'uiÏV&7* MUROPLflST VIER UUR thki; Zestig jaf: iwemmen aan de Houtvaart. Gemeentelijke exploitatie gedurende 25 jaar. Op 13 Junï 1884. dus vandaag zestig jaar ge leden, werd aan de Oude Brouwerskolk (thans Houtvaar'.) de zweminrichting in gebruik ge nomen, welke tevoren tien jaar gevestigd was geweest aan het Zuider Buiten Spaarne. Een onderzoek had uitgewezen, dat het water in deze omgeving helderder en zuiverder was en daarom werd de inrichting verplaatst. Zestig jaar trekken dus vele Haarlemmers in de zo mermaanden naar de Houtvaart. Veel is daar in den loop der jaren veranderd. De exploita tie geschiedde aanvankelijk door wijlen den heer A. A. Springer, die ook de andere inrich ting had geopend. Tot 1919 leidde hij de werk zaamheden waarna de gemeente de exploitatie overnam. Het is dus dezer dagen vijf en twin tig jaar geleden, dat de inrichting onder lei ding van het gemeentebestuur staat. Daarna ging men verder met de bevordering van de lichamelijke opvoeding, want in 1920 verrees de zweminrichting aan de Kleverlaan en in den zomer van 1927 werd het steenen bad aan de Houtvaart in gebruik genomen. Dit kwam in de plaats van het kostelooze en het nieuwe was aanvankelijk ook bestemd, om daar gratis te zwemmen Het houten bad is in den loop van het vorig jaar afgebroken, zoodat nu alle zwemmers van 't steenen bad gebruik maken. UltreiV'nc! distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Woensdag de beurt aan de letters Blo t/m. Brak. Nieuwe Distributie stamkaart met inlegvel en oude stamkaart medebrengen. "OOR DEN POLITIERECHTER. Bedrog. De 37-jarige Haarlemsche slager H. H bracht onlangs „varkensvet" in den handel. Bij onderzoek door den Keuringsdienst bleek dat de substantie bestond uit gedraaid spek vermengd met aardappelen. Hoewel de ver dachte zich voor zijn ontoelaatbare practijk verontschuldigde, vorderde de politierechter een geldboete van 100.met bevel tot openbaarmaking van het vonnis. Bandendieven veroordeeld. De 29-jarige Haaiiemsche verzekerings agent J. v. V. en de 23-jarige D. R. te Spaarn- dam verschaften zich door inklimming toe gang tot een schuur van den heer K. te Spaarndam Het doel bleek de vrachtauto te zijn, waarvan de banden werden gedemon teerd. Zoowel R., die op deze wijze zijn patroon benadeelde, als v. V. konden geen verklaring voor hun optreden geven. Beiden zullen thans twee maanden binnen de ge- vaneenf~m„—m moeten doorbrengen. Kousen gestolen Van Juni tot Augustus van het vorig jaar werden een groot aantal paren kousen bij de firma H. gestolen, waaraan zich eefi aan tal meisjes van het personeel schuldig maakte Het rapport over de 22-jarige M. M J. -1 die hierbij was betrokken luidde gunstig. Zij werd overeenkomstig den eisch veroordeeld tot een maand gevangenisstraf met gratie-clausule. Haar zuster heelde een hoeveelheid gestolen goederen en kreeg twee weken gevangenisstraf met gratie-clausule. De 21-jarige A. G. maakte eveneens deel uit van het complot Voor deze dievegge luidde het vonnis zes weken gevangenisstraf met gratie-clausule. Het nichtje der beide eerste verdachten J W. H. J. betaalde hen voor elk paar gestolen kousen ongeveer 0 50 Zij stond in relatie met een zekere B die de partijen voor 2.per paar kocht. Daar het uitgebrachte rapport geen aanleiding was om een lichte straf te eischen, werd zij terzak° diefstal en heling veroordeeld tot 2 ma- gevangenisstraf met gratie- clau°" JUBILEUM H. W. VAN TURNHOUT Donderdag 15 Juni hoopt de heer H. W van Turnhout, chef van de griffie bij de Haar lem r-he rechtbank zijn zilveren jubileum