z X X Z GS bt Z O O O GS ADVIEZEN"-^S>. VOEDINGSRAAD H U U W *3 GS s Beethoven-Cyclus. Residentie-Orkest o.l.v. Toon Verhey. De tweede avond van den Beethoven-cyclus bracht de Symphonie no. 6, de z.g. Pastorale, een vriendelijke idylle, geschreven met wat toegeeflijkheid aan den geest van den tijd, die van descriptieve effecten hield; een stuk dat een ontspanning beteekent na de geweldige innerlijke worstelingen, waaraan de Derde en de Vijfde hun ontstaan te danken hebben; maar met dat al toch ook een echte Beethoven een stuk van Beethoven als gewoon mensch en als groot scheppend kunstenaar tevens. Want in het Scherzo (dorpsdans en onweer) gaf hij een meesterwerk van beschrijvende muziek, dat alle voorgaande van een gelief den kunstvorm overtrof en de deur dicht deed voor later, althans wat het onderwerp betreft. Beethoven putte hier met zijn grappige humor en zijn machtig kunnen een genre uit. Als ge woon mensch, zeg ik, vinden wij den kunste naar te midden der natuur en te midden van andere gewone menschen, even onproblema tisch als zij, één met de aarde en afhankelijk van de elementen. Hij zoekt en vindt in het geval de simpel-poëtische stemmingen, en zonder deze op te schroeven geeft hij zijn in drukken weer. Wie er meer achter zoekt, ver beuzelt zijn tijd. De uitvoering van het Residentie-Orkest, onder leiding van Toon Verhey, was duidelijk gedétailleerd en vooral prachtig van stuwing in den dans der boeren en in het onweer. De nadrukkelijkhefd van het motievenspel remde echter wel wat te veel den gang van het too- neel aan de beek en veroorzaakte enkele rhythmische schommelingen. Bovendien was de reprise van het Scherzo niet erg gelukkig. Overigens een mooie verklanking. En daarna hoorden wij weer eens met wel gevallen de gezonde, levenskrachtige inter pretatie van Willem Andriessen van het vijfde pianoconcert, dat energieke stuk van den krachtmensch Beethoven, die in momenten van verstilling als 't ware adem schept om daarna weer met bewustheid en beheerscht geweld voorwaarts te schrijden. De jeugdige kracht van Andriessen, gepaard aan zijn in nerlijk rijpe bezonnenheid, gaven het stuk wat het noodig heeft om als chef d'oeuvre te schitteren; en Toon Verhey kwam met zijn orkest in niets te kort om het werk van den solist een waardige omlijsting te geven. JOS. DE KLERK. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan het restant van de letter K vanaf Kot en La tot en met Liet. KUNSTHISTORISCHE VOORDRACHTEN DR. A. VAN DER BOOM De kunsthistoricus Dr. A. van der Boom zal Woensdag 10 Mei in de Muziekzaal van Brinkmann met een nieuwe reeks beginnen Op 10, 17 en 26 Mei zal hij, aan de hand van talrijke lichtbeelden, spreken over de etsen van Rembrandt; op 1 en 7 Juni wor den de bouwgeschiedenis van het Louvre te Parijs en het Louvre als museum be handeld, waarbij een aantal van de voor naamste kunstwerken, beelden en schilde rijen, zullen worden vertoond. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. De Commissie inzake Huishoudelijke Voor lichting, die in de Schouwburgstraat no. 49 een bureau heeft geopend, geeft in de demon stratiezaal achter het bureau eiken Dinsdag middag van 24 uur een kookdemonstratie met filmvoorstelling, waar de huisvrouwen in de gelegenheid worden gesteld inlichtin gen te vragen op elk huishoudelijk gebied en zich tevens kunnen opgeven voor de bekende kook- en naaicursussen aan de Huishoud scholen BEROEPINGSWERK. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Overschie M. C. Koole, te Broek op Langendijk. Geref. Kerken. Beroepen te Drachtenfvac. D. Ringnalda) J. Kopps te Ommen. De Bedelstudent. De Haarlemsche Operette Vereeniging „Johann Strauss" deed met Millöcker's Bettelstudent een keus die haar alleszins goed lag. De melodick dezer populaire operette verdient het stellig dat zij zoo goed verzorgd wordt als thans onder Frans Pielage ge schiedde. Het doet den heelen avond wel dadig aan dat er zoo correct zuiver, en ook zoo muzikaal gezongen werd. Naar den zang van Gravin Laura (mevr. Truus Morien Blom) en haar partner de student Stefan (Bert v. d. Born) werd men niet moede te luisteren. Een mooi pendant voor dit klan kentafereel vormde hef duo mevr. Ali v d. Graas—Zwart (als Christina) en Bart Tanger man (de student Joseph). Een derde paar, dat aan elkaar gewaagd is, vormden overste Ollendorff (Joh. te Haar, bij wien ook de regie berustte) en Graaf Mikosch (Joop Stren- gers). Eerstgenoemde bezit een fraaie volu mineuze basstem, die hem ook bij zijn spel uitbeelding uitnemend te stade komt. Beiden bezitten een levendig temperament, waar door zij, ook in samenwerking met andere spelers, geheele scènes droegen. Ook Joop Dubbe (als de cipier Enterich) bleek een goede speelkracht. Tevens waren de kleine rollen zonder uitzondering goed bezet. Wat wil men meer, wanneer de voor dracht los en vlot, de uitspraak correct is En dan de koren. Rekent men het feit, dat er niet voortdurend het vereischte contact was tusschen podium en orkestbak, niet te zwaar, dan kon men ook aan dien koorzang (hoe zuiver klonk die) oprechte vreugde heb ben. En behalve aan de sterk opgezette fina les, wie denkt er niet aan dat innig mooie bruidskoor, en vooral ook aan de bruids scène met het schoentje. Ja, er is in Mil löcker's jeugdig-frissche werk veel te bele ven. Dat er twee malen door te weinig con tact tusschen podium en orkest een conflict dreigde, baart geen verwondering bij uit den aard zoo weinig podiumroutine. Frans Pielage liet het bij een dreiging en bracht het geheel spoedig weer in 't gareel. Het orkest had goede spelkwaliteiten, en omdat een Pielage de partituur steeds in het hoofd heeft inplaats van het hoofd in de partituur, ontstaan er die mooie ensembles van stem men en instrumenten, waarbij de waarde van deze muziek te sterker uitkomt. Men kan voorts nog zeggen, dat niet alleen door de goede verzorging de spelers, maar ook de hoorders bevredigd zijn. Als een uiting van dank (ook aan het ballet van Leny v. Tricht) mocht dus gelden de rijke bloemenhulde, gebracht aan alleVi die door bijzondere pres taties meewerkten aan het welslagen van dezen belangwekkenden avond. G. J. KALT. Goederenstation veertig jaar. De spoorlijn HaarlemRotterdam onderging veertig jaar geleden belangrijke wijziging. Tusschen het station en de Brouwersvaart werd de baan opgehoogd en aan het einde van de Westergracht verrees een goederenstation van de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaat schappij. Dinsdag 2 Mei is het veertig jaar ge leden, dat dit station in gebruik werd geno men. In den loop der jaren is deze afdeeling van het Haarlemsche spoorwegbedrijf een be langrijk gedeelte geweest, omdat daar de meeste goederen aankwamen en gelost wer den. Den laatsten tijd is het vrachtverkeer in groote mate verminderd, waardoor er niet meer zoo'n groote bedrijvigheid heerscht als vroeger, toen tallooze sleeperskarren en later auto's het emplacement opreden. Ook heeft de nabij gelegen haven een rol gespeeld bij het verkeer. Bij de plannen tot ophooging van de spoorbaan is vele malen gesproken over ver plaatsing van het goederenstation naar den Waarderpolder, een geschikte omgeving, om dat daar vele industrieën gevestigd zijn. Zoo ver is het niet gekomen en het ziet er naar uit, dat de Westergracht nog vele jaren het cen trum zal blijven van het belangrijke