§De nieuwe bonnen 8 es *e «e sa 8 8 8 8 es 9 <8 CS X es es 8 9 u 0) U w 8 »W 8 9 fa fa 8> Voor de periode van 23 Juli tot en met 5 Augustus zijn op de bonnen 31 en 32 ver krijgbaar de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit, melk, taptemelk en vleesch. Voorts zijn in die periode geldig: f82 en 183 blöem 184 125 gram gort, 185 125 gram gemengd meel, D 60 250 gram gort, E 60 250 gram kindermeel of voedingssuiker, 31 A en 31 B ieder een half rantsoen boter, 186 100 gram 20 plus of magere kaas, 31 l'/z Kg. aard appelen, 31 toeslag 1 Kg. aardappelen, 187 suiker, 188 jam, 189 vervangingsmiddelen, C 61, D 61 en E 61 kihderdrankpoeder, 31 150 gram versnaperingen, 31 en 32 1 rant soen sigaren, tabak %f cigaretten. Van 23 Juli tot en met 5 Augustus a.s. is op de bonnen Boter 31 A" en „Boter 31 B" 125 gram boter per bon verkrijgbaar. Voorts is voor genoemd tijdvak bon „Algemeen 184" aangewezen voor 125 gram gort en bon „Algemeen 185" voor 125 gram gemengd meel. Van Maandag 24 tot en met Zaterdag -29 Juli a.s. geven dé aardappelbonnen 31 elk recht op 1^2 kilogram aardappelen, terwijl de bonnen „Toeslag 31" recht geven op 1 Kg. Extra kaas- Destijds is' bekend gemaakt, dat van 23 Juli tot en met 5 Augustus a.s. vette inplaats van magere kaas beschikbaar zou worden gesteld. Ter verkrijging dezer vette kaas moest de bon „Algemeen 154" vóór 2 Juii j.l. bij den leverancier worden ingeleverd Voor het genoemde tijdvak zou d.us g,een bon voor magere kaas worden aangewezen. Thans kan worden medegedeeld. dat voor het tijdvak van 23 Jlili tot en met 5 Augustus a.s. boven dien nog op de normale wijze een bon voor magere kaas zal worden geldig verklaard. Het zoo even genoemde rantsoen vette kaas moet dus als extra rantsoen worden be schouwd. Weer vette kaas op een vóór- inleveringsbon. Van 20 Augustus tot en met 2 September a.s. zal wederom 100 gram vette kaas ter beschikking gesteld worden. Ten einde hier voor in aanmerking te komen moet men bon „Algemeen 181" vóór 30 Juli a.s. bij zijn leve rancier inleveren, desgewenscht tegen ont vangstbewijs. Aflevering van deze kaas vóór 20^ Augustus a.s. is niet toegestaan. OP CONTRACT GETEELDE GROENTEN. Van officieele zijde wordt het volgende onder de aandacht van belanghebbenden ge bracht: de omstandigheid, dat groenten op contract zijn geteeld ten behoeve van be paalde gemeenten, wettigt geen andere prij zen dan die welke zijn vastgesteld door den gemachtigde voor de prijzen. Ingeval van prijsovertreding zal streng worden opge treden. PERSONALIA. Voor het examen handteekenen 1. o. zijn ge slaagd cle dames M. J. Bosse, G. van Zon en de heer A. Zanen. BIJZONDER ONDERWIJS. De burgemeester heeft besloten medewer king te verleenen tot de uitbreiding van de bijzondere lagere school aan het Roerdomp plein 19 met één leslokaal. SPOsïT EN WEDSTRIJDEN na *8 9 8 U en M id- B 8 >e- 8 NÏ Honkbal E.D.O. TEGEN HET LEIDENDE AJAN. Voor- al ook door de verrassende resultaten van de honkbalwedstrijden van j.l. Zondag zijn de voor dit weekeinde vastgestelde eerste-klasse-wedstrij den honkbal van groot belang. E.D.O. en Schoten moeten thans namelijk winnen, willen zij niet al te zeer achterop raken. Wij verwachten, dat Schoten Zaterdagmiddag met V.V.G.A. korte metten zal maken, maar betwijfelen stërk of E. D.O. nu plotseling uit den hoek zal komen met 'n zege op Ajax. Onmogelijk is het niet, vooral niet, als Sciiij venaar zijn vroegeren