TREKKERS IJMUIDEN Omvangrijk werk van Het Witte Kruis. Moeilijk jaar voorbij. De bijzondere plaatselijke omstandigheden zijn op de vereenigingen over het algemeen van grooten invloed geweest. Het is dan ook te begrijpen, dat het bestuur der afdeeling Velsen van Het Witte Kruis het verloop van het ledental in 1943 met zeer veel belangstel ling tegemoet zag. Wat het niet had durven te hopen is gebeurd: er had slechts een daling van 171 plaats, waardoor het jaar met niet minder dan 5703 leden werd beëindigd. Het is zeker een resultaat om trotsch op te zijn. Men dankt het voor een groot deel aan de activiteit van den administrateur en zijn helpers. Tijdens de ledenvergadering van Het Witte Kruis, die Zaterdagmiddag ook al door de bijzondere plaatselijke omstandigheden in De Weijman te Santpoort werd gehouden maakte de secretaris, de heer D. J. Scholten, hiervan in zijn jaarverslag over 1943 met vol doening gewag. Hij memoreerde tevens, dat er op het oogenblik een vacature in het bestuur is. Ds. L. W. Erdman, jarenlang een der meest belangstellende bestuursleden vertrok wegens het hem verleende emeritaat als predikant uit de gemeente Velsen. Na mens bestuur en vereeniging werd hem nog maals dank gebracht voor hetgeen hij ten behoeve van de afdeeling heeft gedaan. Met het vervullen van de vacature wordt, met goedvinden van de ledenvergadering, tot rustigertijden gewacht. Zuster I. de Wilde verblijft nog steeds buiten onze gemeente en het werk wordt dus met de drie andere zusters voortgezet, die hun taak op de meest bevredigende wijze kunnen vervullen. Na de opening door den voorzitter, den heer J. H Unger, was eerst de aandacht naai de notulen en de ingekomen stukken uitge gaan. Vervolgens gaf de secretaris zijn jaar verslag, waarin hij nog talrijke interessante bijzonderheden over de takken van dienst noemde. Voor de wijkverpleging, waarvan de indeeling werd gewijzigd, werden bij 227 patiënten 5319 bezoeken afgelegd. Voor de kraamverzorging bedroeg het aantal bezoeken bij 132 patiënten 3157. Het aantal consulten van zuigelingenzorg was 4340, met 442 nieuw ingeschreven zuigelingen. Tenslotte consta teerde de secretaris, dat 1944 het vijftigste jaar van de vereeniging is, daar de afdeeling 30 Augustus 1894 werd opgericht. De voorzitter dankte den heer Scholten voor het vele uitstekende werk, dat door hem was verricht, waarna den penningmees ter, den heer J. M. Jimmink, gelegenheid werd gegeven het financieele verslag uit te brengen. Ofschoon de meeste geëvacueerde leden der afdeeling contributie bleven be talen, kon 1943, door de intrekking van de gemeentelijke subsidie, niet anders dan een jaar van verlies zijn, aldus de penningmees ter; „met zorg gaan we 1944 tegemoet, de hoop uitsprekende, dat wij ook dit jaar weer op den steun onzer geëvacueerde leden mo gen rekenen. om onzen arbeid te kunnen voortzetten." Ongedekt bleef een bedrag van 4249.46. Ook voor dit verslag bracht de voorzitter hartelijk dank; hij constateerde, dat de finan cieele resultaten nog bijzonder zijn mee gevallen. Spr. had ook lof voor het werk van den heer J. Woltman, administrateur, en den heer J. Zwakman. De kascommissie, bestaande uit de heeren G J. van Karsbergen en A. G. Lindhout. rapporteerde, dat zij alles in goede orde had bevonden. Den penningmeester en den ad ministrateur werd décharche verleend. Bij de rondvraag, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt, dankte de heer Lind hout het bestuur, terwijl de voorzitter de zusters in de woorden van erkentelijkheid betrok. