ojoeJk VERHOOGDE ACTIE. D. Wordt Turkije in den oorlog betrok ken? De dag van vandaag schijnt daar over te moeten beslissen. Heden toch zal de Nationale Vergadering een besluit van de Turksche regeering worden voorgelegd tot verbreking van de economische en diploma tieke betrekkingen met Duitschland en de commentaren van Duitsche zijde hebben geen twijfel gelaten wat de gevolgen van de ratificatie door de Nationale Vergadering van dit besluit kunnen zijn. Want deze ver breking is een gevolg van een ultimatum door Engeland aan Turkije gesteld tot het afstaan van marine- en luchtbases aan de Geallieerden, hetgeen neerkomt op het be trekken van Turkije in de oorlogshandelin gen. Engeland moge dit ultimatum gesteld hebben, Amerika en Sovjet-Rusland hebben er zich bij voorbaat achter geplaatst. Wat laatstgenoemd land betreft, wat te voorzien was, is prompt uitgekomen: Moskou heeft bij voorbaat en nog wel „in zeer krachtige taal" het recht van de Sovjet-Unie op steunpunten en operatiebases aan de Darda- nellen naar voren gebracht en Engeland en Amerika hebben deze aanspraken erkend, een daad, waarover niemand zich zal ver bazen, die de opvattingen van Londen en Washingtoft inzake de rechten der kleine naties en den uitleg, dien zij aan het Atlantic Charter geven, kent. Als Turkije zich van daag in het avontuur stort, is het alvast de heerschappij over de Dardanellen kwijt. De tragedie van wat heden- wellicht te gebeuren staat, laat zich niet miskennen. Want dat Turkije tegen zijn wil in den hek senketel van het internationaal gebeuren wordt gejaagd, is wel zeker. Ligt dit op zich zelf al voor de hand, men vergete niet, dat Duitschland en Turkije van ouds goede vrienden zijn geweest, die met name op economisch terrein elkander steeds de hand hebben gereikt en den strijd van 1914—1918 in trouwe verbondenheid hebben gestreden. Daarbij komt, dat ook op ideologisch terrein kenmerkende overeenstemming bestond: het nationaal besef, dat Duitschland tot de daad riep, vindt zijn tegenhanger in het Turkije van Kemal, dat immers eveneens zichzelf hervond en niet rustte, alvorens in 1923 de vrede van Lausanne de bevestiging der nationale aspiraties schonk. Het is dan ook een gedwongen, zeer ge dwongen samengaan, waartoe Turkije wordt genoopt en onwillekeurig rijst hierbij de vraag, hoe groot de animo van Engeland en Amerika bij dit alles zal zijn. Natuurlijk, een bondgenoot als Turkije telt mede, maar de vraag is maar, tot welken prijs dit bond genootschap wordt verkregen en of in het bijzonder deze prijs voor Engeland niet bui tensporig hoog zal zijn is een overweging, waarover het laatste woord nog niet gespro ken is. Want Turkije sloot nu eenmaal tot dusver den vrijen toegang tot de Middelland- sche Zee voor het ruimtehongerig Rusland af en het moet een bittere pil voor Engeland zijn, te weten, dat voortaan langs den groo- ten weg van Gibraltar naar Aden een Rus sische vloot de zaken zal kunnen contro leeren. Wederom is het voordeel aan den Russi- schen kant en met een strategie, die men op zichzelf waardeeren kan, heeft het Kremlin voor den zooveelsten keer Enge land en Amerika voor zijn belangen gespan nen. Rusland en Turkije waren nimmer goede vrienden en in het bijzonder Turkije heeft den machtigen nabuur altijd argwa nend gade geslagen. Thans ziet Rusland de kans vrij. Het Balkanblok biedt Turkije geen steun meer. Iran en Afghanistan, waarmede Turkije te voren door verdragen verbonden was, liggen voor de noodige Rus sische ankers vast. Thans is het de tijd voor Stalin, ten aanzien van het