Geïnterneerde burgers in Ned ,-lndië. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Ned. Indië geïnter neerde burgers van Nederlandsche nationali teit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familie betrekkingen of van andere belanghebbenden hier te'lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aan duiding omtrent leeftijd en beroep. Nederlanders geïnterneerd in 't Java-kamp: Ameling, Pieter van, 33, zonder beroep; Am- stel, H. G. van, 40, klerk; Arendonk, J. H. B. van, 18. leerling; As, Michiel van, 36, corres pondent; Asperen, M. J. van, 45. koopman; As ten, J. J. W. van, 53, accountant; Battum, B. C. B. van, 41, kok; Beek, L. F. van, 47, hoofd opzichter; Berg, H. J. van den. 51, klerk; Berg, L. A. van den, 19, leerling; Boen, A. J. van, 52, klerk; Bommel, Frederik van, 54, chef; Bos, L. J. van der, 53, machinist of ingenieur; Broek F. W. J. van den. 53, portier; Broekhoven, A. J. A. van, 38, waker; Daalen, M. W. N. van, 58, employé; Dijk, G. J. van, 46, klerk; Edema, Emil van. 55, klerk; Eede, E. D. van, 58, hoofd agent; Ende, Huisbrecht van den, 51, hoofd opzichter; Erp-Taalman Kip, Louis van, 41. klerk: Eymeren, Leendert van, 42, accountant; Eymeren, L. J. van, 18, leerling; Geest, Nico van der, 28, apothekers-assistent; Geffen, P. W. 89, directeur van een Mij.; Gulik, M. J. van, 55, hoofd-opzichter; Hall, R. C. A. van, 19, leerling; Horst, Jan van der, 43, klerk; Hoven- van Genderen. Anton van der, 23, student; Hoven van Genderen, Dirk van den. 27, stu dent, Hoven van Genderen. G. D. van den, 55. rentmeester; Koesveld, M. J. van, 46, directeur van een Mij.; Meulcn, A. W. N. van der, 52, ambtenaar; Meyer, K. A., 53, directeur van een Mij.; Meyer, Pierre, 50, klerk; Meyer, T. J. M. J., 52, hoofd-machinist of ingenieur; Meyers, Harm, 18, student; Meyers, Herman, 51, school meester; Michielsen, J. W. S., 53, accountant; Micka. J. A., 51, sergeant le klasse; Middel dorp, J. A. M., 19, student; Miener, L. H. J., 53, kapitein; Minde, G. T. van, 58, klerk; Minde J. F. van, 33, klerk; Minde, J. A. van. 28, werkman; Molenwijk, G. S., 35, klerk; Moll, H. J. E. 49, redder; Monster, G. J. P. 36, soldaat; Moonen, R J. J. 43, machinist of ingenieur; Morel, A. C. 31, ass.-accountant; Mosch, P. E. du, 61, werkman: Mouthaan. F. I. W. 17, student; Mouw, W. H., 26, klerk; Muhlstaff, W. F., 18, student; Mul, Jan de, 37, 4de machinist; Mulder, A. J., 17, student; Mulder, F. H. 18, student; Mulder, J. G. 39, klerk; Muller, D. L., 54, gepensioneerd; Muller, F J., 47, hoofd-opzichter; Muller, Henri, 34, architect; Muller, Johannes, 25, 3de machinist; Muller, J. F. C., 52, klerk; Muller, Willy, 20, hoofd-opzichter; Muller, W. G. G., 54, klerk; Munckhof, P. G. H.. 51, sergeant van politie; Munster, J. F., 26, klerk; Muys, C. W., 28, koopman; Myzert, J. W., 35, ass. inspecteur van politie; Nienes, J. A. C. van, 30, klerk; Otten, Frans van, 62. ambte naar; Rossum, G. J van, 52, klerk; Surquin, L. R., 18, student; Taalingen, J. T. van, 55, koopman; Tankink, G. H., 52, directeur druk kerij; Tazelaar, Jacob, 49, onderzoeker; Te ders, D. W., 55, ass-inspecteur van politie; Teeseling, W. H., 20, student; Termijn, W. C., 56, zeeman; Terpstra, Geert, 44, electrotech- nisch ingenieur; Teunissen, Henricus, 57, waker; Thepen, J. J., 