(ASTfLLA IMS PRODUCTEN IJMUIDEN Stilte in vereenigingsleven. Met het vleugje activiteit in het vereeni gingsleven lijkt het nu weer gedaan te zijn Gezegd kan worden, dat de goed geslaagde avond van het Centraal DrankweerComité voor de gemeente Velsen het seizoen heeft besloten. Wanneer we ons aan een terugblik wagen mogen we zeggen, dat de drukte nogal is meegevallen. Het vereenigingsleven had im mers door de plaatselijke omstandigheden zooveel moeilijkheden ondervonden, dat de besturen al tevreden mochten zijn wanneer zij er in zouden slagen hun vereenigingen in stand te houden. Achter de schermen heb ben zij bergen werk moeten verzetten en daarom is voor de volharding wel een woord van lof op zijn plaats. Zooals men na het voorgaande echter zal begrijpen was het over hpt algemeen niet mogelijk veel propaganda te maken. Gaan we de agenda van de afge- lóopen maanden na dan zien we dan ook, dat een vergelijking met eenige jaren terug in het geheel niet opgaat. Heek jammer is het, dat er op het gebied van tooneel, muziek en zang niets kon worden gepresteerd, want in dit opzicht komt IJmuiden nu ongetwijfeld heel wat te kort Overigens is er een beperkt aantal bijeenkomsten gehouden, die den or ganisatoren de voldoening gaven, dat.er een groote belangstelling voor bestond. De weinige activiteit blijkt wel zeer dui delijk bij een vergelijking met Beverwijk, waar het vereenigingsleven nu weer veel activiteit toont. In de komende weken zal dikwijls de aandacht worden gevraagd voor de bijeenkomsten, die aldaar wegens de plaatselijke omstandigheden gedurende en kele weken moesten worden uitgesteld, Waterloo. Do IJmuider kampioensploeg, Waterloo, blijkt reeds nu voor het nieuwe seizoen goe de plannen te hebben. Het bestuur onder handelt met den bekenden plaatselijken oefenmeester Jan J. Thijssen om een doel treffende training te waarborgen. Op deze wijze kan Waterloo op den overgang naar de eerste klasse der afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Voetbalbond worden, voor bereid. Alvorens het seizoen wordt gesloten zal Waterloo zich nog eenmaal weren. Ter eere van haar kampioenschap trekt de club er Zondag op uit. Er zal tegen de bekende ..Tijgers" te Uithoorn woorden gespeeld. Het ligt in de bedoeling de reserves tegen de .jonge Tijgers" te laten uitkomen. De spe lers zullen door hun dames -worden verge zeld, aangezien het verdere gedeelte van den dag eveneens op een aangename wijze zal worden doorgebracht. Te 8.45 uur wordt van het station Velsen-IJmuiden-Oost vertrokken. Gymnastiek tijdens sportdag. Op verschillende manieren wordt nu de aandacht op den sportdag, die Zorrdag^op de terreinen van Terrasvogels te Santpqort zai worden gehouden, gevestigd. Zooals blijkt heeft het plan, ook de belangstelling voor athletiek te vragen, geen doorgang kunnen, vinden. Daarentegen vermeldt het program ma nu gymnastiek, zoodat aan den opzet geen schade wordt gedaan. Ongetwijfeld zal deze demonstratie interessant zijn. Verder noemt het programma korfbal, hockey voor dames en heeren, honkbal, hand bal, hangboogschieten en voetbal. Tevens zijn er. zooals we hebben gfemeld, een ge- costumeerde voetbalwedstrijd en behendig heidswedstrijden voor de jeugd. Politiesportvereeniging. Het voetbalelftal der Politiesportvereeniging dat vele wedstrijden achter den rug heelt, zal dit seizoen nog eenmaal in actie komen. Dinsdag 13 Juni zal er aan den voetbaldag der 'politie te Bussum worden