VIER UUR MST-riE - net echt THKlï tilUXÜ* A Verhoudtng franc-sterling.dollar. Verrassend snel heeft het Fransche comité te Algiers zich accoord verklaard met het Engelsch-Amerikaansche voorstel om de va luta-verhouding Fransche francDollar Pond Sterling vast te stellen op 200 frs. per pond en 50 frc. per dollar. In een uit Algiers afkomstig communiqué wordt medegedeeld, dat bij dezen koers de rentedienst op de „buitenlandsche Fransche staatsschuld" on geveer 40 pet. van de eventueele begrootings- ontvangsten zou opeischen, zoodat een ge deeltelijke annuleering der openbare schul den onvermijdelijk zou zijn. Volgens de Londensche correspondent van Allehanda zou er echter een meeningsver- schil tusschen De Gaulle en de Geallieerden zijn gerezen. De Gaulle zou namelijk te ken nen hebben gegeven, dat hij de uitgifte der zgn. invasie-bankbiljetten, ter waarde van 80 millioeh francs, een inbreuk acht op de Fransche financieele souvereiniteit. Engelsch oordeel over Duifsche wapenen. Oorlogsverslaggever Günther Weber schrijft: „Learn to use German Weapons" staat in groot wit schrift te lezen op de zwart-wit- roode boekjes, welke Montgomery aan zijn invasie soldaten heeft gegeven. Het is typi sch^ literatuur: in zeven bladzijden wordt een gebruiksaanwijzing gegeven van drie der beste Duitsche infanteriewapenen, n.l. het machinepistool, het zelf ladende geweer en het zelfladende pistool. Dit boekje is ook nog in ander opzicht een curiosum, want hoewel uitgegeven op last van Montgomery zelf, draagt het op het titelblad een hakenkruis. Eenige Londensche bladen, o.a. de Times spreken thans hun eigen berichten, die den Atlantischen wal slechts bluf hadden ge noemd, tegen. De Atlantische wal, aldus de militaire correspondent van de Times, is zoo sterk gebleken, dat het een tijdlang twijfel achtig was of de Geallieerden wel aan het strand vasten voet konden krijgen. De zwaar ste bomaanvallen en de zwaarste beschieting van zee uit deden deze versterkingswerken niets. Iedere landingspoging werd door hen met woedend vuur beantwoord. De situatie van Tsjangsja. Op 11 Juni openden twee Japansche groepen van Tsjoengfah en Fahsien uit een offensief om zich te vereenigen met de in het gebied van Tsjangsja strijdende Japansche troepen. De slag om Tsjangsja is in vollen gang. Tot dusver is te Tokio de verovering van Tsjangsja, de hoofdstad van Hoenan, door de Japanners nog niet bevestigd. Sowjet Unie en Naburige Oosten. Het Hongaarsche blad Esti Ujsag meldt: In politieke kringen te Istanboel wordt beweerd, dat de Sovjet-regeering de Engelsche regee ring om toestemming verzocht heeft Sovjet troepen naar Syrië, Palestina en Egypte te mogen zenden. Dit verzoek brengt men in wel ingelichte kringen in verband met de belang stelling der Sovjet-Unie voor het Suezkanaal en met het plan om Haifa tot een groot Sovjet steunpunt te maken. Zooals men zich zal herinneren, heeft de Sovjet-regeering onlangs de vroeger in Ita- liaansch bezit zijnde aandeelen van het Suez kanaal gekocht en bepaalde kringen te Londen en Washington meenen te weten, dat Haifa niet aan de Anglo-Amerikaansche, doch aan de Sovjet-vloot ter beschikking gesteld zal worden. In Noord-Iran worden bepaalde troepenver schuivingen waargenomen. Deze verschuivin gen moeten schijnbaar het zenden van Sovjet troepen naar Syrië en Palestina voorbereiden Olie uit koffie. Op initiatief van den Braziliaanschen gezant te Stockholm heeft een Zweedsche geleerde een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid, om