Ul&P HBS i ióde heaie bijvoeding 'PUDDING SPORT EN WEDSTRIJDEN Jubileumfeest T.H.B. Voetbal Opgewekt heeft de Sportclub THB haar dertig jarig bestaan gevierd. Het begon Zaterdagavond met een feestavond in den Stadsschouwburg, waarvoor grootè"belangstelling bestond en waar op het bestuur ondervonden heeft, dat de tal- looze leden veel voor de club voelen. Dat bleek na het openingswoord van den voorzitter, den heer A. B. van Leeuwen, die een kort historisch overzicht gaf. Op het podium was een groep van de- voetbal-, korfbal- en ho^kbalafdeeling opgesteld en de heer J. Lubeek trad naar voren, om namens de leden en adspiranten een bedrag van f 274,50 als juöileumsgeschenk aan te bieden. Wat de toekomst betreft, werd meegedeeld, dat een- trainingsfonds gesiicht is en dat het bestuur het zal toejuichen, als er amusementsafdeeiingen gevormd worden. In de pauze bestond er gelegen heid het bestuur geluk te wenschen, waarvan o.a. gebruik maakten de heeren H. W. van Turnhout, namens de afdeeling Haarlem van den NVB en de belangenvereeniging voor 2e, 3e en 4e klas- sers. R. de Boer en Ligtvoet, namens de afd. Haarlem van den Ned. Korfbalbond, alsmede vertegenwoordigers van de Scheidsrechtersgroep en vereenigingen. Het Kampensche tooneelgezelschap „De Ghe- sellen van den Spele" was opgedragen de bezoe kers een prettigen avond té bezorgen en daarin zijn de leden volkomen geslaagd. In de eerste plaats oogstten John van Elburg en Jan Koop- mans vee! succes: met hun grappen en liedjes brachten zij veel vrooiïjkheid. Met de dames tra den zij in enkele een-acters op en verder bege leidde .Terry Backers op goede'wiize. „Zoo zingt Holland'' was een waardig besluit van het goed verzorgde programma. Zondag is een spQi'tdag gehouden tegen ASV op de sportterreinen aan de Oosten de Bruijn- straat. Voor die vereeniging, welke de meeste punten behaalde, was een beker - beschikbaar gesteld. De jongens van A speelden 11 en B ver joov met 31. Daarna speelden de Veteranen en de Honkballers. Met 31 wonnen 'de honkbalr Iers.' zoodat "de veteranen moesten zorgen voor een overwinning om de spanning er in te hou den. Na een 10 voorsprong werd het 12 voor A.S.V. Na de rust werd er hard gewérkt en on tianks rile moeite van A.S.V. moesten de Am sterdammer r toch het onderspit delven en werd het 4—: voor T.H.B. De puntenstand bedroeg toen 55. De eerste elftallen moesten om de be slissing spelen. In een snel gespeelden wedstrijd, die van zeer goed gehalte was bleef het 00. Strafschoppen moesten de beslissing brengen waarbij hel de Boys gelukte den beker te winnen. OM pEN H.V B.-BEKER. Zondag is voor den halven eindstrijd om den H.V.B.-beker de wed strijd Hi 11 inen—Schoten gespeeld. Het resultaat was 11. zoodaf Schoten Zondag a.s. in den eindstrijd uitkomt tegen D.E.M,* Beverwijk, op een nader aan te wijzen terrein. N YB-BEKERDe finalisten van den NVB- beker zijn twee ploegen uit het Zuiden gewor- oen. welke elkaar vermoedelijk Zondag a.s. in het Goffer t-stacior, te Nijmegen zullen ontmoe- - ten. De tweede klasser Groene Ster won met 21 van LSC en Willem 2 boekte een zege van 32 op PSV. SPORT-ALLERLEI. In het oosten is de competitiewedstrijd voet