Vraaggesprek met den Rijkscommissaris UIT HAARLEM Stredt oog en gehemelte. Pudding Vervolg van vaq. 1 Antwoord: Het resultaat is bevredigend. Af gezien van de Nederlandsche vrijwilligers aan de fronten levert Nederland vooral op econo misch gebied, zoowel absoluut als in verge lijking met andere bezette gebieden, een zeer booge bijdrage. Bijzonder erkentelijk zijn wij voor de prestatie van__den Nederlandschen landbouw, die circa 280 menschen per vier kante kilometoj^moet voeden en die de presta ties geleverd heeft die voortvloeien uit den bezettingsloestand, n.l. het afstaan van tot dus ver zes tot acht procent van de geheele produc tie. In het bijzonder onderscheidt zich verder het Nederlandsche bedrijfsleven door den groö ten omvang van zijn deelneming aan over hevelingsorders en door de zonder moeite ge paard gaande zelfstandige financiering van zijn prestaties. Ook in de tewerkstelling wordt door de Ne derlanders een aanzienlijke prestatie geleverd. Hier te lande verloopt de tewcrkstel-ling zon der noemenswaardige moeilijkheden en met goed resultaat. De bevolking stelt zich zonder klagen ter beschikking. Ook het optreden van de Nederlanders in de Oostelijke gebieden verdient alle hulde. Aan den anderen kant zijn er bij Nederlandsche arbeiders, die in DuitschlarJd tewerkgesteld werden, moeilijk heden ontstaan. De Nederlander is krachtens zijn karakter en traditie weinig geschikt voor het Jeven in werkkampen. Hij wil in de eerste plaats bij zijn gezin blijven. Dientengevolge vermindert zijn prestatie alleen reeds door de verplichte tewerkstelling in Duitschland. waar tegen ook een krachtige illegale propaganda gevoerd wordt. Zoo komt het-vaak voor dat arbeiders, die in Duitschland moeten werken „onderduiken", d.w.z. zich onvindbaar m^ken en dus ill°2aal leven. De „onderduikers". Vraag: Het probleem van de „onderduikers" In Nederland wordt veel besproken. Hoe be oordeelt u dit verschijnsel en zijn uitwerkin gen? Antwoord: Voor Duitschland en de bezet tende' macht is de schade slechts gelegen in een zeker verlies van werkkrachten, welk ver lies echter niet zoo zwaar we£gt. Werkelijk zorgwekkend echter is dit verschijnsel voor de Nederlanders zelf. Om in het leven te blijven wijden de-onderduikers zich grootendeels aan den zwarten handel in levensmiddelen en ver «toren daarmee de gewone toch reeds uiterst moeilijke ravitailleering. Een ander gevaar is daarin gelegen dat de onderduikers in toene mende mate in handen vallen vai\ de thans bijna uitsluitend onder leiding van communis ten staande organisaties van verzet en sabo tage, zooals den laatsten tijd steeds veelvuldi- ger is gebleken In de verwording die daardoor om zich heen grijpt, ligt een gevaar verscholen juist voor de Nederlanders zelf. Vraag: In dit verband is van belang de hou ding der Nederlanders in het algemeen. De bezoeker krijft hier den indruk van betrekke lijk grootc ruct. Bijna overal wordt hij hoffe lijk en vriendschappelijk bejegend en in het openbare leven van de steden hoort en ziet hij over het algemeen zeer weinig van poli tieke dingen. Welke ervaringen hebt u opge daan ten aanzien van het standpunt der be volking tegenover de nieuwe ontwikkeling? Antwoord: De bevolking heeft vele groote lasten, die uit den algemeenen oorlogstoestand en uit de bezetting zijn voortgevloeid, kalm en verstandig aanvaard. Ook de omvangrijke eva cuaties die onlangs noodig zijn geworden in verband met de inundaties zijn zonder eenig bezwaar met berging van alle voorraden uit gevoerd. Ook 6tellen de Nederlanders zich zon der beklag beschikbaar voor de tewerkstelling ten behoeve van dê landsverdediging bij het verrichten van werkzaamheden aan dijken enz. De Nederlandsche