vorm her vindt en Odenthal c.s. zich metterdaad als sterk ste slag ploeg onderscheiden. Een nederlaag van Ajax zou de spanning :n de eerste-klasse ver- grooten, vooral als H.H.C. er in slaagt S. .C. Haarlem de baas te blijven. Het volledige wedstrijdprogramma is als volgt: Zaterdag. Eerste klasse SchotenV.V.G.A. (aanvang 4 uur). Overg. klasse: Ajax 2—Spartaan (aanvang 3 uur); A.F.C.Blauw Wit# 2 (aanvang 3.30 uur): D.O.S.O.V.V.O. (aanv. 4 uur); Zee- burgia-Hilversum (aanv. 4 uur); H.H.C. 2Haar lem 2 (aanv. 3.30 uur). Zondag. Eerste klasse: E.D.O.Ajax (aanvang 2 uur); HaarlemH.H.C.^/aanvang 10 uur); Qhiick Blauw Wit (aanvang 2 uur). Overg'. klasse: H. C. IC.E.D.O. 2 (aanv. 2 uur): R.C.H.Celeritas (aanv, 10 uur); T.Y.B.B.D.W.S. (aanv. 2 uur). Tweede klasse: H.D.M.—H.C.K. 2 (12.30 uur; SpartaH.H.C. 3 (11 uur); H.F.C. HaarlemLaak- kw. (2 uur): T.H.B.—E.H.S. (10 uur); H.F.C. Haarlem 2Schoten 2 (10.30 uur). T.Y.B.B. KLOPTE E.D.O.! Niet Schoten—H. H.C. maar de wedstrijd EDOTYBB vroeg Don derdagavond als tweede ontmoeting voor den Schoten-beker de belangstelling. EDO kwam met een eenigszins gewijzigde opstelling: Schijveftaar in 't verre veld en Odenthal als achtervanger. Aan slag deden de EDO-spelers hun naam als slagploeg eer aan,( doch TYBB stelde daar zoo'n sterk veldyverk tegenover, dat de eerste klassprs geen punt konden scoren. Zelf benutten zij een onzuiveren aangooi van Odenthal naar het derde honk en plaatsten zich met een 10 zege in den hal ven eindstrijd. Waterpolo WEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM". De uit slagen van de in Stoop's Bad gehouden water polo wedstrijden, gespeeld voor de competitie van den N.Z.R.B.. luiden als volgt: Haarlem 1— HVGB l, 5—1; Haarlem 2Watertrappers 43; Haarlem 3—HPC 4, 6—2. AGENDA Vi-ydag 21 Juli. Luxor Theater: „De tijger van Eschnapper", le deel (14 j.) 2.30 en 8 u. Frans Hals: „Annelie" (14 j.) 2.30 en 8 u. Palace „De dochter van den brandstichter" (14 j.) 2 en 8 u. Moviac: „Jenny als detective" (18 j.) 2.30 en 8 u. Rembrandt: „Gevaarlijke lente" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 uur. Zaterdag 22 Juli. Concertgebouw: groote zaal: dansorkest Dick WÜIebrandt, 7.30 u. tuin- za'al: Sini van der Brom, (piano-voordracht), 7.30 u. Bioscopen: middag- en avondvoorstel lingen. Kerkconcert van Proza en Poëzie. De Mannenzangvereeniging Proza en Poëzie gaf Donderdagavond een grootsch opgezet concert in de Groote Kerk en gaf hiermede Blijk van een wilskrachtig streven om de idealen van het koor, door de branding van dezen tijd heen, te bewaren en zelfs hooger op te voeren. Directeur Jan Booda beschikte over een bezetting waarmee goed werk te verrichten viel. Een goede bezetting was trouwens voor het programma, waarmee men voor den dag kwam, wel noodig, want behoudens het een voudige liedertafeistukje „Omhoog" van Heinze, vertolkte men werken die heel wat vergen: „Gloria" van Verheij; „Bede" en „Dit zijn de stemmen die klagen" van Roeske en „Aanbidding" van Duvosel „Omhoog" klorik in een zinrijke dynamiek bijzonder mooi; in dit simpele maar sympa thieke koorlied bereikte Booda een klank- evenwicht dat den heelen avond niet zou overtroffen worden, hoeveel goeds men in dien zin ook nog zou presteeren. In het pompeuze „Gloria" van Verheij waren goede momenten; treifend vooral was het alterneerend „miserere nobis". Van Roes- ke's mooie koorwerk „Bede" werd een ver tolking .gegeven die respect