bal tusschen Enschedé—PEC in een overwinning van 5i voor de thuisclub geëindigd. Zondag wordt gespeeld PECTubantia en na een gelijk spel of overwinning voor PEC eindigt Tubantia cp de onderste plaats. Het Zuidelijk elftal speelde tegen De Zwa luwen en won met l0. In het elftal der Zwaluwen, dat Zondag tegen het Groningsch elftal uitkomt, zijn Hansê en Biesbrouck, beiden van R.C.H., opgesteld. In Utrecht is de jaarlijksche waterpolodag gehouden. In de hoofdkïas heeren waren de uit slagen: SVH-UZC 2—7: ZIAN-DWR 1—3; RZC-HPC 3—4: DWR—HPC 0—4; de eindstrijd UZCHPC wordt 9 Juli gespeeld. De tweede wielerronde van Amsterdam- Noord is bij de beroepsrenners door H. Lakemao werd op drie kwart ronde Gerrit Schulte en derde C. Joosen. Bij de amateurs won W. G Houtman uit Den Haag en vijfde werd A. Kuil man uit Beverwijk. De eerste wedstrijd van de beslissing om het kampioenschap van Nederland korfbal tus schen het Zuiden en •Westerkwartier hebben de .Amsterdammers met 6—1 gewonnen. Zondag a.s wordt de tweede wedstrijd gespeeld. Eenige leden van de damesathletiekclub ,,Gita" deden mee aan de Nationale wedstrijden te Leiden, georganiseerd -door ,,Brunhilde". De resultaten der Git2-leden waren: 100 m B: 4e A v. d. Vliet, 13,2; 5e T. v. Gog, 13,3. Verspringer klasse A: 3e R. de Goede. 5,02 m. Verspringen klasse C: 3e E. Stouten 4.52 m. Discuswerpen C 4e StoutenMes, 22,36 m. Op den Blauw-Wit-sportdag in het Stadion te Amsterdam werden ook enkele loopnummers verwerkt, hier won het lid van Haarlem. D Hagtipgius de 3000 m. in den fraaien tijd van 9 min. 4.8 sec., waarmee bij het clubrecord dal op naam stond van Han de Roode, met 3,6 sec. verbeterde. Hill inen—Schoten eindigde 11, zoodat Hillinen nu uitgeschakeld is voor den H.V.B.-beker. s Gymnastiek SUCCES VOOR CONCORDIA. In de Bonds- keurwedstrijden voor adspiranten uit het N.G.V. behaalde Zondag in Schiedam een meisjesgroep van Concordia den tweeden prijs met bokpaard- springen. Aan deze wedstrijden namen de beste Nedei landsche adspiranten-afdeelingen deel. Ho«^iredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Die™t en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad* A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. yan der .Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse], Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ornmen. H'stede KOUSENREPARATIE alt een tpmneweb tt moderne demeskcus. Zoo n kous teil te repereeren rs onbegonnen werk. Daarvoor rijn onxe koutenrepa- ralricet die er in geschoold wjrt onzkhlbeer de ladders op Ie halen, ook in de lijntle kout vanaf'5 ct. Gen. Cioiijfcstiaat 45 en Heemstede, Binnenweg 76 Gr. Houtstraat 34, Amsterdamstraat 54, Uitvoering „Turnlust". Weinig vereenigingen uit den Kennemer Turnkring hebben het de laatste jaren aange durfd een uitvoering te geven en vooral de Haariemsche clubs hielden zich in dit opzicht afzijdig. Turnlust heeft evenwel Zaterdag avond in de Gemeentelijke Concertzaal bewe zen, dat het geven van een openbare, turn- demonstratie ook in dezen tijd geen groot waagstuk is. In elk geval kon men van een overgróote belangstelling verzekerd zijn en de zaal was dan ook Zaterdag geheel