geïsoleerde Tur kije toe te slaan en het lang gekoesterde droombeeld, de vrije verbinding van Zwarte- en Middellandsche Zee tot daad te maken. Wat heeft Turkije overigens aan te bie den? Economisch gezien is de chroomerts- leverantie, die, zooals men weet, enkele maanden geleden aan Duitschland onthou den werd, het voornaamste product, dat Turkije tot de oorlogsvoering kan bij brengen, bovendien wat lood en steenkool. Wat leger en vloot betreft, de landmacht is in oorlogstijd opgevoerd tot een kleine anderhalf millioen man, terwijl de lucht macht uit drie regimenten bestaat. Onnoo- dig te zeggen, dat de bewapening eenvou dig is en in geval van oorlog duchtige ver sterking zal behoeven. Ook de vloot, heeft een zeer beperkte capaciteit. De hoofdmacht wordt gevormd door een gepantserden krui ser van 23.000 ton, acht torpedojagers, twee oude kruisers en acht torpedobpoten. Een machtige versterking van het arsenaal der geallieerden beteekent dit alles niet. De waarde van het eventueel toetreden van Turkije zou dan ook. gelijk bereids erkend is, liggen in de vestiging van lucht- en marinebases der geallieerden, hetgeen dus in de toekomst zou neerkomen op een zwaardere belasting van Griekenland. Bul garije en Roemenië. In het algemeen dus op verhoogde activiteit van het oorlogsbedrijf op den Balkan. Natuurlijk heeft men in het Duitsche hoofdkwartier al lang met een en ander rekening gehouden. In hoever deze ver hoogde activiteit beantwoord zal worden zal wellicht de naaste toekomst leeren. En met dit al is de zooveelste staat hefckind van de rekening. Want, gelijk het bericht Maandag zeide, het moet de Turksche regeering dui delijk zijn, dat eenigerlei territoriale garan ties door Engelschen en Amerikanen niet aan Turkije gegeven zullen worden. En Stalin wrijft zich weer eens de han den. Verduisteren: van 21.50 tot 6.00 uur 3 Aug.: zon op 6.02, onder 21.29 uur maan onder 4.22, op 21.02 uur 4 Aug.: zon op 6.03, onder 21.27 uur maan onder 5.35, op 21.45 uur dö- (14.39 uur V.M.) IJMUIDEN Sluikhandel in groenten en fruit Opnieuw hebben rechercheurs van de afdee- ling economische zaken der politie tegen een aantal handelaren in groenten en fruit proces verbaal moeten opmaken. Een IJmuidenaar werd bekeurd, omdat hij zoowel groente als fruit tegen te hoogen prijs aan den man bracht Op een belangrijke hoeveelheid werd beslag gelegd. Twee andere IJmuidenaren vervoerden groenten, hoewel dit niet was „gedekt". Hun werd door een bekeuring duidelijk gemaakt, dat dit niet mag. Een te Santpoort wonende handelaar verkocht fruit te duur. Onder toe zicht van een rechercheur werd de nog aan wezige voorraad tegen den normalen prijs aan het publiek verkocht. Zonder vergunning 24.000 sandalen vervaardigd. Rechercheurs van de afdeeling economische zaken der Velser politie hebben door hun energiek optreden een opmerkelijk succes ge boekt. Zij kregen er kennis van, dat houten sandalen en sandaalzolen tegen te hoogen prijs werden verkocht en stelden direct een uitge breid onderzoek in. Als gevolg hiervan werd proces-verbaal opgemaakt tegen een te Lim- men wonenden en te Velsen zaken doenden fabrikant. Deze had zonder vergunning van het Rijksbureau voor Huiden en Leder niet minder dan 24.000 houten sandalen laten ver vaardigen en in den handel gebracht. Gebleken is, dat een te Hoorn en twee te Alkmaar wonende grossiers zich eveneens met deze artikelen hadden beziggehouden. Ook zij hadden een bekeuring in ontvangst te nemen. Het onderzoek is nog steeds gaande. Een aan tal winkeliers en houthandelaren is hierbij be trokken. Wel paling, maar duur. Voor paling zijn er vele liefhebbers, maar het is niet gemakkelijk een maaltje te ver krijgen. Een inwoonster van IJmuiden wist Wel een weg om er aan te komen en leverde de paling op haar beurt aan liefhebbers, die er echter zestien gulden per halve kilogram voor moesten betalen. De politie kreeg hiervan ken nis en maakte een proces-verbaal op. De pa ling, die nog niet was verkocht, werd in be slag genomen. 