46, waker; Theunissen, W. F., 61, doctor; Thomas, H. F., 43, klerk; Thijs, J. D„ 31, klerk; Tick. W. F., 36. slager; Tiedeman, E. E., 25. machinist; Tiemstra, Nico, 19, leerling; Til, H. A. van, 46, loods; Timmer, L. A„ 62, klerk; Timmers, P. J., 35, musicus: Tinkelenberg, D. T., 18, leerling; Tjerkstra, E. J., 51, kapitein; Tomei, F. J. 18, leerling; Ton, Frederik, 36, koopman; Treffers. Jan. 60, leeraar; Treuren, W. J. L. 18, leerling; Trioels, G. J. E., 54, zonder be roep; Tuinhof, Nanning, 43, klerk; Turksma, Nathan. 33, klerk. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen te wenden tot de Ve afdeeling van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr. Kuyperstraat 9, te 's-Gravenhage, onder op gave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, beroep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. GIFT VAN DE MARECHAUSSEE VOOR GETROFFENEN VAN BOMBARDEMENT. Luit.-kolonel J. E. Feenstra, commandant der marechaussee gewest Arnhem en twee ver tegenwoordigers van dit corps hebben aan den landelijk leider van den Nederlandschen Volks dienst een bedrag ter hand gesteld van 3171.24. Deze som gelds heeft het personeel van genoemd korps spontaan bijeengebracht ten bate van de getroffenen in de gemeenten Nijmegen, Enschedé en Arnhem. Het behoeft geen betoog, dat deze daad van verbondenheid met onze zwaar beproefde volksgenooten door het geheele Nederlandsche volk op hoogen prijs wordt gesteld. „EUROPalSCHE LITERATUR". Uit het Februarinummer van het maand blad „Europaische Literatur" valt in de eerste plaats het artikel „Volkstum in der Dichtung unserer Zeit" van Franz Linde te vermelden. Met voorbeelden uit de Duitsche, Vlaamsche en Noorsche literatuur van onze dagen toont de schrijver aan, dat het „volksche element" in de letterkunde der Germaansche landen thans veel meer dan vroeger op den voor grond treedt. Heinrich Behr (Zagreb) be spreekt Kroatische boeken en auteurs. Naar uit zijn beschouwing blijkt, zijn de laatste jaren in Kroatië o.a. op het gebied der lyriek, kunstgeschiedenis en politiek belangrijke uit gaven verschenen. Ursula Seyffaerth schrijft over Roemeensche letterkunde naar aanleiding van Basil Munteanu's „Geschiedenis der nieu we Roemeensche literatuur". Het nummer bevat voorts o.m. een vertelling van J. C. Hronsky (Pressburg) en een artikel van Alex ander Mette getiteld „Die Anregung zum Schöpferischen". Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. \Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. vaD der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: ,1. J. B. van Baarsel. Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Gen. Synode der Ger. Kerken. Prof. dr. K. Schilder geschorst. Geruimen tijd zijn er in den boezem van de Gerei. kerken moeilijkheden, o.a. met den hoogleeraar aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, prof. dr. K. Schilder, die zich aan de leerbeslissingen der synode niet wil onderwerpen en zijn bezwaren daartegen, nadat de synode zijn brief had afgewezen, aan alle kerken opnieuw heeft aan de orde gestald De .synode heeft nu twee dagen deels in comité-zitting zich met de zaak- prof. Schilder bezig gehouden. Donderdag middag heeft prof. dr. D. Nauta als haar rapporteur in publieke zitting mededeeling gedaan dat