uitverkocht. Turnlust heeft de laatste jareiv een inzinking van grooten omvang te doorstaan gehad. Ket is die zeker nog niet geheel te boven, maar blijkens het in de Concertzaal vertoonde is het herstel eerder gekomen vooral dank zij den leider, den heer J. Verkes dan verwacht kon- worden. Het was de eerste Turnlust-uitvoering die in haar geheel onder den nieuwen leider werd gegeven, maar zijn kunde bleek de ver eeniging al ver voorbij het diepte-punt te heb ben gebracht. Vooral de dames-afdeeling bleek op aanmerkelijk peil te staan, meer bepaald voor wat het toestelturnen betreft, een onder deel, dat ook zoovele meisjes-adspiranten bij zonder beheerschten. 'De heeren-afdeeling moest, ook door de al- gemeene omstandigheden, vrijwel opnieuw worden opgebouwd en daarvan droeg de tiit- voering dan ook haar sporen. Maar de aanleg bleek ook bij hen aanwezig, terwijl eveneens de jongens-adspiranten zeker in de toekomst een groote kracht van de heeren-afdeeling blijken te kunnen vormen. De toeschouwers bleken telkens bijzonder met het gebodene ingenomen te zijn. O.a. was aanwezig de waarnemend poMtie-pr'esident van Haarlem, de heer J. P. Z. van Aperen. Athletiek EERSTE ONTMOETING VOOR DE ATHLETIEK COMPETITIE. Op het gemeentelijk sportter rein aan de Kleverlaan te Haarlem zijn Zondag middag de eerste wedstrijden voor de athletiek- competitie (heeren) gehouden. Hoewel in deze wedstrijden voor C- en D-klassers weinig bijzon dere prestaties werden geleverd, kan toch van een geslaagden athletiekdag worden gesproken. In de krachtmeting met Holland b.v. heeft het Castricumsche Vios, dat nog maar een korte trai ning achter den rug heeft en voor het eerst in wedstrijden uitkomt, aardig gedebuteerd. In den vereeniging-driekamp B.G.V.D.E.M.Concor dia was het krachtsverschil tusschen de Bloemen- daalsehe- en de Haariemsche gymnasten gering en spande D.E.M.-de kroon. De H.A.V. Haarlem had geen moeite om met haar C- en D-kl\assers van Holland 2 te winnen (60—30). De beste pres tatie van den dag was wel die van den B.G.V.'er R. Anthonijsz, die 6.37 M. ver sprong en daarmede B-klasser werd. Voor de overige wedstrijd- gn vereenigingsresultaten verwijzen wij nhar onder staande uitslagen: 100 M. hardloopen: 1. G. Hagemeyer (Holland) in 11.9 sec.; 400 M. hardloopen: 1. H. Hagemeyej (Holland) en A. Lute (Vios) in 56.8 sec.; 800 M. hardloopen: 1. J. de Wilde (H.A.V. Haarlem) in 2 min. 12.3 sec.; 3000 M. hardloopen: 1. C. Rans- dorp (Holland) in 20 min. 2.2 sec.; Hoogspringen: 1. E. Gaarthuis (D.E.M.) met 1.55 M.; Vèrsprin- gën: 1. A. Anthonijsz (B.G.V.) met 6.37 M.; Speer werpen: 1. A. Meekels (D.E.M.) met 40.37 M.: Ko- gelstooten: 1. W. Kaptein (D.E.M.) met 10.99 M.; Discuswerpen-: 1. J. de Wilde (H.A.V. Haarlem) met 30.88 M.; 2. P. Koete (H.A.V. Haarlem) met 30.86 M. De uitslagen van de vereenigingswedstrijden waren: HollandVios 5731; Holland 2H.A.V. Haarlem 30—60; B.G.V.