LfiRNS I LIMITS PRODUCTEN IJMUIDEN Rijwieldieven weer actief. De rijwieldieven blijven van de omstandig heden prof it eer en door zich telkens weer van fietsen, die tegenwoordig zooveel waarde heb ben, meester te maken. Het blijkt, dat men geregeld op zijn hoede moet zijn om in het bezit van zij^ stalen ros te blijven. Ten na- deele van een dokter te IJmuiden-Oost werd een rijwiel uit 'de garage van een ontruimde woning aan de De Genestetlaan ontvreemd. Deze diefstal getuigt wel van een bedenkelijke mentaliteit, aangezien bekend is, dat de art sen tegenwoordig veelvuldig van hun fietsen gebruik dienen te maken. Bovendien werd er ten nade.ele van-een Beverwijker, een rijwiel van de terreinen van het Hoogovenbedrijf door een onbekende weggenomen. In beide gevallen is aangifte bij de politie gedaan. Er wordt een onderzoek ingesteld. Ook tuinmeubilair niet veilig. De dieven blijken in de gemeente Velsen weer een nieuw object te hebben gevonden. Zij richten hun aandacht nu ook op tuinmeu bilair. Ten nadeele van een inwoner van Drie huis werd er reeds een diefstal gepleegd. Uit het voortuintje van diens woning aan den Driehuizerkerkweè werden dezer dagen een tuinbank en een tuinstoel ontvreemd. Aange zien ook deze moeilijk zijn te vervangen, ver dient het aanbeveling, dat men ook in dit op zicht op zijn hoede is. Kruimeldieven weren zich. Het optreden van kruimeldieven vormt een euvel, dat door de tijdsomstandigheden wordt bevorderd en waaraan moeilijk, een einde is te maken. Telkens weer wordt er van kleine dief stallen gehoord, welke echter voor de bena deelden een onaangename gewaarwording be- teekenen. Vooral op kleeding en schoeisel hebben de kruimeldieven het gemunt. Dezer dagen bracht een inwoner van Haarlem de politie er van op de hoogte, dat uit een schuur van een ont ruimd perceel aan de Prins Hendrikstraat te JJmuiden een gabardine regenjas en een col bertjasje waren ontvreemd. Een Amsterdam mer, die in deze gemeente werkzaam is, deed aangifte van diefstal van een zilveren horloge uit een lokaal van de Tnsingerschool te IJmui- den. De politie heeft beide gevallen in onder zoek. Aandacht voor natuurschoon. Nu de lente in het land is, blijkt het natuur schoon in de gemeente Velsen weer velen tot zich te trekken. In rustiger tijden zou men een groot aantal bezoekers van elders telkens weer kunnen opmerken, maar nu het vervoer min der gemakkelijk is zijn 'het in hoofdzaak de inwoners, die van het natuurschoon profitee- ren. Er zijn mooie plekjes verdwenen, maar ge- iukkig is er veel gebleven, dat ongetwijfeld ieders aandacht verdient. Vooral Santpoort en zijn omgeving zijn een bezoek waard. Het is een lust daar bij zonnig weer te wandelen en te genieten van het jonge groen, dat steeds meer met een lentekleed gaat prijken. Uren lang kan men er nog dwalen temidden van het natuurschoon, dat daarom in ieders zorg wordt aanbevolen. Want wat het resultaat van veel moeite is kan in korten tijd worden vernietigd. Het ver dient aanbeveling voorzichtig met vuur te zijn wanneer het eenige dagen warm is geweest en een vonk reeds veel schade kan aanrichten. Men getrooste zich dus de moeite in een bosch rijke omgeving zich wat nicotinegenot te ont zeggen. Bovendien hoede men zich voor ver nieling. Vooral de jeugd is wel eens geneigd zich hieraan schuldig te maken en dit is zeer te betreuren. Over het algemeen is er, zoo wij meenen, in de gemeente Velsen weinig reden tot klagen. Doch een waarsèhuwend woord is niet overbodig. Ook hier zijn stukken grond voor de voed selvoorziening in gebruik. Er is weer het noodige werk voor verricht en met belangstel ling kan het resultaat worden tegemoet gezien. Gelukkig zijn vele plantsoentjes e.d. gespaard gebleven. De Plantsoenendienst der gemeente blijft er de noodige aandacht aan wijden, hoe wel ook zijn mogelijkheden niet onbeperkt zijn. Aldus heeft ook deze gemeente zich in lente kleed gehuld. Mogen er velen van genieten