deelgenomen. Dit evenement besluit het seizoen en daarom wordt er veel belangstelling voor getoond. Behalve Velsen zullen hoogstwaarschijnlijk De Vuurvreters uit Baarn. Utrecht en Bus sum in het veld komen. Er zal een halve competitie worden gehouden, met de bepa ling, dat elke wedstrijd vijftig minuten zal duren. Bij Velsen zal Karei Haak waarschijn lijk weer medespelen. Met het oog op dezen voetbalwedstrijd zal de vriendschappelijke ontmoeting van Vel sen met Heemstede heden geen doorgang vinden. Wandelsport. Ook Zondag is een flink aantal IJmuider wandelsportliefhebbers in actie geweest. Leden van De Kennemer Jagers en De Storm vogels namen te Zaandam en omgeving aan den Touristentocht deel, welke door de ver eeniging De Laatste Loodjes werd georgani seerd. Het parcours voldeed aan de verwach tingen en bove.ndien vormde het bezoek aan bezienswaardigheden een attractie. Met ge noegen wordt dan ook aan den tocht ge dacht. VISCHPRIJZEN. Gr. tarbot 8.506.00. kl. tarbot 5 35—3.50, gr griet 5.35—5.00. kl. grief 2.70—2.50, gr. tongen' 8—1. k). tongen 5.85—2.50. kabeljauw 2.20—2.00. gr. gul 1.65—1 50. kl. gul le srt. 1,35—1.20. kl. gul 2e srt. 0.80. muilets 1.00, gr. r. poon 3,00, kl. j. poon 1.20. poontjes 0.60. gr. makreel 1,50. gr hake 2,00, hom 1,00. vleet 0,90. gr. rog 1,haai 0.60. middelschol 3.00. kl. middelschol 2.50. kl. schol 2e srt 2,00idem 3e srt. 0.80, idem 4e srt. 0,50.kl. schar 0.30, alles per kg. VELSEN WATERVLIET IT.H.B. I. 4—2. Voor de derde maal in dit seizoen ont moeite Watervliet I zijn oude rivaal T.H.B. I en ook in dezen wedstrijd werd weer bewe zen, dat de thuisclub over een sterkere ploeg beschikt. Het duurde geruimen tijd voordat Water vliet ziin overwicht in doelpunten kon uit drukken. Alhoewel het eerste aanvalsvak thans niet zoo'n vlot spel ontwikkelde als gewoonlijk, moest de T.H.B.-korf het toch onophoudelijk ontgelden. De aanval der Haarlemmers was eveneens bewegelijk, maar hier werd te slecht geschoten om ge vaarlijk te zijn. De doelpunten vielen dan ook aan de andere zijde. Eerst door toedoen van Velthuys en later door Tolk. Even voor de rust scoorde De Vries Sr. op zeer fraaie wijze het derde doelpunt (30). Na de hervatting was Watervliet weer het meest in den aanval; v. d. Brink zorgde voor 40. Na de vakverwisseling doelpunt ten de Haarlemmers twee maal (42). Watervliet 2 speelde te Haarlem tegen Oosterkwartier 3 en verloor met 2—1.. Het vierde twaalftal had een zeer productieve bui en stuurde Aurora 4 met een 110 ne derlaag naar huis, terwijl het zesde een zware pil kreeg te slikken van T.H.B. 3 door een 81 nederlaag. Een fraaie prestatie leverden de adspi- ranten a door den beslissingswedstrijd tegen Animo-Ready a om het kampioen schap van de na-competitie met 21 te winnen. Deze wedstrijd had plaats op het Aurora-terrein. 40 JAAR BIJ VAN GELDER ZONEN. Hei zal Donderdag veertig jaar geleden zij-n. dat de heer W, de Wit op 16-jarigen leeftijd in dienst kwam bij de Papierfa briek Van Gelder Zonen. Hij werd destijds aan een der papiermachines tewerkgesteld. Ongeveer tijdens de eerste helft van zijn huldigen diensttijd wist hii zich .achtereen volgens in de diverse functies te doen op klimmen, doch toen de bovenste spprt bijna was bereikt, werd hem in de cellulose- fabricage de belangrijke taak van cellulose- maker opgedragen. Als zoodanig verricht de jubilaris nog steeds ziin bezigheden. Het zal hem zeker niet aan belangstelling ont breken. GEVONDEN