goederen verkeer. Verduisteren van 9.00 tot 6.15 uur Spoorwegovergang aan den Zijlweg verdween. Veertig jaar geleden reed de trein over het viaduct. Veertig jaar geleden was de Zijlweg een landelijke weg, welke veel gebruikt werd door hen, die in Overveen woonden of op Zater dagen en Zondagen een wandeling maakten in de prachtige omgeving. Vooral in het voorjaar was het op dezen weg een groote drukte, want langs beide zijden stonden vele bloembollen- velden in bloei, zoodat de wandelaars niet zoo ver behoefden te gaan als tegenwoordig. Tot en met de maand April van 1904 kon het gebeuren, dat de wandeling op den Zijlweg even onderbroken moest worden bij den spoor wegovergang, welke niet ver gelegen was van de plaats, waar nu het viaduct is. Hieraan kwam in die dagen een ver andering door den bouw van een viaduct nabij de Duvenvoordestraat. Op 22 April 1904 reed de eerste trein over de nieuwe lijn en over het viaduct en een week later, dus van daag veertig jaar geleden, reden alle treinen over de verhoogde baan en de overweg kwam daardoor te vervallen. In den loop der jaren is gebleken, dat de bouw een aanzienlijke verbetering voor het verkeer beteekend heeft. Inmiddels zijn er tallooze woningen gebouwd, straten aangelegd, zoodat velen onder het via duct doorgaan. Jammer is het, dat de ophoo ging van het verdere gedeelte van de spoor lijn, n.l. van de Brouwersvaart tot Heemstede geen doorgang heeft gehad, want de talrijke bewoners uit Haarlem Zuid-West ondervinden veel vertraging door het drukke treinverkeer bij de Westergracht en Pijlslaan. De distributie van textielgoederen. Luiers. Op de kleedingkaarten voor babies (V. 615) kunnen bij den handel op de met de cijfers I, II, III en IV bedrukte extra bon nen luiers worden gekocht en wel 3 luiers of stof daarvoor op elk dezer bonnen. Op het oogenblik bestaat er gebrek aan luiers. De verwachting bestaat, dat binnenkort de aflevering vlotter zal verloopen. Daarnaast bestaat de regeling der baby-pakketten, welke worden beschikbaar gesteld ten behoeve van eerstgeborenen, of van babies, die 5 of meer jaren na de laatste bevalling worden geboren. Deze baby-pakketten bevatten o.a. 12 luiers. Het baby-pakket moet worden beschouwd als een aanvulling ten behoeve van die gezin nen, waarvan aangenomen kon worden, dat practisch geen voorraad meer aanwezig zou zijn. In tegenstelling met de gezinnen, waar de laatste 5 jaar eenmaal dan wel verschillende keeren een geboorte plaats vond en waar van (een) vorige geboorte()n nog luiers over wa ren gehouden, waren doorgaans die gezinnen, waar gedurende de laatste 5 jaar geen baby werd geboren, niet meer in het bezit van dit onontbeerlijk artikel. Huwelijk en geboorte. In verband met de huidige nijpende schaarschte kunnen bij huwelijk geen lakens en sloopen meer door de distributiediensten worden verstrekt. Wat betreft de mogelijk heid tot aankoop van wieg- en ledikant- benoodigdheden voor pasgeborenen, diene. dat de vergunningen voor een babyuitzet moesten worden verminderd als gevolg van den nood der tijdsomstandigheden. DIAKOON R. VAN DAM OVERLEDEN Te Nunspeet is in den ouderdom van 82 jaar overleden de heer R. van Dam, die de eerste en oudste diakoon in ons land was. Hij is werkzaam geweest op de inrichting „Meer en Bosch", te Heemstede en werd 10 Mei 1891 in de Ned. Herv. Kerk te Heem stede als diakoon ingezegend. Na eenigen tijd op „Meer en' Bosch" te hebben doorge bracht, werkte Diakoon van Dam in het Diaconiehuis te Meppel. Daarna vestigde hij zich te Nunspeet. Herbert Gille. De Führer heeft aan SS-Gruppenführer und General-leutnant der Waffen-SS, Herbert Gille, commandant van de SS- pantserdivisie „Wiking" als 