Kennemer Krabbels IJMUIDEN Commissie sportdag bijeen. Tijdens de bijeenkomst van de commissie voor den in Santpoort te houden sportdag werd weer eén interessante agenda behan deld. Het belangrijkste punt van bespreking was de datum, waarop het evenement zal kunnen plaats hebben. Zooals men zal weten was liet oorspronkelijk de bedoeling den sportdag op een Zondag te organiseeren, aan gezien dit de beste gelegenheid is. Daar bleek, dat de deelnemende vereenigingen vooral wat voetbal betreft druk bezet waren, werd echter als voorloopige datum Zaterdag 3 Juni vastgesteld. Thans bestaat de mogelijkheid den sportdag Zondag 11 Juni te doen plaats hebben, zoodat hedenavond met afgevaardig den van de deelnemende clubs in De Weij- man te Santpoort overleg zal worden gepleegd inzake de vraag of hiertoe definitief zal kun nen worden besloten. Tegelijkertijd zal het programma, zooals de commissie zich dit heeft gedacht, worden voorgelegd. Belangrijk is, dat alle takken van sport door middel van een microfoon zullen worden toe gelicht. De commissie zal zich hiertoe met deskundigen in verbinding stellen. Een en ander is voor een goed begrip voor het pu bliek van groote beteekenis. In de vergade ring werd tevens in principe besloten na af loop een bijeenkomst in De Weijman te houden, tijdens welke de oorkonden zullen worden uitgereikt. De gecostumeerde voetbal wedstrijd zal gaan tusschen het elftal der Ge meentelijke Visseherijschool en een ploeg van de wancielsportvereenigingen De Stormvogels en De Kennemer Jagers. Overigens is nog be paald, dat ongeveer honderd jongens aan de' wedstrijden voor de jeugd zullen kunnen deelnemen. Op het terrein zullen zij zich eeni- ge.n tijd voor het begin van den sportdag kun nen aanmelden. Beorooting 194$. De begrootingen van de gemeente. het grondbedrijf,*het gasbedrijf, de waterleiding, het bedrijf openbare werken, het bedrijf rei- nigings- en onstmettingsdienst, den ophaal- en stortingsdienst, den woning^ienst, den ge meentelijken dienst voor sociale zaken, "het plantsoertbedrijf en het bedrijf „de Centrale Keuken" voor het dienstjaar 1944 liggen tot den dag der vaststelling ter gemeente-secre tarie voor een ieder ter inzage. Handelsavondschool. Mrijdag 26 Mei zullen in het gebouw der Openbare Ulo-school aan de Platanenstraat te IJmuiden-Oost aan een aantal leerlingen der Handelsavondschool diploma's worden uitge reikt. Diploma-zwemmen. In het Velserbad zullen Maandag 26 Juni de leerlingen der Openbare Ulo-schóèl te IJmuiden-Oost uitkomen voor de officieele zwemdiploma's A en B. Burgerlijke Stand. Bevallen: VV. Bakker. z„ Wij kets traat weg 53, Velsen-N.: A. J. R. Vink, Wijkerstrant- weg 138, Velsen-N.; G. Boer. z.. Zeeweg 218 IJmuiden; J. Wijs, z., Burg. Weertstraat 33, Velsen-N.; W. v. Hamburg, d.. Terrasweg 9. Santpoort; H. Huttinga, z., Leeuwerik- laan 37, IJmuiden. o /erieden: C. P. H. .Eriks. 4 j. d. van H. E. en C. G. Nol. Stationsweg 215. IJmui den' A. C. H. Heilig, 16 j., d. van W. Heilig en A. C. M. Hom an, J. P. Coenstraat 17,. IJmuiden: J. W. Muijsers. 59 j„ echtgen.e van A. P. v. d. Loos. Hoofdstraat 117, Sant poort; J. Koeman, 37 j., echtgen.e van M. Akkerman, Wijk a. Zeeërweg 90, IJmuiden. Wandelsport. Den IJmuiden wandelsportliefhebbers wacht Tweeden Pinksterdag iets bijzonders, waar voor zeei' vee] belangstelling aan den dag wordt gelegd. Zoowel De Kennemer Jagers als De Stormvogels trekt dan naar Alkmaar, waar de reünie der afdeeling N.H.W.B. van den Nederlandschen Wandelsportbond de aandacht vraagt. Te tien uur wordt begonnen met een zeer interessanten „Eierentrip", wel ke ongeveer 2V2 uur zal duren. Hiertoe heeft de organiseerende vereeniglng, het Alkmaar- fiche S.A.V., zich de medewerking v5n den bekenden natuurvriend Jan P.. Strijbos ver zekerd. De deelnemers ontvangen fraaie her inneringen. Te kwart over twee wordt in de schouwburgzaal van Het Gulden Vlies te Alk maar een cabaretrevue met