HotifïC De nieuwe bonnen S X Op de vleesehbonnen mag ook op Maandag en Dinsdag worden gekocht. g 1 1 u M i C0 C0 g (0 0) t*) ffS 09 g u u <0 ft g W/at zal die man lang plezier hebben van een i kopje Florita! Een gewóón mensch zegt ah dat Florita precies zoo geurig en bijna zoo fijn is als echte thee. 10 tabletten 12'A cent. T1IEETABLETTEN met den echten theesmaak H.V. KOFFIE HANDEIMIF ..MAU6ALPA" A'OAM Vreugde en Arbeid. John Kristel en zijn amusementsorkest. Het is altijd weer een genoegen, dit voortreffelijk ingespeeld orkest te hooren en niet minder, er de verrichtingen van gade te slaan. Maar vooral ook heeft men voor dit ensemble belangstelling, omdat eenigen der uitvoerenden de auteur zijn der programmanummers, anderen weer de ar rangementen voor dit ensemble verzorg den. De voortreffelijke klarinettist W. Lange- straat is evenals zijn collega de guitarist Joop Bartstra de auteur eener mooi ge slaagde foxtrot, terwijl de trompettist Jo van Maas de kunst van het arrangeeren uitstekend verstaat, getuige de bewerking der rumba „Barcelona" of der foxtrot „Non ti scordar di me" en niet minder van het alleraardigst „Sous mon paraplui d'amour Ook de trompettist Freddy Berghout be hoeft op 't terrein van arrangeeren voor dit ensemble niet meer te leeren: een keu rige langzame foxtrot was het proefstuk waarin hij in het keur der gilden opklom tot gezel. Maar den stap van gezel tot mees ter legde zeer zeker af de klarinettist W. Langestraat, toen hij de bewerking gaf van Franz Dölle's: Als weer de witte seringen bloeien. Hoe prachtig sonoor als de klank van een Oud-Hollandsch kerkorgel was een episode, die als langzaam en strak ge houden middendeel dit schoone klankstuk sierde. Een aardige afwisseling bood de bewer king, door Jo van Maas, van de wals „Kiinstlerleben" van Joh. Strauss. En ge heel in de sfeer van het amusementsorkest was ook het stuk „Solistenwedstrijd", dat bij de genoodigden der gemeenschap Vreug de en Arbeid een dankbaar onthaal vond. Belangrijk droeg ook bij: de zang van Etty Orally. Om iets te noemen: allerliefst was de uitbeelding van „Kleine Krullebol", waarin Jo van Maas op geestige wijze het contrast der babysfeer en der groote-men- schen-muziek aanbracht. Maar hoezeer John Kristel's orkest het bezit der zange res op prijs stelt, kwam overduidelijk uit in de foxtrot „Marietje". Die sympathie zal blijvend zijn, omdat Etty Orally altijd keurig, altijd vrouw blijft. G. J. KALT Kinderkoor-Concert gaat niet door. Het concert, dat een kinderkoor onder lei- dong van Jan Booda hedenavond in de Gem. Concertzaal zou geven, is door bijzondere omstandigheden tot een nader bekend te ma ken datum uitgesteld. Reeds gekochte toe gangsbewijzen blijven geldig. BRAND IN DE VAN ZEGGELENSCHOOL Dezer dagen speelden eenige jongens in de omgeving van de Van Zeggelenschool met z.g. generator-lucifers, welke zij in de lucht wierpen. Een lucifer kwam via een gebroken raam in een lokaal terecht, waar pootaardappelen waren opgeslagen, bedekt met balen stroo. Het vuur kwam in aanra king met de balen stroo, waardoor een uit slaande brand ontstond. De Staatspolitie- brandweer werd gewaarschuwd, die spoedig het vuur bluschte. De pootaardappelen he pen waterschade op, doch het gebouw werd niet ernstig beschadigd. LEZING OVER VLAAMSCHE SCHILDER KUNST. De heer Piet Nieuwdorp zal Woensdagavond 19 April in de muziekzaal van Brinkmann een lezing houden over de Vlaamsche schilder kunst (primitieven). PERSONALIA. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens voor scheepswerktuigkundige is geslaagd voor diploma A de heer H. Sellenraad, Haarlem. