Vertoonen van vanen, vlaggen en wimpels verboden. Blijkens het Verordeningenblad van 3 Juni is bij verordening van den Rijkscommissaris het vertoonen en hijschen van vanen, vlag gen en wimpels van iedere soort, voor zoover in de verordening niet anders is bepaald, verboden. Het verbod is niet van toepassing op de Duitsche weermacht, de Waffen-SS, de Duit- sche jDolitie en den Rijksarbeidsdienst, als mede op het voeren van het teeken van het Roode Kruis door de daartoe gerechtigde for matie? en instellingen, bestemd voor de ge neeskundige verzorging en de daartoe ge rechtigde vereenigingen en personen. Zulks geldt ook ten aanzien van het gebruik van vanen, vlaggen en wimpels ten dienste van het openbare verkeer en beroepsvervoer, voor zoover een en ander volgens de be staande voorschriften dient voor het verloop van het verkeer 'of voor de regeling daar van. In het bijzonder blijft- het geldende recht betreffende het voeren van vlaggen op het terrein van de scheepvaart onaangetast De Rijkscommissaris kan verdere uitzon deringen van het verbod toestaan. Hij. die in strijd handelt met de bepalingen van deze verordening of met de toegestane vergunningen, dan wel deze tracht te ont duiken, wordt, voorzoover niet volgens an dere bepalingen een zwaardere straf is ver beurd. gestraft met gevangenisstraf van ter hoogste vijf jaren en met geldboete tot een onbeperkt bedrag of met een dezer straffen In ernstige geval'en kan tuchthuisstraf, van ten minste een jaar doch van ten hoogste vijftien jaren worden opgelegd. De strafbaar gestelde handelingen zijn strafbare feiten in den zin van artikel 2 lid 2 der verordening no. 52/1940 betreffende de Duitsche rechterlijke macht voor strafzaken, zooals deze werd gewijzigd bij verordening no. 50 1.943. Deze verordening is in werking getreden Op 2 .Turn' 1044 Verbod tot hulp aan krijgs gevangenen of onderdanen van "endelijke staten. Verordeningenblad no 8 bevat een verorde ning van den'Rijkscommissaris betreffende het verbod tof ondersteuning van krijgsgevange nen of onderdanen van vijandelijke staten. In art. 1 is bepaald: Hij. die leden van de voormalige Nederland sche weermacht, die zich aan de krijgsgevan genschap hebben onttrekken, dan wel ont vluchte of niet in het bezit van een bewijs van vrijlating of verlof zijnde krijgsgevange nen onderdak verschaft, verbergt of hen op andere wijze behulpzaam is, wordt, voor zoo ver niet volgens andere bepalingen een zwaar dere straf is verbeurd, gestraft met tuchthuis straf van ten minste een jaar, doch van ten hoogste vijftien jaren of, met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren. In ernstige geval len kan de doodstraf worden opgelegd. Op gelijke wijze wordt gestraft hij, die op geloofwaardige wijze kennis krijgt van het feit, dat leden van de weermacht van een met Duitschland oorlogvoerende mogendheid bui ten gesloten troepenverband in unifortn of in burgerkieeding of dat andere personen, die gedu r-de den oorlog in strijd met de be staan:/* voorschriften uit het vijandelijke bui tenland in het bezette Nederlandsche gebied zijn gekomen, hier verblijf houden en nalaat hiervan onverwijld bij de dichtst bijzijnde in stantie van de politie of de dichtstbijzijnde militaire instantie aangifte te doen. Dc strafbaar gestelde feiten zijn die, als be doeld in artikel 2, lid 2 der verordening no. 82-1940 betreffende de Duitsche rechterlijke macht voor strafzaken, zooals deze werd ge wijzigd bij