UJED.H.B.P0ST VELSEN WATERVLIEÏ 1—RHENEN 1 3—1 Door den laatsten promotie-wedstrijd te winnen heeft Watervliet thans definitief be slag gelegd op een plaats in de 2e klasse. De tegenstanders uit Rhenen bleken over een vrij zwakke ploeg te beschikken en daar ook het spel der Velsenaren dezen keer ver beneden het gewone pleil bleef, was er van een aardigen korfbalstrijd geen sprake. Niettemin was Watervliet beslist de sterkste en verdiende daardoor de zege. De ontmoeting was nog slechts enkele mi nuten oud, toen Tolk op fraaie wijze door brak en de score opende (J0). Watervliet werd aanmerkelijk sterker en was zeer ge vaarlijk in den aanval. Het duurde dan ook niet lang of de voorsprong werd vergroot door Velthuijs (20). Het zag er aanvan kelijk naar uit dat Broeksma c.s. spoedig voor een grooteren voorsprong zouden zor gen. Eeiïige goede schoten van v. d. Brink en den aanvoerder ketsten van den rand terug, doch plotseling wilde het in dit vak niet meer vlotten. Door zwak spel van een der dames gingen vele kansen verloren en kreeg Rhenen gelegenheid den bal steeds te onderscheppen. Ondanks het sterke over wicht werd er voor de rust niet meer ge scoord. In de tweede helft kwam Rhenen er beter in en wist zelfs het spel eenigen tijd in handen te nemen. Na circa 10 minuten gelukte het den bezoekers tegen te scoren (21). Even scheen er wat spanning te ko men. doch dit was van korten duur, want toen er in de verdediging van Rhenen een fout werd begaan, strafte Broeksma deze met een voor Watervliet psychologisch doel punt af. De vakverw -pling was voor de thuisclub gunstig, hetgeen vooral in het middenvak tot uitdrukking kwam. Velthuys Tolk en de dames Muye.n en Velthuijs speel den hier een prachtige partij. In den res- teerenden tijd was Watervliet weer het meest in den aanval, doch doelpunten ble ven uit. Watervliet 2 speelde een voorwed trijd tegen Animo-Ready 1 en verloor met 21. Het spel der reserves was in dezen wedstrijd zeer zwak. Watervliets succes. Watervliet is tweede klasser Ziedaar een resultaat, dat nog maar weinige jaren ge leden door niemand zal zijn verwacht. De vereeniging maakte een moeilijken tijd door, vooral door een gebrek aan spelende leden, waardoor het- soms moeite kostte zelfs maar één twaalftal behoorlijk op de been te bren gen. Wanneer men dan de successen nagaat, welke de Velser korfbalclub den laatsten tijd heeft geboekt, behoeft men er waarlijk niet aan te twijfelen, dat er heel wat ten goede is veranderd. Het bestuur van Watervliet dacbt er bij de bovengeschetste moeilijkheden niet aan bij de- pakken te gaan neerzitten. Zij ging van de veronderstelling uit, dat ook op korf bal het gezegde „onbekend maakt onbemind'' van toepassing was. Het ging er om de be langstelling te trekken en deze. in goede banen te leiden. Men kan er van overtuigd zijn, dat het niet gemakkelijk is geweest hiertoe den juisten weg te vinden. Water vliet beproefde echter alle mogelijkheden, ook door de jeugd onder meer door het initiatief tot ten korfbakompetitie voor scholieren bezig te houden. Toen het werk eenmaal vruchten begon te dragen bleek af heel spoedig, dat de moeite uitstekend zou worden beloond. Het leden tal nam geregeld toe. zoodat er een lespee tabel aantal twaalftallen kon worden ge vormd. Bovendien werden echter de presfa ties van Watervliet f steeds beter. Het eerste twaalftal is nu eenmaal het vjaggeschip en daarom is het van groot belang, dat dit goed voor den dag komt. Welnu, bij de Velsena ren was er geen reden tot- klagen. Watervliet werd kampioen en Watervliet promoveerdeDit werd als het ware de gebruikelijke