autoriteiten hebben de oyde in hun laiul goed gehandhaafd. Al zijn er in de jaren 1041 en 1 943 moeilijkheden ontstaan, zoo zijn dit toch geen teekenen ge weest voor alge mee ne en blijvende onlusten, Tn 1941 was bet een stakingsactie die uitr ol uitend en rechtstreeks door joden werd veroorzaakt. Als gevolg hiervan werd toen <3e jodenkwestie volledig opgelost. Thans is de evacuatie, van de joden u'it het gebied practisch voltooid. Afgezien van enkele overvallen op distri butie bureaux of bevolkingsregisters, zijn er betrekkelijk weinig moeilijkheden. Bij even tueele gevallen van sabotage valt bijna al tijd het werk van agenten uit Engeland op te merken. Zeer voortreffelijk is de houding van de Nederlandsche vrijwilligers in hun optreden aan de fronten, vooral in de Waffen-SS, de SS-pantsergrenadierdivisie ..Wiking" en de BS-brignde „Nederland" werden meer dan eens in het veermaehtbericht vermeld. Ook bij de marine, luchtmacht en het XSKK heb ben Nederlandsche vrijwilligers zich voor treffelijk gehouden. Een bepaald aantal Ne derlanders is ook in Stalingrad geweest en daar gesneuveld. Deze mannen hebben zich goede soldaten en betrouwbare kameraden getoond en daar in ligt de bijzondere waarde van hun optre den voor het Nederlandsche volk. Immers. yjj hebben het bewijs geleverd, dat bij dc-n( komenden .gem een schapp el ijken opbouw van Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. O vermeer, H'siede. Buiten land, J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en jeportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen. Heemstede. Europa op de Nederlanders kun worden ge rekend. dat bij hen de vereischte kwaliteiten en karaktertrekken aanwezig zijn, dat het dus slechts aankomt op het krijgen van nieuwe inzichten en een nieuwe houding. J>c werkelijk verbitterde vijanden van Duitschland <*i het nationaal-socialisme vindt men slechts in een betrekkelijk kleinen kring. Het gros van de Nederlan ders neemt een afwachtende houding aai». De bélangstelling voor uiteenzet tingen van politieke»» aard neemt cell ter toe. Het zoeken naar een vorm die met de nieuwe ontwikkeling in overeenstem ming is. is een thans reeds merkbare geestelijke beweging die wij ondersteu nen door waar het slechts mogelijk is de wegen voor dergelijke uiteenzettingen te openen. Zoo ziet men b^>. in de pers heel openlijke besprekingen. Pas het ziel» geestelijk, bew ust worden, het inzien van de situatie, schept devoorwaarden, om ook in Nederlandsen wil te vormen en wegen op te gaan zooals het lot- zulks vei-eiseht. Vraag: Hoe stelt zich wel de Nederlander, voorzoover hij positief staat tegenover een toekomstige Europeesche gemeenschap zijn positie en zijn aandeel in het nieuwe Europa voor Antwoord: De Nederlander kan en wil zijn blik niet beperkt houden tot de nauwe ruimte. Hij had goed bestuurde eigen over- zeesche gebieden en een levendig verkeer met de geheele wereld. Dientengevolge zou hij, hoezeer ook overtuigd van de noodzakelijk heid zijner orienteering naar Duitschland en Europa, toch den blik over de verre zee niet willen verliezen en ziet hij zijn taak in een toekomstig Europa in het handhaven van het contact en het verkeer met de rest van de wereld. De positie dei* X. S. B. Vraag: Vier jaar geleden bood het poli tieke beeld van Nederland de veelvuldig heid van het parlementaire stelsel met tal- looze partijen en groepen. Thans staat in de binnenlandsche politiek de Nat.