Vacantiebonnen. Ongeorganiseerde bouwarbeiders kunnen, in verband met de loonderving op Hemelvaarts dag en Tweeden Pinksterdag, ten hoogste acht vacantiebonnen inwisselen. Deze mogen alleen op de officieel daarvoor aangewezen opplak- vellen worden ingeleverd, welke Zaterdag 20 Mei van drie tot vijf uur in het Patronaatsge bouw te IJmuiden-Oost verkrijgbaar zijn. De inlevering der bonnen kan geschieden te IJmuiden-Oost op 22 Mei voor de letters van A tot I, en 23 Mei voor de letters van L tot en met Z, telkens van 79 uur 's avonds in het Patronaatsgebouw; te Velsen-Noord op 25 Mei van 57.30 uur aan het adres Valken- burgstraat 8: te Santpoort op 26 Mei van 7.30 9.30 uur aan het adres Pasloorsstraat 18. 40 laar gehuwd. Vrijdag 26 Mei zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer N. J. Huyboom met mej. A. M. Hoogland in het huwelijk trad. In zijn woning aan den Zeeweg D 268 te IJmuiden-Ö. zal het echtpaar ongetwijfeld menig blijk van medeleven ontvangen. ONTSPANNIKGSDAG WANDELAARS Zondagmiddag organiseert de IJmuider wandelsportvereeniging De Stormvogels in hotel Vreeburg te Bloemendaal een lente feest, waarvoor een afwisselend programma is samengesteld. Een aantal leden zal zich in schetsen weren en bovendien wordt ei- medewerking' verleend door het dansor- kest De Sprinkhanen, den humorist-con ferencier Ton Nieret en den pianist Herman van Dokkum. De regie is in handen van den heer L, Bakker. SANTPOORT Echtpaar Spanjaard S0 jaar gehuwd. Het te Santpooi^, zeer bekende echtpaar C. Spanjaard en T. SpanjaardNijman zal 31 Mei vijftig jaar getrouwd zijn. De heer Spanjaard werd te Santpoort geboren en is in het boerenbedrijf werkzaam geweest. Hij kan natuurlijk heel wat herinneringen aan „zijn" plaats ophalen. Hoewel hij 78 jaar is toont hij nog steeds veel levenslust en nog altijd schrikt hij niet voor een langen fiets tocht terug. Zijn echtgenoote, die te Heems kerk werd geboren, is momenteel 74 jaar. Een interessante bijzonderheid is, dat de heer Spanjaard met een broer en een zuster denzellden dag in het huwelijksbootje is ge stapt. Hierdoor is er nog een vijftigjarige echtvëreeniging, namelijk die van zijn zuster en zwager, welke te Haarlem wonen. Onge twijfeld zal het echtpaar Spanjaard in zijn woning aan den Hagelingerweg 31 te Sant poort ondervirfden, dat het op veler sympa thie aanspraak kan maken. Santpoorts turnliefhebbers bijeen. Bijna honderd jongelui hebben de vergade ring van de E.K. Sportvereeniging Santpoort bijgewoond, tijdens welke de nieuwe afdee- iing, gymnastiek, werd gevormd. Duidelijk kwam tot uiting, dat het bestuur in dit op zicht aan veier wenschen is tegemoet ge komen. De voorzitter van Santpoort, de heer J. P. Nijs§en. gaf een uitvoerige uiteenzetting, waarin hij het doel en het streven der ver- eeniging onder de aandacht bracht. Boven dien weidde de heer Nijssen uit over den vorm van organisatie. Vervolgens kwam de geestelijke adviseur van Santpoort, kapelaan De Graaff. aan het woord, die een gloedvolle rede hield met als onderwerp: /.Een gezonde geest in een gezond lichaam". De spreker had een aandachtig luisterend publiek en op zijn beschouwing volgde dan ook een kern achtig applaus. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Voor het voorloopige bestuur van de heeren-afdeeling werden de heeren J. Post, v. d. Berg en H. v. d. Putten aangewezen. Voor de dames-afdeeling zullen de dames Diependaal en Dieppe het voorloopige be stuur vormen. Zij zullen de voorbereidende maatregelen nemen en vooral zoo spoedig mogelijk het oefenen regelen. De heer Nijssen bracht hartelijk dank aan het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs, die zoo bereidwillig was het gymnastieklokaal van de School met den Bijbel gedurende eenige uren per week voor de leden van Santpoort beschikbaar te stellen. Als vanzelfsprekend is men hiervoor zeer erkentelijk. Verder werd nog gesproken door den heer Smit, den ijverigen secretaris van de R. K. Sportvereeniging Santpoort, die de jongelui op enthousiaste wijze opwekte om met veel ambitie mede te werken, teneinde de club groot, hecht en sterk te maken. Ten slotte werden er nog eenige technische vragen tot voldoening beantwoord. D.W.V.Terrasvogels. Zeer veel belangstelling wordt er te Sant poort aan den dag gelegd voor den wedstrijd D. W. V.Terrasvogels,, die Donderdag middag voor de vierde ronde om den N. V7 B.