gang van zaken. Zoo was het ook verleden jaar toen de club eerste werd en naar de derde klasse van den N. K. B. overging. Zoo is het ook thans, nu zij zich tot de tweede klasse heeft opgewerkt. Het' is den Velsenaren niet gemakkelijk gemaakt, hetgeen de nederlaag in den eer sten promotiewedstrijd bewees Des te ver heugender is het eindresultaat. We bieden Watervliet gaarne onze gelukwenschen aan en spreken de verwachting uit, dat de ver eeniging zal blijven groeien, en bloeien! WAT WATERVLIET PRESTEERDE. De Korfbalvereeniging „Watervliet" neemt in onze omgeving een vooraanstaande plaats in de sportwereld in. hoewel dit, mede dank zij de groote"successen en de buitengewone activiteit van het bestuur, eerst van de laatste jaren is. Maar ook in dezen tijd heeft Watervliet ontzettend veel voor de korfbalsport gedaan en is de propa ganda voor dit mooie spel niet zonder resul taat gebleven. In dit verband mag gewaagd ■Worden van het initiatief tot het houden van schoolkorfbalwedstriiden, die hieitoe zeker veel bijdroegen, doch meer speciaal door het bezigen'van het nooterrein aan den Mun- nikenweg, dat zich in een zeer volkrijke buurt bevindt. Deze groote groei culmineert zich in de volgende eenvoudige cijfers. In het seizoen 1941-1942 beschikte Watervliet slechts over één twaalftal om het volgende seizoen met J senioren-twaalftallen in competitiever band te spelen. Doch 1943.1944 leverde Watervliet vobr de competities 6 senioren- en 4 adspiranten- twaalftallen, waardoor de Velser club tot één van de grootste van Kennemerland is geworden. Met deze flinke groei namen ook de prachtige prestaties toe. Ongeveer acht iaat geleden speelde het toenmalig Watervliet-twaalftal reeds in den Ned. Korfbalbond in de 3e klasse. Het eer ste jaar wisten de Velsenaren zich te hand haven, doch het volgende seizoen degra deerden zij naar de eerste klasse van den Haarl. Korfbalbond, waar zij vervolgens met wisselend succes in de competities speelden. Uit deze N.K.B.-periode nemen thans nog een drietal Watervlieters, n.i. J. Broeksma, J. Tolk en S. de Vries, actief deel in het huidige11 eerste twaalftal. In het seizoen 1941-1942 tijdens de eerste klasse H.K.B.. waarin een bescheiden plaats werd ver overd, telde de gebeele vereeniging slechts 16 leden. t.w. 8 dames en 8 heeren. Het vorige seizoen weid Watervliet I op fraaie wijze kampioen dei' le klasse van de afd. Haarlem van den N.K.B. en thans verkre gen de groen-gelen zonder een enkel ver- liespunt door alle wedstrijden te winnen een nog mooier kampioenschap van de 3e klasse N.K.B., waardoor zij met nog een viertal andere 3e klas-kampioénen den strijd om een plaats in de tweede klasse moesten aanbinden. In den Zondag tegen Rhenen gespee!:.en wedstrijd viel de beslis sing. waardoor het eerste twaalftal van de Korfbalvereeniging Watervliet ter gelegen heid van haar 15-jarig bestaan tevens voor een prachtig jubileumgeschenk zorg droeg; promotie naar de tweede klasse Ned. Korf balbond. In deze promotie-competitie ver loor Watervliet I van Indo 2 (Amsterdam) én won van'DVD 2 (Amsterdam). ZKV 2 (Zaandam) en Rhenen I (Rhenen). De prachtige clubgeest zal "er zeker toe bijdra gen ook in liet nieuwe seizoen in de 2de klasse vooj' mooie prestaties zorg te dragen. FINALE STADS EDITIE-BEKER. Het is den Kinheim-reserves niet gelukt den begeerden beker naar Velsen te bren gen. want Haarlem 3A was zoowel tech nisch als taktisch de meerdere van de geel zwarten. Kinheim begon tegen den wind en direct bleek, dat de roodbroeken zin in den beker hadden. Voortdurend zaten zij voor het Kinheim-doel, doch doelman Druyven, die op een goeden wedstrijd kan terugzien, was op zijn post. Ook Kinheim kwam nu los, doch het schot ontbrak in de voorhoede, waardoor Kaan weinig moeite had. Na een half uur kwam een hooggeplaatste bal voor het K.