LARKS PRODUCTEI! Kennemer Krabbels Wat garandeert IJMUIDEN Kapitein A. Harrebomée vertrekt. Naar wij vernemen is de heer A. Harre bomée, kapitein-korpscommandant van po litie te .Veisen, tot kapitein bij het directo raat-géneraal van politie te Nijmegen be noemd, waar hij zijn werkzaamheden intus- schen reeds is begonnen. De heer Harrebomée is slechts korten tijd in de gemeente Velsen in functie geweest. Gedurende vele jaren werkte hij te Amster dam,, waarna vorig jaar zijn benoeming tot corpscommandant van de politie te Velsen volgde. De heer Harrebomée aanvaardde zijn werkzaamheden hier in Mei 1943. De scheidende functionaris toonde zich een rustige figuur en legde voor de belangen van zijn ondergeschikten veel belangstelling aan deri dag. Het corps ziet hem dan ook noode vertrekken. .Als waarnemer van den corpscomman dant is kapitein E. Tuinstra aangewezen. Inenting. Zooals is medegedeeld wordt er door den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Ge zondheidsdienst gelegenheid tot kostelooze inenting' tegen dipbterie en roodvonk ge geven. Dé termijn van aangifte hiervoor is tot 30 Mei verlengd. De aanmelding moet schriftelijk geschieden, voor schoolgaande kinderen bii het hoofd der school, voor niet schoolgaande kinderen bij den directeur van den dienst Leeuweriklaan te IJmuiden-O. Inbraak zonder buit. Dezer dagen is er 's nachts in een bij een bakkerij behoorende woning aan den Zee weg te IJmuiden-Oost ingebroken. De da ders hebben zich door het gebruiken van een valschen sleutel toegang verschaft. Zij hadden blijkbaar op een goede buit gere kend, maar het resultaat van hun moeite was nihil. Hoewel alles overhoop is gehaald wordt er namelijk tot nu toe niets vermist. Er is aangifte bij de politie gedaan. Deze stelt een onderzoek naar de onbekende da ders in. VISCHPRIJZEN VAN MAANDAG. Groote tarbot f 8,SOS 6, kleine tarbot t 5,33 i 3,50, groote griet f 5,35f 5, kleine griet f 2,70 f2,50, kabeljauw f2.20f2, groote gul fl,65— f 1,50, kleine gul f 1,35f 1,20, middelschot f3, kleinmiddelsohal f 2,50, kleine schol 2e soort f 2, 3e soort f 0,80, 4e soort f 0,50, groote schar f 0,30, kleine schar f0,10, vleet fl,f 0,90, groote rog f 1,10fl, kleine rog f 0.55f 0,50, groote makreel f 1,50, kleine makreel f 0,55, poontjes f 0,60, kool- visch f 1, kleine haai f 0,60, alles per kg. Het moge dan vreemd klinken, een feit is en blijft het, dat ik Santpoort tot dsuver niet genoeg eer heb bewezen. Want waar niets is verliest de keizer zijn recht, doch waar heel wat te bewonderen valt mag de keizer op erkenning' rekenen. De mensch is echter niet alwetend, hetgeen als een pleister op mijn wonde mag worden beschouwd. Ik wist wis en waarachtig niet, dat Santpoort een keizer heeft! Ik woon dus sinds een jaar, zij het tijde lijk, namelijk als geëvacueerde, in een Kei zerrijkEn ik gevoel me wonderlijk rustig, hoewel het best mogelijk is, dat ik op 'n mooien zomeravond, alsof hij de eerste de beste was, met den Keizer van Santpoort heb gebabbeld over den lekkeren smaak van doperwten, de lengte van de Wüstelaan, mijn verslaafdheid aan het nicotinekruid ep het lastige Pietje van buurvrouw-rechts- over. Misschien heb ik samen met hem ge keken naar een of anderen wedstrijd van Santpoort of Terrasvogels. Wellicht hebben we gezamenlijk onzen dorst gelescht in een van Santpoopts karakteristieke herbergjes. Ik weet het niet. Want Santpoopts Icei- zer, zoo zegt men, is nooit incognito, hij is steeds zichzelf en gaat prat op zijn onder scheiding. Het is te laat, hoogstwaarschijnlijk ten minste, om hem alsnog eer