#-• s a a fl a s a w P X S? M H O 2 Rotterdam en Haarlem spelen 2—2 p p u p fl p ti p p fi p CO p p a* •PI IM h OS CO 3 CO CO $4 13MUIDEN Stormvogel.reserves verloren. Den vorigen Zondag zou Stormvogels 2 tegen Kennemers 2 met „de 5 K's" in de voorhoede zijn uitgekomen, n.l. met Kuyper, Ketting, Keur,, y. d. Kuyl Sr. en v. d. Kuyl Jr. Doordat laatstgenoemde echter niet kon spelen, kon dit plan niet doorgaan. Gisteren, tegen 't Gooi, was het met Storm vogels''onvolledigheid nóg erger gesteld, want nu ontbraken van bovengenoemden ook Kuy per en Ketting nog op 't appèl, terwij! we ook Broekhuys misten. Ondanks dezen tegenvaller hebben de Storm vogels minder slecht gespeeld dan tegen Ken- nemers 2 en dat toch nog met 1-0 verloren werd, kwam door de bijna spreekwoordelijke schotloosheid van de voorhoede. We gelooven niet ver van de waarheid af te zijn, als we beweren, dat de Gooische doelman geen enkel behoorlijk schot te stoppen heeft gehad. Veel schietkansen heeft de IJmuider voor hoede trouwens ook niet gehad. In de eerste plaats zorgden daarvoor de stevige Hilver- sumsche backs, die steeds op resolute wijze in grepen en dan de Stormvogels-aahvallers zelf door gebrek aan tempo en wat Keur, den aanvalsleider betreft, door geen pogingen aan te wenden, zich vrij op te stellen. De eenige. die nog een paaiwrije schietkansen kreeg, was Luppens, de invaller-rechtsbuiten; deze jon geman trad echter nog met te weinig zelfver trouwen op, wat bleek uit de slappe schoten, welke hij loste. En toen het eenmaal een ferm schot sc-heen te zullen worden, kwam de (bal tegen Keurs rug terecht en kwam de Gooi- doelman, wien het uitzicht belemmerd werd, er goedkoop af. De Stormvogels-verdediging heeft zich naar behooren geweerd. Doelman Keemink heeft er een ianta! lastige schoten op uiterst zekere wijze uit gehouden. Het doelpunt, dat 10 mi nuten voor 't einde door den linksbinnen der bezoekers gemaakt werd, kon hij onmogelijk voorkomen. Martens, doch vooral Ermshaus hebben er verder voor gezorgd, dat de Gooisohe aanval lers niet al te gevaarlijk konden worden. Al leen de rappe rechtsbuiterf der Hilversummers trok er voor de rust nog al eens gevaarlijk tusschen uit, óók al, doordat Sinoeks en Mar lens hem nogal eenige vrijheid lieten, doch steeds weer werden zijn voorzetten onder schept, vooral door Ermshaus en Aptroot Toen de rust met 0-0 inging en Storafvogels daarna den Wind in haar voordeel zou krij gen, gaf menigeen de thuisclub een goede kans temeer daar de Gooi-voorhoede zich in de eerste helft ook al niet van een schotvaardige zijde had doen kennen. Het spel der IJmuider voorhoede viel „na de thee'" echter ontzettend tegen. Nog vóór 't Gooi haar doelpunt maakte, verwisselden Jor. daan en invaller Glas met elkaar van plaats, maar dit baatte al even weinig dan toen Ap- troot en Gravenmaker na het doelpunt eikaars plaatsen gingen innemen, want ook nu werd er geen enkel schot, dat "de moeite van de vermelding waard is, gelost. 