X s s ft O s *e 8 8 0 X H H O PANIRAL (ö-p ft ft u ft IJMUIDEN kalk- voed i ngsxo uien m I 0) (0 0) 9 w S X O c 4) 4» 8 t*4 fa O M r (0 8 8 8 w Geen onbevoegden in de vischhallen! Strenge maatregelen van de politie. Naar wij van bevoegde zgde vernemen, zal de politie steeds strengere maatregelen nemen om tegen te gaan, dat onbevoegden zich in de vischhallen ophouden. Nu hierop voldoende de aandacht is gevestigd, zal er geen pardon meer worden gebruikt, zoodat degenen, die toch nog het risico willen nemen, met vele onaange naamheden rekening dienen te houden. De nadruk wordt er op gelegd, dat alleen zij in de vischhallen mogen zijn, die daarvoor een steekhoudende reden hebben. In dit opzicht dient een verkeerde gedachte te worden recht gezet. Wanneer men een „Ausweis" heeft voor het gebied, waarin zich de hallen bevin den, beteekent deze nog allerminst een „vrij brief". Slechts vischhandelaren, -knechten, e. d., in het algemeen gezegd dus degenen, die er voor hun werk beslist moeten zijn, hebben toegang. De politie heeft jreeds enkele malen een zeer strenge controle gehouden, waarbij overdui delijk tot uiting kwam, dat. de bepalingen stipt in acht moeten worden genomen. Mededeelin- gen, als zou men een „boodschap" in de hal len hebben, worden niet aanvaard. Portefeuille ontvreemd. Er worden den laatsten tijd nogal eens por tefeuilles ontvreemd, waaruit volgï, dat het publiek ook in dit opzicht oplettender dient te zijn. Een inwoner van Beverwijk. P. A„ had zijn jasje in een kleedlokaal op het terrein van het Hoogóvenbedrijf achtergelaten. Toen hij terugkeerde bleek een onbekende uit den binnenzak een portefeuille te hebben wegge nomen, waarin zich, behalve eenig geld, o.m. een persoonsbewijs en een legitimatiebewijs van het Hoogovenbedrijf bevonden. De politie stelt een onderzoek in. Baldadigheid. Bij de politie zijn klachten binnengekomen over het feit, dat een aantal jeugdige personen de gewoonte heeft zich op bepaalde plaatsen in IJmuiden-Oost op te houden en daar aan anderen last te bezorgen. O.m. was dat meer dan eens het geval op den hoek van den Vel serduinweg en de Tuindersstraat. De politie zal hier tegen optreden. Burgerlijke Standv Ondertrouwd: J. K. Kunst, Fazantenlaan 11 en A. Rijkers, Haamstedelaan 12, Heemstede. N. C. Vlaarkamp, Kruidbergerweg 61 en A. C. Klauwers, Bloemendaglschestraatweg 59. Toek. adres: Santpoort, Bloemendaalschestraatweg 51. P. C. Keur, Planciusdwarsstraat 10 en A. Lanser, Velserduinweg 280. Gehuwd: Tj. Medendorp en Th. W. Verschoor Planciusstraat 3rd., IJmuiden. Geboren: A. J. Duin, z., Eksterlaan 31; W. H. Vogelenzang, d., Leeuweriklaan 26; A. A. Schelvis, d., Ahornstraat 9; A. Jongejan, 2 z., Ger. Doustraat 35; H. v. d. Wel,-d., Rijksweg 190; M. Arpad, z., Hoofdstraat 19; W. Kaan dorp, z., Fr. Naereboutstraat 62. Overleden: N. Kamerbeek, 2 j., z. van J. Kamerbeek en M. Klein, Wüstelaan 30; F.Plet- fing, 82 j„ wedn. van M. v. Amersfoort, Gla- diolenstraat 8; G. W. Dijkhuizen, 4 j., z. van iJl. F. Dijkhuizen en J. C. Vlaanderen, Tuin dershofje 3. Ook dit jaar H.l.O.-proeven. Naar wij vernemen heeft het werkcomité voor de gemeente Velsen van de Nationale Vereeniging tot Bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling besloten ook dit jaar de H.L.O.