t€ „bewijzen. De kans bestaat, dat de Keizer "morgen een mensch wordt zooals*u en ik. Zijn macht staat op Hemelvaartsdag" op het spel. Want Santpoorts Keizer is de keizer van de handboogschutters, die morgen het Ko ningschieten doen plaats hebben, waarbij de keizerstitel van de vereeniging op het spel staat. Toch wel aardig, dat de traditie in eere wordt gehouden! Jeugdgroep De Stormvogels. Het bestuur van de IJmuider Wandelsport- vereeniging De Stormvogels blijkt door het besluit een jeugdafdeeling te vormen aan veler wenschen te zijn tegemoet gekomen. Hoewel de groep nog slechts zeer korten tijd bestaat is zij reeds enkele malen tijdens tochten in dé omgeving in actie geweest, waarbij duidelijk tot uiting kwam, dat ook deze jongens en meisjes hun hart aan de gezonde wandelsport hebben verpand. Er hebben zich intusschen zooveel leden aan gemeld, dat het bestuur er toe is moeten overgaan de gelegenheid tot inschrijving voorloopig stop te zetten. Het wil de jeugd groep nu eerst een stevigen grondslag geven en er een aantrekkelijk programma voor ontwerpen, zoodat de jongere Stormvogels geregeld aangenaam zullen worden bezigge houden. Sport op Hemelvaartsdag. De sportliefhebbers worden ook op He melvaartsdag niet vergeten, want er staan interessante wedstrijden op het programma. Het voetbal seizoen zal nu spoedig wor den gesloten, doch voor het zoover is wach ten nog ontmoetingen, die de aandacht zeker waard zijn. Op het oogenblik richt zich de belangstelling op de Terrasvogels, die zich tot nu toe in den strijd orn den NVB-beker uitstekend hebben geweerd. De Santpoor ters hebben van het begin af niet verzwe gen. dat zij geen overdreven verwachtingen hebben, doch alles zullen beproeven om een goed resultaat te boeken. Gezegd kan wor den, dat dit tot nu tóe reeds is geschied. Daarom wordt in spanning de uitslag van den morgen te spelen wedstrijd DWVTer rasvogels tegemoet gezien. De Vogels zullen aan een gelijk spel voldoende hebben om zich voor de volgende ronde' te plaatsen. Het zou echter verkeerd zijn de Amsterdam mers te onderschatten. De Santpoorters zul len het lastig hebben! Maar zij hebben zelf vertrouwen en dat is al heel wat. Santpoort 1 speelt morgen zijn laatsten competitiewedstrijd op het Haarlem-terrein. De ploeg ontvangt KFC, den kampioen van de tweede klasse A. Het belooft een interes sante ontmoeting te- worden, daar de Sant poorters alles in het werk zullen stellen om revanche op KFC te nemen. De menschen van de Zaan hebben Santpoort namelijk zijn grootste nederlaag in dit seizoen bezorgd! De athletiek liefhebbers en zij, die met dezen tak van sport eens kennis wfflen maken, kunnen morgenmiddag in Beverwijk terecht. In het Gemeentelijke Sportpark al daar wordt een driestedenwedstrijd gehou den, waarbij behalve Suomi Celebes en Mi nerva in actie komen. Het belooft een goede middag te worden, aangezien er een span nende strijd kan worden verwacht. Daarom mag men deze gelegenheid niet verzuimen. Onbekend maakt onbemind. Dit geldt ook voor het ha ndboogschieten, welke tak van sport intusschen te Santpoort enthousiaste beoefenaars heeft. De aloude, maar jong van hart blijkende vereeniging V.Z.O.S. organiseert morgen het traditio- neele koningschieten, hetgeen altijd als een evenement mag worden beschouwd. J. v. d. Berg heeft gedurende twee jaren den titel „koning" behaald en mag zich, als hij er nu opnieuw in slaagt, keizer der vereeniging noemen. Hiermede zou Ch. Smit zijn ont troond. J. v. d. Berg kan echter op een groo- ten tegenstand rekenen, aangezien zijn broer M. v. id. Berg