uit koffie synthetische olie te winnen. Uit 2000 K.G. konden 24 K.G. caffeine, 240 K.G. vet en 40 K.G. looizuur gewonnen worden. Bo vendien 350 K.G. smeerolie, 178 K.G. lampolie en verder verschillende chemicaliën, waar onder 103 K.G. aceton en 44 K.G. methylalco hol. De olie is ten deele ook voor vliegtuig motoren bruikbaar. Reactie op Sowjet offensief in Finland en Zweden. Op last van de militaire overheid is het reizen voor burgers in Finland beperkt. Een aantal lijnen, vooral in Zuid-Finland, zijn voor het civiele verkeer vervallen. De Finsche be volking is verzocht zoo weinig mogelijk te reizen. Svenska Pressen, het blad van de extreem- chauvinistischen vleugel der Zweedsche volks partij in Finland, is door de Finsche regeering tot nader order verboden. Met gemengde gevoelens van verrassing en zorgelijkheid heeft de Zweedsche bevolking kennis genomen van de offensieve operatie tegen Finland op de Karelische landengte. Er wordt echter nagenoeg geen commentaar ge leverd. In hel algemeen kan men wel vaststel len, dat in Zweden aan het optreden der Sovjet-Russen in dezen sector meer politieke dan militaire beteekenis wordt toegekend. Kabinetswijziging in Bulgarije. Er is mededeeling gedaan van de volgende wijziging in de Bulgaarsche regeering: In de regeering worden opgenomen als mi nister van buitenlandsche zaken Draganof, tot dusver Bulgaarsch gezant te Madrid en de gep. kolonel Wassilef, als minister van bouw werken. De minister van justitie, Roessef, neemt het ministerie van landbouw over van den ziekgeworden prof. Kostof, terwijl dr. Alexander Staüisiki, advocaat te Sofia, minis ter van justitie wordt. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef var. Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad- A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Vedsen en omgeving: J. J. E van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk vooi de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede. Zwedens paraatheid uitgebreid. De Zweedsche premier heeft in een rede bekend gemaakt, dat de militaire veiligheids maatregelen in Zweden aanmerkelijk zijn uit gebreid. Van deze uitbreiding is slechts bekend dat de mijnenvelden voor de Zweedsche kust zijn uitgebreid. Nya Dagligt Allehanda keurt de maatregelen goed. Men heeft, aldus het blad, alle reden aan te nemen, dat de regeering en de militaire leiding den graad van paraatheid juist beoor- deelen, wanneer zij in deze dagen van de in vasie en van het Sovjet-offensief in Karelië meer personen voor den militairen dienst op roepen. Stelsel der oogstinlevering gewijzigd. Oogsttaxatie in plaats van dorschcontrole. De stand van de voedselvoorziening maakt het noodzakelijk alle maatregelen te treffen om de aflevering van de voor d-e voeding belangrijke akkerbouwproducten, als gra nen, aardappelen, oliehoudende zaden en peulvruchten, zoo hoog mogelijk op te voe ren. Het is vooral om deze reden, dat het voor den oogst-1944 gekomen is tot een herziening van 'het sedert 1939 geldende stelsel van inneming van akkerbouwpro ducten, welk stelsel niet meer den waarborg biedt dat de geoogste producten tot het be reikbare maximum worden afgeleverd. Het zwaartepunt der controle is van het dorschen verlegd naar een taxatie van den oogst. Voortaan zal de afleveringsplicht voor ieder bedrijf met behulp van de oogst taxatie in kilogrammen worden bepaald. De tweede voornaamste wijziging is, dat aan den teler meer belang wordt gegeven om aan de uitvoering der maatregelen zijn algeheele