veertig medewer kenden gepresenteerd, welke drie uur in be slag zal nemetf. Van De Stormvogels zullen vijf-en-dertig leden present zijn. Va'canties. Voor de leerlingen der Rijks H.B.S. zal de vacantie ditmaal van 1 Juli tot en met 22 Augustus duren. De leerlingen der Ppenfeare Ulo-schooJ hebben van 17 Juli tot 28 Augus tus vrij. I PERSONALIA 1 Bij de te Amsterdam gehouden examens voor het diploma Leerarës Machineschrijven slaag den de dames H. Vos, A. W. Heiligers, A. M. Ernst en W. A. Smeding, allen alhier. FIETS UJT ONTRUIMDE WONING ONTVREEMD Nog steeds zijn er personen, die zelfs de woningen, waarvan de huurders zich dooi de plaatselijke omstandigheden tijdelijk el ders hebben gevestigd, niet met rust kun nen laten. Uit een leegstaand huis aan de Trav"lerkade werd dezer dagen een rijwiel gestolen. De politie stelt een onderzoek iti. AGENDA Donderdag 25 Mei. SANTPOORT. De Weij- 'man: Bijeenkomst inzake sportdag te Sant poort, 7.30 uur. Vrijdag 26 Mei. SANTPOORT. Jeugdhui#: Bijeenkomst Postzégëlvereeniging Santpoort, 7.30 uur. Het adresboek van Kennemerlands jeugd is nog steeds niet uitgegeven. Een dergelijke daad gaat nu eenmaal met belangrijke kosten gepaard en bovendien kan men over het nut van meening verschillen. De jeugd hecht er evenwel blijkbaar nogal waarde aan naam en adres aan iedereen, die er al dan niet prijs op stelt, kenbaar te maken. Soms is het wel heel erg. Men kijke op de stations maar eens in het rond. De banken zijn een-en-al naam en adres. Met potlood, met inkt, met krijt, met verf en door middel van een mes worden deze onder de aandacht gebracht. Soms heeft de manie dergelijke vormen aangenomen, dat degene, die er alsnog zijn bijzonderheden bij wil kras sen. geen v" i plaatsje meer kan vinden. Nu is dit niet z o heel erg voor den betrokkene, want deze geeft dan maar andere gegevens aan de vergetelheid prijs door er de zijne door- en overheen te krabbelen.... In Santpoort heeft men gedeeltelijk schoon schip gemaakt. De banken zijn flink onder handen genomen. Het is een heel werkje ge weest. maar men heeft nu de voldoening, dat zij er weer keurig netjes uitzie:,/^Voor hoe lang? Ik weet het niet. Want de jeugd reist tegenwoordig nogal veel Opgepast voor kippendieven. Diefstallen van kippen komen sporadisch voor, hetgeen wel zijn oorzaak zal hebben in het feit, dat het tegenwoordig in dit opzicht niet gemakkelijk is een goede buit te verkrij gen. Dat men toch op zijn hoede moet zijn is dezer dagen gebleken. Een Santpoorter, wo nende aan den Biezenweg, kwam namelijk tot de onaangename ontdekking, dat onbeken den vijf witte kippen hadden ontvreemd. De politie heeft den diefstal in onderzoek. Voor den benadeelde is dit een leelijke schadepost! Liefhebber van visch. Bij de politie werd dezer dagen aangifte van een diefstal in een conservenfabriek aan de Industriestraat te IJmuiden gedaan. Zonder te worden opgemerkt is een onbekende er in geslaagd zich van een aantal blikjes visch meester te maken. Er wordt een onderzoek ingesteld. Filmvoorstellingen voor de schooljeugd. Teneinde het enthousiasme van de jonge ren voor de nuttige en gezonde zwemsport op te wekken, organiseerde de gemeente in samenwerking met de Velser Zwemvereeni- ging Woensdag' in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat te IJmuiden-O. enkele filmvoorstellingen voor de leerlingen der hoogste klassen van de openbare- en bij zondere lagere scholen. De vertooningen, die zoowel 's morgens als "s middags door honderden jongens en meisjes werden bijgewoond, boden ruijn- schoots de gelegenheid om zich van de noodzakelijkheid van het zwemmen te over tuigen. Vooraf hield de heer P. Dijkstra, ge meentelijk ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding en de sport een inleiding en merkte op. :'at het ontbreken der zwem kunst 'reeds \;oor vele tientallen jongeren den verdrinkingsdood beteekende. Dagelijks kan men de droevige berichten