te vierr-1 In 1919 trad hij als jongeman op de griffie, doorliep de verschillende rangen, tot hij het vorig jaar den heer K. H. Kerkhoff als bureauchef opvolgde Ook buiten het Pa leis van JuetitiP is de aanstaande jubilaris een geziene persoonlijkheid, vooral in de kringen van voetballeis door zijn arbeid in het be stuur van de öfdeeling Haarlem van den Ned. Voetba'hond (vroeger was hij voorzitter van den D H V B Voorts is hij secretaris van de R.K Voetbalclub T Y.B.B., waarvan hij bijna 25 jaar deel uitmaakt. Het ligt in de bedoeling van den heer Va:: Turnhout Donderdagmiddag van half drie tot half vijf in zijn woning, Neptunusstraat 31, een receptie te houden. Hoofdi edac-eur C. Derks. Haarlem, Chef var. Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper. Haarlem Sport en Stad A. O.ermeer. H'stede. Buiten land J C van der I.aag, H'stede. Nieuws en reportage voor Ve.sen en omgeving: J. J. E. van Baarse], Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede Gcoi Uw kapotte kousen en sokken niet weg Wij zetten -eer een nieuwe voet sen. j ter1w "--j s m VOOR Ct V a RCPARA'iiE nep; Gen. Cronjéstraat 45 en Heemstede, Binnenweg 76 .Gr. Houtstraat 34, Amsterdamstraat 54, 'ji'" a— Ke.jii, 11 Concert in de Groote Kerk. De heer Hendrik Lasschuit maakte Maandag avond zijn debuut als concertorganist op het majestatisch instrument van de oude Bavo. Waarachtig geen geringe onderneming. Maar het bleek dat de jonge organist het orgel goed kent, wat een niet te onderschatten voordeel was. Hoofdzaak blijft echter de muzikaliteit, de technische vaardigheid en het concentratie vermogen. De Toccata van Joh. Kuhnau waar mee het concert geopend werd, liet wel eenig tekort aan zelfbeheersching van den executant vernemen, maar had tevens toch ook de goede eigenschap van een degelijk gebonden spel. Verdienstelijke dingen werden door Lasschuit ook gepresteerd in Praeludium en Fuga g-moll van Buxtehude; in het manuaal-spel bleef het rhythme mooi gelijkmatig. Beheerschter waren echter de koraalvoorspelen van Bach „Vater unser im Himmelreich" en „Liebster Jesu, wir sind hier"; hier kwam de concertgever tot een evenwicht van bedoeling en uitwerking, die een goeden dunk van zijn aanleg gaf. Een Toccata en Fuga van Max Drischler bleek een minder gunstige keuze; met dit stuk daalde de waarde van het orgelprogramma, hoe ver dienstelijk het dan ook gespeeld werd. Maar met Introductie en Fuga (op. 3) van Joh. Wa genaar leefde het peil beduidend op en be reikte het concert zijn hoogtepunt, te meer nog omdat de vertolking zeer verzorgd was. Samen vattend kunnen wij zeggen, dat Hendrik Las schuit dezen avond meer dan eens het bewijs gaf, dat de zooveel omvattende kunst van het orgelspel in hem een ernstig strevend be oefenaar vindt en dat zijn debuut op ons vorstelijk instrument menige goede belofte in hield. Medewerking werd verleend door Hoofd- dorp's Mannenkoor Zang en Vriendschap, on der leiding van Piet Halsema. Dit ensemble zong meestal eenvoudige liedertafelstukjes (Abt, Heinze, N. H. Andriessen, Kreutzer, enz.) maar 't deed het op 'n wijze, die zeer sympa thiek aandeed: beschaafd van klank en zuiver van toon. Slechts sporadisch werd het diapa son wat gedrukt (o.m. in Sanctus van Schu bert) door te veel op de borst zingen. Overi gens bereikte Halsema fraaie tinten en opval lende dynamsiche effecten, vooral bij den aan vang van het Salve Regina van Alphons Vranken. JOS. DE KLERK. De heer J. Tideman 70 jaar. Woensdag 14 Juni hoopt de heer J. Tideman te Bloemendaal, oud-gouverneur van de Mo- lukken en