medewerking te verleenen. De boer mag namelijk van de genoemde pro ducten van zijn oogst de helft behouden van hetgeen hij meer levert dan zijn aanslag bedraagt. Alleen van de oliehoudende zaden mag niets op de bedrijven achterblijven, omdat het zelfpersen van oliehoudend zaad verlies van oüe geeft. Voor de helft van hetgeen meer wordt geleverd dan de ver plichte hoeveelheid oliehoudende zaden, ontvangt de teler toewijzingen voor olie. Ieder, die niet aan zijn verplichtingen voldoet, wordt streng aangepakt. Alle gun sten (vergunning tot huisslachting, recht om kippen te houden, zelfverzorgersbehoud en de telerspremies) worden hem zonder vorm van proces onthouden. Wordt de aan slag niet geleverd, dan pleegt de teler bo vendien een strafbaar feit, waarvoor hij zich zal hebben te verantwoorden. Zij, die een overtreding hebben begaan, die invloed kan hebben op den aanslag of oorzaak is, dat aan den inleveringsplicht niet kan worden voldaan (onjuiste inventarisatie-opgave, clandestien dorschen, frauduleus vervoer, enz.) krijgen automatisch een hooge boete opgelegd, waartegen geen beroep moge lijk is. RKICHSSCHULE VALKENBURG. Wat zal mijn jongen worden? Hij moet voor uit, maar hoe vindt hij den besten weg? Waar de beste opleiding? Heeft uw jongen bijzondere gaven, dan is de weg voor hem gebaand. Is hij gezond naar lichaam en geest, dan kan hij naar de Reichs- schule in Valkenburg. Daar vraagt men niet, of zijn ouders rijk zijn of arm, daar vraagt men niet naar rang of stand. Flinke jongens krijgen daar de kans van hun leven. Inlichtingen geeft de Reichsschule te Val kenburg. ONDERSCHEIDING VOOR IR. VAN DER VEGTE. De directeur-generaal der P.T.T., ir. W. L. Z. van der Vegte, is onderscheiden met het Kruis van Verdienste der Orde van den Duitschen Adelaar met de ster, als blijk van waardeering voer zijn verdiensten bij de oprichting van de Europeesche Postver- eeniging. HYPOTHEKEN OP ONROERENDE GOEDEREN IN 1943. Blijkens mededeeling van de afdeeling statistiek der overheidsfinanciën van het Centraal Bureau voor de Statistiek hebben in 1943 35.148 nieuwe hypotheekinschrijvingen tot een totaal bedrag van 420 millioen plaats gehad. Daartegenover stond het bui tengewoon hooge aantal van 103.100 door halingen met een gezamenlijk bedrag van 741 millioen. Per saldo zijn dus 67.954 hypo theken ten bedrag van 321 millioen meer doorgehaald dan nieuw ingeschreven. In 1939 overtrof het aantal nieuwe inschrijvingen nog juist het aantal doorhalingen. Sindsdien is het omgekeerde in steeds stijgende mate het geval. In de jaren 1939 tot en met 1943 is het aantal openstaande inschrijvingen af genomen met 186.900, terwijl het uitstaande bedrag is gedaald met 1239 millioen. VACANTIEKAMPEN VAN HET N.A.F. Evenals vorige jaren organiseert het Ne derlandsche Arbeidsfront voor werkende jongeren ook nu zomer-vacantiekampen. In afwijking van vorige berichten worden deze watersporikampen. welke steeds één week ouren, van 1 Juli a.s. af gehouden in „De Waterman" te Reeuwijk bij Gouda aan de Reeuwijksche plassen. Meisjeskampen worden van 16 Juni a.s. af gehouden in ,,De Liebergh" bij Hilver sum. In alle kampen is beproefde leiding aan wezig, terwijl in de watersportkampen on der leiding van zeil- en watersportinstruc teurs aan cle deelnemers der kampen de kunst van het zeilen zal kunnen worden onderwezen. Het watersportkamp „Vinkeveen" is, doordat dit jaar kon worden beschikt over het grootere en beter ingerichte tehuis aan de Reeuwijksche Plassen, vervallen. PRIJSVRAAG