PRUDENT, MOEDERS TROTS KAHMEL Veertentiaals bijenmarkt op 25 Juli. Ook dit jaar zal te VeenendSal weer de bekende bijenmarkt gehouden "worden en daarmede wordt een traditie, welke de eeuwen heeft getrotseerd, voortgezet In afwijking van de traditie wordt de markt ditmaal niet op den tweeden doch op den vierden Dinsdag jn Juli, dat is dus op 25 dezer, gehouden. Rembrandt.week te Assen geopend. Ter inleiding van de Rem brandt-week is te -Assen in het Stedelijk Gymnasium de tentoonstelling „Wansmaak en gezonde kunst" en „Wie en wat waren onze voor ouders" geopend. De opening werd verricht door den heer A. Gerdes, hoofd der afd. Bouwkunst van het Dept. van Volksvoor lichting en Kunsten. Tevens werd gesproken door den heer Jurr. van Toll als secretaris van het Nederlandsch Verbond voor Sibbe- kunde en door den commissaris der provin cie Drênte, mr. dr. L. J. Bouma. De Be- auftragte gaf tevens van zijn belangstelling Cor Kint overleden. Te Hilversum is op 54-jarigen leeftijd overleden de bekende violist Cornells Kint, die overal bekendheid genoot als propagan dist voor de viola d'amora. Cor Kint werd in 1890 te Enkhufzen geboren en studeerde o.m. aan het conservatorium te Amsterdam, waar hij later in 1919 zelf leer aar voor viool werd. Van 19 09 tot 1915 was hij altist van het Concertgebouworkest, van de op richting af violist van het K. R. O.-sympho- nieorkest en na de concentratie der omroep, vereenigingen van het omroepsymphonieor- kest. Hij behoorde lot de oprichters van het Hollandsche Strijkkwartet. Als componist maakte hij. o.a. werken voor viool en piano. De teraardebestelling ge'schiedt Donder dagmiddag tegen drie uur^-op de^ begraaf plaats Zorgvlied op den Amsteldijk te Am sterdam. Mededeeiing van het NSKK Gruppe Luftwaffe. Het N.S.K.K. Gruppe Luftwaffe, Abrech- nungsstelle Den Haag, Lange Vijverberg 12, deelt mede, dat allen die voor een ex tra toewijzing kolen voor den winter 1944- 1945 in aanmerking komen, zich met de witte ..Berechtigungsschein" van de extra levensmiddelentoewijzing tof de desbetref fende Ortsgruppe der N.S.D.A.P. moeten wenden. Verder wordt bekend gemaakt, dat cor respondentie over loon-afrekening aan bo vengenoemde Abrechnungsstelle van het N.S.K.K. verzonden moet worden. '■^eetbare oonpetjes. Op onverklaarbare wijze waren 45 bank biljetten van honderd gulden uit een Am- sterdarpsche woning verdwenen. Het bleek, dat een buurjongen met het dochtertje van den benadeelde van de ..mooie plaatjes" enkèle poppetjes had geknipt. Vier biljetten waren ernstig verminkt. .TOODSCH GELDELIJK VERMOGEN. De commissaris-generaal voor Financiën en Economische zaken heeft naar aanleiding van een incidenteel geval tot een der banken te Amsterdam een missive gericht waaruit blijkt, dat volgens de instructies van de bankfirma Lippmann. Rosenthal en Co. rekeningen waar op zakengelden geboekt zijn, niet zonder meer aan een bankfirma kunnen worden overge maakt. Bij rekeningen die niet op den naam van een firma staan, maar op die van een particulier, bestaat het vermoeden dat zij be trekking hebben op privé-gelden. Het feit. dat de rekeninghouder, koopman of deelhebber in een onderneming is. is niet voldoende om de gelden welke zich op de rekening bevinden als zakengelden te kunnen behandelen. In alle deze gevallen moet voer de beslissing, op welke wi.ize zich de op de rekening bevin dehde gelden moeten worden behandeld met de firma Lippmann, Rosenthal overleg worden gepleegd. Hierbij wordt door de firma Lippmann, Ro senthal nog het volgende aangeteekend: Tegoeden, die in de balansen der zaken pa- raisseeren zullen in den regel ook zaakver mogen zijn Anderzijds echter is het enkele feit. dat een rekening ten name gesteld is van een firma of van een zakenman, niet vol doende om daaruit te eoncludeeren, dat het hier werkelijk om zaakvermogen gaat. zulks te meer indien tusschen den naam der firma en den naam van den betreffenden jood geen ver schil is, of indien het gaat om een firma waar onder slechts één firmant handel drijft. Er zal dus in ieder geval afzonderlijk moeten worden nagegaan of het