VOORWERPEN Lichtblauwe sjaal, windjack, koperen broohe met roode steentjes, jute zak. inh. een pet, eén blauw dekzeil, grijs taschje, inh. slipover en een beker, een ruiker iris sen.'bankbiljet van f 10, zilverbons van f 1. zwart kinderbroekjej geruit sjaaltje, bruin- witte kindersok, rozenkrans, heerenschoen, snelbinder, grijs kinderjasje met blaüwge- bloemde voering, zilveren armband en een paar ceintuurs. SCHAAKTOERNOOI TE LEEUWARDEN Bij de opening van het derde schaakfournooi van de Leeuwarder Papierwarenfabriek door den voorzitter van de Personeelvereeniging. werd speciaal de heer P. A. Veldheer, tournooi leider van de Hoogovenschaakclub, die deze week aan dit tournooi deelneemt, verwel komd. Ook dé heer Waling Dijkstra, voorzitter van de afdeeling Friesland van den Ned. Schaakbond, wees op de bijzondere plaats van dit tournooi in het Friesche schaakleven, daar bij een parallel trekkend met het Hoogoven- tournooi, hetgeen met gtoote waardeering voor den heer Veldheer en zijn medewerkers ge paard ging. De Hoogovenman wees vervolgens op de hechte vriendschap, gebleken bij het laatste H. O. S. C.-tournooi, tusschen de Frie zen en de Hoogoven Schakers. De eerste wedstrijd van den heer Veldheer met zwart ging tegen Mulder v. Leens Dijk stra, waarbij hij de Koningsindische verdedi-/ ging toepaste met dezelfde variant, waarmede hij tegen dr. F.uwe in den simultaanwedslrijd succes had. Veldheer gaf in deze eerste zes- kamp-ontmoeting het centrum op, kreeg een mooie aanvalsstelling, waardoor zijn tegen stander alles moest doen den val te ontloopen. Een zeer ingewikkelde stelling stelde beide partijen voor moeilijke problemen. De uitslag liet zieh nog wachten. Veldheer's tweede partij ging tegen Smedema met toepassing van de Siciliaansche verdediging. Veldheer kreeg spoedig voordeel; won de kwaliteit, doch gaf deze terug ter vereenvoudiigng van de stel ling. Smedema bood na afbreken remise aan: na beraad besloot Veldheer te weigeren, zoo dat deze partij werd voortgezet. De beslissing is nog niet bekend. BEVERWIJK 40 Jaar gehuwd. Vrijdag 16 Juni zal voor het echtpaar A. N. Kramer en A. W. Kramer-Millenaar een bijzondere dag zijn. want het zal dan herdenken, dat het veertig jaar geleden in het huwelijksbootje is gestapt. Ongetwijfeld zal het in zijn woning aan den Kanaahveg 9 te Beverwijk ondervinden, dat het op veler sympathie aanspraak kan maken. De Aardbeien tocht. Zooalé we hebben medegedeeld zal de traditioneele Aardbeientocht ook ditmaal de aandacht vragen. De wandelsportliefheb bers hebben er steeds veel animo voor ge toond en daarom mag worden verwacht, dat het aantal deelnemers wederom groot zal zijn. Verleden jaar moest de tocht door om standigheden in Santpoort en omgeving worden gehouden. Beverwijk is echter -zijn bakermat en daarom is het verheugend, dat het parcours nu weer door de aardbeien- stad zal leiden. Uit de voorbereidingen blijkt dat er geen gebrek aan attracties zal zijn. Er zal worden gestart in het Verenigings gebouw Adrichem aan de Adriehemstraat te Beverwijk. Concert Harmoniekapel. Voor het concert, dat Donderdag 15 Juni door de Beverwijksche Harmoniekapel, di recteur de heer H, W. Hofmeester, in het Kennemer-Theater zal worden gegeven, is een aantrekkelijk programma samengesteld. Op veelvuldig verzoek van de donateurs zal bekende harmonie-muziek ten gehoore wor den gebracht. Het programma vermeldt: Ju belklanken, marseh van Ernst. Uebel; de ouverture