lezen en de leuze „Elk Nederlander zwemmer" is geens zins overbodig. De heer Joh. M. Schmidt, secretaris van den Nederlandschen Zwem- en Rediings- Bond, vertoonde vervolgens drie interes sante films. Hij gaf hierbij een uiteenzet ting, zoodat allen een leerzaam uurtje be leefden. De film „Nederland is een Waterland" bracht de veelzijdige watersport, den wa terrijkdom en de groote verdrinkingsgeva ren 'in beeld. Levendige flitsen van het zwemonderricht, het figuurzwemmen en zwemfeesten bewezen, dat het zwemmen tevens een bron van ontspanning is. De tweede rolprent demonstreerde de be handeling van drenkelingen, zooals het toe passen van kunstmatige ademhaling. Er waren voorts diverse reddingsgrepen opge nomen, die aantoonden, dat bij het „red dend zwemmen" vaardilheid en tact onmis baar zijn. Tenslotte volgden allen met aandacht een zwemfilm van de Olympiade 1936 te Berlijn. De prestaties van bet schoonspringen waren duidelijk weergegeven, terwijl de beelden, van de,waterpolo-ontmoeting Nederland Hongarije een aardig intermezzo bleken te zijn. Stellig zal het resultaat van deze propa ganda onder de schooljeugd niet uitblijven. In de toekomst kunnen er immers bij bet diplomazwemmen nog diverse vorderingen worden gemaakt. VLOERKLEED WEGGENOMEN Degenen, die het met de eerlijkheid niet nauw nemen, kunnen tegenwoordig alles gebruiken. Uit een fabriek, aan de Industrie straat te IJmuiden werd dezer dagen een vloerkleed ontvreemd. Er is aangifte bij de politie gedaan. BAKFIETS GESTOLEN Een onbekende heeft zich dezer dagen toegang tot een werkplaats aqji de Ensche- déstraat te IJmuiden verschaft. Vermist wordt een driewielige bakfiets. Er is aan gifte bij de politie gedaan, die den diefst^J in onderzoek heeft. IN VEILIGE HAVEN. Het bestuur der Speeltuin vereeniging In Veilige Haven zal dezer dagen te Uitgeest de plannen voor het aanstaande zomersei zoen bespreken. Er zal worden getracjjt om 'binnenkort een speeltuinfeest te organisee ren. Aanvankelijk had men reeds eerder dergelijke voornemens, doch tot dusver bleek de vereischte zaalruimte niet be schikbaar te zijn. VELSEN D. Lijnslager jubileert. Dinsdag 30 Mei zal de hëer D. Lijnslager een kwart eeuw in dienst bij, de Papierfa briek zijn. De jubilaris die 24 December 1905 te Beverwijk is geboren, maakte reeds op 13-jarigen leeftijd kennis met het bedrijf, waar hij als "jong maatje werd opgenomen in de mechanische werkplaats, in welke af deeling hij zijn geheelen diensttijd door bracht. Later behoorde hij tot de vakkun- digste draaiers. De liefde voor zijn werk, speciaal voor zijn draaibank, deed hem van deze machine een prachtige, zuiver gelij kende maquette maken, die veel bewonde ring had en blijk gaf van zijn vakkennis. De jubilaris heeft eenigen tijd buiten ons land doorgebracht, maar ziekte noopte hem terug te keeren in welken staat hij ook zijn jubileum moet herdenken. De heer Lijn slager is bij superieuren en collega's goed aangeschreven. PERSONALIA Onze vroegere plaatsgenoote mej. Jo hanna J. Verwer is te Amsterdam voor het examen apothekersassistent geslaagd. SUOMI-DAMES BIJ DE BESTE TIEN De afdeeling dames van Suomi blijkt ook volgens de mededeelingen van de Ned. Ath- letiek Unie over enkele goede krachten te beschikken. Op de lijst van de beste tien dames-pres taties over 1943 komt als no. 7 bij het ko- gelstooten voor mevr. T. Martens-v. Leeu wen met een worp van 10.59 M., terwijl mevr. J. v. d. Ree-Klein als no. 10 staat aangegeven bij het discuswerpen met 33.2S8 meter. „DE GIETELING" NAAR STOOP'S BAD. Daar het Adrichem-Zwembad te Heems kerk dit seizoen gesloten blijft, heeft het bestuur van de Hoogovenvereeniging „De Gieteling"' ten gerieve van de leden beslo ten in Stoop's Bad te Overveen te oefenen. De vast te stellen avond wordt bepaald naar aanleiding van de ingekomen verzoe ken. Direct 11a Pinksteren zal met het zwemmen door de Hoogoven-menschen worden begonnen. KORFBALVEREENIGING