Maatregelen inzake luchtbescherming. Geïnterneerde burgers in Ned.-lndië. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch- Indië geïnterneerde burgers van Nederland sche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familie betrekkingen of van andere belanghebben den hier te lande niet worden opgespoord. Achter de nemen vindt men een korte aan duiding omtrent leeftijd en beroep. Denijs Carlo, 44, gepensioneerd; Denijs E. A. R. D. I., 41, gepensioneerd; Depon Paul, 50, planter; Hijnders Arnold, 55, gepensio neerd; Lehman Oesterman, 53, klerk; Leyte J. C., 43, ingenieur of machinist; Linden, H. H. F. van der, 18. student; Mendel Emanuel, 51, hotelhouder; Naafs J. T., 24, klerk; Nas- senstein P. J., 54, directeur; Naumann K. W„ 47, klerk; Nederkoorn J. A., 59, werkman; Nederveen J. A., 47, klerk; Nettekoven C. A. N., 18, student: Neujean F. H. J., 45 planter; Nieuwenburg W. F. van, 54, beheerder werk- Ioozentehuis; Nieuwenhuize Cornelis, 53, on dernemer; Nieuwenhuizen G. J., 52, hoofd opzichter; Nieuwenhuys T. A., 35, hoofd opzichter; Nieuwenhuyzen Kruseman Wil- lefn, 56, directeur; Nix E. C., 22, drukker; Noldus P. J. H„ 51, leeraar; Noordam Arend, 27, hoofd-opzichter; Noorduyn J. T. T., 46, directeur; Nooteboom C. M., 49, accountant; Nuvens J. C. H., 28, werkman; Nijpjes J. J., 30, klerk.' Nijsen H. A. M., 56, accountant; Odenwald, Meinhard, 54, klerk; Ohler J. G., 18, student; Oorschot Hendrik, 19, student; Oorsouw Mathijs van, 53, waker; Oosterom Nicolaas van, 49, directeur; Oosterop Popko, 55, directeur; Oosting Jan, 34, klerk; Oos- trom Soede H. E. van, 21, zonder beroep; Oostrom Soede T. E. L. van, 19, student; Ooyevaar N. A., 54, klerk; Oppenkamp Sy- dorius, 56, amanuensis; Oudshoorn Gijsber- tus, 26, hotelhouder; Oudshoorn G. J., 28, student; Oudshoorn G. J. senior, 51, pak huisopzichter; Oudshoorn Pieter, 55, kool man; Overdijk Marinus van, 52, portier; Overdijkink G. W., 38, klerk: Overeem Hen drik van, 57, directeur; Palfenier Hendrik, 58, klerk; Palte Willem, 45, Klerk; Pas Si mon van der. 59, matroos; Pasman Jacob, 51, opzichter; Patist A. C., 30, expert; Paulus Martinus. 61, gepensioneerd; Pauw Geraldus de, 53, klerk; Peeters E. F. M. J., 45, accoun tant; Perk L J., 47, gepensioneerd; Pesch G. A. H., gepensioneerd; Peters Gerrardus, 47, waker; Peters Willem, 60, waker; Pichel C. F., 32, werkman; Piepers D. J. A., 56, commissaris van politie; Piepers J. A., 53. kapitein; Pieters Dirk, 52, gepensioneerd; Pieters J. A., 60, chef postkantoor; Piller L. F., 20, student; Pimentel Emanuel, 33, adver teerder; Plassaer A. E., 59, gepensioneerd; Ploeg A. K. van der, 57, gepensioneerd; Ploeg Gerrit van der, 50. koopman; Plomp Jasper, 30, koopman; Poel M. A., 38, klerk; Pohlert W W., 18, student; Polman J. H. 19, student; Pompe van Meerdervoort A. J., 61, planter; Poortman H. A. J., 45. klerk; Poortman M. A.. 58, klerk; Popping J. J., 50, leeraar; Pos- ma Geert, 61, directeur; Pott E. G., 58, klerk; Poublon G. E., 40, hoofdopzichter; Priem W. C„ 44, drukker; Prosee A. B. D., 19, student; Pijl C. H., 19, student; Pijl J V., 18, student; Pijls H. G. M., 29, 4de machinist; Pijman F. R., 43, klerk; Quack R. B., 34, klerk; Quant W. F., 19, student; Quentin H. L. W., 51, chef; Quentin P. J„ 21, student; Raalten Marinus van, 38, koopman; Raamsdonk Jan, 42, Ie machinist; Raay M. H. E. van, 53. klerk; Raaymakers A. J„ 41, leeraar; Rade H. N., 55, hoofdopzichter; Radsma Lucas, 19, student; Raedt van Oldenbarneveld J. L. A., 19, student; Rambelje Karei de la. 37, klerk. Belangstellenden gelieven zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wenden tot de 5de afdeeiing van het informatie-bu