a a e K K H O se LflüS PRODUCTEN »-• s s s a g g g g 6 a o 5 (fl S3 01 CO (0 *4 O es 0) 0) ea M IM 0 fa 4> 0> 0) •n IM *6 fa O w *a» •M (9 g IJMUIDEN Verlofganger verduisterde geld. Voor vrouw van vriend bestemd. Te Haarlem is wéér eens een geval van ver duistering ontdekt, hetwelk van een bedenke lijke mentaliteit blijk geeft. Een vijf-en-dertig jarige inwoner der gemeente Velsen werkte met een vriend in Duitschland. Toen hij en kele maanden geleden met verlof ging, gaf zijn mede-arbeider hem een bedrag van twee honderd Mark mede. met het verzoek, dit geld aan diens te Haarlem wonende vrouw ter hand testellen. De Velsenaar heeft het in hem gestelde vertrouwen leelijk beschaamd. De echtgenoote van zijn vriend wachtte tever geefs op het geld. De zaak kwam aan het rol len, waarna de Velsenaar spoedig door de politie te Haarlem wegens verduistering in arrest werd gesteld. Vleesch, worst en hammen ontvreemd. Derde inbraak in slagerij. Opnieuw hebben onbekenden in een slagers winkel aan de Jacob van Heemskerkstraat te IJmuiden ingebroken. Zij verschaften zich toegang door het openbreken van een dak raam en ontdekten al spoedig, dat er wel iets van hun gading was te vinden. Vermist wor den 25 K.G. vleesch, 5 K.G. worst en 5 ham men. De politie stelt een onderzoek in. Het eigenaardige is, dat er tevoren reeds tweemaal in deze zaak was ingebroken. Den eersten keer hadden de daders succes, doch de tweede maal moesten zij met leege handen huiswaarts keeren. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: F. Deiman, Beukenstraat 36 en A. Wenneps, Nw. Teertuinen 3 IV, A'dam. Toek. adres onbekend. P. A. Donker, Fr. Nae- reboutstraat 54, IJmuiden en A. J. v. B»len, Vlierstraat 11, IJmuiden. Toek. adres onbe kend. H. Zeeuw, Tuindersstraat 37, IJmuiden en S. Otte, v. Valkenburghstraat 6, Velsen-N. Toek. adres: IJmuiden, Tuindersstraat 37. J. Zonneveld, Willebrordstraat 95, IJmuiden, en D. Luit, Willebrordstraat 1, IJmuiden. Toek. adres: Akkrum. D. Woord, Bloemend.straat weg 41, Santpoort en M. F. de Vries, id., Toek. adres onbekend. Gehuwd: P. W. MolenaarC. F. M. Gozeling Velsen, Hofgeest 13. H. DopH. Veenstra, Haarleiii, Pijnboomstraat 49. Geboren: K. v. Veelen, z., Ruysdaelstraat 16 IJmuiden; T. A. Tervoort, d., Gr. Hout of Koningsweg 336, Velsen-N. J. C. v. Steenkiste, d.. Zeeweg 278, IJmuiden; W. y. Rij, z., Br. Klauwersstraat 7, Santpoort; J. Macdaniël, d., Zeeweg 335, IJmuiden; A. S. v. d. Meulen, d„ v. Galenstraat 4, IJmuiden; J. S. v. d. Putte, d., Middenduinerweg 2, Santpoort; D. v. Sloo- ten, z., Eksterlaan 21, IJmuiden; C. v. d. Zwet Slotemaker, d., Trompstraat 164, IJmuiden; H. Smit, z., Eschdoornstraat 10, IJmuiden. Overleden: A. S. Handgraaf, 71 jaar, echtg. van J. C. Handgraaf, Terburgstraat 33, Santp. Zwemmiddag Velserbad. ..De uitreiking van honderden zwemdiploma's gedurende het afgeloopen jaar heeft wel be wezen dat er in cfe gemeente Velsen een flinke animo voor de zwemsport bestaat. Door de zwemvereenigingen werd er in dit opzicht baanbrekend werk verricht, waarvan thans de resultaten tot uiting komen." Deze woorden richtte de heer P. Dijkstra, gemeentelijk ambtenaar voor, de lichamelijke opvoeding en de sport Zondag tot de vele aan wezigen, die zich in het „Velserbad" hadden verzameld om den zwemmiddag bij te wonen. Hij wees er voorts bij zijn inleiding op. dat er aanvankelijk in Velsen een slechte