Dichter en Boer van Suppé; Suite de Sylvia, ballet de Leo Delibes in het ar rangement van L. Girard; Cavalerie Légere van Suppé; Nibelungen, marseh van G. Sontag; Tweede ^Rapsodie Hongroise van F. List en Czardas uit den geest der Woiwoden in het arrangement van N. A, Bouinan. Ver der zijn er een duo voor twee clarïnetten met orkestbegeleiding, La Chanson des Nids van V Buot, uit te voeren door de heeren J. C. Verhorst en E. Butter en een duo voor twee pistons met orkestbegeleiding, De Vo gels in het Woud van M. J. H. Kessels, uit te voeren door de heeren J. Klein en J. Weber. Tenslotte wordt de aandacht ge vraagd voor Joh. Strauss' bekende Rozen uit het Zuiden, waarbij het mannenkoor Zanglust onder leiding van den heer H. van Dijk medewerkt. Honkballers verloren weer. Het wil met Beverwijk in de tweede klasse niet bijzonder vlotten. Werden de eerste twee ontmoetingen verloren door beter spel der tegenstanders, in den wedr strijd tegen Zandvoortmeeuwen bleek de hoofdscheidsrechter op sommige punten de spelregels slecht te kennen. Beverwijk had reeds in de eerste innings een 51 voor sprong weten te bereiken, maar op wel zeer gemakkelijke wijze kreeg Zandvoortmeeu wen gelegenheid den achterstand in te loo- pen, toen Ploos, aan slag, den bal m zijn loop medenam en niet uit weid gegeven. Door deze leiding raakte Beverwijk de kluts even kwijt, hetgeen tot gevolg had. dat vele totaal overbodige, fouten werden gemaakt. Plooy deed op het eerste honk goed werk. doch was aan slag weer te traag en tusschen de honken regelmatig een gewillig slachtoffer. Door afwezigheid van Sluiters stond Semeins op het tweede honk, hetgeen geen verbetering bleek te zijn. De geheele ploeg was er trouwens dézen morgen niet in. De situatie wordt voor Beverwijk na drie ontmoetingen nief te benijden. Wanneer tegen E.H.S. a.s. Zondag geen beter fi guur wordt geslagen, zic-n wij de rood- witten op een niet al te fraaie plaats ein digen. Slechts A. de Ruiter leverde een goede slagprestatie, terwijl Kor-ridon geen vat op den werper kon krijgen. De laatste inning ging met een 98 voorsprong voor Beverwijk in Nen spoedig bad Wezenaar twee goede slagmenschen op drie slag uit. De derde gat' slechts een klein tikje en door te overhaast handelen van Van Roon. die den bal'hoog over het eerste honk wierp, maakte Zantvoortmeeuwen gelijk. Door ee nige goede honkslagen zag de thuis-dub echter kans het winnende punt te maken. De uitslag luidde: Zantvoortmeeuwen: 0-1-0-4-2-0-2-3 10 Beverwijk: .4-1-0-2-0-0-2-0= 9 Het tweede negental vertrok zonder wer per naar T.Y.B.B. 2 en bereikte een zeer slecht resultaat. Het werpen van Semeins leverde geen moeilijkheden p. De achter stand was binnen enkele innings zoo groot, dat inhalen onmogelijk was. Met een 31.-8 nederlaag keerde men naar de aardbeien- stad terug. EERE WIEN EERE TOEKOMT. In ons verslag van het Adrichem-tournoo:. dat eenigszins verminkt is geworden, wordt melding gemaakt van het feit. dat D.E.M. in de verliezersronde van Kinheim verloor. Dit moet juist het tegengestelde zijn, want de D. E.M. voorhoede was actiever, zoodat de leden van de organiseerende vereeniging 1 maal scoorden, terwijl Kinheim slechts driemaal doelpuntte, waardoor D.E.M. de derde plaats bezette. Voorts moest de zin in het verslag l.E.V. Kinheim luiden: „ondanks eenige meerderheid in het veld moest Kinheim toezien, dat LE V. na eenige vergeefsche doch goede aanvallen door Schoorl den stand op 