval men geen kaartje van China bij de hand heeft moge (hier worden verdui delijkt, dat Kansoe en Sjensi in het Noord westen van China liggen en samen zoowat zoo groot als Duitschland zijn. De andere hierboven genoemde provincies vindt men in het Zuia-oosten. Ze zijn gezamenlijk nog belangrijk grooter en naderen in Tsjekiang de Oostchineesche zee. Tusschen het Noord westen en het Zuidoosten ligt het Noord oosten. Dat is al lang door Japan bezet. An ders gezegd: Tsjiang Kai Sjek heeft in ruim de helft van zijn land niets meer te vertel len en zit langzamerhand allerbenauwdst ingesloten door zijn Japansche vijanden en zijn bolsjewistische vrienden. Nadat de heeren deze kleine studie van de kaart van China hadden gemaakt vatte Tsjiang het woord weer en vertelde, hoe de communistische legers van tijd tot tijd Chineesche gebieden in beslag nemen, niet- door militaire operaties maar vaak door ge heime overeenkomsten met pro-Japansche legeeringen. Men moet hieruit niet afleiden, d-at het den communisten aan manschappen mankeert, want bij het begin van den oorlog tegen Japan was weliswaar een accoord ge troffen, krachtens hetwelk de communisten over slechts drie divisies zouden beschikken, doch de staf van Tsjiang was er achter ge komen, dat de communistische legers niet #minder dan 400.000 man tellen, wat op on geveer 15 divisies neerkomt. Aangezien dit lager wapens en uitrusting noodig heeft hadden de communistische leiders deze voor het gemak uit de opslagplaatsen van het Tsjoenkineesche leger geroofd. Natuurlijk heeft Tsjiang zijn beklag in Moskou ingediend. Het resultaat was, dat de Moskousche propaganda sindsdien het ,,'partisanenoptreden" der Chineesche com munisten hoogelijk prijst en dat de Sovjets de militaire missie, die tot dusver Tsjiang van advies diende, hebben teruggetrokken. Tot zoover het bericht uit de „Sunday Dispatch" en na dit alles kan het niét moei lijk vallen, eenig inzicht te verkrijgen in de zorgen van den Chineeschen veldheer. Want het is in de eerste plaats duidelijk, dat Moskou er regelrecht op aanstuurt, in het Noorden van China een paar „onafhanke lijke" staten te vormen, die straks in den een of anderen vorm onder bescherming van Moskou zouden komen te staan. En vervolgens wijst de communistische pene tratie in het Zuidoosten van China er on miskenbaar op, dat Sovjet Rusland zich zoekt te nestelen aan de Chineesche Zee en in het reusachtig achterland. Drie moeilijkheden bezwaren aldus Tsjiang. Vooreerst zijn daar de Japanners, die in het Zuidwestelijk Joennan volhar den in de bezetting van den Birmaweg, de eenige toegangspoort van beteekenis, de Ja panners, die alle verbindingen ter zee be- heerschen en nog eens de Japanners, die succes hebben met de door hen -in China in gestelde autoriteiten. In de tweede plaats tobt hij met de bedreiging der communis tische legers in het Noorden, die op order van het machtsbegeerig en buitbelust Mos kou na de bolsjewiseering van Noordelijk Tsjoenking-China niet zullen rusten aleer ze zijn doorgestooten naar de Chineesche Zee en als gevolg daarvan komt in de derde plaats een in feite reeds ingetreden verkoeling met het Kremlin. En hoeveel, begrip de heeren Churchill en Roosevelt mogen hebben getoond voor de zorgen van hun partner, hoe