inderdaad om zaakvermogen gaat of bij ons te deponeeren privé-vermogen. Onze Europeesche opgave in de sport. Redevoering van den Plaatsvervangend Reichssportfiihrer. Wederom kregen de vertegenwoordigers van ons nationale sportleven de gelegenheid met een Duitschen sportleider van gedachten te wisselen en van hem de richtlijnen te vernemen, waarin het Europeesche sportleven zelfs in het vijfde oorlogsjaar en voor de toekomst opgebouwd dient te worden. Arno Breitmeyer wees hierbij spe ciaal op de Europeesche opgave in het interna tionale sportleven, dat vooral vruchten zal die nen af te werpen in de komende periode fia dezen oorlog. Voor alle Eurpeesche landen *en dus ook voor Duitsehlan-d en Nederland blijft de lichamelijke opvoeding van het volk belangrijk overeen Jvomstig den wensch van den Führer en sprekers voorganger blijft de sportbeoefening zoolang mogelijk op de normale wijze gehandhaafd, al leen zullen wij ons zooveel mogelijk moeten aan- oassen naar de gewijzigde omstandigheden. Op merkelijk is, dat ook de athleten zelf hieraan blijven vasthouden. Zoo waren ruim 74 procent van de deelnemers aan de nationale athletiek- icampioenschappen van verleden jaar onder de A'apenen, doch verschenen zonder uitzondering op het appèl. Dat bewijst, dat de sportbonden na de oorlog een belangrijke taak te vervullen nullen ^hebben om alle athleten, die van het front '.erugkeéren op te vangen en een gezonde aflei ding te bezorgen. Wij moeten nationaal onze zaken in orde heb ben vervolgde spr. omjbeter gereed te zijn voor net vervullen van onze taak, welke wij hebben ten aanzien va nonze Europeesche opgave. Even als in het verleden, zal immers het internatio nale sportcontact béter dan op welk ander ge bied ook de moeilijkheden onderling, welke kunnen bestaan, overbruggen. Nu de verkeers middelen zich vooral door de lucht meer en meer hebben vervolmaakt, ziet spr. voor de toekomst een dankbaar arbeidsterrein voor het interna tionale sportleven weggelegd. Tenslotte vestigde spreker nog de aandacht op de Olympische ge dachte, waaraan natuurlijk ieder land en dus ook Duitschland overeenkomstig de gedachte van den stichter trouw zal blijven. De secretaris-generaal van het departement zan opvoeding, wetenschap- en cultuurbescher ming prof. Van Dam was de tolk der aanwezigen om den plaatsvervangenden Reichssportfuehrer /oor zijn 'woorden te danken en "levens' namens de Nederlandsche sportautoriteiten in ons land welkom te heeten. Speciaal wees' prof. Van Dam bierbij op het groote werk, dat inmiddels in ons and voor ons nationale sportleven is verricht. Hierbij waren, aldus spreker, vooral in het be gin vele en groote moeilijkheden te overwinnen. Zoowel bij den Rijkscommissaris als bij zijn sport- en persreferent dr. Hermann Harster bebben wij reeds steeds trouwe steun gevonden en begrip, om te komen tot eer. goedé oplossing van de bestaande moeilijkheden, waardoor goede vijfde oorlogsjaai nog kunnen spreken van een vrijwel normale sportbeoefening in ons land. Ook wij zijn erin geslaagd de politiek buiten onze sport te houden en zullen er in de^toekomst ook nog angstvallig voor waken een vrije sportbeoefe ning te behouden. Zwarte groente aan den haak. Twee rechercheurs en twee controleurs van het marktwezen hebben in een karrenloods te Amsterdam een groote vrachtauto, zwaar beladen met groente en fruit, in beslag ge nomen. De lading was bestemd vóór den zwarten handel. Twee tuinders en twee chauffeurs zijn gearresteerd. Hoofdredacteur. F C. Derks. Haarlem, 'Chef van rtienst en Binnenland: S. R. Kuiper (afw.), Haar lem. Sport en Stad: A. Oveimeer, H'stede.. Bui tenland: J. C. van der Eaag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W van Ommen, H'stede (tijdelijk afwezig). oveR WAAS óesPCDKEN. HAAS A2 5JM SuPFRFpu HAAS AZ1JNFABRIEKEN De oogsc.van het voor onze vetvoorziening zoo belangrijke koolzaad is in vollen gang. Het gewas wordt gemaaid en op z.g.n. voeten gezet, om over eenige weken ge- dorscht te worden. ^C.N.F.