m-j-p UIT HAARLEM PUDDING „Habovo" wordt voorbereid. Tentoonstelling voor de volkstuinders. De in het vorig jaar gehouden tentoon stelling „Habovo" van den Haariemschen Bond van Volkstuinvereenigingen is een groot succes geworden en te begrijpen is het, dat het bestuur plannen heeft gemaakt, om in de toekomst de Haarlemmers steeds in de gelegenheid te stellen, te laten zien, welke producten er van den tuin gehaald worden. Reeds is besloten de tentoonstelling van dit jaar te houden op 31 Augustus, 1 en 2 Sep tember in het Concertgebouw en men hoopt weer uitstekend voor den dag te komen. Deskundigen hebben verklaard, dat onze stad verleden jaar den besten indruk had ge maakt en daarom zal er naar gestreefd wor den iets bijzonders te brengen. Om dat doel te bereiken, is echter medewerking r^oodig en het bestuur heeft zich weer in verbin ding gesteld met de heeren J. A. Dorresteyn, direct, van Hout en Plantsoenen en A. Jager Aerdenhout, die bereid waren de technische commissie te vormen. Een vragenlijst is in middels aan de besturen der vereenigingen gezonden en verzocht is vóór 30 Juni te ant woorden over de deelneming. Gevraagd wor den: De mooiste en meest uitgebreide col lectie groenten en aardappelen in fraaie opstelling en beste kwaliteit: de meest uit gebreide, decoratieve en kwalitatieve inzen ding bloemen, groenten en fruit; mooiste collectie van 20 soorten grinten in beste kwaliteit en fraaie opstelling; en de mooiste collectie van 12 soorten groenten in beste kwaliteit en fraaie opstelling. Verder zal aandacht worden geschonken aan origineele inzendingen, aan vrije collec tieve inzendingen van bloemen, groenten, fruit en aardappelen, alsmede aan inzendin gen van bijartikeien of inzendingen op het gebied van onpersoonlijke en persoonlijke reclame. De tuin van het Concertgebouw zal worden gebruikt voor het inrichten van een volkstuin en mogelijk wordt daar ook een tuinhuisje geplaatst. Om de tentoonstelling ook financieel te doen slagen is een fonds gevormd. De leden storten daarin een klein bedrag en dan wordt gehoopt, dal evenals vorig jaar direc ties van bedrijven haar gewaardeerde mede werking zullen verleenen. ENKELE VOLKSTUINEN ALS VOORBEELD. In deze Jaren voelen velen, er voor, een volks tuin aan te leggen en uit de praktijk hebben de meesten voldoende geleerd, om met succes hun werkzaamheden voort te zetten. Voorlichting is echter nog een belangrijke factor en daarom -heeft de Rükstuinbouwvoorlichtingsdienst op /.es Haar- lemsche tuinen medewerking verleend aan een tuinier bij den aanleg. Daarbij is aandacht be steed aan het maken van de paden, het zaaien enz. Den der leden van een volkstuin gaf er de voorkeur aan, uitsluitend tabak te telen en op eer oppervlakte van 25 M2 zijn tien soorten plan ten gezaaid en om het geheel ma is, ter beschut ting van de tabaksplanten. De bedoeling is ver der, om alle volks tuinders in de gelegenheid te stellen deze tuintjes te bezoeken, waarvoor bin nenkort excursies worden georganiseerd. JUBILARISSEN BIJ DEN RAAD VAN ARBEID. Op 1 Juni 1919 werden bij den Raad van Ar beid te Haarlem de eerste ambtenaren te werk gesteld bij de voorbereiding van de op 3 Dec. 1919 in werking tredende Sociale Verzekerings wetten. Vjjf en twintig jaar onafgebroken waren dezer'dagen daarbij werkzaam de heeren P. J. Rosenhart, chef afd. Z.O.W., J. F. Broeken, chef afd. I. W.: W. C. Braakhuis, chef buiten dienst: mej. H. A J M van Steenhardt Carré, chef