't Is voor de Vogelis te hopen, dat zij straks tegen D.O.S. met een schutter in den aanval weten uit te komen, anders vreezen we, dat ze op Hemelvaartsdag reeds kansloos zijn. Bonte middag De Kennemer lagers. Dat de IJmuider wandelsportvereeniging De Kennemer Jagers nog wel iets meer kan dan de beenen strekken, heeft zij Zondag bewezen. In het Vereenigingsgebouw aan de Adrichem- straat te Beverwijk werd een bonte middag gehouden, die alleszins geslaagd mag worden genoemd. Er waren zeer vele belangstellenden, die zich niet karig met applaus toonden. ^Het programma was zonder pretentie, aan gezien het alleen de bedoeling was het publiek gedurende enkele uren op een prettige wijze bezig te houden. En dit is ook de juist» weg, want de leden van De Kennemer Jagers kwa men voor het meerendeel voor het eerst op de planken. Bovendien was de tooneelruimte be perkt en moesten er te elfder ure nog moeilijk heden worden overwonnen. De vereeniging had den heer F. Hunsehe echter ber&id ge vonden het programma voor te bereiden en bleek hiermede, zooals te verwachten was, een goede keuze te hebben gedaan. Er was een vlot tempo, de grime was vakkundig verzorgd en de rolkennis was over het- algemeen te loven. Er werden talrijke schetsen ten beste ge geven. die bijzonder in den smaak vielen. Er werd braaf gelachen om „Alles in orde", „Amor op reis", ,.De zwaarmoedige", „Bij den schoolmeester" en hoe de stukjes meer mogen heeten. De wandelaars en wandelaarsters had den er plezier in en kunnen dan ook met vol doening op hun spel terugzien, al kan er na tuurlijk nog het noodige worden bijgeschaafd. Wat de muziek betreft had men de be schikking over een accordeonist en een violist, die talrijke „Schlagers" presenteerden, welke er in gingen als koek. En als gasten waren er drie opgewekte jongelui met tokkel-instru- menten. wélke voor een der attracties van dezen middag zorgden. Zij zongen en speelden ontelbare wijsjes, waarbij ook eigen werk was, dat door zijn originaliteit uitmuntte. Aan het einde van hun optreden kregen zij dan ook zooveel bijval, dat aan hun succes in het ge heel geen twijfel bestond. De heer Smit, die op kernachtige wijze de inleidende woorden sprak, en de zijnen kun nen zeker tevreden over het resultaat van de zen middag zijn. BEKROOND In de Belgisch-Nederlandsche romanprijs vraag van de uitgeversmaatschappij J. H. Gottmer en Co. werd het romanmanuscript „Aikee" van Jaap Kolkman met een derden prijs, ad f 3000, bekroond. De eerste prijs werd niet toegekend. De heer Kolkman woont 'thans als IJmuidensche evacué te Haarlem. Hij is hoofd van de al'deeling Visch van het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad, waarvan het kantoor aan de Trawlerkade te IJmuiden gevestigd is. Verduisteren: van 21.30 tot 5.45 uur 16 Mei: zon op 5.43, onder 21.30 uur maan op 3.42, onder 13.51 uur De bewoners waren afwezig Een inwoonster van IJmuiden-Oost deed bij de poliTfe aangifte van diefstal van een partij beddegoed, kleeding en huisraad uit haar woning. Vermoedelijk is de diefstal Zondag 7 Mei, toen het huis verlaten was, gepleegd. Sportdagcommissie bijeen. De commissie, die voor het organiseeren van-een sportdag op Zaterdag 3 Juni is sa mengesteld, heeft in De Weijman te Sant poort een vergadering gehouden. Dezen avond ging de aandacht vooral uit naar de wijze, waarop alles geregeld dient te worden. Met voldoening werd van het besluit van het bestuur der sportvereeniging Terrasvo gels te Santpoort, om zijn terreinen geheel belangeloos beschikbaar te stellen, kennis genomen. Terrasvogels geeft er hierdoor op nieuw blijk van gaarne tot een volledige me iewerking bereid te zijn. Als vanzelfsprekend