zullen ze zich houden, als oom Jozef zich verstoord gaat toonen jegens neef Tsjiang? Tsjoenking heeft over dit alles nog niets officieel medegedeeld. Maar het zou wel kunnen zijn, dat er in deze dagen meer werd verhandeld dan de commundqué's, overvloeiend van schoone woorden, ons wil len doen gelooven Het Witte Kruis. ~~De afdeeling Velsen van Het Witte Kruis zal Zaterdag 1 April te half vier een leden vergadering houden. Wegens de bijzondere plaatselijke omstandigheden heeft deze in De Weyman te Santpoort-Dorp plaats. De agenda vermeldt behalve de notulen en de ingekomen stukken de jaarverslagen van den secretaris en van den penningmees ter. Tevens zal de kascommissie verslag uit brengen. UMUIDEN Economische delicten. Vele processen-verbaal opgemaakt. Tegen twee te IJmuiden wonende melk handelaren is procesverbaal opgemaakt ter zake het verhandelen van melk buiten de distributieregeling om en tegen te hoogen prijs. Een inwoner van IJmuiden werd aange houden, terwijl hij een partij visch ver voerde, welk vervoer niet op de voorge schreven wijze was „gedekt". De visch werd inbeslaggenomen en tegen den vervoerder werd proces-verbaal opgemaakt. Wegens het koopen van distributie- levensmiddelenbonnen werd proces-verbaal opgemaakt tegen een inwoner van Sant poort. De man had eveneens een bekeuring in ontvangst te nemen wegens het koopen van een belangrijke hoeveelheid kaas tegen te hoogen prijs. De verkooper van de kaas, een te Santpoort wonende filiaalhouder van een levensmidaelenbedrijf, werd ook gever baliseerd. Tegen drie inwoners van IJmuiden werd proces-verbaal opgemaakt terzake fraudu- leuzen handel in tabak en sigaretten. Bel gische shag en eigen-gerolde sigaretten wer den tegen abnormaal hoogen prijs aan den man gebracht. Een hoeveelheid Belgische shag en een aantal eigengerolde sigaretten werden in beslag genomen. Wegens het tegen te hoogen prijs verkoo- pen van rijwielonderdeelen is een te IJmui den gevestigde rijwielhandelaar bekeurd. Wegens het niet voldoen aan het Admi nistratievoorschrift verkoopnata's kleinhan delaren werd een te Heemskerk wonende slager geverbaliseerd. Terzake prijsopdrijving bij den verkoop van vruchtensap werd door het bureau van Economische Zaken proces-verbaal opge maakt tegen den te Amsterdam wonenden fabrikant van dat vruchtensap. Wegens clandestienen handel in visch werd een inwoonster van Santpoort be keurd. Een hoeveelheid visch weid in be slag genomen. Een inwoner van IJmuiden hield zich bezig met clandestienen handel in schoenen, klompen, sigaretten, tabak enz. Bij een in de woning van den betrokkene ingesteld onderzoek werd een hoeveelheid goederen aangetroffen, welke blijkbaar vóór den zwarten handel bestemd was. De goederen werden in beslag genomen en proces-ver- baal werd opgemaakt. ECONOMISCHE RECHTER De Beverwijkers P. Schoorl en II. A. Huijg werden Woensdag door den Haarlemschen eco- nomischen rechter elk tot een geldboete van f 100.of 30 dagen hechtenis veroordeeld ter zake een overtreding der suikerdistribut;ebe- schikking. De 49-jarige arbeider A. J. J. Loman te Velsen had zich te verantwoorden, daar er door hem 35 K.G. appelen vanuit Amerongen naar Velsen was vervoerd. L., die beweerde, dat de appelen slechts tot het afval ,(z.g. „stek- les") behoorden, werd