reau van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr. Kuyperstraat 9, te 's-Gravenhage, onder op gave van zoo volledig mogelijke gegevens om trent naam, voornamen, geboortedatum, be roep, werkgever en laatstbekende adres der geïnterneerden. „SIGNAAL". Het hoofdartikel van de nieuwe uitgave van het tijdschrift „Signaal" (No. 5) is gewijd aan het Duitsche cultuurleven in de gebombardeer de gebieden. In een geïllustreerde reportage van 7 pagina's wordt aanschouwelijk voorge steld, dat de Duitsche wetenschap en cultuur sterker zijn dan. de terreuraanvallen. Het artikel van Giselher Wirsing „Parool Albacete" werpt een licht op het spel achter de coulissen in Algiers.Onder het motto „Waar gaat de mode naar toe?" worden op 3 pag. nieuwe modellen afgebeeld en besproken. Ook de aantrekkelijke opnamen van de bekende danseres Ilse Meudtner in haar woning zullen velen interesseeren. JUBILEUM TH. LEISING Op 1 Mei a.s. hoopt de heer Th. Leising, schrijver op het bijkantoor der P. T. T. aan den Schoterweg, te zijnen huize, Parkstraat 16, zijn 25-jarig ambtsjubileum bij het P. 7. T.-bedrijf te vieren. AGENDA WOENSDAG 26 APRIL Stadsschouwburg: „Pygmalion" (Zandv. ver. De Schakel), 7 uur. Muziekzaal Brinkmann: Lezing Piet Nieuw- dorp, 7.30 u. Gebouw H.K.B.: Variétéprogram ma, 7 uur. Rembrandt: Variété-program- ma. 2.30 en 7.30 u. Palace: „De stem van het woud" (14 j.) 2 en 8 u. Luxor: „De Spooktrein" <14 j.) 2.30 en 8 u. Frans Hals: „Eva begaat domheden" (alle leeft.) 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Millionnair tegen wil en dank" (18 j.) 2.30 en 8 uur. DONDERDAG 27 APRIL Groote Kerk orgel bespeling George Robert, 3-4 u. Stads schouwburg: dansavond Desta en Menen, 7.30 uur. Bioscopen: zie Woensdag. Gem. Concert zaal: Bach-Handelconcert, 7.30 uur. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R, Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. O vermeer H'stede. Buiten land: j. c. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J E van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om- men, Heemstede. Voorschriften voor de bevolking. Ter uitvoering van de luchtbescherming zijn voor het geheele land o.m. de volgende voorschriften vastgesteld, die uitvoeriger in alle gemeenten door aanplakken bekend zullen worden gemaakt: Personen, die zich in de open lucht be vinden, moeten zich onmiddellijk in de eventueele aanwezige schuilplaatsen bege ven of op andere wijze in gangen van hui zen e.d. dekking zoeken. In woningen of andere gebouwen moet onmiddellijk de veiligste plek in dat ge bouw worden opgezocht. Het verblijf in de openlucht is bij lucht alarm of luchtaanvallen en bij het schieten van het luchtdoelgeschut verboden, be halve voor bepaalde, in de volledige voor schriften genoemde groepen. Voertuigen, van welken aard ook, moeten halt houden en zoo opgesteld worden dat verkeer daardoor niet belemmerd wordt. De inzittenden der voertuigen moeten zich in schuilplaatsen begeven of op andere wijze dekking zoeken. Bewoners van woonhuizen en andere ge bouwen zijn verplicht bij luchtalarm of luchtaanvallen menschen, die op straat zijn, in hun huizen of woningen op te nemen, wanneer geen openbare schuilplaatsen of daartoe geschikte andere schuiigelegenhe- den in de onmiddellijke nabijheid liggen. Het is verboden op de daken te klimmen, uit ramen of deuren naar buiten te zien of zich aan ramen of deuren op te houden. Huizen en woningen, welke tijdelijk ver laten worden, moeten teneinde de gevolgen van luchtaanvallen te kunnen bestrijden, steeds toegankelijk blijven. Waar dit, zonder de verduisteringsmaat regelen te schaden, kan geschieden, moeten bij luchtalarm of luchtaanvallen