V Als i een hoed koopt r oeAz (QÖjdil baat; namaak CM ASPIRIN 01T MERK OP EIK AKKERTJE" STEEDS Uw JVaasï(k)ïg vwt EcAtfieicL IJMUIDEN Uitreiking distributiebescheiden. Van Maandag' af IJmuiden-Oost. De nieuwe distributiebescheiden zullen in het tijdvak van 17 Juli tot en met 5 Augustus in de gemeente Velsen worden uitgereikt. Maandag 17 Juli wordt begonnen te IJmui- den-Oost, waar de inwoners van IJmuiden- Oost, Velsen-Dorp en Driehuis in het Patro naatsgebouw terecht kunnen; de uitreiking duurt tot en met Dinsdag 25 Juli. Van Woensdag 26 Juli tot en met Maartdag 31 Juli zijn de inwoners van Santpoort-Dorp en Santpoort-Station aan de beurt. Zooals steeds moeten zij zich in de lokalen van het Badhuis aan de Wüstelaan vervoegen. De inwoners van Velsen-Noord kunnen van Dinsdag 1 Augustus tot en met Vrijdag 4 Augustus in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Wijkerstraatweg terecht. De na-uitreiking geschiedt Zaterdag 5 Augustus in het gebouw van den Distributie- dienst aan den P. J. Troelstraweg te IJmui den-Oost, Maandag 7 Augustus in het Bad huis aan de Wüstelaan en Dinsdag 8 Augus tus in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord. Diefstal opgehelderd. Eenigen tijd geleden werden uit een be woond huis gedeelten van de inboedel en lijfgoederen ontvreemd. De politie is er in geslaagd den diefstal op te helderen door de arrestatie van een inwoner van IJmuiden-O. J. W. Deze is in het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost opgesloten. De man bleek den diefstal in vereeniging te hebben ge pleegd. Doodelijk ongeval aan de Zuidzijde Aan de Zuidzijde van de Visschershaven te IJmuiden is een inwoner van 's-Graven- hage, die alhier werkzaam was, het slacht offer van een doodelijk ongeval geworden. De man was er aan het werk toen_ van een hoogte van ongeveer 12% meter een stuk grondhout viel. Het was niet meer mogelijk den arbeider te waarschuwen, waardoor deze het hout op zijn hoofd kreeg. Hij was vrij wel onmiddellijk dood. Het slachtoffer, W. M. v. d. S., was vijf-en-vijftig jaar. MEISJE OPGESPOORD. De minderjarige W. C. D„ wonende te Vel sen-Noord, waarvan de opsporing werd ver zocht, is door de politie te -Velsen-Noord aan gehouden en naar de ouderlijke woning over gebracht. AGENDA Vrydag 14 Juli: IJMUIDEN-OOST; St. Fi- deüsgebouw: Bijeenkomst Postzegelvereeni- ging IJmuiden en omstreken, 7 uur. kunt lü hem vooraf keuren. Bi> verpakte levensmiddelen kunt U vooraf niets keuren. Let dan op den naam w. a. scholten. Een kwaliteitsgarantie. Voorkomend o.a. op w. a. scholten's Albu- mona, Butaroma, Transparanta, Sago en verpakt Aardappelmeel Groenten van gemeentegronden geheel voor de bevolking. Allereerst extra toewijzing van doperwten. Wat gebeurt er met de opbrengst? heb ben velen zich afgevraagd, wanneer zij ver namen, dat van gemeentewege braaklig gende gronden ten behoeve van de voedsel voorziening werden gebruikt. Het antwoord kan kort zijn: te beginnen met de laatste dagen van deze week zullen de inwoners der gemeente de groenten ontvangen, die op deze gronden zijn geteeld. Begonnen wordt met het verkoopen van doperwten, waarna zoo mogelijk de verdere opbrengst beschik baar zal worden gesteld. Tijdens een onderhoud met den heer P. Waardenburg, leider van den Distributie- dienst, vertelde deze ons, dat de gemeente in het belang van de voedselvoorziening contracten met landeigenaren heeft geslo ten, waardoor zij de hand op veertig ha grond legde. Ten l*?hoeve van de bevolking der gemeente, werd twaalf ha voor aard appelen gereserveerd, terwijl het overige gedeelte voor de teelt van groenten werd gebruikt. Wat het laatste betreft noemde de heer Waardenburg ons tuinboonen, doperw ten, zomerkroten, bloemkool, dubbele witte stamboonen, koolrapen, uien, rooie en witte kool, spinazie, boerenkool en witlof. Het belangrijkste is, dat de groenten wer kelijk alleen ten