KLOKPOEDER NUTRICIA Philipsscheerapparaten typist re) B&ojkA. 225.000 verdwenen flesschen? JAC. BOS' Zaadteelt en Zaadhandel IJMUIDEN Bekerstrijd brengt spanning. Restanten der voorcompetitie. Morgen worden de bekerwedstrijden met nieuwen moed voortgezet. In enkele afdee- lingen zijn, de beslissingen reeds gevallen zoo is bijv. reeds bekend, dat van de clubs in ons rayon de kranige Terrasvogels en Beverwijkers in de eerste ronde zullen uit komen doch de meeste beslissingen zullen pas morgen' vallen. In Groep A spant het geducht tusschen H.V.C., V.S.V. en D.W.V., welke clubs uit drie wedstrijden resp. 5, 4 en 3 punten ge distilleerd hebben. Voor morgen zijn nu vastgesteld: V.S.V.H.V.C en D.W.V.Alc- maria Victrix. Zooals bekend mag heeten, gaan uit de groepen, waarin de eerste en tweede klassers zijn ondergebracht, twee clubs naar de eerste ronde over. Aannemende, dat D.W.V. van Alcm. Victrix wint en de kans daarop lijkt ons vrij groot dan blijkt uit bovenstaande cijfers, dat V.S.V. bij een gelijk spel tegen H.V.C. in punten-aantal met de Nieuwendammers gelijk staat. Daar V.S.V.'s doelgemiddelde als gevolg van de 9—2 neder laag tegen D.W.V. echter heel wat slechter is, volgt hieruit, dat V.S.V. met een gelijk spel (vermoedelijk) niet gebaat zal zijn -en van stonde af aan op de overwinning zal moeten spelen. Op haar beurt zou dan H.V.C in puntenaantal met D.W.V. gelijk komen Het doelgemiddelde dezer clubs is resp. 74 en 115. En om bij een eventueel gelijk aan tal punten het doelgemiddelde in hun voor deel te doen beslissen èn om het niet op een beslissing via het doelgemiddelde te laten aankomen, zullen de H.V.C.'ers zich tegen V.S.V. tot het uiterste inspannen. En daar, zooals wij reeds zeiden, V.S.V. hetzelfde zal doen, kan in het Sportpark een span nende strijd verwacht worden, waarin V.S.V. 0.1. de beste kansen heeft. In Groep B. is Santpoort uitgebekerd. De Santpoorters hebben zich tegen Haarlem kranig geweerd, doch uiteindelijk bleken zij toch niet tegen de roodbroeken opgewassen. Hun rest nu morgen nog de thuiswedstrijd tegen Hilversum. Deze Gooische club heeft nog geen enkelen wedstrijd gewonnen, zoo dat mag werden aangenomen, dat Bakkum c.s. het bekerseizoen met een overwinning zullen besluiten. In Groep D. heeft Stormvogels er bitter weinig van terecht gebracht. Nu werd Zon dag j.l. weer met 30 van R.C.H. verloren, zoodat na 3 wedstrijden nog geen enkel winstpunt is geboekt. Zondag staat de uit wedstrijd tegen H. B. C. op 't programma. H.B.C., dat, evenals Hercules en U. V. V., na 3 wedstrijden 4 punten heeft, heeft een mooie kans naar de le ronde over .te gaan. En daar de mogelijkheid vrij groot is, dat Stormvogels niet op haar sterkst beter ware het misschien te spreken van op haar „minst zwak" kan uitkomen, verwachten »c, aar H.ts.C. op beide punten beslag zal leggen. Beverwijk ontmoette van Assendelft meer tegenstand dan we verwacht hadden, zoodat Maenhout c.s. slechts een gelijk spel konden boeken, doch dit was juist voldoende om naar de volgende ronde over te gaan. De Terrasvogels bereikten in Groep L. zonder verliespunten het eindpunt. Evenals het vorige jaar toonden de Vogels zich ge duchte „cup-fighters", zoodat we met be langstelling hun verdere verrichtingen tege moet zien. In Groep M. wordt morgen beslist, of I.E.V. dan wel V.V.B. naar de eerste ronde zal pro- moveeren, daar de derde gegadigde Bloe- mendaal door een 2—1 nederlaag tegen 1. E. V. werd uitgeschakeld. De kansen der I. E. V.'ers, die 5 punten hebben tegen V. V. B. 4, slaan we niet alleen hierom hoogfer aan, maar ook, omdat zij het o.i. morgen tegen Onze Gezellen gemakkelijker zullen hebben dan V, V. B. tegen Bloemendaal. Om den H.V.B.