de ramen geopend worden, teneinde in het geval van een luchtaanval glasschade door luchtdruk enz. te vermijden. Gordijnen en overgordijnen moeten op zij geschoven worden teneinde het voortplan ten van brand via naar buiten wapperende gordijnen te voorkomen. Gaskranen moeten niet bij luchtalarm, maar zoodra het luchtdoelgeschut begint te vuren of zoodra bommen vallen gesloten worden. De hoofdkraan van de waterleiding moet onder alle omstandigheden open blijven. Zonneschermen, welke eventueel uit hangen, moeten bij luchtalarm worden op gehaald. Wanneer tengevolge van luchtaanvallen een begin van brand ontstaat, is ieder ver plicht dezen brand in de bij hem in gebruik zijnde vertrekken onmiddellijk te bestrijden Iedereen is verplicht op vordering van de politie of van de organen van de luchtbe scherming hulp te verleenen ter bestrijding van de door luchtaanvallen ontstane schade Deze verplichting tot hulpverleening blijft ook dan, wanneer men daartoe niet in het bijzonder wordt opgevorderd, onver minderd bestaan. De zolders of bovenste verdiening van openbare en particuliere gebouwen moeten worden opgeruimd. Alle hoeken der bedoel de ruimten moeten gemakkelijk bereikbaar zijn. In alle openbare en particuliere gebouwen moeten thans reeds o.m. de volgende lucht beschermingsmaatregelen getroffen worden: In alle vertrekken van het dak tot in den kelder, moet in voldoende hoeveelheid zand en bluschwater gereed gezet worden. De normen hiervoor worden in de bekendma king genoemd. In elke woning en elk gebouw moet lucht beschermingsmateriaal aanwezig zijn, dat eveneens wordt opgesomd. Kelders, die als schuilplaats zijn te ge bruiken moeten zoo goed mogelijk als zoo danig worden ingericht, waarvan aan den plaatselijk luchtbeschermingsleider kennis moet worden gegeven. Zolders, welke niet als woonruimte ge bruikt worden, moeten, teneinde de uit werking van brandbommen tegen te gaan bedekt worden met een 5 centimeter hooge laag zand of gedroogde aarde, wanneer de zolder het gewicht dragen kan. Ten einde in de benoodigde hoeveel heden zand te voorzien stelt de gemeente zand in voldoende hoeveelheid ter beschik king. Dit zand mag uitsluitend voor de bo- venaangegeven doeleinden worden benut. De politie zal de getroffen maatregelen in gebouwen en woningen controleeren en in het algemeen belang met alle gestrengheid tegen nalatigheden optreden. STADSEVANGELISATIE De jaarlijksche conferentie-dagen van de Stadsevangelisatie zijn vastgesteld op 2, 3 en 4 Mei. Als sprekers zijn uitgenoodig-d de heeren A. F. Besselaar, A. Vries, W. Akse, J. Pereboom en F. van der Horst. NIEUWE UITGAVEN. Wilhelm Busch: „De vrome Helena" (Uit geverij „Westland, Amsterdam). In de reeks vertalingen van Wilhelm Busch is thans ook een der bekendste geschriften van den vermaarden dichter-filosoof versche nen, n.l. „De vrome Helena". De streken van de schijnheilige Leentje laten zich in deze versie vlot lezen, maar of de vertaler overal de expressie en de satyre van het origineel heeft weten te benaderen is een tweede. Busch' beroemd aphorisme aan het slot: „Das Gute, dieser Salz steht fest, ist stets das Büse was man lasst", wordt hier vertaald met: „Want het goede, inderdaad, is het niet-doen van het kwaad", hetgeen aanvaardbaar is. Maar wat te denken van de daarop volgende strofen: „Ik zondig nooit! O, ho-maar, ho! Neen, Godzijdank! Ik ben met zoo!" („Ei ja! da bin ich wirk- ®en.ni gottseidank, ich bin nicht so Men krijgt den indruk, dat de ver taler (of vertaalster) zich er hier met een Jantje-van-Leiden afgemaakt heeft. Busch' geestige teekeningen (180 stuks!) zijn bij den tekst opgenomen. H. Voskuil. Beethoven-Cyclus. Rotterd. Ph. O. onder