goede van de inwoners dezer gemeente komen. Het voornemen be staat de producten via den kleinhandel aan de consumenten te verkoopen, welke maat regel ongetwijfeld zal worden gewaardeerd. De leider van het plaatselijk verdeelkan- toor te Beverwijk, waaronder Velsen res sorteert, heeft voorloopig goedgekeurd, dat de kleinhandelaren op de gewone wijze zul len worden bevoorraad. Hieruit volgt, dat de handel de gebruikelijke toewijzingen blijft ontvangen en als extra bevoorrading de door de gemeente geteelde groenten kan verkoopen. De klanten zullen dus meer ont vangen dan op de gebruikelijke wijze het geval zou zijn geweest. Besloten is allereerst doperwten in den handel te brengen. Iedere handelaar krijgt zooveel als hij noodig heeft om aan alle bij hem ingeschreven consumenten kilogram doperwten per hoofd te verkoopen. Dit moet tegen den vastgestelden maximumprijs ge schieden. De handelaren zijn verplicht om op een bord bekend te maken, welke pro ducten verkrijgbaar zijn, hoeveel er per hoofd beschikbaar is en welken prijs er dient te worden betaald. Reeds is met de bevoorrading van een aantal handelaren te IJmuiden-Oost begonnen. De overige deelen der gemeente zullen geleidelijk volgen. En het gevaar van sluikhandel? zullen sommigen vragen. Men mag verwachten, dat Iedereen het zijne zal krijgen. De leider van den Distri'outiedïenst heeft bovendien een beroep op alle kleinhandelaren gedaan om aan een eerlijke verdeeling mede te wer ken, daar het van het allergrootste belang moet worden geacht, dat de geheele bevol king van deze extra toewijzingen groenten tegen den vastgestelden prijs profiteert. Jongen door auto aangereden. Ernstig ongeluk te Velsen-Noord. Op den Wijkerstraatweg wilde de chauf feur van een personenauto een vrachtauto, welke in de richting van de pont reed, pas- seeren. Hij lette hierbij niet voldoende op het verkeer, waardoor twee fietsers werden aangereden. Een hiervan kwam met den schrik vrij, doch de andere, de elf-jarige jongen J. J. uit Haarlem, werd vrij ernstig gewond. Het slachtoffer bekwam een been breuk en een hoofdwond en moest naar het Roode Kruis ziekenhuis te Beverwijk wor den overgebracht. Het ongeluk trok veel belangstelling. De politie stelde een onderzoek in en vernam van ooggetuigen, dat de chauffeur van de nersonenauto, S., aan het gebeurde schuld had. BEDRIJFSVACANTIEWEEK. Evenals verleden jaar heeft de directie van de Papierfabrieken Van Gelder Zonen voor haar geheele personeel een bedrijfsvacantie- week vastgesteld. Door deze regeling zullen alle arbeiders(sters) van 31 Juli tot en met 5 'Augustus verlof heb ben. CLUBKAMPIOENSCHAP V V.B. De Velser Voetbalvereeniging Breesaap or ganiseert Zondag 23 Juli voor het clubkam pioenschap een zevenkampsdag, die gehouden wordt op het Beverwijk-terrein. De.wedstrijden staan open voor de senioren, zoowel Zondag- als Zaterdagmiddagspelers, donateurs en junioren van 15 jaar af. I ONDERLINGE WEDSTRIJDEN G. V. „S.S.H." De onderlinge turnwedstrijden van de Gym- nastiekvereeniging S.S.H.die Woensdag- en Donderdagavond in het gymnastieklokaal van de o. 1. school no. 7 zijn gehouden, hadden een vlot verloop. Fel is gestreden om den Van Wijnen-wisselbeker, welke, in het bezit was van mej. J. de Pagter, die deze twee jaar ge leden veroverde. Met punt voorsprong op mevr. M. MichelVerkerk werd mej. C. de Pagter met 46j punt opnieuw bekerhoudster. De algemeene leiding berustte bij den heer J. A. ten Napel, terwijl als juryleden fungeer den de heer en mevr. Van Wijnen en de hee- ren P. Dijkstra, gemeentelijk ambtenaar voor de sport en G. Tabak van de G.V. Turnlust te Beverwijk. Reeds Woensdagavond bleek de jury geen gemakkelijke taak te hebben, daar tientallen leden van de jeugdafdeelingen zich voor den beker interesseerden. De oefeningen bestonden voor de jeugd uit: brug, paard, rin gen, rek, vrije oefeningen en paardspringen. Slechts