mm PRODUCTEN Akkertje staat DIT merk 7^ UIT HAARLEM OP ELK :UW WAARBORG VÓÓR ECHTHEID IJMUIDEN Opgepast voor insluipers. Nu de dieven allerlei artikelen over het algemeen vlot van de hand kunnen doen, dient het publiek ook geregeld voor de lange vingers van insluipers op zijn hoede te zijn. Een inwoonster van IJmuiden-Oost heeft dit vorige week xjndervonden. Uit haar hui^ aan de Lagersstraat werden door een onbekende een damesmantel, een paar werkschoenen maat 43 en een distributiebrandstoffenkaart ontvreemd. De politie is hiervan op de hoogte gebracht. Gediplomeerden Nijverheidsschool De volgende leerlingen van den dagcursus der Nijverheidsschool hebben een diploma ont vangen. Afd. machinebankwerken: J. Geudeke, P. A. Stangenberger, P. J. Smit, J.*A. Ursum, H. Stoffers, T. van Strien. J. v. d. Hoek, J. Kok, A. Bosman. Th. A. v. Bellen, K. Mooy, G. de Zeeuw, J. W. Willemsen, P. Scheerman, E. van Dijk, J. J. Castricum, D. de Boer, J. W. Noort- man, M. Jungbacker, M. Smit, L. Vermaat, J. Visser, R. Bok, J. de Reus, A. van Lienen, C. v. d. Riet, J. Ledder, J. 1. Otte, J. A. de Korte, J. P. Bierman, G. de Valk, J. W. Bekker, P. A. v. d. Mey, H. Klinge, A. B. Berlee, K. Effern, P. D; Verschuren, F. v. d. Sluis, N. J. de la Bie, H. J. de Vries, N. de Ruyter, R. J. van Weezenbeek, P. J. van Son, Th. van Maanen, D. van 't Hof, H. C. Bol, M. J. van Dorp. Geen diploma: 15. Afd. motorrijtuig- en rijwielherstellen: J. Venus, H. Steenbakker, P. Wijker, F. A. Hee remans, E. Commandeur, J. \V. Noortman, J. Stubenitsky, J. D. van Laar, A. P. Eyman, H. van Breukelen. P. M.' de Witte, A. J. de Wit, M. Rijke, J. Rijke, J. J. Taat, L. Bouwens, Ch. Prins, T. Scjiolder, P. M. Knaap, H. de Vries, en L. Tijms. Geen diploma: 9. Afd. electrotechniek J. Markerink, H. D. Dubbis, A. Sehrodeier, J. Oostewaal, W. Klein, H. G. Kuyper, B. Thiele, A. Trommel, Th. Du- dink, J. H. Visser, H. M. Kooien, W. de Jong, C. G. Eist, D. Duyn, J. de Jong, J. Koek, B. Stuut, G. B. Schuit, A.( Schriemer. W. M. Mourik, K. J. Wolterman, H. van Maas, H. M. Nijboer, J. Drijver, C. A. Rumping, H. J. Boon, G. Ritter en W. Schoonenwolf. Geen diploma: 20. Afd. timmeren: A. de Waal, P. J. van Roon, A. C. Droog, A. Visser, D'. Dijkstra, J. Jansen, L. Wolzak, J. Luit, H. J. Assink, H. G. Mole naar, J. Bleyendaal en G. Schipper. Geen di ploma: 5. W. Meyer van de afdeeling timmeren ontving een getuigschrift. Zwemfeest v. Leers Personeelver. De Van Leers Personeelvereeniging heeft voor haar leden een zwemfeest georgani seerd, dat in het Velserbad te IJmuiden- Oost werd gehouden. Er was een aantrekkelijk programma sa mengesteld, dat bij allen bijzonder in den smaak viel. Op talrijke manieren werd dui delijk gemaakt, welke attracties het natte element biedt. Het nummer komisch zwem men, waarbij een veertigjarige „baby" met wagen en andere attributen te water ge raakte, werd een lachsucces. Ook het gecos- tumeerd zwemmen, waarbij een bruidspaar aanwezig was, trok aller aandacht. Voor de kinderen, die nog niet in het natte element thuis zijn, werd een wedstrijd in hardloopen met een bal gehouden, waarvoor de kleuters veel animo aan den dag legden. Verder was er een vossenjacht, waarbij de vos door geblinddoekte dames werd achter volgd; een en ander verwekte veel vroolijk- heid. DIEFSTAL VAN GEREEDSCHAP. Namens een handelsvereeniging werd bij de politie aangifte van diefstal van eenig gereed schap uit haar magazijn aan de Havenkade te IJmuiden gedaan. De dader is onbekend. Er wordt een onderzoek ingesteld. DE SCHRIJFMACHINE WAS VERDWENEN. Een onbekende is er in geslaagd zich, zonder te worden opgemerkt, toegang tot een in de duinen te IJmuiden staande kantoorkeet te verschaffen en daaruit 'n koffersc'hrijfmachine mede te nemen. De politie heeft dezen dief stal in onderzoek. SCHUTTING ALS BUIT. De te Overveen wonende eigenaar van een woning aan de Noorderkade te IJmuiden deed dezer dagen een eigenaardige ontdekking. Een onbekende bleek de bij het huis behoorende schutting te hebben weggehaald. De diefstal is na 26 Maart gepleegd. Er is aangifte bij de politie gedaan. PAARD GING ER ALLEEN OP UIT. 