wordt dit door de sportdagcommissie zeer op prijs gesteld. Zooals we hebben medegedeeld zal ook de jeugd in actie kunnen komen. Het is de be doeling een hardloopwedstrijd met hindernis sen te doen plaats hebben. Het zal op zichzelf reeds een attractie zijn, zoodat mag worden verwacht, dat vele jongens zullen willen deelnemen. Zij zullen tevens een versnape ring ontvangen. De sportdag wil vooral de takken van sport, die in de gemeente Velsen worden beoefend, demonstreeren. Het publiek zal er één of meer niet kennen en daarom is het een goede gedachte door middel van een microfoon toe lichtingen te geven. De heer P. Dijkstra, ge meentelijk ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding en de sport, zal dit onderdeel ver zorgen. Wat de wedstrijden aangaat is bepaald, dat de deelnemende vereenigingen zelf scheids rechters zullen aanwijzen. Tenslotte is nog vastgesteld, dat élke club, die zich tijdens den sportdag weert, a's herinnering een oor konde zal ontvangen. Zaterdagavond half acht zal de commissie opnieuw in De Weijman vergaderen. Burgerlijke Stand. j Ondertrouwd: J C. G. van Opijnen, Ooster- duinplein 76, IJmuiden en M. G. Goppel, id. Toek. adres: onbekend; J. Huisman, Wijk aan Zeeërweg 1, IJmuiden en H. Post, Fr. Naere- boutstraat 41, IJmuiden. Toek. adres: Sant poort, Brederoodscheweg 89. Gehuwd: J. P. v. d. BergA. M. C. Nijssen, Haarlem, Brouwerskade 67; S. J. v. d. Vlies H, C Harsveld, IJmuiden, Planciusstraat 23; L. BolcekE. G. Perquin, Santpoort, Hage- lingerweg' 58; W. v. d. TuinG. Wijnands, Santpoort, Terburgstraat 18. G. de Ruiter— M. M. Spoor, Velsen-N„ Princestraat 6. Geboren: A. Ras, z„ Ratelstraat 9, IJmuiden; P. C. Stuyt, d„ Terrasweg 33, Santpoort; G. Zuidenga, d„ J. P. Coenstraat 5, IJmuiden; A. Ligthart, z., Meeawenlaan 12, IJmuiden; H. Nederveld. z„ Cederstraat 21, IJmuiden; J. C. Bruin, z„ Hyaeinthenstraat 34, Santpoort; J. de Groot, z.. Duinvlietstraat 68, Velsen-N.; J. Langedijk, z., Piet Heinstraat 127, IJmuiden; A. Kwak, z„ Brederoodscheweg 104, Santpoort. BEVERWI3K Afscheid ds. 3. H. Hanneman. Zondagmorgen hadden velen zich in het kerkgebouw der Vereeniging voor Vrijzin nig Hervormden aan de Parklaan verza meld, waar ds. J. H. Hanneman van Uit geest in verband met zijn benoeming als voorganger te Middelburg de afscheidspre- dicatie hield. Met het zingen van Psalm 100, vers 1, 3 en 4 werd de dienst geopend. Ds. Hanneman las vervolgens Psalm 103, waarna allen Ge zang 149 zongen. Het Schriftgedeelte: „Looft den Heer en vergeet nooit één van Zijn wel daden" vormde de kern der overdenking. Spr. merkte hierbij op, dat de levensweg weinig hoogtepunten van echt geluk biedt. Smart an moeilijkheden behooren tot. de doorlevingen, doch trots alles dient de be wuste geesteshouding te worden bewaard, terwijl het goede nimmer mag worden ver geten. Er zijn herinneringen, die een kwa den invloed hebben, doch eveneens kunnen zij een macht ten goede beteekenen. Bo venal vertegenwoordigt de herinnering aan Gods beloften een kracht. Ds. Hanneman besloot zijn uiteenzetting met het Bijbel woord: „Weest getrouw tot in den dood en Ik zal U geven de kroon des levens." In zijn afscheidswoord memoreerde ds. Hanneman de .achterliggende periode'. Har telijkheid en ijver kenmerkten het gemeqn- televen. Spr. had velen innerlijk leeren kennen. Voor