Keraraemer Krabbels TEVREDENHEID DE CENTRALE UIT HAARLEM IJMUIDEN Clandestiene handel in tabak, sigaren en sigaretten. Zeven personen bekeurd. De handel in niYOtinekruid blijkt een willig object te zijn, want telkens weer worden rechercheurs van de afdeeling economische zaken der Veis er politie genoodzaakt proces sen-verbaal wegens overtreding van de be kende voorschriften op te maken. Gedurende de afgeloopen veertien dagen hadden weer zeven personen een proc«s-verbaal in ont vangst te nemen. Een te IJmuiden wonende arbeider hield zich op met frauduleuzen handel in tabak en sigaren. De politie kreeg hiervan kennis, ver eerde den man met een proces-verbaal en nam zeshonderdvijftig sigaren in beslag. Een andere IJmuidenaar bracht clandestien shag en zelfgemaakte sigaretten aan den n>an. Ook hij ondervond, dat de politie waakzaam is, want een hoeveelheid shag en sigaretten werd hem ontnomen en bovendien kreeg- hij een bekeuring. Nog een inwoner van IJmuiden, een Santpoorter en een inwoner van Velsen- Noord ondergingen betzelfde lot. Tenslotte bleek, dat een Haarlemmer aan zijn mede-arbeiders zelfgerolde sigaretten tegen te hoogen prijs verkocht. Ook van hem werd een hoeveelheid tabak en een aantal rookertjes in beslag genomen. Bovendien leg de de politie de hand op een partijtje sigaret- tenpapier. Proces-verbaal werd opgemaakt. Platina bandcontacten ontvreemd. Uit de fabriek van de Mekog zijn door on bekenden twéé platina bandcontacten, elk wegende 220 gram, ontvreemd. Er is aangifte bij'de politie gedaan. Deze stelt een onder zoek in. Weer een zwemmiddag. I<n verband met de groote belangstelling heeft de directie van het Velserbad besloten om Zondag 21 Mei een tweeden zwemmiddag De Leider. i C.N.F.-H. Schild Pax m.) Zelf aardappelmeel en kaas gemaakt. Sluikhandel de bestemming'. Kaas vervaardigen kan niet de eerste de beste, maar een inwoner van I.Jmuiden had er slag' van en maakte van zijn bekwaamheid gebruik. Hij behoefde zijn werkzaamheden niet als onbeloond te beschouwen, want hij stelde vast, dat er veel vraag naar kaas is en bracht zijn waar dan ook tegen een zeer, hoo gen-prijs aan den man. Hij handelde hierdoor echter in strijd met de ook hem bekende voorschriften en toen de politie argwaan kreeg en haar vermoeden bevestigd zag. bleef te organiseeren. Het programma, dat eenigs- bekeuring derhalve niet uit. 0 i me» mati wn.c nf-t vnnr ppü k' pi zins wordt gewijzigd, zal weer aan velen en- De man was niet voor een kleintje vervaard kele uren van goede ontspanning bieden. f want hij bereidde zonder hiertoe te zijn ge- Er kan reeds worden medegedeeld, dat het rechtigd, ook aardappelmeel en verkocht dit examen voor het vaardigheidsdiploma 4 aan de orde komt. Verboden handelingen met visch. Drie processen-verbaal. Gedurende de afgeloopen veertien dagen zijn drie personen door rechercheurs van de afdeeling economische zaken der Velser po litie wegens verboden handelingen met visch bekeurd. Vastgesteld werd, dat een inwoner van Bloe mendaal, die te IJmuiden zaken doet, zich bij het verkoopen van visch aan prijsopdrijving had schuldig gemaakt. Een te Haarlem wo nende vischhandelaar, die te Santpoort zijn zaken drijft, had een te hoogen prijs gevraagd. Tenslotte werd een1 inwoner van Haarlem betrapt, die visch vervoerde zonder hiertoe te zijn gerechtigd. Een hoeveelheid visch werd in beslafe genomen. v' Groote partij puddingpoeder in beslag genomen. Eenige rechercheurs van de afdeeling eco nomische zaken der Velser politie hebben alhier een groote partij puddingpoeder in beslag genomen, aangezien deze tegen zeer hoogen prijs was