—D.E.M. 30—50; B.G.V Concordia 40%39%; Conc.D.E.M. 30—60. Cricket HAARLEM WINT VAN C.V.H.W. In Bioe- mendaal won Haarlem met 8 runs op de eerst innings van CVHW. De thuisclub batte eerst en scoorde 349 runs, waarvan H. Peschar 16. Hub Boeree 34, W. Peschar 10, B. Kleefstra 55, J. Voogd 13 en Abendanon 14 n.o. Voor CVHW bowlde A. J. Roodt 1—38, G. Zeeuwe 5—58, D. Groot 217, en J. Meeuwenoord 2—18. De gasten beantwoordden met. 141 r., waarvan^. Meeuwen oord 75 en G. van Langeraar 31. W. Peschar bowlde 539, O. Abendanon 125, Hub. Boeide 133 en Han Boeree 332. Rood en Wit 2 (118) won met 15 funs op de eerste inpings van HCC 3 (103); Rood en Wit 3 (149 voor 9) won met 49 runs van CVHW 2 (100) LMCC 2 won met vier runs en vier wickets van Haarlem 3. De Haarlemmers scoorden 93 en 44 runs en de Leidenaien 80 en 61 voor 6. In het district Haarlem won RCH (83) met 24 runs op de eerste innings van Rood en Wit 5 (59). Rood en Wit 4 (38 voor 5) won met 14 runs en 5 wickets van CVHW 4 (74). In de adspiranten- competitie won Haarlem (66) met 18 runs op de eerste innings van Rood en Wit a (48) en de strijd CVHW (58)—Rood en Wit b (54 voor 8) eindigde onbeslist. Voor Zaterdag a.s. zijn vast gesteld: BloemendaalCVHW 4; Rood en Wit 5 Haarlem 5; RCH—CVHW 3. Krachtsport NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. - Ongeveer' veertig van de beste Nederlandsche géwichtheffers namen deel aan de wedstrijden om de Nederlandsche kampioenschappen, die de Haariemsche krachtsportvereeniging Achilles Zon dagmiddag in het Concertgebouw organiseerde. Achilles had voor een voortreffelijke organisatie zorg gedragen en boekte ook in de wedstrijden enkele mooie successen. Dé vereenigings-secreta- iis, H. Bogaart was in het extra-vedergewicht de eenige deelnemer en legde met een totaal van 212.5 K.G. (drukken, trekken en stooten) beslag op den titel. In de tweede afdeeling zegevierde de Haarlemmer E. A. M. Kors met een totaal van 290 K.G. en in het midden-zwaargewicht werd C. H. de Jong tweede met een totaal van 225. De D.O.K.man Vessies (Beverwijk) moest den titel laten aari den Hagenaar Charité, die met een to taal van 355 K.G. won. De uitslagen werden (volgorde: drukken, trekken, stooten): Eerste afdeeling: Extra-vedergewicht: 1. H. Bogaart (Achilles, Haarlem) 67,5, 62,5 én 82,5 K.G. Vedergewicht: 1. J. B. Jansen (Sandow, Delft.) 67.5, 65 en 95 4^G. Lichtgewicht: 1. P. W. Caffa (U.D.I., Den Haag) met 85, 90 en 120 K.G.: 2. A. van Schooten (U.D.I, Den Haag) met 80, 85 en 105 K.G.; 3. K. G. Spiero (Sai)dow, Delft) met 85, 80 en 102,5 K.G. Middengewicht: 1. J. J, Smee- kens (B.G.V., Breda) met 85, 100 en 117,5 K.G.; 2. C. Stalhecker (U.D.I'., Den Haag) met 95. 90 en 115 K.G.; 3. H. J. A. van Slingerland (Sandow, Delft) met 82,5, 90 en 115 K.G. Midden-zwaar: 1. J. Mutsers (P.S.V., Eindhoven) met 92,5, 102.5 en 132,5 K.G.; 2. A. H. N. M. Ouwerling (B.G.V., Breda) met 85. 97,5 en 120 K.G. Zwaargewicht: 1. A. Chazité (U.D.I., Den Haag) met 105, 100 en 130 K.G.; 2. C. Vessies (D.O.K. Beverwijk) met 96, 100 eivl25 K G. In de 2e afdeeling werden kampioen: Vederge- wicht: 1. C. P. van Hattum (Sandow, Delft). Lichtgewicht: 1. G. Pieren (B.C.V., Breda). Mid dengewicht: 3. G. J. Vit tali (K.D.O.. Amsterdam). Midden-zwaar: 1. Th. Beuker (Ajax, Amster dam) Zwaargewicht: 1. E. A. M. Kors (Achilles, Haarlem). Honkbal E.D.O. verraste Schoten De plaatselijke ontmoeting EDOSchoten, een strijd om de suprematie van Haarlem-Noord, is