afdwong. „Dit zijn de stemmen" was onderling minder zuiver, maar soms toch ook effectvol. En door Duvosel's kronkelende klankliinen sloeg men zich hoogst verdienstelijk heen. Boodat leidde het concert in met orgelspel, n.l. met Preludium in b. kl. t. van Bach, van welke taak hij zich vrij vaardig kweet, ge rekend dat orgel spelen niet zijn dagelijksch werk is. Bij zijn tweede solistische beurt (Andantino van Franek had zijn spel wel wat rustiger en gelijkmatiger mogen zijn. A Op dit punt vormde de zangsoliste van den avond, Corry Bijster, een groot contrast met den organist; haar klanjvschoon zingen adem de steeds een volkomen beheersehte rust, toowel in een paar Handel-aria's als in het nobele lied van Franek „Nocturne", en in wee Bijbelsche liederen van Dvorak; hut derde dezer reeks „Singet ein neues Lied" ■jferd, naar den eisch zeer levendig opgevat en stralend irt klank gezet. In dit laatste lied toonde Booda zich een smaakvol bege- 'eider: zijn registratie was hier bijzonder gelukkig. JOS. DE KLERK. HAARLEMSCHE RECHTBANK Aanrijding te Heemstede eischte drie slachtoffers. In den middag van 23 Februari is te Heem stede een droevig ongeluk gebeurd, waarbij drie dames uit Zeeland om het leven zijn ge komen. Op den Heerenweg nabij de Zandvoort- schelaan en <*e Lanckhorstlaan is een zieken auto na een aanrijding door een met zand beladen auto in brand gevlogen. Een zieke dame, die op een brancard lag, is ter plaatse overleden en twee dames, die haar begeleid den, liepen zoodanige brandwonden op. dat zij eenige dagen later in de Maria-stichting zijn- bezweken. Donderdagmiddag had zich voo^ de Haar lemsche rechtbank te verantwoorden de 25- jarigè chauffeur van de zandauto. T. B. uit Amsterdam, wien dood door schuld en hei toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld ten laste was gelegd. De bestuurder van de ziekenauto werd als getuige gehoord, die verklaarde met een gang van ongeveer veertig kilometer te hebben gereden in de richting Haarlem. Bij den hoek van de Lanckhorstlaan zag hij de vrachtauto met zand naderen jen veronderstelde, dat de bestuurder van deze auto zou remmen; als hij vol ghs gaf, dan kon hij verder rijden, zonder dat er wat gebeuren zou. Inderdaad gaf hij vol gas, doch het bleek, dat de remmen van de vrachtauto weigerden, waardoor het achterspatbord van de zieken auto geraakt werd en de wagen kantelde. Een benzine-leiding knapte af, waardoor'zich veel benzine verspreidde, welke in brand vloog. In korten tijd sloegen de vlammen uit de auto en met eenige moeite konden de bestuurder en iemand, die naast hem zat, worden gered. Ter stond werd de achterzijde van de auto open gezet, om de zich daar bevindende dames te redden. Er waren reeds groote vlammen en er had zich veel hitte ontwikkeld. Twee gezonde dames konden gered worden, echter niet de zieke dame, die op een brancard vastgebonden zat. De dames liepen ernstige brandwonden op met het bekende gevolg. De verdachte merkte op, dat hij over hydro- iische remmen beschikte, welke hij in werking heeft gesteld, om de ziekenauto te laten pas- seeren, echter weigerden ze dienst. De hand rem hielp ifi dit geval niet, daar de auto vol geladen was met zand. De politie van Heem stede heeft een onderzoek ingesteld en zij had op de Lanckhorstlaan tot het punt, waar het ongeluk gebeurd is, olie-sporen gevonden, af komstig van 4ie remmen. De officier van justitie was van meening, dat