verkocht. De aflevering was buiten de distributieregeling om geschied. De verkooper bleek te Amsterdam te wonen. Hij had een bekeuring in ontvangst te nemen. Sterke drank was „zwart". Sterke drank vormde het clandestiene han delsobject van twee ljmuidenaren en een in woner van Uitgeest./ Rechercheurs van de afdeeling economische zaken der Velser poli tie betrapten hen en maakten proces-verbaal op. Een hoeveelheid sterke drank werd in beslag genomen. Costuum kostte te veel. Ook bij het koopen en verkoopen van goe deren uit de tweede hand dient men er reke ning mede te houden, dat er door de bijzon dere tijdsomstandigheden prijs voor-schriften van kracht zijn. Een inwoner van I.Tmuiden, die een tweedehandsch costuum tegen een veel te hoogen prijs had gekocht, werd ge verbaliseerd. Ook de verkooper werd bekeurd Prijsopdrijving van groenten. Door de politie werd vastgesteld, (Jat een te IJmuiden wonende kleinhandelaar in groenten en fruit zich bij het verkoopen van groenten niet aan de toch overduidelijke prijsvoorschrif ten hield. Het kwam hem op een proces verbaal te staan. Gebak en koek waren te duur. Een té IJmuiden wonende banketbakker maakte zich bij het verkoopen van koek aan prijsopdrijving schuldig. De politie ontdekte dit en maakte den man door een bekeuring duidelijk, dat hij zich hiermede niet mag op houden. Een inwoner van Santpoort en een bakker te Bloemendaal verkochten koek te duur. Ook zij hadden een proces-verbaal in ontvangst te nemen. VERBODEN VERVOER VAN GROENTEN' Een inwoonster van IJmuidetj werd door de politie wegens verboden verv<aw van groen ten geverbaliseerd. De groentW werden in beslag genomen. WEL GAREN, MAAR NIET GOEDKOOP Wegens het tegen te hoogen prijs inkoopen v«n garen heeft de politie tegen een inwoner van IJmuiden proces-verbaal opgemaakt. eveneens, tegen veel te hoogen prijs. Recher cheurs -van de afdeeling economische zaken hebben een hoeveelheid aardappelmeel en een kaas in beslag genomen. VELSEN Watervliet speelt om promotie. Opmerkelijke resultaten heeft de korf- balvereeiniging Watervliet de laatste jaren weten te boeken, successen, welke te meer de aandacht hebben getrokken, omdat de Velser club kort tevoren zulke groote moei lijkheden, vooral wat het aantal spelenden betreft, had te bekampen. Het was wel een bijzonder mooie belooning, die het bestuur voor zijn doorzetten kreeg. En dit bewijst weer eens. dat bezwaren, al zijn ze nog zoo ontmoedigend, nooit de overhand mag wor den gegeven. Dit seizoen heeft het eerste twaalftal van Watervliet weer dikwijls van zich doen spreken. Op zeer fraaie wijze werd het kampioen van zijn afdeeling, waardoor het aanspraak op het spelen van promotiewed strijden kon maken. Dit is verheugend, maar het brengt ook veel werk en dus veel moeite met zich, want men is door de suc cessen van den laatsten tijd spoedig ge neigd te vergeten, dat. Watervliet den grooten sprong van de eerste klasse H. K. B. naar den N. K. B. heelt gewaagd en thans candidaat voor de tweede klasse hiervan is! Watervliet heeft wie zal het nog betwis ten een goede ploeg, maar thans komt het ook op routine aan en in dit opzicht moeten de Velsenaren natuurlijk nog heel wat leeren. Hun enthousiasme en goede clubgeest staan er echter borg voor, dat zij niets onbeproefd zullen laten om de kroon op hun werk te zetten. De eerste promotiewedstrijd, tegen Indo 2. werd verloren. Maar thans hebben de Velsenaren toch weer bewezen terecht een gooi naar een plaats in de tweede klasse te doen. Zij zijn er op duidelijke wijze in ge slaagd te Amsterdam van DVD 2 te winnen. En wat zijn nu de kansen in den promotie- strijd? Watervliet speelt dezen met vier an dere kampioenen van de derde klasse. Er is een halve competitie mèt de aanlokkelijke bepaling, dat vier van de vijf clubs zullen promoveeren. Watervliet is dus allerminst kansloos en verdient derhalve veler belang stelling! SANTPOORT Santpoortsch sportnieuws. D.W.Y'.Terrasvogels. Er wordt met r eel belangstelling naar den wedstrijd DWVTerrasvogels uitgezien. De Santpoorters vormen de eenige ploeg in dit rayon, welke zich tot dusver in den strijd om den N. V. B.