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en S^d: A, Overmeer H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Veisen en omgeving: J. J E van Baarsel, Santpoort Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Week van het Nederlandsche Arbeidsfront. Van 17 tot en met 22 April wordt in Haarlem en omgeving een „Week van het Nederlandsche Arbeidsfront" gehouden. Zooals reeds werd gemeld, wordt geduren de deze week in het Frans Halsmuseum een tentoonstelling gehouden, welke een inzicht geeft van doel en streven van het N. A. F. Deze tentoonstelling wordt morgen, Zater dagmiddag officieel geopend. De school jeugd zal op deze tentoonstelling worden rondgeleid en ook zullen de schoolkinderen in de gelegenheid worden gesteld, verschil lende bedrijven te bezoeken. Maandag 17 April wordt in het Concert gebouw een vergadering van leden van het Arbeidsfront gehouden. De Arbeidsfront leider H. J. Woudenberg zal hier het woord voeren. Voorts wordt op Woensdag 19 April in Cinema Palace een filmvoorstelling voor de schooljeugd gegeven. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den in de Vleeschhal is het morgen Zaterdag de beurt aan het restant van de letter R vanaf Rut en Sa tot en met Schik. HAARLEMSCHE RECHTBANK Diefstal van kaas. De 29-jarige stratenmaker C. de W. te Wor- merveer bracht in den nacht van 1 op 2 Februari een bezoek aan een kaaspakhuis en verdween met een aantal kistjes korstiooze kaas en 60 Goudsche-, Leidsche- en Edam mer kazen. Er werd tegen hem 10 maanden gevangenisstraf geëischt. Ook de 32-jarige wever W. U., die in hetzelfde logement ver toefde, bleek interesse voor kaas te hebben. Als verdacht van heling hoorde hij een ge vangenisstraf van 1 jaar tegen zich eischen. De meubelschilder C. H. zou eveneens bij deze transacties zijn bemiddeling hebben ver leend. Als tusschenpersoon ontving hij een bedrag van 250. Hoewel deze verdachte ontkende te weten, dat de kaas van diefstal afkomstig zou zijn, eischte de officier een gevangenisstraf van 10 maanden. Uitspraken. De 28-jarige metaalbewerker F. M. te Zwa nenburg, wiens strafregister reeds diverse veroordeelingen vermeldde, zal thans 18 maanden binnen de gevangenismuren moe ten doorbrengen, terzake een door hem op 21 Januari in een fabrieksgebouw te Haarlem mermeer ondernomen poging tot diefstal. De 28-jarige handwerker J. E. te Zaan dam, de 29-jarige heier C. K. te Westzaan en de Westzaner S. S., die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van een electromotor, werden elk tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het vonnis tegen den 28-jarigen brood slijter M. B. te Haarlemmermeer, die terecht stond wegens rijwieldiefstal, luidde 10 maan den gevangenisstraf. JUBILEUM E. BOOGAARD. De heer E. Boogaard, hovenier, wonende Voortingstraat 18, hoopt 20 April a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de fa. A. van Emmerik, Hout vaart 30. ALGEMEENE RECLASSEERINGS- COMMISSIE DER N. C. G. O. V. Aan het ons toegezonden verslag der werkzaamheden in 1943 van de Algemeene Reclasseerings-commissie der Nationale Christen Geheelonthoudersvereeniging ont- leenen wij o.m. het volgende. De alge meene secretaris de heer W. P. J. Over meer te Heemstede, legde in het afgeloo- pen jaar zijn functie neer met het oog op zijn leeftijd. Het verslag brengt in herin nering het vele werk wat de heer Overmeer gedurende een reeks van vele jaren als se cretaris verricht heeft en brengt hem dank omdat hij de commissie daardoor bezielde. Hem werd het eere-lidmaatschap aangebo den, hetgeen door hem werd aanvaard. Uit de verslagen der afdeelingen bleek, dat er door de tijdsomstandigheden niet zoo veel werk kon gedaan worden als in andere jaren maar vele afdeelingen bleven actief op het terrein der reclasseering en der kin derbescherming. Het is een gelukkige om standigheid dat door het gebrek aan alco holica het aantal te behandelen gevallen ge ring is geweest. En daardoor is het begrij pelijk, dat vele afdeelingen op het platte land