de leden te Velsen en ÏJmui- den-Oost waren de bezwaren niet gering, doch zij bleven hun beginsel getrouw. Voorts herdacht ds. Hanneman de overlede nen. Het werk der jongeren bleef niet on vermeld. Spr. hoopte, dat allen in de toe komst het geloof- zouden mogen behouden. Het gebed van het Onze Vader werd ge volgd door Gezang 293 vers 1, 3, 5 en 6. De heer H. Blom, voorzitter der afdeeling Beverwijk uitte zijn waardeering voor de goede samenwerking. Het heengaan na deze periode van 7 jaren doet leed. temeer daar ds. Hanneman te Beverwijk, Uitgeest, Vel sen en Castricum belangrijk werk ver richtte. Spr. wenschte, dat er te Middelburg een prettige ambtsperiode zal aanbreken. Als voorzitter van den Jongerenkring bood de heer J. ten Kale een boekwerk aan. Namens de afdeeling Velsen-IJmuiden- Oost richtte de heer A. Terpstra zich tot ds. Hanneman. wien hij dankte. Door allen werd daarna staande Psalm 134 vers 3 gezongen. Ds. Hanneman beant woordde de sprekers en gaf den zegen. Ten slotte namen velen nog persoonlijk met een handdruk afscheid van den predikant. VERGELIJKINGSWEDSTRIJDEN D. E. M. De vergelijkingswedstrijden van de athle- tiekafdeeling van DEM zullen alsnog Dins dag tijdens het trainingsuur plaats hebben en beginnen dan te zeven uur van de junio ren en te half acht voor de senioren. Technisch spel van Rotterdam leverde weinig doelpunten op In den wedstrijd RotterdamHaarlem, welke Zondagmiddag op het terrein van Sparta is ge speeld, hebben de .gastheeren voortreffelijk voet bal laten zien en in het bijzonder in de eerste helft, doch zij verwaarloosden het belangrijke punt, om een wedstrijd te winnen, n.l. schieter, en daardoor hebben zij de overwinning niet be haald, welke zij krachtens hun techniek verdien den. Het resultaat is nu een 2—2 gelijk spel geworden en vreemd zou het niet geweest zijn, als de Haarlemmers ook dezen keer een zege geboekt hadden, omdat zij over het algemeen hetere kansen hebben gehad dan de Rotterdam mers, die zoovele malen gevaarlijk het doel van Haarlem benaderden. De achterhoede van onze stadgenooten zorgde er in de eerste helft voor dat doelpunten uitbleven, In die periode was Rotterdam, gesteund door den wind meer in den aanvsft. De middenlinie, met Poulus aan het hoofd, zette de voorwaartsen steeds aan het werk en om beurten waren de buitenspelers Seton en Borrani in actie. Het korte spel leverde ech ter geen succes op en de Haarlemmers begre pen wel, wat zij er tegenover moesten_stellen. De middenspelers trokken zich geheel terug, "waar- CREMATIE PROF. DR. W. C. DE GRAAFF In het crematorium te Velsen is Zaterdag middag de verassching geschied van het stoffelijk overschot van onzen oud-stadge noot prof. dr. W. C. de Graaff, in leven hoogleeraar in de pharmacografie, de Gale- nische pharmacie en de toegepaste micro biologie aan de Rijks-Universiteit te Utrecht Bij de zeer vele belangstellenden waren hoogleeraren, studenten en oud-leerlingen, alsmede afgevaardigden van de Natuurhis torische Vereeniging en vele andere ver eenigingen en commissies. In de nieuwe aula werd gesproken door prof. van Vuuren namens de senaat van de Rijks-Universiteit te Utrecht. Deze noem de den overledene een zeer bijzondere per- 'soonlijkheid, die in de senaat zal worden gemist. Prof. J. F. Reith schetste, als col lega van den ontslapene, diens levensloop en toonde vooral diens veelzijdigheid aan. Prof. L. Seekles memoreerde als collega de bewondering ên waardeering voor den over ledene. Dr. A. Keilholz sprak namens de Nedèrlandsche Vereeniging voor Genees- kruidtuinen, de heer M. C. E. Stakman uitte de waardeering van de Natuurhistorische Vereeniging, dr. Voerman toonde de ver diensten van den ontslapene voor de Wa renwetcommissie en tenslotte werd nog na mens de studenten een afscheidswoord ge sproken. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. SANTPOORT Santpoort verloor met 52. Santpoort heeft het Zondag tegen WFC niet kunnen bolwerken. Al speelden de rood broeken met drie invallers, diï mag toch geen excuus zijn voor deze groote neder laag. Er waren momenten, djit ze er hope loos uit waren en radicaal over den bal heen trapten. Het terrein was glad, doch WFC demonstreerde toch maar een goede parij voebal. Santpoort was direct voor het WFC-doel, doch hier was keeper Verwer op zijn post. De bal ging van man tot man op de Sant- poort-veste af en tenslotte schoot Klei hard in, maar doelman Stet wist het leer op meesterlijke wijze tot hoekschop te stom pen. Herhaalde malen kwamen de WFC'ers terug en voordat we dit eigenlijk verwacht hadden lag het bruine monster in het Sant poort-doel (10). Niet ontmoedigd onder namen de rood-blauwen eenige tegénaan- vallen. Ninaber probeerde het wel eens met een snellen ren of een vliegend schot, maar niets mocht baten. De WFC'ers speelden nu en dan met de achterhoede van Santpoort. Klei kreeg pl.m. 25 meter van het doel af den bal op kniehoogte en door een vliegend schot ging het leer voor de 2e maal langs Stet ('2—0). J. v. Bakkum werd goed bewaakt en zijn binnenspelers (Molenkamp en Wesselman) waren tegen de zware WFC'ers niet opge wassen. Zij missen ook nog een flink schot, wat toch een binnenspeler moet hebben wil deze een open spel demonstreeren. Al heb- bij zij dan niet voor 100 procent voldaan, zij hebben gepresteerd wat zij konden. Vlak voor rust was er een duel voor het Sant- poort-doel. Achtereenvolgens misten J. Nijssen en C. Tromp en v. Wezel had geen moeite om den stand op 30 te brengen. In de tweede helft had Santpoort den wind in den yug, maar toch was de stand al spoedig 4—0 door toedoen van v. Wezel. Dit was te bar. C. Tromp bracht den bal ver naar voren. Molenkamp brak door, maar kwam.hierbij te vallen. De bal bleef liggen en de rappe Ninaber redde met een listig tikje de eer (41). Het was voor WFC het sein op te letten en v. Wezel zorgde voor het 5e doelpunt. De WFC'ers waren toen te vreden en dit gaf Santpoort het tweede doelpunt. De bal werd door Wijker naar Gerrits geschoten, deze gaf door aan J. Mo lenkamp, kreeg hem weer terug en het was Bakkum, die doelman Verwer voor de tweede maal passeerde (52). Distributienieuws. Door B-, C- en D-verbruikers kan voor het verkrijgen van vaste brandstoffen voor bijzondere doeleinden een aanvraagformu lier MD 393-02 worden afgehaald, voor zoo ver de te verwarmen bijzondere ruimten grooter zijn dan die voor particulier ge bruik, dan wel geen ruimte voor particulier gebruik aanwezig is. Te Santpoort bestaat hiertoe Dinsdag 16 Mei nog gelegenheid. Zooals is medegedeeld worden voorloopig geen formulieren uitgereikt voor ruimte, kleiner dan die voor particulier gebruik, of voor