zwemge- legenheid bestond. V.Z.V. bewees in deze pe riode haar activiteit en zoo werd er destijds in de ,,Put" bij de groote sluis gezwommen. De oprichting van het Velserbad maakte de huidige ontwikkeling mogelijk. Het uitgebreide programma, dat steeds via de luidspreker-installatie door den heer P. Borst, official van den Ned. Zwem- en Red dingshond werd toegelicht, vermeldde aller eerst het examen voor zwemvaardigheids- diploma 4, dat voor de eerste maal te Velsen werd afgenomen. "Gedurende ruim twintig minuten kregen de candidaten diverse lastige opgaven uit te voeren, doch zelfs het in één duik ophalen van 10 neergeworpen bordjes (de eisch was 5) bleek voor geen der deel neemsters een bezwaar te zijn. G. Huizing, R. Groot, H. Hagedoorn en D. Engelhart zagen hun pogingen met succes bekroond. Bij de wedstrijden werden de volgende re sultaten bereikt: 50 M. schoolslag: A. Boo gaard en A. de Goede; 100 M. schoolslag: R. de Groot en P. Moes. Twee dames gaven een komisch Snip- en Snap-tafreeltje ten beste. Bij de estafette behaalde de darhesploeg be staande uit; Zwanenburg, Suiker-Zandwijk, Voogs, Mijnt, Stet, R. Groot, Braak en A. de Groot, de overwinning. De opvoering der legende van den Ratten vanger van Hameln door mej. A. Jenninga met een 30-tal kinderen verwekte de noodige vroolijkheid. De jongeren zwommen dapper rond hét kleine vlot met him lokkende leid ster. De dames Darphorn-Hoogerwerf, Suikerbuik Zandwijk, Huysmén en Vooys demonstreerden diverse reddingsgrepen, zooals de kop-, pols-, schouder- en zeemansgreep. Als. bevrijdings trucs kunnen de nek- en middelgreep worden vermeld. Tijdens de Vossenjacht kregen een aantal geblinddoekte zwemmende dames de opdracht om een jongeman te vangen, waarbij de lach spieren in actje kwamen. Het figuurzwemmen door 12 dames onder leiding van mej. C. Huysman werd correct uitgevoerd. De oefeningen waren niet gemak kelijk. Een verdiend applaus toonde de waar deering van het publiek voor dit onderdeel. Ongemerkt behoorde de zwemmiddag tot het vérleden. Er heerschte een gezellige stem ming, welke door muziek werd opgeluisterd. Men kan dan ook met voktóening op dit zwem evenement terugzien. Stormvogels-reserves kampioen. Gelijk spel tegen De Kennemers 2. Er was aardig publiek bij den beslissings wedstrijd Ston®fogels-2—Kennemers 2, doch dat het waar voor zijn geld heeft gehad, zou- ddi we niet gaarne beweren. Over 't geheel genomen stond de ontmoeting op een zeer laag peil. Er werd gespeeld oncjer het devies: Weg is weg en van wèloverlegd spel was maar zeer, zeer zelden sprake. Vóór de rust zijn de Kennemers verreweg het meest in den aanval geweest en daarna waren De Stormvogels een tikje sterker, echter niet zooveel, of de eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat meer op de Stormvogels- dan op de Wijker-helft gespeeld is. En toch aar zelen we niet te zeggen, dat da. Stormvogels het gelijke spel verdienden beter was misschien, omdat het woord „verdienden" gedachten aan goed spel zou opwekken, te spreken van, dat den Kennemers een over winning niet toekwam omdat de Kenne mers ondanks hun veldmeerderheid zich niet meer goede schietkansen wisten te schep pen dan Keur c.s. Hoè zwak het voorhoedespel aan beide kanten was, zouden de beide doelmannen kunnen getuigen: Zij kregen maar heel wei nig werk té, verrichten en voor bepaald lastige^ problemen werden zij maar