enkele hooge cijfers werden gegeven en deze begunstigden o.m. D. Kint met brug 9, W. Holman met rek 9 en J. Krabbendam en T. Geerlings met vrije oefening 9 behoorden ook tot de besten. De uitslagen waren: Jongste meisjes, le ge lid: 1. B. Beukenkamp 41 p. 2. J. Krabbendam en T. Slootjes 37% p. 2e gelid: 1. D. de Gooyer 37% p. 2. I. Holman 37 p. 3e gelid: 1. D. Kint 39 p. 2. J. Floorquin 36 p. Adsp. jongens: le gelid: 1. M. Veerbeek en A. v. Ree 39 p. 2. H. Verswij veren 38 p. 2e ge lid: 1. J. Leemhuis en J. Vale 39 p. 2. P. Goed hart 34% p. 3e gelid: 1. J. Otte 34'/$ p. 2. S. Davids 32 p. Adsp. meisjes: le gelid: 1. W. Holman 41 p. 2. T. Dekker 40 p. 2e gelid: C. de Gelder 33 p. 2. M. Vis 32 p. 3e gelid: 1. T. Geerlings 39% p. 2. T. Metselaar 36 p. Het hoogste aantal van den geheelen jeugd wedstrijd behaalden: 1. B. Beukenkamp en W. Holman 41 p. 2. T. Dekker 40 p. en 3. T. Geer lings 39% p. De twee eersten mochten gister avond ook de senioren-wedstrijd bijwonen om eventueel den beker te verdedigen. Uiteraard waren de wedstrijden van Donder dagavond voor de oudste meisies-adspiranten en dames en -heeren toonaangevend voor het gehalte. Dezelfde toestellen werden gebezigd en in het algemeen werd door allen keurig gewerkt. Na vier nummers hadden de dames J. de Pagter en M. Michel resp. 33% en 33 pnt.. ter wijl de héér P. Munter 34 p. verwierf. Aan spanning ontbrak het niet. Munter verkreeg bij de vrije oefening achterstand. De uitslagen waren: Adsp. meisjes 1: 1. R. Otte 44 p. 2. W. v. d. Burg 41 p. Groep 2: 1. T. Hartog 37!-$ p. 2. H. de Vries 36% p. en A. Panis 36% p. Groep 3: 1. Tr. Hendriksen 37 p. 2. M. Sanders 36% p. Dames I: 1. J. de Pagter 46% p. 2. M. Michel-Verkerk 46 p. Groep 2: 1. J. de Vries 38% P- 2. N. Bruning-Kint 37 p. Groep 3: 1. J. Verswij veren 38 p. 2. J. Tand 36% p. Heeren: 1. P. Munter 44 p. 2. K. Visser 40 p-. Het hoogste aantal punten bereikten der halve de dames J. de Pagter 46%, mevr. Michel 46 en R. Otte en de heer P. Munter, beiden 44 p. De heer C. Voorbergen, voorzitter, reikte den beker uit en bracht dank aan de jury. marktbericht Prijzen van 13 Juli: kl. tarbot f513.50. gr. griet f5 kl. griet f2.50, wijting f 0.80. kl. mid delschol f2.50. kl. schpl 2e srt f2. idem 3e srt f 0,80. idem 4e srt f 0,50, kl. schar f-0.30. viscnpuf f 0,10, alles per kg. SANTPOORT C. VAN EEKEN JUBILEERT. Onze plaatsgenoot de heer C. van Eeken zal Maandag den dag herdenken waarop hij vijf-en-twintig jaar geleden bij de Papier fabriek in dienst kwam PROGRAMMA SPORT VEREENT. Op het terrein van de korf bal vereeniging Sport Vereent vragen Zondag drie wedstrij den de aandacht. Zes twaalftallen van de club zullen tegen elkaar in het veld komen. De adspiranten weren zich te tien uur tegen een combinatie van Sport Vereent 3, te twaalf uur spelen twee veteranenploegen en te twee uur komt een combinatie tegen een twaalftal van oud-leden uit. BIJEENKOMST TERRASVOGELDS. Dinsdagavond 18 Juli te half acht- zal door de sportvereenigi.ig Terrasvogels een clubavond in De Weyman worden gehou den. Er wordt medegewerkt door de ont spanningsgroep onder leiding van den heer Blankemeyer. BLOEMEMDAAL De heer A. J. Grootens 80 jaar. Zaterdag a.s. hoopt de bekende kunstenaar J. A. Groo.tens die zich op diverse terreinen der beeldende kunst heeft bewogen, zijn tachtigsten verjaardag te vieren. Te Bergen op Zoom gebo ren, interesseerde hij zich reeds in zijn jeugd voor de schilderkunst. In den loop der jaren maakte hij een aantal studiereizen naar Enge land, Frankrijk en Italië en meer dan eens had den zijn exposities van eigen werken veler be langstelling. Zijn etsen (kleuretsen), lithcus en schilderijen gaven blijk van veelzijdigheid. In dit verband kan nog worden opgemerkt, dat de heer Grootens als ontwerper van glasramen diverse belangrijke opdrachten kreeg. Zoo heeft hij bijvoorbeeld voor het Raadhuis te