JfekMfeitf De basis voor een sterk volk. Gezonde moeders; gezonde kinderen PUDDING Finsche gezant moet V.S. verlaten. RADIO-PROGRAMMA Verduisteren: van 22.00 tot 5.15 uur Ver van het rumoerige stadsleven, Yt lawaai van het verkeer over de groote wegen en in gesloten door statige populieren, aan den rand van een rimpeloos vijvertje, ligt een groot heerenhuis. De sereene rust op dit gezegende plekje grond doet weldadig aan. Niets ver stoort dan het zingen der vogels in de takken en ergens in de buurt hoort men het geluid van den wetsteen over een zeis. Alles ademt rust en vrede. Alleen de melkbakfiets, die over de breede oprijlaan nader komt, doet ons, middels de blauwe bussen met opschrift „taptemelk", er aan herinneren, dat we in oor logstijd leven. Ja, de man, die dit gebouw 25 jaar geleden hier liet neerzetten, had er geen betere plek voor kunnen uitzoeken. Maar hij heeft zelf waarschijnlijk nooit genoten van de rust, die hier heerscht, want gedurende 18 jaren heeft dit huis, dat eens het eigendom was van een rijken Nederlandschen koopman, leeg gestaan. Kort na den oorlog heeft het „Ambt für Volks- wohlfahrt des Kr eis es Limburg" dit heeren huis aangekocht. En nadat het eenigszins ver bouwd was, werd het ingericht als „Mutter- heim" voor de „Nationalsozialisti&che Volks- wohlfahrt in den Niederlanden", kortweg ge noemd N. S. V. Onder leiding van verschillende Duitsche autoriteiten, waaronder de Kreisamtsleiter voor Limburg, maken wij excursie in deze pro_ vincie om de verschillende tehuizen van de N. S. V. te bezichtigen. En na afloop van deze excursie zijn wij tot deze conclusie gekomen: „de toekomst van een volk valt of staat met de toekomst van de moeders van dat volk". Ot zooals dr. Göbbels dat nog kernachtiger heeft uitgedrukt: ..Mutter und Kind sind die unterfang für die Unstarblichkeit des Volkes" Is het dan te verwonderen, dat de Duitsche moeders en hun kinderen met alle zorg, die maar mogelijk is in oorlogstijd, worden om ringd In het Mutterheim, het moedertehuis, waar wij ons thans bevinden, heerscht orde, zinde lijkheid en rust. Van de blank marmeren vloe ren in de monumentale gang kan men wel eten. Hier komen uitsluitend kinderrijke moe ders ott ongeveer 45 jaar, afkomstig uit de ge teisterde Duitsche gebieden om opgenomen te worden in de weldadige rust, die hier constant heerscht. Zes weken blijven zij hier, in be paalde gevallen, als de dokter het noodig acht, zelfs langer. Nerveuze vrouwen hervinden hier hun kalmte en hun geschokte zenuwen komen tot badaren. Ook voor de kinderen wordt gezorgd. Elders bezoeken wij een Kinderheim. Een 20-tal kleu ters van 2-6 jaar worden hier aangenaam bezig gehouden door een tweetaai jonge meisr jes. De gezondheid is van hun blozende kinder gezichtjes te lezen. Evenals de andere tehui zen staat ook dit Kinderheim in een rustige omgeving. Het zijn kinderen, wier vaders aan het front zijn en wier moeders elders werken. Zij weten hun kinderen in deze tehuizen goed verzorgd. En de journalisten, die voor het méerendeel zelf vader zijn, hebben al.spoedig een kleuter op hun arm. De kleuters zelf zijn opgetogen over de onverwachts gearriveerde „Unkels". Is het te verwonderen, dat de Kreis amtsleiter ons er aan moet herinneren, dat we nog meerdere tehuizen op het programma heb ben staan? Voort gaat onze tocht, thans naar een Kriegs-entbinding.sheim. Wij zouden zeggen: een Noodkraaminriehting. Hier komen de uit Duitschland geëvacueerde moeders, die in ver wachting zijn, een paar dagen vóór de geboorte en hier worden de nieuwe wereldburgers zoo goed ontvangen, als maar mogelijk is. De moeders liggen hier op één of twee-persoons kamers, terwijl de babys in een zaal hun eer ste levensdagen