de synode met 41 tegen 5 stem men (2 leden ontbraken bij de stemming) op grond van een zestal overwegingen heeft uitgesproken dat prof. Schilder zich heeft schuldig gemaakt aan de in art. 80 der ker ken orde genoemde zonde van scheurmaking, waarom zij met diep leedwezen besloot op grond van de art. 79 en 80 K. O. hem voor den tijd van drie maanden te schorsen in zijn ambtelijke bediening als hoogleeraar aan de Theol. Hoogeschool en als emeritus predikant ven de kerk van Delfshaven, ten einde hem in de gelegenheid té' stellen zijn afdwaling te belijden er, alsnog zich nader te verklaren met betrekking tot de hem voorgelegde vragen, waartoe zij hem met allen aandrang opwekt en var, God bidt dat Hij hem geve alles wat hij in dien weg behoeft. Ds. D. van Dijk van Groningen diende met ds. B. A Bos van Assen een verklaring in, uitsprekend dat de synode tot dit besluit h.i. niet het recht heeft en mededeelend dat zij zich nader op hun aan te nemen houding zullen beraden. Ds. H. Veltman van den Bosch sloot zich bij het eerste deel dier ver klaring aan. VOORZICHTIG MET AUTOMOBIEL GASGENERATOREN In 1943 kwam weder een groot aantal ge vallen voor van acute koolmonoxydevergif- tiging. ten gevolge van het gebruik van gas generatoren van auto's. Een klein gedeelte van deze gevallen werd ter kennis gebracht van de Arbeidsinspectie en dat waren er nog 343 (in 1942: 358) dus gemiddeld 1 per dag. Vele dezer gevallen verliepen licht. Herhaal delijk echter trad bewusteloosheid in, ter wijl ook In het afgeloopen jaar weder één geval met den dood eindigde. Eén chauffeur werd tengevolge van gasvergiftiging tijdelijk blind en was gedurende 6 maanden onge schikt tot eenigen arbeid Behalve deze gevallen van acute vergif tigingen moet ook nog rekening gehouden worden met de schade, welke ontstaat door inademing van kleine hoeveelheden kool- monoxyde en welke niet tot een acute ver giftiging leidt (chronische koolmonoxyde vergiftiging). Dit alles bewijst wel, dat ten aanzien van generatorgas de allergrootste omzichtigheid in acht dient te worden ge nomen, te meer omdat koolmonoxyde, het giftige bestanddeel van generatorgas. een reuk-, kleur- en smaakloos en niet prikke lend gas is, dat zijn aanwezigheid in de lucht op geenerlei wijze verraadt. De allereerste eisch is daarom zorg te dragen, dat zich geen generatorgas kan verspreiden in geslo ten ruimten. Het openzetten van deuren en ramen, voor zoover zulks niet door ver duisteringsbepalingen of strenge vorst onmo gelijk gemaakt wordt, biedt echter volstrekt geen zekerheid, dat de in de werkplaats aan wezige gassen snel en afdoende zullen wor den afgevoerd. Ook een krachtig werkende muurventilator is geen middel, dat onder alle omstandigheden voldoende effect zal sorteeren. ECHTPAAR DOOR VOEDSEL VERGIFTIGING OVERLEDEN. Een ontstellende ontdekking deed een 16- jafige jongeman, toen hij de ouderlijke woning aan den Insulindeweg te Amsterdam betrad Zijn vader een 45-jarige belastingambtenaar en zijn moeder lagen buiten bewustzijn in de keuken op den grond. Een dokter die kort daarop arriveerde, kon slechts den dood der beide menschen vaststellen. Vermoedelijk is een acute voedselvergiftiging de oorzaak. ARBEIDER VERMOORD LANGS DEN WEG GEVONDEN. Een ingezetene van Ede, die 's morgens vroeg den rijksweg