-beker. Morgen wordt een aanvang gemaakt met de eerste ronde voor den H.V.B.-beker. De metst interessante ontmoeting lijkt ons die tusschen Beverwijk en Terrasvogels. We gevoelen wel wat voor een gelijk spel. Kinheim ontvangt Halfweg. Het komt ons voor, dat de Velsenaren een inzinking door maken, welke men tot het verleden tracht te doen behooren door steeds weer wijziging in het elftal aan te brengen. Onder de gegeven omstandigheden durven we op niet meer dan een gelijk spel te rekenen. D.E.M. trekt naar E.H.S. De Wijkers heb ben zich in de wedstrijden om den N.V.B.- beker van een goede zijde doen kennen, zoo dat we ze wel een kansje op de overwinning geven. REIKHALZEND ZIET ZIJ UIT..», Juffrouw luiwagen zie» reikhalzend uit noor .het moment waarop zij aan den slag kan •gaan. Zeepschaarschfe is een >an de grootste moeilijkheden, waarmede eerv propere huis vrouw thons te kampen heeft KLOKPOEDER .reinigt het huis van binnen en van buiten. N*2*0, mmwUEK „DE KLM" MtDMfe a WtfcMB Beslissingwedstrijd reserves. Morgen vindt op het Terrasvogels-terrein de eerste van de twee tusschen Stormvogels 2 en Kennemers 2 te spelen beslissingswed strijden plaats. Zoo men weet, werd Storm vogels het vorige seizSen kampioen van één der Res. 2e klas-afdeelingen, terwijl dit sei zoen Kennemers 2 op den titel beslag legde. Zooals uit de in dit seizoen gespeelde ont moetingen bleek, waren beide ploegen, als ze tegenover elkaar kwamen te staan, vrijwel tegen elkaar opgewassen, doch de Wijkers speelden constanter en werden daardoor zeer verdiend kampioen. We verwachten morgen de 3e spannende ontmoeting in dit seizoen tusschen blauw-wit en rood-zwart met als resultaat een gelijk spel of een overwinning-mst-één -doelpunt voor één van beide partijen. R.K, Zwemclub Dmuiden-Oost. Hoewel bet bestuur der R.K. Zwemclub IJmuiden-Oost in de achterliggende maanden slechts een beperkte activiteit ontwikkelde, bleven de gebruikelijke zwemuren gehand haafd. Nu het voorjaar echter zijn entree heeft gemaakt, blijkt er weer een toenemende in teresse voor het zwemmen te bestaan. De R.K. Zwemclub telt thans ruim twee honderd leden. De heer P. J. v. d. Broek, die vanuit Am sterdam nog steeds als voorzitter de belan gen der vereeniging behartigt, deelde ons in dit verband mede, dat er voor het a.s. seizoen diverse plannen worden uitgewerkt. Zoo be staat het voornemen om o.a. te Den Haag en Amsterdam in zwemwedstrijden tegen diverse zustervereenigingen uit te komen. Er wordt dan ook bijzondere aandacht besteed aan de training der leden. De opleiding voor de of- ficieele zwemdiploma's gaat normaal door, zoodat binnenkort een nieuw aantal candi- daten voor het examen in aanmerking komen DAMMEN Tijdens de simultaan-seance, die door den heer J. H. Meure te Santpoort voor de Dam club Stabiel werd gegeven, leverde de heer De Groot van de damclub der Politiesport- vereeniging Veisen een goede prestatie door als eerste zijn partij te winnen, waardoor hij op den uitgeloofden prijs beslag legde. SANTPOORT Na-uitreiking distributiebescheiden Maandag 17 April heeft de na-uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Santpoort-dorp en Santpoort-station plaats, waartoe men zich in de lokalen van het badhuis aan de Wüstelaan dient te ver voegen. De R.K.S.V. breidt zich uit. Gymnastiekafdeeling' gevormd. Dat er een goede gang van zaken bij de R.K. Sportvereeniging Santpoort is, komt tot uiting door de plannen, die het bestuur on danks de daaraan verbonden moeilijkheden heeft om de vereeniging