afd. V.O.V., alsmede de heeren F. v. Pelt, P. J. W. Peters, W. H. A. de Swert, J. W. •Becker en Th. J. v. d. Maat. Door den voorzitter, den heer G. J. v. Duy- neveldt en in het bijzijn van het oudste Raads lid werden allen ontvangen en op hartelijke wijze gehuldigd. Zij ontvingen een geschenk onder enveloppe. De vertegenwoordigers van het inmiddels door het Raadspersoneel ingestelde jubileum fonds hebben gedeeltelijk in het Raadsgebouw, gedeeltelijk bij de jubilarissen thuks, hartelijke woorden van medeleven gesproken onder aan bieding van bloemen of boekwerken. Bekend werd tevens gemaakt dat in voorbe reiding is de organisatie van een feestavond ter gezamenlijke huldiging van de in totaal vijftien ambtenaren, die in den loop van het jaar 1944 hun vijf-en-twintigjarige werkzaam heid bij de uitvoering Sociale Verzekerings wetten herdenken. Aangezien ook de voorzitter.van den Raad 25 jaar bij de Sociale Verzekering werkzaam was, werd hem een kleine bloemenhulde namens de ambtenaren aangeboden. KERKCONCERT LOLA v. d. BEN- DOLF HENDRIKSE. -De sopraan Lola van der Ben en de organist Dolf Hendrikse, zullen Woensdagavond 7 Juni onder auspiciën van de Haarlemsche Orkest Vereeniging, een kerk-concert geven in de Remonstrantsche Kerk in de Schouwburg- straat. Lola van der Ben zal met orgelbege leiding liederen zingen van D. Buxtehude, P. Cornelius, G. Fauré en C. Franck, Dolf Hen drikse zal werken ten gehoore brengen van J. S. Bach, Joh. Brahms, P. de Malcingreau en C. Franck. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan de letter Schil t/m. Spro. Verduisteren: van 22.00 tot 5.30 uur 4 Junizon op 5.21, ondef 21.56 uur maan onder 4.36, op 19.06 uur Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse), Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede. BEVERWIJK Kantoorbediende benadeelde werkgever. Een 18-jarige Beverwijksche kantoorbe diende stal een bedrag van 225.uit de kluis van zijn werkgever. De jongeman slaagde er in om met zijn buit ongemerkt te verdwijnen. Bij zijn aanhouding door de politie bleek, dat hij het geld inmiddels had opgemaakt. Zwerver stal portefeuille. Een bezoeker van een logement consta teerde dezer dagen, dat zijn portefeuille was verdwenen. De politie slaagde er echter spoedig in om den dader, een 50-jarigen zwerver, op te sporen. De man went in ar rest gesteld. Weer 51 bekeuringen. Talrijke Beverwijkers reageeren nog steeds niet op het signaal „luchtalarm". Het be hoeft dan ook geenszins te verwonderen, dat de gevolgen niet uitblijven. Er wordt door de politie een strenge con trole uitgeoefend. Het resultaat was, dat opnieuw een groot aantal personen werd bekeurd.. Er zullen namelijk 31 overtreders een boete moeten betalen. Jubileumavonden Beverwijk. Het bestuur der Voetbalvereeniging Be verwijk heeft besloten om de uitgestelde jubileumvoorstellingen op Zaterdag 10 en Zondag 11 Juni 's avonds om zeven uur in het Kennemer Theater te organiseeren. De receptie zal Zondagmiddag om half zes worden gehouden. Kweekersbijeenkomst. Voor aardbeienkweekers en belangstellen den gaf de heer B. Machielse Vrijdagavond in de bestuurskamer van het Veilinggebouw Ken- nemerland een belangwekkende uiteenzetting over de aardbeiencultuur, speciaal de selectie, de doelstelling en werkwijze van den Nederl. Algemeenen Keuringsdienst (B) in verband met het kweeken van gezond materiaal. Spr. toonde allereerst door sprekende cijfers aan, dat de Kennemer aardbeienkweekers