doorbrengen met huilen, sla pen en kijken. Netjes naast elkaar staan 25 wiegen en aan iedere wieg hangt een kaartje, waarop de naam van het kind, alsmede de datum van geboorte en het gewicht. Een zus ter is den geheelen dag bezig de kinderen te verschooneneen andere zuster gaat op vastge stelde tijden met de babys naar hun respectie velijke moeders voor de voeding. Behalve de Leiterin. de hoofdzuster, controleert een spe ciaal daarvoor aangestelde arts den "toestand van moeder en kind: Want er mag niets aan mankeeren. Iedere afwijking wordt zorgvuldig geobserveerd. Is het een normale geboorte, dan blijven moeder en kind hier 10 dagen. Daarna gaan zij weer naar haar eigen verblijf. Is het nood zakelijk, dat moeder en kind na deze 10 dagen nog een extra verzorging eischen, dan is er weer een ander Mutterheim, waar én moeder én kind gedurende 6 weken kunnen worden Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad' A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek:- W. van Ommen, H'stede %^'3'JP PUDDING ff opgenomen. Ook hier blijven beiden steeds onder medische controle. Ook vrouwen, wier babys bizondere verpleging noodig hebben kunnen hier gedurende lVz maand verblijven. Duidelijk zal den lezer en lezeres blijkev. dat bij al dezen arbeid voor moeder~cü kinu één ding als „Leitmotiv" geldt: De moeder en het pasgeboren kind moeten absoluut gezond en normaal zijn, vooraleer beiden de tehuizen verlaten. Dat de zorg voor moeder en kind nog veel breedomvattend is, dan wij tot nu toe ver telden, daarover in een slotartikel meer. Zeer strenge controle op uitvoer naar Duitschland. Nieuwe regeling gaat 1 Juli in. De vervaardiging en verzending van arti kelen en andere goederen buiten de grenzen, die getrokken zijn door de overheidsmaat regelen voor het bedrijfsleven, zijn verboden. Ter controleering van dit verbod zal van 1 Juli 1944 af, alle warenuitvoer naar Duitsch land aan een strenge en rigoureuse controle worden onderworpen. Wie goederen van welken aard ook per spoor, per expediteurs, met vrachtauto's of met schepen naar Duitschland wil verzenden, moet tevoren het bewijs van een speciale vergunning «hebben verkregen. Zonder dit bewijs moeten de spoorwegen, de expediteurs of de verschepers het aannemen van de zending weigeren. Ter verkrijging van het bewijs moeten worden overgelegd a. Voor alle producten op het gebied van de voedselvoorziening en van den landbouw ofwel de origineele uitvoervergunning van het ministerie voor landbouw en visscherij, ofwel, indien de uitvoervergunnhyj niet tijdig kan worden verstrekt, resp. de uitvoer in gedeeltelijke zendingen geschiedt, een dooi den exporteur uit te schrijven formulier. b 1. Voor alle andere fabrikaten, half fabrikaten en grondstoffen (behalve kolen en cokes, welke zonder vergunning mogen wor den uitgevoerd) een afschrift van de order vergunning van de Zentrai-Auftragsstelle. b 2. Voor zendingen met een goederen- waarde beneden 500.en voor zendingen van Duitsche particulieren ter dekking van hun persoonlijke behoefte een speciale uit- voerverklaring, voor zoover niet de Zentrai- Auftragsstelle om speciale reden een uitvoer vergunning heeft verstrekt. (Voor reisbagage is geen vergunning vereischt). Voor zoover de afzender zelf de formu lieren invult, neemt hij de volle verant woordelijkheid op zich voor de juistheid en volledigheid der verstrekte gegeven. Onjuiste of onvolledige gegevens worden zeer streng gestraft. In zwaar aan te rekenen gevallen kan gezien de huidige situatie in het op arglistige wijzé verkrijgen van transport middelen voor niet voor den oorlog van be lang zijnde goederen zelfs 'een daad van sabotage worden gezien. Op de geheele regeling bestaan slechts