veelzijdiger te doen worden. „Santpoort" beteekende voor velen tot dusver „voetbal", maar nu zal worden ge toond, dat er terecht van „sportvereeniging" kan worden gesproken. Vast staat reeds, dat er een gymnastiekafdeeling wordt gevormd en bovendien ligt het in de bedoeling bin nenkort ook aandacht aan honkbal en athle- tiek te schenken. Voor de plannen blijkt veel belangstelling te zijn. Het besluit om aan „Santpoort" een gym nastiekafdeeling toe te voegen, is in samen werking met de heeren-gymnastiekvereeni- ging Tavenu en de damesgymnastiekvereeni- ging D.O.S. genomen. Behalve de leden van beide laatstgenoemde clubs hebben zich in- tusschen reeds niet minder dan vijftig nieu welingen opgegeven. En de stroom van nieu we leden houdt nog steeds aan, zoodat er dagelijks aanmeldingen kunnen worden ver werkt. Naar wij vernemen zullen er een afdeeling voor heeren en jongens en een afdeeling voor dames en meisjes worden gevormd. Het is verheugend, dat het bestuur inziet, dat er van meet af aan op de juiste wijze moet worden aangepakt. Er zal voor een uitstekende leiding worden gezorgd. De turnliefhebbers kunnen zich. maar liefst zoo spoedig mogelijk, alsnog aan het secretariaat. Hoofdstraat 100 te Sant poort-dorp, opgeven. Simultaan-seance Stabiel Het bestuur van de Santpoorter damclub Stabiel streeft er steeds naar den leden zoo veel mogelijk afwisseling te bieden en hen het damspel steeds meer te doen waardeeren. Dat het hierdoor aan veler wensch voldoet is tot uiting gekomen tijdens de simultaan- ■séance van den heer J. H. Meure, dife uit stekend geslaagd mag worden genoemd. Sta biel heeft reden om er met voldoening op terug te zien. Niet alleen de leden, maar ook belangstel lenden waren in de gelegenheid hun krach ten met den heer Meure te meten. Er waren totaal zeventien deelnemers, die zich naar beste weten weerden, aangezien de heer Meure als stimulans een prijs beschikbaar had gesteld, voor hem, die het eerst zijn partij zou winnen. Het was de heer De Groot, lid van de dam club der Politiesportvereeniging Veisen, in wien de heer Meure het eerst zijn meerdere moest erkennen. Verder slaagde F. Bontebal van Stabiel er in op beide punten beslag te leggen. J. Jansen en E. Zuiderduyn van Sta biel brachten het tot remise. Na afloop van de séance hield de heer Meure nog 'n korte toespraak, waarin hij op het nut van dammen in vereenigingsverband wees en de niet-ieden dan ook opwekte zich bij Sta biel aan te sluiten. Vervolgens overhandigde hij aan den heer De Groot Springers „Dam- sleutel". Het was een prettige avond, zoodat een woord van lof voor de organisatie op zijn plaats is. Programma Terrasvogels. Zondag wordt een begin met de eerste ron de van den strijd om den H.V.B.-beker ge maakt. Terrasvogels komt hiervoor te 2 uur te Beverwijk tegen de gelijknamige club in actie. Het kan een interessante wedstrijd worden, waarin de Santpoorters zeker alles in het werk zullen stellen om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken^— Het tweede elftal van Terrasvogels speelt te 12 uur op eigen terrein vriendschappelijk tegen O.I.V. 1. De Terrasvogels-junioren gaan te 12 uur voor het spelen van éen vriend schappelijke ontmoeting op bezoek bij de D. E.K.