voorzitter van de Liedertafel „Zang en Vriendschap" zijn zeventigsten verjaardag te vieren. De heer Tideman, die in Apeldoorn geboren is, bezocht de H.B.S. aldaar en stu deerde aan de voormalige Indische instelling te Delft, waar hij in 1898 slaagde voor het Groot-ambtenaarsexamen. Kort daarop ver trok hij naar Indië, waar hij verschillende rangen in den bestuursdienst doorliep, tot hij in 1908 de functie van controleur van Takalar aanvaardde In 1911 werd de heer Tideman benoemd tot controleur van Palembang, in 1913 tot geweste lijk secretaris van Amboina, waarna zijn be noeming volgde tot assistent-resident van Simeloengoen en de Karolanden. Na zijn tweede verlof in 1921 werd hij resident van Menado, in 1926 resident van Palembang en in 1928 gouverneur van de Molulrken. Na zijn belangrijke Indische loopbaan vestigde de heer Tideman zich in 1930 in Bloemendaal, niet om te rusten, doch om verschillende functies te vervullen, o.a. leider van het Encyclopaedisch bureau aan het Koloniaal Instituut in Amster dam. Van zijn hand verschenen vele ge schriften over koloniale onderwerpen. In April 1938 benoemde de Liedertafel „Zang en Vriendschap" hem tot voorzitter. Ook heeft hij eenige jaren zitting gehad in het bestuur der Haarlemsche Orkestvereeniging. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Bril, Bureau van Politie, Smedestraat 9; boen dertjes, Kan, O. Indiëstraat 22; handschoenen. Hengstmangels, Bisschop Callierstraat 26; hand schoen, v. Riet, Santpoorterstraat 7; hond, Mo lenkamp, TeyleVstraat 43 A rd.; mand met inh Munsterman. Leidschevaart 543: portemonnaie met inh., Ronaut, Spaarnbergstraat 38; portemon naie met inh., Steemers, Zwaardstraat 10; porte^ inonnaie met inh., v. d. Schaar, Harmenjansweg 57 ii; parapluie en gedeelte rozenkrans. Adema Bakke:straat 62; boodschappentasch. Bureau van Politie, Smedestraat 9; want. Zwarter, Mr. Cor- nelisstraat 78 rd.; klnderautotje, Eigen Hulp, Zijlstraat 56; boek, Bureau van Politie, Smede straat 9; beursje, v. d. Hurk, Cederstraat 20; étui met inh., Oelop O, Indiëstraat 106; étui met inh., v d. Bosch, Groote Krocht 19, Zandvoort; geld. Steffers, Gasthuislaan 167 zw.; hond, v. Akkeren. Zijlstraat 89; hoedje, Bureau van Politie, Smede straat 9; hond. Schilder, Vijfhuize»dijk 195, Haar lemmermeer: handschoenen. Hellingman. Park laan 97; handschoen, Eichhorn, Zuider Tuindorp laan 34; portemonnaie met inh.. Bureau van Po litie, Smedestraat 9; portemonnaie met inh.oud Bogaart. Jacobstraat 9 D; schoentje, Portegles. Terheijdestraat 20, „ZUIGELINGENZORG" In het 35e jaarverslag van de vereeniging „Zuigelingenzorg" wordt meegedeeld, dat het bestuur met voldoening op het afgeloo- pen jaar kan terugzien, omdat het ruim de helft van de te dezer stede geborenen onder controle kreeg. n.l. 1600 van de 2960 of 54 pet., verdeeld als volgt: Bureau Nieuwe Gracht 710 (580); bureau Mr. Gerlings- straat 616 (513) en bureau Haarlemmerlie- destraat 274 (260). Zooals het wenschelijk is, lieten de meeste moeders haar kinderen reeds na enkele weken inschrijven en wel 851 zuigelingen; 462 van 1 tot 2 maanden; 114 van 2 tot 3 maanden; 125 van 3 tot 6 maanden; 33 van 6 tot 9 maanden; 12 van 9 tot 12 maanden; 3 van 12 tot 15 maanden. Het aantal huisbezoeken van de zusters bleef dit jaar ongeveer hetzelfde en 't aan tal bezoeken aan de bureaux steeg van 16.289 tot 17.493. CONCERT JAN KEESSEN EN JOHAN DE MOLENAAR Vrijdag 16 Juni uur zullen de violist Jan Keessen en de pianist Johan de Molenaar, onder auspiciën van de Haarlemsche Orkest Vereeniging, een recital geven