passeerde, zag aan den kant van den weg een man op den grond lig gen, die vreeselijke hoofdwonden vertoonde. Een rijwiel lag in de onmiddellijke nabijheid. Uit het politieonderzoek bleek, dat de man op gewelddadige wijze om het leven was gekomen Het slachtoffer was de 29-jarige ongehuwde 'fabrieksarbeider H. Prinsen, wonende aan het Stompekamperpad te Ede. De verslagene, die werkzaam was op de A.K.U., had den vorigen avond pl.m. half 10 het bedrijf verlaten. Ver moedelijk is hij vlak bij zijn woning opge wacht en neergeslagen, want het stoffelijk overschotwerd op pl.m. 40 meter daar van daan gevonden. De politie heeft reeds twee personen in ar rest gesteld. KORT NIEUWS Te Warmenhuizen is de groote boerderij, eigendom van en bewoond door den heer J. de Groot, aan de Dorpsstraat, totaal afgebrand. Het vee kon bijtijds gered worden. Ook het dubbele woonhuis, bewoond door M. B. M. en C. D., is gedeeltelijk uitgebrand. Te Utrecht is onder zeer groote belang stelling de nieuw-benoemde politie-president van Utrecht, overste W. van Groningen, in zijn ambt geïnstalleerd door den gewestelijken politie-president van Amsterdam, luit.-kolonel Van Hilten. Te Lochem is in den ouderdom van 75 jaar overleden dr. W. W. van der Meulen, oud-wethouder van onderwijs te 's-Graven hage. Te Enschedé is de 60-jarige D. v. d. W., commies bij het electriciteitsbedrijf, bij het nemen van een bocht met zijn driewieler om geslagen. Hij werd door een juist passeerende vrachtauto overreden en was op slag dood. Nabij Lonneker hielp de 70-jarige land bouwer B. K. bij het omhakken van een boom. Hij kwam onder den vallenden boom terecht en werd zoo ernstig gewond, dat hij kort daar na overleed. Ledenconcert der H.O.V. Het Res. Ork. onder leiding van Marinus Adam. Met het laatste concert van de Dinsdag avond-serie werd het winterseizoen der orkestconcerten besloten. Het is een merk waardige „siaggione" geweest, met heel wat wisselvalligheden, maar die, de omstandig heden in aanmerking genomen, steeds vrij goed opgelost werden. Dat alle beloften niet konden worden gestand gedaan, moet aan de organisatie (bij name genoemd: de heer Luyken) heel wat hoofdbrekens gekost heb ben; maar dat er steeds weer op een be hoorlijke manier een mouw aan gepast werd, dient met dank en hulde vermeld te worden. Niet minder verdienen de orkesten uit Den Haag, Rotterdam en Amsterdam dank voor het hier geleverde werk. wat naar wij heel goed begrijpen, doorgaans met veel bezwaarlijkheden tot stand moest ko men. Merkwaardig is het seizoen tevens ge weest om de groote belangstelling die het publiek voortdurend getoond heeft, een be langstelling die teekenend is voor het cul- tureele peil onzer stad en die het bezit van een eigen orkest met een uitgesproken ka rakter en tendens, waarop de H.O.V. zich in zijn laatste jaren voorzeker kon beroemen, levendig houdt. Er gebeurden op dezen laatsten seizoen avond geen verrassende of spannende dingen; het was een concert zonder novitei ten en het programma van repertoirewer- ken. bestaande uit de Oberon-Ouverture, het Es-dur-Concert van Liszt en de Tweede van Brahms, had een plichtmatig verloop zonder meer. Weber's brillante ouverture kwam zelfs tamelijk flauwtjes voor den dag, met slordigheden, die men van een eerste rangsorkest niet