twee uitzonderingen, waarbij goederen zon der speciaje vergunning uitgevoerd worden, n.l.: a). kolen en cokes b). goederen, die tot de reisbagage behooren en als reisbagage worden opgegeven. De nieuwe regeling is zoo eenvoudig dat zij voor alle hierbij betrokken zijnde ver- keersinrichtingen zonder een aanzienlijke uitbreiding der werkzaamheden aan de hand der duidelijke en overzichtelijke formulieren kan worden doorgevoerd. Desondanks vindt nog een aanvullende controle plaats door de douanebeambten. Tot dat doel moeten de bewijsstukken inzake den toegestanen uit voer bij de verzendpapieren worden gevoegd. Deze worden bij het overschrijven van de grens door de douane in ontvangst genomen en onder bijvoeging van eventueele nood zakelijke opmerkingen aan de betreffende instanties doorgezonden. Hier vindt een nieuw onderzoek plaats, zoodat iedere ver- valsching of ook slechts een poging tot ont duiking onmiddellijk kan worden vastgesteld en eventueel kan worden bestraft. Het goe derentransport zelf onSergaat hierdoor geen vertraging. Goederén door de verkeers- inrichtingen aangenomen, worden in ieder geval vervoerd. De. formulieren voor den uitvoer van goe deren, vallende onder het ressort van de instanties voor den landbouw en de voedsel voorziening, worden op de reeds gebruike lijke wijze door de Nederlandsche markt organisaties uitgegeven. De formulieren voor alle overige goederen kunnen bij alle spoorwegstations, bij alle expediteurs en "bij de drukkerij Elco in Am sterdam als in den handel zijnd drukwerk worden verkregen. Alle instanties en ondernemingen, welke betrokken zijn bij den warenuitvoer naar Duitschland, wordt dringend aangeraden zich tijdig in te stellen op de hierboven uit eengezette wijziging en zich eenige dagen vóór 1 Juli a.s. in het bezit te steilen van de noodzakelijke vergunningen en van de hiertoe vereischte formulieren. HULP DER SCHOOLJEUGD BIJ DEN OOGST Het vorig jaar is een beroep gedaan op de schooljeugd om hulp te verleenen bij den oogst, Dit jaar zal zulks weder geschieden en wel op nog ruimere schaal. De secrétaris- generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming heeft te genover de verschillende schoolbesturen zijn vertrouwen uitgesproken, dat ook thans de bereidwilligheid groot zal zijn en de gevraag de medewerking ten volle zal worden verleend KORT NIEUWS Te Amsterdam is een 30-jarige gehuwde vrouw uit de Haarlemmerstraat naar een*huis op de Heerengracht gegaan, waar een eveneens 30-jarige vrouw woont, die met den man- van de eerste vrouw liefdesbetrekkingen onderhield. Door een kapotte ruit kwam zij het huis binnen. Zij heeft haar medeminnares na een korte woordenwisse ling met een dolkmes eenige steken in de borst toegebracht. Het slachtoffer werd ernstig, maar piet levensgevaarlijk gewond. De dader es is door de politie opgesloten. Aan den Finschen gezant in de Vereenigde Staten, Procope, en drie gezantschapsraden zijn de passen overhandigd. De vier diplo maten zjjn uitgenoodigd de Vereenigde Sta ll te verlaten. Th de motiveering voor dezen stap zegt het Amerikaansche ministerie van buiten- landsche zaken, dat het werk der vier Fin nen zich „tegen de belangen van de Ver eenigde Staten heeft gericht". Deze maat regel beteekent echter geen verbreking der diplomatieke betrekkingen tusschen de Ver eenigde Staten en Finland. Volgens een ander bericht uit Washington heeft een functionnaris van het ministerie van buitenlandsche zaken verklaard, dat de Finnen tot aan hun vertrek bewaakt zouden worden. Het vertrek zou plaats vinden zoo dra een overtochtsmogelijkheid met veilig geleide gevonden is, hetgeen mogelijk nog eenige weken kan duren. Finland zal voorts al zijn invoer uit