-doel, waar A. Daniëls het leder verkeerd op z n schoen kreeg en via den on derkant van de lat Haarlem onhoudbaar een zeer goedkoop doelpunt bezorgde. Kinheim kreeg hierna een prachtkans, doch alleen voor Kaan staande werd tegen hem aange schoten. Bij den volgenden Haarlem-aan val kreeg Rasmussens den bal, weifelde te lang en door zijn toedoen ging het leder op nieuw onhoudbaar langs Druyven. (02). Na de hervatting leek het alsof Kinheim den achterstand wilde inloopen, maar in de voorhoede vlotte het niet. Opnieuw een Haarlem-aanval, waarbij een der roodbroe ken wat hardhandig wordt geweerd.Den.toe- gekenden strafschop stopte Druyven prach tig, maar daar enkele Kinheimers te vlug toeliepen werd de strafschop, zeer terecht nogmaals genomen en opnieuw stopte Druyven keurig. Dit bleek echter uitstel, want even later was een hard schot hem te machtig (03). Wel petten de geel-zwarten nu alles op den aanval, doch eerst 3 minu ten voor het einde redde Verhoofstad de eer en had Haarlem 3A verdiend gewonnen. Na afloop reikte de heer Turnhout met enkele hartelijke woorden de trophee aan aanvoerder Kaan uit. BRIDGECLUB ..DE GIETELING" TE AMSTERDAM. Zondag bracht de Bridgeclub „De Gie- teling" een bezoek aan de Amsterdamsche vereeniging „Randwijck" om den wissel beker, welke de Velsenaren het vorige jaar hadden gewonnen, te verdedigen. Ofschoon „De Gieteling" met een zeer gehavende ploeg uitkwam, wisten onze plaatsgenooten zich in de eerste yier ronden behoorlijk staande te houden en was de stand nóg gelijk. Eerst in de vijfde ronde veroverde „Randwijck" een voorsprong, die in de volgende drie ronden nog werd op gevoerd, zoodat tenslotte het einde van den sportleven strijd kwam met een overwin ning voor „Randwijck" (7143). l>e wis selbeker kwam daardoor tevens voorloopig in het bezit van de hoofdstedelijke bridge club. NIEUWS VAN SCHOOL 7. Onder de scholen, die belialve het norma le onderwijs, aan ''e leerlingen ook veel af leiding bezorgen door hen buiten de school uren nuttig en aangenaam bezig te houden, neemt de openbare lagere school nr. 7 aan den Wijkerstraatweg, hoofd de heer J. v.d. Graaf, een bijzondere plaats in.Reeds vele malen kon gewaagd worden van Se opvoe dende krachten, welke het personeel, bij gestaan dooi- de oudercommissie, van zich deed uitgaan en kwam vooral tot uiting in de zeer géslaagde schooluitvoermgen,, die steeds groote belangstelling trokken. Ontzaglijk veel presteerde de heer H. J. Slabbekoorn, die verleden jaar September als schoolhoofd naai- Schermerhorn vertrok, voor de leerlingen der school. De heer Van der Graaf nam daarop de leiding op zich, doch moest door langdurige ziekte, zijn taak op dit terrein voorloopig neerleggen, zoodat de paedagogische arbeid buiten de school daaronder mede te lijden had. Thans echter staat weer een schooluitvoering te wachten. Met groote animo is onder leiding van het Schoolhoofd en den heer C. C. J. Bakker door de kinderen gerepeteerd, waardoor de voorbereidingen voor de uitvoering van de operette „Goudmuiltje" van Hendrika van Tussenbroek, welke de leerlingen der hoog ste klasse iin studie nemen, Onvoorziene buitengewone omstandigheden voorbehou den, op Woensdag 7 Juni a.s. zal plaats hebben. Evenals verleden jaar zal dit ook nu in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wij kers taa-tweg geschieden. Doch ook de Oudereommissie der school bleef niet achterwege om