rekening dienen te houden met de concurren tie uit andere streken. Een waarschuwing is noodzakelijk, als men bedenkt, <jat, de gemid delde opbrengst in Nederland 100 K.G. per Are bedraagt, terwijl er in Kennernerland's kwee kerscentrum slechts 90 K.G. aardbeien per Are wordt geplukt. De heer Machielse belichtte voorts de ver schillen tusschen de z.g. oude en nieuwe ge bieden, welke van invloed zijn op de resul taten. c Sinds 1938 verricht mej. ir. H. G. Kronen burg door haar wetenschappelijk onderzoek nuttig werk. Zij constateerde o.m. het dierlijk spint, de aaltjesziekte, de funeste uitwerking van zwammen en de verouderings- of virus ziekte.Met deze noodzakelijke oriëntatie kwam men tot de slotsom: Hoe kunnen de l^netstof- ziekten in de aardbeiencultuur worden af ge wend? In het bijzonder voor Kennemerland was dit probleem van beteekenis. Spoedig bleek echter, dat er door de positieve- en ne gatieve selectie belangrijke vorderingen wer den bereikt. De proefnemingen leidden tot de oprichting van selectie veld en en thans beschikt men reeds over zeer gunstige gegevens. De arbeid van het N.A.K. (B) zal in de toe komst dit streven ondersteunen. Voor de kwee tfkers is het gewenscht, dat zij het geselec teerde plantmateriaal verwerken. Bovendien wordt er aan de betrokkenen geadviseerd om hun gewas te laten keuren. Tenslotte memoreerde spr. de keuringsrege ling van het N.A.K. (B) en deelde tevens mede, dat er vanaf 27 Juni tot en met Sep tember te Beverwijk een opleidingscursus voor Aardbeienkeurmeesters zal worden georgani* seerd. VAN LEERs PERSONEEL VEREENIGING. Bij de onderlinge wedstrijden van de bridge club der Van Leer's Personeelvereeniging verd er door de deelnemers met toewijding ge speeld. Het ontbrak geenszins aan spanning, want allen trachtten een der fraaie prijzen te bemachtigen. De uitslag luidde: 1. Heeren Zwaneveld-Tukker, 35V2 m.p. 2. heeren Lisser-Dekker, 29 m.p. 3. mevr. Sauer- hr. Brietsman. 26V2 m.p. 4 en 5. heeren Sauer v. Zutphen 24y2 m.p. 4 en 5. mej. Ge-Ider- mans-hr. Haver. 24V2 m.p. 6. heeren Numan- De Geer. 21 m.p. 7. heeren Hüibrechts-Maa- ren, 19*2 m.p. 8. mevr. Kamphuis-hr. Spaan, 18*/2 m.p. 9. heeren Oostveen-Christophersen 16y2 m.p. NA 11 UUR OP STRAAT. Dezer dagen werd een Haarlemsche dienst bode na elf uur op straat aangetroffen. De politie nam .haar mede naar het bureau, waar zij tot vier uur 's morgens moest ver blijven. Bovendien zal zij een boete moeten betalen. De gevolgen van het overtreden van het uitgaansverbod na elven zijn nu eenmaal minder aangenaam. JAARVERGADERING „DE IJZEREN VOORN". De Hengelaarsvereeniging De IJzeren Voorn onder-afdeeling van Hoogoven Staten, hiel4 in. het Statenhuis haar jaarvergadering waarbij de heer G. Steenbergen, waarnemend voorzitter de leiding had. Het jaarverslag van den heer F. van Ton geren, secretaris, v.ermeldde dat het ledental thans reeds 261 bedraagt. Een gunstigen in druk maakte het verslag van dén heer M. van Veen, penningmeester. De heeren bestuursleden F. van" Galen, M. van Veen en W. van Waveren werden bij acclamatie herkozen. De heer J. Kooiman aanvaardde de functie van tweeden voorzit ter, terwijl de heeren A. Ledoe en J. Schik in de kascommissie werden benoemd. De plannen voor het seizoen vonden groote be langstelling. Het ligt in het voornemen om diverse wedstrijden te organiseeren. De eer ste wordt morgen 4 Juni te Wëst-Graftdijk georganiseerd. Lastige wedstrijd voor honkbaliers. Na den uitstekenden