-Beker te Amsterdam wordt gespeeld. Op hetzelfde terrein zullen de Santpoorter re serves te twaalf uur tegen een combinatie van DWV uitkomen. De spelers vertrekken als volgt: Velsen-IJmuiden-Oost 10.05, Sant poort 10.19 en Haarlem 10.34 uur, waarna te Amsterdam (Centraal-station) wordt uitgestapt. Zooals blijkt zal Terrasvogels alles in het werk stellen om zich in den Bekerstrijd te handhaven. Dit zal zeker noodig zijn, aan gezien DWV een niet te onderschatten te genstander is. BENOEMING Onze plaatsgenoot de heer J. v. d. Sijden is tot Rijkstaxateur van roerende goederen benoemd. Sport Vereent. Het bestuur van de korfbalvereeniging Sport Vereent heeft besloten voor de leden een tocht naar Utrecht te doen plaats hebben. Deze vraagt op Hemelvaartsdag de aandacht. De wedstrijd NoordZuid wordt bijgewoond en bovendien. komt een ploeg van Sport Vereent in een seriewedstrijd uit. Het be looft dus een interessante dag te worden. BEVERWIJK De Nederlandsche worstel kampioenschappen. Groeneveld door Stolz onttroond. Onder groote belangstelling werden in het Kennemer Theater de eindstrijden der worstel kampioenschappen in het veder- en zwaarge wicht dooi' de Beverwijksche krachtsport ver eeniging D.O.K. georganiseerd. De groote ver rassing bracht de finale in het vedergewictit, waarin de reeds vele jaren kampioen Groene veld door Stolz van Hercules (Amsterdam) werd onttroond. Het zag er in de eerste partij niet naar uit, dat Groeneveld zich de titel zou laten ontnemen, doch toen Stolz in de tweede partij op punten won, waren de kansen reeds in het voordeel van laatstgenoemde. De laat ste partij bracht n.l. de twee clubgenooten Stolz en Vlaming op de matras en hoewel wij niet aan de sportieve plicht van laatstgenoem de willen twijfelen, wist Stolz o.i. hem toch wel op wat te gemakkelijke wijze te louchee- ren. Groeneveld had het ook wel bijzonder zwaar getrokken tegen twee clubgenooten en zijn kansen waren dan ook wel zeer miniem. Hij gedroeg zich echter als een waardig ver liezer. Ook de wedstrijden in het zwaarge wicht trokken aller aandacht. Zuileeom (Culemborg) won van Melchers op punten en hij boekte een tweede overwinning, hetgeen een verrassing was. De laatste partij won Melgers spoedig door touché. Daar echter in de voorwedstrijden een protest was inge diend, kon de jury den kampioen 1944 nog niet aanwijzen, doch deelde de deelnemers mede, dat men bij de wedstrijden volgende week in Culemborg den kampioen 1944 uit zal kunnen roepen. Alvorens tot deze eindstrijden werd overge gaan, sprak de voorzitter van den Nederland- schen Krachtsportbond, de heer Th. H. Ber- nes, zijn vreugde uit. dat zoovelen deze kam pioenswedstrijden bijwoonden. Honderden moesten zelfs teleurgesteld worden. Door de toenerpende belangstelling vooral van de zijde der jongeren neemt de groei van den Nederl. Krachtsportbond 'n ongekende hoogte en dat binnen enkele jaren nog heftiger om den titel van landskampioen gestreden zal worden, dat wekt groote vreugde. De krachtsport, die al sinds de tijden der Romeinen beoefend wordt, moet niet anders gezien worden als een gespe cialiseerde sport, evenals dat met het zwem men het geval is. Slechts zij, die over deze gaven en een ware sportsliefde beschikken, zijn in onze gelederen welkom. De voorzitter van D.O.K., de heer Schelvis, verwelkomde mr. D. J. Engels en dr. J. Vagelink. Het mandoline-gezelschap Ó.K.K. liet zich van haar beste zijde hooren. doch het publiek wist het gebodene niet op juiste wijze te waar- dceren, hetgeen op de musici storend