-beker heeft weten te hand haven. Tegen DWV zal Terrasvogels het ongetwijfeld zeer moeilijk krijgen, aange zien de Amsterdammers een sterk elftal hebben, hetgeen trouwens de overwinning op EDO heelt bewezen. De voetballiefhebbers zullen echter nog even geduld moeten toonen. aangezien DWVTerrasvogels Zondag nog niet kan worden gespeeld. We vernemen, dat de ont moeting nu voor Hemelvaartsdag is vastge steld. Intusschen heeft men ruimschoots ge legenheid om de kansen af te wegen BEVERWIJK Gem. Huishoud- en Industrieschool. De cursus van de Gemeentelijke Huishoud en Industrieschool zal ditmaal op 21 Juni worden beëindigd. Vermoedelijk zal de jaar- lijksche diploma-uitreiking in de eerste helft van Juni plaats hebben. Vóór het aanstaande schooljaar worden de lessen 31 Augustus hervat. Ik geef het mijn vriend den Secretaris te doen tweehonderd leden per jaar te roteeren. De goede man, hoewel blakend van ijver voor zijn vereeniging, zou genoodzaakt zijn hoofd pijntabletjes en andere, in dergelijke gevallen onontbeerlijke, attributen te hamsteren. Twee honderd, leden per jaarzoo'n aanwinst zou hem het niet bepaald aangename gevoel geven, op den duur tenminste, op een beden kelijke hoogte te zweven, met onder zien niets dan leden, leden en nog eens léden. En de man zou van schrik op de zoo onzachte aarde neerploffen bij de gedachte convocaties voor een ledenvergadering t'e moeten schrijven. En toch kan het voorkomen, want de Van Leer's Personeelvereeniging heeft onlangs haar duizendste lid genoteerd. Zij verwachtte de blijde gebeurtenis eerst in Januari 1945, op wélk tijdstip zij den moed heeft vi.if jaar te worden. Er zijn dus gemiddeld ruim twee honderd leden per jaar ingeschreven! Nu behoeft dit feit mijn vriend den Secre taris geen onrustige 'nach'ten te bezorgen, want een dergelijk verschijnsel is en blijft een uitzondering. Hetgeen voor de Van Leers Personeelvereeniging een complimentje in houdt. Want zij doet wel degelijk meer dan steeds maar nieuwe leden in te schrijven: ze bevordert muziek', tooneel en zang, ze schenkt aandacht aan sport en ze presenteert veel at tracties, zooals boottochten, die heel goed in den smaak vallen. Om welke reden men zijn naam al niet in de krant kan lezen.. De heer L. Wernke te Velsen-Noord kan dit, omdat hij de eer heeft het duizendste lid te zijn. En .hij zal tevens de eer hebben een blijk van waardee ring van zijn vereeniging te ontvangen. Wie er ook recht op heeft? U kent mijn gedachten: Van Leers secretaris C tevredenheid op Uw C J ouden dag en nu het rustige gevoel verzorgd te ztjn voor de toekomst geeft U een levensverzekering bij De Centrale Arbeiders-Levens verzekering - <JMaatschappj te 's-Gravenha°e. o solide-coulant vtrzekert werkend Nederland FILIALEN TE AMSTERDAM, ARNHEM, GRONINGEN EN ROTTERDAM Feestavonden Beverwijk. De uitgestelde jubileum-feestavonden der Voetbalvereeniging Beverwijk, zuilen Zater dag 10 en Zondag 11 Juni in het Kennemer Theater worden gehouden. DIEF VERDWEEN MET JAS EN RIJWIEL Een rijwiel, dat afgesloten in een bollen schuur aan den Alkmaarschen weg