wedstrijd tegen Scho ten 2 trekt Beverwijk Zondagmorgen reeds vroeg naar Haarlem om op de terreinen aan den Schalkwijkerweg Zandvoortmeeuwen te bekampen. Hoewel de resultaten van de geel zwarten ook niet bepaald gunstig genoemd kunnen worden. wacht den Beverwijkers een moeilijke strijd, daar Maenhout en Slui ters niet van de partij zijn. Hoewel hun plaatsen door eenige goede reserves zullen worden ingenomen, zal het de vraag zijn of het negental, dat in een geheel gewijzigde opstelling zal verschijnen, in staat zal zijn Zandvoortmeeuwen te bedwingen. Indien er voldoende vechtlust is, geven wij den rood-witten een kleine kans op de over winning. Het tweede negental trekt naar T. IJ. B. B. 2 en moet in staat zijn beide punten te be halen. Het eerste negental heeft vermoedelijk de volgende opstelling: H. Wezenaar (werper), A. de Ruiter (vanger). J. Korridon, J. Se- meins, Th. van Roon (le, 2e én 3e honk), J. van Roon. F. Cnossen, G. Zandbergen en G. Plooy (velders). AUTOBESTUURDERS GEVERBALISEERD. De Beverwijksche politie heeft twee auto bestuurders aangehouden. Het bleek, dat zij niet in het bezit waren van een geldig rij bewijs. Beide personen werden geverbali seerd. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. A.'ders en J. Markx, toek- adres: Jan Vermeijenstraat 36. - Geboorten: Leendert Jap, z. v. J. Ligter- moet en M. G. Dukel, Rijvordtlaan 51. Apo- lonia L. M,, d. v. J. A Stikvoortfcn G. Eskes. Meerstraat 7. Anna M! C., d. v. G. J. Tukker en A. M. G. Steenwinkel. Berkenlaan 40 Alphonsius G. J.. z. v. L. F. Brakenhoff en C. Morcus, Noorderwijkweg 59. Maria Geer- truida, d. v. C. Koelemeij en M. Schuijt, W. Passtoorsstraal 6. Jacob Eitjes, z. v. A. van Dongen en H. de Ruiter, Geelvinckstraat 23, Velsen-N. Thea Cornelia, d. v. H Scholtz en J. Jonger, Sc'neijbeecklaan 14. Johanna M. E. P., d. v. J. C. P. Langendijk en P. A. Ver steeg, C. Matersweg 76. Margaretha Catha- rina, d. v. M. Akse en M W. Joor, Baan- straat 28. Wilhelmina C. M., d. v. J. Schave- maker en C. J. Hoogland, Creutzberglaan 116. Getrouwd: J. S. ten Boom en C. M. Kommer. Overleden: C. J. Groen, 1 m., vr. P. J. W. Bakker, 5 d. te Velsen. C. S. Roos, 44 j. echt genoot van J. Stam. P. Kersten. 41 j., echt genoot van H. J. van Zutphen, Deken Waare straat 28. J. C. van der Kolk, 58 j. weduwe van K. Ifiseler. A. C. Spanjaardt. 2 j., vr. A. van Homert, 55 j., wed. van A. Koopman te Amsterdam. A. G. Blötevogel, 19 j., vr. te Velsen. M. Res, 80 j.', eebtg. van L. M. de Sonneville. AGENDA ZATERDAG 3 JUNI. IJmuiden. Vereeni- gingsgebouw. Kalverstraat: Propaganda-avond Centraal Drankweer Comité, 7.30 u. Beverwijk. Kennemer-Theater: Jeugdmiddag Hoogoven- staten, 3 uur. ZONDAG 4 JUNI Santpoort. Terrasweg: Santpoorts Bloei-tournooi (voetbal) 2.30 uur. Schietbaan: Competitiewedstrijd V.Z.O.S.(hand boogschieten). Beverwijk. Hofland: Adrichem- tournooi (voetbal). MAANDAG 5 JUNI Santpoort. De Wey- man: Bijeenkomst Commissie Sportdag, 7.30 u. ió de heóte hijv>tedin<j Sportagenda. Voor de eerste klas der cricketcompetitie zijn vastgesteld: HDVS-HCC 1: PW—Rood en Wit; ACC—VRA en VVVHBS. In Bloemendaal krijgt Haarlem bezoek van CVH. Verder zijn vastgesteld: RoQd en Wit 2H.CC 3 en LMCC 2 —Haarlem 2. Het tennisprogramma voor de ploegen uit Haarlem en omgeving luidt: overgangsklas Groe- nendaalWestrust; tweede kl. b: JatilooHeem stede; DuinlustHaarlem; Westrust. 