veroordeeld tot 5. noete of 3 dagen hechtenis met verbeurdver klaring van het inbeslaggenomene. Opgepast voor textieldieven! Enkele textieldieven hebben dezer dagen getoond, dat oppassen voor hun activiteit dringend noodzakelijk is. Een inwoner van Santpoort deed aangifte van diefstal van een colbertcostuum, een overjas, een fanta siebroek en twee colbertjasjes met vesten uit een winkel aan de Hoofdstraat te Sant poort. Een andere inwoner van Santpoort meld de de politie, dat er uit een vestibule van een perceel aan de Bruno Kl&auwersstraat vier winterjassen waren gestolen, welke eigendom van verschillende personen wa ren. De diefstal geschiedde 21 Maart in de avonduren. Ten nadeele van een inwoner van Velsen werd nog een grijs colbertjasje ontvreemd. Al deze gevallen zijn bij de politie in on derzoek. 40 Jaar gehuwd, Voor het echtpaar K. Broekhuizen en E. C. Broekhuizen-Silleman zal Vrijdag 24 Maart een bijzondere dag zijn, want het zal dan herdenken, dat het veertig jaren gele den in het huwelijksbootje stapte. Onge twijfeld zullen er bij deze gelegenheid vele herinneringen worden opgehaald. Het echt paar kan het huwelijksfeest niet in de eigen plaats herdenken, aangezien het tijdelijk te Amsterdam (v. d. Pekstraat 7911) woont. Desondanks zal het zeker veler medeleven ondervinden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. J. Walbroek, Vinkenbaan 8 Bloemendag! en J. M. Visser, Eikenstraat 15, IJmuiden-O. Toek. adres: Eikenstraat 15, te IJmuiden-O. W. van Egmond, Pelsstraaty 17, Velsen-N. en M. C. Oudendijk, Hoofdstraat 28, Santpoort. H. J. Kruijthoff, Van Dalenlaan 11, Santpoort, en G. Grinwis, id. Toek. adres: id. B. G. Tromp, Atjehstraat 8a, Haarlem en D. C. Koks, Wijn. Daniëlslaan 3, Santpoort. Toek. adres: Sparrenstraat 21, Haarlem. J. A. Hen nen, Gr. Houtweg 85, Beverwijk, en I. van der Vlies, Melklaan 133, Velsen-N. Toek. adres: Melklaan 133, Velsen-N. H. G. van der Gaar den, Hoofdstraat 117, Santpoort, en M. M. Bak ker. id. Toek. adres: Hoofdstraat 155, Santpoort J. G. M. Visser, Hofgeesterweg 16. Santpoort, en A. C. Rutte. Hagelingerweg 295, Driehuis. Toek. adres: Rijksweg 210, Velsen. Geboren: F. J. J. Lauwers, z„ G. Doustraat 42, IJmuiden. S. Bakker, z., Rijksweg 492, te Santpoort. A. Krab, z.. Tuindersstraat 83, te IJmuiden. J. H. M. Fraterman, d„ Brederood- scheweg 76. Santpoort. H. B. Smit, z., Velser- duinweg 296, IJmuiden. L. Veldman, d., De Ruijterstraat 36, IJmuiden. G. J. Masteling, z., Bloemend.straatweg 7, Santpoort. A. Kosters, z., Hyacinthenstraat 10, Santpoort. Overleden: R. J. C. Degen, 50 j., W. de Zwij gerlaan 11, Santpoort. P. H. van Niekerken, 70 j., echtg. v. A. Bergman, Bloemend.straatweg 51, Santpoort. A. Stolk, 38 j., echtgen. v. S. Hoekstra, G. Doustraat 28rd., IJmuiden. Twee rijwielen ontvreemd. De awijntjesjagers blijven actief. Dezer da gen wisten zij weer tweemaal hun slag te slaan Een inwoner van Santpoort deed aangifte van diefstal van een fiets uit een onafgesloten schuur, staande achter zijn woning aan de Zin- neveldtlaan. Een inwoner van IJmuiden-Oost kwam tot de ontdekking, dat zijn rijwiel, hetwelk ge durende slechts twee minuten voor een rijwiel handel aan den Wijk aan Zeeërweg had ge staan. door een onbekende was medegenomen. In