VOLKSMEUBELEN. Ter bevordering van de gezonde ontwik keling yan het volksmeubel schrijft de Secre taris-generaal van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten een prijsvraag uit. Het is de bedoeling ontwerpen te ver krijgen voor een huiskamer-ameublement voor een eenvoudige, moderne etage-woning. Er worden prijzen uitgeloofd van 1000, 750 en 500 gulden voor de beste ontwerpen, be nevens een aantal premies van 250. De deelneming staat vrij aan alle Nederlandsche beeldende kunstenaars, die hun aanmeldings plicht bij de Nederlandsche Kultuurkamer hebben vervuld en niet geweigerd zijn vopr het lidmaatschap. Het programma kan tot en met 20 Juni worden aangevraagd bij het bureau Kunst nijverheid van het Departement, Prinsesse- gracht 21, Den Haag. Aanvragen moeten schriftelijk worden ingediend, onder vermel ding van naam, kwaliteit en adres van den aanvrager. SANTPOORT Vijfkampdag Sport Vereent. Dat de korfbalvereeniging Sport Vereent er steeds naar streeft de leden nuttig en aangenaam bezig te houden blijkt uit het besluit van het bestuur Zondag 2 Juli op het eigen terrein een vijfkampdag te doen plaats hebben. Het is de eerste maal, dat Sport Vereent zelf de organisatie ter hand neemt, en daarom wordt er veel belang stelling voor aan den dag gelegd. De aandacht zal uitgaan naar tijddoelen, strafwerpen, 100 meter hardloopen met drie keerpunten, hoogspringen en balvèrwerpen. Voor dezen dag is een nieuwe puntentelling ontworpen. Alle leden van Sport Vereent zullen in de gelegenheid worden gesteld deel te nemen. BEVERWIJK Athletiekcompetitie. Volgende maand zal Beverwijk weer het centrum van interessante athletiekwedstrij den zijn. De aanvankelijk voor Zondag vast gestelde ontmoetingen voor de competitie om het kampioenschap van Kennemerland, die Zondag a.s. door DEM op Hofland zou den georganiseerd worden, doch om kerke lijke redenen moesten worden uitgesteld, zullen namelijk alsnog Zondag 16 Juli plaats hebben. Er zal een zeer aantrekkelijk programma worden afgewerkt. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: J. H. van Dam, en C. van Rijn Toekomstig adres Acacialaan 4. M. C. C. Stravers en C. E. Zonneveld. Toekomstig adres Boe weg 39. Getrouwd: N. Kops en J. de Waard: H. Kuiper en A. van Wijngaarden: P. V. van Brussel en A. Bom; G. A. Gottmers en J. Bron. Bevallen: A. TervoortWinkelhuijzen, z. A. HeemskerkHeemskerk, d. J. W. Kem perinkte Molder, d.; M. W. C. Koppen Janssen, z.; G. Warmerdam—Hooge'werf; M. E. BestemanDuiker, d.; A. Veenstrade Vries, d.; M. Waterlandervan Roon, z. Overleden: H. W. Stechman, 24 i., Alde- baranplein 14. Amsterdam; A. Filmer, 69 j., Peperstraat 36; M. J. Vermunt, 64 j. Riouw- straat 6, Haarlem. V. V. V. De samenwerking der afdeelingen van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer komt thans tot uiting in een étalage aan de Breestraat, waarin de aandacht wordt ge vestigd op de hoofdstad DE AARDBEIENTOCHT Zooals we hebben medegedeeld zal Zon dag de traditioneele Aardbeientocht te Be verwijk worden gehouden. Deze wordt ge organiseerd door de afdeeling N. H. W. B. van den Nederlandschen Wandejsportbond. Aanvankelijk zou de wandelafdeeling van DEM medewerken, doch om kerkelijke re denen kan dit niet geschieden. Zooals be kend is kan DEM Zondag om dezelfde re denen niet voor de athletiekcompetitie om het kampioenschap van Kennemerland in actie komen. SPORT EN WEDSTRIJDEN Dammen CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1943 44 HAAR LEMS CHE DAMCLUB. Bovengenoemde wed strijden