leiding van Eduard Flipse. De naam Beethoven blijft toch maar steeds het tooverwoord dat in staat is drommen van muziekliefhebbers naar de concertzalen te lokken. Zou het alleen de kunst zijn van dezen componist, die de menschen trekt; of is het ook zijn eeniger- mate geromantiseerde persoonlijkheid? M.i. is het de vereeniging van beide elementen, die trouwens bij dezen grooten omwente- laar der toonkunst onafscheidelijk zijn. Im mers de objectiviteit is bij Beethoven vol komen uitgeschakeld; de middelen om te musiceeren mogen dan dezelfde zijn als die van zijn voorgangers, zooals hij ze echter aanwendt zijn ze doorademd en bezield door zijn persoonlijkheid, door zijn subjectief ge voel. Men hoort in zijn muziek een mensen spreken, een mensch van den nieuweren tijd, wiens taal en sentimente.n ons nog al len eigen zijn. En al spreekt hij over zich zelf, men wil graag naar hem luisteren, om dat het alles uit een diep gemoed komt en den indruk geeft levenswaar te zijn. En bovendien, hij is een krachtfiguur, die met open vizier strijdt tegen duistere machten in en rond hem, en die triomfantelijk weet te zegevieren; wat niet minder de menigte boeit. Men ziet er meestal dien anderen ka raktertrek van zijn wezen, zijn uitgelaten vroolijkheid, zijn drastischen humor voor voorbij. Maar hoe en waarom dan ook. Beet hoven geniet een belangstelling, die in iedere nieuwe generatie weer wortel schiet. Een overvolle zaal kwam dit op dezen eer sten avond van den gebruikelijken voor- jaars-Beethoven-cyclus andermaal bevesti gen. En het dient gezegd, dat de uitvoering van het Rotterdamsch Philharmonisch Or kest, onder directie van Eduard Flipse, als mede de prestatie van den solist Theo van der Pas, stof te over gaven om deze popula riteit nog te doen groeien. Het orkest opende met de Coriolan-ouver- ture, wier tragisch karakter door Flipse overtuigend geaccentueerd werd. Van der Pas speelde het Vierde Concert (G gr. t.) met de gaafheid en de bezinning, die wij van hem kennen. Maar wanneer van dit prachtige werk een zoo rijke charme, een zoo treffende dramatiek, een zoo mee slepende blijheid uitging, dan was hef toch ook mede in hooge ruate te danken aan de uitnemende verzorging van de orkestparti tuur. Ten derde bood Flipse een uiterst boeien de. gezonde interpretatie van de beroemde Vijfde Symphonie, die, in zulke condities gehoord, een ongemeene kracht openbaart. JOS. DE KLERK Expositie „De Onafhankelijken". Stedelijk Museum, Amsterdam. Tot de aantrekkelijkste inzendingen op de voorjaarstentoonstelling van „De Onaf hankelijken" behoort ongetwijfeld het werk van Kreel Daamen, die o.a. een prachtige „Boerenkermis" exposeert, een voorstelling die herinneringen wekt aan het onvergan kelijke penseel van den „Boeren-Brueghel". Van dit tafereel gaat een fascineerende kracht uit en Daamen heeft de forsche boe- rengestalten, die bij een ouderwetsch „pie rement" een dans uitvoeren, blijkbaar scherp bestudeerd. Een schilderij, dat de moeite van een nauwkeurig bezien volko men waard is en waarin ook de humor haar aandeel heeft genomen. Van J. Ouwersloot, wiens neo-realisti- sche kunst den laatsten tijd op den voor grond is getreden, zien we ditmaal een ijs tafereel, dat zich in het bezit bevindt van het Haagsche Gemeente-Museum. Ouwer sloot legt hier een orgineele visie en een goede techniek aan den dag, maar jammer is, dat hij in zijn figuren niet altijd even gelukkig was. Karakteristiek als steeds is het werk van R. Kimpe. Met genoegen beschouwt men zijn Zeeuwsche boeren en boerinnen in hun fleurige kleederdracht. De lichtelijk starre gelaatsexpressie der onderscheidene figu ren blijft een eigenaardig kenmerk in