zelden geplaatst. En ook de respectieve achter- spelers konden hun werk wel af, hoewel dient gezegd, dat Martens en Ermshaus er zich meer voor moesten "inspannen dan hun Beverwijksche collega's, omdat in ieder ge val de roodzwarte aanval doortastender speelde dan die der blauw-witten. De eerste helft was ongeveer een kwar tier oud, toen een misverstand tusschen doel man Keemink en één zijner aehterspelers, gevolgd door een handige kopbeweging van den Beverwijkschen rechtsbinnen tot een mooi doelpunt leidde (01). De Wijkers bleven het meest in den aan val, doch meer doelpunten leverden hun aanvallen niet op, zelfs kregen zij niet eens meer een behoorlijke schietkans. Bij één der weinige Stormvogels-uitvallen kreeg Kuiper, die het den Wijkers nog het meest lastig maakte, met alleen Bosman voor zich een kans om, gelijk te maken, doch hij bleek z'n schot thuis gelaten te hebben. Ook in de tweede helft werd meer hoog gaand dan hoogstaand spel vertoond. De ver wachte groote meerderheid der Stormvogels bleef uit en met merkwaardig gemak sloegen de Wijker achterspelers de Stormvogels- aanvallen af. Een kwartier voor het einde kreeg Heilig na goed werk van Kuiper een kans, doch hij trapte tegen den snel reagee- renden Bosman op. Het had er allen schijn van, dat nogmaals een beslissingswedstrijd noodig zou zijn immers bij een 10 overwinning voor de Kennemers zou niet alleen het punten-aantal, doch ook het doelgemiddelde gelijk geweest zijn, toen Keur eenige minuten vóór 't einde door de Wijker-defensie brak. Hij kreeg, alléén voor Bosman staande, de kans van den dag. doch schoot over de lat. Kennemers overwinning scheen thans „veilig gesteld" te zijn, doch ziet, enkele seconden voor het einde zag Joröaan, on danks het groote aantal spelers, dat voor den doelman stond, een openingetje en via den paal kwam de bal achter de doellijn terecht: Stormvogels was kampioen der Re serve 2de klas en mag nu trachten haar oude plaats, in de Reserve le klas te heroveren. D.C.IJ. tegen landskampioen. De IJmuider dammers hebben een bijzon deren wedstrijd voor den boeg. Het kam pioenstiental van Josef Blankenaar te Am sterdam heeft zich er toe bereid verklaard tegen D. C. IJ. een eerewedstrijd te spelen. Deze ontmoeting zal één of twee weken na de Pinksterdagen te Amsterdam worden ge houden. Ongetwijfeld zal er veel belang stelling voor bestaan, daar de Amsterdam mers een zeldzaam sterke ploeg hebben, waarvan men kan zeggen, dat de spelers stuk voor stuk hoofdklassers zijn. De IJrauidenaren waren dit jaar door de bekende omstandigheden zeer gehandicapt en het feit, dat juist zij voor dezen wedstrijd in aanmerking komen, bewijst dan ook, dat zij weer de volledige bezetting hebben. De D.C.IJ.-voorzitter, de heer K. de Jóng, zal voldoening van zijn initiatief hebben wanneer de spelers zich goed realiseeren, dat IJmuidens naam als damcentrum als het ware op het spel staat. Dan zal het een pit tige krachtmeting worden van D. C. IJ.'s sterkste tiental, _dus met Dukel en v. d. Heij- de, etc. De opstelling zal vrijwel zeker als volgt zijn: 1. H. Laros, 2. B. Dukel, 3. A. Ligthart, 4. C. Suyk, 5. H. de Boer, 6. T. Postma, 7. H. v. Dixhoorn, 8. F. Basstra, 9. H. v. d. Heijde en 10. R. Hühl, met als reser ves De Jong, Smit en eenige jongeren. Zooals men ziet een krachtige ploeg met de „meesterklasse" aan den kop. Indien D.C.IJ er in zou slagen