Het oude visschersdorp Spaarndam. Nieuws uit de courant van gisteren. SHYLOCK LEEFT NOG. D. Er zijn momenteel weinig aardappe len. Van officieele zijde is ons medegedeeld, dat we een beetje achterop met het rooien zijn en er is een vervoersvraagstuk en er zal nog wel het een en einder zijn, waardoor die aardappelschaarschte wordt veroorzaakt. Nu, goed, het nu eenmaal zoo. Er zijn weinig aardappelen. Dat is de werkelijk heid en het rantsoen is deze week daarom kleiner dan we gewend zijn. En een klein aardappelrantsoen beteekent voor de meeste huisvrouwen een groote zorg, want de aard appel is een voornaam volksvoedsel, dat niet gemist kan worden. Dus probeert menige huisvrouw haar rantsoen te vergroo- ten. Dat mag niet en het is niet goed en men moest het niet doen om diverse rede nen, die iedere moralist onze tijd telt velt moralisten u zal opsommen. Maar wie honger lijdt of gevaar loopt, het te zul len doen, is wienig tot moraliseeren geneigd en er zit daarom misschien iets begrijpelijks in, als de huisvrouw een krant in haar tasch legt en probeert, hier of daar een paar kilo aardappels te bemachtigen. Er mogen dan weinig aardappelen zijn, ze zijn hier of daar nog wel op te duikelen. Bij winkeliers, die, 'kijk, toch nog een voor raadje hebben op een plaats waar iedereen zoo niet rondneust, op adressen, waar men anders weinig aan den aardappelhandel doet en natuurlijk op het platteland. Een kilo aardappelen kost officieel tien of elf cent, maar de hyena's onzer dagen weten er weer raad mee. Wie clandestien aardappe len koopt voor een kwartje per kilo is goed koop uit. Zeven stuivers is geen zeldzaam heid en het schijnt, dat er telers zijn, die 0.45 voor een kilo aardappelen vragen enkrijgen. Gisteren is er te Santpoort een groenten- handelaar bekeurd. Van gemeentewege is er in Velsen groente geteeld, die nu door middel van de groentenhandelaren gedistri bueerd wondt, natuurlijk tegen den officiee- len prijs Deze weldoener der mencshheid stelde echter zijn eigen, clandestiene prijzen vast en verkocht de gemeente-groenten te gen zwart tarief. Verleden week is hier ter stede een krui denierswinkel gesloten. De eigenaar nam van zijn klanten de bonnen voor volvette kaas in, leverde doodleuk magere kaas en verkwanselde de betere kwaliteit. Een mijner kennissen werd onlangs in een volkswijk aangesproken door een vrouwtje, dat zich beklaagde, dat de melk boer weigerde, haar op haar bonnen volle melk te verkoopen, doch geen bezwaar had, zwarte melk te leveren, natuurlijk tegen zwarten prijs. Er is visch in den winkel. Twee gulden veertig per kilo. Er is natuurlijk kooplust en de verkoop gaat zoo vlot, dat op een ge geven oogenblik de man achter de toonbank doodleuk opmerkt: Ziezoo, dames, 't is ge beurd. Nu kost het drie gulden zestig per kilo! Aardappelen, groenten, kaas, melk, visch. Elementaire voedingsmiddelen. Gisteren is er in IJmuiden iemand be keurd, die paling voor zestien gulden het pond verkocht. Wie paling van zestien gul den per pond verorbert, steekt er allicht een sigaartje van vijf gulden bij op en spoelt zijn wereldsche zorgen weg met een glaasje recht op en neer van een rijksdaalder. Deze categorie folijve hier buiten beschouwing. De dwaasheid, die bereid is het vijftigvou- dige van den normalen prijs te betalen, zal te eeniger tijd haar loon krijgen. Maar van oneindig grooter belang zijn de gevallen van roofzucht, die getuigen, welk een ontstel lend gemis aan gemeenschapsbesef ons volk in deze dagen ontsiert. Want het is brutale roof, brutale diefstal en woeker in den hoogsten graad wat schier overal in den handel der meest onontbeerlijke levensmid