het werk van dezen kunstenaar. Een landschapsschilder van talent is Mijndert van den Berg. In zijn fijne tafe- reelen uit het Hollandsche waterland her leeft een gezond en frisch impressionisme. Typisch is wel, dat men op dezelfde ex positie een herontwaken van het romanti sche landschap waarneemt en wel in Frans Huysmans' „Jachtseizoen". Een derden vorm vindt men in de landschappen van El- bert Hooyberg. Deze laatste vertegenwoor digt in zijn gedetailleerden qua kleur nogal harden schildertrant de groep der nieuw-realisten. Van de bloemenschilders noemen wij in het bijzonder Filarski („Maiskolven") en Machiel Brandenburg -(„Primula"). In deze categorie is ook onze eigen stad hoe kan het ook anders goed vertegenwoordigd en wel met werken van R Gerbrands en Alb. Arens. Het teere tooneel met het doode rood borstje door Gerrit de Jong, P. Spijkers' le-ï vendige teekeningen van oud-Amsterdam en de stillevens van Toon van den Muysen- berg, Adr. Timmers en Alb. Loots mogen in dit beknopte overzicht tenslotte niet achter wege blijven. HERM. VOSKU.IL. TWEEDE AVOND BEETHOVEN-CYCLUS. Vrijdag a.s. geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging het 2de concert van de Beethoven Cyclus, dat verzorgd zal worden door het Res.- Orkest onder leiding van Toon Verhey. Het orkest cpent het concert met de Zesde Syrr.phor.ie in F gr. terts „Pastorale". Na de pauze ze! de solist Willem Andriessen, piano, met orkestbegeleiding het 5de pianoconcert in Es gr. terts uitvoeren. FAILLISSEMENTEN. Door het verbindend worden der uitdeelings lijst is geëindigd het faillissement van: H. Ouëndag, voorheen leider bij de luchtbe scherming, Voorduinstraat 49, Haarlem. Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. Oily Folge Fonden en Paul Niessing Sonatenavond. Onder auspiciën van de N. D K. G. ga ven Dinsdagavond de violiste Olly Folge Fonden en de pianist Paul Niessing een Sonatenavond, waarop ten gehoore gebracht werden Mozart's Bes gr. t. K. V. 454, Beet hoven's c kl. t. op. 30 no. 2 en de Sonate van Franck. Het eerste nummer van dit in teressant programma is het fameuze stuk dat Mozart componeerde voor een Italiaan- sche violiste en met haar voor 't eerst op een publiek concert in tegenwoordigheid van keizer Josef II uitvoerde, vóór dat de belangrijke klavierpartij op schrift vastge legd was; waaruit blijkt hoe de geniale componist zijn werk compleet in het hoofd klaar had alvorens hij het opschreef. Dit feit heeft een te grootere beteekenis, ver mits het een uitgebreide compositie betreft van hooge aesthetische waarde, waarin de pianopartij zeer belangrijk is en het even wicht tusschen de concerteerende elementen als een klassiek model mag gelden. De Sonate in c van Beethoven geniet on der het tiental, dat de meester ons naliet, een bijzondere voorkeur om haar boeiende pathetiek, haar domineerende kracht, haar martiale stuwing en haar humor. De betee kenis van de toonaard c moll die blijkbaar voor Beethoven een specifieke karakteris tiek bezat, openbaart zich ook in dit werk. En wat een heerlijk meesterstuk de eenige Sonate van Franck is, maar ook wat zij vergt aan techniek en muzikaliteit, weet ieder die geen vreemdeling in ons muzikaal Jeruzalem is. De uitvoering van de drie sonates stond niet op gelijke hoogte, al kon van alle ge zegd worden dat zij technisch verzorgd was. Maar de broze Mozart wordt zoo gauw zeer gedaan door een te sterk accent of een min der schoone sonoriteit; en Beethoven's be zielde kunst met haar geweldige stijgingen en haar snikkende verstillingen verdraagt een warmer temperament, een inniger ex pressie dan de violiste doorgaans er aan verleende. Maar in het werk van César Franck werden nagenoeg alle wenschen door de beide concertanten bevredigd. Mevr. Olly Folge Fonden speelde met gloed en overtuiging; Paul Niessing gaf haar in dezen niets toe en bovendien verdiende hij een extra compliment voor de verbluffend rake realisatie van zijn lastige partij. JOS. DE KLERK. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Donderdag de beurt aan het restant van de letter H vanaf Hon, I en J. tot en met Jong. „HET TEHUIS VOOR DAMES" EN „MARIA STUART". In den Stadsschouwburg wordt door het Amsterdamsch Tooneel op Zondagmiddag a.s. een herhaling gegeven van Het Tehuis voor Dames, comédie van Axel Breidahl, en op Zondagavond a.s. van Schiller's Maria Stuart. KLEEDINGSTUKKEN GESTOLEN. Bij een inbraak in de Slachthuisstraat zijn drie damesmantels, een japon, een laken, een sloop, een damestasch, en 2 portemonnaies inhoudende 10.gestolen. RESTAURATEUR VROEG TE VEEL VOOR EEN MAALTIJD. Tegen een restaurateur te dezer stede is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij den prijs van een maaltijd verhoogd had. 35 K.G. TARWE GEKOCHT. Wegens het koopen van 35 Kg. ongemalen tarwe tegen 'een te hoogen prijs, heeft de economische afdeeiing der politie proces verbaal opgemaakt tegen een Haarlemmer. EEN PAARD VERHANDELD. Drie personen, een verkooper, een kooper en een bemiddelaar zijn bekeurd, omdat zij te dezer stede een paard verhandelden. HAARLEMMER SLACHTTE EEN PAARD. Voor den economischen rechter had zich Woensdagmorgen te verantwoorden H. Schoen, die te dezer stede een paard had ge slacht. Na zijn aanhouding heeft hij een maand en tien dagen in voorarrest gezeten. Bij het bepalen der straf hield de rechter hiermee rekening en veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest. K. Mantel had zeven tig kilogram paardenvleesch gekocht en W. de Jong een groote hoeveelheid. Dezen wer den veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand met aftrek van den gelijken tijd in voorarrest doorgebracht. CONCERT CORRY KOPPEN—JAN HOEBEN UITGESTELD. Het concert dat hedenavond in de tuinzaal van het Gemeentelijke concertgebouw te Haarlem, onder auspiciën van de Haarlem sche Orkest Vereeniging, door de pianiste Corry Koppen en den violist Jan Hoeben gegeven zou worden, moet wegens een ern stige griepaanval van den heer Hoeben, wor den uitgesteld tot Woensdag 3 Mei a.s. RADIO.PROGRAMMA DONDERDAG 27 APRIL 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Boerenkapel Adolf Bosl. 7.00 BNO Nieuws 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Morgenconcert. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Symphonisch concert. 9.45 Godsd uitz. 10.00 Melodisten cn gram.muz. 11.00 Gestal ten uit de Duitsche letterkunde van vandaag. 11.15 Zang en piano en 2 piano's. 12.00 Almanak. 12.15 Orgel en zang. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Werkpauzeconcert. 14.00 Oud-vaderlandsche folkloristen vi. 14.15 Salon orkest. 15.00 Zang en piano. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Ork. Gerard van Krevelen cn soliste. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Theo Uden Masman. 17.30 Nieuws in een notedop. 17.40 Kwartet Corduwener. 18.00 BNO Persoverzicht. 18.05 Koren en aria's uit Italiaansche opera's 18.45 Brandende kwesties. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 21.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 19.15 Concertgebouwork. en Branka Musulin, piano (i. d. pauze: Voor de luisteraars, die graag lezen). 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Cellosoli met orgelbegeleiding. 22.30 Papu- lair orkestconcert m.m.v. Miliza Korjus. 23.30— 24.00 Orgelconcert.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2