UNITS PRODUCTEN KLOMPEN visch hebben wij niet rem, „JAVA" DEURENFABRIEK. adve^eert in dit blad IJMUIDEN Distributiebescheiden ontvreemd. Een inwoonster van IJmuiden-Oost heeft dezer dagen ondervonden, hoe gevaarlijk het is niet voorzichtig genoeg met bonnen om te gaan. Zij moest in een winkel te IJmuiden- Oosl zijn en had een blikken doosje met distri butiebescheiden medegenomen. Bij het verla ten van den winkel bleek het op onverklaar bare wijze te zijn verdwenen. Het onaange naamste was, dat alle bonnen, waarover de benadeelde de beschikking had, in het doosje waren. De politie is van den diefstal op de hoogte gesteld. Het onderzoek is nog gaande. Nijverheidsschool. Aan de Nijverheidsavondschool hadden de volgende bevorderingen plaats: Van de vierde naar de vijfde klasse: afd. machinebankwerken: J. P. Huybens, A. v. d. Poll, S. G. Verhagen, F. Jeeninga, L. Otto, F. W. Otte, M. P. Post, J. L. v. Beek, W. Meyburg A. M. Meenderinck, A. Pauw, H. J. Otte, A. Settelaar, A. de Weyze, J. A. Boersma, J. A. KI eibergen, H. Sehriever, E. W. Groeneveld; afd. timmeren: J. F. Sanders, H. Duin; afd. schilders: H. C. Robben; afd. electriciëns: C. Stapper, C. J. Hameyer, N. Blom, K. Mooy,,J. Brockhoff, C. C. v. Blitterswijk, J. C. Verkerk, A. den Heyer, J. H. P. de Jong. Van de derde naar de vierde klasse: afd. machinebankwerken: C. J. Zuurbier, P. de Reus, P. J. Korver, P. 't Hart, D. Post, L. Otte; afd. timmeren: J. Weber, H. Ruygvoorn, J. Vil- lerius, W. Bouma; afd. schilders: P. v. Noort, W. F. de Baar. Van de tweede naar de derde klasse: afd. machinebankwerken: C. Boudesteyn, K. Post, B. Ouwehand; afd. timmeren: J. P. Weber, C. Weber; afd. schilders: G. J. Pepping; afd. elec triciëns: C. Bruin, K. Sant; afd. motorrijtuig en rijwielherstellers: W. Floor, C. v. d. Sluis. Van de eerste naar de tweede klasse: afd. machinebankwerken: P. C. Zuurbier, D. Cas- tricum, A. Schouten, A. van Son, H. Korstanje, G. F. Schrijver; afd. motorrijtuig- en rijwiel herstellers: A. Kampen, Th. P. Mak, A. v. d. Vlies, A. Starreveld; afd. timmeren: M. J. G. Post. De oogst van de straat. In het tijdvak van 30 Maart tot en met 6 April werd bij de politie aangifte van de vol gende gevonden voorwerpen gedaan: een por- temonnaie met bonnen, een foto en postzegels; een roode damesportemonnaie, inh. 1; een sleutel; een enveloppe met foto's; een bruine portemonnaie met 3.49'/i en automaatpen ningen; een roode portemonnaie met 3.09 en broodbonnen; een inlegvel; een zilverbon van 1; dameshandschoenen; een kam; een speel goedhondje een boodschappentasch; een paar wanten; een taschje van bruine stof; een zakje met centen een blauwe muts van tricot; een bonkaart algemeen; een zwarte dames glacé handschoen; een vulpotlood; een legitimatie bewijs der Hoogovens (Gelderman); een blau we parapluie; een gezinskaart voor groente en fruit (Baars). Aan het hoofdbureau van politie, Tiöerius- plein, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf- en van vier tot vijf uur ('s Zaterdagmiddags uitgezonderd) inlichtingen te bekomen. Vpr. Fac. Lijkverbranding. Woensdag 19 April zal er te half acht door de afdeeling Velsen van de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding een propagan- da-avond worden gehouden. Wegens de bij zondere plaatselijke omstandigheden zal deze in het Jeugdhuis aan de Burgemeester En- schedélaan te Santpoort worden georgani seerd. Er is een aantrekkelijk programma samen gesteld. Medewerking verleenen Riek Coppée, viool en Bets Nederkoorn, piano, die Haydn's sonate D. gr. t., Elegie van Alb. de Kelrk en Tempo di menuetto van Pugnani-Kreisler uitvoeren. Bovendien brengt Bets Nederkoorn Etude in As gr. t. en Wals in cis kl. t. van Chopin en Impromptu in As