verwacht. Marinus Flipse gaf als solist in liet con cert van Liszt wat hij geven kon aan kracht, cmphase en technisch bravour; dit dende rend stuk is wel een kolfje naar zijn hand. Maar dirigent Adam, die toch heusch wel begeleiden kan, slaagde er niet in een ge- wenscht équilibre met het orkest tot stand te brengen, ten minste niet voortdurend. Iets beter slaagde de uitvoering van de Symphonie in D van Brahms. In de beide middendeelen, het Adagio en het Alle gretto, waren zelfs heel fraaie momenten. Doch het wordt tijd dat de musici eens op adem komen na dit afmattende seizoen. En als dan over een maand de Beethoven- concerten weer aanvangen, kunnen we weer honderd pro cent van hen eischen. JOS. DE KLERK. JUBILARISSEN BIJ DE SPOORWEGEN. Op 31 Maart a.s. vieren de volgende arbeiders bij de Centrale Werkplaats van de Nederlandsche Spoorwegen hun zilveren jubileum: H. Spijkerman, autogeen-lasscher 2de klasse, J. Tetenburg, draaier le klasse en J. F. Schatorjé, baas, 2de klasse. Op l April; F. N. Geerlings, machinale houtbe werker 2de klasse en P. H. Stoltenborg. wagenmaker en op 2 April: J Steeman, sto ker le klasse en W. Brand, wagenmaker. JUBILEUM BIJ DE POSTERIJEN. Zaterdag 1 April hoopt de heer J. de Vries, Eschdoornstraat 4, den dag te her denken, dat hij 25 jaar geleden werd aan gesteld tot besteller te dezer stede. Deze jaren heeft de a.s. jubilaris steeds zijn func tie vervuld in de brievenbestelling. VERANDERING WISSELVERBINDING IN DEN GLIPPERWEG. De commissaris der provincie heeft beslo ten gunstig te beschikken op het verzoek van de Noord Zuid Hollandsche Tramweg- maatschappij tot het verwijderen van de wisselverbinding in den Glipperweg op 200 meter ten Noorden van de grens tusschen Heemstede en Bennebroek en tot het maken van een wisselverbinding in denzelfden weg op 170 meter ten Noorden van de Van Merlebrug. DE HEER G. VAN WAARD ZESTIG JAAR. Vrijdag a.s. hoopt onze stadgenoot de heer G. van Waard, administrateur van de Haar- lemsche Vereeniging tot bestrijding der tuber culose, zijn zestigsten verjaardag te vieren. Sedert 1911 is hij bij deze vereeniging werk zaam, eerst als magazijnmeester en na het overlijden van den heer Limperg in 1925 werd hij administratuur. In den loop der jaren is de aanstaande jarige een groote werkkracht voor de vereeniging geworden, die veel geijverd heeft, om de Emmabloem- collecte en de Lighaluitvoeringen en lote rijen te doen slagen. Daardoor heeft hij een groot aandeel gehad in de mogelijkheid het doel der vereeniging na te streven. Door zijn arbeid is hij een geziene figuur in onze stad geworden Verder vermelden we nog, dat de heer Van Waard zitting heeft gehad in de Plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs en in het bestuur der afdee ling Haarlem van Volksonderwijs. DE HEER P. W. LASSCHUIT JUBILEERT. De heer P. W. Lasschuit hoopt op 4 April zijn zilveren ambtsjubileum te vieren als conducteur bij de N. Z. H. De a.s. jubilaris is secretaris van de Harmoniekapel N.Z.H., secretaris van de Reisvereenlging N. Z. H.