het jaarlijksch gebruik te handhaven. Reeds eenigen tijd was het voornemen om aan de leerlingen der school potplanten beschikbaar te stellen, welk gebruik van de kinderen groote waardeering ondervindt. Dit blijkt, ook wel uit het feit, dat bijna alle leerlingen der school voor een plant in aanmerking wenschen te komen, hetgeen ongetwijfeld van sttmuleerenden invloed is op het kweeken van liefde en zorg voor de natuurschatten. Was voorheen de gewoonte om tweeër lei soorten plat)ten uit 1e reiken, thans zullen alleen Fuchsia's hiervoor in aanmer king komen. \v®lke geleverd worden dooi den heer J. F. Groot, bloemist te Velsen. De uitreiking aan de leerlingen geschiedt a.s. Zaterdag 27 Mei in het gymnastiek lokaal der school. IJMUIDEN Zwemmiddag in Velserbad. De groote belangstelling voor den tweeden zwemmiddag in het Velserbad toonde wel zeer duidelijk aan, dat de zwemsport hier ter plaatse de populariteit verkrijgt, die zij alles zins waard is. In dichte rijen zaten de toe schouwers rondom het bassin om te zien wat in het water vertoond werd. Voorat' werd een welkomstwoord gesproken door den heer P. Borst, die op de beteekenis der opeenvolgende diploma's wees, waarbij het einddoel is, dat alle zwemmers en zwem sters in staat zijn zichzelf en anderen voor verdrinken te behoeden. Toonen de -eerste di ploma's aan, dat de houders zich kunnen voort bewegen, het vierde, waar het dézen middag om ging, is het bewijs van meer vaardigheid en technische juistheid. Spr. uitte dan ook de hoop. dat de zes candidaten, welke ditmaal in actie kwamen, niet alleen zouden slagen, doch hierdoor ook aangemoedigd zouden worden om voort te gaan met oefenen. Hierna had het afzwemmen plaats. Inder daad bleken allen aan de eischen te voldoen. Het waren de meisjes Jannie de Boer, Willy van der Pijl, Geertje Huis er, Anna Meijns en Annie de Goede en de heer D. Groot. Bij het bekendmaken van den uitslag bracht de jury hulde aan de instructrice, mej. Huisman en den instructeur, den heer Bronsema. voor de wijze, waarop zij het onderricht hebben ge geven. Het overige gedeelte van het programma was een afwisseling van ernst en luim. Tot het eerste rekenen wij een estafette, een zwem schooldemonstratie, onder-water-zwemmen, (waarbij twee deelnemers vijftig meter be neden den waterspiegel bleven), figuurzwem- men en een duikdemonstratie. Onder ,,luim" verstaan wij de nummers zooals Snip en Snap, De Rattenvanger van Ham'eln, het Muziek corps en de Kinderwagen-gvmnastiek. De stemming liet als vanzelfsprekend niets te wenschen over Aan het einde van den middag bracht de heer Waagmeester in enkele woorden dank aan de jury, en allen, die tot het welslagen hadden medegewerkt. BEVERWIJK Wandelaars naar Beverwijk. Aardbeientocht op 18 Juni. Het staat nu vast, dat ook dit jaar de tra- ditioneele Aardbeientocht voor de wandel- sportliel'hebbers zal worden gehouden. De organisatie hiervarr zal door de atdeeling N. H. W. B. van den Nederlandschen Wan- delsportbond in samenwerking met de ver eeniging D. E. M. worden verzorgd, Alles zal in het werk worden gesteld om den tocht zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het is nog niet mogelijk de vertrekplaats op te geven, maar deze zal in ieder geval in Beverwijk of omgeving zijn. Er kan worden deelgenomen door leden van den N. W. B. en de daarbij aangesloten vereenigingen. Ook ditmaal zijn de bepalingen inzake het individueele wandelen van kracht. Degenen, die den .tocht volbrengen, zullen de bekende Aardbeien-herinnering ontvangen. Vorig jaar moest de tocht wegens plaatselijke om standigheden in Santpoort en omgeving