3-1 kon brengen. SANTPOORT Schutters weerden zich. De wedstrijden voor de competitie der handboogschutters, die op de banen tè Sant poort z.ijn gehouden, mogen ongetwijfeld geslaagd genoemd worden. De plaatselijke vereeniging V.Z.O.S. had de organisatie in handen en bewees weer eens voortvarend te zijn. De wedstrijden zelf hadden een vlot verloop. In de eerste afdeeling slaagde De Romei nen er in met 309 punten beslag op de eer ste plaats te leggen. De Nieuwe Germanen volgde met 293 punten, terwijl de derde plaats door Frederik Hendrik met 296 pun ten werd bezet. De Rozenprijs werd be haald door Willem Teil met 296 punten en 15 rozen. De Romeinen werden in de tweede af deeling met 221 punten eerste. Willem Teil Heeft een verpakking tv aarde Wan neerop een verpakking de naam W. A. Scholten voorkomt, dan heeft deze waarde. Dan bestaat de in houd uit goede waar. samen gesteld uit zuivere, verant woorde grondstoffen. Voor beelden daarvan zijn W A. Scholten's Albumona Butaroma, Transparant^, sago. verpakt aardappel meel, etc. W. A. SCHOLTEX» A ardappelmeelfabrteken behaalde 174 punten en verwierf hierdoor de tweede plaats. V.Z.O.S. eischte-met 171 punten de derde plaats voor zich op. De Rozenprijs kwam in handen van Frederik Hendrik met 159 punten en 5 rozen. Wat den strijd om den personeelen prijs betreft behaalde C. J. v.d. Drift 68 punten. Na hem volgden J. van Beurden met 63 unten, Chr. Smit met 60 punten en G. de looyer met 58 punten. De Rozenprijs was voor C. Buys met 58 punten en 5 rozen. In de tweede afdeeling verwierf J. Klou- wers 54 punten, gevolgd door S. de Wit met 49 punten, J. v.d. Heyden met 48 punten en Jansen met 41 punten. F. Martens legde met 40 punten en 3 rozen beslag op den Rozenprijs. KORT NIEUWS - Dezer dagen vond een Hilversummer een bedrag van 2200, dat bleek verloren te zijn door een 74-jarige bewoonster van den Neu- weg. Deze heeft het bedrag echter niet terug ontvangen, daar de vinder aan de politie heeft medegedeeld, dat het geld inmiddels uit zijn woning is gestolen. Het Departement van Opvoeding, We tenschap en Kuituurbescherming zal een speciale inspectie voor het toezicht op het particulier onderwijs^, instellen. Het arbeids terrein van deze inspectie zal de volks opvoeding en volksontwikkeling omvatten ten aanzien van niet meer leerplichtigen, voor zoover de secretaris-generaal dit be paalt en daarvoor niet reeds wett='öke voor schriften bgstaan. Twee weken geleden werd te Amster dam ingebroken in een op de Prinsengracht gevestigde chocoladefabriek, waar niet min der dan 10.000 gevulde reepen werden ge stolen. De recherche is er in geslaagd twee dieven en vier helers aan te houden. De ree pen zijn echter niet teruggevonden. Door onbekende oorzaak is een schoen makerij met bovenverdieping en zolder aan de Keizersgracht te Amsterdam, geheel uit gebrand. De schoenmaker en zijn vrouw konden zich met moeite in veilipheid bren gen. Het gerechtshof te Den Bosch heeft vijf heetgebakerde sportliefhebbers, uit Lim burg, die na afloop van een voetbalwedstrijd den scheidsrechter op ernstige wijze hadden mishandeld, tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. AGENDA Dinsdag 6 Juni: BEVERWIJK: Kennemer- Theater: Uitvoering Nieuw Leven met „Silvia Silombra", '7 uur. Woensdag 7 Juni: BEVERWIJK: Kennemer Theater: „Herhaling uitvoering Nieuw- Leven met „Silvia Silombra", 7 uur. mm* dUAtXÜWNKft

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3