beide gevallen stelt de politie een onder zoek in. Groote zege van Politse-elftal. Voor de competitie heeft het voetbalelftal van de Politiesportvereeniging Velsen in den uitwedstrijd tegen Vuurvreters 4 (Den Haag) een groote overwinning behaald. De Velsenaren waren overwegend sterker, zoo dat hun zege geen oogenblik in gevaar is geweest. Hun middenvoor, Bakkum, wist niet minder dan vijfmaal het net te vinden. Velsen kwam*als volgt in het veld: doel: Best; achter: Wittebrood en Dekker; mid den: Hamers. Verwoerd en v. d. Leur; voor: Wielinga, Bakker. Bakkum, Oostenbruggen en Ninaber. De Hagenaars misten enkele spelers. Het terrein was smal, doch de gras mat kon goed worden genoemd. Velsen begon naar wensch. De ploeg ver scheen geregeld voor het Haagsche doei en bleef, hoewel het voorloopig niet tot goals kwam, doorloopend in den aanval. Nadat er over en naast was geschoten besloot Bakkum, toen er ongeveer twintig minuten was gespeeld, de score te openen; hij doel puntte uit moeilijke positie. Kort daarna werkte dezelfïe speler den bal uit een vrijen trap in den uitersten hoek van het Haagsche doel (02). De druk van Velsen bleef groot, waardoor Ninaber er in slaagde den voorsprong te vergrooten (0—3). Bakkum schoot schuin midden door het doel tegen den achter staander, waarna het leer in het veld terug kwam. De scheidsrechter kende echter geen goal toe. Het was evenwel uitstel van exe cutie: even later had Bakkum meer succes (04). Met dezen stand kwam de rust. De keeper der Velsenaren, Best, had tot dusver slechts één bal te verwerken gehad. Nadat er was gedraaid werd direct verder gespeeld. Dc Vuurvreters ondernamen eenige aanvallen, maar al spoedig toonde Velsen zijn kracht weer, hoewel de aan vallen niet zoo talrijk als voor de rust wa ren. In deze periode wist de linksbuiten der Vuurvreters een tegenpunt te maken (14). Toen was Velsen weer aan het woord. Nina ber brak door en uit zijn voorzet kopte Bak ker in (1—5). Tien minuten later herhaalde deze aanval zich; ditmaal legde Bakkum er de laatste hand aan (16). Het is te begrijpen, dat de Vuurvreters den moed begonnen op te geven. Velsen was doorloopend voor hun doel en Bakkum bracht den eindstand op 17. Met deze zege hebben onze politiemannen op fraaie wijze revanche genomen voor de 63 nederlaag, die zij korten tijd geleden tegen dezelfde Vuurvreters op eigen terrein hebben geleden. DK1E KONIJNEN ONTVREEMD. Ten nadeele van een inwoner van IJmuiden- Oost werden dezer dagen drie konijnen ont vreemd. De dieren bevonden zich in een hok op het erf achter een woning aan de Tromp straat. De politie stelt een onderzoek in. SANTPOOPT Santpoort ontvangt A.F.C. Het N.V.B.-bestuur heeft voor Zondag als nog den bekerwedstrijd SantpoortA.F.C. vast gesteld. Laatstgenoemde club is de bekende Amsterdamschc tweede klasser, welke een goe de plaats op de ranglijst inneemt. Men kan dus verwachten, dat er Zondag op het Haar lem-terrein geen gebrek aan spanning zal zijn. Santpoort en A.F.C. zijn de voorcompetitie met een overwinning begonnen, resp. op 't Gooi en Hilversum. De winnaar van de Zon dag te spelen ontmoeting gaat een goede kans op de eerste plaats maken, zoodat ongetwijfeld vele Santpoorters hun elftal aan den Schoter- weg zullen willen aanmoedigen. VELSEN