faa&teitf JiJP De basis voor een sterk volk. Gezonde moeders; gezonde kinderen PUDDING Verduisteren: van 22.00 tot 5.15 uur Ver van het rumoerige sladsieven, 't lawaai van het verkeer over de groote wegen en in gesloten door statige populieren, aan den rand van een rimpeloos vijvertje, ligt een groot heerenhuis. De sereene rust op dit gezegende plekje grond doet weldadig aan. Niets ver stoort dan het zingen der vogels in de takken en ergens in de buirthoort men het geluid van den wetsteen over een zeis. Alles ademt rust en vrede. Alleen de melkbakfiets, die over de breéde oprijlaan nader komt. doet ons, middels de blauwe bussen met opschrift „taptemelk", er aan herinneren, dat we in oor logstijd leven. Ja, de man, die dit gebouw 25 jaar geleden hier liet neerzetten, had er geen betere plek voor kunnen uitzoeken. Maar hij heeft zelf waarschijnlijk nooit genoten van de rust. die hier heerscht. want gedurende 18 jaren heeft dit huis. dat eens het eigendom was van een rijken Nederlandschen koopman, leeg gestaan. Kort na den oorlog heeft het ..Ambt für Volks- wohlfahrt des Kreises Limburg" dit heeren huis aangekocht En nadat het. eenigszins ver bouwd was. werd het ingericht als „Mutter- heim" voor de „Nationalsozialistische Volks- wohlfahrt in den Niederlanden". kortweg ge noemd N. S. V Onder leiding van verschillende Duitsche autoriteiten, waaronder de Kreisamtsleiter voor Limburg, maken wij excursie in deze pro vincie om de verschillende tehuizen van de N. S. V te bezichtigen. En na afloop van deze excursie zijn wij tot deze conclusie gekomen: de toekomst van een volk valt of staat met de toekomst van de moeders van dat volk" Of, zooals. dr. Göbbels dat nog kernachtiger heeft uitgedrukt: „Mutter und Kind sind die unlerfang für die Unstarblichkeit des Volkes" Is het dan te verwonderen, dat de Duitsche moeders en hun kinderen met alle zorg, die maar mogelijk' is in oorlogstijd, worden om ringd In het Mutterheim. het moedertehuis, waar wij ons thans bevinden, heerscht orde, zinde lijkheid en rust. Van de blank marmeren vloe ren in de monumentale gang kan men wel eten. Hier komen uitsluitend kinderrijke moe ders ott ongeveer 45 jaar, afkomstig uit de ge teisterde Duitsche gebieden om opgenomen te worden in de weldadige rust, die hier constant heerscht. Zes weken blijven zij hier, in be paalde gevallen, als de dokter het noodig acht, zelfs langer. Nerveuze vrouwen hervinden hier hun kalmte en hun geschokte zenuwen komen tot bedaren Ook voor de kinderen wordt gezorgd. Elders bezoeken wij een Kinderheim. Een 20-tal kleu ters van 26 jaar worden hier aangenaam bezig gehouden door een tweetaai jonge meis jes. De gezondheid is van hun blozende kinder gezichtjes te lezen. Evenals de andere tehui zen staat ook dit Kinderheim in een rustige omgeving. Het zijn kinderen, wier vaders aan het front zijn en wier moeders elders werken. Zij weten hun kinderen in deze tehuizen goed verzorgd. En de journalisten, die voor het meerendeel zelf vader zijn, hebben al spoedig een kleuter op hun arm. De kleuters zelf zijn opgetogen over de onverwachts gearriveerde „Unkels". Is het te verwonderen, dat de Kreis amtsleiter ons er aan moet herinneren, dat we nog meerdere tehuizen op het programma heb ben staan? Voort gaat onze tocht. thans naar een Kriegs'-entbindingsheim. Wij