worden gehouden. Hulppost „Moeder en Kind". De heer C. B. Meier, leider van het plaats selijke bureau van den Nederlandschen Volksdienst deelde ons mede, dat het kan toor gemiddeld door 50 personen per och tend wordt bezocht. Hoewel het dus uitste kend voldoet bleek het noodzakelijk om evenals in Velsen een hulppost „Moeder en Kind" op te richten. Na maan4en van voor bereiding kon dit voornamen worden ver wezenlijkt. Het perceel Breestraat 97 wordt voor dit doel gebezigd en alle vertrekken zijn reeds in gebruik genomen. Bij een bezoek komt men allereerst in de wachtkamer, welke eenvoudig, doch keurig is ingericht. Een vroolijke wandversiering en een speciaal kleuterhoekje ontbreken er niet. In de ge riefelijke spreekkamer heerscht een intieme sfeer, waarbij de huismoeders met de leid ster, mevrouw 'C. G. Meier-Van Roon, hun zorgen en verlangens kunnen bespreken. De eerste étage van het gebouw wordt voorts gebezigd voor de beoefening van heilgym nastiek onder deskundige leiding. Er is een kleedkamer met waschgelegenheid, terwijl in de kleine oefenzaal wandrekken zijn aan gebracht. De nieuwe hulppost beteekent een belang rijke aanwinst bij het werk van den N. V. D. Daar is bijvoorbeeld de moeder- en de kin deruitzending gedurende zes weken naar in richtingen, waar de betrokkenen temidden der natuur nieuwe energie kunnen verza melen. In sommige gezinnen wordt een hulp in de huishouding toegewezen,, terwijl in andere gevallen aan de financieele bezwa ren bij hefkoopen van levensmiddelen voor extra rantsoenen kan worden tegemoetge komen, enz. Zoo worden de moeders bij hun talrijke problemen met raad en daad bijgestaan. Nimmer beweegt men zich echter op het terrein der vereenigingen. Het Witte-, Het Wit-gele- en Het Groene Kruis. Het voor komen van ziekten, dus de instandhouding van het gezonde gezin vormt het doel van den N. V. D Het heilgymnastiekonderrioht wordt 's Woensdags van 3 tot 6 uur door ongeveer 24 kinderen gevolgd. De heer Meier vertelde tenslotte nog iets omtrent de plannen. Binnenkort hoopt men zittingen van een geneesheer te doen plaats hebben. Verder zal er worden getracht om in de gemeente een kindertehuis te vesti gen. Tot dusver ontbreekt hiervoor echter nog een geschikt gebouw. IMP-«m Hebt U hart voor Uw huizen Laat ons eens een begrooting maken van de kosten voor het schilderen. r-- ScMcLe^e^ik. van l ost re»ï SINGEL 388-OmS TEL" 3Q7B3 Honkbalcompetitie. Een onfortuinlijke nederlaag van Beverwijk. Beverwijk trok met een vrijwel onge oefend negental naar Haarlem en was zeker van een geduchte nederlaag. Hoewel in de derde inning eenige kapitale fouten gemaakt werden, kan Beverwijk op een goeden wed strijd terug zien. Het wej-pen van Wezenaar was van dien aard, dat nij slechts één honk- slag tegen zich kreeg, doch, gehandidapt door den bal eenige malen een vrijen loop moest toestaan. Toen in de derde inning' door fouten van de velders, drie honken bezet waren, gaf Van de Staay een goeden slag, die zeker niet gemist had mogen worden, hetgeen Haarlem twee punten bezorgde. In de resteerende. innings had/ Beverwijk de tegenpartij volkomen in bedwang. De tijd was echter te kort, om den achterstand in te loopen en met een nederlaag van 74 eindigde het eerste optreden van Beverwijk in de tweede klasse. De uitslag luidde: H.F.C. Haarlem 2: 1—2—4—0—0—0—0 7. Beverwijk 0—0—2—0—0—0—2 4. De werpprestaties waren: Van de Staay 9x3 slag: 10x4 wijd; 6 bonkslagen tegen. Wezenaar: 14x3 slag; 6x4 wijd; 1 honkslag tegen. De ontmoeting Beverwijk 2S.C. Haarlem 3 eindigde in een 171 overwinning voor S.C Haarlem 3. De uitslag zou doen ver