GESLAAGD. Bij de dezer dagen te 's-Gravenhage gehou den examens voor het diploma motordrijver slaagde W. P. Harsveld te Velsen-Noord. Nieuwe rantsoertbonnen en rantsoenkaartjes. De distributiediensten reiken thans rantsoen bonnen en rantsoenkaartjes uit, welke voor zien zijn van den opdruk ,,8-7-'44". Er worden geen rantsoenbonnen en -kaartjes met opdruk „15-4-'44" meer afgegeven. De in omloop zijnde rantsoenbonnen en -kaartjes met den datum 15-4-'44 blijven evenwel geldig tot en met 15 April a.s. De wisselbonnen „Brood Yt rant soen", „Boter 1/50 rantsoen", „Kaas Y rant soen", „melk 1/7 rantsoen", „tapterr 1'7 rantsoen" en „vleesch Yt rantsoen", s ïede de rantsoenbonnen voor cacao en industrieele artikelen (brandstoffen enz.) blijven tot nader order geldig. In tegenstelling tot de vroegere regeling kunnen de rantsoenbonnen „15-4-44" NIET worden ingewisseld voor nieuwe rant soenbonnen. DE WATERVOORZIENING VAN HAARLEM. Het behoeft geen betoog, dat men er hier ter stede op bedacht is, maatregelen te tref fen,waardoor de watervoorziening is verzekerd voor het geval de normale wijze van water levering moeilijkheden zou ondervinden. Tot dat doel is in verschillende gedeelten der stad van particuliere zijde het initiatief genomen pompen te slaan, die in geval van nood in gebruik zouden kunnen worden gesteld Van gemeentewege is dit initiatief gesteund en vanzelfsprekend wordt er van die zijde eenige De woordvoerder der Japansche regee ring heeft op de conferentie der buitenland* sche persvertegenwoordigers medegedeeld, dat de Japansche en nationaal-Indische strijdkrachten in het gebied van Taungzon inmiddels de Indisch-Burmaansche grens hebben overschreden en thans op Indischen bodem strijden. Dit feit is vooral voor de Indische onafhankelijkheidsbeweging een. gebeurtenis van historische beteekenis en rechtvaai'digt groote verwachtingen voor de toekomst. De woordvoerder verklaarde bij deze gelegenheid nogmaals, dat Japan den Indiërs bij hun strijd voor de vrijheid van hun land iedere mogelijke hulp zal verlee- nen. controle uitgeoefend. Niettemin wordt het werk vrijwel geheel aan de wijkbewoners over gelaten, die dus een technicus aanwijzen voor het slaan der pompen en ook voor de benoo- digde kosten moeten zorgen. Er hebben dan ook in diverse stadsgedeelten inteekenlijsten gecirculeerd en meestal zijn de ingekomen bedragen voldoende voor de noo- dige werkzaamheden. Somtijds hebben bestu ren van woningbouwvereenigingen zich er mede belast, elders is een comité uit de be woners samengesteld. Waar het een enkele maai voorkomt, dat de ontvangen bijdragen door onmacht der bewoners te kort schieten, heeft de gemeente het ontbrekende aangevuld. Evenals de lijsten ten behoeve van de aan schaffing van brancards voor het luchtbescher- mingswerk zijn ook deze lijsten niet door een officieele instantie gesigneerd. Men behoeft echter niet te vreezen, bij aanbieding van deze lijsten bekocht te zullen uitkomen. Het doel is voortreffelijk en controle bliift niet achter wege. PHRGERLI3KE ST/ Haarlem, 21 Maart. BEVALLEN: 18 Maart: A. KwintKamp, z. G. DrostSeholten, d. D. HardesmeetsDam- mann, d. 19 Maart: J. M. v. d. HovenCornet, d. C. M. Steenkist—Maas, d. 20 Maart: A. van LoevezijnZurhaar, d. H. J. E. Hoogesteijn Reul, d. H. A. v. d. BoogaardNieuwenhuis, d. G. C. MathotHoogendijk, z. A. Kessens— Polak, z. J. S. ZwanenburgSchroevers, z. N. M. Straatmanv. d. Broeke, d. H. A. J. M. WaltersFriethoff, z. J. A. M. Suasso de Lima de PradoNederkoorn, z. 21 Maart: J. BrussaardVan Deventer, d. J. J van der VeenDc Korte, z. OVERLEDEN: 17 Maart: J„ 15 j., z. van J. van Aalst, Gasthuisvest. N. Klaassen, 84 j., Gedempte Raamgracht. 