-Socialisti sche Beweging in de Nederlanden (N.S.B.) onder leiding van den leider A. A. Mussert op den voorgrond. Hoe hebben deze dingen zich ontwikkeld en welke positie neemt de N. S. B. in? Antwoord: Vier jaar geleden werd aanvan kelijk alleen de communistische partij opge heven en werd de sociaal-democratische partij onder controle geplaatst. Dóór andere partijen, vooral door de pas ongerichte „Unie" werd de poging gedaan, met ons tot een nieuwe verhouding te geraken, hetgeen eyenwel uiteindelijk mislukte door hun ge brek aan vastberadenheid om de consequen ties uit den nieuwen toestand te trekken. De maand Juni 1941 bracht een opheldering in het politieke leven. De groepen die niet tot een anti-bolsjewistische houdfng konden be sluiten, wérden geleidelijk ontbonden, daar entegen ontstond aan na.tionaal-socialistische zijde een eenwording, daar de NSNAP tot ontbinding overging en haar leden werden opgenomen in de NSB of op andere wijze positieve medewerking verleenden De ,N. S. B„ die thans 13 jaar bestaat, werd door ons aangetroffen en is dus een door en door Nederlandsche aangelegenheid Zij beeft in de afgejoopen jaren zich zelf meer en meer gericht naar de doelstellingen van hef nationaal-socialisme zooals deze reeds vroeger in Duitschland bestonden. De vraag is wel eens gesteld, of aan de N. S. B. de leiding over den staat moet worden opge dragen. Wij kunnen ons echter niet onttrek ken aan de verantwoordelijkheid d:e wij door de bezetting op ons hebben genomen, zoolang de toestanden hier bepaald-worden door de oorlogvoering. De heer Mussert zelf ziet op dit tijdstip zijn taak niet in staatkun digen zin maar veeleer in politieken zin doordat hij werkt aan het vestigen van de overtuiging dat voor Nederland in het sa mengaan met Duitschland in den zin van de* Europeesche lotsgemeenschap de eenige mo gelijkheid gelegen is zich te handhaven en overeenkomstig zijn beteekenis zich te laten- gelden. Dat de N. S. B. op groot verzet stuit is volkomen natuurlijk, want er zijn onder de Nederlanders vele menschen die zoo vast geroest zitten in oude voorstellingen en systemen, dat zij slechts zeer tegen hun zin z'ch losmaken van den vermeenden grond slag van hun bestaan en de neiging hebben om in bet algemeen het nationaal-socialisme verantwoordelijk te stellen voor den alge meenen toestand en de N. S. B. in het bij zonder voor bepaalde moeilijkbeden. Bij de N. S. B. valt een te waardeeren standvastigheid van het standpunt te con- stateeren. Ondanks de miHtaire gebeurtenis sen van de afge;loopen maanden heeft het aantal en de bereidwilligheid van haar leden om op te treden geen verzwakking onder gaan. Do invasie. "Waag: Tenslotte moet ik de vraag stellen waaraan men op het oogenblik nergens kan ontkomen: hoe ziet u den toestand ten aan zien van de te verwachten invasie? Antwoord: Uiteraard verkeert men ook hier i-n gespannen verwachting ten aanzien van de komende ontwikkeling. Maar ook hier verloopt de zehuwoorlog ten nadeele van onze tegenstanders. Ook zij hier in dit gebied zijn.vaak over hun zenuwen heen. Do Nederlandsche bevolking, hoewel de ver nietigende gevolgen van een ernsfcigen strijd voor land en menschen haar duidelijk voor oogen staat, is over het algemeen kalm. Zi.i ziet, hoe krachtig dit gebied beschermd is en ondergaat de gelatenheid van de Duitsche bezetting. Het kan zijn dat er bij een in vasie hier of daar storingen zullen komen, maar tot een uit de bevolking zelf voort spruitende crisis zal het niet komen. Wij Duitechcrs zijn evenwel vol vertrouwen dat wij de taak zullen vervullen, die onze Führer in dit „gebied gesteld heeft, met het wapen in de hand wanneer de vijand zal komen, en in orde en arbeid wannéér wij den vrede te gemoet gaan. Verduisteren ven: 21.45 tot 5.50 uur Uioscoopnieuws van deze week. LUXOR: „Circus Renz". Deze film verhaalt vrijwel waarheidsge trouw de geschiedenis van den eersten Renz, den man, die in de eerste helft der negen tiende