zijn voortgezet en leverden de volgende uitslagen op: Hoofdklasse: J. H. Meure wint van D. Philip- po; G. Bakker wint van Nico Blom. Eerste klasse: W. de Goede wint van Y. Boterbloem; Ph, Rost wint van J. M. Rutgers. Zomerwed strijd: F. Raman wint van Ph. Rost,; J. Piek wint van Th. van Wort; P. H. Meure wint van J. Holm; P. L. Schrijnemaekers wint van J. Hokn; P. L, Schrijnemaekers remise met G. Vrolijk; C'hr. Gerritsen wint van G. Bakker; G. Eising: remise met J. van Looij; Th. van Wort remise met C. Vrolijk; J. B. Sluiter Jr. wint van F. Raman; A. J. Oremus remise met J. Boerkool; Ph. Ros: wint van A. Smit. SPORT-ALLERLEI. In aansluiting met het bericht over de promotie naar de tweede klas van den N.V.B. in Zuid-Holland, zij meegedeeld, dat For- 'una naar de tweede klas overgaat. De ploeg fdoelgemiddelde 1514) had een beter ge middelde dan V.O.C. (1314). Bij de wielerwedstrijden in het Olym pisch Stadion won Van Amsterdam het num mer achter groote motoren; in de eerste manche over 40 K.M. was Van der Voort 1 en in de tweede Van Amsterdam, die echter in den eersten strijd slechts 20 M. achter was. De sprintwedstrijd voor amateurs le verde als resultaat op: 1. Kropman; 2. Bijs ter; 3. D. Duyns; 4. C. J. Bammcns. Dorus Élten heeft in Rotterdam re vanche genomen op Rinus de Boer en daar mede het zwaargewichtskampioenschap op nieuw op zijn naam gebracht." Loop «lus even een café of lunch room binnen en bestel een kopjo t Smaakt uitstekend. En ais et* veer echte thee is, brengt Hilling iets bijzonders Biljarten VRIENDSCHAPPELIJK TOURNOOI. In het café van den heer Doves aan het Soendaplein werden Zondag de laatste partijen gespeeld van een vriendschappelijk tournooi tusschen drie Haarlemsche en drie Amsterdamsche biljarters. De Amsterdammers bezetten de eerste twee plaatsen en behaalden tevens de hoogste gemid delden. De eindstand is als volgt: gesp. gem. car. brt. ser. gem. pnt Meleboer 5 4 1431 110 100 13 8 Mewe 5 3 1342 102 103 13.15 6 Metz 5 3 1226 102 69 12.05 6 Lunenburg 5 3 1285 120 62 10.70 6 Ostman 5 2 1315 107 71 12.28 4 v. d. Berg 5 0 856 111 55 7.80 0 Kaatsen. WEDSTRIJD ,,F]EilSIA" Zondagmorgen hield de kaatsclub „Frisia" op het Gemeentelijk speel terrein een ledenwedstrijd. Na loting was de sa menstelling: 1. de Haan, de Graaf, Fluit; 2. S. Broersma, Jellema, de Groot; 3. Wij ten berg, Zwier, Venema; 4. Hiemstra Jr.. v. d. Geest, v. d. Velde; 5. Hamstra, Leyen, v. d. Velde Jr.; 6. Wiarda, de Haan, Vos. Er werd uitsteeknd gekaatst en menige span nende partij was hiervan het gevolg. In de le omloop verloren de nos. 1, 4 en 6, terwijl in de 2e omloop Bioersma c.a. na een grooten voor sprong toch nog moesten zwichten tegen no. 5. Om len en 2en prijs was 't steeds 6 gelijk en hier verkreeg no. 5 meer dan de partituur toekwam, hoewel het spel van den jeugdigen kaatser v. d. Velde de aandacht trok. No. 3 verloor met den stand 2VL»lij en 6 gelijk. De uitslag was: le pr. Hamstra, Leyen, v. d. Velde Jr.; 2e pr. Wijtenberg, Zwier, Venema. In de afvalronde werd de prijs behaald door de Haan, de Graaf, Fluit. Mr. Wiarda reikte de prij zen uit. Tennis UITSLAGEN VAN ZONDAG. OvergangS- klas: WestrustHLTC 53; tweede klas: Groe- nendaal 2Haarlem 35; Heemstede 2Westrust 3 71; derde klas: Heemstede 3Jatiloo 3 35; Heemstede 4Jatiloo 4 44; Havenmeeuwen Ballenjagers 53; Havenmeeuwen 2Ballenja- gers 2 3—5; Haarlem 4Westrust 4 35. Cricket. I BIJNA EEN INNINGSNEDERLAAG VOOR ROOD EN WIT. De totalen in den strijd tus schen Rood en Wit en A.C.C. waren niet