-junioren. Hedenmiddag 4 uur is Terras vogels c gast van Haarlem g, welke wedstrijd voor de competitie geldt. BEVERWIJK Vestibuledieven in arrest. Het is de Haarlernsche politie gelukt een aantal personen te arresteeren, die zich aan talrijke vestibulediefstallen hadden schuldig gemaakt. Tijdens het onderzoek bleek, dat een 26- jarige inwoner van Haarlemmermeer op 10 Maart te Beverwijk had geopereerd. Een vestibulediefstal uit een perceeb>aan de Mee- rensteinstraat, waarbij twee damesmantels en een sjaaltje werden ontvreemd, kon hier door worden opgehelderd. Had de dief berouw? De bewoners van een perceel aan de Regu lierstraat deden dezer dagen een merkwaar dige ontdekking. Zij vonden n.l. op het erf hun eigen vloerkleed, dat op 20 Maart door onbekenden was gestolen, terug. Tooneeluitvoering V.V.V. Tijdens de tooneeluitvoering, welke de afd. Beverwijk en omgeving der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Vrijdag 21 April om kwart over zeven in het Kennemer Theater organiseert, zal het Ruys-Ensemble „Half om half", een blijspel in 3 bedrijven door Herbert Ertl, in de vertaling van J. C. v. d. Horst op voeren. De rollen worden vertolkt door Cor Ruys, Elly van Stekelenburg, Ben Aerden, Mies Elout, Anton Ruys, Rita Veth, Marjon Bollinger en Wim v. d. Brink. De regie berust bij Cor Ruys, terwijl Elly van Stekelenburg de decors verzorgde. CENTRALE STIERENKEURING VOOR NOORD-HOLLAND. Bedoelde keuring zal ditmaal worden gehouden te Hoorn op de Veemarkt, op Vrijdag 21 April des voorin. 9 uur. Aangeboden zuilen worden 138 éénjarige, 35 tweejarige en 23 driejarige en oudere stieren. Eventueele koopers worden aangeraden tijdig hun aankoopvergunningen aan te vragen bij de P. B. H. en hiervoor een schriftelijk bewijs te verzoeken, waarvoor dan blanco vergunningen ter Centrale Keuring aanwezig zullen zijn. Voor de Provinciale Commissie: D. KAAN Kz., Voorzitter. E. KOSTER Dz., Secretaris. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Het bureau van den armenraad te 's Graven- hage, Laan Copes van Cattenb. 20, is tijdelijk verplaatst naar het bureau van de F.I.O.M. Anna Paulownastraat 9, tel. 180896. De spreekuren van het bureau, alsmede die van de commissie tot bevordering van samen werking, van de commissie inzake onderhouds plicht en van de commissie voor tijdelijke ge zinsverpleging, worden gehouden op de gewone dagen en uren. De plaatselijke distributiediensten reiken in het tijdvak van 17 Lm. 21 April a.s. bij de inlevering van de bonnen ,,17 Beschuit" toewijzingen vooi beschuit uit voor een aantal rantsoenen, dat het dubbele bedraagt van dat waarvoor bonnen, wor den ingeleverd. Het is niet toegestaan bij de inle vering van de bonnen „17 Beschuit" rantsoenbon nen beschuit in te leveren. In verband hiermede dient de inlevering der bonnen ,,17 Beschuit" te geschieden met een apart ontvangstbewijs MD 242-03. Bij de inlevering van de bonnen „17 Be schuit" mogen de detaillisten restantbonnen „15 Beschuit" en „16 Beschuit" tezamen van ten hoogste 9 stuks inleveren. Voorts reiken de plaatselijke distributiediensten bij de inlevering van de bonnen „18 Beschuit" toewijzingen rijst of desgewenscht havermout uit. Deze bonnen dienen derhalve met een apart ontvangstbewijs Waar zijn die De 225 000 Nucrici a - fles schen, cUc nu leeg „overal in Nederland" aanwezig moeten zijn, kunnen met fijne Nutricia-babyvoeding worden gevuld. Geef Uw flesch terug! MD 242-02 te worden ingeleverd. Het is toege staan bij de inlevering van de bonnen „18 Be schuit" een restant van ten hoogste 39 bonnen „14 Beschuit" in te leveren. SINAASAPPELEN VOOR KINDEREN (4 t.m. 13 jaar). In verband met de beschikbaarstelling van si naasappelen op de met „Reserve C 28" .gemerk te bonnen der bonkaarten voedingsmiddelen zullen detaillisten van sinaasappelen worden voorzien door tusschenkomst van de plaatselijke verdeelkantoren van het bedrijfschap voor groente en fruit. Zij dienen de bonnen, welke zij van hun klanten ontvangen hebben, geplakt