zouden zeggen: een Noodkraaminrichting. Hier komen de uit Duitschland geëvacueerde moeders, die in ver wachting zijn, een paar dagen vóór de geboorte en hier worden de nieuwe wereldburgers zoo goed ontvangen, als maar mogelijk is. De moeders liggen hier op één of twee-persoons kamers, terwijl de babys in een zaal hun eer ste levensdagen doorbrengen met huilen, sla pen en kijken. Netjes naast elkaar staan 25 wiegen en aan iedere wieg hangt een kaartje, waarop de naam van het kind, alsmede de datum van geboorte en het gewicht. Een zus ter is den geheelen dag bezig de kinderen te verschoonen; een andere zuster gaat op vastge stelde tijden met de babys naar hun respectie velijke moeders voor de voeding. Behalve de Leiterin, de hoofdzuster, controleert een spe ciaal daarvoor aangestelde arts den toestand van moeder en kind. Want er mag niets aan mankeeren. Iedere afwijking wordt zorgvuldig geobserveerd. Is het een normale geboorte, dan blijven moeder en kind hier 10 dagen. Daarna gaan zij weer naar haar eigen verblijf. Is het nood zakelijk. dat moeder en kind na deze 10. dagen nog een extra verzorging eischen, dan is er weer een ander Mutterheim, waar én moeder én kind gedurende 6 weken kunnen worden opgenomen. Ook' hier blijven beiden steeds onder medische controle. Ook vrouwen, wier babys bizondere verpleging noodig hebben kunnen hier gedurende 1 \'z maand verblijven.- DuidelijK zal den lezer en lezeres blijken, dat bij al dezen arbeid voor moeder en kind één ding als Leitmotiv" geldt: De'moeder en het pasgeboren kind moeten absoluut gezond en normaal zijn, vooraleer beiden de tehuizen verlaten. Dat de zorg voor moeder en kind nog veel breedomvattend is, dan wij tot nu toe ver telden, daarover in een slotartikel meer. Zeer strenge controle op uitvoer naar Duitschland. Nieuwe regeling gaat 1 Juli in. De vervaardiging en verzending van arti kelen ®n andere goederen buiten de grenzen, die getrokken zijn door de overheidsmaat regelen voor het bedrijfsleven, zijn verboden. Ter controleering van uit verbod zal van 1 Juli 1944 af, alle warenuitvoer naar Duitsch land aan een strenge en rigoureuse controle worden onderworpen. Wie goederen van welken aard ook per spoor, jper expediteurs, met vrachtauto's of met schepen naar Duitschland wil verzenden, moet tevoren het bewijs van een speciale vergunning hebben verkregen. Zonder dit bewijs moeten de spoorwegen, de expediteurs of de verschepers het aannemen van de zending weigeren. Ter \fcpkrijging van het bewijs moeten worden overgelegd a. Voor alle producten op het gebied van de voedselvoorziening en van den landbouw ofwel de origineele uitvoervergunning van het ministerie voor landbouw en visscherij, ofwel, indien de uitvoervergunning niet tijdig kan worden verstrekt, resp. de uitvoer in gedeeltelijke zendingen geschiedt, een door den exporteur uit te schrijven formulier. b 1. Voor alle andere fabrikaten, half fabrikaten en grondstoffen (behalve kolen en cokes, welke zónder vergunning mogen wor den uitgevoerd) een afschrift van de order vergunning van de Zentral-Auftragsstelle. b 2. Voor zendingen met een goederen- waarde beneden 500en voor zendingen van Duitsche particulieren ter dekking van hun persoonlijke behoefte een speciale uit- voerverklaring, voor zoover niet de Zentral- Auftragsstelle