-proeven te doen plaats hebben. Ver wacht wordt, dat weer velen van de gelegen heid een goed gebruik zullen weten te maken. Onder voorzitterschap van den heer P. Dijk stra. den gemeentelijkenambtenaar voor de lichamelijke opvoeding en de sport, is in De Weyman te Santpoort een vergadering gehou den. Hierin werden de omstandigheden onder oogen gezien, maar eenstemmig was men van oordeel, dat het beter is niet tot afstel te be sluiten, te meer, daar er op de resultaten van het vorige jaar verder kon worden gebouwd. Vooral in dezen tijd, is zorg voor het lichaam gewenscht. Na een uitvoerige gedachtenwisseling werd vastgesteld, dat de proeven na de schoolvacan- ties, dus in de maand September, zullen wor den gehouden. Met het oog op dé plaatselijke omstandigheden zullen zij te Santpoort en directe omgeving worden afgenomen. Den eersten Zaterdag van September gaat de aan dacht urt naar zwemmen; het ligt in de be doeling hiervoor in Velserend gelegenheid te geven. Een week later volgt athletiek op het terrein van Sport Vereent, evenals klimmen en evenwichtsoefening. Den derden Zaterdag heeft er een wandelmarsch plaats. lx" u,;-: :V'v- en zes andere s vindt u in tabletten m Niet méér voedsel. Wel méér waardevolle bestanddeelen. WEER EEN GEVAL VAN PLUNDERING. Opnieuw is bij de politie aangifte van een geval wan plundering gedaan, ditmaal uit een woning te IJmuiden, waarvan de huurders naar Santpoort zijn geëvacueerd. Een aantal voorwerpen wordt vermist. HELER AANGEHOUDEN. De Velser politie heeft een inwoner van Bloemendaal, J. A. E„ aangehouden, aangezien deke zich aan heling heeft schuldig gemaakt. De man is naar het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost overgebracht en aldaar in arrest gesteld. VISCHPRIJZEN VAN ZATERDAG. De prijzen waren op 8 Juli: gr. tarbot f8,50 f6 kl. id. f 5,3.5—f 3,50, gr griet f 5,35—f 5, kl. id. f 2/70—f2,50, gr. tong f 8—f 7, kl. id. f 5,85—f 2,50, muilen f 1. gr. --de poon f3, kl. id. f 1,20, poon tjes f 0,60, kl. h f 0,60, kl. makreel-f 0,55, hors makreel f 0,40. kabeljauw f 2,20f 2, gr. gul f 1,65 fl,50, kl. gul le s. f 1,35—f 1.20, id. id 2e s. f 0,88 f 0.80, gr. hake f 2,25,- kl. id. f 1.70. Wijting f 0,88 f 0,80, middelschol f 3, klein middelschol f 2,50, kl. schol 2e s. f 2, id. id. 3e s. f 0,80, id. id. 4e s. f 0.50, kl. schar f 0,30, gr. rog f 1,10—f 1, kl. id f 0,70—f 0,50. In de uitgestrekte veengebieden in de omgeving van Wierden en Nijverdal, welke jaarlijks aan de bewoners van beide plaatsen worden verpacht, is men thans druk bezig met het graven en drogen van turf, die een welkome aan vulling van de brandstof is. (C.N.F.-Hartgerink Pax c) BEVERWIJK Sport en Amusement bij Hoogoven-Staten. Vele honderden hadden zich Zondag in het 'Gemeentelijk Sportpark verzameld, waar het bestuur der Vereeniging Hoog oven-Staten als onderdeel van het zomer- programma een aantal aantrekkelijke wed- srtijden organiseerde. De gebruikelijke inleiding van drs. A. Demmers, voorzitter, werd gevolgd door een kaatsdemonstratie. Hierbij kwamen twee parturen der Vereeniging Frisia te Haarlem in actie. Hoewel de wedstrijd wegens tijd gebrek moest worden afgebroken, kregen de aanwezigen toch een duidelijk overzicht van het interessante spel. Er kan terloops worden opgemerkt, dat het plan bestaat binnenkort ook te Beverwijk de kaatssport te gaan beoefenen. De nummers keggerapen en turfrapen eischten de noodige behendigheid. Onder leiding van den heer H. v. d. Wa ter werden voorts door 25 jongelui een reeks volksdansen uitgevoerden. Allereerst kwam de „Münchener Polka" aan de orde. De „Lange Rijen", de „ÏJswals" en andere dansjes hadden aller aandacht. Telkens be wees een luid applaus de waardeering voor het gebodene. Bij het einde van het optre den der dansgroep kregen allen de gelegen heid om mee te doen. Velen- maakten hier van gebruik en met enthousiasme werd de „Tjingelbel" gedanst. Het was 'een bont levendig schouw: pel! De wedloop met hindernissen bracht veje vroolijke momenten. Alle deelnemers moes ten met een bal eerst onder een paal en daarna onder een