verordening no. 50-1943. Deze verordening is in werking getreden op 2 Juni 1944 BRANDSTOFFEN VOOR DE BABYWASCH Reeds vroeger is medegedeeld, dat na een bevalling een extra rantsoen gas of electrici- teit ten behoeve van de babywasch wordt be schikbaar gesteld. Aangezien geziririen, die voor het bereiden van maaltijden en warm water uitbuitend op het gebruik van vaste brandstoffen zijn aangewezen, van bovenge noemde regeling uiteraard niet kunnen profi- téeren, is thans besloten voor éénmaal een extra rantsoen" van één eenheid vaste brand stoffen aan deze gezinnen beschikbaar te doen stellen in de gevallen, waarin zij door ge boorte een uitbreiding hebben ondergaan. Deze regeling geldt met terugwerkende kracht van 1 fylei 1944 af, zoodat ook de gezin nen. waar sedert dien datum een geboorte heeft plaats gehad, alsnog voor dit extra rant soen in aanmerking komen. Aanvragen hiervoor moeten, onder overleg ging van de distributiestamkaart van het ge zinshoofd en van de pasgeborene, bij den plaat gelijken distributiedienst worden ingediend. EERSTE UITVOERINGEN DOOR DILETTANTEN MUZIEK- EN ZANG- VEREENIGINGEN. Het door verscheidene dilettanten muziek- en zangvereénigingen getoonde^ loffelijke ini tiatief, om eerste uitvoeringen van Nederland sche werken te brengen, is voor het departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten aan leiding geweest in den vervolge op bijzondere wijze van zijn waardeering voor dit initiatief te doen blijken. Voor iedere Nederlandsche compositie, die voor de eerste maal uitgevoerd, wordt, zal, indien het hoofd van de afdeeling" muziek van genoemd departement de desbe treffende compositie cultureel waardevol acht, een bijzondere vergoeding beschikbaar worden ^gesteld. Deze vergoeding, welke 25.tot 50.bedraagt, zal voor gelijke dcelen aan den componist en den dirigent worden uitge keerd. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede.' Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede. Plechtige inwijding var. wimpels te Valkenburg. Toespraken van den Rijkscommissaris en van Reichsreferentin Dr. Jutta Rüdiger. Zondagmorgen hebben de Rijkscommis saris, Rijksminister Seyss Inquart en de B. D. M.-Reichsreferentin dr. Jutta Rüdiger gesproken tot 3200 Duitsche en Nederland sche meisjes en jongens, die in het open luchttheater te Valkenburg waren bijeen gekomen ter gelegenheid van de plechtige inwijding van B. D. M.-wimpels en -vanen. In zijn rede zeide de Rijkscommissaris o.a. dat de jeugd zich mede verantwoordelijk moet voelen voor de toekomst van haar volk, een verantwoordelijkheid, die haar niet behoeft terneer te drukken, maar haar mag vervullen met het trotsche gevoel, dat zij zich van een schoone opdracht heeft te kwijten. Sprekend over de bereidheid tot den strijd, welke thans van iederen Duitscher wordt verwacht, - zeide de Rijkscommissaris, dat voor meisjes fn dit verband aan iets anders wordt gedacht dan aan den strijd, dien de mannen en jongens hebben te voeren. Elders tracht men weliswaar vrouwen en mannen ook op dit gebied gelijk te schakelen, doch hier wordt slechts gedoeld op een innerlijke, blijvende bereidheid tot het brengen van offers, op een soldateske levenshouding dus. Voorts wees hij er op, dat de trouw aan het volk, waartoe de wimpels oproepen, ook trouw beteekent aan het bloed van dit volk- Vooral de vrouwen en meisjes hebben de bijzondere verplichting hun volk vrij te hou den van vreemde smetten. De jeugd tenslotte