1500 Kilo aardappelen in beslag genomen. Door rechercheurs van de afdeeling econo mische zaken der Velser politie werd vermoed, dat een te Santpoort wonende tuinder zich met het handelen in aardappelen buiten de distributie om en tegen te hooge prijzen bezig hield. Bij hun onderzoek bleek dit inderdaad het geval te zijn, zoodat er proces-verbaal tegen den man werd opgemaakt. Niet minder dan ongeveer 1300 K.G. aardappelen werd in beslag genomen. Bovendien werd vastgesteld, dat de Sant poorter ook nog op een te laken wijze buiten zijn boekje was. gegaan door tuinboonen en doperwten tegen een te hoogen prijs aan de consumenten te verknopen. Deze groenten wa ren afkomstig .van de gemeentetuinen en ver den hem van gemeentewege verstrekt om tegen den normalen prijs aan zijn klanten over te dragen. Het is wel treurig, dat ook deze groenten tot een overtreding hebben geleid. Gelukkig kan worden geconstateerd, dat dit geval een uitzondering was, aangezien de po litie dikwijls het verkoopen van groenten uit de gemeentetuinen heeft gecontroleerd en daarbij alles in orde heeft bevonden. Slager had geen gebrek. Groote hoeveelheid levensmiddelen in beslag genomen. Een te IJmuiden zaken doende en te Sant poort wonende slager trok de aandacht van rechercheurs der afdeeling economische za ken der Velser politie. Zij stelden een onder zoek in zijn zaak aan de Jacob van Heems kerkstraat in. In een onder den winkel ge legen kelder werd een belangrijke partij levensmiddelen aangetroffen, waarbij onge veer 75 kilogram gesmolten vet, plm. 91 kilo gram gerookt spek, 129 kilogram gezouten varkensvleesch, een partij flesschen met jenever en vruchten op sap, een aantal pot jes met honing, jam en appelmoes en een aantal blikken conserven. Hierop werd be slag gelegd. Vastgesteld werd, dat de slager •zich bezig hield met het clandestien han delen in vleesch, vet en andere levens middelen. GESLAAGDEN DER VISSCHERIJSCHOOL. Tijdens het examen voor het getuigschrift „Vooropleiding tot de Zee- en Vischvaart" zijn de volgende leerlingen van de Gemeen telijke Visscherijschool geslaagd: C. Plug, J. Visser, A. de Niet, P. de Groot,, C. G. Vis ser, W. M. van Paradijs, A. Jongeling, J. Plug, J. C. C. Peperkamp, P. Bijl. C. A. Wit- teveld en P. D. van der Ham. Twee candi- daten werden afgewezen. TABAK ZONDER BON. Een inwoner van IJmuiden maakte zich séhuldig aan clandestienen handel in shag. De politie kreeg hiervan kennis, maakte proces-verbaal op en nam een hoeveelheid shag in beslag. OOK CONSUMPTIEIJS AAN PRIJS GEBONDEN. Tegen een inwoner van Santpoort is door de politie proces-verbaal opgemaakt, omdat hij consumptieijs verkocht, zonder de beken de prijsvoorschriften in acht te nemen. JUBILEUM VV. VAN BURGEL. Ook onze plaatsgenoot de heer W. van Burgel, wonende aan den Stationsweg, heeft veel belangstelling ondervonden bij zijn 25- jarig jubileum in dienst der Papierfabriek, 's Morgens werd hij in het directiekantoor ontvangen door den heer J. Smit, die hem in tegenwoordigheid van ir. A. J. Allan en den heer P. Elmers, chef van de bouwafdee- ling, waarin de jubilaris werkt, hartelijk toe