12den soldaat van de Duitsche weermacht, het eiken loof verleend met de zwaarden en bril- lanten, jjehoorende bij het ridderkruis van het IJzeren Kruis. SS-PK. „Jullie divisie-commandant heeft de brillanten gekregenzoo zei een onderoffi cier tegen zijn buurman, den langen Neder landsehen rottenführer van de SS-pantserdivi- 6ie „Wiking", die sedert de verbitterde wor steling om Kowel in het hospitaal ligt. „Hoe is hij eigenlijk, die commandant van jullie? Hij moet toch wat gepresteerd hebben wan neer hij als eerste van jullie de brillanten krijgt." „Weet je, hij was den geheelen tijd bij de „Wiking", eerst bij de artillerie. Ik hoorde voor het eerst iets van hem, toen wij aan den Don lagen. Hij ondernam met een gevechts groep een aanval. Hij kreeg het ridderkruis. In April 1943 loste hij onzen ouden Gruppen- führer Steiner af en werd divisiecommandant. Aanvankelijk maakten wij een kalmen tijd door. In Juli begon het. Srediny, Petropol, An- drejefka, Solaja Dolino, daar beneden bij Isjoem. Wij zagen den ouden niet veel, maar hij was overal. Hij was hard, onze comman dant. In Augustus werden wij reeds bij Charkof in den strijd geworpen. Bij Klenowoje-WaLki, enz. Telkens wanneer het hachelijk was, dook plotseling de commandant op. Rustig en koel bloedig beheerschte hij de moeilrjkste situatie. Hij was nooit opgewonden. Verdraaid kalm was hij. Zenuwen heeft hij niet, onze com- Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem, CheV van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: A. Overmeer H'stede. Buiten land: J. c. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. mandant. Tijdens de groote distancieeringsbe wegingen vormden wij de achterhoede en aan den Dnjepr gingen wij tenslotte in stelling Bij Poltawa werd ik gewond. Kameraden ver telden mij, dat wij ons er zonder groote ver liezen doorheen hadden geslagen, omdat wij verstandig geleid werden. Wij verheugden ons toen hij daarvoor in November het eikenloof kreeg. Korten tijd later kreeg ik tezamen met twee Noren en een Deen bevel mij bij hem te mel den. Dit gebeurde omdat iets met de onder steuning van onze gezinnen thuis niet in orde was. Ik had het gerapporteerd. Hij was zeer vriendelijk en vroeg mij nauwkeurig naar mijn familieomstandigheden. Hij beloofde, dat de kwestie zoo -spoedig mogelijk geregeld zou worden, maar ik' had nooit gedacht dat hij er tijd voor zou hebben om zich met zulke baga tellen als mijn familieomstandigheden, bezig te houden. Hij is prima, de oude. Eind Januari werden wij ten Westen van Tsjerkassy omsingeld. Het was wel het ergste wat ik in twee en een half jaar tijd in het Oosten heb medegemaakt. Maar wanneer de toestand hopeloos scheen bij Olsjana, bij Go rodistsje, bij Korsoem, bij Chabranofka kregen wij van onzen commandant te hooren: „Ik kom zelf". Hij was steeds tot het laatst bij ons, anders had hij beslist niet de zwaarden gekregen. Drie weken later moesten wij door breken naar Kowel. Onze commandant was daar. Als commandant van de stad was hij per vliegtuig daarheen gegaan en Kowel hield stand tot wij kwamen. Dat was een strijd tot wij de stad bereikt hadden, maar wat denk je, dat die kleine bezetting gepresteerd heeft? Toen wij in de stad kwamen, bespeurden wij dezelfde kalme stemming vol vertrouwen zoo als in het omsingelingsgebied van Tsjerkassy. Dat is Gille, de frontofficier, het harde voor beeld voor zijn mannen. Hij is vol toewijding en hij bezit het onbeperkte vertrouwen in zijn Germaansche vrijwilligers. Pas in de afgeloo- pen negen maanden heeft hij de gelegenheid gehad zijn capaciteiten als leider te toonen. Met.de groot-Germaansche pantserdivisie „Wi- king" heeft de 47-jarige