Zwe- dén contant moeten betalen, waardoor een einde komt aan het verleenen van Zweed- sche credieten aan Finland. De credietver- strekking door Zweden aan Finland had sinds vorig jaar reeds een aanzienlijke ver mindering ondergaan. Pressburg en Berlijn aangevallen. Anglo-Amerikaansche terreurvliegtuigen hebben in de ochtenduren van Vrijdag woon wijken van de stad Presburg gebombar deerd. Er vielen slachtoffers onder de be volking. Duitsche luchtverdedigingsstrijd krachten hebben in de ochtenduren van 16 Juni in den strijd tegen formaties Ameri kaansche bommenwerpers, die onder be scherming van jachtvliegtuigen via Hon garije naar het Donaugebied in de omge ving van Weenen waren gevlogen, 22 Ame rikaansche vliegtuigen neergeschoten. Britsche storingsvliegtuigen, die heden ochtend tegen 2 uur tot het gebied der Duit sche hoofdstad doordrongen, zijn door krach tig vuur der luchtdoelartillerie aangevallen. Volgens Amerikaansche berichten wer den de Amerikaansche bommenwerpers, die den jongsten terreuraanval op Miinchen uit voerden, vergezeld van een groep jachtvlieg tuigen, waarvan de bemanningen uitslui tend uit negers bestonden. Berlijn over het heengaan van Menemendzjogloe. Te Berlijn ziet men het aftreden van den Turkschen minister van buitenlandsche zaken, als direct gevolg van den Engelschen druk die in de laatste dagen opnieuw is verscherpt. Of deze druk, zooals eenigen tijd geleden in de chroomkwestie, een ulti matief karakter heeft aangenomen, is op het oogenblik nog niet bekend. De woordvoerder van het Duitsche ministerie van buitenland sche zaken sprak van een „volkomen onge motiveerde pressie in de kwestie over het al- of niet doorlaten van eenige Duitsche schepen die de Dardanellen wilden pas- seeren". In Duitsche politieke kringen heeft men steeds laten blijken, dat men in Menemendz jogloe een man zag, die zich alle moeite gaf om de traditioneele vriendschappelijke ver houding tusschen Turkije en Duitschland ook in deze moeilijke jaren te handhaven. Post voor vrijwilligers. Het SS-Ersatzkommando Niederlande in Den Haag maakt in verband met het zen den van post aan vrijwilligers, die dienen bij de verschillende eenheden der Waffen- SS, of die in lazaretten, Genesungsheime enz. liggen, het volgende bekend: Alle brieven, tijdschriften en pakjes moe ten in het vervolg geadresseerd zijn als volgt: An das SS-Hauptamt, DII/2 Deutsche Dienstpost Maastricht DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EiN BEWAREN. Zur Weiterleitung an: (naam): (veldpostnr. of adres): Daardoor zal de verzending van de veld post in het vervolg minder vertraging on dervinden. Brieven, tijdschriften en pakjes moeten duidelijk van naam en adres voor zien zijn en ook het adres van den afzen der moet er duidelijk op vermeld zijn. Het verdient aanbeveling in de pakjes ook een adres bij te voegen en deze stevig te ver pakken. Tot 20 gram is alles vrij van porti. Pakjes boven de 20 gram moeten van Zu- lassungsmarken voorzien zijn als deze naar veldpostnummers gezonden worden en mo gen niet zwaarder zijn dan 100 gram. Zwaar dere pakjes ook met 2 Zulassungsmar- ken zijn niet toegelaten. Pakjes aan ge wone adressen, dus niet aan veldpostnum mers, mogen tot 2000 gram zwaar zijn, en moeten voorzien zijn van een 40 cents post zegel. Luchtveldpostbrieven moeten van 2 lucht postzegels voorzien zijn en op den brief moet vermeld zijn: Lucht veldpost. Lucht- veldpostzegels en toelatingszegels worden door de vrijwilligers aan hun familieleden gezonden. Kranten- eu t ijilschrift zamuI ïiigen aan veldpoetnuturners niet een gewicht van meer dan 100 gram zijn alleen toege staan, indien deze direct van den uit gever verzonden worden. Het is in het belang der