vraagt steeds naar het ..waarom" der dingen, zij vraagt naar de waarheid. De Rijkscommissaris kende haar het recht toe zich steeds te verzetten wan neer de vormen dreigen te verstarren en te verworden tot formaliteiten, die niet meer beantwoorden aan den geest. Reichsreferentin dr. Jutta Rüdiger zeide o.a. dat men Duitschland steeds belaagd heeft uit vrees voorbijgestreefd te worden door een tot eenheid gekomen rijk. Thans staat Adolf Hitler als Germaansch Führer aan het hoofd van het rijk en daardoor is yoor de tegenstanders de kans op 'n bereiken van hun doel voorgoed verkeken. Zijn leer van het nationale socialisme schrijft een onvoorwaar delijke onderlinge kameraadschap voor aan alle individuen eener gemeenschap. Deze kameraadschap is de garantie voor de zege. Nu dit rijk gewikkeld is in een strijd op leven en dood kunnen velen niet begrijpen hoe gelukkig de Duitsche meisjes zijn daar voor en voor. hun Führer te kunnen werken. Spreekster wees er op, dat dit de eerste generatie der Duitsche vrouwelijke jeugd is, welke vrijwillig den ,,arbeidseinsatz" op zich heeft genomen en. daarnaast nog in haar vrijen tijd in de jeugdorganisatie strijdt voor het te bereiken doel. Deze vrouwelijke jeugd heeft bovendien de verplichting op zich ge nomen alle vreemd bloed verre te houden van haar volk. Nadat spreekster den meisjes op het hart had gedrukt, dat haar standplaats in het Westen haar bifzomïere verplichtingen op legt, en men aan haar houding het Rijk zal beoordeelen, vroeg zij in het bijzonder den wimpeldraagsters zich zoo te gedragen, dat de meisjes van later zich haar ten voor beeld zullen kunnen nemen. Hierop wijdde de Reichsreferentin de wimpels in. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door Oberdienstleiter Ritterbusch, hoofdstormer Van Geelkerken, S. S.-Standarten-Führer Feldmever, de landelijk meisjesleidster op- perzwermleidster C. G. van Eek en Staf leider Quispel van den Jeugdstorm. TE HOOGE PRIJZEN VOOR GEBRUIKTE GOEDEREN. De Prijsbeheersching grijpt in. Sinds de aankoop van nieuwe goederen op velerlei gebied moeilijk en in verschillende gevallen practisch onmogelijk is geworden, valt er een steeds groeiende belangstelling waar te nemen voor tweedehandsche goede ren. De vraag van het publiek hiernaar heeft de vroeger niet zoo heel dik gezaaide winkels op dit gebied en venduhuizen snel in aantal doen toenemen. De exploitanten hiervan zijn er herhaaldelijk op gewezen, dat ,het prijs- voorschrift gebruikte goederen voor hun arti kelen slechts prijzen ^toestaan, die een maxi mum 75 pet. van den prijs van nieuwe goe deren bedragen. D itheeft evenwel weinig resultaat gehad:» in den geheelen tweede- handschen handel bleef men prijzen vragen, die te hoog, niet zelden zelfs veel te hoog en soms exorbitant hoog waren. De prijs- beheersching is nu een landelijke controle begonnen, waarbij onmiddellijk krachtig werd doorgetast, waai te hooge prijzen werden gevraagd en ook waar, ondanks alle waar schuwingen nog niet aan den prijsaandui dingsplicht was voldaan, werden de voor werpen in beslag genomen. AANVRAGEN VAN VOGELVERGUNNTNGËN Het onder zich hebben van levende be schermde vogels, voor zoover deze niet be- hooren tot de z.g. kooivogels, (dit zijn kauw, zwarte lijster, vink, putter, sijs, kneu, groen- ling en geelgors) is sedert 1 Mei '1944 slechts toegestaan aan houders van 'een z.g. vogel- vergunning F.Deze vergunningen moesten wor den aangevraagd bij het hoofd