's Avonds te ongeveer zes uur stelde een postbode vast, dat een paard er alleen op uit was getrokken. Hij trof het dier aan op den Driehuizerkerkweg en kon niet nagaan wie de eigenaar was. De man heeft het dier bij den veehouder v. d. Sluis, boerderij Lievendaal aan den Driehuizerkerkweg, gestald. Degenen, die over het zwerflustige dier inlichtingen wil len bekomen, kunnen zich tot het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost wenden.. Opge merkt kan nog worden, dat het een bruin paard betreft, dat van een halster was voor zien. VISCHPRIJZEN VAN DINSDAG. Gr. tarbot f8.5»—f6. kl. tarbot f 5.35—f 3.50, grf griet f 5,35f5, kl. griet f2,70f2,50, gr. tongen f 8—f 7, kl. tongen f5.85f2.50, muilen fl, gr. roode poon f 3, kl. roode poon f 1.20, poontjes f 0,60. gr. hake f 2,25~f 2, kl. hake f 1.70— f 1.20. kabt'tauw f2.20f2, gr. gul f 1,65f 1.50, kl. gul le s. f 1,35—f120, idem 2e s. f 0,80. wijting f 0,88— f 0,80, horsmakreel f 0,40, kl. haai f 0.60. gr. rog f 1,10f 1, kl. rojtfO.50, middelschol f3, kim. schol f 2,50, idem 2e s. f 2, idem 3e s. f 0,80. idem 4e s. f 0,50, kl. schar f 0,30, alles per kg. DE KENNEMER JAGERS. Van de IJmuider wandelsportvereeniging De Kennemer Jagers zal een aantal leden Zondag naar Bussum trekkep om aldaar aan den aan trekkelijker tocht van de N. S. C. deel te nemen. Dierenbescherming. Het bestuur der afdeeling Velsen en om streken van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren heeft besloten doel treffende voorlichting te geven inzake het houden en verzorgen van konijnen. Vooral tegenwoordig is dit van veel belang, omdat velen zich hiervoor interesseeren en er nog dikwijls onvoldoende kennis blijkt te zijn. In een etalage op den hoek van de Eikenstraat en den Veiserduin weg te IJmuiden-Oost zal de welverzorgde stand der vereeniging worden geplaatst. Gaarne wekken wij het publiek op er eens een kijkje te gaan nemen en hetgeen er wordt aangeraden in practijk te brengen. VELSEN KINDERFEEST IN DE WATERVLIETSTRAAT. Het was Dinsdagmiddag voor de jeugdige organisatoren A. Greshof en G. Grbot onge twijfeld een groote voldoening, dat het kinder feest in de Watervlietstraat zoo buitengewoon vlot is verloopen en derhalve uitstekend ge slaagd. Door de animo van vele ouders uit deze straat en eenige zijstraten, bleek het mogelijk dit feest, dat speciaal voor jongens was ge organiseerd, een interessant karakter te geven. Uiteraard was de belangstelling van de man nelijke jeugd zeer groot, terwijl talrijke meis jes als supporters fungeerden en vele ouders het drukke gedoe in de straat met belangstel ling gade sloegen. Hoe groot het medeleven met de ruim 40 deelnemers en het feest was, bleek uit het feit, dat de heer v. d. Brink als ie prijs zelfseen konijn beschikbaar stelde, dat ten deel viel aan Huib de Ruiter. De heer Bron schonk zooveel ijs, dat mèt de hoeveelheid van de organisatoren, alle aan wezige kinderen daarvan genoten. De wed strijden bestonden voor jongens van 46 jaar uit blokjes rapen; van 7—9 jaar uit blokjes rapen en hindernis loopen; van 10—11 jaar uit 60 en 300 M. hardloopen en van 1213 