WATERVLIET. Eersten Pinksterdag speelt Watervliet 4 te Beverwijk tegen OSsthoek 3 en moet in staat worden geacht een gelijk spel te bl- halen. Het zesde Velser twaalftal heeft eveneens een thuiswedstrijd tegen Oost hoek 4. Den groen-gelen, welke den laatsten tijd steeds in een betere combinatie spelen, zal waarschijnlijk toch een overwinning wel ontgaan. Voor Zaterdag spelen dtfjÉlspiran- ten Ihuis. Watervliet c ontmoet HVfarlem b en Watervliet d ontvangt Haarlem d. Voorts zal Watervliet op den tweeden Pinksterdag met twee adspiranten-twaalftallen deelne men aan de door „Roda" te Westzaan geor ganiseerde seriewedstrijden. SANTPOORT Handboogschutters naar Santpoort. Heeft nog slechts korten tijd geleden het koningschieten te Santpoort de aandacht ge vraagd, binnenkort zal er weer een aantrek kelijke handboogvehiet wedstrijd worden gehouden. Op de banen van VZOS heeft Zondag 4 Juni namelijk de tweede ontmoe ting voor de competitie plaats. Niet minder dan negen vereenigingen zullen alhier in actie komen. DRIEHUIS Facultatieve Lickverbranding. Het jaaroverzicht der Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding over 1943 be vat vele interessante gegevens. Gedurende deze periode bedroeg het aantal crematies 1223. Er werden 644 mannelijke- en 579 vrouwelijke personen verascht. Bij 29 plecli tigheden hadden de verscheidenen nog niet den leeftijd van 12 jaar bereikt. In 629 ge vallen waren de gecremeerden reeds tijdens hun leven in de ledenregisters der Vereeni ging vqor Facultatieve Lijkverbranding in geschreven, terwijl er 93 bij de Arbeiders- Vereeniging voor Lijkverbranding waren aangesloten. De aschbeschikking had tot re sultaat, dat 451 urnen in de Voorloopige Algemeene Nis, 108 urnen in de Algemeene Nis, 71 urnen in het Colombarium. 23 urnen in den Urnentuin en 69 urnen in het Colom barium der Arbeiders-Vereeniging werden geplaatst. Voorts geschiedden er op de Be graafplaats 75 bijzettingen. 'In 288 gevallen kon aan den wensch tot verstrooiing der asch door de vereeniging worden voldaan, terwijl van 138 overledenen de stoffelijke resten werden opgevraagd. Zij, die werden verascht, behoorden tot de'volgende kerkgenootschappen: Ned. Her vormde Kerk 409. Remonstrantsche Kerk 62, Luthersche Kerk 42, Doopsgezinde Ge meente 67, Roomsch-Katholieke Kerk 15. Oud-Katholieke Kerk 2 en andere gods dienstige richtingen 67. Hoewel de mogelijkheden uiterst beperkt waren, werden de terreinen en gebouwen der Vereeniging in 1943 nog door 370 perso nen bezocht. Bovendien organiseerde men vier excursies, waaraan velen deelnamen. BEVERWIJK 50 Jaar gehuwd. Dinsdag 13 Juni zal het vijftig jaar gele den zijn, dat de heer J. J. Schoonenberg met mej. J. Koedijk in het huwelijk trad. Het zal het echtpaar in zijn woning aan den Alkmaarscheweg 322 zeker niet aan belang stelling ontbreken. Het Witte Kruis. De al'deeling Beverwijk en omstreken van de Noordhollandsche vereeniging Het Witte Kruis heeft besloten weer een moe dercursus te doen plaats hebben. Deze zal onder leiding van zuster Nieuwpoort in het wijkgebouw aan de Baanstraat worden ge houden. Begonnen wordt Dinsdag 6 Juni te drie uur. Kapiteynskost Een gerecht uit den ouden lijd, - dat u thans kunt klaarmaken met behulp va n WASch. ol ten 's strpop de fijne, voedende Gro ninger stroop, 'n Boekje vol ouderwetsche recep ten zendt W. A. Scholten u op aanvraag. A&hfetiekcompetifie. Naar wij vernemen heeft de Haarlemsche Athletiekcommissie besloten ook dit sei zoen een competitie voor heeren te doen plaats hebben. Verleden jaar werd hiervoor veel belangstelling getoond en duidelijk kwam tot uiting, dat zij in een behoefte voorzag. Het staat wast, dat DEM de hui dige kampioen, en Suomi zullen deelnemen. In deze streek zal de competitie dus gere geld de aandacht vragen; den athletieklief- hebbers staan interessante wedstrijden te wachten! Er zijn reeds voorloopige data vastgesteld. De competitie begint Zondag 4 Juni in Haarlem, waar Holland de organisatie zal verzorgen. 