Itookdoeleinden aan pensions. door er steeds kon worden ingegrepen. Wille in doel was in goeden vorm en {greep in hachelijke situaties in. Een maal redde hij fraai na een hard schot van Borrani. De achterspelers waren goed op dreef en dat kan ook gezegd worden van den HFC'er Kammeijer, die blijken gaf, dat hij zich nog goed bij het eerste klas spel kan aanpassen. Het korte-spel lag de achterspelers overigens uitstekend. Op de linkshalfplaats stond Dreyer, die in het verdedigen goed werk verrichtte, doch hij verzuimde de voorhoede te steunen. Schijve- anar had er dezen middag zin in, werkte hard en met goed resultaat. Ook Goedhart was een steun, om met de anderen de aanvallen te onder breken. Zooals gezegd het vele malen verras sende spel der Rotterdamemrs leverde geen doel punten op, evenmin de vele hoekschoppen, welke genomen werden. Mogelijk had Lagendaal Wille wel kunnen passeeien. doch hij was verhinderd. Grieze verving hem onvolodende. Aan den an deren kant was Smit door het ontbreken van Hanse. wegens een hem overkomen ongeval, op de middenvoorplaats opgesteld. Hij had Kuppen tegenover zich en kon zich niet vrij werken. Een omzetting met Balvers had evenmin resultaat. De Haariemsche voorhoede heeft alleen in de tweede helft behoorlijk werk verricht en er voor gezorgd, dat de ploeg tot twee maal toe de lei ding kreeg. Et" werd beter samengespeeld en de Rotterdamsche achterhoede was niet zoo goed op dreef als dit gedeelte van de ploeg der Haarlem mers. Spoedig loste Balvers een fraai schot, dat via den paal achter ging. Kort daarop schoot Smit na een hoekschop van rechts kalm in en vlak achter de lijn hield Van der Heide den bal tegen, waardoor Haarlem de leiding had (0—1). De bezoekers bleven in den aanval, doch succes kwam aan den anderen kant, waar Borrani er snel van door ging 0h een schot loste, dat Wille in doel werkte. Na een'lfalf uur zette Sterk uit een hoekschop fraai voor doel, waarna Bies» brouck een gaatje zag, om den bal kalm in te schieten (1—2). Rotterdam gaf zich niet gewon nen en maakte gelijk, hoewel het doelpunt voor komen had kunnen worden, als Wille na een hoekschop uit zijn doel was gekomen, om den bal op te vangen. Thans gleed het'leer via den rug van Kammeijer in doel (2—2). Met dezen, stand kwam het einde. We schreven reeds over het spel der achterhoede; ook na rust heeft deze linie goed gespeeld. In de voorhoede werd een doorsjouwer als Hanse gemist, want daaraan was gebrek. Kick Smit slaagde er wel vele malen in den bal fraai vrij te spelen, doch kansen om te schieten kreeg hij niet. Spek op de rechtsbuiten- plaats speelde goed. Biesbrouck was niet zoo op dreef als in vorige wedstrijden en de linkervleu gel BalversSterk kreeg dezen middag tegen Poulus en Louwe geen gelegenheid, om zijn ge wone spel te ontplooien. De wedstrijd Rotterdam—Haarlem is weer een succes geworden door het vlotte spel. Tevens zijn de vriendschapsbanden tusschen de afd.ee- lingen weer verstevigd. Dat bleek ook tijdens den maaltijd van de spelers, waarbij hartelijke toespraken gehouden zijn door de heeren A. H. W. Weekenstroo en A. van der Aart, resp. voor zitter van de afdeelingen Rotterdam en Haarlem. VÖLEWIJCKERS HEEFT EEN PUNT NOODIG. In A'dam won De Volowijekers mét 5—3, na dat de rust met 40 voor de Amsterdammers was ingegaan. VUC. speelde 3—3 