jaar uit 80 en 400 M. hardloopen om het huizenblok. De belangstelling van de~buurtgenooten en ouders stelde den leiders van dezen feestmid dag in staat alle deelnemende jongens van een prijs te voorzien. De prijzen bestonden uit ge zelschapsspelen, kinderfilms, schetsboeken, puzzles, zakatlassen enz., zoodat alle kinderen uiterst voldaan waren over dit aardige feest, doch niet minder de vele ouders, die hun gftin- derende kinderen met den verworven prijs thuis ontvingen. Verwacht mag worden, dat dit buurt-kinder- feest wel navolging zal vinden, temeer daar het thans vacantie is en de jeugd vooral in dezen tijd zoo weinig heeft. BEVERWIJK GEVONDEN VOORWERPEN. Een zilveren broche, vulpen, rugzak met inhoud, vulpenhouder, donkerblauwe pet. een paar wollen kindersokjes, portefeuille met inhoud, damespolshorloge. actetasch. zwarte portemonnaie met inhoud en een R.K. gebedenboekje. SANTPOORT PERSONALIA. Geslaagd zijn voor Handelscorrespondente Fransch de dames H. J. Lindeblad en C. G Lindeblad te Santpoort. Arbeidstijden in het bloemboiienbedrijf. Wijzigingen worden niet aangebracht. Tusschen den Gemachtigde voor den Ar beid en belanghebbenden in het bloembollen- bedrijf zijn besprekingen gevoerd inzake een eventueele wijziging van de arbeidstijden in dit bedrijf. Naar aanleiding hiervan kan wor den medegedeeld, dat de Gemachtigde het, op grond van de belangrijkheid van de voed selvoorziening voor ons volk, niet verant woord acht thans, nu zich in het bloembol lenbedrijf een groot, tekort aan arbeidskrach ten voordoet, een wijziging aan te brengen in de bepalingen van de bindende regeling van arbeidsvoorwaarden, waardoor de ar beidstijden verkort zouden .worden. De Gemachtigde doet een dringend beroep op werkgevers en arbeiders, om in het alge meen belang en ter voorkoming van moei lijkheden, zich stipt aan de arbeidstijden te houden, zooals deze zijn vastgesteld in arti kel 15 van de regeling van loonen en andere arbeidsvoorwaarden in het bloembollenbedrijf. Dit artikel luidt aldus: „Van 1 Jurii tot en met 31 Augustus vangt de werkdag aan des voormiddags 6 uur en eindigt des namiddags 6 uur. In de overige'maanden vangt de werk dag aan bij licht worden en eindigt bij don ker worden, met dien verstande, dat de werkdag niet eerder aanvangt dan des voor middags 7 uur en niet later eindigt dan des namiddags 6 uur. Des Zaterdags eindigt de werkdag om 1 uur des namiddags. De schaft tijden zijn des voormiddags van 8.30 tot 9 uur (des Zaterdags van 99.30 uur) en .des na middags van 1213.30 en van 1616.15 uur." Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het Donderdag de beurt aan de letters O en Pa tot en met Pop en Vrijdag aan het restant van P van Por af, Q en Ha tot en met Rus. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank heefi Dinsdag fail liet verklaard: David van Kessel. Jansstraat 28, Haarlem al daar handel drijvende onder den naam Boekhan del Pallieter, Curator Mr. J. H. Ekering te Haarlem en Cornells Johannes Fangmann, grond werker, Uiterweg 348 b, Aalsemer, Curator Mr.. J. H. Junge te Haarlem. Rechter-commissaris in beide faillissementen Mr. N. Reeling Brouwer. In het faillissement van J. Sietses aannemer te Haarlem is in de plaats van wijlen Mr. P. Tide- man tot curator benoemd Mr, H. J. Pof te Haarlem. Gerdessenfeest gevierd. Dag van tractatie van het Tehuis voor ouden van dagen. In het Tehuis voor Ouden van Dagen aan den Schotersingel worden ieder jaar enkele feesten gevierd, waarvan dat op 25 Juli wel het belangrijkste is.' Dan is het zomer en kunnen de inwoners van het huis van de buitenlucht genieten. Hoewel het warmer