18 Maart: H. J. Gala- vazi, 62 j., Rijksstraatweg. H. Minke, 29 j., Elzenplein. A. NieuwlandHaanebrink, 88 j„ Koninginneweg. 19 Maart: M. van RoonHee- rens, 78 j., Gedempte Raamgracht. A. Schriel Van der Kooi, 34 j„ Jan Gijzenkade. 20 Maart: M. W. Redeker, 21 j.. Resedastraat. A Pn r>. <je Boo. .ud.icm, 22 Maart. Bevai—..: ivraart: N. M. van EsCretch, d. 20 Maart: H. J. van HuijsteeStibbe, z. J. A. HubertKlok, d. 21 Maart: M van der LindenBroekhuizen, z. K. van den Berg Been, d. 22 Maart: A. Mozervan Dijk, z. Overleden: 18 Maart: M. R. Meinsma, 71 j., Pepijnstraat. 19 Maart: E. C. C Hömann Dekker. 51 j.. Koningstraat. 20 Maart: C. Kuipers. 62 j., Wagenmakerslaan. E. Romang Bouwman, 79 j„ Jansstraat. 21 Maart: C. A. HeeremansMesman, 38 j., 2e Vooruitgang straat. Ondertrouwd: 22 Maart: C. van Marsbergen en P. Vinckx. R. G. Soederhuizen en A. Daim. W. F. J. Spijkers en M. G. Wessel. H. W. Plaatzer van den Hull en A. A. Voogt. L. Bijl en G. van Heerden. J. F. Kion en H Tel- legen. H. Jansen en G. Jansen. II. Mostert en E. C. Schaap. J. H. Eulink en C. M. Hand- graaf -GEND/ DONDERDAG 23 MAART. IJMUIDEN Thalia-Theater: De baas in huis (film) 7.30 uur. BEVERWIJK. Luxor-Theater: Too- neelavond Gezelschap Willem van Capellen en Kommer Kleyn, 7.15 uur. VRIJDAG 24 MAART. IJMUIDEN. Thalia-Theater: Nieuw programma (film) 7.30 uur. SANTPOORT. Ledenvergadering Postzegelvereeniging Santpoort. 7.30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM DONDERDAG 23 MAART Stadsschouw burg: „Die Spnntagsfrau", 7 u. Concertgebouw Concert m m.v. Willem Andriessen, 7.15 u. Cen traal Theater: „Half om half". 7.30 u. Leidsche- plein Theater: „Sprookjes", 7.30 u. Royal: „De Commensaal 2.30 en 7.30'u. Metropool: „Daar zit muziek in", 7.30 u. Hortus Theater: Variété- revue, 7.15 u. Carré: „De Kermisklanten", 2 en 7.15 uur. VRIJDAG 24 MAART. Stadsschouwburg: „Die Sonntagsfrau", 7 u. Concertgebouw: Dans avond Steffa Wine, 7.30 u. Muzieklyceum: Sonatenavond Lisa Sutor-prof. Hermann Reut- ter, 7.30 u. Centraal Theater en verdere thea ters: zie Donderdag. Stedelijk Museum: Ten toonstelling „Sint Lucas", dagelijks geopend. AGENDA VOOR HAARLEM DONDERDAG 23 MAART Stadsschouw burg: „De groote wereld", 7.15 u. Rembrandt: „Alles of niets" (tooneel) 2.30 en 7.30 u- Palace; „De privédetective" (18 j.) 2 u. Luxor: „Prima- Donna" (18 j.) 2.30 en 8 u. Frans Hals: „Schoon mama weet het" (14 j.) 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Manege" (18 j.) 2.30 en 8 u. Heemstede: ge bouw'Postlaan 20, concert op 2 vleugels. Corry Koppen en Wiep Zijlstra, 7.30 uur. VRIJDAG 24 MAART Stadschouwburg: „Haar laatste wil" (Ver. Jacob v. Lennep) 7.30 u. Gem. Concertzaal: Residentieorkest, solist Jaap Stotijn, hobo, 7 u. Bioscopen: nieuw programma. Verduisteren van 19.00 tot 6.50 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3