tegen Heeren veen en is nu uitgespeeld. Volewijckers heeft nog één punt noodig, om kampioen te \yoiden. Donderdag? is er gelegenheid kampioen te wor den, als Longa in het Olympisch Station op be- bezoek komt. DOS EN BE QUICK EERSTE KLASSEUS. In afdeeling 1 is het Utrechtsche DOS eerste klasser geworden en in het Oosten Be Quick (Z.). DOS won op eigen terrein met 21 van OSV en Be Quick boekte een zege van 2—1 op Borne. Voor de promotie in het Zuiden zijn gespeeld VVV—Limburgia 1—1: Sittardsche Boys—TSC 3-0. Voetbalallerlei. Voor de competitie zijn Zondag gespeeld: eerste klas: DFC—Sparta 2—2; PEC—Ensch Boys 2—0; tyeede klas: Santpoort—WFC 2—5; Alcm. VictrixAlkm. Boys 42. De districtswedstrij d Oost—Zuid is dQor het Zuiden met 1—0 gewonnen. Haarlem nam deel aan een tournooi van ZFC en werd in den eindstrijd met 2—0 door DWS geklopt. De uitslagen waren: eerste ronde: DWS—KFC 2—1, Haarlem—ZFC 2—2 (Haarlem wint na het nemen van strafschoppen); eindstrijd winnaars DWS—Haarlem 2—0; eindstrijd verlie zers KFC—ZFC 1—3. Op het terrein van EDO is de eindstrijd om den Stads-Editiebeker gespeeld tusschen Haar lem 3a en Kinheim 2. Het resultaat was een puntloos spel, zoodat een tweede ontmoeting ge speeld moet worden, welke is vastgesteld op Zondag a.s., eveneens op het terrein van EDO. Zandvoortmeeuwen 2 speelde een promotie wedstrijd tegen WA 2 en verloor met 2i. Voor het kampioenschap der afdeeling Haarlem van den NVB \s gespeeld NAS—Ken ne mers 3 en door een overwinning van 5—1 be haalde de Halfwegsche ploeg den titel. De volgende wedstrijden zijn voor den HVB-beker gespeeld: Onze GezellenDSSH 01; HalfWeg—DIO 2—2; TYBB—DEM 1—2; Hillinen— ETO 6—1. Honkbal GOED BEGIN VAN DE K.H.C.-RESERVES. Van de Haariemsche ploegen kregen alleen' de HHC-reserves, die op bezoek moesten bij RCH, gelegenheid om een goéd begin te maken. De rood-witten legden met 'een 124 score beslag op beide punten. Andere wedstrijden gingen niet door. SPORT-ALLERLEI. Voor het kampioenschap van Nederland korfbal zijn gespeeld: PSV-ZKC 1—4; Rigters- bleekWordt Kwiek 32. Westerkwartier en het Zuiden hebben de leiding met zes punten uit drie wedstrijden, dan volgen ZKC en Rigters- bleek met 2 punten en Wordt Kwiek en PSV hebben nog geen punt behaald. Tijdens in Leeuwarden gehouden wedstrij den om het kampioenschap tweede klas groot biljart heeft Kees de Ruyter den titel behaald met vijf overwinningen en een gelijk spel. De kampioen, benevens Hoogland, Wevers, Van der Veen en Gehreels promoveeren, die een gemid delde behaalden van meer dan 12. P.W. won den strijd om het hockeykam» pioenschap van Nederland met 30 van HTCC en moet een beslissingswedstrijd tegen Hilversum spelen, welke op het terrein van Deventer is vastgesteld. NILOC won in Hengelo met 63 den hand balwedstrijd tegen Olympia en behaalde het lanakampioenschap. Verhoeven heeft de ronde van Vlijmen ge wonnen en zevende werd de Haarlemmer p. Pe ters. In Hilversum heeft Pellenaars de wielerronde gewonnen met een voorsprong van een ronde. Zijn tijd over de 100 km was 2 uur 47 seconden. Bij de amateurs won A. Kuilman uit Beverwijk. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 50.000: 24861 I 1500: 8185 22105 400: 2378 4566 10786 19934 200 6467 23388 100: 7043 14733 17378 2003« I

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3