als oud-kampioen van Nederland (1936'37) den tegenwoordigen landskampioen een nederlaag toe te bren gen, zou de club met één slag weer de aan dacht op zich 'vestigen. De wedstrijd is dus van veel belang Politiesportvereeniging. Voetbal en athletiek hebben vorige week de aandacht van de leden der Politiesportver eeniging Velsen gevraagd. Te Hilversum werd een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen twee politie-proefelftallen dm tot de samenstelling van een Nederlandsch politie-elftal te geraken In deze ploegen kwamen twee Velsenaren uit, n.l. Ninaber en Wielinga. Na afloop van de ontmoeting zijn zij als reserves voor het Ne derlandsch politie-elftal aangewezen. Het is echter nog niet bekend, wanneer dit zich zal weren. Denzelfden dag werden te Hilversum de wedstrijden om de nationale veldloopkanv pioenschappen der politie gehouden. Hierbij waren eveneens twee Velsenaren. present en wel Braun en Godfried. Ruim driehonderd personen hadden ingeschreven; het parcours leidde over de heide en door het bosch. Er waren drie klassen: een A-klasse met een af stand van 5 K.M., een B-klasse met 3'/: K.M. en een C-klasse voor veteranen met zy2 K.M. Braun startte voor het eerst in de A-klasse, zoodat met belangstelling naar zijn verrichtin gen werd uitgezien.-Hij had het niet gemak kelijk, want er was een aantal cracks, die reeds meer dan eens succes hadden geboekt. Toch wistBraun als zevende te eindigen, het geen een goed resultaat mag worden genoemd. Godfried weerde zich in de B-klasse en plaatste zich bij de veertig het eerst aan- komenden^ Dinsdag-staat er weer een voetbal wedstrijd op het programma. Velsen speelt „uit" tegen Gouda, den kampioen van de Zuidelijke af- deeling van het Westen. Het wordt dus een interessante, krachtmeting. Vermoedelijk zal Velsen volledig in het veld komen. ZWIJNTJESJAGER HAD SUCCES. Het aantal rijwieldiefstallen is weer met één vermeerderd. Ditmaal werd een inwoner van IJmuiden-Oost het slachtoffer. Deze had zijn fiets in een schuurtje op het erf achter zijn huis aan de Trompstraat neergezet. De politie stelt een onderzoek in. SANTPOORT Concert te Santpoort Zondagavond had in Zomerlust een ge combineerd concert plaats van het Fanfare corps „Santpoort" en de gemengde zangver- eeniging „Vox Humana". De leider der mu- ziekvereeniging, de heer J. Groot Wbzn., toonde voortreffelijke directiegaven met een openingsmarseh; een pittig rhythme in een rustig beheerscht tempo en een duidelijke en muzikaal begrepen omlijning van de me lodische vormen, gaven dan ook bij een zui vere stemming een goed resultaat. In de meer uitgebreide concertnummers haperde er wel eens wat aan het samenspel (de fout zat dan meestal in de binnenpartijen) maar de hoedanigheden, die bij den aanvang zoo'n goeden indruk maakten, bleven toch overheersehen. De niet alledaagsche rhyth- mische en melodische combinaties van Chant Druïdique van Henry Vilette werden zeer verdienstelijk het hoofd geboden. „Vox Humana" liet ziclj eerst waardeeren als vrouwenkoor, alvorens zich in zijn nor male gemengde bezetting te laten hooren. Er zijn redenen om dit te billijken; wij kunnen ons-bijv. best indenken, dat directeur H. J. Arisz met de kern van het gemengde en semble, die hier wellicht als meest overal uit sopranen en alten bestaat, eens wat extra's heeft willen doen, vooreerst omdat het materiaal er zich uitstekend toe leent