om speciale reden een uitvoer vergunning heeft verstrakt. (Voor reisbagage is geen vergunning vereischt). Voor zoover de afzender zelf de formu lieren invult, neemt hij de volle verant woordelijkheid op zich voor de juistheid en volledigheid der verstrekte gegeven. Onjuiste of onvolledige gegevens worden zeer streng gestraft. In zwaar aan te rekenen gevallen kan gezien de huidige situatie in het op arglistige wijze verkrijgen van transport middelen voor niet voor den oorlog van be lang zijnde goederen zelfs een daad van sabotage worden gezien. Op. de geheele regeling bestaan* slechts twee* uitzonderingen, waarbij goederen zon der speciale vergunning uitgevoerd worden, n.l.: a). kolen en cokes b). goederen, die tot de reisbagage behooren en als reisbagage worden opgegeven. ji De nieuwe regeling is zoo eenvoudig dat zij voor alle hierbij betrokken zijnde ver- keersinrichtingen zonder een aanzienlijke uitbreiding der werkzaamheden aan de hand der duidelijke en overzichtelijke formulieren kan worden doorgevoerd. Desondanks vindt nog een aanvullende controle plaats door de douanebeambten. Tot dat doel moeten de bewijsstukken inzake den toegestanen uit voer bij de verzendpapieren worden gevoegd. Deze worden bij het overschrijven van de grens door de douane in ontvangst genomen en onder bijvoeging van eventueele nood zakelijke opmerkingen aan de betreffende instanties doorgezonden. Hier vindt een nieuw onderzoek plaats, zoodat iedere ver- valsching of ook slechts een poging lot ont duiking onmiddellijk kan worden vastgesteld en eventueel kan worden bestraft. Het goe derentransport zelf ondergaat hierdoor geen vertraging. Goederen door de verkeers- inrichtingen aangenomen, worden in ieder geval vervoerd. De formulieren voor den uitvoer van goe deren, vallende onder het ressort van de instanties voor den landbouw en de voedsel voorziening, worden op de reeds gebruike lijke wijze door de «Neder!andsehe markt organisaties uitgegeven. De formulieren voor alle overige goederen kunnen bij alle spoorwegstations, bij alle KORT NIEUWS Te Amsterdam is een 30-jarige gehuwde vrouw uit de Haarlemmerstraat naar een huis op de Heerengracht gegaan, waar een eveneens 30-jarige vrouw woont, die met den man van de eerste vrouw liefdesbetrekkingen onderhield. Door een kapotte ruit kwam zij het huis binnen. Zij heeft haar medeminnares na een korte woordenwisse ling met een dolkmes eenlge steken in de borst toegebracht. Het slachtoffer werd ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond. De daderes"is dool' de politie opgesloten. In het Tariefbesluit der vrijwillige Ouderdomsverzekeringen is een wijziging gebracht, waarbij, naast de thans geldende premiebetaling per week en per maand, we derom de mogelijkheid wordt geopend tot premie-betaling per kwartaal, per half jaar en per jaar. Voorts is in het Tariefbesluit een nieuwe bepaling opgenomen, volgens welke het be stuur der Rijksverzekeringsbank bevoegd is op verzoek van den verzekerde ten aanzien van beëindiging, herstel, verlaging en (of) omzetting eener verzekering of een deel eener verzekering, waarin evengenoemd be sluit niet vóórziet, een beslissing te nemen. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft drie bekende figuren uit donker Amsterdam, den caféhouder V., den granietwerker M. en den koopman T. tot 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij in den nacht van 1 op 2 Januari uit een nood- winkel in de Hoogstraat te Eindhoven een partij bont ter waarde van 65.000 hadden gestolen. PREDIKBEURTEN ZONDA€ 18 JUNI HAAliLËM. Xed. Herv. Kerk. Groote Kerk Saterdag; 7.30: Avondgebed (in het Koor). Zondag 8: Ds. P. W. Foeken. 10: Dr. Eramen 7-8: Evangelisatiedienst Bijz. Kerke werk. Nieuwe Kerk 10.30: Ds. G. J. Waaidenburg. Oost er kerk 10: Ds. W. J. van Elden. Xoorder kerk 9 en 10.45: Ds. P.. J. Mackuay. Bake- nesserkerk 9.30: Göbel. Kinderkéfk. 10.45: Ds. W. Xijenhuis van Maasdam. Jeugddienst. Stads Evangelisatie 10 en 5: J. Spierenburg. AJfen a. d. Rijn. Get). Waalsclie Iverk 10.30: Ds. A. R. de Jong. Deutsche Evangelische Gemeinde 10.30: Gottesdienst Pfarrer Schreiner, Hengelo. Evangelische Samen komsten. Zuiderstraat. 10: W. Dubbeldam. Evang. te Rotterdam. 3.4 5: Doopdienst in het Sportfondsen bad o.l.v. W. Dubbeldam. Opwl'lddugssamenkaDigten. Zuiderstr. Don derdag 7.30: J. Kits, Evang. te Zeist. Vrije Evangelische Gemeente 10 en 5: Ds. K. H. Kammeyer, em. pred. te Heerde. 10: Kinder- kerk. Evang. Luihersehe Gemeente 10.30 Ds. W. Spliethoff. Noorderkapel Minahassastr. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgezinde Gemeente 10.30: Ds. Freriehs. Hillegom 10.30 Ds. Leen der rz. Ver. van Yrijz. Hervormden. 10.30: Ds. J. H. Klein Wassink, Alkmaar. Yrijz. Prot. Jeugdwerk. Vestestraat 1. 7.30: Ds. P. M,. Du ca, Leiden. Bemougtr. Geref. Gemeente 10.30: De. C. B. Heyn. Rem. pred. te Oude Wetering. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. L. Hoorweg. Oude Gracht Kerk 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. Js. v. d. Linden. iuid-Oos- terkerk 3 0: Ds. Jr.„v. d. Linden. 5: Ds. A. M. Boeyinga, Geref. Kerk in H. V. 10: Dr. K. J. Brouwer, Zendingsdirector te Oegstgeest. 10: Kinderdienst (ing. Jansstr. G9j|. Chr. Geref. Gemeente 3 0 en 5: Ds. Lainan. Dinsdag 7.30: Ds. Laman, Afscheid. Baptisten-Gemeente 10 en 5: Ds. T. Jansma. Pinkstergemeente 10 en 5: Openbare samenkomst. Gemeente des Hoeren 10 en 5: Openbare Godsdienstoefe ning. Gemeente Gods 10: Openbare samen komst. Kerk van Jezos Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen 10 en 4: Godsdienst oefening. Vrije Katli. Kerk 10.30: Gezongen H. Mis. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Schouwburgstraat. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Hersteld Apo6t. Zendingsgemeente 10 en 5: Godsdienstoefening, Alle-Dag-Kerk Iedere werkdag (beh. Zat.) van 7-7.30 n.m. i. h. koor der Groote Kerk. A.s. Donderdag Ds. D. Henstra. Medewerking v. h. Chr. Ger Evangelisatiekoor. Van <5.30-7 Zangd'.enst. Toegang vrij HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Kerk Kloosterstraat 10: Dr. H. van der Loos. Iiiunanuelke-rk 10: Dr. M. van der Voet. 5: Ds. M. G. Blauw, em. pred. te Overseen. Kon. Emniaschool, Raafstraat. 10: Ds. M. G. Blauw. Jeugdgebouw Kanariestraat 10: Kin- defkerk (6-13 jaar). Chr. Geref. Gemeente 3 0 en 5: Ds. D. Henstra. Geref. Kerk, Noord- Schoterkerk 9 en 3 0.30: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Siertsema. Xoorder KapdL Minahassastraat 6.30: J. H. Bossers en P. Relleke. HEEMSTEDE. Xed. Hervormde Kerk. Kerk op het Kerkplein 10: Ds. J. R. Hartjes van Vel.sen. 5: Ds. H. Bartlema. Ka'pel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. H. Dekker, van Am- DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen 25 Aardapp. Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter Boter Boter Brood Brood Eenheidstoiletz. Gort Gort Havermout Jam Kaarsen 25 Toeslag 26 Aardapp. 26 Toeslag 25 Beschuit 145, 146 Algem. 25A Boter 25B Boter B52, C52 Reserve D52 E52 25A26A Brood 25B, 26B Brood 152 Algem. 26 Beschuit D49 Reserve 2n Beschuit 151 Algem. 50, 69. Petrol.kaart S121. S221 Kaas (20 plus of Algem, magere) Kindermeel Kindermeel Melk, Petroleum Peulvruchten Scheerzeep Suiker 149 26 Beschuit E49 Reserve 25, 26 Melk 25. 26 Bonk. U 403 1 iit. 18 Jun' 2 kg. 17 Juni 1 kg. 17 Juni 2 kg. 24 Juni 1 kg. 24 Juni 1 rants. 24 Juni 1 rants. 24 Juni 125 gr. 24,Juni 125 gr. 24 Juni 125 gr. 24 Juni 400 gr. 24 Junj 100 gr. 24 Juni 1 rants. 8 Juli 62Va .gr, 24 Juni 250 gr. 24 Juni 62*2 gr. 24 Juni 250 gr. 24 Juni 300 gr. 100 gr. 24 Juni 62V» gr. 24 Juni 250 gr. 24 Juni 1lit. 24 Juni 147 Algem. 250 gr. 24 Juni R05 Tabaksk. 45 «gr. 2 Sept. 150 Algem. 500 gr. 24 Juni Tabak (naar keuze) Tabak 1 rants 24 Juni 25, 26 Taptemelk 25, 2'» Taptemelk 1% lit. 24 Juru Toiletzeep E51 Reserve 1 rants. 8 Juli Vermicelli 148 Algem. 100 gr. 24 Juni Versnaperingen 25 Versnap. 150 gr. 24 Juru Voedingssuiker 26 Beschuit 62Ji» gr. 24 Juni Voedingssuiker E49 Reserve 250 gr. 24 Juni Vleesch 25A, *26A Vleesch 100 gr. 24 Juni Vleesch 25B. 26B Vleesch 25 gr. 24 Juni Wasch poeder 153-Algem. 1 rants. 8 Ju IJ Waschpoeder Reserve 1 rants. 8 Juli C50, D50^E50 Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef var. Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad* A. O vermeer, H'stede. Buiten» land* J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Vel.sen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk voo? de advertentie-rubriek* W van Ommen. H'stede f vt JP pudding"!? expediteurs en bij de drukkerij EIco in Am- sterdam. Jeugdhuis 10.30: Jeugdkapel Ned. sterdam als in den handel zijnd drukwerk worden verkregen. Alle instanties en ondernemingen, welke betrokken zijn bij den warenuitvoer naar Duitschland, wordt dringend aangeraden zich tijdig in te stellen op de hierboven uit eengezette wijziging en zich eenige dagen vóór 1 Juli a.s. in het bezit te stellen van de noodzakelijke vergunningen en van de hiertoe vereischte formulieren. HELP DER SCHOOLJEUGD BIJ DEN OOGST Het vorig jaar is een beroep gedaan op de schooljeugd om hulp te verleenen bij den oogst Dit jaar zal zulks weder geschieden en wel op nog ruimere schaal, j De secretaris generaal var. het departement van Opvoeding, Wetenschap eti Kuituurbescherming heeft te genover de verschillende schoolbesturen zijn vertrouwen uitgesproken, dat ook thans de bereidwilligheid groot zal zijn en de gevraag de mede werking ter volle za! wprden verleend ARIE DE WINTER GETROUWD. Donderdag is de bel-e.ic-s voetballer van „Haarlem" Arie de Winter in het huwelijk getreden met mej G Klootwijk, waarvoor vooral uit'sportfcr nger. groote belAnffstclIing bestond. Tijdens een re eptte boden de Uere- voorzitter, de heer Jan J. van den Berg, de bestuursleden, vele spelers en oud-spelers geluk'geoschen aan. J'rot. Bond. 10.30: Ds. G. Westmijse, Vrijz. Herv. pred. te Rotterlam. Verg. van Gel. lleerenweg 141. 