en A. J. Voogt hun man- netj'es staan. Ook kunnen W. Immers en H. Droffelaar nog voor verrassingen zorgen. Het zal dus ook hier niet aan spanning ont breken! AGENDA Donderdag 18 Mei. SANTPOORT. Schietbaan: Koningschieten handboogschiet vereen. V.Z.O.S. -- BEVERWIJK. Sport park: Driestedenwedstrijd (athletiek), 2 u. HAARLEM. Haarlem-terrein: Santpoort RFC (voetbal), 2.15 uur. Vrijdag 19 Mei. BEVERWIJK. Kenne- mer-Theater: Tooneelavond V.V.V. met „Half om half" door gez. Ruys, 7.15 uur. VELSEN Driesteden.athletiekwedstrijd. Het bestuur van de athletiekvereeniging Suomi heeft besloten seriewedstrijden te or- ganiseeren, allereerst een driestedenkamp, welke op Hemelvaartsdag' in het Gem. Sport park te Beverwijk wordt gehouden. Deze gaat tussehen Suomi, Celebes (Den Haag) en Minerva (Rotterdam). Minerva beschikt over goede krachten, w.o. jeugdkampioenen en moet op de sprint- en springnummers favoriet worden geacht. Ook Celebes heeft goede athleten; het is een van de sterkste Haagsche vereenigingen en heeft daarom de grootste kans om te winnen. De Velsenaren zullen het vooral van de midden- en lange- afstandloopers moeten hebben. Totaal zullen ongeveer 250 athleten zich weren. Het programma, dat te twee uur begint, bestaat uit een groote verscheiden heid van loop- en springnummers en énkele estafettes. Ook discus- en speerwerpen en kogelstooten ontbreken niet. Bovendien De- staat gelegenheid deel te nemen aan de vrije inschrijving op 100 m damfes, 200 m heeren, 800 m heeren, 300 m junioren en 80 m meisjes. Alle groepen zullen medewerken. SANTPOORT Centraal Drankweer Comité. Het Centraal Drankweer Comité voor de gemeente Velsen heeft voor dén prpaganda- avond, die Zaterdag 20 Mei in 't Jeugdhuis der Nederl. Hervormde gemeente aan de Burgemeester Enschedélaan te Santpoort- Dorp wordt gehouden, een afwisselend pro gramma samengesteld. Dit vermeldt muziek door een mandolinegezelschap, declamatie, zang met pianobegeleiding en tableaux door eenige leden dei-aangesloten organisaties. Als spreker treedt de heer A. Rolloos op. De bijeenkomst zal te half acht beginnen. AI)SPIRANTEN OP DE PLANKEN. De adspiranten van de korfbalvereeniging Sport Vereent zullen Zaterdag 27 Mei too- nen, dat zij niet alleen kunnen korfballen, Zij zullen het programma verzorgen van een feestavond, die te half zeven in hotel Vreeburg te Bloemendaal zal worden ge houden. BEVERWIJK A. N. G. O. B. De afdeeling' Beverwijk van den Alge- meenen Neaerlandschen Geheelonthouders bond zal Donderdag 18 Mei wederom een excursie naar Haarfém organiseeren. Onder leiding van dén heer M. Berghuis zullen de leden en belangstellenden ditmaal van des middags 2 tot 5 uur de Stadskweekerij be zichtigen. DAAR GAAN DE KARRETJES. Een rijwiel, dat voor een perceel aan de Zeestraat was achtergelaten, werd dezer dagen door een onbekende weggenomen. Zaterdag toonden de rijwieldieven eveneens hun activiteit. De buit bestond ditmaal uit een heerenrijwiel, IJetwelk voor een winkel aan de Breestraat was geplaatst. De benadeelden deden aangifte bij de po litie, die de diefstallen tracht op te helderen. CHAUFFEUR GEVERBALISEERD. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een chauffeur, die een vierwielig mo torrijtuig bereed, waaraan de voet- en handrem ontbraken. Er was achter dit voer tuig een aanhangwage" gekoppeld, welke evenmin van een rem was voorzien. --De aangehoudene bleek eén inwoner van Castricum te zijn. HOUTDIEFSTAL OPGEHELDERD. Tijdens zijn werkzaamheden in het Ge meentelijk Sportpark constateerde dezer dagen een timmerman, dat er een aantal plartken was ontvreemd. Er werd van dezen diefstal bij de politie aangifte gedaan. Het ingestelde onderzoek bleef niet zonder resultaat, want het gelukte de daders op te sporen. Een groepje jongens, wonende in de nabijheid van het sportterrein, had de plan ken weggenomen. Gebruik van telefoonaansluitingen door derden verboden. Herhaaldelijk is gebleken, dat de nog aange sloten telefoonabonné's in de districten, waar in de niet noodzakelijke telefoonaansluitingen buiten gebruik zijn gesteld, in de meening ver keeren hun aansluiting ter beschikking van derden te kunnen stellen. Deze meening is on juist. Aangeslotenen, die hun aansluiting be houden hebben op grond van de bestaande richtlijnen, mogen deze slechts gebruiken voor hun eigen telefonisch verkeer. Het is ten strengste verboden de aansluiting ter beschik king te stellen van een ander of berichten voor derden aan te nemen. Dit verbod geldt niet: e. Wanneer de spreker tot de bezettende macht behoort; b. wanneer het berichten geldt, die over gebracht worden voor bureaux of leden van de bezettende macht; c. wanneer het berichten geldt, waarvan de overbrenging voor de bezettende macht van gewicht is; d: wanneer een noodtoestand heerscht (be richtgeving aan de politie of brandweer, op roepen van een geneesheer, enz.) In deze gevallen is het veeleer de pljcht van eiken aangeslotene het gebruik van zijn toestel toe te staan. Bij vergrijp tegen de vorenstaande bepalin gen wordt de aansluiting van den abonné on middellijk afgesloten en opgeheven, afgezien van de nog verder toe te passen maatregelen. INSTALLATIE Mr. N. REELING BROUWER. In een openbare zitting van de Haarlemsche rechtpank is Dinsqag mr. N. Reeling Brou wer door den president, jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten, geïnstalleerd tot rechter. Deze zeide, dat de rechtbank zich verheugd heeft over de benoeming,want zij weet, wien zij als jongsten medewerker heeft gekregen.Door zijn werkzaamheid bij de griffie heeft hij zich kun- GRAANKONINKJE Klour in een wip! nen ontwikkelen en kennis weten eigen te maken, om een goed rechter te gorden. Met de beste wenschen voor de toekomst besloot de president zijn toespraak. De officier van .justitie mr. W. M. P. Over» man bood de gelukwenschen aan namens het parket en mr. C. van Leeuwen Duivenbode sprak namens de griffie zijn vreugde uit over de benoeming. Het beteekent tevens, dat mr. Reeling Brouwer de griffie gaat verlaten, zoo dat een goed collega en goed vriend gemist zal worden, doch gelukkig blijft hij voor de Haarlemsche rechtbank behouden. Tenslotte hoopte spi-., dat de goede samenwerking zal blijven voortduren. Namens de Haarlemsche balie bracht de deken, mr. R. C. Bakhuizen van den Brink de gelukwenschen over. De advocaten hebben mr. Reeling Brouwer lee- ren kennen als een voortreffelijk ambtenaar bij de griffie, zoodat zij hem daar zullen moe ten missen, doch met vertrouwen kan de toe komst tegemoet worden gezien. Hierna bestond er gelegenheid den nieuwen rechter geluk te wenschen, waarvan ook ge bruik maakten mr. G. Sluis, oud-president van de rechtbank en mr. JL H. Roeters van Lennep, oud-officier van justitie. het succes van een recept X De zuiverheid van de in grediënten garandeert het lukken van een recept. Zui vere ingrediënten bevinden zich in ieder pak, dat den naam W. A. Scholten draagt. Daarom is er zooveel voor keur voor W. A. Scholten's Butaroma, Albumona,Trans- paranta, sago, verpakt aard appelmeel, etc. W. A. SCHOI/TEN's Aardappelmeel/abrieken

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3