Enschede, een ontwerp- gemaakt/ De tachtigjarige, die reeds vele jaren lid is van het Teekencollege „Kunst Zij Ons Doei" zal Za terdagavond in het Waaggebouw op waardige wijze worden gehuldigd. Bij- deze gelegenheid wordt er geen geschenk aangeboden. Overigens zal het den heer A. J. Grootens, die nog over een groote vitaliteit beschikt, bij het bereiken van dezen 1 evensmijlpaal in zijn woning aan den Kinheimweg 2 te Bloemen-daal geenszins aan medeleven ontbreken. OFFICIEELE LAN DBOUWME DEELINGEN Alle Pluimveehouders zonder voedertoewijzing. die leveringsplichtig zijn, dienen hun leverings- kaarten voor eieren uiterlijk 22 Juli 1944 bij hun Plaatselijken Bureauhouder te hebben ingeleverd. Pluimveehouders waarvan op bovengenoem- den datum de leveringskaarten niet in het bezit van hun Plaatselrjken Bureauhouder zijn. komen niet in aanmerking voor een vergunning tot het aanhouden van Pluimvee. VEULENREGISTRATIE. Evenals vorig jaar zal in de week van 24 t.m. 29 Juli a.s. in alle districten van Noord-Holland een veulènregistratie worden gehouden. De veu lenhouders, die hun veulens niet reeds door een veearts hebben laten schetsen, ontvangen vóór 24 Juli een schriftelijk® oproeping om met hun veulens ter monstering te verschijnen. Zij. die vóór 22 Juli a.s. een door een veearts opgemaakt volledig signalement van de in hun bezit zijnde veulens bij hun P.b.H. hebben ingedjend. be hoeven niet op de monsteringplaats te verschij nen. Personen, die in het bezit zijn van veulens, die niet door een veearts zijn geschetst en die toch geen oproeping als bovenbedoeld nebben ontvangen, moeten zich onverwijld tot hun P B. H. wenden om te vernemen, waar en wanneer zij met hun veulens op de monstering moeten verschijnen. "AKKERTJES" ZIJN BEPROEFDE PIJNSTILLERS EN VERDRIJVEN DADELIJK KOU. KOORTS, GRIEP X stsu\£ tal«We- )ift, g»jü INUNDATIE-PAARDEN. Paarden, afkomstig van geheel of gedeeltelijk geïnundeerde bedrijven, kunnen tot 1 Nov. a.s. aan het Bureau Ontruiming worden overge dragen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. ZEEP- EN WASCHPOEDERBONNEN. De distributiediensten reiken in de gebruike lijke tijdvakken aan detaillisten en grossiers bij de inlevering van de bonnen „Algemeen 179'' en „Algemeen 130" toewijzingen eenheidszeep uit. Deze bonnen kunnen tezamen op een opplak- vel worden ingeleverd. Van 17 Juli t.m. 21 Juli '44 kunnen tevens bonnen „Algemeen 152" worden ingeleverd bij de bonnen 179 en 130. Voorts rei ken de diensten bij de inlevering van bonnen „Reserve" C, D en E 50 en 58, en van de bonnen „Algemeen 153" toewijzingen waschpoeder uit. De inlevering van de restantbonnen dient noi-- maal te geschieden in- de vierde week van gel digheid van da bonnen, die o>p 5 Augustus a.s. worden geldig verklaard. Uitsluitend van de bon nen ..Algemeen 179" en „Algemeen 180" benevens van de bonnen „Reserve" C, D en E 53, kunnen tezamen ten hoogste 9 rantsoenen als restant wor den ingeleverd. De bonnen „Algemeen 153" en „Reserve" C, D en E 53 kunnen dus niet als restant worden ingeleverd. Woensdagmiddag van 3 tot 5 uur zitting houdt De Provinciale Voedselcommissaris voor Noord- land maakt bekend dat de P.B.H. te Blaricum, de heer Blom. met ingang van 19 Juli eiken oWensdagmiddag van 3 tot 5 uur zitting houdt te Blaricum ïn het voormalige Gemeentehuis. NPT MEISJE GEVRAAGD voor morgenuren of voor enkele ocht. per week. Duin- ker, Broekbergerlaan no. 12, Santpoort-Dorp. Gevr.: 2 PLATTE WAGENS op luchtbanden. Aanb.: A. BARENDS, v. Keulenstr. 33, Haarlem. Drogisterij „DE VERGULDE GAPER' J. v. Leeuwen v/h H. Sant Stationsweg 161 - IJm. Oost Kennemerlaan. Te koop-ge vraagd een WOON- OF WINKELHUIS Aanb. aan P. Bleeker, Brede- roodscheweg 62, Santpoort. TE KOOP Kool-, Prei- en Andijvie- planten. Ook p. st. en p. 1000. J. J. SCHEEN AARD, Over- biltweg 29, Santpoort.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3