hoog, doch het heeft weinig gescheeld, of de Haar lemmers hadden met innings verloren. Zij waren zonder de gebr. Kramer, die dit seizoen vermoe delijk niet meer zullen uitkomen en dat betee- kende een verlies. P. Sanders Jr. was echter met bowlen goed op dreef en daardoor maakte R. en W. slechts 50 runs, waarvan A. van Baasbank 21. P. Sanders Jr. bowlde na acht overs 720 (alle clean-bowled en dan deed hij nog twee vangen) en D. Prent 2—26. A.C.C. maakte 92 runs. waar van D. de Baare 10, F. van Kranendonk 11, H. M. Immig 17, W. Dijkhuis 14 en H. Scheepstra 10. J. H. Nijhuis bowlde voortreffelijk, n.l. 836 na 16 overs (3 maiden), verder P. C. Hagenaar 019 en D. Bijleveld 231. Om halfvier wilde Rood en Wit nog een poging wagen, doch het elftal had moeite om een inningsnederlaag te voorkomen. Het totaal werd slechts 46 runs, zoodat A.C.C. met 42 runs op de eerste innings won. P. C. van Zeeland 10 en C. Bultman 11. Thans nam P. Sanders weer zeven wickets voor 24 runs en D. Prent 3—20. LCCHAARLEM. In Leiden verloor Haar lem met 70 runs op de eerste innings van LCC. De Haarlemmers waren reeds voor 25 runs aan den kant; A. Harmsen bowlde 515 en A. van Es 57. LCC scoorde 95 runs. Bowlingcijfers Haar lem: W. Peschar 215, Han Boeree 311; Hub Boeree 529; O. Abendanon 020 en A. Maas 0—17. DISTRICT HAARLEM. Rood en Wit (70) verloor met 39 runs en drie wickets van Haarlem 5 (109 voor 7); de strijd C.V.H.W. 3 (119 voor 7)R. C. H. (63 voor 3) eindigde onbeslist. De R. C. H.-speler H. Zonneveld scoorde zijn 1000e run; zijn totaal is 1004 runs na 128 innings en zijn gemiddelde 8.58. J. Roozen (Haarlem) deed zijn 50e vang tegen Rood en Wit 5. Verder nam J. Beyk (Bloe- m en da al) zijn 700e wicket; hij heeft 703 wickets gebowld voor 4027 of gemiddeld 5.73 per wicket, hetgeen een unieke prestatie is. RADIO.PROGRAMMA WOENSDAG 14 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportmeuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Groeten uit de bergen. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Composities van Lehar en Künneke. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Omroeporkest. 10.45 Moeder en kleuter I. 11.00 Bouquet chansons. 11.30 Klarinet en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Nederlandsch pro- gramma. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.10 Hongaarsoh Orkest Bandi Ba- log'h. 13.45 Voor de jeugd. 14.00 Weinig bekende meesters uit den barok- en rococotijd. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Halfweg. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor jonge menschen. 18.00 BNO Bra- bantsch praatje. 18.05 Amusementsorkest. 18.45 Enkele dingen in lichten trant. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Viool en piano. 19.45 Per trein door de taal. 20.15 Orlando di Lasso, luis terspel. 21.15 Uit het jonge hart. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor d» Radio-Centrales. 22.15 Gram.muz. 22.3024.00 Van de eene melodie in de andere HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Familie-reunie. 17.30 Soldatenfunk ,,Nord- West". 18.30 Pianoconcert van Mozart. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Instrumentaal en vocaal avondconcert. 20.15 Wat dunkt U ervan? 20.30 Kleine orkesten, afgewis seld dooi- duetten. 21.15 Orgelconcert. 21.25 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Verduisteren: van 22.00 tot 5.15 uur 14 Juni: zon op 5.16, onder 22.04 uur maan op 2.39, onder 14.19 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2