2Groenen-., daal 2; derde kl. A: Haarlem 3Jatiloo 2; Haar lem 2Heemslede 2; Westrust 3Duinlust 2; der de klas B: Heemstede 3Havenmêeuwen; Ballen- jagersJatiloo 3; Havenmeeuwen 2Heemstede 4; Jatiloo 4Ballenjagers 2; HLTC 2Haarlem 4. Liefhebbers van krachtsport kunnen Zon dagmiddag genieten in het Concertgebouw, waar de Haarlemsche Krachtsportvereeniging ..Achil les" de wedstrijden om de Nederlandsche kam pioenschappen gewichtheffen organiseert. Hel programma voor de honkballers ver meldden we reeds. Voetbalwedstrijden staan er in Haarlem niet op het programma. Wel - zijn Hanse en Biesbrouck van de Racing uitgenoo- digd mee te spelen met de Zwaluwen tegen het Zuidelijk elftal in Tilburg. Het programma van den Nederlandschen Korfbalbond luidt als volgt: Landskampioenschap: Het ZuidenWester kwartier; Z.K.C.P.S.V.; Wordt Kwiek— Rigters- bleek. Promotie Eerste klasse: SamosLuto. Pro motie tVeede klasse: RhenenD.V.D. 2; Z.K.V 2In.do I. Het programma van de afd. ..Haarlem" van den Nederlandschap Korfbalbond vermeldt de volgende wedstrijdenNa-com petitie: Watervliet tT.H.B. I; Oosierk war tier 3Watervliet. 2. Derde klasse: Haarlem 3Oosthoek 3: Watervliet 6T. H. B. 3; Watervliet 4Aurora 4; Sport Vereent 3 Oosterkwartier 4. Athletiek VELDLOOPEN TER NAGEDACHTENIS VAN FRIEDRICH STOLZE Eenigen tijd geleden is de SS-Obersturm- bannführer en Oberstleutnant D. Sch. Pol. Friedrich Stolze verongelukt en daar hij een der leidende figuren was in de SS- und Polizei Sportgemeinschaft Niederlande is het een sympathieke gedachte geweest dat aan de veldloopen, welke deze organisatie ter opening van het seizoen op Eersten Pinksterdag in het SS-Sportcentrum Ave goor organiseerde zijn naam is gekoppeld. Daarmee is weer eens een bewijs geleverd van het diep gewortelde kameraadschaps- gevoel, dat de SS beheerscht. Behalve de Waffen-SS en de Germaan- sche SS waren er deelnemers van de Ord- nungspolizei, Sicherheitspolizei en Sicher- heitsdienst, en SS-Polizeistandarten, Hitler Jugend en Jeugdstorm, in totaal met onge veer 220 loopers, die vrijwel alle hun tra jecten uitliepen. i Dat een regelmatige oefening in uithou dingsvermogen en ter verkrijging van de noodige .souplesse voor het afstandloopen ook op latere leeftijden haar vruchten af werpt. bewezen de veteranen, o.w. wij o.m. opmerkten ezen 57-jarigen politieman, die snel en bewonderenswaardig frisch het eind punt doorsnelde na zijn loop over 2000 me ter, verder mr. Wolthuis, economische en vrederechter te Arnhem, die zelfs in <le prij zen viel, daarbij den gevolmachtigde voor de sport in Nederland, de heer van Gronin gen A. Stuhling met flink verschil kloppend (deze bezette de zesde plaats) terwijl ook volkomen kwiek arriveerde de politiecom- mandant van Apeldoorn. Hoewel Pluymakers met hoofd en schou ders in de topklasse boven al zijn concur renten uitstak, was er in deze afdeeling, waarvoor 114 loopers gestart zijn. toch nog felle strijd om de andere prijzen want een flinke groep ontliep elkaar niet veel in krachtsverschil. SS Obergruppenfiihrer Rauter heeft de prijzen uitgereikt na een korte toespraak, waarin hij uiteenzette waarom de naam van Friedrich Stolze aan deze wedloopen ge koppeld werd. Spr. toonde zich ten zeerste verheugd over het feit, dat er zoo'n groote belangstelling voor de wedstrijden merk baar was bij de jeugdige Nederlandsche Na tionaal Socialisten. Hij sloot de wedstrijden af met een driewerf Sieg Heil op den Führer RADIO.PROGRAMMA ZONDAG 4 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Sylvestre trio. 8.00 De zin van het boer- zijn. 8.15 Pro'gr. overz. 