op opplakvellen op 14, 15, 17 en 18 April a.s. bij de plaatselijke verdeelkantoren in te leveren De aflevering der sinaasappelen aan het publiek zal zoo spoedig mogelijk geschieden. TOEWIJZINGEN BOTER EN MARGARINE. De plaatselijke distributiediensten reiken bij de inlevering van de voor margarine aangewe zen bonnen „17a boter" toewijzingen uit voor margarine. In verband met het feit, dal in de afgeloopen 2 weken geen bon voor margarine is aangewezen, kunnen tezamen met de bonnen ,17a boter'' ten hoogste 18 bonnen (negen rant soenen) „13 a boter" worden ingeleverd. Voorts reiken de plaatselijke distributiediensten bij de inlevering van de bonnen „17b boter" toewij zingen vet. uit, waarvan de linkerbovenhoek is afgeknipt. Met ingang van 17 April '44 geven de ze toewijzingen recht op het koopen van bak en braadvet of margarine. Tenslotte reiken de plaatselijke distributiediensten bij inlevering van de bonnen „reserve b 36", „c 36", „d 36", „e 36" en „20 b boter" toewijzingen voor boter uit. INLEVERING RANTSOENBONNEN DOOR RESTAURANTS enz. Zooals reeds bekend is dienen instellingen die in het bezit zijn van rantsoenbonnen „1/10 bo ter", .,1/2 kaas" of „1/2 vleesch", welke na 15 April a.s. niet meer geldig zijn, hierop, voor zoover zij bedoelde rantsoenbonnen niet met de genummerde bonnen bij de distributiediensten in de week van 16 t.m. 22 April a.s. kunnen in leveren. bij een detaillist de desbetreffende goe deren te betrekken. Nogmaals wordt de aandacht er cp gevestigd, dat de rantsoenbonnen gemerkt „15-4-44" onder geen voorwaarde kunnen wor den geruild tegen nieuwe rantsoenbonnen. Aan vragen hiertoe worden door het centraal distri butiekantoor niet in behandeling genomen. Daar de niet bij het C.D.K. ingeschreven instellingen uiteraard bovenbedoelde rantsoenbonnen niet bij de plaatselijke distributiediensten kunnen in leveren, dienen zij derhalve op alle in hun bezit zijnde rantsoenbonnen gemerkt „15-4-44" vóór of op 15 April a.s. bij een detaillist de desbetref fende goederen te betrekken. DISTRIBUTIE VAN GRUTTERSWAREN De plaatselijke distributiediensten reiken bij de inlevering van de bonnen „algemeen 084" (125 gram gort) en ..algemeen 085" (125 gram ge mengd meel) van 17 t.m, 21 April a.s. toewij zingen voor gort uit. Tezamen met de bonnen „algemeen 084" en „algemeen 085" kan een res tant worden ingeleverd van ten hoogste negen bonnen „algemeen 075". boekhoudingen 3EUSTINGADVIEZEN KgtRWSG 45 VTE L SfW-N REPARATIE 's Morg. gebracht, 's avonds gereed. Erkende Philips' Phi- lishave Reparateurs. FKIKéMA v/h Keiler Macdonald Jansweg 42 - Telef. 11828 Haarlem STENO, cLbles f 3.60. privéles f 6.65 p. maand. TYPEN, aanv. elke week. Dag- of avondles. CM. Opleiding Associatie dip!, clubl. f 4.60 p. maand. TJ TUUT GROENTEZADEN BLOEMZADEN POOTAARDAPPELEN KUNSTMEST BLOEMBOLLEN PEULVRUCHTEN (Alleen op bestelbon) Uitsluitend vastgestelde prijzen. Alle zaden onder controle der N.A.K.G. Voor onze vaste afnemers reserveeren wij: prei, postelein, andijvie, sjalotten en KUNSTMEST. BREEST'RAAT 3 B (Naast Luxor Theater) OUDE GRACHT 71 HAARLEM TEL 1451Z (Filiaal der N.V. van W. 3. Innemee en Zonen, Den Haag) Eerste Haarlernsche Begrafenis- Onderneming voorheen R. Smink KINDERHUIS VEST 29-35 HAARLEM Regeling van Begrafenis, Transport en Crematie in geheel Nederland. Speciaal rouwrijtuig op luchtbanden voor vervoer van overledenen naar Westerveld. Fa. D. Bais Jnz. en Joh. Bais Da Costalaan 56, Driehuis TAXATIES BEZETTINGSSCHADEN. HUURINCASSO in de gem. Veisen en Beverwijk. ALLE VERZEKERINGEN.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3