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: C. Duijn, Berkenstraat 4, IJmuiden-O. en K. Jonker, Westerdokstraat 401, Amsterdam. W. Visser. Willebrordstraat 36, l.Jmuiden-O. en A. S. Heilig, J. P. Coen- straat 2, IJmuiden-O. S. Visser, Blauwe pad 68. Zaandam en A. Klinge, De Lumeystraat 40, IJmuiden-O. Gehuwd: T. A. Daalhuizen en L. A. Totté, Zeeweg 118, I.Tmuiden-O. P. C. Schellinger hout en A. M. Rosier, Regulierstraat 46, Be verwijk. J. Cupido en F. W. J. Roos, Ing. Bispincklaan 48, Bloemendaal. Geboren; A. Marcelis, d., Briniostraat 2, te IJmuiden-O. J. A. v. d. Putten, z.. Lijsterlaan 29, IJmuiden-O. D. Plug, z., Engelmundusweg 22. IJmuiden-O. W. F. de Baar, d.. Ratelstraat 37, IJmuiden-O. J. C. Pel, d., Melklaan 20a rd„ Velsen-N. A. Koffeman, d., Casembrootzij- straat 4, IJmuiden-O. A. Hartendorf, 2 z., Kruidbergerweg 16, Santpoort. J. Timmermans 2 z„ Lijsterlaan 20, IJmuiden-O. Overleden: J. T. de Haan, 22 j„ ongeh., z. van P. de Haan, Berkenstraat 21, IJm.-O. F. C. Cottaar, 21 j., ongeh., z. van J. H. J. Cot- taar, Zeeweg 216, IJmuiden-O. C. J. v. d. Wateren, 50 j„ echtg. van J. Slagter, Molen straat 19, Santpoort. ZONDER „AUSWEIS". Een inwoner van de gemeente Velsen hield zich in Castricum op zonder in het bezit van een daarvoor vereischt „Ausweis" te zijn. Door den burgemeester van Castricum werd hij tot drie gulden boete of twee dagen hech tenis veroordeeld. AGENDA MAANDAG 3 APRIL IJmuiden. Thalia- Theater: „Barcarolle" (film) 7.30 u. Beverwijk: Vereen.geb. Schans: Bijeenkomst Ned. Bijbel genootschap, afd. Midden-Kennemerland, 7.30 uur. Vereen.geb. Populierenlaan: Ouderavond Chr. School Noorderwijkweg. DINSDAG 4 APRIL IJmuiden. Thalia- Theater: „Barcarolle" (film) 7.30 uur. Sant poort. Kapel: Paaschwijdingsbijeenkomst N. C.V.B., afd. Santpoort, 8 uur. Beverwijk. Ter Burg: Jaarvergadering Boerenleenbank, 7 u. SANTPOORT Afscheid ds. Visser. Zondag heeft in de Ned. Herv. Kapel, in den middagdienst, de hulpprediker ds. J. A. Visser, wegens vertrek naar Lathum, zijn afscheidspredikatie gehouden. De Ned. Herv. Kapel was bij deze gelegenheid ge heel bezet. Na voorlezing van Hebr. 13:1-14 nam Ds. Visser uit het voorgelezen gedeelte tekst 8 als uitgangspunt voor zijn predikatie. Hij sprak over zijn tweejarigen arbeid in Sant poort, waarin hij zijn hoogte- en dieptepun ten heeft gekend, en over de moeite en het niet erkennen van den arbeid van een Evangelie-prediker, hetgeen volgens spr. dikwijls voortkomt uit conservatisme. Hij waarschuwde hiertegen. Dit is niet bevor derlijk voor den arbeid; voornamelijk heeft hier z.i. het jeugdwerk onder te lijden. Ds. Visser sprak in het kort over zijn ar beid onder de jeugd, die hij met klem aan het bestuur opdroeg. Nadat de predikatie met gebed besloten was richtte de heer J. C. Aschoff, voor zitter van het Evangelisatie-bestuur, zich tot den vertrekkenden voorganger. Spr. uitte namens bestuur en Evangelisatie commissie, een woord van dank. Hij zeide. dat de twee jaar, tijdens wélke ds. Visser hier gediend heeft, geen gemakkelijke ja ren zijn geweest. Dit kwam ook al mede voort uit de bijzondere omstandigheden, die zich in deze periode voordeden. Hierbij noemde de heer Aschoff de evacuatie, waar door vele leden moesten vertrekken en an deren, niet-leden, inkwamen. Hij bracht dank aan Ds. Visser, omdat deze steeds ge tracht heeft éénheid tusschen de Ned. Herv. Kerk en Evangelisatie te brengen en sprak vervolgens zijn blijdschap uit voor de te genwoordigheid van ds. R. H. Oldeman en zijn kerkbestuur, waarin hij een blijk ziet van wil tot samenwerking. Ds. Oldeman sprak hierna, mede namens den kerkeraad, den wensch uit. dat het tot meer eenheid mag