werkte. Veel belangstelling trok de demonstratie ge wichtheffen tusschen G. G. Tabak (DO.KJ, G. Kerkhoff (B.G.V., Breda) en C. Vessies (D. O.K.), A. Ouwerling (B.G.V.. Breda). De deel nemers gaven elkaar slechts weinig toe en het geheel vormde voor, hen een ware oefening voor de op 4 Juni as. te houden kampioen schappen. In het lichtgewicht waren de verrichtingen: Tabak: drukken 65-72IJ-75 K.G.: trekken 80-x- 92 K.G.: stoten: «0-115-11754 K.G. Kerkhof: drukken 671/2-721/2-77^ K.G.; trekken 80-871/»- x K.G.: stoten 110-115-115 K.G. In het vedergewicht: C. Vessies: drukken 80-85-90 K.G.trekken: 90-95-100 K.G.: stoten 115-122J/2-x K.G. A. Ouwerling: drukken 80- 85-90 K.G.trekken 85-90-95 K.G.; stoten 115- J,22V2-1271/2 K.G. Vermelden wij tot slot nog dat de gymnastiek vereeniging Turnlust eenige geslaagde demon straties van grondgymnastiek en oefeningen aan de hooge brug ten aanschouwe gaf. SPORTDAG HOOGOVEN-SKATEN. De omstandigheden waren oorzaak, dat de organisatoren van den sportdag van Hoog oven-Staten Zondag op het Beverwijk-terrein gehouden, welke bestond uit de z.g. restwed- strijden, wijziging in het programma moesten aanbrengen. Toch hebben de toeschouwers kunnen genie ten van goede sport, welke dan hoofdzakelijk bestond uit handbal-, korfbal- en voetbalwed strijden, terwijl voorts ook enkele loopnum mers de aandacht bezig hielden. Ongetwijfeld ging de grootste belangstelling uit naar de verrichtingen van het eerste twaalftal van Watervliet, dat ter opluistering van dezen sportdag, een offieieelen promotie wedstrijd tegen het Zaandamsche Z.K.V. 2 speelde en waarbij de Vjelser korfballers op fraaie wijze zegevierden, door in de eerste helft drie maal door de korf te schieten. Niet alleen bleek voor de handbalontmoeting tusschen een IJmond-cornbinatie en de rest van Hoogoven-Staten onder de spelers ent housiasme, doch ook langs de lijn werden de verrichtingen van beide ploegen geestdriftig gevolgd. Deze wedstrijd, waarmede het pro gramma werd geopend, werd een 5-1 zege voor de IJmonders. Zeer tegen de verwachting gaf de daaropvolgende korfbalwedstrijd tus schen een "WaterVliet-combinatie en de rest- ploeg van Hoogoven-Staten een nederlaag voor de groen-gelen, zij ihet dan ook, dat slechts één doelpunt door De Boer werd ge scoord. Tijdens de rust in de groote korfbalontmoe ting werd voor dames en heeren de 100 yar^s afstandloopen gehouden. Bij de dames wist T. Blötevogel fraai eerste te worden in 13.2 sec. terwijl B. Buis met 13.5 als tweede volgde. Derde werd Tr. Frenay. De sprinter J. v. d. Heide slaagde erin bij de heeren de eerste plaats te bezetten in 11.5 sec., gevolgd door 2. B. Beentjes, 3 N. Adelaar en 4. Gé Winkel. Een belangrijke ontmoeting was nog de voet balwedstrijd tusschen het vrijwel volledige eerste elftal van V.V.B., waarbij B. v. Veelen als doelman niet onverdienstelijk debuteerde en een restploeg, welke over een groot aantal goede spelers beschikte. Dit bleek ook tijdens den wedstrijd, want de combinatie liet behoor lijk en doortastend samenspel zien. De rest- aanval bleek ook zeer gevaarijlk, waarbij vooral de rechtsbuiten sterk opviel. Voorts gaf de verdediging van de restploeg aan de V.V.B.-aanvalslinie heel wat hoofdbrekens. De V»N Pt Wtft P 0/TM£Rff §H De HAAM 6 A RANDCEKEN DE KWALITEIT VAN HET PRODUCT KUwr in trip! lestploeg nam spoedig de leiding door een strafschop die door Bakker genomen werd. Een tweede doelpunt volgde uit een prachtig schot van den middenvoor. Aan de andere zijde had Bravenboer bijna succes. Na de hervatting stelde V.V.B. dat een niet bepaald hechte verdediging had, opnieuw te leur en de restploeg wist dan ook nog twee maal te scoren. Tenslotte was het Zandbergen die de eer wist te redden en den stand op 1-4 bracht. Ondanks het uitvallen van enkele nummers waii het voor Hoogoven-Staten en de toeschou wers toch npg een aardige sportdag geworden. GEVONDEN VOORWERPEN VAN 1 t/m. 14 MEI Zilveren armband, ketting met zilveren hangertje, ceintuurtje, biezen boodschappen tasch, vulpen, zilveren medaille van een R.