verdachte hoogst roekeloos en onvoorzichtig had gereden en eischte een gevangenisstraf van drie weken. Als verdediger trad op mr. Th. Folkers uit Amsterdam, die betoogde, dat het een geval van overmacht is en conclu deerde tot ontslf— van rechtsvervolging. GEHANDELD IN STRIJD MET ZIJN PLICHT. Voor de Haarl. rechtbank hebben terechtgestaan de 45-jopperwachtmeester van politie J. S. ter zake- overtreding va nart. 363 (een gift aangeno men, wetende, dat zij hem gedaan werd ten ein de hem te bewegen, om in strijd met züjn plicht, in zijn bediening iets te doen. of na te laten), subs, oplichting en de 47-jarige controleur bij den luchtbeschermingsdienst A. van D., terzake m e d ep li c'h t i gih ei d Van D. bezocht vele malen een veehouder in Haarlenimerliede en Spaftrnwoude, om daar melk e. d. te kooperi. Hij was daardoor op de thoogte gekomen over welke goederen de landbouwer beschikte. In de maand Mei besprak Van D. de voedselpositie met den politieman en hij vertelde hem, dat er bij den landbouwer wel wat te halen was. Hij verstrekte hem een lijstje, waarop stond, dat er in de boerderij een radio aanwezig was en waar tarwe, kaas e. d. opgeslagen waren. Gezamenlijk 4i"okken zij op 23 Mei' naar Haar- lemmerliede en nadat Van D. de boerderij had aangewezen, keerde hij naar Spaarndam terug, om den ander daar op te wachten. Aan den vee houder vertelde S. van de politie te zijn en toon de zijn persoonsbewijs. Een onderzoek wilde hij instellen, waartoe hij gelegenheid kreeg. Het en hij boód den opperwachtmeester een bedrag van f 600 aan en toen deze de woning verliet V/2 kg. tarwe en wat kaas. In Spaarndam kwam S. van D. tegen en beiden hebben de opbrengst ge deeld. Toevallig zag een dochter wan den vee houder Van D. en dat kwam verdacht voor. Daardoor is de zaak aan hétykicht gekomen. De officier van justitie eischte tegen beiden een gevangenisstraf van vijf maanden. De ver dedigers mrs. F. W. van der Goot en P. J. Prin sen Geerligs kwamen tot de conclusie dat er geen veroordeeling kan volgen. Eerstgenoemde be sprak in het bijzonder artikel 363 en merkte op, dat een Haarlemsche agent van politie geen proces-verbaal mag opmaken in een andere ge meente. zoodat hij niet iets gedaan heeft in strijd met zijn plicht. Mr. Prinsen Geerligs betoogde, dat er van oplichting geen sprake kan zijn, want hetgeen S. bij den veehouder gezegd heeft, is niet in sliijd mei de waarheid geweest. Listig en bedriegelijk is hij niet opgetreden. De rechtbank zal 1 Augustus uitspraak doen. DS. JOH. LAURENSE OVERLEDEN. In den ouderdom van 68 jaar is hier ter stede overleden ds. Joh. Laurense, em. predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Amsterdam. De overledene, die in 1875 geboren is, werd in 19G2 eandiöaat in Friesland en deed 18 Januari 1903 zijn intrede te Linschoten. In 1909 vertrok hij naar Gostkapelle, in 1914 naar Diemen en van 1921 tot 1938 was hij predikant in de hoofdstad. geweten van ken landbouwer begon te spreken tinus. PREDIKBEURTEN ZONDAG 23 JL LI HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Zaterdag" 7.30: Avondgebed (in het koor). Zondag 8: D«. W. J. van Elden. 10: Ds. II. E. Beker, 7-8: Evangelisatiedienst.Nieuwe Kerk 10.3 0: Ds. P. J. Mackaay. Oosten-kerk 10: Ds, G. J. Waardenburg. Zang Oosterkerk koor. Noorderkerk 9: Ds. I. P. v. d. Waal. 10.45: Ds. G. B. Westenburg, van Hilversum. Bakenesserkerk Ij.30: J. Jongkind, Kinder - kerk. Broedergemeente. 