komen. Ds. Visser heeft hieraan medegewerkt. Na hem Gods zegen te hebben toegewenscht, ook voor zijn ar beid in de nieuwe gemeente, zeide ds. Ol deman. dat ds. Visser God nog zal danken, ook voor het moeilijke hier doorgemaakt. Hierop verzocht hij den aanwezigen den scheidenden voorganger staande toe te zin gen Ps. 121:4. Ds. Visser, die beide sprekers beant woordde en dank zeide, noemde de twee jaar in'Santpoort doorgebracht een goede leerschool. Hij is hiervoor dankbaar, even als voor den persoonlijken omgang, dien hij met ds. Oldeman heeft gehad. Vervolgens dankte hij de gemeente, die hem door liefde en gebed gedragen heeft, waarna met het zingen van Gez. 265: 1, 2, 5 deze bijzondere dienst beëindigd werd. Uitreiking distributiebescheiden. De uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Santpoort-Dorp en Santpoort-Station zal Dinsdag 4 April be ginnen en tot en met Dinsdag 11 April du ren. Zooals steeds moet men zich in de lo kalen van het Badhuis aan de Wustelaan vervoegen. T. V. S. Bij de onderlinge wedstrijden der Turnver- eeniging Santpoort heerscht steeds de gebrui kelijke spanning, want ieder lid krijgt er im mers zijn kans om als favoriet de concurren ten te overtreffen. Deze sportieve stimulans kenmerkt telkens zoo'n intiem turngebeuren en ook Vrijdag hebben zoowel de dames, en heeren als de jongens met toewijding hun prestaties ten beste gegeven. De heer W. Mars man, die de leiding had.zorgde voor een vlugge afwerking. De heeren R. Bischot, F. Jansen, C. Guit en D. de Kruif, allen te Haarlem, vorm den de jury, welke nauwkeurig de verrichtin gen der tientallen (urnliefhebbers noteerde. De groei van T.V.S. had een nadeeligen in vloed op de beschikbare turnruimte, doch des ondanks beleefde men enkele prettige uurtjes. Het schema der diverse onderdeelen ver meldde niets nieuws en toch bleek het lang niet gemakkelijk om een goed figuur te maken. Bij de brugoefeningen bijvoorbeeld was een izekere vaardigheid vereischt en dit geldt niet minder voor het ringenwerk. Ieder spande zich in om iets goeds te bereiken, doch naast de uit blinkers, die soms een applausje oogstten, wa ren er de schuchteren, die wellicht met meer inspanning onmogelijk een dergelijk resultaat konden bereiken. Bij de kleine jongens weer den G. Wijnbergen, M. van Leeuwen en F. van Ingen zich dapper. Hun oudere turnvrienden: A. Zwager, J. v. d. Eykhof en H. v. d. Velde boekten eveneens een fraai aantal punten. In de eerste graad heeren toonde de heer J. Vo gel zich de favoriet, terwijl in de tweede graad R. Donker en M. van Ingen elkaar evenaarden. Als de „ster" van T.V.S. behield mej. A. Nol ook ditmaal haar glorie, doch ook mej. A. Wareman mag niet worden vergeten. Het is onmogelijk om verder uitvoerig de wedstrij den te behandelen, want in korten tijd was men gereed. Aan de ringen, op het paard, bij de rekstok en voor de brug bewezen allen, dat zij het turnenthousiasme geenszins hebben verloren en al mogen de prestaties van som migen dan ook nog wel opmerkingen recht vaardigen, de hoofdzaak is, er wordt gewerkt. Wel zou misschien kunnen worden overwogen om een volgend jaar als proef enkele rhyth- mische oefeningen voor deze onderlinge kamp in te schakelen. De wedstrijden der jongeren zullen eerst 22 April plaats hebben. RIJWIEL ONTVREEMD. Een inwoner van Santpoort deed bij de politie aangifte van diefstal van een rijwiel, hetwelk achter een huis aan den Duinweg te Santpoort-station was geplaatst. EEN ZEGE EN EEN NEDERLAAG. Terrasvogels 2 kreeg in den thuiswedstrijd tegen De Kennemers 4 een 15 nederlaag te incasseeren. De Terrasvogels-adspiranten C, die bij E. H. S. op bezoek waren, wonnen met 05. Terrasvogels won voor de derde maai. Voor de derde maal in successie hebben de Vogels in de voorcompetitie om don N. V. B.