in de Tuin- zaal van het Concertgebouw. Zij brengen Sonates van Brahms, Mozart en Pijper en een Sonatine van Dvórak ten gehoore. KORT NIEUWS Zooals gemeld, werden sinds eenige dagen vijf personen uit Barneveld vermist, die met een auto naar Drente waren gegaan. Geble ken is thans, dat de auto op de terugreis is aangehouden. De inzittenden, verdacht van zwarten handel, werden ingesloten. Toen deze verdenking ongegrond bleek, zijn zij weer vrijgelaten. BEIAARDCONCERTEN. Jack. Vermaak zal Woensdagavond op het carillon het volgend programma ten gehoore brengen: Prélude en fuga, Maessen; Menuet ep trio, Staf Nees; Christi, du biste; Heer •Tesus heeft een hofken (oud-Nederlandsche liederen) Allegro, Schepers; Fuga( M. v. d. Gheyn. Voor Zaterdagavond luidt het pro gramma: Prélude en fuga, Franssen; Menuet en trio, J. S. Bach; Schoon lieveken; Twee coninckskinderen; Eerste fantasia, P. Benoit: Turksche marsch, Mozart. ZESTIG .JAAR GETROUWD. De heer H. F. Stroucken en mevrouw Strouc- kenSchouten herdenken op 26 Juni hun 60- jarige echtverbintenis. In Beverwijk heeft de heer Stroucken het gebouw „De Harmonie", thans het Kennemer Theater, geëxploiteerd. Ook was hij daar regisseur van de Rederijkerskamer „Kennemeriand". Later werd hij in Haarlem exploitant van een café op den hoek van Kruisweg en Rozen straat. Hij was gedurende 25 jaar werkend lid van „Zang- en Vriendschap" en regisseur van verschillende Haarlemsche tooneelvereenigingen. Ook is hij verbonden geweest aan de vroegere Hollandia-filmfabriek. In 1935 ging de heer Stroucken weer naai Velsen-Noord, doch sinds een jaar woont hij op nieuw in Haarlem Rijksstraatweg 74. ONDERSCHEIDING VOOR IK. VAN DER VEGTE. De directeur-generaal der P.T.T., ir. W. L. Z. van der Vegte, is onderscheiden met het Kruis van Verdienste der Orde van den Duitschen Adelaar met de ster, als blijk van waardeering voor zijn verdiensten bij de oprichting van de Europeesche Postver- eeniging. REICHSSCHULE VALKENBURG. Wat zal mijn jongen worden? Hij moet voor uit, maar hoe vindt hij den besten weg? Waar de beste opleiding? Heeft uw jongen bijzondere gaven, dan is de weg voor hem gebaand. Is hij gezond naar lichaam en geest, dan kan hij naar de Reichs- schule in Valkenburg. Daar vraagt men niet, of zijn ouders rijk zijn of arm, daar vraagt men niet naar rang of stand. Flinke jongens krijgen daar de kans van hun leven. Inlichtingen geeft de Reichsschule te Val kenburg. SPORT EN WEDSTRIJDEN Sportdag in Santpoort. Zondag is op het terrein van Terrasvogels een sportdag gehouden, waaraan de vereenigingen op allerlei gebied uit de gemeente Velsen mede werking verleenden. De heer P. Dijkstra, gem ambtenaar voor de sport, deelde mee, dat het d^ bedoeling was het publiek gelegenheid te geven van vele takken van sport kennis te nemen. Na 'n gecostumeerden voetbalwedstrijd tussehen de Visscherijschool en een ploeg van de wandéi sportvereenigingen „De Stormvogels" en De Ken- nemers Jagers, volgde een behendigheidswed strijd voor de jeugd. De verdere uitslagen wa ren: hockey Strawberries 1 tegen 2 40 (dames) en 2—2 (heeren); honkbal Strawberries 1 tegen 2 4—12; voetbal: Stormvogels 2—DOS 2 7—1 (te vens voor de promotie-competitie res. eerste klas); StormvogelsTerrasvogels 51. Verder ga ven de gymnastiekvereeniging Gratio-Plato en de handbooogschietvereeniging VZOS demon straties. Kaatsen. WEDSTRIJD „FRISIA" - Zondagmorgen hielc de kaatsclüb ..Frisia" op het Gemeentelijk speel terrein een ledenwedstrijd. Na loting was de sa menstelling: 1. de Haan, de Graaf, Fluit: 2 S. Broersma, Jellema, de