had kunnen zijn, was het concert, dat de Haarlemsche Politie Muziekvereeniging Maan dagavond ter inleiding van het Gerdessen feest gaf, een waar genot, In den tuin waren vele bewoners en zij, die in de zalen moesten verblijven, hoorden eveneens de vroolijke klanken, welke de politiemannen voort brachten. Het eigenlijke feest werd gehouden op Dinsdag, dus 25 Juli, de" geboortedatum van mevrouw GerdessenVan Outeren, die vroe ger gehuwd was geweest met den heer Schuurman Schimmel. Het was een echte dag van tractatie voor de ouden van dagen en dat ondervonden zij al bij het ontbijt. Het koffieuurtje bracht koek en aan den maal tijd was bijzondere aandacht besteed, waar voor het keukenpersoneel extra hulde ver dient. Het menu was uitgebreider dan an ders, het begon met een sla'tje en eindigde met een heerlijke pudding. Dat de oudjes gesmuld hebben, Jieten zij in gesprekken wel merken. Aan de thee en aan de boterham om zes uur was eveneens veel zorg besteed. De bewoners van het. Tehuis van ouden van dagen kunnen op een prettigen dag terugzien. Dat het de bedoeling van de stichtster, mevrouw Gerdessen is geweest, de bewoners van het toenmalig Stads armen- en zieken huis (thans Tehuis voor - ouden van dagen) eens goed te laten eten, blijkt wel uit de stichtingsakte. Daarin wordt o.a. bepaald, dat op 25 Juli eèn bedrag van f 60,bestemd moest worden voor vleesch en vet boven dien dag te verstrekken gewonen maaltijd en 10 voor vruchten, welke het seizoen oplevert. Te begrijpen is het, dat de bepaling over den aankoop van vleesch en vet in deze jaren den directeur vele zorgen oplevert ep. daar-- om heeft hij1 naar andere middelen moeten uitzien, om de bewoners een extra heerlijken maaitijd voor te zetten. Aan het feest, dat op 17 Maart (de verjaar dag van den heer Schuurman Schimmel) ge geven wordt, moest ook veel zorg besteed worden aan het eten, want voor dien dag werd 45.uitgetrokken voor vleesch en vet en 25.— voor chocolade met beschuit en krentenbrood. Ook deze bepaling brengt op het oogenblik moeilijkheden mee. De 25e Juli beteekende in vroeger jaren eveneens een feest voor de schooljeugd en veie Haarlemmers zullen zich wel herinneren, dat zij een bezoek hebben gebracht aan Artis; de laatste jaren hebben deze tochten geen doorgang gevonden. Tenslotte willen we in herinnering brengen, dat het dit jaar zestig jaar geleden is, dat de feesten voor het eerst gehouden zijn. Op 17 October 1883 werd de Schuurman SchimmelVan Outeren-stichting definitief opgericht en het jaar daarop begonnen de werkzaamheden. De opzet is echter niet al leen geld beschikbaar te stellen voor het houden van feesten, doch de stichting heeft ook ten doel verdienstelijke jongens en meis jes. die door minder gunstige,omstandigheden daartoe niet in de gelegenheid zijn, in staat te stellen, hun studie op het gebied van wetenschap of kunst te beginnen of voort te zetten. Velen hebben hiervan reeds in den loop der jaren een dankbaar gebruik gemaakt VOLKSVOORLICHTING IN OORLOGSTIJD. Donderdag om 18.45 uur spreekt Max Blok zijl via Hilversum I in de serie brandende kwesties over het onderwerp: „Volksvoor lichting in oorlogstijd". PERSONALIA. Mej. Mr. E. C. C, de Visser te Haarlem is door de Haarlemsche rechtbank beëedigd als advocaat en procureur. Nederlandsche krijgsgevangenen in Japansche kampen. Het Nederlandsche Roode Kruis deelt mede: Aangezien gebleken was, dat op de uit Japan ontvangen lijsten van krijgsgevangenen nog vele namen ontbraken vooral van de offi cieren zijn tot'dusver nog betrekkelijk weinig namen bekend werden in Japan inlichtingen gevraagd. Van 't officieele