Herbert Gille, in Gan- dersheim in den Harz geboren, als leider, als strateeg, en als soldaat laten zien wat hij waard is. Bij Isjoem begon zijn victorie, die bij Charkof nog toenam evenals bij de groote distancieeringsbeweging, toen zijn divisie de achterhoede vormde. Bescheiden als hij was, verschool hij zich steed6 achter zijn divisie en toen hij na de zware afweergevechten aan den Dnjepr het eikenloof kreeg, zei hij: „Dat is een mooie onderscheiding voor mijn dappere Wikingers". Zijn roem steeg snel. Met verscheidene divi sies van de weermacht en van de onder zijn bevelen geplaatste SS-sturmbrigade „Wallo nië" werd hij met zijn Wikingers door een overweldigende vijandelijke overmacht omsin geld. Drie weken later ging zijn naam door de geheele wereld. Hij bleef steeds meester van den toestand,en vormde de kern van de ver dediging. Voor zijn Wikingers schreef hij een aangrijpend epos over het onvergelijkelijke prestatievermogen en den staalharden wil van de Germaansche strijders, die de grootste ont beringen en vermoeienissen trotseerden en tot den dood toe streden tegen een numeriek over machtigen vijand. Toen de strategisch belangrijke stad Kowel in Maart ingesloten werd en de verdediging der stad voor de voorbereiding van de Duit sche tegenactie beslissende beteekenis kreeg, liet Gille zich, wiens divisie mede behoorde tot de gevechtsgroep voor de ontzetting, per vliegtuig in de stad brengen. Hij wierp zich hiermede zelf in de weegschaal van 't succes. Zijn prestatie vormde een bevestiging van de geniale leiderskwaliteiten, waarvan hij ten Westen van Tsjerkassy blijk gegeven had. Daarvoor kreeg hij uit handen van den Führer als 12en soldaat van de Duitsche weermacht, de hoogste militaire onderscheiding. Hij is een man die zichzelf harde plichten oplegt, een soldaat zonder vrees of blaam, een compromisloos nationaal-socialistische strijder een mensch, een persoonlijkheid SS-Gruppen führer Herbert Gille is een van de beste sol daten van den Führer. SS-oorlogsverslaggever Dr. Kristian Zarp. DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen 19 Aardapp. 2 kg. 6 Mei Aardappelen 19 Toeslag 1 kg. 6 Mei Aardappelen 20 Aardapp. 2 kg. 13 Mei Aardappelen 20 Toeslag 1 kg. 13 Mei Beschuit 19, 20 Beschuit 1 rants. 13 Mei Bloem 112, 113 Algem. 1 rants. 13 Mei Brood 19, 20A Brood 400 gr. 13 Mei Brood 19, 20B Brood 100 gr. 13 Mei Boter 19A Boter 125 gr. 13 Mei Boter 20B Boter 125 gr. 27 Mei Eenheidstoiletz. 80. 105 Algem. 1 rants. 13 Mei Gort D37 Reserve 250 gr. 13 Mei Havermout 111 Algem. 250 gr. 13 Mei Jam 108 Algem. 250 gr. 13 Mei Kaarsen 59. 69 Petr. S121, S221 300 gr. Kaas (20 plus of ma gere k.) 110 Algem. 100 gr. 13 Mej Kindermeel E37 Reserve 250 gr. 13 Mei Margarine 19A Boter 125 gr. 13 Mei Melk 19, 20 Melk 1% lit. 13 Mei Petroleum 23, 24 Bonkaart U 403 1 lit. 24 Mei Scheerzeep R05 Tabak 45 gr. 2 Sept. Suiker 109 Algem. 500 gr. 13 Mei Tabaksartikelen (naar keuze) 19, 20 Tabak 1 rants. 13 Mei Taptemelk 19, 20 Taptemelk 1-% lit. 13 Me» Toiletzeep E35 Reserve 1 rants. 13 Mei Versnap. 19 Versnap. 150 gr. 13 Mei Vervangingsm. 107 Algem. 1 rants. 13 Mei Vet 19A Boter 125 gr. 13 Mei Voedingssuiker E37 Reserve 250 gr. 13 Mei Vleesch 19 20A Vleesch 100 gr. 13 Mei Vleesch 19, 20B Vleesch 25 gr. 13 Mei Waschpoeder 81, 106 Algem. 1 rants. 13 Me' Waschpoeder D34, E34, C26, D26 E26, C34 Reserve 1 rants. 