gr. t. van Schu bert ten gehoore. Er zal voorts een film worden vertoond, terwijl dr. Alb. Vis zal spreken over het onderwerp: „De crematie van religieus stand punt bezien". HONDEN ZONDER EIGENAAR. Aan het hoofdbureau van politie te IJmui- den-Oost (afdeeling gevonden voorwerpen) zijn inlichtingen te bekomen over twee hon den (een witte kees en een Bouvier), waar van de eigenaars onbekend zijn. VAN DE WEG <*>6 o Klaar in een wip! Hoogovenschaakclub. Hoewel aanvankelijk het voornemen be stond om de onderlinge competitie der IJmuider afdeeling van de Hoogoven schaakclub tot Mei voort te zetten, heeft men de kamp dezer dagen beëindigd. In groep A leverden G. van 't Veer, J. G. Don en G. L. de Haas de beste resultaten. Deze IJmuider spelers zullen dan ook met zeven Beverwijksche favorieten ieder op hun beurt trachten om het clubkampioenschap voor H.O.S.C. te bemachtigen. Ringers en Hoogzaad evenaren elkaar in de B-groep. Nu de wintercompetitie tot het verleden behoort, zijn er voor de IJmuider afdeeling inmiddels reeds nieuwe plannen uitgewerkt. Er is een na-competitie gevormd bestaande uit drie groepen: De Tienkampen. De eerste partijen van deze indeeling brachten de volgende prestaties: Groep A: J. van Stekelenburgh-D. Klein- man afgebroken; A. van NierkerkenJ. Stals 01; groep B: J. HoogzaadL. Rose- boom 10, J. v. d. GaagA. Schelvis 1-0; A. KistemakerJ. Ringers afgebroken; groep C: E. StamW. J. v. d. Son 10; S. KistemakerJ. Lazorn 10 en P. Dek kerW. Mentink 01. Strawberries. De hockeyclub Strawberries heeft op eigen terrein tegen de Rotterdamsche vereeniging Aeolus een aantal vriendschappelijke wed strijden gespeeld. De Rotterdammers kwa men met zes elftallen op bezoek. De uitslagen waren als volgt Dames Strawberries 1Aeolus 1 13 Strawberries 2Aeolus 2 03 en Strawber ries 3Aeolus 3 32. Heeren Strawberries 2Aeolus 1 10 Strawberries 3—Aeolus 2 21 en Strawber ries 6Aeolus 5 70 De Aardbei-Dames hebben het er tamelijk bij laten zitten, al dient gezegd te worden, dat er veel invalsters waren. Zoo ontbrak bij Dames 1 de geheele voorhoede, die in een mixed-elftal was opgesteld, dat deelnam aan het mixed-tournooi van H.O.C. in Den Haag. Aeolus 1 (dames) vertoonde een aardig partijtje hockey; er werd behoorlijk geslagen en gestopt. Dames 3 hield de eer op door op 't kantje te winnen. De wedstrijd van Strawberries 2 tegen het eerste heeren-elftal van Aeolus was zeer spannend en het was dan ook wel een ma gere overwinning, die behaald werd, doch geheel verdiend. De gastheeren hadden ook werkelijk pech vele goede schoten gingen juist langs, terwijl de Rotterdamsche keeper goed werk verrichtte. Strawberries was vaak in den aanval, maar toch niet zoo erg ge vaarlijk. Het was dikwijls rommelig in de voorhoede en de heeren liepen elkaar nogal eens in den weg. De achterhoede was goed op dreef en ook de middenlinie steunde goed. Aeolus zette alles op alles om nog gelijk te komen, doch dit gelukte niet. Al met al een prettige en stevige wedstrijd. Heeren 3 had aan Aeolus 2 ook een heele kluif en tot het eind was een gelijk spel nog mogelijk. Het duurde geruimen tijd voor dat een doelpunt tot stand kwam, later gevolgd door een tweede. Uit een str'abully werd de achterstand door Aeolus 3 verkleind. Het laagste Strawberries-elftal speelde tegen een zwakke Rotterdamsche ploeg en boekte een stevige overwinning. Het was een zeer geslaagde hockeydag en we gelooven wel. dat de Rotterdamsche gas ten van de mooie omgeving en de spannende wedstrijden hebben genoten. VV. RITMAN f. Dezer dagen is in den ouderdom van 36 jaar overleden de heer W. Ritman, opper- luitenant en chef van het corps ordepolitie te Velsen. De heer Ritman doorliep de H.B.S. en de inspecteursschool