sprak. Namens de directie werd de gebruike lijke enveloppe aangeboden. Ook in zijn af deeling werd de heer Van Burgel nog toe gesproken, waarbij blijken van waardeering werden overhandigd. V.S.V. TRAINT TE BEVERWIJK. V.S.V. is in staat gesteld om voor de trai ning van de leden van alle elftallen van het Gem. Sportpark gebruik te kunnen maken. De oefeningen staan onder leiding van den heer J. A. ten Napel. VISCHPRIJZEN. Prijzen van Dinsdag: groote tarbot f8,50f6, kleine tarbot f5,35f3,50, groote griet f 5,35—f 5, kleine griet f 2.70—f 2,50,. groote tong f 8f 7, kleine tong f5,85—f2,50, mullets ft, groote roode poon f3, kleine roode poon f 1,20, poontjes f 0.60. wijting f 0,88f 0,80, kabeljauw f2,20, groote gul f 1,65, kleine gul le soort f 1.35, 2e soort f 0.88. horsmakreel f 0,40, groote rog 11.10—f 0,70, kleine rog f 0,50, groote hake f2,25, middelschol f3. kleinmiddelschol f 2,70f 2,50. kleine schol 2e srt f 2,15f 2, kleine schol 3e srt f 0.90f 0.80. 4e srt f 0,55—f 0,50, schar 2e srt f 0,35—f 0.30. alles p. kg. VELSEN I. E. V.'ers IN DEN ZEVENKAMP. Bij de Zondag door den N. V. B., afdeeling Haarlem in het Heemsteedsche Sportpark ge houden Zevenkamp, hebben verschillende leden van de R.K. Sportvereeniging I. E. V. aardige prestaties behaald. Tot de besten behoorden met vèrspringen: W. van Tunen 5.04 M.; inwerpen: G. Nieuwen- huisen 16.50 M.; vèrschieten: G. Nieuwen- huisen 48.10 M.; 100 M. baldribbelen: P. Schoorl 20.6 sec.: 80 M. hardloopen: P. Schoorl 10,8 sec.; doelschieten: A. Spruit 850 p.: raak de paal: A. Spruit zeven maal. Spruit be hoorde tot de twee beste spelers op dit num mer, daar ook de winnaar van den kamp dit resultaat bereikte. In de 4 maal 100 M. ver- eenigings-estafette was I.E.V. no. 1 met 55,3 sec.; waarbij de volgende loopers uitkwamen W. van Tunen, H. Hendriks, G. Nieuwenhui- sen en P. Schoorl. SNELWEGER ONTVREEMD. Uit de chemische fabriek van de firma J. L. H. S. en Co. aan de Kanaalkade is een snel weger ontvreemd. De dader is onbekend. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. SANTPOORT Geslaagde kinderfeesten. Het comité, dat besloten had voor de te Santpoort wonende kinderen feesten te orga- niseeren, heeft den eersten avond reeds veel voldoening van zijn werk kunnen hebben. Vele jongens en meisjes maakten van de gelegenheid gebruik om in actie te komen, waarbij zij niet over gebrek aan afwisseling konden klagen. De feesten begonnen met wedstrijden voor kinderen van 6 tot en met 8 jaar. Er werd voor gezorgd, dat alleen kinderen, die even oud waren, tegelijk om de vele prijzen don gen. De jongens weerden zich in de Broek- bergenlaan, waarzij zich konden bezighouden met koekhappen en een autopedrace. De meisjes trokken naar de Velserbroekstraat, waar zij zich behalve voor koekhappen voor blokjesrapen interesseerden. De wedstrijden hadden een prettig verloop. Alle deelnemers en deelneemsters deden hun uiterste best om een zoo goed mogelijk resul taat te boeken. Het is ondoenlijk te vermel den wie er voor een prijs in aanmerking kwamen, want er waren zeer veel beloo ningen. Deze waren op een origineele wijze gekozen. Ook de kinderen, die geen prijs wonnen, werden echter get'racteerd. Vele ouderen kwamen een kijkje nemen, zoodat het een drukte van belang was. De politiemenschen zorgden echter voor een ordelijk verloop en bovendien was er vroo- lijke muziek, dié de stemming natuurlijk ten goede kwam. Heden en Zaterdag worden de wedstrijden voortgezet. Verwacht mag worden, dat er ook dan veel belangstelling zal zijn. VEEHOUDER BENADEELD. Ten nadeele van