groot zeil kruipen. Nadat zij zich vervolgens door een ton hadden ge worsteld volgde de eindspurt met den bal op een platte kruiwagen. De dames weerden zich op hun beurt bij het ringsteken. Het touwtrekken veroor zaakte eenige spanning. Voor de attractie van het tonnetje-steken bestond een flinke animo. Menigeen maakte den tocht met het karretje langs de baan en riskeerde bij het ringsteken een frissche dóuche. Het mast- klimmen langs de gladde paal werd slechts door enkelen volbracht. Vanzelfsprekend was ook het nummer zakloopen niet ver geten. Tijdens de finale speelden 22 zonderling uitgedoste personen een voetbalwedstrijd. De uitslag vermeldt de volgende resultaten: Keggerapen-heeren: H. Schaafsma en T. van Vuuren: turfrapen-dames: S. Sanders en M. Dammers: wedstrijd met hindernis- sen-heeren: H. Schejlevis en Fernée; ring- rijden-^imes: Mossel en De Ruiter; mast- kiim-men: Van Beek en Clots; touwtrekken: lste ploeg: Luyt, v. d. Velde, D. Outenaar en A. Holleman; 2e ploeg: J. Allan, Van Zomeren, O. Maters en Van Strien; zakloo- pen-dames: M. v. d. Plas en mevr. v. d. Kieft; tonnetje steken-heeren: Dirk van Beek, v. Tiggelen. Het bestuur vr.n Hoogoven-Staten kan met voldoening op dezen ontspanningsdag, waaraan ongeveer 350 leden deelnamen, terugzien. GEM. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL De getuigschriften van de Gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool zullen Dinsdag 18 Juli te twee uur door den burgemeester van Beverwijk worden uitgereikt. Suomi bij estafettekampioen Een groot aantal athleten(es) van de H.A. V. „Suomi" alsmede supporters, trokken Zondagmorgen per extra-boot naar de dooi de A. V. '23 op den Sintelbaan te Amster dam gehouden nationale estafette kam pioenschappen. Als verrassing had het be stuur van Suomi voor alle winnende ploe gen bij deze kampioenschappen een mand yan de specifieke I^nnemerland-vrucht, de aardbei, beschikbaar gesteld, wat uiter aard zeer gewaardeerd werd. A. A. C. ver kreeg hiervan het leeuwenaandeel, zoodat de Amsterdammers rijkelijk genoten. De resultaten van Suomi vielen over het algemeen genomen niet tegen De beste prestatie leverde ongetwijfeld de ploeg van de 4 x 80 M. meisjes door achter Sagitta (Rotterdam) en Holiandia (Rotterdam) met denzelfden tijd als no. 2 n.l. 43.4 sec. een derde plaats te bezetten. Deze tijd is zeker voor de' jeugdige Velser athletes een uitste kend resultaat. De heerenploeg 4 x 100 M. werd in de serie uitgeschakeld, doch maakte den fraaieri tijd van 46,2 sec. Een zeer behoorlijk resultaat behaalden eveneens de heeren bij de 10 x 100 M. Zij bereikten de 6e plaats in den goeden tijd van 1 min. 57,2 sec., wat ge middeld per looper neerkomt op 11,7 sec. De tijd van verleden jaar op de 4 x 400 M. 2 min. 48 sec. werd verbeterd tot 2 min. 42,2 sec. Wel zeer verheugend was het resultaat op de 4 x 300 M. junioren, waarbij Suomi aileen door een ongelukkigen val van H. Weenink de uiteraard verdiende gunstige belooning ontging. Bij de Zaterdag eveneens te Amsterdam gehouden jeugd-athletiekwedstrijden, boek ten enkele Suomi-junioren bijzonder mooie successen. Een nieuwe jeugdige Suomi-ster. de 15-jarige J. Lejeune werd in de finale 80 M. in een nek-aan-nek-race tweede in den fraaien tijd van lO.&sec. E. Edel, J. En gelshoven en G. Aardenburg kwamen resp. als 4, 5 en 6 aan met 10,7. 