familieleden zelf, dat aan de voorschriften nauwkeurig de hand gehouden wordt want dan heeft men meer zekerheid, dat de post geen vertraging ondervindt en op de plaats van bestemming aankomt. In bet. vervolg moeten dus brieven, tijdschriften en pakjes voor de vrijwilli gers niet meer naar het SS-Ersatzkom- mando Niederlande in Den Haag gezon den worden. De veldpost voor de vrijwilligers wordt door de Nederlandsche post aangenomen en in plaatsen waar kantoren van de Duitsche Dienstpost gevestigd zijn, kan men de veld post daar bezorgen. Óok kan men bij-.de Duitsche Dienstpost geld verzenden op veld postwissels voor de vrijwilligers bij alle eenheden der weermacht en Waffen-SS. 2S 25 26 26 25 145, 146 2SA 25B B52, C52 D52 E52 25A, 26A 25B, 26B 152 25 D49 26 151 50, 69, Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter Boter Boter Brood Brood Eenheidstoiletz. Gort Gort Havermout Jam Kaarsen SI 21, S22J Kaas (20 plus of magere) 149 Kindermeel 26 Kindermeel E49 Melk, 25, 26 Petroleum Peulvruchten Scheerzeep Suiker Tabak (naar keuze) 25, 26 Taptemelk 25, 26 Toiletzeep E51 Vermicelli 146 Versnaperingen 25 Voedingssuiker Voedingssuiker VIeesch 25A, 26A VIeesch 25B, 26B Waschpoeder 153 Waschpoeder C50, E60 Aardapp. Toeslag Aardapp. Toeslag Beschuit Algem. Boter Boter Reserve Brood Brood Algem, Beschuit Reserve Beschuit Algem. Petrol.kaart 25, 26 147 R05 150 26 E49 Algem. Beschuit Reserve Melk Bonk. U Algem. Tabaksk. Algem. Tabak Taptemelk Reserve Algem. Versnap. Beschuit Reserve VIeesch VIeesch Algem. Reserve 2 kg. 17 Juni 1 kg. 17 Juni 2 kg. 24 Juni 1 kg. 24 Juni 1 rants. 24 Juni 1 rants. 24 Juni 125 gr. 24 Juni 125 gr. 24 Juni 125 gr. 24 Juni 400 gr. 24 Juni 100 gr. 24 Jüni 1 rants. 8 Juli 62% gr. 24 Juni 250 gr. 24 Juni 62Va gr. 24 Juni 250 gr. 24 Juni 300 gr. 100 gr. 24 Juni 62% gf. 250 gr. 1% lit. 403 1 iit. 250 gr. 45 gr. 500 gr. 1 rants. 1% lit. 1 rants. 100 gr. 150 gr. 62% gr. 250 gr. 100 gr. 25 gr. 1 rants. 1 rants. 24 Juni 24 Juni 24 Juni 18 Juni 24 Juni 2 Sept. 24 Juni 24 Juni 24 Juni 8 Juli 24 Juni 24 Jum 24 Juni 24 Juni 24 Juni 24 Juni 8 Juli 8 Juli Honkbal DE WEDSTRIJD VOOR ZONDAG: H.H.C.— SCHOTEN. Alle vier Haarlemsche honkbal- eerste klassers komen Zondag in het strijdperk, maar de grootste belangstelling zal wel uitgaart naar de belangrijke ontmoeting H.H.C.—Schoten. De ploegen gaan thans met E.D.O. aan den kop met in totaal zes punten uit vier wedstrijden en wij zouden ons niet gaarne aan een vqforspel- ling wagen, welke van beide ploegen voorloopig de. sterkste zal blijken. Veel zal afhangen van de vraag hoeveel Van Holst met zijn werpen nog voor De Mon onder doet en van de vaardigheid aan slag. Dat de punten duur zullen zijn, staat voor ons vast! Terwijl E.D.O. geen moeite zai hebben in den thuiswedstrijd tegen Quick, dat vijf nederlagen in successie heeft geboekt en wel weer met den links werpenden Koenen op de plaat zal komen, staat Haarlem voor de moeilijke opgave om in Amsterdam Blauw Wit te kloppen. Het volledige wedstrijdprogramma luidt als volgt: Zaterdag: Overgangsklasse: H.C.K—H.H.C. 2 (aanvang 2,30 uur op het H.H.C.-terrein). Zondag: Eerste klasse: E.D.O.—Quick (aan vang 2.00 uur); H.H.C.Schoten (aanvang 2.30 uur); Blauw Wit—Haarlem (aanvang 2.00 uur); Ajax—V.V.G.A. (aanvang 2.00 uur). Overgangs klasse: Haarlem 2—E.D.O2 (aanvang 10.00 uur); T.Y.B.B.R.C.H, (aanvang 2.30 u.). Tweede klas se: Sparta—H.H.C. 3 (aanvang 11.00 uur); Laak- kw—H.F.C. Haarlem (aanvang 11.00 uur); H.C.K. 2—H.D.M. (aanvang 2.00 uur); E.H.S.—Schoten 2 (aanvang 10.00 uur); Beverwijk—T.H.B. (aanvang 2.00 uur); Zandv.meeuwen—H.F.C. Haarlem 2 aanvang 9.30 uur). ZONDAG 18 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Rustige ochtendklanken. 