te Amsterdam, waarna hij op 1 September 1930 als schrijver bij de politie te Velsen in dienst trad. Op 1 Jan. 1932 werd hij inspecteur-titulair en op 1 Juli 1940 inspecteur. De heer Ritman was voorzitter van de Politie-Sportvereeniging. Onder zijn leiding namen leden van het politiecorps Velsen eenige malen deel aan de Vierdaagsche Af- standsmarschen. Voorts was de heer Rit man lid van de IJmuider Reddingsbrigade. VELSEN Uitreiking distributiebescheiden. De uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Velsen-Noord zal Woensdag 12 April beginnen en tot en met Zaterdag 15 April duren. Zooals steeds moet men zich in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg vervoegen. SANTPOORT Santpoort uitgeschakeld. Nederlaag tegen Haarlem. Met 31 hebben de Santpoortsche rood- broeken van hun Haarlemsche collega's verloren en 't was verdiend, want de voor hoede van de Schoterwegclub was beter dan die van onze plaatsgenooten. En toch heeft het aanvalsquintet van Santpoort de gelegenheid gehad een beter resultaat te bewerkstelligen. Met name Ninaber heeft een paar prachtkansen om doelman Bosma te passeeren ongebruikt gelaten, vóór de rust door den bal akelig zacht in Bosma's handen te trappen, daarna door tweemaal, na goed voorbereidend werk, het leder on besuisd ver naast het doel te trappen. Een groote fout van Santpoort was het, den bal onder alle omstandigheden, dus óók als hij sterk bewaakt was, op Bakkum te spelen. Dat deze tegen stevige spelers als De Winter, Verhappen en v. d. Hulst niet te vergeten er niet altijd even veel van maakte, ligt voor de hand. Het doelpunt, dat hij vlak voor de rust maakte en het welk op dat moment den gelijkmaker be- teekende, was echter van superieure kwa liteit. Tot de nederlaag heeft ook bijdragen het slordige en vaak bovendien nog onoordeel kundig plaatsen van de Santpoort-ploeg: Hoe vaak werd nadat men den bal goed had vrij gemaakt, het leder niet recht op de tegenpartij afgespeeld. De Santpoort-achterhoede, over welker prestaties men door het wisselvallige in haar spel altijd in het onzekere verkeert, heeft gedaan, wat men mocht verwachten: Dat de beide backs en met name Meyer den snellen Haarlem-midvoor Roozen niet altijd konden „houden", strekt hun niet tot schande, want van dezen Haarlem-speler zullen we o.i. in de toekomst nog wel meer hooren. Stet kon aan de doelpunten niets doen en heeft een paar maal op fraaie wijze redding gebracht. Verdedigend heeft de middenlinie onge twijfeld vollaan. Diederichs begon wat wei felend, doch na een kwartier kwam hij er steeds beter in en hij heeft het toen met Wijker en vooral met Tromp de Haarlem sche voorhoede lastig genoeg gemaakt. Jammer alleen, dat het „plaatsen" zoo slecht verzorgd was! Over de voorhoede zeiden we reeds het een en ander. We kunnen dus volstaan met nog te releveeren, dat er te weinig op rechts gespeeld werd, al willen we niet ontkennen, dat Gerrits ons niet zoo goed op dreef leek. Maar dit kan voor een deel ook wel gelegen hebben aan het feit, dat hij niet de ballen kreeg, zooals een buitenspeler die graag heeft: Over den grond en voor hem uit ge speeld. Dan viel het op, dat de beide bin- nenspelers Tpomp Sr. en Kuypers in een te sterk teruggetrokken positie speelden, zoo dat bij voorzetten alles van Bakkum moest komen en dat deze tegen een overmacht van Haarlem-verdedigers in de meeste ge vallen niet veel kon uitrichten, ligt voor de hand. Terrasvogels in eerste ronde. Door op eigen terrein ook van Westzaan te winnen heeft Terrasvogels zich met acht punten uit vier wedstrijden voor de eerste ronde van den N. V. B.