10.8 en 10.8 sec. Ook de estafetteploeg 4 x 80 M. voldeed uit stekend. Deze bezette achter A. A. C. (Am sterdam) de tweede plaats met 41,1 sec. Op fraaie wijze eindigde H. Vrenegoor bij de junioren A 800 M. in een mooien eind sprint met 2.17,1 als eerste. Enkele senioren startten eveneens. Op de 400 M. D. bereikten G. Haver en N. Adelaar de 4e ea 6e plaats met 56.7 sec. en 58,8 sec.' Alles bijeen aardige successen voor de Velser athleten en athletes. PRIJZENWEDSTRIJD VAN LEER'S PERSONEELVEREEN. Door de bridgeclub Klaver Twee, onder- afdeeling van de Van Leer's Personeelver- eeniging, is een prijzenwedstrijd gehouden, welke als bijzonder geslaagd mag worden beschouwd. De uitslag was als volgt: 1. Wittiers—Sturk 45 m.p. 2. Schaap—Worst 44. 3. Heer en mevr. Spaan 41(4. 4- BrielsmanZwaneveld 38. 5. SauerVan Geelen 36% 6. LisseHui- brechts 34 7. ChristophersenDe Geer 33'/->. 8. BannenbergTukkier 31%. 9. Oost veen'Hendriks 29 en 10. Mevr. Sauer en de heer Haver 26. In de maand Juli zal de bridgeclub haar jaarlijksche ledenvergadering houden. Onder meer heeft er een bestuursverkiezing plaats wegens het periodieke aftreden van de hee ren G. Zwaneveld. voorzitter en J. Wittiers, penningmeester. JEUGDDAG VAN HOOGOVEN-STATEN. De jeugddag van de Vereeniging Hoogoven Staten, welke Zaterdagmiddag in het Ge meentelijk Sportpark werd gehouden, is onder leiding van den heer J. H. Reinders, uitstekend geslaagd. Uiteraard tvas het zakkenloopen voor de jongens een aangename bezigheid, doch ook de hindernisloop^1 deed hiervoor niet onder. De meisjes bewezen hun vaardigheid in de onderdeelen draad insteken, schortenloop en de i aankleed-wedstrijd. Hoogoven-Staten heeft ook door dezen wedstrijddag getoond over een goede organisatie te beschikken. De uitslagen van dezen dag waren: Jon gens 89 jaar, blokjes rapen: 1. E. de Boer. 2. Fr. Boevink. 1012 jaar, paaltjes slaan: 1. Westra. 2. A. de Vries. Meisjes 89 jaar, eierloop: 1. An Hulsker. 2. Rie Durge. io12 jaar draad insteken: 1. H. Vlietstra. 2. S. Vermeulen. Jongens 89 jaar, zakkenlOQp: 1. Bert de Jong. 2. Eric Scherer. 1012 jaar hindernis loop: 1. J. Burge. 2. Fr. Drijver. 3. P. Siebers. Meisjes 89 jaar, blokjes rapen: 1. Ida Waagmeester. 2. A. Hulsker. 1012 jaar, schortenloop: 1. R. Oostveen. 2. R. Jansen. Jongens 89 jaar, grabbelton: 1. A de Waard. 2. D. Gulik. 1012 jaar, aankleed- wedstrijd: 1. P. v. d. Veen. 2. J. Donders. Meisjes 1012 jaar, zakkenloop: 1. T. Geer- lings. 2. D. Kint. Als extra nummer werd nog tobbetjesteken ingelast. De vijf jongens deden hun uiterste best, waarbij ten slotte de prijs ten deel viel aan Chr Frummel, De wedstrijden voor de S. S. H.-jeugd van 6—7 jaar hadden de volgende resultaten Jongens: 1. P. Smidtz. 2. J. Denekamp. 3. J. Rem. Verliezersronde: 1. R. Davids. 2 G. v. Vuuren. 3. D. Nol. Meisjes; 1. Dickie Klein. 2. Greta Willierme. 3. Ali Cane. SANTPOORT TERRASVOGELS BIJEEN De ontspanningsgroep van de sportver- eeniging Terrasvogels heeft in korten tijd bewezen bestaansreden te hebben. Ook dit maal presenteerde zij een programma, dat goed was verzorgd en daardoor bij allen in den smaak viel. De resultaten, die leeds zijn behaald, ge ven zeker goeden moed. Terrasvogels be hoeft werkelijk niet bang te zijn, om met deze groep voor den dag te komen. Dit werd tijdens de bijeenkomst ook vastgesteld door den heer F. M. van Vliet, voorzitter van Terrasvogêls. In het bijzonder .had hij lof voor het werk van den heer G. Blanke- nieijer, die de leiding van de ontspannings- afdeeling heeft en zijn menschen op be kwame wijze aan het werk weet te zetten. De afdeeling heeft weer enkele goede X Steunt krachten gewonnen. Dat bleek bij de schet sen, waarvan er weer een heele reeks werd gepresenteerd, met het gevolg, dat de lach spieren van het publiek gerégeld in werking werden gesteld. Het zou te ver voeren alles te memoreeren. Bovendien ging de aandacht uit naar een trio, dat opgewekt musiceerde en door pittige zang voor afwisseling zorgde. Verder waren er „Drie zingende dwazen", die hun naam eer aan deden en tenslotte was er een tenor, welke met genoegen werd beluisterd. Dinsdag 18 Juli volgt een her haling. VELSEN Na-uitreikinq distributiebescheiden De na-uitreiking van distributiebeschei den aan de inwoners van Velsen-Noord zal Dinsdag 11 Juli geschieden. Zooals steeds moet men zich in het R.