3.30: Ds.Biëlke» Stads Evangelisatie. 10: J. Kalt, Haarlem A. cle Vries, den Helder én J. Kalt. Eglise Walloime. Dimanche 23 Juille-t^a 10 h. 30: Service prësidé par Mr. Ie profeseeur J. N. Bakhuizen v. d. Brink. Evang. Samenkom sten, Zuiderstraat. 10 en 5: P. D. Bardel- meyer, Nóordwijk a. Zee. Opwekkingssamcn- komsten, Zuiderstraat. Donderdag 7.3 0: H. C. v. d. Flier, Evangelist te Enschedé. Vrije Evang. Gemeente 10 en 5: Ds. D. J. D. du Fossé. 7.30: Jongeliedensamenkomst. 10: Kinderkerk. Evang. Lu tb. Gemeente. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgezinde Gein. 10.30: Ds. J. M. Leendertz. Vrijz. Herv. 10.30: Ds. J. J. Thomson. Baarn. Rem. Gerei'. Gem. 10.30: Mej. Ds. H. J. W. Modderman, Rem. pred. te Amsterdam. Geref. Kerk. Klopper singelkerk. 10: Ds. Js. V. d. Linden 5: Ds. R. H. Br emmer van Helpman. Oude Gracht Kerk 10: Ds. J. Sme-lik, van den Haag Loosduinen. 5: Ds. J. W Siertsema. Zuid- Oosterkerk 10: Ds. J. W. Siertsejna. 5: Ds. J. S. v. cl. Linden. Geref. Kerk in H. tl 10: Ds. W. C. Posthumus Meyjes. van Hoogland. 10: Km der dienst (ing. Jansstr. 59). Chr. Geref. Gem. 10: Leendienst. 3.30: Ds. D. Henstra, van Haarlem-Noord. Baptisten-Gemeente 10: F. Oosterwijk. 5: G. J. v. Rekura. te Amster dam. Geen Jeugddienst. Gemeente des Hee- ren 10 en 5: Godsdienstoefening. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. 10 en 4: Godsdienstoefen'ing. Gein. Gods 10: Openbare Samenkomst. Verbrei ding der Waarheid. Nieuwe Gracht 2 7 rd. Hedenavond 7.30: Ds. J. J. Ruys, Donderdag а.s. 7.30: Ds. J. J. Ruys. Hersteld A post. Zending-sgemeente, Schouwburgstr. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zen dingsgemeente, Jacobijnestr. 10 en 5: Gods dienstoefening. Alle-Dag-Kerk. Iedere werkdag"(beh. Zat.) 7-7.30 in het Koor der Groote Kerk. Veorg. v. wersch. richtingeri. Vrijdag a.s. K. J. L. Vernhout. Medewerking verleent de heer An ton Johannes Diel, van Den Haag (tenor). б.30-7: Zangdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 8: Ds. H. J. Plaggemars van Spaarndam, Jeugddienst. 10: Dr. M. vah der Voet. Immaaiuëlkerk 10: H. M. Strating, hulppred. 5: Dr. M. van d. Voet. Kon. Emma school. Raafstraat 10: Ds. H. J. Plaggemars Jepgdgebouw Kanariestraat 10: Kinderkerk (6-13 jaar). Chr. Geref. Gemeente 10 en 5.30: Ds. D. Henstra. Voorber. H. Av. Geref. Kerk. Noord-Seliof^rkerk. 9 en 10.30: Ds. R. H. Bremmer, van Helpman. 5: Ds. J. Smelik, van den Haag Looswuinen. Xoorder Kapel. MinahassastraatEvang. Luth. Gem. 10.30: Ds. W. Spl iethof f. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Kerkplein. 10: Ds. W. Nijenlhuis. van Maasdam (Z.-H.) Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. C. M. Briët. H. Av. 5: Ds. G. A. Barger. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. Mr. D. G. Hoevens. Luth. pred. te Amsterdam.Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. A. Dondorp. 5: Prof Dr. J. C. Aalders. Camplaa.n 10: Prof. Dr. J. C. Aalders. 5: t>s. A. Dondorp. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: L. J. Bloemsma. hulppred. Relig. Kring" 10,30: Ds. W. J. Weger if, Rem. pred. te Rotterdam. BLOEMEN DAAL. Nod. Herv. Kerk. 10: Dsj L. Lagerwey, van IJmuiden. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. H. H. Dorgelo, Hv. Naarden. O VER VEEN. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. Oh. de Beus, H. Av. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. L. Blij dorp. B.ed. H. Av. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. 10: t>s. M. G. Blauw. 7: Ds. H. J. Plagge- mars, II. Av. West, Kon Emnuaschool, Raaf straat 10: 3>s H. J. Plaggemars. Jeugdge- bouw, Kanariestraat 10: Kinderkerk (6-13 jaar). Burgerlijke Stared. jriAARLEM 21 Juli 1944. BEVALLEN: 20 Juli, M. M. A. Wijde-man—de Haan, z.; A. T. TijdgaatCthamot, z.; M. T. van Loonde Rooij d.; J. T. M. BeukenkampKo- nings, z.; A. E. Heemskerkde Zwart, d.; M. F. OudolfKornelissen, 2 z.21 Juli, M. C. Ruijg- rokvan der Putten, d.; L. E. van den Berg— Overbeek, d.; H. PersoonSmolenaars, d.; N. KaartWeesmah, z. OVERLEDEN: 19 Juli. A. de Baan, 79 j., Has- selaersplein 33; J. A. Koops, 70 j., Deckerstraat; A.. 13 m., d. van J. Rekker, Prinsessekade; 20 Juli C. J. van Rooijen, 29 j., M. van Heemskerk straat; J., 4 j., z. van A. Boot Gierstraat. GEHUWD: 21 Juli K. van Gilst en W. Augus- Moskou en het Naburige Oosten. Uit Cairo wordt gemeld, dat de Sovjet! twee Egyptische omroepers hebben aange- worven, om door radio Moskou tot de Arabi sche wereld te spreken. Palestijnsche bladen bevestigen, dat de Sovj§t-republiek Armenië stappen heeft on dernomen, teneinde te komen tot oprichting van eigen consulaten in Jeruzalem. Damas cus en Beiroet. Egypte erkent comité-De Gaulie. In Cairo is officieel medegedeeld, dat de Egyptische regeering besloten heeft het comité te Algiers „de facto" te erkennen ais pro visorische regeering van Frankrijk. - Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen, Zaterdag, de beurt aan de letters Knie tot en met Kost en Maandag het restant van de letters K van Kot af en La tot en met Liet. JOH. OTTEN SPEELT IN AERDENHOIIT. De pianist Johan Otten zal op Woensdag 26 Juli onder auspiciën van de Haarlemsche Orkest Vereeniging, een recital geven in het gebouw van den Religieuzen Kring, Eikenlaan 5, Aerdenhout. Voor de pauze speelt Johan Otten werken van Mozart, Joh. Brahms en E. van Dohnanyi en na de pauze brengt hij werken ten gehoore van Cl. Debussy en F, Chopin. HEEMSTEDE DIEFSTAL "EN HELING VAN EEN FIETS. De politie heeft den 21 jarigen Haarlemmer C. L. aangehouden, die uit de schuur van zijn pa troon alhier, een fiets en een regenjas, toebe- hoorende-aan een mede-arbeider had gestolen. Samen met den dertig jarigen J. J. S. had hij dé fiets in Amsterdam verkocht, waar ze is opge spoord. De jas werd ten huize van L. gevonden. Wegens heling is S. aangehouden. HIJ RUILDE GEEN TEXTIELGOEDEREN. Op verzoek van een bewoner uit Heemstede zou de 43 jarige C. W. uit Nbord wij kei hout tex- 1 ielgoederen ruilen tegen levensmiddelen. W. verkocht de goederen echter en droeg het geld niet af. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. DOPERWTEN VOOR DE INWONERS. Dtfhk zij de Heemsteedsche schooljeugd die deze week ijverig in de weer is geweest om doperwten te plukken konden alle ingezetenen volop doperwten eten. VERVOER GROENTEN EN/OF FRUIT DOOR GEëVACUEERDEN E. D. Personen, die een buitenverblijf bezitten, doch gedurende het groptste gedeelte van het jaar in een andere plaats woonachtig zijn en personen, die geëvacueerd zijn en toch nog producten mo gen oogsten van hun gronden, dienen zich voor het vervoer van de door hen geteelde producten te wenden tot den Plaatselijken Bureauhouder in wiens district de gronden gelegen zijn '.oor het verkrijgen van een vervoerbewijs. Verzoeken van bovenstaande aard, welke recht streeks gericht