geëindigd in een verdiende zege van 72 voor EDO, dat op het werpen van De Mon zes honk- slagen leverde. Het was in de derde innings, dat Van Leuven en Perukel fraaie honkslagen gaven en met een grondbal van Schijvenaar mitsgaders een honkslag van Odenthal een 3—0 voorsprong werd genomen. Schoten dreigde EDO met gelijke munt te betalen, maar met een fraai dubbelspe' van Joppe werd dit gevaar bezworen. Wille, Zandstra en Van Leuven haalden ook uit de vlei de innings drie punten, waar Schoten slechts één punt tegenover stelde. De Schotenaren herstel den zich daarna wel, maar kregen op het werpen van Schijvenaar niet veel kans om den 'achter stand in te loopen. In de achtste innings voegde Klooster, die met een vrijen loop op de honken was gekomen, nog een punt aan de score toe, na dat Van Putten voor EDO het zevende punt voor zijn rekening had genomen. De werpers-resul taten waren De Mon: 18 maal 3-slag; 3 maal 4-wijd; 6 honk slagen tegen. Schijvenaar: 13 maai 3-slag; 8 maal 4-wijd; 3 honkslagen tegen. Haarlem heeft tegen Ajax met 96 het onder spit moeten delven, maar toch een goede presta tie geleverd, als men bedenkt, dat in de Haar iemsche ploeg o.a. werper Ferment en Langereis ontbraken en door juniores vervangen werden. Haarlem00—023—100—0 6 Ondanks het feit, dat werper Van Holst een be paald slechten dag had en niet één tegenstander met drie-slag uitschakelde, heeft HHC in Amster dam een 185 overwinning kunnen boeken op Quick. Dit resultaat was vooral te danken aan goede slagprestaties en sterk veldwerk. Blauw-Wit bleef VVGA met 53 de baas. In de overgangsklasse toonden de HHC-reser- ves zich met 75 de meerderen van DWS en HCK gaf TYBB met .een 70,nederlaag een lesje RCH zegevierde met 52 pvet de EDO-reserves De overige wedstrijdresultaten waren: Overgangsklasse: HilversumDe Spartaan 28; A9FCZeeburgia 4—1; Ajax 2DOS 82; Blauw wit 2O VVO 5—2. Tweede klasse: HHC 3—Laak kwartier 154; Sparta—HCK 2 6—26; HFC Haar lem 2—Havenmeeuwen 22—3; THB—EHS 2418. HDM—HFC „Haarlem" 7—25. Tennis TENNIS UITSLAGEN. De uitslagen van Zon dag luiden Overgangsklas: Groenendaal—Westrust 52 gest. Tweede klas B: JatilooHeemstede 80; Duin- lustHaarlem 26; Westrust 2Groenendaal 2 26. Derde klas A: Haarlem 3Jatiloo 2 26: Haarlem 2Heemstede 2 26; Westrust 3—Duin- lu§t 2 26. Derde klas B: Heemstede 3Haven meeuwen 2—6; Havenmeeuwen 2Heemstede 4 2—6; HLTC 2—Haarlem 4 2—6. Verdutoleren: van 22.00 tot 5.30 uur KORT NIEUWS Met ingang van 1 Juni is benoemd tot commandant van politie te Hilversum majoor J. J. Meyer, tot dien commandant van de politie-otficiersschool te Apeldoorn. Uit bet Rijksmuseum te Amsterdam is een schilderijtje zonder lijst gestolen, groot 22 x 17 cM.. voorstellende een „buurpraatje". Het schilderijtje is links onderaan gesigneerd „aan mijn vrienden Westerwoudt van ^lommers". Het doek toont een binnenplaatsje met wit gekalkte muren en met baksteen bestraat, waarop twee vrouwtjes op een bank zitten. Rechts ig een tuintje zonder bloemen. Er is een inbraak gepleegd in een kunst handel op de Keizersgracht te Amsterdam. Er werd een schilderij gestolen, voorstellende een strandgezicht, ter waarde van ongeveer 3500. Later