-K. Verenigingsge bouw aan den Wijkerstraatweg vervoegen. Gevonden projectiel op straat geworpen. Vier dooden, drie zwaargewonden te Middelburg; 17 huizen ernstig beschadigd Een Middelburgsche jongeman had een pro jectiel gevonden. Op de stoep van een woning in de Zandstraat heeft hij, met nog twee andere mannen, getracht dit projectiel te de- monteeren. Op een gegeven moment heeft men blijkbaar, het gevaar inziende, 't projectiel op de straat geworpen. Met een hevigen knal ont plofte het. De 23-jarige E. Vroonland en de 49- jarige E» L. Burgs waren op slag dood. terwijl de derde, de 26-jarige M. Coppejans. eenige uren later in het gasthuis is overleden. Een wielrijdster. mevr. A. C. BooneLe Due. 49 jaar oud. die op het moment van de ontploffing passeerde, werd eveneens doode- lijk getroffen. Voorts werden drie personen zwaar gewond, n.l. twee bewoonsters uit de Zandstraat en een 9-jarig meisje dat op den hoek van de straat stond. Zeventien woningen liepen zware schade op. O.a. werden vele ruiten vernield en ook het interieur bescha digd. De zeepbon en de wasscherij. De waschpoederbonnen „Algemeen 153" en „Reserve C 50, D 50 en 50", waarvan de geldigheidsduur is verlengd tot en met 5 Augustus a.s. en welke thans recht geven op waschpoeder of eenheidstoiletzeep naar keuze, geven, evenals de nieuwe voor eenheids toiletzeep aangewezen bonnen „Algemeen 179" en de voor waschpoeder of eenheids toiletzeep aangewezen bonnen „Algemeen 180" en „Reservé C 59, D 58 en E 58" recht op het doen wasschen van zeven kilogram droge vuile wasch. Deze wijziging houdt ver band met de omstandigheid, dat zoowel de bonnen „Algemeen 153" en „Reserve C 50, D 50 en E 50" als de bonnen „Algemeen 180" en „Reserve C 58, D 58 en E 58" recht geven op waschpoeder of eenheidszeep naar keuze. OP „LOSSE" SUIKERBONNEN MOET WORDEN GELEVERD Blijkens ingekomen klachten komt het voor, dat winkeliers, hetzij op eigen initia tief, hetzij in samenwerking met collega's, bepalen, dat slechts dan suiker aan de klan ten wordt afgeleverd, wanneer deze de ge- heele bonkaart, waaraan zich de suikerbon nog bevindt, aan den winkelier overleggen. Dit zou geschieden om de mogelijkheid, dat er valsehe suikerbonnen worden aangebo den, zooveel mogelijk te beperken. Van be voegde zijde wordt medegedeeld, dat op grond van de bestaande distributiebepalin gen een dergelijke handelwijze verboden is. Op de voor suiker aangewezen bonnen, die los worden aangeboden, moet suiker wor den geleverd. VERGOEDING BON „ALGEMEEN 154" BIJ ONTSLAG UIT ZIEKENHUIS ENZ. Personen, die wegens verblijf in een zie kenhuis, gevangenis, den N. A. D. e.d. niet in het bezit waren van hun distributiebe scheiden voor de 7e periode 1944 en daar door niet in de gelegenheid zijn geweest den voorinleveringsbon „Algemeen 154". welke van 22 Juli tot en met 5 Augustus a.s. recht geeft op het koopen van 100 gram kaas, in te leveren, zullen tot en met 19 Augustus a.s. bij wederuitreiking door de distributie- diensten hunner distributiebescheiden we gens ontslag uit genoemde instellingen te vens een rantsoenbon kaas ontvangen. Het zelfde geldt voor personen, aan wie b.v. we gens geboorte of wegens vestiging uit het buitenland voor het eerst hier te lande dis tributiebescheiden worden uitgereikt.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3