Groot; 3. Wijtenberg, Zwier, Venema; 4. Hiemstra Jr., v. d. Geest. v. d. Velde; 5. Hamstra. Leyen, v. d. Velde Jr.; 6 Wiarda, de Haan, Vos. Er werd uitsteeknd gekaatst en mepige span nende partij was hiervan het gevolg. In de le omloop verloren de nos. 1, 4 en 6, terwijl in de 2e omloop Broersma c.a. na een grooten voor sprong toch nog moesten zwichten tegen no. 5 Om len en 2en prijs was 't steeds 6 gelijk en hier verkreeg no. 5 meer dan de partituur toekwam hoewei het spel van den jeugdigen kaatser v. d Velde de aandacht trok. No. 3 verloor met der stand 2''2—l'-j en 6 gelijk. De uitslag was: le pi. Hamstra, Leyen, v. d Velde Jr.; 2e pi\ Wijtenberg, Zwier, Venema. In de afval ronde werd de prijs behaald door de Haan. ,de Graaf, Fluit. Mr, Wiarda reikte de prij zen uit. Dammen CLUB KAM PI O EN SCHAPPEN 1943 44 HAAR LEMSCHE' DAMCLUB. Bovengenoemde wed strijden zijn* voortgezet en leverden de volgende uitslagen op: Hoofdklasse: J. H. Meure wint van D. Philip- po; G. Bakker wint van Nïco Blom. Eerste klasse: W. de Goede wint van Y. Boterbloem; Ph. Rost wint van J, M. Rutgers. Zomerwed strijd: F. Raman wint van Ph, RostJ- Piek wint van Th. van Wort; P. H. Meure wint van J. Holm; P. L. Schrijnemaekers wint van J. Holm; P. L. Schrijnemaekers remise met C. Vrolijk; Chr. Gerritsen wint van G. Bakker; G. Eising remise met J. van Looi.i; Th. van Wort remise met C. Vrolijk; J. B. Sluiter Jr. wint van F'. Raman; A. J. Oremus remise met J. Boei kool; Rh. Ros wint van A. Smit. SF ORT-ALLERLEI. In aansluiting met het bericht over de Dromotie naar de tweede klas van den N.V.B. in Zuid-Holland, zij meegedeeld, dat For- *una naar de tweede klas overgaat. De ploeg 'doetgemiddelde 1514) had een beter ge middelde dan V.O.C. (13—14). Bij de wielerwedstrijden in het Olym pisch Stadion won Van Amsterdam het num mer achter groote motoren; in de eerste manche over 40 K.M. was Van der Voort 1 en in de tweede Van Amsterdam, die echter in den eersten strijd slechts 20 M. achter was. De sprintwedstrijd voor amateurs le verde als resultaat op: 1. Kropman; 2. Bijs ter; 3. D. Duyns; 4. C. J. Bammens. Dorus Ëlten heeft in Rotterdam re vanche genomen op Rinus de Boer en daar mede liet zwaargewichtskampioenschap op nieuw op zijn naam gebracht. Loop du« even een café of lunch room binnen en bestel een kopje HET-riE - net echt ft Smaakt uitstekend. En als er weer echte thee is, brengt Hilling iets bijzonders: B il jarten VRIENDSCHAPPELIJK TOURNOOI. In het café van den heer Doves aan het Soendaplein werden Zondag de laatste partijen gespeeld van een vriendschappelijk tournooi tussehen drie Haarlemsche en drie Amsterdamsche biljarters. De Amsterdammers bezetten de eerste twee plaatsen en behaalden tevens de hoogste gemid delden. De eindstand is als volgt: gesp. gem. car. brt. ser. gem. pnl Meleboer 5 4 1431 110 100 13.— 8 Mewe 5 3 1342 102 103 13.15 6 MetZ 5 3 1226 102 69 12.05 6 Lunenburg 5 3 1285 120 62 10.70 6 Ostman 5 2 1315 107 71 12.28 4 v. d. Berg 5 0 856 111 55 7.80 0 Tennis UITSLAGEN VAN ZONDAG. Overgangs klas: WestrustHLTC 53; tweede k'.as: Groe- nendaal 2Haarlem 35; Heemstede 2—Westrust 3 7—1; derde klas: Heemstede 3—Jatiloo 3 35; Heemstede 4—Jatiloo 4 44; Havenmeeuwen— Ballenjagers 5—3; Havenmeeuwen 2—Ballenja- gers 2 35; Haarlem 4Westrust 4 35. Cricket. BIJNA EEN INNINGSNEDERLAAG VOOR ROOD EN WIT. De totalen in den strijd tus sehen Rood en Wit en A.C.C. waren niet hoog. doch het heeft weinig gescheeld, of de Haar lemmers hadden met innings verloren. Zij waren zonder de gebr. Kramer, die dit