der afdeeling kuituurbescherming en wetenschap van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming, Jhr. Molleruslaan 34, te Apeldoorn. De secretaris-generaal heeft besloten als overgangsmaatregel dergelijke vergunningen op eenigszins ruime schaal uit te reiken aan hen, die thans dergelijke vogels onder zich hebben. Verzoeken om een dergelijke vergun ning dienen vóór 1 Augustuk 1944 met vermel ding van de soorten en de aantallen van iedere •soort die men bezit, bij genoemd hoofd te worden aangevraagd. Aanvragen, die na dien datum inkomen, zullen slechts in zeer bij zondere gevallen kunnen worden ingewilligd. „DE STRATEEG IN DE TRAM" Het politiek weekpraatje, uit te 'zenden op Maandag 5 Juni over Hilversum I om 18.45 uur. draagt tot titel: „De strateeg in de train". Het vinden van vliegtuig- onderdeelen en uitgeworpen voorwerpen. Men is verplicht onverwijld aangifte te doen. De Rijkscommissaris heeft blijkens het verordeningenblad van 3 Juni een verorde ning uitgevaardigd, waarvan art. 1 aldus luidt: Hij, die vliegtuigen, onderdeelen of appara ten van vliegtuigen dan wel uit vliegtuigen neergeworpen voorwerpen, van welken aard ook, vindt, is verplicht deze onaangeraakt te laten liggen en van de vondst onverwijld aan gifte te doen bij de dichtstbijzijnde instantie van de politie of bij de dichtstbij zijnde Duit sche militaire instantie. De aangifte kan ook geschieden bij den dichtstbijzijnden burgemeester of bij de dichtst bij zijnde instantie van de'Nederlandsche po litie of van de marechaussee. Deze zenden de aangifte onverwijld door aan de dichtstbij zijnde, in het eerste lid genoemde, Duitsche instantie. Art. 2. Hij, die in strijd handelt met de be palingen van art. 1 dan wel deze tracht te ont duiken, wordt, voor zoover niet volgens an dere voorschriften een zwaardere straf is ver beurd, gestraft met tuchthuisstraf van ten minste een jaar, doch van ten hoogste vijftien jaren, gevangenisstraf van ten hoogste vijf iaren of met geldboete tot een onbeperkt be drag. Naast de vrijheidsstraf kan telkens ook een geldboete worden opgelegd. De bij lid 1 strafbaar gestelde feiten zijn strafbare feiten, als bedoeld in art. 2 lid 2 der verordening no. 52-1940 betreffende de Duit sche rechterlijke macht voor strafzaken, zoo als deze werd gewijzigd bij verordening no. 50-1943. Deze verordening is in werking getreden op 2 Juni' 1944. PRIJSAANDUIDING GROENTEN EN FRUIT 'Tot nu toe werd regelmatig in de dag bladen bekend gemagkt, welke de officieele prijzen waren voor groentenen fruit. Hierin zal binnenkort een verandering komen. In plaats van deze publicatie wordt groente- hanedaar verplicht op de plaats van verkoop op voor het publiek duidelijk zichtbare wijze e enofficieele prijslijst op te hangen, welke de op het betrokken tijdstip geldende prijzen bevat. Daarnaast blijft de verplichting be staan iedere groentesoort afzonderlijk te prijzen, daar aan dè hand van de prijslijst alleen niet kan worden geconstateerd tot welke prijsklasse de aangeboden groente behoort. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal Jubileumfeest T.H.B. Opgewekt heeft de Sportclub THB haar dertig jarig bestaan gevierd^ Het begon Zaterdagavond met een feestavonden den Stadsschouwburg, waarvoor groöte belangstelling bestond en waar- 'op het bestuur ondervonden heeft, dat de lal- looze leden veel voor de club voelen. Dat bleek ha het openingswoord van den voorzitter, den heer A. B. van Leeuwen, die een kort historisch overzicht gaf. Op het podium was een groep van de voetbal-, korfbal- en honkbalafdeeling opgesteld en de heer J. Lubeek trad naar voren, om namens de leden en adspiranten een bedrag van f 274,50 als jubileumsgeschenk aan te bieden. Wat de toekomst betreft, werd meegedeeld, dat een trainingsfonds gesticht is en dat het bestuur het zal toejuichen, als er amusementsafdeelingen gevormd worden. In.de pauze bestond er gelegen heid het bestuur geluk te wenschen, waarvan o.a. gebruik maakten de heeren H. W. van Turnhout, namens de afdeeling Haarlem van den NVB en de belangenvereeniging voor 2e, 3e en 4e klas- sers, R. de Boer en Ligtvoet. namens de afd. Haarlem van den Ned. Korfbalbond, alsmede vertegenwoordigers van de Scheidsreehtersgroep en vereenigingen. Het Kampensche tooneelgezelschap „De Ghe- sellen van den Spele" was opgedragen de bezoe kers een prettiger, avond te bezorgen en daarin fcijn de leden volkomen geslaagd. In de eêrste plaats oogstten John van El burg- en Jan Koop- mans veel succes: met hun grappen en liedjes brachten.zij veel vroolijkheid. Met de dames tra den zij in enkele een-acters op en verder bege leidde Terry Backers op goede wijze. ,,Zoo zingt Holland" was een waardig besluit van het goed verzorgde programma. Zondag is een sportdag gehouden tegen ASV op de sportterreinen aan de Oosten de Bruijn- straat. Voor die vereeniging. welke de meestë punten behaalde, \va,s een beker beschikbaar gesteld. De jongens van A speelden 11 en B ver loor met 31. Daarna speelden de Veteranen en de Honkballers. Met 91 wonnen de honkbal lers, zoodat de veteranen moesten zorgen voor een overwinning om de spanning er in te hou den. Na een 10 voorsprong werd het 12 voor A.S.V. Na de rust werd er hard gewerkt en on danks alle moeite van A.S.V. moesten de Am sterdammers toch het onderspit delven en werd het 42 voor T.H.B. De puntenstand bedroeg toen 55. De eerste elftarilen moesten om de be slissing spelen. In een snel gespeelden wedstrijd, die van zeer goed gehalte was bleef het 00. Strafschoppen moesten de beslissing brengen waarbij het de Boys gelukte den beker te winnen. OM DEN H.V.B.-BEKER. Zondag is voor den halven eindstrijd om den H.V.B.-beker de wed strijd HillinenSchoen gespeeld. Het resultaat was l—l, zoodat Schoten Zondag a.s. "in den eindstrijd uitkomt tegen D.E.M.. Beverwijk, op een nader aan te wijzen terrein. NVB-BEKER, De finalisten van den NVB- beker zijn twee ploegen uit net Zuiden gewor den, welke elkaar vermoedelijk Zondag a.s. in het Goffert-stadi£>n te Nijmegen zullen ontmoe ten. De tweede klasser Groene Ster won met 2—1 van LSC en Willem 2 boekte een zege van 32 op PSV. SPORT-ALLERLEI. In het oosten is de competitiewedstrijd voet bal tusscheri EnschedéPEC in een overwinning van 51 voor de thuisclub geëindigd. Zondag wordt geespeeld PECTupbantia en na een gelijk spel of overwinning voor PEC eindigt Tubantia op de onderste plaats. Het Zuidelijk elftal speelde tegen De Zwa luwen en won met 10. In het elftal der Zwaluwen, dat Zondag tegen het Groningsch elftal uitkomt, zijn Hanse en Biesbrouck, beiden van R.C.H., opgesteld. In Utrecht is de jaarlijksche waterpolodag gehouden. In de hoofdklas heeren waren de uit7 slagen: SVH— UZC 2—7; ZIAN—DWR 1—3; RZC—HPC 3—4; DWR—HPC 0—4; de eindstrijd UZCHPC wordt 9 'Juli gespeeld, De, tweede wielerronde van Amsterdam- Noord is bij de beroepsrenners door H. Lakeman Werd op drie kwart ronde Gerrit Schulte en