-beker geplaatst. Dit is zeker een fraaie prestatie van de Sant poorters en het is dan ook te begrijpen, dat er met belangstelling naar hun verdere prestaties wordt uitgezien. Terrasvogels nam het spel direct in han den en beukte zoo op de Westzaan-veste, dat het een wonder was, dat de Vogels eerst na een half uur (door Tabernal) de leiding na men. Het achtertrio der gastheeren had niets te doen; Douma kreeg slechts één bal te verwerken en nog wel een, die werd te ruggespeeld. De Westzaan-doelman had bij schoten van De Jonge, Kraak en anderen veel geluk, maar erkend dient te worden, dat hij zijn domein meesterlijk wist te zui veren. Ondanks de groote meerderheid was de ruststand slechts 10 voor de Vogels, die te mooi wilden spelen en wier midden linie te veel opdrong. In de tweede helft zagen we een ander beeld. De Santpoorters hielden het spel meer open en hierdoor kregen de vleugel spelers beter gelegenheid te toonen wat zij waard waren. Na zeven minuten werd Kraak zoo zwaar gehinderd, dat de scheids rechter naar de beruchte stip verwees; Van Gelder maakte geen fout (20). Steeds weer werd het doel van Westzaan belegerd, doch telkens wist de keeper red ding te brengen, tot hij eindelijk voor fn mooi schot van De Jonge moest-zwichten(30). Nog was dit niet genoeg, want de Vogels kwamen geregeld terug en Tabernal smaak te het genoegen het vierde doelpunt te sco ren. Westzaan kon niet meer dan de eer redden (41). DE LAGERE ELFTALLEN. Een Terrasvogels-combinatie speelde twee den Paaschdag tegen een Terrasvogels- junioren-elftal. De jeugd was sterker, het geen in den uitslag (15) tot uiting kwam. Verder waren de uitslagen: Terrasvogels b De Kennemers e 20 en D. S. S. H. g Terrasvogels c 08. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. MAXIMUM GROSSIERS. EN DETAILLISTEN- PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Deze prijslijst geldt van 12 April 1944 af. Bekendmaking No. 92. De prijzen direct achter de artikelen genoemd zijn de grossiersprijzen per 100 eenheden, de andere zijn de detaillistenprijzen per eenheid. GROENTEN. Andijvie (glas) 33.00 kg., 0,42 kg. Savoyekoo) (geel) 11,50 kg., 0,15 kg. Savoyekool (schelk) 24,50 kg., 0,32 kg. Roode kool 12,50 kg., 0,16 kg. Witte kool 9,50 kg., 0,13 kg. Bloemkool: Sort. I boven 20 cm. o. d. kop gemeten 37,50 st., 0,40 st. II van 1620 cm. o. d. kop gemeten 29,00 st.. 0,38 st. Ill van 1016 cm. o. d. kop gemeten 20,00 st., 0,26 st. Peen zonder lof: Gele: v. 501000 gr, p. st. onge- wasschen 6,50 kg., 0,10 kg. Roode: Sort. I ben. 50 gram per stuk gewasschen 14,00 kg., 0,18 kg. Sort. II van 50500 gram p. st. ongew. 9,00 kg., 0,12 kg. Bospeen (glas) 20 st. per bos van 0,4 kg. 29,50 bos, 0,38 bos. Knolselderij: zonder blad, bo ven 6 cm. doorsnee 17,00 kg., 0,22 kg. zonder blad van 4B cm. doorsnee 14,00 kg., 0,18 kg. Bossel- derij (glas) 7,00 bos, 0,09 bos. Peterselie en kervel (glas) 8,00 kg., 0,10 kg. Kropsla (glas): Sort. I bo ven 1,2 kg. p. 10 st. 12,00 st., 0,16 st. Sort II van 1—1,2 kg. p. 10 st. 10.50 St.. 0,14 st. Sla (glas): snijsla en dunsel 41,00 kg., 0,49 kg. Spi nazie (glas) 29,00 kg., 0,38 kg. Spinazie (struik) 21,00 kg., 0,27 kg. Gele uien 12,00 kg., 0,16 kg. Koolrabi (glas): Sort. I bov. 6 cm. doorsnede 16,50 st., 0,21 st. Sort. II van 4—6 cm. doorsnede 15,50 St., 0,20 st. Sort. Ill van 34 cm. doorsnede 8,50 St., 0,11 st. Knolrapen A 6,50 kg., 0,09 kg. Kool rapen B 5,50 kg., 0,08 kg. Postelein (glas) 53,00 kg., 0,64 kg. Prei: Sort. I boven 15 mm. doorsnee 13,50 kg., 0,18 kg. Sort. II tot 15 mm. doorsnee 10,50 kg., 0,14 kg. Kroten: Sort. I tot Vz kg. per st. 8,50 kg., 0,11 kg. Sort. II van I kg. per st. 7.00 kg., 0,10 kg. Sort. Ill van 1iV> kg. per st. 6,00 kg., 0,09 kg. Kroten, gekookte: 3 stuks of meer per kg. 16,00 kg., 0,21 kg. minder dan 3 stuks per kg. 13,50 kg., 0,18 kg. Rabarber (glas) 28,00 kg., 0,36 kg. Schorseneeren: Sort. I ten hoogste 20 st./kg. 23,00 kg., 0,30 kg. Sort. II 20—45 st./kg. 15,00 kg., 0,19 kg. Witlof: Sort. I, minder dan 15 st. per kg. 27,50 kg., 0,36 kg. Sort. II, minder dan 15 st. per kg. 23,00 kg., 0,30 kg. Raapstelen (glas): Sort. I boven 25 cm. 27,50 kg., 0.36 kg. Sort. II van 2025 cm. 23.50 kg., 0,31 kg. Radijs (glas) 6,50 bos, 0,09 bos. Tuin kers (glas) 110,00 kg., 1,32 kg. Kaskomkommers: Soort I van af 400 gram per stuk 48,00 st., 0,58 st. II van 340400 gram per stuk 36,50 st., 0,45 st. 311 van 280340 gram per stuk 25,00 st., 0,32 st. Stek- komkommers: 35,00 kg., 0,44 kg. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 cent per kg. of ifer bos berekend worden, met dien verstande dat de wortelen voor het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag door detaillisten 1 ct. per kg. in rekening ge bracht worden boven den verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van bovenge noemde producten, alsmede voor het z.g. uit- •schot moeten prijzen berekend worden, die in een redelijke verhouding staan tot de hierbo ven gepubliceerde maximumprijzen welke ge1* den voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximumprijzen moeten de verkoopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. BEWAAR DEZE OPGAAF EN GEBRUIK HAAR. VERMISSING DISTRIBUTIEGOEDEREN. Detaillisten moeten in geval van vermissing van distributiegoederen steeds van deze vermis sing kennis geven aan den plaatselijken distribu- ♦iedienst. ongeacht of voor de betreffende goede ren in het algemeen wel dan niet een vergoe ding wordt gegeven. De detaillisten dienen bij de opgave aan den "distributiedienst bewijsstuk ken van de desbetreffende vermissingen over te leggen. Deze bewijsstukken kunnen bestaan uit: of wel een politierapport of wel een proces-vei> baal van vermissing afgegeven door de Ned. Spoorwegen dan wel door de vakgroep goede-* renvervoer langs den weg of de vakgroep binnen» landsche beurtvaart. Detaillisten, die niet aan de bovenstaande ver plichting voldoen, stellen zich aan ernstige moeilijkheden bloot, aangezien in dat geval hun juiste voorraad niet bij het centraal distributie kantoor bekenc\ is. Maar wel: Spaarbusjes ö,29; ramme laars 0,89; stofkammen 0,49; haarkammen 0,50; zakkam 0,42; zakspiegels 0,49 en 0,59; griffelkokers 0,38; broches 0,59; komkomm.schaven 0,43; messenslijpers 0,75; 1 doos lekblaadies 9,85; Sierkalen- ders 4,25; leermesjes 0,87; pijpenreinigers 0,99; portret- lijsten 1,35; schilderijen 1,79; aschbakjes 0,89; damborden in doos met schijven 0,25; Jan Klaassen filmdoos 1,75; mattenkloppers 1,34 Kalverstraat 14 - IJm. Oost Van particulier ENCYCLOPAEDIE te k. gevr.: Winkler Prins, Oosthoek, Brockhaus, Kathol. Encycl., Grosse Herder, Bri- tannica. Liefst laatste uitgave J. H. R. PEET, Ministerpark 14 a, Hilversum. Breng Laat Uw klompen niet te ver afslijten, doch laat re tijdig van zwaluwstaart zolen en hakken voorzien. Ze doen dan veel langer mee. Uw klompen schoon en droog bij de WIJKERSTRAATWEG 128 A VELSEN-NOORD HET HUWELIJK en een gezellig thuis maken Uw leven rijker en gelukki ger. Bureau „DISCRETIA" helpt ook U! Fr. v. Mieris- str. 62, A'dam-Z. Spr.u. 9-12 7-9. Voornaamste betaling eerst na Uw huwelijk. Vraag direct kosteloos inl. in blan co enveloppe. Voor oude en goed bespeelb. GRAM.PLATEN geven wij de hoogste waarde. Ie Bev.w. Muziekhandel, Begijnesttr. 25 Telef, 3288, Beverwijk. Wie heeft 6-4 in trein van 18,20 u„ van B.wijk naar Haarlem, Cartonnen PAL- THE DOOS, inh. licht Egypt. linnen regenjas, gevonden? wil vinder zijn adres opge ven of jas terug bezorgen bij D. DE RIDDER, Kleis 67 b, Uitgeest.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3