is het schilderij door leden van den luchtbeschermingsdienst in een schuilkelder teruggevonden. Het gerechtshof te Den Haag heeft uit spraak gedaan iq de zaak tegen den 42-jarigen J. W. K., die in eerste instantie was veroor deeld tot een jaar en drie maanden gevange nisstraf met aftrek van preventief wegens ver duistering en oplichting voor ongeveer 16.000 ten nadeele van de Apothekers kamer, waar van hij korten tijd secretaris is geweest. Het Hof heeft hem. veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf, met aftrek wan preventief en met toepassing van de gratie-clausule voor den tijd van negen maanden. Dezer dagen vond een Hilversummer een bedrag van 2200, dat bleek verloren te zijn ■door een 74-jarige bewoonster van den Neu- weg. Deze heeft het bedrag echter niet terug ontvangen, daar dc vinder aan de politie heeft medegedeeld, dat het geld inmiddels uit zijn woning is gestolen. Het Departement van Opvoeding, We tenschap en Kuituurbescherming zal een speciale inspectie voor het toezicht op het particulier onderwijs instellen. Het arbeids* terrein van deze inspectie zal de volks opvoeding en volksontwikkeling omvatten ten aanzien, van niet meer leerplichtigen, voor zoover de secrc-taris-generaal dit be paalt en daarvoor niet reeds wettelijke voor schriften bestaan. Twee weken geleden werd te Amster dam ingebroken in een op de Prinsengracht gevestigde chocoladefabriek, waar niet min der dan 10.000 gevulde reepen werden ge stolen. De recherche is er in geslaagd twee dieven en vier helers aan te houden. De ree pen zijn echter niet ter-uggevonden. De 21-jarige eiectricien v. G. stond voor de rechtbank te Amsterdam terecht. Hij had in zijn woning een jood onderdak verschaft. Nadat hij hem reeds enkele malen had aangemaand weer te vertrekken, ont stond op 24 Mei van het vorig jaar een hevige ruzie, die overging in een handgemeen, welke den dood van den jood tengevolge had. De jongeman zeide tot zijn daad te zijn gekomen door het optreden van den versla- gene, die hem in moeilijkheden bracht en hem bovendien dreigde aan te geven bij de Duitsche politie. De officier van justitie nam aan dat de verslagene zeer lastig geweest is en eischte drie jaren gevangenisstraf. Door onbekende oorzaak is een' schoen makerij met bovenverdieping en zolder aan de Keizersgracht te Amsterdam, geheel uit gebrand. De schoenmaker en zijn vrouw konden zich met moeite in veiligheid bren gen. Het gerechtshof te Den Bosch heeft vijf heetgebakerde sportliefhebbers, uit Lim burg, die na afloop van een voetbalwedstrijd den scheidsrechter op ernstige wijze hadden mishandeld, tot een nasand gevangenisstraf veroordeeld. mm Het Duitsche weermachtbericht van Zaterdag. Het Duitsche weermachtbericht van Zater dag luidde „Om de Albaner bergen werd ook Vrijdag sverbitterd gestreden. Bij en ten Westen van Lanuvio sloegen onze troepen in harde ge vechten alle vijandelijke aanvallen af. Aan de Zuid-Oostelijke uitloopers van de Albaner bergen en aan weerszijden van de Via Casi- lina viel de vijand met overmachtige strijd krachten gedurende den geheelen dag aan. Onze verbitterd verzet biedende troepen slaagden er in de voorste vijandelijke