moeden. dat het krachtsverschil groot was, doch aan slag waren de rood-witten zeker niet de minderen. Fouten in het veld waren oorzaak, dat een speler, hoe zacht zijn slag ook was, zonder gevaar de honken kon be reiken. De eerste home-run in dit seizoen sloeg Grapendaal en Plooy zag kans nog de Haarlem slag zes achtereenvolgende innings in bedwang te houden. PERSONALIA. Bij de vorige week te Amsterdam gehouden Mercurius examens slaagden voor het kan toordiploma Steno de dames A. J. van Ree er* W. N. Need. Het kantoordiploma Typen behaalden de dames E. C. W. Bögeholz, E. J. Erb en J. C van Dorp. Geëtaleere artikelen moeten geprijsd zijn. Ook tweedehands-goederen. Zooals dezer dagen bekend is gemaakt, moe ten met ingang van 25 Mei 1944 alle uitge stalde goederen op voor het publiek duidelijk zichtbare wijze zijn geprijsd. Dit geldt voor alle takken van handel, dus ook voor den kunsthandel, den handel in antiek, schilderijen kunstnijverheidsvoorwerpen en alle andere ten verkoop aangeboden waren. Overtreding van deze beschikking kan worden opgevat als een poging tot prijsopdrijving. Twee jaar geleden is een prijsregeling voor gebruikte goederen bekend gemaakt, waarin werd bepaald, dat voor deze goederen maximaal 75 pCt. van de nieuwwaarde mag worden gevraagd. Dit geldt voor die goederen,die in gebruikswaarde prac- tisch niet voor nieuwe onderdoen. Is de toe stand echter minder goed, dan dient ook de prijs in evenredigheid te worden verlaagd. Wanneer men thans de prijzen beziet, die voor tweedehandsgoederen in tal van zaken worden gevraagd, wanneer men ziet hoe op veilingen de prijzen omhoog springen, dan blijkt, dat ingrijpen dringend noödzakelijk is. Dit zal binnenkort dan ook rigoreus geschie den. Den handelaren wordt in hun eigen be lang aangeraden de prijzen van hun goederen te herzien. Ook zij zijn verplicht alle uitge stalde goederen met ingang van 25 Mei van duidelijk zichtbare prijzen te voorzien. RADIO.PROGRAMMA WOENSDAG 24 MEI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.10 Sportnieuws. 7.50 Pr pgr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Licht spel en zang. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Operette-fantasie. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Salon orkest. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Orkest Gerard van Krevelen. 11.30 Kerkorgelconcert. 12.00 Alma nak. 12.15 Orkest van den Duitschen Ar'bevdS^ dienst. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.10 Oi^kest Gerard van Krevelen. 13.45 Voor de jeugd. 14.00 Twee piano's. 14.40 Meisjes- en kinderkoor. 15.00 Godsd. uitz. 15.05 Halfweg. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor jonge menschen. 18.00 BNO Brabantsch praatje. 18.05 Amusements orkest en solist. 18.45 Een dag uit het leven van een landstorm er. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Viool en piano'. 19.45 Per trejn door de taal. 20.15 Van heinde en verre. 22.00 BNO Nieuws- en cult. bei*. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Cen trales. 22.15 Marcel Palotti, orgel. 22.30—24.00 Van de eene melodie in de andere. HILVERSUM II, 301.5 M. 1.7.00 Roemeensche orkest Gregor Serban. 17.30 Soldatenfunk .,Nord-West'\ 18.30 Kamei orkest- concert. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Ork. Will Glahé met Imperio Argentina. 20.15 Wat dunkt U ervan? 20.30 Zang allerlei. 21.15 ,1Kreutzer"-sonate van Beethoven. 21.45 Avondwijding. 22,00 BNO Nieuws- en cult, 'ber. 22.15 Zie progr. H'suf I. 22.30 De stem van ■het Rijk. Verduisteren van; 21.45 tot 5.30 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2