en vooral ook om de repetities voor zijn trouwste leden aantrekkelijk te - maken, wanneer de heerenbezetting onvoldoende is. We dankten er nu eenige aangename mo menten aan van melodieusen, goed afgewo gen samenzang, van stralenden sopraan klank en stemmig effect van geneuriede harmonieën. Als. gemengd koor gaf Vox Humana een zeer verdienstelijke verklanking van Sanc- tus van Kools en van Haydn's Der Greis. De handige dirigent, die H. J. Arisz is, zorgde geregeld voor een lenige gang dér stemmen en een vlotte stuwing. Er was voor dezen avond yeel belangstelling. Beide vereenigingen konden daaruit opmaken, dat hun activiteit ondanks de remmende om standigheden, zeer op prijs gesteld wordt. JOS. DE KLERK. Terrasvogels in vierde ronde. Puntenverdeeling tegen O.Y.VO. In den span.nenden Beker-wedstrijd OWOTerrasvogels is het den Santpoor ters gelukt een gelijk spel te behalen en daardoor in de vier ie ronde te komen. De achterhoede der Vogels was onverwacht verzwakt door het niet medespelen van een der backs, waardoor de middenlinie even eens een wijziging onderging; De Ruiter verhuisde namelijk van de spilplaa's naai de achterhoede. De middenvoor der Vogels kon zijn gewone spel niet ontplooien. Na vijftien minuten werd de achterhoede der thuisclub zoo in het nauw gedreven, dat een der backs in eigen doel schoot (01). Het spel bleef in handen der Santpoorters. Bij een aanval op het OWO-doel werd een der Vogels nogal hardhandig bewerkt, zoo dat een strafschop werd toegekend. Van Gelder voltrok het vonnis (02). Door ver keerd opstellen van Douma wist OWO echter gelijk te maken. De Amsterdammers ondernamen ook daarna eenige open aan vallen, maar Rusman en De Ruiter stonden hun mannetjes. Het bleef hierdoor bij 2-2. De tweede helft kreeg een ander beeld, daar het spel op en neer ging. Beide doelen kwamen in gevaar, maar Terrasvogels had toch wel de meeste kansen. Zijn rechtsbin nen maakte een prachtig doelpunt en de scheidsrechter wees dan ook naar het mid den,'maar om onverklaarbare redenen trok deze zijn beslissing in. Terrasvogels was in den aanval toen de arbiter voor de laatste maal floot. Zege van Santpoort. Santpoort is Zondag gast van den derde klasser Q.S.C. geweest en heeft hierbij door een 0—2 overwinning aan het langste eind getrokken. Q.S.C. was direct in den aanval, maar de Santpoorter backs waren op hun plaats en Stet verdedigde zijn doel op su blieme- wijze. In de Santpoorter voorhoede vlotte het minder goed; wij hebben haar in het afgeloopen seizoen veel beter zien spe llen. Ninaber ontbrak en werd door Wijker 'vervangen, maar deze voelde zich op die plaats als een kat in een vreemd pakhuis. En Bakkum? Deze blijft altijd dezelfde. Een paar Zaankanters, die achter ons op de tri bune zaten, vroegen zich juist af: ..Is dat nu Jan Bakkum met zijn kanonschot?" toen hij op onnavolgbare wijze no. 2 in de touwen joeg. Hij weet toch altijd zijn kansen te ge bruiken en deze ook te scheppen. Verder speelden allen een matigen wedstrijd. Santpoort nam na een half uur de leiding door toedoen van zün linksbinnen. Met dezen stand ging ook de rust in. Daarna was er hetzelfde beeld. Den heelen tijd was Santpoort voor het doel der gastheeren, VAN Of WtC 44fl O Klaar in een wip! maar tot doelpunten kwam het verder niet. Het plaatsen wtis te slecht verzorgd. Hier kon men duidelijk zien, dat de spelers^het geheele seizoen niet getramd hebben. Een kwartier voor het einde zorgde Jan Bakkum voor hef tweede doelpunt De QSC-ers brachten het niét verder dan tot de Sant poorter achterhoede, want de ballen, die Stet heeft gehad, waren zoo goed als alle teruggespeelde. Scheidsrechter Meijer leidde dezen wed strijd prima. VOETBALNIEUWTJES. Nu Terrasvogels zich in den strijd om den N.V.B.