derde C. Joosen. Bij de amateurs won W. G. Houtman uit Den Haag en vijfde werd A. Kuil man uit Beverwijk. De eerste wedstrijd van de beslissing om het kampioenschap van Nederland korfbal tus- schen het Zuiden en Westerkwartier hebben* de Amsterdammers met 61 gewonnen. Zondag a.s. wordt de tweede wedstrijd gespeeld. Eenige leden van de damesathletiekclub ,,Gita" deden mee aan de Nationale wedstrijden te Leiden, georganiseerd door „Brunhilde". De resultaten der Gita-leden waren; 100 m B: 4e A v. d. Vliet, 13,2; 5e T. v. Gog, 13,3. Verspringen klasse A: 3e R. de Goede, 5,02 m. Verspringen klasse C: 3e E. Stouten 4,52 m. Discuswerpen C: 4e StoutenMes, 22.36 m. Op den Blauw-Wit-sportdag in het Stadion te Amsterdam werden ook enkele loopnummers verwerkt, hier Won het lid van Haarlem D. Hagtingius de 3000 m. in den fraaien tijd van 9 min. 4.8 sec., waarmee bij het clubrecord dat op naam stond van Han de Roode, met 3,6 sec. v» verbeterde. Honkbal E.D.O. verraste Schoten De plaatselijke ontmoeting EDOSchoten, een strijd om de suprematie van Haarlem-Noord, is geëindigd in oen verdiende zege van 72 voor EDCK- dat op het werpen van De Mon zes honk- slagen leverde. Het was in de derde innings, dat Van Leuven en PerBkel fraaie honkslagen gaven en met een grondbal van Sch ij venaar mitsgaders een honkslag van Odenthal een 3—0 voorsprong - werd genomen. Schoten dreigde EDO met gelijke munt te betalen, maar met een fraai dubbelspe van Joppe werd dit gevaar bezworen. Wille, Zandstra en Van Leuven haalden ook uit de vier de innings drie punten, waai Schoten slechts één punt tegenover stelde. De Schotenaren herstel den zich daarna wel, maar kregen op het werpen van Schijvenaar niet veel kans om den achter stand in te loopen. In de achtste inning's voegde Klooster, die met een vrijen loop op de bonken was gekomen, nog een punt aan de score toe, na dat Van Putten voor EDO het zevende punt vooi zijn rekening had genomen. De werpers-resul taten waren De Mon: 18 maal 3-slag; 3 maal 4-wijd; 6 honk slagen tegen. Schijvenaar: 13 maal 3-slag; 8 maal 4-wijd; 3 honkslagen tegen. Haarlem heeft tegen Ajax met 96 het onder spit moeten delven, maar toch een goede presta tie geleverd, als men bedenkt, dat in de Haar- lemsche ploeg o.a. werper Ferment en Langereis ontbraken en door juniores vervangen werden, Haarlem: 000—2—3—10—00 6 Ondanks het feit, dat werper Van Holst een be paald slechten dag had en niet één tegenstandei met drie-slag uitschakelde, heeft RHC in Amster dam een 185 overwinning kunnen boeken op Quick. Dit resultaat was vooral, te danken aan goede slagprestaties en sterk veldwerk. Blauw-Wit bleef VVGA met 5—3 de baas. In de overgang'sklassè toonden de HHC-reser- ves zich met 75 de meerderen van DWS en HCK gaf TYBB met een 70 nederlaag een lesje RCH zegevierde met 52 over de EDO-reserves. De overige wedstrijdresultaten waren: Overgangsklasse: Hilversum—De Spartaan 28; A9FCZeeburgia 41; Ajax 2DOS 82; Blauw wit 2—O VVO 5—2. Tweede klasse: H'HC 3—Laak kwartier 15—4; Sparta—HCK 2 6—26; HFC Haar lem 2Havenmeeuwen 223; THBEHS 2418; HDM—HFC „Haarlem" 7—25. Krachtsport NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Ongeveer veertig van de beste Nederlandsche gewichtheffers namen deel aan de wedstrijden om de Nederlandsche kampioenschappen, die de Haarlemsche krachtsportvereeniging Achilles Zon dagmiddag in het Concertgebouw organiseerde. Achilles had voor een voortreffelijke organisatie zorg gedragen en boekte ook in de wedstrijden enkele mooie successen. De vereenigings-seci eta- ris, H. Bogaart was^in het extra-vedergewicht de eenige deelnemer en legde *met een totaal van 212.5 K.G. (drukken, trekken en stooten) beslag op den titel. In de tweede afdeeling zegevierde de Haarlemmer E. A. M. Kors met een totaal van 290 K.G. en in het midden-zwaargewicht werd C. H. de Jong tweede met een totaal yan 225. De D.