- personeel en correspondent-propagandist van het Herstellingsoord van Spoor- en Tram wegpersoneel „Villandry". De Muziekkapel N Z. H. 2al den jubilaris van 5 tot 6 uur een serenade brengen aan zijn woning, Jan Gijzenkade 37 rood. DANSENDE ZUSTERS DESTA EN MENEN NAAR NEDERLAND. De beroemde Parijsche danseressen Desta en Menen, twee jeugdige zusters, zullen ons land bezoeken en o.a. in de tweede helft van April in Haarlem optreden. Desta en Menen, die hun opleiding kregen door de vermaarde Mme Egorova en vooral te Parijs (kort geleden nog met het orkest dei- Nationale Opera) triomphen vierden, zullen duo- en solo-dansen uitvoeren op choreogra fische werken van L. Egorova en Serge Lifar. De costumes zijn naar ontwerpen van Erté Zamora, Vicaire en Karinsky. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den in de Vleeschhal is het morgen Donder dag de beurt aan het restant van de letter H vanaf Hon, I en J tot en met Jong. OEKRAÏNE-SIGARETTEN. Voor de eerstvolgende distributieperiode der Oekraine-sigaretten zijn van de roode bonkaart de bonnen 15, 16 en 17, en van de blauwe bonkaart bon 110. 9 geldig verklaard. Alle tot op heden gepubliceerde bonnen .be houden tot nader order hun geldigheid. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Het pogramma van den Ned. Voetbalbond voor Zondag a.s. luidt: Kampioenschap van Ne derland LongaV. U. C., HeraclesHeeren veen; kampioenswedstrijden: K.F.C.O.S.V., QuickH. V. V., UnitasNeptunus; beker- wedtstrijden: KennemersD.W.V., Alcm. Vic- trixV.S.V., Haarlem—A. F. C., Hercules— R.C.H., Stormvogels—U.V.V., D.E.M.—G.V.O., W.S.V.Terrasvogels, KinheimI.E.V., V.V. B.—Onze Gezellen, Halfweg—D.C.O., D.S.S.H. E.T.O., T.IJ.B.B.S.D.W., S.D.Z.—Schoten, ZandvoortmeeuwenT.H.B., AalsmeerR.A. P., LisseHillegom. Vriendschappelijk wordt op het terrein aan de Spanjaardslaan ge speeld: H.F.C.H.B.C. Waterpolo D. W. R. 2—H. V. G. B. 4—1. In het Sport- fondsenbad is een beslissingswedstrijd ge speeld, om het kampioenschap van afd. 2 (dames) van de winter-competitie van zwem- kring Haarlem. Op overtuigende wijze won nen „De Waterratten" met 41 en legden beslag op het kampioenschap. Boksen HESSELS KAMPIOEN VAN NOORD HOLLAND. In Amsterdam zijn de wedstrij den gehouden om de kampioenschappen van Noord-Holland. Het is den Haarlemmer Hes sels weer gelukt het kampioenschap bantam op zijn naam te krijgen door een overwinning op W. Kabalt. Kampioenen zijn geworden: Veder: F. de Jong; lichtgewicht: J. Joustra; middengewicht: Pepels; vlieggewicht; J. M. Schneider; weltergewicht; L. Walraven. Dammen H. I.AROS HOOFDKLASSE KAMPIOEN VAN KENNEMERLAND. Het tournooi om het per soonlijk hoofdklasse kampioenschap van Kenne- merland is op enkele partijen na geëindigd. De titel werd behaald door H. Laros (Damclub „IJmuiden"). De stand van dit tournooi luidt: 1. H. Laros („IJmuiden") 16 p.; 2. F. Raman (Haarlemsche Damclub) 13 p.; 3. J. A. van Dix- hoorn („IJmuiden") 10 p.; 4. Chr. Gerritsen (Haarlemsche Damclub) 9 p.; 5. J. W. van Darte len (Haarlemsche Damclub) 9 p.; 6. P. H. Meure (Haarlemsche Damclub) 8 p.; 7. T. Postma („IJmuiden") 7 p.; 8. Aebe de Jong („Ooster kwartier") 6 p.; 9. Nico Blom (Haarlemsche Dam club) 4 p.; 10. J. Neele („Oosterkwartier") De drie hoogst aankomenden plaatsen zich in de finale om het persoonlijk hoofdklasse kam pioenschap van Noord-Holland, terwijl de drie hoogstaankomenden in laatstgenoemden wed strijd zullen uitkomen in het tournooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland. OREMUS TWEEDE KLASSE KAMPIOEN VAN KENNEMERLAND. In