-beker in de vierde ronde heeft geplaatst, speelt de club Zondag tegen D.W.V., welke ploeg gisteren met 21 van E.D.O. heeft gewonnen. Ook ditmaal gaat de reis dus naar Amsterdam. De senioren van de R.K. Sportvereeni- ging Santpoort trainen Dinsdagavond te 7.15 uur, waarvoor aller opkomst ge- wenscht is. Terrasvogels c heeft met 5—1 van THB b gewonnen. De adspiranten a en b van Terrasvogels legden in het DIO-tour- nooi beslag op den tweeden en den derden prijs. Bovendien werd een prijs voor de meeste doelpunten verworven. BEVERWIJK Worstelwedstrijden. De wedstrijden voor de finale van het kafnpioenschap van Nederland zullen Zon dag 14 Mei 's middags om twee uur, in het Kennemer Theater worden gehouden. Voor het vedergewicht 60 kg zullen de volgende worstelaars uitkomen: H. Groene- veld, DOK te Beverwijk 'en H. J. Stolz en B. Vlaming, beiden van Hercules te Am sterdam. Aan den kamp zwaargewicht bo ven 82 V2 kg nemen deel C. J. van Zuilekom van SDV te Culemborg en A. Melchers en A. Arts, beiden van Hercules te Amsterdam. Tijdens het gewichtheffen lichtgewicht 67y2 kg zullen C. G. Tabak van DOK te Beverwijk en C. Kerkhof van BGV te Breda met elkaar wedijveren. Het onderdeel zwaar gewicht boven 82V2 kg wordt door C. Ves- sies van DOK en A. Ouwerling van BGV te Breda verwerkt. Verder kan nog worden medegedeeld, dat de Beverwijksche Gymnastiekvereeniging Turnlusi haar medewerking verleent, ter wijl de Mandolineclub OKK voor een mu zikaal intermezzo zal zorgen. UITVOERING MANDOLINECLUB O. K. K. Het in stevig verband musiceercn van O.K.K., de mandolineclub waarover de heer George Blok den dirigeerstok zwaait, verried dat men voor deze laatste uitvoering in het seizoen goed gestudeerd had; we kregen mandolinemuziek van goed gehalte te hoo ren, muzikaal voorgedragen met in achtne ming van. de nuanceeringsteekens. In het bij zonder de concoursnummers „In het Sola rium" en „Rêve d' hiver" muntten door fraai samenspel uit. De heer Ben Nuijen trof het met zijn zan gers minder gelukkig. Vijf leden van het dubbelmannenkwartet „Excelsior", dat zijn medewerking aan dezen middag verleende, waren verhinderd, zoodat hals over kop voor remplaganten gezorgd moest worden. M.i. had men beter gedaan van medewerking af te zien, want onder deze omstandigheden was het voor den dirigent een bovenmen- schelijke taak er iets behoorlijks van te ma ken Jammer. Het variatiekwintet „De Fransinos", een uit vele ensembles die niet slecht en even min „denderend" zijn, zorgde voor het gebrui kelijke repertoire Afrikaansehe liédjes, van Sarie tot en met die Ossewa'; vele bisnum- mers bewezen, dat hun optreden „er in ging als koek". J. v. d. "WEÏJDEN. HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on-» noodige teleurstellingen. Discretie'is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vrij blijvend toegezonden, in blanco couvert, door Bureau „SUCCOUR". Agathastraat 145, Den Haag. Tel. (2 lijnen): 770754—770713. Kantooruren 10—9 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3