8.30 Gram.muz, event. Sportnieuws. 8.35 Gram.muz. 8,45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Uit de oude doos. 11.00 Stafmuziek- eorps der Hgagsche politie. 11.30 De stem der SS, 11.40 Marschmuz. 11.46 Voorwaarts kamera den. 12,00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Con certgebouw-Kamerorkest. 12.45 Nederlandsch ver bond voor sibbekunde. 13.00 Pianosonates vaft Beethoven xni. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Om roep Symphonie Orkest o.l.v. Paul van Kempen. 15.00 De groote Zisca, luisterspel. 15.45 Omroep orkest en pianoduo. 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Cabaret „De spinnekop". 17.30 Melodieën uit een uitstalkast. 18.15 Nederl-andsche volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 10.10 Spiegel van den dag, 39.15 Sport van de ndag. 19.30 „Mo-nika", operette van Dostal. 23.30 Viool en piano. 22.00 BNO Nieuws en act. besoh. Van 22.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 22.15 Orkest Magyari Imre. 23.30 Uit film, revue en o-perette. 23.1524.00 Dansvreugde HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschmuz. Ca. 10.10 Soldatenfunk ,,Nord- West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Orkestconcert. 13.00 Zondag middag toespr. 13.15 Kunstenaars brengen eigen werkjes. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Dansorkest Dick Willëbrandts. 15.00 De Kidema's. 15.15 Zan gersparade. 16.00 Kamennuz. Ca. 16.30 Sympho- hsch orkestconcert. 17.30 10.000 zwarte schijven V. 13.0Q Van overzee. 18.15 Zie progr. H'-sum I. 19.00. BNO Nieuws. 19.10 Dansmuziek. 20.00 Zoek licht. 20.15 Filmmelodieën-regen. 21.00 Orkest Malando. 21.45 Avondwijding/ 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum 1. 22.30 De stem van het Rijk. MAANDAG 5 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 IVL 6.45 Meistersextet. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws 7.50 Progr.overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Morgen- concert. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Lichte orkestmuziek. 9.45 Godsd. uitz. ïn.oo Ork. Malando en gram.muz. 11.00 Voor de kleuters, 11.30 Zang en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Orgel en zang. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt. 13.05 Ork. Gerard van Krevelen en trio zang. 14.00 Röntgenkvvarlet en gram.muz. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Kick wat wils. 16.45 BNO Nieuws 17.00 Voor de jeugd. 1E7.20 Amusementsorkest en soliste. 18.00 BNO Fclesch praatje. 18.05 Viool en piano. 18.45 Politiek week praatje. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 ..Donizetti I. 20.00 Omroep Symphonie Orkest o.l.v. Dr. Karl Fri- deiich. 20.40 Vergeten poëten. 21.05 Omroep Sym phonie Orkest o.l.v. Dr. Karl Friderich 22.00 B NO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Beniamino Gigli met orkest. 22.30 Orkestsuites. 23.00 ..La favorita", opera van Donizetti. Ca. 23.40—24.00 Nocturm» voor piano van Chopin. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Opera- en operetteprogramma. 18.00 Cor Steyn, orgel. 18.30 Ork'. Eduardo Bianco. 19.00 B NO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 1.9.20 Lichte zang- en ork.plaatjes. 20.15 Onze vrind Lampe. 20.30 Septet Jonn$ Ombaeh en soliste. 21.00 Filmmelodieën. 21.45 Avondwijding, 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2