10 en 6: Samenkomst. Gor. Kerk. *Koed lef slaan 10: jDs. IJ. v. d. Zee. Am sterdam-W. 5: Ds. W. C v. d. Brink. Carnp- laan'10: Ds. W. C. v. d. Brink. 5: Ds. D. J. Boerkoel, Watergraafsmeer. A KR DEN If OCT. Ned. Herv. Kapel 10.30: L. J. Bloemsma, hulpprediker. Rclig. Kring 10.30: Ds. A. C. de Regt, Em. Rem. pred. te Alkmaar. BLOEMEND AAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Joh. H. If. van Boem. van Amsterdam. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. L. Büjdorp ZAND VOORT. Vod. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. van Dijk, te Bloemendaal. Cricket WEDSTRIJDEN H.A.V. „Haarlem" Zondag 25 Juni worden op het terrein van „Haarlem" wedstrijden gehouden, waaraan bekende Haar- lem-athleten zullen meedoen, o.a. C. Lamoree. kampioen van Nederland polsstokhoogspungen. J. Verker, D. Hagtingius, kampioen van Noord- Holland 5000 M. hardloopen, H. de Reode, kam pioen B 400 M. hardloopen. v. Gog. en verder de sprinters Schaap en Heijn. Dan zijn er voor de competitie der H.A.C. de volgende wedstrijden: HaarlemD.E.M.. Beverwijk; Holland 1B.G.V., Bloemendaal: Holland IIConcordia, Haarlem— V.I.C.S.. Castricum. Dit zullen zeer- spannende kamper, wjrden, daar Haarlem en D.E.M. vorig jaar met eer geiijk aantal punten eindigden. Het programma omvat verder enkele nummers voor leden en juniores, van dc H.A.V, „Haaiiem Athletiek HAARLEM KRIJGT BEZOEK VAN ROOD EN WIT. In Bloemendaal wordt morgen dè wed strijd HaarlemRood en Wit gespeeld, waarbij de oudste club wel de sterkste zal blijken. Ver der zijn vastgesteld: HBSHCC 2; ACCVVV, VOC-VRA; CVHW—Rood en Wit 2; Rood en Wit 3Haarlem 3. Zwemmen HAARLEM SC HE ZWEMK AM PIOEN SCHAPPEN TE HEEMSTEDE. A.s. Zondag zullen er belang rijke zwemwedstrijden in Groenend aal te Heem stede worden gehouden, met als inzetde Haar- lemsche Zwemkampioenschappen. De organisa tie berust bij de HPC. Ca. 150 zwemmers en zwemsters zullen aan deze wedstrijden deelne men. w.o. alle vooraanstaande zwemmers en zwemsters van den Haarlemschen Kring. De 100 M. borstcrawl dames, waarvoor Ida Smit van HPC favoriet is, zal een felle kamp geven door de deelname van T. Kamp (Haarlem). R. Ver hagen, M. Jung (DWR) en G. Gonglag (HVGB), zoodat de favoriete geen gemakkelijke overwin ning zal behalen. De 100 M. rugslag heeren ver meldt als deelnemers F. de Geest (HPC), F. Maus en J. v. Merkesteyn (Haarlem), A. v. d. Boo- gaerde (DWR). Hetzelfde nummer voor dames de opkomende I. Donker (HVGB), H. Ca s.see (DWR) en M. Jansen (Haarlem). Het programma ver meldt de 20x50 M. borstcrawlestafette voor dames en heeren. Als steeds de clounummers van den middag. Een bijzondere attractie vormt even eens de deelname van leden der Reddingsbii- gades lyt Haarlem, Heemstede Hillegom, Zand- voort en Bloemendaal, zij zullen in het nummer 100 M. schoolslag gekleed uitkomen. Na afloop speelt HPC voor de w a terpoioc om petitie tegen het Nederlandsche Jeugdzevental. Honkbal DE WEDSTRIJD VOOR ZONDAG: H.H.C.— SCHOTEN. Alle vier Haarlemsche honkbal- eerste klassers komen Zondag inrhet strijdperk, maar de grootste belangstelling zal wel uitgaan naar de belangrijke ontmoeting H.H.C.