8.00 De zin van het boer-zijn. 8.15 Progr. overz. 8.30 Gram.muz. event, sportnieuws. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Kermis op het boerenland. 11.00wStaforkest der Staatspolitie te Amsterdam. 11.30 De stem der SS. 11.40 Gram.muz. 11.45 Voorwaarts kameraden.., 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Neder- landseh Kamerkoor. 12.45 Nederlandsch verbond voor Sibbekunde. 13.00 Pianosonates van Beet hoven XV. 13.30 De schijnwerper. 13.45 Jhr. Mr- S. M. S. de Ranitz, Secretaris-generaal van het Departement van Volksvoorlichaing en Kunsten spreekt over het onderwerp: „Staat en cultuur". 14,00 Residentie-orkest en Willem Noske, viool. 15.00 „Dokter Ox", luisterspel. 15.45 Amuse- mentsork. en Joh. Jong, orgel. 17.00 Recht door zee, 17.30 Eetlust en vitaminen. 18.15 Nederland sche volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spie gel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 La Traviata", opera van Verdi. 21.20 Gram.muz; 21.30 Fluit, piano en clavecimbel. 22.00 BNO Nieuws en act. b«sch. Van 22,15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Tokkejkwartiertje. 22.30 Hongaarsche en Zuid-Amerikaansche klanken, 23.3024.00 Beroemde marschen HILVERSUM IT, 301.5 M. 10.00 Marschmuz. Ca. 10.10 Soldatenfunk „NOrd West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Luchtige wijzen. 13.00 Zondag middagtoespraak. 13.15 Gram.muz, 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Rhythmisoh orkest en gram. inter mezzo. 15.00 Melodieëp uit een uitstalkast. 16.00 Kamermuziek van Mozart. 16.00 .Orkestwerken van Sibelius, Tienduizend zwarte schijven VI. 18.00 Gamelanmuziek. 18.15 Zie progr. H'sum 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Dansmuziek en orgel- soli. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Licht aRerlei. 21.00 Mu- sette-orkest en soliste. 21.45 A vond wij ding. 22.00 BNO Nieuws en act,. besch. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. MAANDAG 19 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Muzikale morgengroet. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7-.15 Muzikale morgen groet. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Lichte ochtendklanken. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Klassiek och tendconcert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Orkest Ge rard van Krevelen en gram.muz. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Oanro^rkerkorgelconcert. 12.00 Al manak. 12.15 Roemeensoh O ik. Gregor Serban. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Septet Jonny Ombach, solist en gram.inter- mezzo. 14.00 Zang, piano en gram.muz. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 B-NO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Ork. Boyd Bachman. 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Cello en 'piano. Ca. 18.30 Zang en piano. 18.45 Politiek weekpraat.je. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 „Donizetti" II. 20.00 Omroep Symphonie Or kest o.l.v. Kurt Kretschmar en soliste. Ca. 20.35 Christiane von Goethe, Ca. 21.00.Omroep Sym phonie Orkest o.l.v. Kurt Kretschmar. 21.35 Gram.muz. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Erna Sack zingt22.30 Dvorakprogramma. 23.00 Operafragmenten. 23.3024.00 Sonate in F gr. t. voor piano en viool van Mozart. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Operette-concert. 18.00 Kleine melodie van groote componisten. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Nogmaals Mr. Snuffelmans. 20.15 Van dorp tot stad. 20.30 Orik. Gerard Lebon. 21.10 Filmmelodieën. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.13 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2