worden aan het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit te 's Gravenhage, worden niet meer in behandeling genomen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEFLINGEN. KOOLZAADTELERS Nu de koolzaadoogst begonnen is. zij er nog eens nadrukkelijk op gewezen, dat het van het grootste belang is dat alle geoogste koolzaad in geleverd wordt. Het behoeft geen betoog, dat hieraan voor de vetvoorziening dringend behoèfte bestaat. Daar komt echter bij, dat onder de thans geldende voorschriften ook het belang van den teler mee brengt, dat hij alle geoogste koolzaad volledig en zoo spoedig mogelijk inlevert. Immers er ts bepaald, dat de verbouwer een olietoewijzing ontvangt tot' een hoeveelheid, overeenkomende met de helft der-olie, die bereid kan worden uit het koolzaad, dat boven den mi nimumaanslag geleverd wordt. Per 100 K.G. kool zaad die boven den aanslag geleverd zal worden, zal aan 'den verbouwer een toewijzing worden verstrekt voor 20 K.G. koolzaadolie, terwijl hij in de plaats daarvan kan ontvangen 20 K.G. spijsvet of 25 K.G. margarine. Er zal voor gezorgd worden, dat de telers reeds korten tijd na de levering over deze toewijzingen kunnen be schikken. Daarnaast ontvangen de verbouwers evenals vorig jaar de telerspremie over de geleverde hoeveelheid koolzaad. Het is dus voor de ver bouwers niet slechts van het grootste belang, dat zij voldoen aan den minimum-aanslag, daar zij anders versphillende onaangename gevolgen on dervinden (intrekki'ngv van de huisslachting, hoo- ge boete enz.), maar het is tevens voor hén van belang ook boven den aanslag zooveel mogelijk koolzaad te leveren, daar zij zoodoende de be schikking kunnen krijgen over een hoogst waar devolle olietpewijzing, die naar wensch in den vorm van olie, spijsvet of margarine betrokken kan worden. Koolzaadtelers, helpt dus allen mede, de vet voorziening veilig te stellen, hiermee dient U tevens Uw eigen belang- KOPPELING VLEESCHLEVERING EN MELKLEVERING De lastgevingen die door de P.B.H.'s worden verzonden aan de veehouders, zijn gebaseerd op de melklevering aan de fabriek vanaf 12 Juni 1943. VooTts is rekening gehouden met het aantal gezinsleden, arbeiders in vasten dienst, opgeno men in de zelf verzorging melk. burenplicht, ver gunningen en de reclames van de veehouders, waarin door een of andere oorzaak de ongunstige melklevering tot uiting kwam. De veehouders, die te weinig melk hebben ge leverd zullen vanaf heden worden aangeschreven tot 350 K.G. per koe. Degenen, die aan de lastgeving tot leveren niet voldoen, worden er op attent gemaakt, dat de betreffende runderen kweken na de verplichte week van leveren in bezit zullen worden ge nomen. DISTRIBUTIEDIEN ST HEEMSTEDE—BENNEBROEK* Distributienieuws AANVRAAG VASTE BRANDSTOFFEN. A. Ruimteverwarming. Particuliere woningen, die alleen centraal kun nen verwarmd worden en waarin derhalve in een woonvertrek of een ander vertrek dat voor bewoning kan dienen geen schoorsteen aan wezig is. B. Rudmte ver warming. Van in een particuliere woning geiegen ruimte waarin een beroep, bedrijf of dienst wordt uit geoefend, wanneer althans de totale inhoud van laatst bedoelde ruimte gelijk is aan of kleiner dan de ruimte bestemd voor bewoning Formulieren voor deze beide categorieën dienen zoo spoedig mogelijk afgehaald en weder inge leverd te worden aan het bijkantoor Binnen weg 260.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3