seizoen vermoe delijk niet meer zullen uitkomen en dat betee- kende een verlies. P. Sanders Jr. was echter met bowlen goed op dreef en daardoor maakte R. en W. slechts 50 runs, waarvan A. van Baasbank 21. P. Sanders Jr. bowlde na acht overs 7—20 (alle clean-bowled en dan deed hij nog twee vangen) en D. Prent 2—26. A.C.C. maakte 92 runs, waar van D. de Baarc 10. F. van Kranendonk 11, H. M. lmmig 17. W. Dijkhuis 14 en H. Scheepstra 10. .J. H. Nijhuis bowlde voortreffelijk, n.l. 836 na 16 overs (3 maiden), verder P. C. Hagenaar 019 en D. Bljleveld 231. Om halfvier wilde Rood en Wit nog een poging wagen, doch het elftal had moeite om een innibgsnederlaag te voorkomen. Het totaal werd slechts 46 runs, zoodat A.C.C. met 42 runs op dc eerste innings won. P. C. van Zeeland 10 en C. Bultman 11. Thans nam P. Sanders weer zeven wickets voor 24 runs en D. Prent 3—20 LCCHAARLEM. Tn Leiden verloor Haar lem met 70 runs op de eerste innings van LCC. De Haarlemmers waren reeds voor 25 runs aan den kant; A. Harinsen bowlde 515 en A. van Es 57. LCC scoorde 95 runs. Bowlingcijfers Haar lem: W. Peschar 215. Han Boeree 3—31; Hub Boe ree 5—29; O. Abendanon 020 en A. Maa* 0—17. i DISTRICT HAARLEM. Rood en Wit (70) verloor met 39 runs en drie wickets van Haarlem 5 (109 voor 7); de strijd C.V.H.W. 3 (119 voor 7)R. C. H. (63 voor 3) eindigde onbeslist. De R. C. H.-speler H. Zonneveld scoorde zijn 1000e run; zijn totaal is 1004 runs na 128 innings en zijn gemiddelde 8.58. J. Roozen (Haarlem) deed zijn 50e vang tegen Rood en Wit 5. Verder nam J. Beyk (Bloe mendaal) zijn 700e wicket; hij heeft 703 wickets gebowld «,'voor 4027 of gemiddeld 5.73 per wicket, hetgeen een unieke prestatie is. RADiO-PROGRAMMA WOENSDAG 14 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Spoitineuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Groeten uit de bergen. (Van 8.45—8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Composities van Lehar en Künneke. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Omroeporkest. 10.45 Moeder en kleuter I. 11.00 Bouquet chansons. 11.30 Klarinet en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Nederlandsch pro gramma. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.10 Hongaarseh Orkest Bandi Ba- logh. 13.45 Voor dc jeugd. 14.00 Weinig bekende meesters uit den barok- en rococotijd. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Halfweg. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor jonge menschen. 18.00 BNO Bra- bantsch praatje. 13.05 Amusementsorkest. 16.45 Enkele dingen in lichten trant. 19.00 BNO Nieuw* en act. besch. 19.15 Viool en piano. 19.45 Pet trein door de taal. 20.15 Orlando di Lasso, luis terspel. 21.15 Uit het jonge hart. 22.00 BNO Nieuws* en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor d» Radio-Centrales. 22.15 Gram.muz. 22.3024.00 Van de eene melodie in de andere. HILVERSUM II. 301.5 M. 17.00 Familie-reunie. 17.30 Soldatenfunk ..Noid- West". 18.30 Pianoconcert van Mozart. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Instrumentaal en vocaal avondconcert. 20.15 Wa dunkt U ervan? 20.30 Kleine orkesten, afgewis seld door duetten. 21.15 Orgelconcert. 21.25 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. Iï'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Een omwentelinga\ MUROPIAS7 br«ngc de 0« wenteling in delux«cardewerk Industrie Beeldige vozen »n mooie modellen en tinten thon$ f reeds overal \orloijgbóor en. tegen loge prijzen VerkOupkaniooi-: Itokin 88, Amsterdam.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2