-beker een goede overwinning be haald. Ziedaar een feit, dat den Santpoorter voetballiefhebbers zeker reden tot voldoe ning zal geven. Duidelijk kwam in den Zondag gespeelden wedstrijd W. S. V.Ter rasvogels tot uiting, dat de gasten een klas hooger uitkwamen. In het begin werd het den Vogels zeker niet gemakkelijk gemaakt. Zij moesten wen nen aan het zeer kleine veld en hadden ter dege moeite om zich de enthousiaste Zaan- kanters van het lijf te houden. Het behoefde dan ook geen verwondering te verwekken, dat W. S. V. er in de eerste vijf minuten in slaagde de leiding te nemen (10). Na onge veer twintig minuten kon men zeggen, dat de Santpoorters beter ingespeeld waren. En het bleef niet bij „zeggen", want Van Gelder bracht de partijen weer op gelijken voet (11). Terrasvogels toonde zich technisch veel sterker. Even voor de rust leek het er op, dat W. S. V. toch weer de leiding zou ver overen, daar de Zaankanters een strafschop kregen te nemen. Douma wist den bal ech ter meesterlijk le keeren. Wie had gedacht, dat het in de tweede helft doelpunten zou regenen, kwam bedro gen uit. Eerst na twintig minuten zorgde De Jonge er voor, dat het heiligdom der Zaankanters niet voor niets geregeld was belegerd; Terrasvogels had er een voorsprong aan te danken (12). De aanvallen van W. S. V., die sporadisch voorkwamen, waren niet van gevaar ontbloot, doch Tabernal maakte van alle Zaansche illusies een einde door de overwinning voor de Vogels veilig te stellen (1—3). De Ruijter speelde het moge nog even worden gememoreerd een uitstekenden wedstrijd. DE KRUIDNOTEN IN DE WEIJMAN Ei-vol was het Zondagavond in De Weij man een bewijs van de belangstelling, die er in Santpoort voor het bewerken der noten door de Kruidnoten bestond. De avond was betrekkelijk eenvoudig opgezet, maai- wat er werd geboden was over het al gemeen naar beste weten verzorgd. De Kruidnoten presenteerden onder leiding van Nol Grootegoed met een twaalf mans-bezet ting talrijke door de jeugd en blijkbaar ook door ouderen graag gehoorde wijsjes, die er dan ook in gingen als koek en geen en kele maal van een „te veel" deden gewagen. De Kruidnoten heeft trouwens de ver dienste oorspronkelijk te zijn: er is aan dacht voor goede arrangementen, er wordt geheel eigen werk gepresenteerd, er is ken nis van „show" en allerminst gebrek aan rhythme. En dat dit goed ingespeelde dans en amusementsorkest soms bij een liefdes liedje met een teer refreintje een wat luid- ruchtigen trompettist heeft neemt men maar voor lief, omdat deze zich overigens heel goed weert. Ook de Musette-bezetting mocht er zijn: er was werkelijk geen gebrek aan „sfeer". Clasien Bax zong de refreintjes met élan en verder waren er Wies en Willy, een in levens- en, dienstjaren jeugdig accor deonduo, dat de handen flink op elkaar bracht en aldus het zijne tot het welslagen van den avond bijdroeg. BEVERWIJK „Menschen van alle dag" De ongenoemde auteur, die het volksstuk „Menschen van alle dag" schreef, heeft voor Bouber's compositietalenten ongetwijfeld een open oog gehad. Ware het niet, dat in ..Men schen van alle dag" de getapte grapjes wat flauw zijn en de woordspelingen goedkoop, dan zou, gezien den forsch geteekenden op zet van het stuk, de bekende Amsterdam- sche auteur dit tooneelspel zeer wel voor zijn rekening hebben kunnen nemen. De tragedie, in „Menschen van alle dag" geschilderd, is de verbroken verhouding tus schen Nelly, het eenvoudige