18 Juni zou DEM den tweeden dag voor1' zijn rekening nemen, doch om kerkelijke redenen zal er tot uitstel moeten worden besloten. 25 Juni zijn de deelnemers weer in Haarlem present, waar de gelijkna-i mige vereeniging de leiding heeft. 16 Juli is Suomi voor de organisatie aan bod, een week later wordt de competitie onder lei ding van BGV voortgezet en 27 Augustus zal er te Halfweg strijd worden geleverd. Ook de dames-athleten zullen zich kun nen weren. Voor hun competitie vermeldt het voorloopige programma: 18 Juni bij Gita, 25 Juni bij Turnlust te Haarlem en 16 Juli bij BGV. Voor Augustus moeten nog data worden vastgesteld. REGIONALE PUBLICATIE. van het Plaatselijk Verdeelkantoor van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit te Haarlem. BLOEMKOOLREGELING Ge Periode: Op 23 Mei vond de volgende bevoorrading plaats: kleinhandelaren A. G. Croese mei het resteerende gedeelte, Dalman tot en met U. Dek ker volledig en P. G. Dekker gedeeltelijk. ANDUVIEREGEL1NG 3e Periode: Geen bevoorrading kon plaats vinden. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. TOEWIJZINGEN VETTE KAAS. De distribdtiediensten reiken van 29 Mei t.m. 2 Juni a.s., bij de inlevering van bonnen .Alge meen 131". toewijzingen kaas uit, voorzien van een distributiezegel, waarop het stempel van den distributiedienst is geplaatst. Deze toewijzingen geven uitsluitend recht op het koo.pen van vette kaas. Onder vette kaas wordt in dit «verband te vens 40 -f kaas verstaan. De inlevering van bo vengenoemde bonnen dient te geschieden in veel vouden van tien rantsoenen met een minimum van tien rantsoenen en met een apart ontvangst bewijs MD 242-03. Indien^4etaillisten het aantal in te leveren bonnen niet op een tienvoud kun nen inleveren, mogen zij ten hoogste 9 bonpen ..Algemeen 125" ter aanvulling tot een tienvoud, bijplakken. Daar bij de inleveringen van toewij zingen kaas met een distributiezegel, ter ver krijging van een verzameltoewijzing kaas. deze ver;: am el toewijzingen eveneens van een distri butiezegel zijn voorzien, dienen de detaillisten de gezegelde toewijzingen kaas, afzonderlijk van de toewijzingen kaas zonder zegel, bij de distri butiediensten in te leveren. EIGENBRANDTURFPRODUCENTEN. De distributiediensten zullen de voor het jaar 1944 *45 door de brandstoffencommissie inge schreven producenten van eigenbrandturf binnen kort oproepen, teneinde in kolom a van de on langs aan deze producten uitgereikte inschrijf vingskaarten de noodige aanteekeningen aan te brengen. De betrokkenen dienen behalve de inschrijvingskaart ook de oude distribut^estam- kaart mede te brengen. COXSENTGELDEN DISTEX. Het rijksbureau voor de distributie ven texlielr producten door den liahdel deelt mede, dat met ingang' van heden geen consentgel-d meer zal. worden geheven; er behoeven dus door den han del van heden af geen textielzegels meer te wor den .geplakt. Van de eventueel bij den handel in voorraad zijnde textielzegels kan aan de afdeeling boekhouding van distex een opgaaf worden verstrekt, waarna hierover bericht zal worden gezonden. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. RECTIFICATIE. In de bekendmaking maximum grossiers- en detaillisten prijzen voor groenten en fruit d.d. 24 Mei 1944. staat vermeid: peulen: grossiersprijs f 218 per 100 kg. en detaillistenprijs f 2,42 per kg. Dit moet zijn: grossiersprijs f137 per 100 kg., de taillistenprijs f 1.57 per kg. Bosuien en bossjalotten per 100 bos en per bos. dit moet zijn per 100 kg. en per kg. Koolrabi, sorteering 1 boven 6 £m. doorsnede, moet zijn boven 7 cm. doorsnede. Koolrabi soi- teering 2 staat vermeld van 4 tot 6 cm. doorsnede, moet zijn van 5 tot 7 cm. doorsnede. Verzuimd is te vèrmelden: kasboonen gros siersprijs f 154 per 100 kg., detaillistenprijs f 1,#7 per kg.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3