delen geschiedt. Ongestraft, want niet overal kan de controle-ambtenaar zich ver- toonen, ongewroken, want oved het alge meen wordt iedere practijk, hoe immoreel ook, uit vrees voor rancunemaatregelen aanvaard en aldus wordt het misdadige, a-sociale element al driester en berooft naar hartelust ons volk van zijn eerste en voor naamste levensbehoeften. "'Vat een waarheden als koeien en wat een kwalen zonder afdoende remedie! Of zou er 'óch een remedie bestaan tegen de misdaad, hierboven besproken, alom erkend en door edereen veroordeeld, een remedie in over eenstemming met den ernst van de roof, aan i'ns volk bedreven? Zie, daar zijn we op het ocgenblik nog ver van af. Inbeslagneming of boete. men lacht er om en wat baat het, een zaak te sluiten als de winkelier inmiddels een goed eind op weg naar rijk dom is gevorderd? De middelen ter cor- E ctie zullen harder, veel harder moeten "orden. Het is niet prettig, dit te moeten 'ggen, maar ter wille van ons volk, in het ij zonder het min-draagkrachtige deel, dat 'ïans op allerlei manieren door geweten- oze lieden te kort wordt gedaan, dient de '<-ch gesteld, dat althans onze voornaam- s"." levensmiddelen beveiligd blijven tegen '-zucht en geldgierigheid. In Duitschland 7 oractijken, als hierboven beschreven, tend, waarschijnlijk niet omdat men c zooveel beter is dan hier maar omdat f gezonde vrees voor de gevolgen den "■'"kelier weerhoudt buiten zijn boekje te gaan, gevolgen, die gemeenlijk heel wat verder gaan dan inbeslagneming of boete.. Wandelingen in de omgeving van Haarlem ter Mpcht deze heilzame vrees ook ons volk be\ ->ili<?en tegen de Shylocks onzer dagen! HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. J 25.000: 15046 J 5000: 13670 1000: 4922 11037 14761 24020 400 8039 24598 200 5665 18767 22312 22616 100 2618 3339 4056 8448 12626 17920 18297 19379 19976 21024 25204 25626 Een wandeling naar Spaarndam staat op het programma. De afstand is niet ver, ook al wordt de tocht uitgestrekt tot de polders van Spaarnwoude. Toch zijn er nog velen, die de wandeling maar een enkele maal hebben gemaakt, ondanks het feit, dat een bezoek aan het dorp. dat er van verre zoo schilderachtig ligt, de moeite loont. Doch de wandeling naar deze omgeving, welke sedert de annexatie van 1 Mei 1927 tot het grond gebied van Haarlem behoort, is zeer aan trekkelijk, vooral als de weg langs het Noor der Buiten Spaarne gekozen wordt Zij, die in het centrum vertrekken zoeken terstond den Spaarnekant op, om enkele „markten" te passeeren (Houtmarkt, Hooi- markt, Turfmarkt en Friesche Varkensmarkt, welke namen voor zich zelf spreken). Oude gebouwen komt men op de wandeling te gen, welke bij de inwoners bekend zijn en welke de bewon dering van den wan delaar zullen heb ben, in het bijzonder de fraaie gevels aan het Korte Spaarne. Jammer is het, dat de molen „De Adriaan" uit het stadsbeeld verdwenen is en dat de pogingen tot weder opbouw geen succes hebben opgeleverd. Slechts vluchtig wordt aan de wandeling in het centrum der stad aandacht besteed, want het doel is immers in Noordelijke rich ting te loopen, waar men straks een vrij uitzicht heeft, vooral als de industrieën ge passeerd zijn. Een blik achterwaarts mag echter niet verzuimd worden, hoewel er veel door den anbouw van woningen verloren is gegaan. Naar het Westen heeft men verderop ook een panorama op de duinstreek, zij het ook, dat door den bouw van het Vondelpark kwartier het uitzicht belemmerd wordt. Even moet de wandelaar uitrusten, als hij het punt genaderd is, waar de Mooie Nel in het Spaarne uitmondt. Dit water is een deel van de Liede. welke uit het voormalige Spie- ringmeer (destijds een deel van het Haar lemmermeer) is voortgekomen. Niet alleen imponeert de groote wateroppervlakte, doch het gezicht op Spaarndam is bijzonder fraai. Lang zal de wandelaar hier willen blijven, maar het vriendelijk gelegen dorp lokt. In de eerste plaats vraagt wel de Kolk de aan dacht, waar de oude huisjes in het water weerspiegelen. Druk is het daar niet, want de glorietijd van Spaarndam ligt in het verleden. Vroeger waren hier tallooze schepen, die moesten wachten op hun beurt, vóór er ge legenheid was om door de sluis te varen. De neringdoenden maakten hiervan een dank baar gebruik. Meestal hadden de schippers geen haast en praatten een uurtje met el kander om nieuws uit andere streken van het land uit te wisselen. Ook woonden er een zeilmaker en touwverkooper, die goede zaken deden en de dorpsbarbier had vele klanten in de kringen der schippers. Hoewel de sche pen verdwenen zijn doordat de sluis ter plaatse niet meer gebruikt wordt, toch is dit plekje voor den wandelaar het mooiste van het dorp. Spaarndam is in den ioop der jaren van karakter veranderd. De schippers blijven niet zoo lang meer in het dorp, omdat de motorische kracht hun booten spoedig naar andere plaatsen brengt. Daardoor is het aan tal scheepswerven gedaald tot één. Ook als visschersdorp heeft Spaarndam niet zooveel meer te beteekenen. Het Visscherend is een herinnering aan deze tak van handel, welke vroeger zoo bloeide. Uit het wapen, dat een veld is van zilver met drie baarsjes boven elkaar blijkt wel, dat de visscherij van oude tijden af de voornaamste bron van inkomsten is geweest. De waterrijke omgeving bood daartoe een uitnemende gelegenheid. Een nadeel van de groote oppervlakte wa ter waren echter de stormen, welke het dorp heeft gekend en enkele hebben zware ver liezen gebracht. 26 Februari 1791 b.v. stormde het den geheelen dag en het water werd 1.44 el boven Amsterdamsch peil opgevoerd, waardoor de dijk in gevaar kwam. De be volking werd aan het werk gezet en met succes. Omstreeks Kerstmis van het jaar 1836 was het water van het IJ door den Oost- Noordoosten storm tot 2.34 el boven A.P. opgezet. De dijk en de waterwerken werden beschadigd en bovendien vernielde de kracht van het water een gedeelte van de vloot. Acht schepen werden tegen de beschoeiingen verbrijzeld, drie zonken, één werd op den wal gezet en tallooze liepen schade op. Vor der kwamen enkele schippers om het leven. Thans kan' de wandelaar er rustiger ver toeven en heeft in de omgeving van de sluizen bij het zien van het Spaarne of het Zijkanaal, dat naar het Noordzeekanaal leidt, gelegenheid aan deze stormen terug te denken Inmiddels zal hij ook de Hervormde kerk gepasseerd zijn, welke daar eenige eeuwen staat. In 1328 was er reeds een kapel, be- hoorende onder de hoofdkerk van St. Bavo te Haarlem. 12 Januari 1626 woedde er zoo'n hevige storm, waardoor het door ouderdom vervallen gebouw, omver geworpen werd Een jaar later, 20 April 1627 begon men aan den bouw van een nieuwe kerk, welke in 1844 aanzienlijk is verbeterd. Hier ligt N. S. Cruquius begraven, die van 1731 tot zijn dood op 5 Februari 1754 het hoofdtoezicht uit oefende op de uitwateringswerken van Rijn land en eenige jaren schout van Spaarndam was. In Juli 1712 heeft hij met J. Noppen en M. Bolstra een ontwerp voor de droogmaking van het Haarlemmermeer gemaakt, hetgeen later aanleiding is geweest het gemaal bij Heemstede naar hem te noemen. Voor den terugtocht zijn twee wegen, één over Penningsveer en één naar de Liede. Daarover vertellen we een volgenden keer. Twee ton voor 85.000. Hoe „zwart" geld „wit" wordt. De sociale redacteur van het