eeuw het circus stichtte, zooals men het thans^kent. Hij begon bescheiden, in de open lucht, gebruikte als eerste een groote ronde tent, voerde een feilen strijd met de concur rentie en bereikte in een circuspaleis het top punt van zijn roem, waarbij zelfs koningen het tot een eer rekenden, zijn voorstellingen te bezoeken. Naast het historische - element ontbreekt geenszins de romantiek; zonder deze is een circusfilm trouwens ondenkbaar! Door het verhaal is dan ook de onmisbare liefdesge schiedenis geweven en verder gaat het oog te gast bij de talrijke voortreffelijke circusnum mers en volgt men geboeid het merkwaardige leven van den man, die zich door intrigues en tegenslagen niet laat ontmoedigen en met ijzeren wilskracht zijn idee tenslotte weet te verwezenlijken. Angelika Hauff, René Deltgen 'en Paul Klinger spelen de voornaamste rollen. PALACE: „Akrobat schö-ö-ö-n". De beroemde Spaansche clown Charlie Ri- vel is in deze film de centrale figuur en al .spreekt hij bijna geen woord, door mimiek en gebaar weet hij het eene oogenblik te ontroe ren om een volgend moment iedereen in een achterlach te doen uitbarsten.Hij is de eeuwige pechvogel, die telkens zijn kansen verknoeit, gelaten standjes in ontvangst neemt en met een onbewogen gezicht teleurstelling na te leurstelling ondervindt. Steeds hoopt hij een beroemd artist te worden, maar hij brengt het niet verder dan tooneelknecht en nachtwaker, die stilletjes op het groote tooneel oefent en door den schouwburg-directeur gesnapt en ontslagen wordt. Maar eindelijk is het geluk, dat eigenlijk een ongeluk is, hem gunstig en komt hij voor het voetlicht. Zijn optreden wordt een daverend succes en zelfs de direc teur gunt den gewezen nachtwaker de eer, die hem toekomt. Rondom de tragi-komïsche figuur van Char lie spelen zich nog andere gebeurtenissen af, die maar bijzaak zijn en o.a. Clara Tabody in de gelegenheid stellen, hgar zang- en dans- capaciteiten te demonstreeren. Het is jammer, dat hierdoor soms vaak de aandacht wordt afgeleid van de meesterlijke creatie van Char lie Rivel. REMBRANDT: „Veel geluk, Monica". Een komische Vlaamsche film. die slechts pretendeert, de toeschouwers een vroolijk uurtje te bezorgen. Monica, het tooneelspeeN stertje, heeft inderdaad geluk, zelfs als zij van verloofde wil verwisselen. Er Wordt af en toe een aardig liedje gezongen^ er is een oom, die onheil sticht, er zijn behalve Monica nog drie andere lieve meisjes, die een rol in het vroo- lijke verhaal spelen, kortom, men kan zich met deze geschiedenis uitstekend amuseeren. waartoe ook het sappige Vlaamsch veel bij draagt. Sj. Kuiper. Wedervertooningen: „Tonelli" in Frans Hals en „Moederliefde" in Moviac. AMSTERDAMMERS VERKOCHTEN JENEVER "UIT EEN GEHEIME DISTILLEERDERIJ. De aanhouding van twee vrouwen en een man uit Amsterdam, die in verschillende café's te Haarlem flesschen jenever verkochten, heeft ge leid tot het ontdekken van een geheime distil leerderij in de hoofdstad. Zij vroegen aan de caféhouders een te hoogen prijs en tevens bleek bij onderzoek, dat de inhoud niet van de beste kwaliteit was. In Amsterdam werden eenige huiszoekingen verricht en tenslotte werd in de woning van een der aangehouden vrouwen een distilleerderij ontdekt, die bij de komst van de politie nog volledig in werking was. Het toestel "bevatte 560 liter. Behalve het toestel is nog een groote hoeveelheid jenever in beslag genomen. PARTICULIER VERKOCHT BORRELTJES. Een inwoner van de binnenstad kreeg wel eens bezoek van stadgenooten, die dan jenever bij hem kochten, waarvoor zij een hoogen prijs moesten betalen. De economische afdeeling der politie heeft Vrijdag een inval gedaan en proces verbaal opgemaakt tegen