-K. orde, afsluitdop, vermoedelijk van ge nerator. Bordeauiyroode baret, boodschap- pentasch, blauwe ceintuur, donkerblauw kinderjasje met witte knoopen, bril, ovale bruine ritssluiting, portcmonnaie, een kar retje op twee wielen (veilingbak), donker grijze ceintuur, witlederen handschoen, deksel van een melkbus, oud zilveren da mesarmband, damesparapluie, vermoedelijk verzilverd ringetje met wit steentje, gou den ol' doublé damespolshorluge met tandje, huissleutel, bos draden voor achterlichten, baby-manteltje, nikkelen dameshorloge, blauwe ceintuur, portemonnaies. VELSEN J. DOESBURG 40 JAAR BIJ V. G. Z. Onder zeer groote belangstelling herdacht gisteren de heer J. Doesburg, arbeider in het kookhuis der cellulose'abrieken, zijn 40-jarig jubileum in dienst bij de Papierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. De jubilaris werd des morgens op het direc tiekantoor ontvangen, waar hij in tegenwoor digheid van de heeren jr. A. J. Allan, procu ratiehouder en ir. J. M. de Muinck Keizer, be- driifsingenieur der cellulosefabrieken op har telijke wijze werd toegesproken door den heer J. Smit, procuratiehouder. Als blijk van waar deering overhandigde spr. het vereerend ge tuigschrift der Mij. voor Nijverheid en Handel te Haarlem, alsmede een geschenk onder en veloppe. De huldiging door het C. F .-personeel droeg vervolgens een origineel karakter, te meer daar de jubilaris zelf steeds als promotor voor verschillende festiviteiten onder de col lega's fungeert. Zoo werd hij op een hef- wagen naar de plaats der huldiging gereden, waar men hem een welkomstlied begeleid door instrumentale klanken, toezong. De beer L. Eckhardtschetste de groote gemoedelijk heid, welke „Oome Jan" kenmerkt en hem bij het geheele personeel, mede ddor zijn gevoel voor humor, zeer gezien heeft gemaakt. De gelukwenschen gingen vergezeld van een prachtigen bloemenmand. De heeren G. v. d. Velden en J. H. Tekamp, collega's bleven met hun gelukweryschen niet achter. KINHEIM 2—HAARLEM 3 A ONBESLIST. In den eindstrijd om den Stads-Editie-beker waarin Zondag op het E.D.O.-terrein te Haar lem Kinheim 2 en Haarlem 3 A elkander strijd leverden, bleef de ontmoeting onbeslist en dus wordt Zondag a.s. deze wedstrijd opnieuw vastgesteld. De Velsenaren waren voltallig, terwijl onder de oude bekende Haarlem-leden o.a. deel uitmaakten Onkeniiout, Oldenburg, v. d. Berg, Kaan en Dik. De Velsenscbe aanval had met de aehter-- hoede der roodbroeken groote moeite. Op bui tengewone wijze deecj doelman Druyven zich gelden, maar niet minder was dit bij Verhoof- stad pn speciaal Ab Rasmussens. Overigens vormden de beide verdedigingen eigenlijk de grootste kracht van de ploegen, daar zoowel de aanvalslinie van Kinheim als die van Haar lem te zwak waren om in verband met het gladde terrein goede aanvallen te kunnen op bouwen. Daarom bleven deze dan ook zeer be perkt. Toen echter Kinheim voor het vijande lijke doel was beland, werd één der aanval lers vrij hardhandig bewerkt, waarvoor een strafschop werd toegekend. Zeer tot misnoe gen van zijn club werkte C. Duineveld den bal precies in de handen van Kaan. Nadat ook Haarlem nog eens had aangevallen, kwam de rust. Na de hervatting had Kinheim aanvankelijk de beste kansen door een flink offensief, dat de Haarlem-verdediging veel moeite kostte, maar gedoelpunt werd er niet. Verduisteren: van 21.30 tot 5.45 uur at is ^enmce^e Een keuken meesteres is 'n huisvrouw, die precies weet, op welke manier zij haar keus bij he! inkoopen doet. Zij koopt nis! in het wilde weg, maar zoekt naar een vertrouwden naam. En zij weet, dat er een volledige garantie schuilt in den naam W. A. Scholten, die voor komt op de verpakking van Butaroma.Albumona.Trans- paranta, verpakt aardappel meel, sago, etc. W.A. SCHOI/TEN's Aafiopfitlmee (fa Inefcen

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3