was ge plaatst, werd dezer dagen ontvreemd. Boven dien bleek er nog een grijze gabardine regenjas te zijn verdwenen. Hoewel de dader ongemerkt wist te ont komen, zal er worden getracht een en ander op te helderen. RIJWIELDIEFSTAL. Maandag werd er bij de politie aangifte gedaan, dat een onbekende uit een pakhuis aan de Nieuwstraat een rijwiel had gestolen. Het is tot dusver niet gelukt den dader op te sporen. KNAAP AANGEHOUDEN. Door twee ambtenaren der Beverwijksche politie werd een jongen aangehouden, die een wagen met hout voortduwde. Blijkbaar wilde de' knaap thuis het brandstofrantsoen verhoogen, want het hout was afkomstig uit Westerhout. De buit, die met behulp van een zaag was bemachtigd, heeft Mus weinig voor deel gebracht. NAAR CONCOURS. Het Dubbclmann enk wartel Excelsior der Van Leer's Personeelvereeniging zal Zondag 25 Juni te Hoogkarspel uitkamen in de derde afdeeling, terwijl het gemengd koor zal mededingen naar een prijs in de tweede af deeling. De leiding berust bij Ben Nuyen. HET WITTE KRUIS. Er werden in de afgeloopen week in het Witte Kruis Badhuis aan de Baanstraat 860 stortbaden verstrekt, terwijl 283 kinderen van de inrichting gebruik maakten. Het to taal aantal bezoekers bedroeg 1143. Groote hoeveelheid kolen gestolen. Een brandstoffenhandel aan den Har- menjansweg had een groot tekort aan ko len en liet een onderzoek instellen. De re cherche hield de schuitenvoerders R. uit Spaarndam aan, die bekenden de kolen ge stolen te hebben,. Verder zijn in arrest ge steld de bedrijfsleider N.. verdacht van ver duistering en V., verdacht van heling.. Zij bekenden enkele hectoliters te hebben ge stolen of verduisterd, doch verondersteld wprdt, dat het aantal grooter is. FIETSEN UIT SCHUREN GESTOLEN In den nacht van Zondag op Maandag hpeft men eenige schuurtjes bezocht aan de Kartel van Manderstraat en Adr. de Jonge- straat. met de bedoeling aan een aantal banden te' komen, want de fietsen werden in de omgeving teruggevonden. Een bewo ner van de Karei van Manderstraat miste een jongensfiets en twee heerenrijwielen. Eerstgenoemd is niet teruggevonden, de an dere wel. Een tweede bewoner uit de Karei van Manderstraat vond zijn fiets, zonder banden, achter een'heg terug en twee bewo ners uit de Adr. de Jongestr. die hun fiets in de schuur hadden gezet, kwamen tot de ontdekking, dat hnn eigendom in de omge ving lag, natuurlijk zonder banden. Verder vermist een arts zijn fiets die in de gang aan de Schouwburgstraat riond. KLEINE MISDRIJVEN Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een schrijfmachine uit een kan toor van een houthandel aan de Hoog'e- woerdstraat. Dezer dagen zijn uit een bedrijf aan de Baljuwslaan vier drijfsriemen gestolen. Op aanwijzing van den eigenaar heeft een po- litie-beambte mej. H. J. aangehouden, die de riemen in een koffertje vervoerde, op verzoek van K. en S., beiden zeventien jaar. Dezen zijn aangehouden en bekenden zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Een arts, die aan den Kleinen Houtweg op bezoek wfts, vermiste bij het naar huis gaan, zijn winterjas. OPERACONCERT. Onder auspiciën van de Haarlemsche Orkest Vereeniging zal op Vrijdagavond 12 Mei a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een opera-concert gegeven wor den. Aan dit concert verleent ook de be roemde tenor Giuseppe Reschiglian zijn me dewerking. De andere uitvoerenden zijn: Willy Koning, sopraan; J. Oudheusden Lambooij, sopraan: Bep Ogterop. alt; Mijn tje Stuckart, alt; Jan Hensen, tenor; Jaap Stroomenbergh, bariton en Gerard Leen- ders, bas. Zij worden aan. den vleugel be geleid door Fred. Boshart. Er zullen werken ten gehoore worden ge bracht van Beethoven (Kwartet uit „Fi- delio"); Bizet (o.a. Duo uit „De Parelvis- schers"); Donizetti, v. Flotow, Giordano, Gluck, Gounod. Mozart, Ponchielli, Puccini, Saint-Saëns, Thomas en Verdi (o.a. Kwar tet uit „Rigoletto"). BEROEPINGSVVERK. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beetster- zwaag: C. W. Wagenaar te Gaast; aangenomen naar Nw.-Buinen: J. Kramer te Wittewierum- Lellens. Beroepen te Kloosterhaar (O.): M. Hylkema, cand. en hulppred. te Andijk: be noemd tot hulppred. te Delft (wijk 4): C. Ver does Kleyn, em. pred. te Dordrecht; tot hulp pred. te Utrecht (wijk 4): W. J. Kolkert, pred. te Schalkwijk. Geref. kerken. Aangenomen naar Wet- sings-Sauwerd: J. P. Prins te Thesinge. Ned. Prot. Bond. Benoemd tot voorg. van de afd. Maarssen-Breukelen: G. W. Goedhart, em. N. H. pred. te Hilversum. K^Aeijjke examens. Het prov. kerkbe stuur van Drenthe heeft tot de evangeliebe diening in de Ned. Herv. kerk toegelaten de heer Tj. M. Haitjema. cand. en hulppred. te Apeldoorn. AGENDA VOOR AMSTERDAM WOENSDAG 10 MEI Stadsschouwburg: ,.De Infanten". 6.45 u. Carré: „De gouden klomp" (variété-revue) 2 en 7.15 u. Ltidsc'he- pleintheater: Cabaret „Tusschen twee haak jes": Hortus Theater: „In 't Gouden Haantje" 7.30 u. Royal Tb eater,.Mannen zijn geen En gelen", 2.30 en 7.30 uur. uur.. Groote kerk: Orgelbespeling George Robert, 89 uur. Bioscopen: zie Maandag. Woensdag 10 Mei: BURGERLIJKE STAND HAARLEM 8 Mei 1944. BEVALLEN: 4 Mei, C. W. KenselaarGoes. 6.; 6 Mei, C. van Graas—van Hiel, d.; A. Nagtegaal Luiten, z.; C. Keetiaer—Tuijn, z.; A. W. Al bertsGroot, z.J. M. v. Ellin ckhuij zenSpork, M. Lohmann—Zeg waard, d.; 7 Mei, L. Breeu- \verHurkmans, M. Goes—de Jong", d.: C. Boschvan Norden, d.; W. A. van den Braak— Reijerse, d.; H. H. JansenKlaasen, d.; 8 Mei, B. C. de LeurPalmboom, d. OVERLEDEN4 Mei, J. Elve, 73 j., Maerten van Heemskerkstraat; C. M. J. Nooriander, 40 j., aPrklaan; 5 Mei, F. J. Kelder, 33 j., Kamperlaan; J. Krikke, 61 j., Scheepersstraat; A. J. Tervoert, 77 j., van Oosten de Bruijnstraat,; 6 Mei; J. W. Jongerling, 39 j., Kamperlaan; H. E. O. Fleschen- berg, 21 j., Zomervaart; E. C, J., 18 mod., z. v. G. C. J. Keur, Pijlslaen; C. Alderden, 70 j.. Gast- huisvest; 7 Mei, E. L. t Sas, 47 j., Groote Hout straat. HAARLEM 9 Mei 1944. BEVALLEN: 6 Mei, H. M til derDroog ene] ijk. d.; M. M. C. v. d. BeidSprokholt, z.; 7 Mei. M. C. de HartHermann, "x.; 8 Mei, P. Eerhart—Ver meulen, d.; P. M. CanjelsGietman, z.; M. J; van Kirnmenaedevan Eeken, z.: F. D. Zwankhuizen Fermie. z.; C. A. v. d. HaakReinerie. d.: 9 Mei, M- KoningBakker, z. OVERLEDEN: 5 Mei, A. G. den Ouden 20 j.. Pieter Maritzstraat; J. van Brederode, 75 j.. Groot Heiligland: 6 Mei, J. Mo ens, 43 j., Hazepa ters laan; D. H. Ouborg, 50 j., Hyacintenlaan; T. M. B. J. BijlevelcfGroneman, 80 j., Florastraat; C. A., 7 j., d. v. C. van Poecke. Papen toren vestE. Jansen, 46 j., Jacob Geelstraat; 7 Mei, J. Cra mer, 37 j., Cremerstraat; O. F., 1 d., d. v. H. W, Vrolijk, HazepaterslaanM. M. van der Groef Bouterse, 69 j., Amsterdamschevaart; D. F. Von- derdahl, 79 j., VeenbergpleinJ. PhilippoHand- graaf, 76 j., Assendelverstraat; G., 21 d., z. v. G. Prins, Kamperlaan; H. W. Spaargaren— Groene- véld. 33 j., Kerkhofstraat; 8 Mei, K. C., 2 d., d. v. H. W. Vrolijk, Hazepaterslaan; J. Lubberden, 26 j., Kamperlaan; A., 48 cl., z. v. M. F. Schab- bing, Kamperlaan. GEHUWD: 9 Mei, D. Oldenburg en G. v. d. Bos; H. J. Boomars en G. M. Goo-sen. ONDERTROUWD: 0 Mei, M, H. Eland «n C* Klaver.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3