den veehouder C. G. S. werden een paardentuig, twee paardenhoofd stellen met oogkleppen en een stel leidsels ontvreemd. Deze voorwerpen werden in de paardenstal van een buitenplaats bewaard. De dader is onbekend. De politie heeft den diefstal in onderzoek. GESLAAGD. In Vught, waar een gedeelte van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort geëvacueerd is, slaag den voor het diploma Ziekenverpleging B de zusters: T. Bander, M. Hoogerbeets, N. Loth en C. Meyering. Verder slaagden voor de over gangsexamens van le naar 2e jaar dè zusters: W. Stakenborg, T. Koster, K. Cornelissen, R. Seinema, G. Hamer, R. Krabbenbos, H. Thys- sen, N. Pieters en L. Groeneveldt. Van 2e naar 3e jaar de zusters: A. Kreulen, T. Cal- luy, D. Lukkien, B. de Koning, R. Dercksen en G. v. Kooten. BEVERWIJK SPORTDAG VAN LEER'S PERSONEELVER De eerste sportdag van de Van Leer's Per- soneelvereeniging, die in het Gem. Sportpark is gehouden, mag ondanks den korten tijd van voorbereiding, geslaagd worden genoemd. De uitslagen van de kinderwedstrijden wa ren: Blokjesrapen 7-10 jaar: 1. Chr. Stevens, 2. Lini Goedhart, 3. Elias de Boer. Koekhap pen: 1. J. v. d. Wissel, 2. Corri Meyer. Hinder nisloop: 1. T. v. Oers, 2. E. de Boer. 10-13 jaar: Blokjesrapen: 1 Thea Nijman, 2. A!i Wilms, 3. A. Gravemaker. Balwerpen: 1. Rie Derogie, 2. P. v. d. Wijst. Hindernisloop: 1. P. v. d. Kuil, 2. W. Nat. Vèrspringen: 1. W. Nat, 3,64 M. 2. P. v. d. Kuil 3,43 M. 3. M. Luit, 3,17 M, Hard loopen 60 M.: 1. Petra Maan, 2, Rie Derogie. 13-15 jaar: 60 M. hardloopen: 1. J. Hendriks, 2. D. v. Beek. Vèrspringen: 1. D. v. Beek, 3,65 M. 2. C. v. Leeuwen 3,45 M. 3. H. de Boer, 3,35 M. Touwtrekken: 1. J. Hendriks. 2. N. Kabel. De uitslagen van. de wedstrijden voor dames en heeren luidden: Dames: 80 M. hardlopoen: 1. mevr. Mijen, 2. mej. Hendriks, 3. Gerda Goed. Hindernisloop: I. mej. Hoekstra, 2. mevr. Mijen. Koppelloop: 1. dames Bijman. Heeren: Hardloopen 80 M.: 1. P. Versluis, 2. A. v. Asperen; 400 M. hardloopen: 1. Rumping, 2. Aardenburg. 800 M. hardloopen: 1. P. Ver sluis, 2. Hagedoorn. Vèrspringen: 1. J. Koper, 2. W. Schaap, X stsuxfc OFFICIEELE MEDEDEELINGEÏf AMATEURTABAK OOGST 1944. Voor het be- en verwerken van door amateurs in 1944 geteelde tabak is de volgende regeling vastgesteld: -de amateur, d.i. degene, die voor eigen gebruik tabak verhouwt, kan tabak van een zending laten verwerken of tot kerftabak (rook- shag- of gekorven pruimtabak), of tot sigaretten. Het is niet mogelijk, uit een zending tabak deels kerftabak en deels sigaretten te la ten vervaardigen. De amateurs, die hun tabak willen laten verwerken moeten zich voor 31 Augustus 1944 schriftelijk aanmelden, voorzoover zij kerftabak wenschen te ontvangen. Bij het bureau voor de kerftabakindustrie, afdeeling amateurstabak, Rokin 93, Amsterdam en voor zoover zij sigaretten wenschen te ontvangen, bij de vakgroep sigarettenindustrie, bureau Johan nes Vermeerstraat 29, Amsterdam. Aanmelding dient te geschieden per briefkaart onder duidelijke en volledige vermelding van naam, voorletters, adres en woonplaats van de amateurs. Correspondentie over de registratie en de be- en verwerking der in te zenden tabak dient rechtstreeks gevoerd te worden met den aan te wijzen fermenteur. De amateurs kunnen n.l. bij de aanmelding tevens opgeven, door wel ke van de hieronder genoemde ondernemingen zij hun tabak bij voorkeur wenschen te laten verwerken. Met een bepaalden fermenteur kie zen zij tevens den eventueel daarbij behooren den kerver. Het is echter ten zeerste gewenscht, dat de amateur