geen gevallen te behandelen kregen. Uit het verslag blijkt verder, dat in ver schillende grootere plaatsen wordt saamge- werkt met het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke verbetering der gevangenen en men in die afdeelingen ook bestuursfunc ties bekleedt. Eveneens werd in meer ge vallen samengewerkt met de Protes- tantsch Christelijke Reclasseeringsvereeni- ging. Het celbezoek werd in verschillende plaatsen trouw verricht en ook is de N. C. G. O. V. vertegenwoordigd in de (thans ge staakte) reelasseeringsraden. Op het gebied der voorwaardelijke gratie werd in meer dere afdeelingen goed werk verricht. De Algemeene Reclasseerings-Commissie der N. C. G. O. V. bestaat thans uit de vol gende leden: Ds. A. J. Montijn te Utrecht, eere-ljd; W. P. J. Overmeer te Heemstede, eere-lid; Ds. P. M. de Jong te Zutphen, voorzitter; H. J. Langman te IJlst, secreta ris; Ds. J. Henri Ledeboer te Voorburg, pen ningmeester; Mr. Ch. de Jong te Voorburg; Mr. L. H. A. Montijn, te Beetsterzwaag, be last met de kinderbescherming; Mej. A. C. van Nes, te Leiden; Dr. J. van der Spek te Poortugaal. JUBILEUM J. A. SUNTER. De heer J. A. Sunter, Zaanenlaan 45, hoofd boekhouder bij het Gem. Electriciteitsbedrijf, hoopt Zaterdag zijn zilveren jubileum in dienst der gemeente te vieren. REM. BROEDERSCHAP De jaarlijksche algemeene vergadering der Rem. Broederschap zal Dinsdag 6 en Woensdag 7 Juni a.s. te Haarlem worden gehouden, Voor de komende veertiendaagsche periode zijn voor brood, melk, taptemelk, vleesch, aardappelen en tabak (naar keuze) de bonnen 17 en 18 aangewezen, waarvan de honnen 17 voor aardappelen slechts geldig zjjn tot 22 April. Beschuit is verkrijgbaar op bon 17, ter wijl op bon 18 beschuit ditmaal weder uitslui tend kindermeel, havermout, gort of voedings suiker beschikbaar wordt gesteld. Op bon 17A Boter kan een half rantsoen margarine worden gekocht en op bon 17 B margarine of bak- en braadvet. De kinderen beneden 21 .jaar krijgen bovendien resp. op de bonnen B36, C36, D36 en E36 Reserve een half rantsoen boter en kinderen van 4 t.m. 20 jaar daarnaast nog een half rantsoen boter op bon 20B, welke laatste bon geldig blijft tot 27 Mei. Verder is voor de kinderen van 0 en 1 jaar bon E33 reserve aangewezen voor het gebruikelijke rantsoen rijst of gort en voor de kinderen van 2 en 3 jaar bon D 33 reserve voor gort. 150 gram versnaperingen kan men koopen op bon 17 versnaperingen. Van de bonnen algemeen zijn ten slotte aangewezen: 97 en 98 voor bloem; 99 voor 250 gram peulvruchten; 100 voor vermicelli; 101 voor magere of 20 plus kaas; 102 voor suiker; 103 voor jam; 104 voor koffiesurrogaat, 105 voor eenheidstoiletzeep en 106 voor wasch- poeder. Voor de kinderen beneden 14 jaar wordt daarnaast resp. op de bonnen C34, D34 en E34 nog waschpoeder beschikbaar gesteld en voor de kinderen van 0 en 1 jaar op bon E 35 re serve tevens toiletzeep. De zeepbonnen zijn geldig tot 13 Mei. Voor het tijdvak van 16 tot en met 29 April a.s. is wederom slechts één bonnummer voor beschuit aangewezen en één bonnummer voor kindermeel, havermout, gort en voedingssui ker. Gedurende dit tijdvak kan men dus op den bon „Beschuit 17" beschuit of andere kindervoedingsartikelen koopen. Op bon „be schuit 18" kan men per bon 62l/2 gram kinder meel, voedingssuiker, gort of havermout ver krijgen. Beschuit en kinderbiscuits zijn op dezen laatsten bon dus niet verkrijgbaar. Met ingang van 30 April zullen wederom telken male twee bonnummers voor beschuit per tweeweeksehe periode worden aangewezen. Tenslotte zal men op de vleesehbonnen 17 en 18 reeds op Maandag 17 en Dinsdag 18 April a.s. vleesch en vleeschwaren kunnen koopen. Geïnterneerde Nederlandsche burgers in Indië. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch-Indië geïnterneerde burgers van Necterlancfscne na tionaliteit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belangheb benden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aan duiding omtrent leeftijd en beroep. Hissteden. A. van, 38, werkz. bij landbouw Mij.; Hoefakker, P. W. C„ 49, klerk; Hoek, T. van der, 58, gepensioneerd; Hoekstra, J., 58, gouv.-ambtenaar; Hol, A. H., 44 werkzaam bij armenhuis; Hol, J. W., 33, kok; Hollenbach, J. G., 60, gepensioneerd Holm, N., 62, zonder be roep; Hoogerbeets, H., 21, metaalbewerker; Hugens, A. G. J., 25, ingenieur of machinist; Huisman, H., 38. gepensioneerd; Huisman, L. W„ 46, koopman; Hulst, A. van, 20, politie agent; Hurk, C. van den, 41, tooneelspeler; Hutschenruyter, F. J., 48, gepensioneerd; Huy- brechts, G., 37, gepensioneerd; Ieterson, H. A van, 54, planter; Jaaren, A. W. C. van, 18, student; Jacobs, H. A., 55, apotheker; Jacobs, J. R., 51, werkz. bij transportwezen; Jagt, R. van der, 26, werkz. bij vliegtuigfabriek; Jagt, T. van der, 60, zonder beroep; Jansen, A., 56, leeraar; Jansen, F. J. J., 47, astronoom: Jan sen, J. C., 59, gepensioneerd; Jansen, J. J. H„ 27, planter; Janssen, J., 37, ontwerper; Luca, P., 51, waker; Luters, J. P., 36, werkz. bij scheepvaart-Mij.; Lutibers, J. H., 48, employé bij petroleum-Mij.; Lutter, E., 19, winkelier; Lutter, R., 48, zonder beroep; Luytx, J. G. M., 49, leeraar; Lybaert, P. A„ 51, gepensioneerd; Lijn, S. J. T. van der, 18, student; Maarseveen. R. H. A., 59, planter; Maassen, W. H., 52, werk zaam bij electriciteits-Mij.; Maks, G., 58,politie agent; Male, A. van, 59, gepensioneerd; Man den, E. F., 52, planter; Manders, H. J. D., 54, klerk; Manen, S. J. van, 56, theeplanter; Marle J. W. van, 49, leeraar; Meinders, J. A., 49, koopman; Mast, F. G. W. van der, 19, student; Meester, J., 43, poütie-agent; Meesters, W. J. E., 38, hotelbediende; Meir, J. B. E. van, 52, directeur; Menting, L. C., 52, koopman. Menting, T. G., 29, koopman; Merkelbach A., 18, student; Meulenaarsgarf P. W. J., 19, drogist; Meyden D. van der, 44, zonder be roep; Meyer G. L„ 59, bakker; Meyer, J. F., 49, drogist; Meyer J. I., 37, ingenieur of machinist; Meyers B. W. P., 39, geestelijke; Meyers J., 60, werkzaam bij gevangenis; Midde J. van, 18, student; Mikma J. J., 43, werkzaam bij scheep vaartmij.; Milt W. van 38, timmerman; Miltenburb L. T., 23, zonder beroep; Modder J. J. F., 52, koopman; Moet K. J., directeur ijsfabriek; Monte, J., 46, leeraar; Moojen H. J., 52, gepensionneerd; Mooij F. T. de, 20, zonder beroep; Mooij W. J. T. N. de, 22, koopman; Motta W., 18, herstel ler; Mulder, J. W., 45, bankier; Mulder, L., 23, apotheker; Muller E. F., 44. metaalfabriek; Muller J., 56. mecanicien; Mylanus H. H., 39, schilder; Nagtegaal, 51, werkz. bij petro- leummij.; Nederlof P C. M., 29, werkz. op fabriek; Neesen, J. J., 42, employé scheepvaart mij.; Neujean M. H. N„ 49, werkz. bij 's Lands Plantentuin; Neve G. de, 28, koop man; Neijendorff A. C., 31, koopman; Neljenhuis A., 48, leeraar; Neijs T. H., 51 gepensioneerd; Niemeyer M. H., 51, werk man; Nienhuis B. P., 50, werkz. op fabriek; Nieuwkerk H. G., 49, pianoleeraar; Nieuw- - i puddingpoeder wederom MET SUIKER! kerk J. F., 52, metaalbewerker; Nimwegen J. P. van, 43, drogist; Nimwegen W. J. van, 26, student; Noe G. C., 48, aannemer; Nor- tier A. J., 30, bakker; Numans J., 32, werkz. bij rubberfabriek; Nijhuis J., 56, directeur fabriek; Nijland H., 47, politieagent; Vail- lant E. F., 38, klerk; Jansen K. H. C., 57, schoenmaker; Jansen M., 43, planter; Jan sen N A., 56, gepensionneerd; Jansse A. G. W., 55, gepensionneerd; Jansen, T., 46, ge pensionneerd; Jansen R. W., 30, zonder be roep. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen te wenden tot de vijfde afdeeling van het informatiebu reau van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr. Kuyperstraat 9, te 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gege vens omtrent naam, voornamen, geboorte datum, beroep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. Raad voor de magistratuur der N.S.B. Volk en Vaderland meldt: Bij besluit van 27 Maart 1944 van den Lei der is ingesteld een Raad voor de magistra tuur. Deze raad zal ln voorkomende gevallen een onderzoek instellen naar misdragingen of misslagen van leden der Beweging, die een gezagsfunctie in overheidsdienst bekleeden, welke niet met de waardigheid van het over heidsambt vereenigbaar zijn, teneinde den Leider in staat te stellen te beslissen, of het betrokken lid met het oog op het aanzien dei- Beweging van het lidmaatschap der Bewe ging vervallen moet worden verklaard. Des betreffende klachten worden bij den Raad aanhangig gemaakt en toegelicht door den procureur van den Leider, aan wien ieder lid en elke instantie der Beweging verplicht is desgevraagd alle door hem verlangde inlich tingen schriftelijk of mondeling te verstrek ken. Tot voorzitter van den Raad voor de magistratuur heeft de Leider benoemd ka meraad F. E. Müller, burgemeester van Rot terdam; tot leden de kameraden S. L. A. Plekker. burgemeester van Haarlem prof. dr. H. Westra, burgemeester van 's-Gravenhage; mr. A. J. Backer, commissaris der provincie Noord-Holland. Tot procureur van den leider heeft de Lei der benoemd kameraad dr. J. H. Carp, presi dent van het Vredegerechtshof. Aan den Raad is als griffier toegevoegd kameraad mr. H. F. Torringa, directeur der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. RADIO.PROGRAMMA ZATERDAG 15 APRIL 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Capriccio. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Musette-wijsjes. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz, 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Solisten- plaatjes.. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Symphonisch ochtendconcert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Orkest Francis Keth. 10.45 Voor de jeugd. 11.00 Gevarieerd programma. 12.00 Almanak. 12.15 Orkest Eduardo Bianco. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Salonorkest. 13.25 De wekelijksche wandeling. 13.35 Salonorkest. 13.55 De directie van den land bouw geeft wenken voor volkstuinders. 14.00 Re sidentie-orkest en solist. 14.40 Liederen van Fr. Schubert. 15.00 Variété. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitz. voor Nederlandsche zeelieden. 17.20 Amusementsorkest met zang van Evelyn Kün- neke en dameskoor „Aethercharme". 18.00 BNO Politiek weekoverzicht. 18.l\) Hongaarsch orkest Bandi Balogh. 18.45 Hier W.A, 18.55 Spiegel var, den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing 19.15 Marschen. 19.30 Verloopen tij V (hoorspel; Van 21.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 20.00 Voor de familie Luistergraag. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Vijftien minuten met Paul Lincke. 22.30 Waar 't hart vol van is 23.30—24.00 Vlotte finale. HILVERSUM II, 301.5 M. 14.00 Film in den middag. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Concert door het Pro Arte Kwartet, zang en piano. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Ork Klaas van Beeck. 17.30 Licht symphonisch vooravondcon cert. 18.30 Operette-aria's. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Cor de Groot, piano. Ca. 19.40 Symphonie Espag- nole van Lalo. 20.15 Geneeskruiden van eigen bo dem I. 20.30 Septet Jonny Ombach. 21.00 Orkest concert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Zie programma Hilver sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Verduisteren van 8.45 tot 6.45 uur. C0 (0 N g •O 0» «O ■e 1*4 CO g 0) 0) 0> fa 01 *0 0) X

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2