—Schoten. De ploegen gaan thans met E.D.O. aan den kop met in totaal zes punten uit vier wedstrijden en wij zouden ons niet gaarne aan een voorspel ling wagen, welkè' van beide ploegen voorloopjg de sterkste zal blijken. Veel zal afhangen van de vraag hoeveel Van Holst met zijn werpen nog voor De Mon onder doet en van de vaardigheid aan slag. Dat de punten duur zullen zijn, staat voor one vast! Terwijl E.D.O. geen moeite zal hebben in den thuiswedstrijd tegen Quick, dat vijf nederlagen in successie heeft geboekt en wel weer met den- links werpenden Koenen op de plaat zal komen, staat Haarlem voor de moeilijke opgave om in Amsterdam Blauw Wit te kloppen. Het volledige wedstrijdprogramma luidt als volgt: Zaterdag* Overgangsklasse: H.C.K.H.H.C. 2 (aanvang 2.30 uur op het H.H.C.-terrein). Zondag Eerste klasse: E.D.O.—Quick (aan vang 2.00 uur); H.H.C.Schoten (aanvang 2.30 uur); Blauw WitHaarlem (aanvang 2.00 uur); AjaxV.V-G.A. (aanvang 2.00 uur). Overgangs klasse:* Haarlem 2—E.D.O. 2 (aanvang 10.00 uur); T.Y.B.B.R.C.H. (aanvang 2.30 u.). Tweede klas se: SpartaH.H.C. 3 (aanvang 11.00 uur); Laak* kw.H.F.C. Haarlem (aanvang 11.00 uur); H.C.K. 2H.D.M. (aanvang 2.00 uur); E.H.S. Schoten 2 (aanvang 10.00 uur); Beverwijk—T.H.B. (aanvang 2.00 uiy); Zand v.meeuwen—H.F.C Haarlem 2 aanvang' 9.30 uur). RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 18 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7,30 Rustige ochtendklanken. 8.00 De zin var» het boer-zijn. 8.15 Progr. overz. 8.30 Graro.muz. event, sportnieuws. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Kermis op het boerenland. 11.00 Staforkest der Staatspolitie te Amsterdam. 11.30 De stem der SS. 11.40 Gram.muz. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Neder landsen Kamerkoor. 12.45 Nederlandsch verbond voor Sibbekunde. 13.00 Pianosonates van Beet hoven XV. 13.30 De schijnwerper. 13.45 Jhr. Mr. S. M. S. de Ranitz. Secretaris-generaal van het Departement van Volksvoorlichaing en Kunsten spreekt over het onderwerp: Staat en cultuur". 14.00 Residentie-orkest en Willem Noske, viool. 15.00 ..Dokter Ox", luisterspel. 15.45 Amuse- mentsork en Joh. Jong,* orgel. 17.00 Recht dooi zee. 17.30 Eetlust en vitaminen. 18 15 Nederland sche volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 15.10 Spie gel van den dag. 19.15 Sport van der. dag. 19.30 ,.La Traviata", opera van Verdi. 21.20 Gram.muz. 21.30 Fluit, piano en clavecimbel. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 22.15 af alleen voor <lt Radio-Centrales. 22.15 Tokkelkwaï tiertje. 22.30 Hongaarsche en Zuid-Amerikaansche klanken. 23.3024.00 Beroemde marschen. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschmuz. Ca. 10.10 Sokiatenfunk „Nord West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Luchtige wijzen. 13.00 Zondag- middagtoespraak. 13.15 Gram.muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Rhythmisch orkest* en gram. inter mezzo. 15.00 Melodieën uit een uitstalkast. 16.00 Kamermuziek van Mozart. 16.00 Orkestwerken van Sibelius. 17.30 Tienduizend zwarte schijven VI. 18.00 Gamelanmuziek. 18.15 Zie -progr. H'sum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Dansmuziek en orgel sol i. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Licht allerlei. 21.00 Mu- sette-orkést en soliste. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sun* I. 22.30 De stem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2