13 Mei VAN DEN HET SCHOONMAKEN VAN VISCH Daar in den laatsten tijd de vischaanvoer iets ruimer is, laten we hieronder een korte beschrij ving van het vischschoonmaken volgen. De visch schar, wijting en griet ontschubben van staart naar kop. Bij platvisch schol, schar e. d. een snede (dwars) geven onder den kop, waardoor de ingewanden gemakkelijk verwijderd kunnen worden. Bij rond visch. de visch langs de geheele buikzijde opensnijden, daarna inge wanden verwijderen. Vervolgens de visch schoon maken tot op de graat, de kieuwen verwijderen en de visch goed wasschen. Heeft men weinig of geen olie of boter ter beschikking, dan kan men visch ook heel goed koken. De voedingswaarde blijft daarbij ten volle behouden. Hier volgt een recept, van gekookte visch: l kg. schol, water, zout. wat taptemelk, 35 gr. bloem of gemengd meel of 1 rauwe aardappel, margarine of boter 1 eetlepel mosterd (peper). De visch schoonma ken, wasschen, met zout inwrijven, opzetten met zooveel kokend water, dat zij juist onder staat en 6 a 8 minuten verwarmen, zoodat het water nog net niet kookt. Voor de saus wat taptemelk aan het visch water toevoegen (samen 1.). Het vocht binden met de aangemengde bloem, het gemengd meel of de geraspte aardappel. De saus op smaak afmaken met wat mosterd (en peper) en er een klontje margarine of boter door roeren GEREFORMEERDE KERK In het kerkgebouw der Gereformeerde Kerk aan de Ged. Oude Gracht komt Don derdag 4 Mei des avond Prof. Dr. Grosheide uit Amsterdam spreken om de leden der Kerk in te lichten over de beslissing der Generale Synode in zake de Leerverschillen RADIO.PROGRAMMA ZONDAG 30 APRIL 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Salonork. 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Progr.overz. 8.30 Gram.muz. event. Sportnieuws 3.35 Gram. muz. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Idoena droomt. 11.00 Hongaria. 11.30 De stem der SS 11.40 Gram.muz. 11.45 Voorwaarts kameraden 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Neder- landsch Kamerkoor. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 De pianosonates van Beethoven III. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Het Omroep Sympho nie Orkest m.m.v. Rucky van Mill, piano. 15.00 .De regisseur", hoorspel. 15.45 Salonorkest. 16.15 Stafmuziekcorps der Staatspolitie te Rotterdam. 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Recht door zee. 17.30 Om-en-om-programma. 18.15 Nederlandsche Volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. Van 21.15 af al leen voor de Radio-Centrales. 19.30 Operettecon- icert. (In d. pauze: Lichte piano- en vioolsoli). 21.30 Ilongaarsch orkest Bandi Balogh. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Kinderkoorzang. 22.30 Otto Dobrindt dirigeert. 23.0024.00 Zangsterren parade. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschmuz. Ca. 10.10 Soldatenfunk ,,Nord- West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Omroep Opera Orkest. 13.00 Zon dagmiddagtoespraak. 13.15 Ork. Malando. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Revue: ,,Het ei van Colum bus". 15.35 Carillonbespeling. 16.00 Missa solem- .ïis van Beethoven. 17.30 Nederlandsche philoso- phen IV. 17.50 Gram.muz. 18.00 Indische liedjes. 18.15 Zie progr. H'sum I. i9.00 BNO Nieuws. 19.10 Allen op den dansvloer. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Ork. Carlo Carcassola en gram.muz. 21.00 Instrumentaal en vocaal Bachconcert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuw en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum T.. 22.30 De stem van het Rijk. alt een sptnneweb do moderne dameskous. Zoo'n kous zelf te repareeren is onbegonnen %verk. Daarvoor zijn onze koutenrepa- ratrices die er in geschoold zijn onzichtbaar de ladders op te halen, ook in de fijnste kous. vanaf 5 ct. Gr. Houtstraat 34, Amsterdamstraat 54, Gen, Cronjéstraat 45 en Heemstede, Binnenweg 76

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2