-Stevens Pax c) Pseudolandwachters. Te Overloon hebben dirie in burger gekleede mannen, die voorwendden leden van de landwacht te zijn een droeg z. g. een band van de landwacht om zijn arm en een ander liet papieren zien het doen voorkomen, of zij naar onderduikers en te groote levens- mid'delenv oorrad en zochten. In een h&is, waar alleen een zieke vrouv? en een dienst meisje aanwezig waren, namen zij f 4Ö0 weg. Men kon later geen spoor van de onverlaten meer vinden. BEROEPINGSWERK. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Holland sche veld: J. A. de Ver te Roden; aangenomen naar Gouda (vac. H. v. Dijken): M. C. Koole te Broek op Langendijk; bedankt voor Maars- sen: J. J. v. d. Krift te Renswoude. Geref. Kerken. Tweetal te Honselersdijk: K. Dronkert te Woubrugge en C. v. d. Tas te Spijkenisse. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Bunschoten: J. C. v. Ravenswaaij, cand. te Ede en B. van Smeden, id. te Groningen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Dordrecht: D. L. Aangeenbrug, cand. te Leerdam en L. Rijksen, id. te Utrecht; tweetal te Werkendam: D. L. Aangeenbrug, cand. te Leerdam en L. Rijksen, id. te Utrecht; beroepen te Amster dam: L. Rijksen, cand. te Utrecht. WEDSTRIJD VQOR LIEFHEBBERÏJ- TOONEEL TE MAASTRICHT BEGONNEN In den Stadsschouwburg te Maastricht zijn Zaterdagavond do Limburgsche wedstrijden voor het liefhebberijtooneel begonnen. Als eerste stuk ging ,,Joonk bij joonk en aaik bij aaik", een operaijcomique in twee bedrij ven, uitgevoerd door het Maastrichtsche operettegezelschap „Apollo". Het gemoede lijke 'stuk heeft in Maastricht steeds reper toire gehouden en vond ook nu weer een welgestemd gehoor. IXMAAKGLAZEX VOOR BIJZONDERE GEVALLEN Onder Verwijzing naar het eind Juni in de bladen gepubliceerde bericht betreffende dis tributie van inmaakglazen van het Rijksbu reau voor glas, keramiek en houtproducten, Hqoftskade 1 te 's Qravenhage, wordt er op gewezen, dat de sluitingsdatum voor het in zenden van aanvragen voor inmaakglazgn voor bijzondere gevallen is vastgesteld op 15 Juli a.s. Na dien datum worden de aanvra gen terzijde gelegd. RULING AARDAPPELROX XEN DOOR OOSTERLINGEN Oosterlingen, die tot en met de 6e f>eriode '44 (tot en met 10 Juli j.l.) in de gelegenheid waren, de aardappelbonnen te ruilen tegen rijstbonnen. kunnen voor de 8ste periode (van 9 Juli tot en met 5 Augustus '44) de strookjes van de aardappelbonnen, gemerkt 2 9 tot en met 32, bij den distributiedienst te gen rantsoenbonnen gort inruilen. Indien zij in het bezit zijn van een toeslag kaart voor zwaren of zeer zwaren arbeid, kunnen zij bovendien in hetzelfde tijdvak nog vier aardappelbonnen (genummerd 29 tot en m et 32) ruilen tegen rantsoenbonnen gort. PERSONALIA. Voor cand. examen 3e stuurman groote han delsvaart.-zijn geslaagd de heeren F. Jansen te Heemstede en J. Rijkeboer te Haarlem. RADIO.PROGRAMMA DONDERDAG 13 JULI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Een vroohjk goeden morgen. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Een vroo- 1 ijk goeden morgen. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr, overz. 8.00 BNO Nieuws.' 8.15 Bonte melodieën- reeks. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9:00 Kamermuziek v. SchubertBeethoven en Mo zart. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Ork. Willy Kok en gram.muz. 11.00 Wilde Jörn", voordracht. 11.15 Solist en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Hong. Ork. Lajos Veres. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Ork. Malando. 14.00 Hoe ziet U de natuur? 14.15 §olistencooncert. 15.00 Viool en piano. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Amusementsorkest. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Theo Uden Masman. 17.30 Nieuws in een notedop. 17.40 Pianoduo André de Raaff en Jacq. Schutte. 18.00 BNO Persoverzicht. 18.05 Duitsch Operaconcert. 13.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act. beseh 19.15 De centra van het muzikale le ven in Nederland. 20.40 Een middag in een Mui- derkring. 21.00 Mis in b gr. t. van Joseph Haydn. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af al- Vindt die doos Moeder gebreide Meertjes wat fijn! En zorgvuldig gewasscbeit gaan ze haast onbeperkt rneeb B R E I W O L KOFHESURROGAAT VAN TANDPASTA - met dispergon tegen tandsteen NEDERLANDSCH FABRIKAAT leen voor de Radio-Centrales. 22.15 Pianospel. 22.30 Gevarieerd avondconcert. 23.4024.00 Trio voor viool, alt-viool en cello van Beethoven. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Kamermuziekconcert. 18.00 Concert. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Wenschen en verlangens vastgelegd op de Zwarte schijf. 20.15 Westfjiesche voordracht. 20.30 Musetteorkesten spelen danswijsjes. 21.00 Solis ten doen hun best 21.45 Avond wij ding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Nieuws uit de courant van gisteren. Buitenland. De Geallieerden hebben in Normandië de manlijke bevolking tusschen 18 en 45 jaar dienstplichtig verklaard en zouden de maat regel willen uitbreiden tot mannen tusschen de 16 en 60 jaar. Voorts wordt een groot aan tal personen gearresteerd. Vele Franschen hebben een toevlucht in de bosschen gezocht. Het broodrantsoen is van 250 gr. tot 150 gr. verlaagd. De wetten tegen joden en vrij metselaars zijn in Normandië opgeheven. Inmiddels is de haven van Cherbourg nog door geen enkel Geallieerd schip gebruikt. La Haye du Puits wisselde voor de vierde maal van bezitter; in 24 uur sloegen de Duit- sche troepen 12 aanvallen af. Het aantal ge- doode burgers te Caen wordt op 40.000 geschat. Het intensieve gebruik van de V. 1 heeft lot speciale maatregelen te Londen geleid. Zoo wordt o.m. een speciaal luchtalarm ge geven. De beurs ondervindt den weerslag /an het' nieuwe Duitsche wapen. De evacuatie ■/an Londensche kinderen gaat voort. Voor ie families, die elders een onderkomen zoe ken,- is in veel plaatsen niet meer voldoende ruimte aanwezig. - In het Oosten namen de Sovjet-aanvallen dij Kowel aan hevigheid af; aan weerskanten van Slonin werden doorbraakpogingen op gevangen. De verdedigers van Wilna bleven zich handhaven, ten N.W. van de stad werden de Sovjets teruggeworpen. Tusschen Kauen en Dunaburg woeden hevige gevechten. Bij Polozk stortten doorbraakpogingen ineen. Aan het Finsche front verijdelden de ver dedigers twee Sovjet-landingen in de baai van Viipuri. De vice-president der V. S., Wallaces van zijn bezoek aan Tsjoenking te Washing ton teruggekeerd. De regeering-Bonomi in Zuid Italië heeft vao de Geallieerden verlof gekregen haar zetel van Salerno naar Rome te verplaatsen. Ook Umberto en de inter-Geallieerde com missie zou zich te Rome vestigen. Binnenland. De bureaux van den S.S. Führer im Rasse- und Siedlungswesen en het Fürsor- gekommando, (Fürsorgeoffizier en -referent Waffen S.S. en S.S.-Sippenflegestele 152) zijn verplaatst naar 's-Hertogenbosch, Sonnius- straat 3. - In de courant van gisteren zijn opgeno men officieele mededeelingen betreffende paarden uit geïnundeerde gebieden, depót- vorming (Rijksijzer), inschrijving Centraal Kasregister, prijsbepaling afvallen van levens middelen, regionale mededeeiing Verdeel- kantoor Groenten en Fruit te Haarlem, en van den distributiedienst Heemstede-Benne- broek. Voortaan zal huishoudjam alleen nog maar met suiker toebereid mogen worden. z— Op 85-jarigen leeftijd is te Voorburg overleden luitenant-generaal b.d. M. A. Elout. Stad. Als werknemersleden van den Raad van Arbeid zijn geïnstalleerd de heeren J. P. Martinot en -J. J. Aufderheide. De-derde dader van den schoenendiefstal in de Bloemhofstraat is in Hoensbroek aan gehouden. Willem Andriessen geeft Zaterdagavond in het Concertgebouw een piano-avond. Sport. De nederlaag-wedstrijd honkbal H.F.C. „Haarlem"E. D. O. is door E. D. O. met 70 gewonnen.. Verduisteren: van 22.00 tot 5.30 uur MORDEN IS KfT PEEST, WANT DAN IS WIEPJE a"AjARIC'. zes jaar wordt ze en alle. meisjes van de eersif klas komen OP visite. moeder bakt koekjes en - samen overleden ze,wat de"jonc;ecames"zuuen drin ken.-tmee moederjzet^r wiep. die vinden ze b'jons aliemaal 1-zec.eens. Éven lekker' drinken die vriendinnen vanjou. thui5dan noveen thee van simon de wit

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2