Alg. Handels blad schrijft: De wegen, langs welke in zwarten handel verdiend geld „wit" wordt gemaakt, zijn vele. De houders van het zwarte geld hebben daar vele opofferingen voor over. Van de transac ties waarmede dit geld is verkregen^zijn zoo min omzet- als inkomsten-, vermogens- of welke belasting ook betaald. Het zwarte geld is op zich zelf reeds een factor van prijsopja- ging, omdat de eigenaar er van het zoekt te wettigen en dan dingen koopt, die hij niet noodig heeft en daarvoor veel te veel betaalt om maar van het zwarte geld af te komen. De aankoopen van vaste goederen, die in de laat ste jaren zijn verricht, zullen waarschijnlijk nog wel eens aanleiding geven om al deze transacties na te g«an. Moeilijker is dat bij kostbaarheden, die, voorzoover zij niet onder edele metalen of steenen vallen, later waar schijnlijk een groot deel van haar waarde zul len laten vallen en waarvan het bezit vaak verborgen kan worden gehouden. Welke merkwaardige vondsten soms worden gedaan bij die poging om zwart geld wit te maken, blijkt hieruit, dat bij collecteurs van de Staatsloterij wordt geïnformeerd om op de hoogte te worden gehouden van de namen van winnaars van prijzen. Zoo is dezer dagen een 100.000 uit de Staatsloterij, waarop 85.000 gul den wordt betaald, overgedaan aan iemand (en op diens naam gezet) die er 200.000 gulden voor betaalde. Hij had die twee ton er gaarne voor over om zoo 85.000 gulden, die hij had ..gewonnen" te kunnen verantwoorden bij de belastingen. Op zich zelf genomen is dit geval slechts een anecdotische bijzonderheid. Het openbaart echter een maatschappelijk verschijnsel, dat van een groep onmaatschappelijke nieuwe rijken, die onwettig verkregen geld wil wetti gen, die anderen, door hen met veel geld te lokken, zoekt af te helpen van goederen, die zij (anders dan bij loterijprijzen) beter voor zich zelf zouden kunnen houden (als zij niet in omstandigheden zijn geraakt, waardoor zij verarmen en waardoor zij wel moeten verkoo pen aan de nieuwe rijken). KORT NIEUWS Dinsdag 8 Aug. wordt de acteur Henri de Vries 80 jaar. In 1903 werd hij vermaard door het groote succes, dat hij had met „De brand in de Jongejan". Gedurende vele jaren vierde hij met dit stuk groote triomphen in binnen- en buitenland, o.m. in Duitschland, Engeland en Amerika. Ook heeft De Vries in genoemde landen gefilmd. Van al deze films kreeg men in Nederland alleen „De gebroeders Schelm- berg", waarin De Vries de hoofdrollen vervult met Conrad Veidt en Lil Dagover, te zien. De laatste jaren vervulde hij verscheidene malen gastrollen. Sedert enkele jaren woont hij in Blaricum. Op zijn verzoek is aan prof. W. A. E. van der Pluym eervol ontslag verleend als hoogd- leeraar aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. Prof. Van der Pluym is o.a. in 1912 lèeraar in de kunstgeschiedenis geweest aan de H.B.S. voor meisjes te Haarlem De 'grondwerker G. Geur ink uit Dinx- perlo is door den économischen rechter voor de vijftiende maal veroordeeld, omdat hij boter, olie. spek en ham naar Duitschland smokkelde. Hij kreeg thans anderhalf jaar gevangenisstraf en f 2 000 boete. Te "VI aar dingen is de vijfjarige Fennv Sterenburg in een onbewaakt oogenblik achter de woning van haar grootouders in de Oude Haven terechtgekomen en ver dronken. Te Ma.ntgum is, vermoedelijk door hooi- broed, brand uitgebroken in de boerderij be woond door den heer J. Weijer, waarbij alle bedrijfsruimte en het materiaal is ver bra cl Alleen het woonhuis kon behouden blijven. De schade, ongeveer f 5 5.000. wordt door verzekering gedekt. ELECTRÏCITEITSRANTSOENEERING. De rantsoeneeringspercentages van de na volgende bedrijven zijn met ingang van de eerste meteropneming na 1 Juli 1944 als volgt vastgesteld: kappersbedrijven 50 winkels en warenhuizen 30 en hotels, café's en restaurants 40 HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on- noodige teleurstellingen. Discretie is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vrijblüvend toegezonden, in blanco couvert door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145 Den Haag, Telef. (2 lijnen): 770754770713. Kantooruren 109 uur. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad* A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede. Buitenland. De Duitsche ambassadeur Von Papen heeft een bezoek gebracht aan den Turkschen minister-president in verband met de berich ten volgens welke Turkije het plan heeft de diplomatieke en economische betrekkingen met Duitschland te verbreken. Binnenland. Er zijn in ons land wéér vele colorado kevers aangetroffen. Iedere verbouwer van aardappelen dient er voortdurend op te letten of er kevers of larven op zijn gewas voor komen en van eventueele vondsten terstond dc politie in kennis te stellen. Vergunningen voor aankoop van kantoor meubelen moeten niet meer bij de plaatselijke distributiediensten, maar bij het Rijksbureau voor glas, keramiek en houtproducten worderi aangevraagd. Voor de eerste maal zijn overtreders der loonvoorschriften veroordeeld. Het waren boeren uit de Wieringermeer en uitvoerdex-s van weermaehtswerken, die aan arbeiders veel te hooge loonen hadden uitbetaald. Wegens communistische actie zijn terecht gesteld: Jan Postma, Albert Huisman, kolen handelaar te Zaandam: Josephus Swolfs, labo rant te Zaandam en Willem van den Burgh, politiebeambte te Amsterdam. Stad. In de dezer dagen gehouden jaarvergade ring van de tooneelverceniging „Jacob van Lennep", is de heer E. Meyerink, die 30 jaar lid van het bestuur was, gehuldigd. WESTEINDERPLASSEN BIJ AALSMEER. Tusschen zonsopgang en zonsondergang mogen de Wésteinderplassen bij Aalsmeer weer met plezier vaartuigen (zeilbooten, roeibooten, motorbooten en kano's) worden bevaren. Des nachts moeten de vaartuigen worden gemeerd in de jachthavens Nieuwe Meer of Kudelstaart. BEVERWIJK KERK CONCERT Een koraal van de hand van Joh. Mich. Bach („Von Gott will ich nicht lassen") opende deze zomeravond-auditie. Joh. Mich, heeft vermaardheid verworven als componist van koraalvoorspelen en terecht. Verwant aan den grooten Joh. Seb. Bach (hij was zijn oom en daarbij 's meesters schoonvader, want Joh. Sebastian Bach's eerste vrouw was de dochter van Joh. Mich.) was deze weinig gespeelde componist eveneens een man van uitzonderlijke gaven. Ook dit praeludium toonde de meesterhand, vaardig en smaakvol als de heer G. J. Moed het voordroeg. De twee aria's van Joh. Seb. Bach (.,Ber Tag is hin" en ,,Gieb dich zu fried en") voor sopraan en orgel sloten er stemmig bij aan. Rie Elderenbos was ditmaal de sopraan- soliste; zij zong cle twee geestelijke liederen rustig, in stijl. Haar geluid is van een mooi volume en draagt in een kerkgebouw, de ver tolking blijft meer voordracht vragen. Dit viel vooral bij de liederen van Ru cl. Mengel berg op. Daarenboven bestede ze aandacht aan een duidelijke uitspraak; men verstaat een zangeres graag! De begeleiding, vooral van Bach, genoot een prima verzorging. Twee ontroerend niiooie „muziekjes in woorden" zijn cle door Rudolf Mengelberg getoonzette gedichten van Guido Gezelle: „Hosannah" en „Het leven is een krijgsba» nier". Zij doen het beter in een stijlvol pro gramma dan het vrij zoete Pa nis angelieus, dat zoo on-Francksch klinkt als wat. De so liste, leerlinge van de zangpaectagoge