den wedstrijd om het persoonlijk tweede klasse kampioenschap van Kennemerland behaalde A. J. Oremus (Haarlem sche Damclub) ongeslagen den titel met een re cord-score van 19 punten uit 10 partijen. MASSAKAMP HAARLEMSCHE DAMCLUB— ALPHENSCHE DAMCLUB. Tweeden Paasch- dag a.s. speelt de Haarlemsche Damclub in haar clublokaal een massakamp tegen de Alphensche Damclub. Korfbal LUTO 2T.H.B. I. (11—3). T.H.B. heeft ver diend van Luto verloren. Oorzaken waren o.a. dat met vele invallers en incompleet moest wor den gespeeld. Hoewel T.H.B. niet slecht speelde, was Vrouwe Fortuna niet met haar, doch wel met Luto. De doelpunten van T.H.B. werden ge maakt door R. Roose, L. Dijkhof en J. Waale. WEDSTRIJDEN OM DEN STADS-EDITIE-BE- KER. Het bondsbestuur van de afd. „Haar lem" N.K.B. heeft na-competities georganiseerd, waaraan de volgende 12-tallen zullen deelnemen: Seiies voor N.K.B.-ers: Aurora I, Oosterkwar tier 2, T.H.B. I en Watervliet I. Stads-Editiebeker: Animo Ready I, Ooster kwartier 3, Oosthoek I en Watervliet 2. Na-competitie adsp.: Animo Ready a, Aurora a, Oosterkwartier a en Watervliet a. Er wordt een halve competitie verspeeld. Door loting is vastgesteld, dat de volgende wedstrij den moeten worden gespeeld: Series N.K.B.-ers: Aurora I—O.K. 2; Watervliet I—Aurora I; Aurora I—T.H.B. I; T.H.B. I—O.K. 2; O.K. 2—Watervliet I; Watervliet I—T.H.B. I. Stads-Editiebeker: O.K. 3Animo Ready I; O. K. 3—Watervliet 2; Oosthoek I—O.K. 3; Animo Ready I—Oosthoek I; Oosthoek I—Watervliet 2; Watervliet 2Animo Ready I. Adspiranten: Watervliet aO.K. a; O.K. a Aurora a; O.K. a—Animo Ready a; Animo Ready a—Watervliet a; Aurora a—Animo Ready a; Watervliet aAurora a. RADIO-PROGRAMMA DONDEDAG 30 MAART 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overzicht. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Licht ochtendspel.. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Licht orkestconcert. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Orkest Gerard van Krevelen en gram.muz. 11.00 Gestalten uit de Duitsche letterkunde van van daag. 11.15 Ongebruikelijke bezettingen bij Beet hoven. 12.00 Almanak. 12.15 Septet Jonny Om- bach. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 De Melodisten, 10 vroolijke meis jes, solist en gram.muz. 14.00 Oud-vaderlandsche folkloristen II. 14.15 Solistenconcert. 15.00 Am sterdam in de muziek. 15.30 En hier is de koffer- gramofoon. 16.00 Omroeporkest. 16.45 BNO- Nieuws. 17.00 Theo Uden Masman. 17.30 Nieuws in een notedop. 17.40 Septet Jonny Ombach en soliste. 18.00 BNO Persoverzicht. 18.05 Berlijnsch Philharmonisch Orkest en soliste. 18.45 Bran- dènde kwesties. 19.00 BNO Nieuws en act. be schouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 19.15 Concertgebouworkest en solist (i. d. pauze: Voor luisteraars die graag lezen). 21.15 Liederen van Hugo Wolf en Brahms. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Vertrouwde wijzen in bonte rij. 23.4024.00 Sonate in b. kl. t. voor piano van Chopin. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Trioconcert. 18.00 De lichte toets. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Lentepotpourri. 20.15 De kosmische verbondenheid der oude Germanen II. 20.30 Lich te avondklanken. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2