den bewoner wegens overtreding van de drankwet en tegen een Hen- tal bezoekers wegens het betalen van een prijs, welke yeel hooger was dan de vastgestelde. EEN VROOLIJKE LUILAK VIERDER. Met den eersten trein waren vanmorgen eenige vrouwen en een man uit Amsterdam naar Haar lem gekomen, om te dezer stede luilak te vie ren. De man was echter in kennel ij ken staat van dronkenschap en toen er in de Gasthuisstraat een wachtmeester van politie naderde, wilde deze den Amsterdammer naar het bureau van politie overbrengen. Hiervoor voelde hij echter niet en verzette zich. Een tweede wacht meester verscheen, die een schot loste, waar door de Amsterdammer aan zijn buik gewond werd. Nog was hij niet tot bedaren te brengen en daarom kreeg hij een klap op zijn hoofd, waardoor hij bewusteloos raakte. De Amster dammer werd naar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerd, waar de kogel verwijderd werd. Zijn toestand was echter niet ernstig en later kon hij naar het bureau van politie worden overgebracht 136 BONNEN IN ZIJN BEZIT. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt te gen een Haarlemmer, die in le Ven smiddel en bon nen handelde. Hij was in het bezit van 136 stuks, welke in beslag zijn genomen. KOEKWINKEL J. SELMAN VEERTIG JAAR Vrijdag 2 Juni bestaat de „koekwinkel" van den heer J. Selman aan de Koning straat 38 veertig jaar. Burgerlijke Stand. HAARLEM 2-7 Mei 1944 BEVALLEN: 25 Mei, K. B. Vriesendorp—Löf- ström, z. 26 Mei, E. M. BoeïsmaGrint jes, d.; T. WelborenBetke, d.; 27 Mei, W. K. v. Riemsdijk Koekenbier, z.; M. G. v. DeursenSwitser, z.; M. LagendaalKeijzer, d.; J. M. GeertsVer meer. d.; M. J. J. BakkerHoreman. z. OVERLEDEN: 23 Mei, A. Beugeling, 55 j., 2e Hoogerwoerddwarsstraat; 25 Mei, J. A. Swor- mink. 74 j„ Spaarne; E.. 1 j„ d. v. G. Busselman. Duven voordestraat; 26 Mei, A. du Fijan. 85 j.v, Hagestraat; M. A. A. HorstDeenik, 94 j„ Wes- terhoutpark; J„ 17 mnd.. z. v. P. Dijt, 't Krom. ONDERTROUWD: 26 Mei A. Serné en M. E. P. Willemse. GEHUWD: 27 Mei, G. J, Dolron en G. van Ton geren. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Dinsdag de beurt aan het restant van de letter K vanaf Kot, L en Ma t/m. Meu. h PERSONALIA. Te 's-Gravenhage slaagden voor de akte Na van het'examen nijverheidsonderwijs de dames M. E. Bolhuis, A. M. A. Ruigrok. E. v. d. Ven, C. G. Heemskerk, S. Ph. J. M. van Liemt. al len Haarlem, M. van Haeften. A. Schouten. Heemstede en N. Koffyberg, Aalsmeer. LLTLAKMARKT. De traditoneele Luilak-bloemenmarkt heeft ook dit jaar niet te Haarlem gemankeerd. Ofschoon vermoedelijk ten gevolge van de mgeilijkheden bij het transport de aan voer geringer was dan andere jaren, boden een paar grachten toch den bekenden fleu- rigen aanblik, die duizenden tot kijken en koopen lokte. Zooals men weet duurde dit maal de markt den geheelen Zaterdag. ORGELBESPELING. In de Groote- of St. Bavokerk zal de heer George Robert Dinsdag 30 Mei, 's avonds van 89 uur een concert geven. Het pro gramma luidt: 1. Komm Golt, Schöpfer, heiliger Geist, J. S. Bach. 2. Preludium en Fuga a kl. t., J. S. Bach. 3. Concert d. kl. t, Vivaldi-Bach. 4. Grande Pièce symphonique César Franck. RADIO.PROGRAMMA ZONDAG 28 MEI 1944. IE PINKSTERDAG HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Viool, piano en cello. 8.00 De zin van het boer-zijn. 8.15 Progr. overzicht. 8.30 Marschen en walsen. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Bloemen op den Pinkstermorgen. 10.00 Het groot ontwaken. 11,00 Stafmuziekcorps der Staatspoli tie te Rotterdam. 11.30 De stem der SS. 11.40 Marschmuizek. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act, praatje. 12.15 Het Neder- landsch Kamerkoor. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Pianosonates van Beethoven XII. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Het Concertgebouworkest. 15.00 Naar het U lijkt, luisterspel. 16.30 Melodis- ten en solisj. 17.00 Hier is onze fiere Pinkster blom. 17.30 Hongaarsch orkest Bandi Balogh en Trio Hofmeester. 18.15 Nederlandsche volksklan ken. 19.00 BNO Nieuws. 19.15 Reportage van den tweeden Nederrijnschen Kuituurdag. 19.30 La Bohème, opera van Puccini. 21.30 Johan Jong, orgel. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Sympho- nisch gedicht „Mazeppa" van Liszt. 22.30 't Is weer „park"weer. 23.3024.00 Dertig minuten met Robert Gaden. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschliederen. Ca. 10.10 Soldatenfunk „NordiWest". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuw.-; en act. praatje. 12.15 Vlotte melodieën reeks. 13.00 Zondagmiddagtoespraak. 13.15 Oost, west14.00 Voor de jeugd. 14.30 Strauss-walsen. 15.00 Melo dieën uit een uitstalkast. 16.00 Symphoniscja mid dagconcert. 17.30 Nederlandsche philosopher! VI. 17.50 Pianoduo. 18.15 Zie programma Hilversum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Uitnoodiging tot de dans. iustigen. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Amusementsorkest en soliste. 21.00 Kamer orkestconcert. 21.45 Avond wijding. 22,00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk.* MAANDAG 29 MEI 1944. 2E PINKSTERDAG. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Vroolijk en vlot. 8.15 Progr. overz. 8.30 Sportnieuws. 8.35 Gram.muz. 8.45 .Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Pinksterrryorgen zonder zorgen. 10.30 Kamerork. van de Nederlandsche Kameropera en dameskoor. 11.30 Gram.muz. 12.00 BNO Nieuws en act, praatje. 12.15 Haagsch blaas- kwintet. 12.45 De Pinksterkroon is weer in 't land. 13.00 Amusementsorkest, soliste en Joh. Jong, orgel. 14.00 Pinksterprijsvraag. 14.45 Salon orkest. 15.30 Wij bezoeken met U sportveldei^ 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Récht door: zee. 17.30 Schubert-Brahms. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Ne derlandsche volkskFïwiken. 18.45 Poiitiek week- praatje. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 De 4e Hage- spraak 1939. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Viool, altviool en cello. 20.00 Omroep Symphónie Or kest en Corrie Bijster, sopraan. 20.45 De rui- schende harp II. 21.15 Omroep Symphónie Or kest en Corrie Bijster, sopraan. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 22.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 22.15 Pianovoordracht. 22.30 Walsen en potpourri's 23.0024.00 Vocaal en instrumentaal solistenconcert. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Gevarieerd ochtendconcert. 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Po pulair orkestprogramma. 13.00 Rijke Nanne neemt een besluit, voordr. 13.15 Idyllische impressies. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Omroep Harmonie Or kest. 15.00 Nieuw begin, luisterspel. 15.30 Bach- progr. Ca. 16.05 Kamermuziek van Haydn. 16.30 ..Mozart-Beethoven' -concert. 17.30 Lichte zang en orgelsoli. 18.00 Zie programma H'sum I. 18.45 Zjgeunerork. Grigoras Dinicu. 19.00 BNO Nieuws. 19.15 Dansen en zingen. 20.00 Wij bezochten van middag20.15 Instrumentenacrobatiek. 21.00 Artisten van Zweedschen bodem. 21.45 Avondwij ding. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie grogr. H'sum I. 22.30 De stem van het. Rijk. fJonge konijnen opkw.ei... wt y dieren I Geel ze behalve een redelijke voeding, iederen dag 1 theelepel Kanino conditiepoeder Dan groeien ze als kool Pakjes Kanino 8 5 cent

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2