mevr. Zweers te Amsterdam, zong het met toewij ding. Sonate II vooi^altviool van den door Han del te Londen verdrongen befaamd en Ita- liaan'schen opera-componist Attilio Ariosti (16661 740) is een klassiek juweeltje; niet temin valt er, ondanks dit klassieke, de speelsche componist der grand-opéra met z'n wereldsche neigingen in te beluisteren. Welk een geestige tem pi wisselingen en hoe rijk aan melodie is dit opus, dat (ook alweer in- conventioneel voor d'ien tijd) met een menuet sluit. Riek Coppée speelde bet niet gelukkig; de fiorituren van het adagio kwamen niet gaaf door, er waren 'onzuiverheden en wat meer kleur had geen kwaad gekund. Dan was de uitvoering van Max Reger's praeludium voor viool heel wat beter, en van voordracht en van stokvoering. Enrico Marco Bossi (1 8611925) werd be kend door zijn orgelwerken en deze verdie nen die bekendheid alleszins. Hij is een der belangrijkste Itailiaansche orgelcompondsten uit het laatst der vorige eeuw en onder scheidde zich door zijn Duitsch-romantisch getinte werken, rijk aan colorie-t en grootsch van opzet. Zijn Contemplation voor viool en orgel laat het laatste instrument niet alleen maar een begeleidende functie vervullen. Dat treedt het duidelijkst naar voren in de mid- densafz met het choral-mystique. De hernieuwde kennismaking met dit boeiende werk, dat de meester in al zijn grootsch.heid toont,'was een'muzikaal genoe gen. Prachtig hebben de uitvoerenden deze artistieke overpeinzing uitgevoerd en er vele momenten van groote, tot eerbied stemmende schoonheid in ge-boden. Contemplation is een reprise waard. Van den prominenten Fran ck-vertolk er en leerling van G uil mant en Tournemire Joseph H. G. M. Bonnet hoorde ik nog het oeuvre Songe d'enfant. 'n typisch Fransche medita tie voor orgel in den Guilmantstijl, kleurrijk door den organist Moed uitgevoerd. A. J. VAN DER WETJDEN. AGENDA Woensdag 2 Aug.: SANTPOORT: Kinder feesten, 7 uur. Donderdag 3 Aug.: IJMUIDEN: Goede Her derkerk: Orgelbespeling J. J. Huizinga 7.30 u. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Morgen concert. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Licht orkest-concert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Or kest Francis Keth en kinderkoor. 11.00 „De held Grettir", voordr. 11.15 Sonaten-concert. 12.00 Al manak. 12.15 Haagsche politie-muziekgezelschap. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Zelf tuinieren. 13.05 Or kest Gerard van Krevelen, soliste en de Trek vogels. 11.00 Hoe ziet U de natuur IV? 14.15 Disco variété. 15.00 Kerkorgelconcert. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Omroeporkest en solist. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Theo Uden Mas- man. 17.30 Nieuws in een notedop. 17.40 Kwartet Jan Corduwener 18.00 BNO Persoverzicht. 18.05 Omroep-Opera-Crkest en soliste. 18,45 Brandende kwesties. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Concertgebouworkest en solist( i. d. pauze: Voor luisteraars, diegraag leezn). 21.10 Strijkkwartet in d kl. t. v. Franck. 22.00 BNO Nieuws en cult, ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Pianosoli. 22,30 Vertrouwde wijzen in bonte rij. 23.3024.00 Kamermuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Trio concert. 18.00 Dinerconcert. 1.9.00 B NO Nieuws en act. besoh. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Amusementsorkest. 19.45 Musette-orkest en solist. 20.15 Waarom kennen wij haar naam nog? 20.30 Gerard Lebon. 21,15 Pierre Palla, piano. 21.45 Avondw-ijding; 22.00 BNO Nieuws en cult-, ber. 22.15 Zie progr. H'sum I, 22,30 De stem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2