volksmeisje, en den zoon van den kroegbaas Willem; trage die, omdat Willem twee jaar onschuldig ge zeten heeft voor een aanslag, dien een onbe kende dader op Nelly pleegde. Weliswaar raadt de toeschouwer tijdens het eerste bedrijf al wie die grootte onbeken de is, maar het is niettemin een aardig kijk spel om te zien hoe de auteur zijn figuren in het drama dezen dader laat ontmas keren. Voeg daaraan toe, dat de tekst voor zien is van de voor dit milieu zoo onontbeer- lijke „Einlagen" zooals liedjes, dans en har- monicamuziek en het succes van „Menschen van alle dag" is verzekerd. De tooneelvereeniging ..Kunst na Arbeid" heeft van dit volksstuk een goede uitvoering gegeven, waarin door de hoofdrollen, in het kader van de voorstelling gezien, spel gele verd werd, dat er wezen mocht. Dit zij voor opgesteld. De conflicten, die het zoo rijkelijk biedt, waren de tragedies van gewone men schen, die hun narigheden zien als de be langrijkste, hetgeen ze voor hen ongetwijfeld zijn. Doordat de speelsters en spelers dit zoo juist aanvoelden kreeg „Menschen van alle dag" als opvoering goede kwaliteiten, die het stuk zoowel als het samenspel van den werkenden kring terecht verdienden. Ten eerste moet in dit verband genoemd worden mevr. M. de RuiterKoomen, die als Nelly zoo n uitstekenden indruk maakte. Het type lag haar uitstekend en bood haar gelegenheid tot spel, waarin zij zich kon laten gaan. Het tweede bedrijf, waar zij al haar ellende aan moeder Guurt opbiecht, zag haar als 'een speelster, die zich geheel aan haar rol gaf. Moeder Guurt kreeg een for- sche karakterteekening mee van mevr. B. van LierBeusman, eveneens een eerste kracht van K. N. A. Willem (H. A. v. d. Meij) bleef in zijn spel aan den ruwen kant; hij had nog te veel oog voor zijn tweejarig onschuldig lijden als hij tegenover Nelly zijn claus moest zeggen. Ik had de tegenstelling wat milder geaccentu eerd gedacht. Een gezellig acteur blijft de heer J. Warmerdan, die ook ditmaal als kroegbaas Arie weer van gulheid en goed hartigheid straalde. Van hem naar z'n trouwe stamgast, de onbekende vrouw (die zich later als rechercheur ontpopt) is slechts een stap. De spelleider J. W. v. d. Meij was in deze huid gekropen en beleefde van zijn ver momming veel genoegen, al hadden de 'toe schouwers hem „door" zoodra hij zijn entrée maakte. Van de vele medewerkenden noem ik alleen nog maar mevr. F. v. HeldenDe Dood (wier zeer goed typeeren van het ach terlijke Marietje een extra-pluim verdient) en de kleine Hennie v. d. Meij, welke laatste een vlotte danseuse excentrique bleek te zijn. Het geheel was een voorstelling, die met eere in de annalen van K. n. A. geboekstaafd kan worden. A. J. VAN DER WEIJDEN. Van Leers Personeelvereeniging. Bijna 1000 leden. Hoewel het bestuur der Van Leer's Perso neelvereeniging voor het komende seizoen reeds aantrekkelijke plannen heeft uitge werkt, wordt ook de jeugd niet vergeten. Er is namelijk besloten om omstreeks half April een kindermiddag te organiseeren, waarbij een tooneelstuk zal worden opgevoerd. Voorts worden de tooneelavonden van Het Voetlicht op 20 en 21 Mei, alsmede de Boot tocht op Tweeden Pinksterdag normaal ge houden. De huidige gang van zaken kenmerkt den groei van het aantal leden. Dezer dagen zal het 1000ste lid worden ingeschreven. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Velserboer en L. J. M. Groenewoud. Getrouwd: J. H. de Graaff en H. J. Ooster- wal. Geboorten: Leendert, z. van L. Kattestaart en C. M. de Wit; Anne Johannes, z. van E. Hoff en H. E. Glas; Cornelia Gerridina, doch ter van H. J. A. Gosen en A. C. Hendriks; Joannes Joseph, z. van J. A. C. Bleeker en K. Bloedjes; Elisabeth F. J„ d. van A. Goderie en W. van den Berg; Maria Anna, d. van J. van der Kolk en A. v. IJselmuijden; Ella Jo hanna, d. van H. J. Kabel en G. G. de Vries; Theodorus J. G„ z. van T. J. Kanne en M. A. Beers; Catharina G. M„ d. van J. Scheirlinck en C. Admiraal; Hans, z. van J. F. Grapendaal en H. Walter; Alfons M. F„ z. van A. M. F. Cornelissens en A. Niehot; Marianne A., d. van J. J. Rumping en M. J. Duyn; Anton Hen drik, z. van J. v. d. Wijngaard en C. S. van der Wel; Nelia Wiepje, d. van D. v. d. Oute- naar en F. W. Sluimer. Overleden: C. J. Olierook, 45 j„ echtg. van A. Modderman, C. C. Bootsma, 16 j. P. J. C. v. Zutphen, 1 j. G. van Leijen, 78 j., wed. van D. Tesselaar; F. Versluis, 89 j.. wedn. van T. Visser; T. Mookhoek, 37 j„ echtg. van P. A. Weseman; C. Wester, 65 j„ echtg. van H. J. de Wind. A. M. C. van Os, 75 j„ wed. van J- G. Eijkel; J. C. de Ruiter, 28 j. AANVRAAGFORMULIER A IJZER EN STAAL. In aansluiting op het onlangs verschenen be richt betreffende het nieuwe aanvraagformulier A, wordt bekend gemaakt, dat het in de bedoe ling van rijksijzer ligt de bij het bedrijfsleven aanwezige oude expemplaren van dit formulier door middel van een inlegvel aan het nieuwe exemplaar aan te passen. Dit inlegvel is na 25 April a.s. kosteloos bij de Kamers van Koop handel verkrijgbaar. Dientengevolge verliezen de oude formulieren A hun waarde niet. Dr. R G. POSTHUMUS Oogarts - Haarlem Vanaf 6 April tot en met 10 April niet te consulteeren. Voor oude en goed bespeelb. GRAM.PLATEN geven wij de hoogste waarde, le Bev.w. Muziekhandel, Begijnestr. 25 Telef. 3288, Beverwijk. Personeel gevraagd Gevraagd NET MEISJE, van 9 tot 2 uur met brood maaltijd. Adres Mevr. v. Zijl, Terrasweg 52 Santpoort. Te koop gevraagd 1 paar schildpadleeren SCHOENEN gevraagd, m. 36. Mej. Artz, Kerkerinklaan 18, Santpoort-Dorp. Te koop gevr. HEEREN- SPORTCOSTUUM of licht eostuum. S. v. Hamberg, Schipbroekenweg 11. Te k. gevr. 1 P. TENNÏS- OF GYMSCH. m. 38 in ruil 1 p. D.sch. m. 38 v. H.sch. m. 42. De Vries, J. P. Coen- straat 6. Diversen te koop Te koop een SCHUIFPAS- SER ƒ15. W. Koomen, Ber kenstraat- 7. Te koop ZOMERJAPON en een kort zomermanteltje. Prijs ƒ25. J. Bruynen, Verl. W. a. Zeeërweg 21 IJm.-Oost. TE KOOP: z.g.a.in. drie- wielig kinderfietsje met zadel ƒ30; kinderfilmtoestel ƒ5; gasbakoventje 10. Lijnbach, Alb. Cuypstraat 44 IJm.-O. Te koop GASBAKOVEN met bakpl. en tr. ƒ25. Smak man, Ratelstraat 5 IJm.-O. Te koop 3 BLOEMTAFEL- TJES ƒ25. Griekspoor, Tus- schenbeeksweg 6. Te koop KINDERWAGEN met nieuwe kap, ƒ160. Jon ker, Willemsbeekweg 98. TE KOOP: 1 p. m.sch. m. 38 ƒ5. Wie ruilt mijn nieuw 2 pers. bed laken voor een goed o.h. tafelkleed? Kaale, K. Zegelstraat 25 IJm.-Oost. Te koop BANJO ƒ40. Post, Kerkpad 73 Santpoort. Te koop 1 H.OVERHEMD 0.k.„ m. 14141/2, wit, ƒ22,50 Hofenstadt, Trompstraat 144 IJmuiden-Oost. Diversen AAN KOMEN LOOPEN zw. poes m. zw. en w. pooten en w. lange snorh. Tegen adv.k. ter. te bek. Stet, Vel- serduinweg 330. Tevens voll. k.serviesje te k. m. blad ƒ8,50 RUILEN: 1 p. k.schoenen m. 18 v. m. 23 of te koop gevr. Vrouwe, Elzenstraat 23. WIE RUILT v. Delft's k.wagen v. g. onderh. Wan delwagentje? Verschoor, Van Speykstraat 55. WIE RUILT 1 pr. beste Jongenssoh. m. 37 voor m. 38 ot 39? Pannekoek, Ooster duinweg 40 IJm.-Oost. Wie knapt mijn KINDER- WAGENKAP op? Te koop wit wagenkussen ƒ15. Bra- venboer, De Ruyterstr. 174. Aangeb. in ruil v. WAN DELWAGENTJE v. wijde jas 1. 16 j. en D.sch. h. hak m. 41. Veldman, Ruyterstr. 49,

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3