inlichtingenbureau te Tokio werd thans bericht ontvangen, dat de verzending der lijsten van krijgsgevangenen vertraging heeft ondervonden, doch dat de toe zending daarvan thans zal worden bespoedigd, zoodat binnenkort wederom nieuwe opgdven kunnen .worden verwacht. Daar de publicatie der namen in verband met de'beperkte ruimte in de dagbladen veel tijd vordert, verdient het aanbeveling, dat de belanghebbenden voor zoover zulks nog niet is geschied thans reeds gegevens verstrekken aan de le afdee ling van het informatiebureau van het Neder landsche Roode Kruis, Korte Voorhout 14 te 's-Gravenhage. Vermeld dient te worden: naam. volledige voornamen, geboortedatum en -plaast en zoo mogelijk rang, onderdeel, stam boeknummer, laatste standplaats en burgerbe- trekking van den vermoedelijken krijgsge vangene, zoomede het adres en de familiebe trekking van den aanvrager. Indien reeds eer der aanvragen aan bovengenoemd bureau zijn gezondeff dan wel reeds kennis is gegeven van een rechtstreeks van den krijgsgevangene ont vangen bericht, behoeft geen aanvraag meer te worden ingediend. f MUIZENPLAAG IN ALBLASSER- EN KRIMPENERWAARD. Uit tal van gemeenten, zoowel in de Al- blasser- als in de Krimpenerwaard gelegen, komen berichten omtrent een ernstige mui zenplaag, die deze gebieden teistert. Dage lijks worden honderden dezer knaagdieren gevangen en zelfs de oudsten onder de dorps bewoners verklaren, zich geen jaar te her inneren, wa&rin de muizen zoo mefiigvuldig voorkwamen. Een landbouwer, te Giessen- Nieuwkerk, die zich een klein uurtje bezig hield met het laten volloopen van een riool met water, kon als resultaat op een vangst van meer dan 5000 muizen bogen. De schade, die dit enorme muizenleger den landbouwers en veehouders aandoet, is zeer groqt. PC WfG 449 O «AAWXOfHNK* Klaar in een wip! "AKKERTJES" ZIJN BEPROEFDE PIJNSTILLERS EN VERDRIJVEN DADELIJK KOU, KOORTS. GRIEP BEROEPINGSWERK. Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Gemert drs. J. de Bruijn, cand. te Zeist (verb, ber.) Aangenomen naar Vlaardingen (5e pred.pl.) T. H. Oostenbrug te Groot-Ammers (nadere besl.); naar Wittewierum-Lellens (toez.) C. C. v. d. Flier, cand. en hulppred. te Ens (N. O.P.); naar Zalk en Veecaten (toez.) P. J. D. v. Malssen, cand. en hulppred. te Zeist. Burgerlijke Stand. HAARLEM 25 Juli 1944. BEVALLEN: 21 Juli, M. VerschuurOiii. d.; W. BestPruis, d.; 22 Juli, H. T. GrijsenBlèyer, z.; 23 Juli. A. M. van der PuttenBosman, z.; A. J. Bos—Hammers, z.; M. P. Dekker-Smits, z.W. J. WilhelmusDekkers, d.; A. J. Zwaanswijk Cassee, d. OVERLEDEN: 21 Juli M. M. Douwma—Stolzen- bach, 83 j., Hazepaterslaan; W. E. van der Struijf van Amstel, 70 j., Gr. Houtstraat; 22 Juli, G. SchuilingMulder. 34 j., Westerhoutpark; L. van Rijn, 56 j., Botermarkt; 23 ^Juli. M, Dekker, Horsmeier, 61 j., Kamperlaan; G. H. La Croix Bauersch, 53 j., Gasthuisvest; 25 Juli, P. F., 3 j., z. van H. A. Ipenburg, Ted. v. Berkhoutstraat. GEHUWD: 25 Juli, W. H. C, Herbold en M. H. J. Blesgraaf; J. A. Kok en J. H. Vogelesang; H. E. Bakker en I. Gröschl. AGENDA VOOR HAARLEM Woensdag 26 Juli. Rembrandt: „Gevaar lijke lente" (alle leeft.), 2, 5 en 7.15 u. Palace: „De dochter van den brandstichter" (14 j.), 2 en 7.15 u. Luxor: „De tijger van Eschnapoer" (14 j.), 2.30 en 7.15 u. Frans Hals: „Annelie" <14 j.) 2.30 en 7 u. Moviac: „Jenny als detec tive" (18 j.), 2.30 en 7.15 uur. AERDENHOUT. Gebouw Rel. Kring: pianorecital Joh. Ott«fc 7 uur. Donderdag 27 Juli. Groote Kerk, orgelbe speling 3i u. Bioscopen: zie Woensdag. (Luxor geen avondvoorstelling).

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3