aan- valstroepen in de avonduren ten Oosten van Rocca di Papa en t'efi' Zuiden van Palestrina- Cave tot staan te brengen. Gevechts- en nachtslagvliegtuigen vielen vijandelijke colonnes en gereedstaande troe pen in het gebied van Valmontone met goed resultaat aan. Beveiiigingsvaartuigen van een Duitsch convooi en luchtdoelartillerie aan boord der schepen schoten voor Kreta bij de afweer van een zwaren luchtaanval zes vijandelijke bommenwerpers neer. Aan het Oostelijk front probeerden de bolsjewisten tevergeefs het ten Noorden van Jassy in de afgeloopen dagen verloren ter rein te heroveren. Bij de afweer van hun aanvallen werd een uit 23 pantserwagens be staande vijandelijke gevechtsgroep totaal vernietigd. Ten Noordwesten van Jassy dron gen Duitsche en Roemeertsche troepen in harde gevechten de zwaar versterkte vijan delijke stellingen binnen en veroverden een domineerend heuvelterrein. Sterke formaties gevechts- en slagvliegtuigen mengden zich herhaaldelijk op doeltreffende wijze- in den strijd en steunden de verbonden troepen in den aanval en bij de afweer: 22 Sovjet-vlieg tuigen werden boven dit gebied neergescho ten. Majoor Rudel. onderscheiden met de hoogste Duitsche dapperheidsorden, vloog aan het Oostelijk front voor de 2000e maal naar den vijand. Formaties Amerikaansche bommenwerpers vielen Vrijdag verscheidene plaatsen rn Hon garije en Roemenië aan. Vijf vijandelijke vliegtuigen werden daarbij vernietigd. Enkele Britsche vliegtuigen wierpen Vrij- daganacht bommen neer op plaatsen in het Rijniandsch-Westfaalsche gêbied. Boven de bezette gebieden in het Westen en het Rijks gebied werden overdag en des nachts 33 vij andelijke vliegtuigen, waaronder 20 vier motorige bommenwerpers, neergeschoten." Luchtaanvallen op Frankrijk. Naar uit. Nantes wordt gemeld, heeft de A.nglo-Amerikaansche luchtmacht Zondagmid dag opnieuw de omgeving van Nantes en in het bijzonder het gebied ten Zuiden der stad gebombardeerd. Nadere berichten ontbreken nog. Naar uit St. Michei de Maurienne wordt ge meld, heeft de Anglo-Amerikaansche lucht macht Zondagochtend het stadje gebombar deerd. Op het oogenblik jdat talrijke kinderen de eerste H. Communie deden. Twee straten in de dichtst bevolkte wijken van het stadje wer den verwoest. Volgens de eerste berichten is er een groot aantal slachtoffers. Naar uit Marseille wordt gemeld, is het aan tal dooden van het jongste boipbardement op Marseille tot 1412 gestegen. Het -aantal ver misten bedraagt 90. Het aantal gewonden be draagt 652. Uit Versailles wordt gemeld, dat verschei dene golven vliegtuigen van de Angio-Ameri- kaansche luchtfnacht Zondagavond boven de stad hebben gevlogen. Er werden talrijke bom men van zwaar kaliber neergeworpen, waar door het Westelijke deel der stad getroffen werd. Voorts zijn drie plaatsen in het depar tement Seine et Oise gebombardeerd. Moskou noodigt Labour uit. Exchange meldt uit Londen, dat de Sovjet- règeêring het bestuur van de Engelsche La- bour-partij heeft laten weten, dat zij het zen den van een delP/gatie naar Moskou zou toe- iuichen. Naar verluidt, zou Stalin persoonlijk belang hebben bij dit bezoek.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2