Ó.K.man Vessies (Beverwijk) moest den titel laten aan den Hagenaar jCharité, die met een to taal van 355 K.G. won. De uitslagen werden: (volgorde: drukken, trekken, stooten): Eerste afdeeling: Extra-vedergewicht: 1. H. Bogaart (Achilles, Haarlem) 67,5, 62,5 en 82,5 K.G. Vedergewicht: l. J. B. Jansen (Sandow. Delft) 67.5. 65 en 95 K.G. Lichtgewicht: 1 P. W. Caffa (Ü.D.I., Den Haag) met 85, 90 en 120 K.G.: 2. A. van Schooien (U.D.I, Den Haag) met 80. 85 en 105 K.G.: 3. K. G. Spiero (Sandow, Delft) met 85, 80 en 102,5 K.G. Middengewicht: 1. J. J. Smee- kens (B.G.V., Breda) met 85. 100 en 117,5 K.G.; 2. C. Stalhecker (U.D.I., Den Haag) met 95, 90 en 115 K.G.; 3. H. J. A. van Slingerland (Sandow, Delft) met 82,5, 90 en 115 K.G. Midden-zwaar: 1. J. Mutsers (P.S.V., Eindhoven) met 92,5, 102.5 en 132,5 K.G.; 2. A. H. N. M. Ouwerling (B.G.V., Breda) met 85, 97,5 en 120 K.G. Zwaargewicht: 1. A. Charité (U.D.I., Den Haag) met 105. 100 en 130 K.G.; 2. C. Vessies (D.O.K. Beverwijk) met 95, 100 en 125 K.G. In de 2e afdeeling werden kampioen: Vederge wicht: l. C. P. van' Hattum (Sandow, Delft). Lichtgewicht: 1. G. Pieren (B.G.V., Breda). Mid- dengewicht: 1. G. J. Vittali (K.D.O., Amsterdam). Midden-zwaar: l. Th. Beuker (Ajax, Amster dam) Zwaargewicht: 1. B. A. M. Kors (Achilles, Haarlem). RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 6 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Ochtendmelodiek. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Ochtendmelodiek. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Frissche ochtendklanken. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Instrumentale en vocale so listen. 9.45 Godsd. uitz. 10.15 Pianovoordr. 10.45 Orkest Willy Kok. 11.15 Schoon zijn de wouden, vóbrdr. 11.30 Orkest Willy Kok. 12.00 Almanak. 12.15 Muziek van drie „Vroolijke Fransen". 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt. 13.05 Melodisten en solist. 14.00 Het voortgezet lager onderwijs II. 14.15 Composities van Michael Jary. 14.45 Solistenconcert. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Haydn-Mozartconcert. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Cabaret „Nederlandsch fabrikaat". 18.00 BNO Binnenlandsch gesproken overzicht. 18.05 Ber-N lijnsch Philharmonisch Orkest. 18.45 Jeugdstorm- uitg. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. besch 19.15 Bonte verscheidenheid. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Mario Traversa, viool. 22.30 De dans in velerlei vorm. 23.3024.(JÜ Liefdesnacht. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 PiandVoordr. 17.30 Soldatenfunk ..Nord- West". 18.30 Omroep Salonork. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Orkest concert. 20.15 Duitsche taalcursus. 20.40 Gram.- muz. 20.45 Bach-Reger-^oncert. 21.45 Avondwij ding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Verduisteren: van 22.00 tot 5.30 uur 6 Juni: zon op 5.19, onder 21.58 uur maan onder 5.30, op 21.31 uur (20.58 uur V.M.)

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2