voorkeur vraagt voor den fer menteur. die het dichtst bij zijn woonplaats ge vestigd is. Met de aangegeven voorkeur zal zoo veel mogelijk rekening worden gehouden. Het bureau voor de kerftabakindustrie en de vak groep sigarettenindustrie zijn echter bevoegd den amateur zoo noodig bij een anderen fermenteur in te deelen. De amateur onderwerpt zich ter zake aan de beslissing van het bureau of de vak groep, Deze instanties zorgen voor de registratie bij den fermenteur, zoodanig, dat de amateur in ieder geval het door hem gevraagde artikel (kerftabak of sigaretten) zal ontvangen. De amateurs, die kerftabak wenschen, kunnen voor keur vragen voor één der volgende onderne mingen: fa. Roelfsema, Winschoten, fermenteur en kerver; Diepenveensche Tabak-Centrale, De venter, fermenteur, en Fa. Harms ten Harmsen, Deventer, kerver; N.V. v.h. T. A. Pool, Hoorn, fermenteur en kerver; Tabaksfabriek ,,De Roo- kende Moor", Erftemeyer en Co. N.V., Amster dam. fermenteur en kerver; Fa. P. D. Schilte, 's-Gravenhage, fermenteur en kerver; N.V. Ta- bakskerverij en Handelsmij, ,.De Snuifmolen", Amersfoort, fermenteur en Fa. Wed. C. D. v. d. Helm, Zwolle, kerver; Andreas Kreykamp's Ta- baksbedrijven, Steyl-Tegelen, fermenteur en kerver; Fa. P. J. M, Albers Druten, fermenteur en Fa. P. D. van Maaren, Zaltbommel, kerver; M. Wijnen, Valkenswaard, fermenteur, en N.V. Gyrath's Sigarenfabrieken, Valkenswaard, fer menteur en kerver; Sigarenfabriek ,,De Post duif", G. Papen, Oosterhout, fermenteur. Van Liempt's Sigarenfabriek en Tabakskerverij, Els- hout, fermenteur, en N.V. Canton v.h. S. Fick, Oosterhout, kerver. De amateurs die sigaretten wenschen kunnen voorkeur vragen voor een der volgende sigaret ten f abri kan ten. die allen tevens als fermen teur optreden: N.V. Hoilandsche Sigarettenmaat- schappij Ed. Laurens ,,Le Khédive" 's Graven- hage, en N.V. tot fabricatie van tabak en siga retten Crescent Cie, Eindhoven. Anderen dan de genoemde ondernemingen is het niet toegestaan amateurstabak te verwerken. In een tweede publicatie zullen nadere bijzonder heden worden bekend gemaakt. BEWAREN VAN EIEREN. Handelaren, die eieren verkoopen, zijn gedu rende'de zomermaanden verplicht deze in koel kasten of op andere koele plaatsen te bewaren. Het is niet toegestaan de eieren in de etalages te leggen. Overtredingen van dit voorschrift is strafbaar AANMELDING PLATINA APPARATEN. Ingevolge de in de Staatscourant van 31 Juli '44 gepubliceerde platinabeschikking 1944, no. 1 is iedere natuurlijke of rechtspersoon, die labora toriumapparaten en -gereedschappen van platina- metalen of legeeringen daarvan in eigendom of in vooraad heeft, ongeacht of bedoelde apparaten en gereedschappen zich in een laboratorium of elders bevinden, verplicht deze apparaten en ge reedschappen binnen 20 dagen na 31 Juli '44 bij het bureau goud en zilver van het rijksbureau voor non-ferro metalen, Mauritskade 37 te 's Gra- venhage, aan te melden door middel Van bij het buerau goud en zilver kosteloos verkrijgbare for mulieren. Onder platina-laboratoriumapparaten. worden verstaan: alle apparaten, gereedschappen en hulp middelen van platinametalen of legee ringen, welke zijn bestemd of zijn of worden ge bruikt voor het verrichten van chemische, na tuurkundige en dergelijke onderzoekingen, zoo als kroezen (me4 inbegrip van deksels), schalen en electroden, doch met uitzondering van appa raten, bestemd voor het verrichten van tempe ra tuurmetingen en thermo-elementen, ongeacht of de apparaten, gereedschappen en hulpmidde len zich in een laboratorium dan wel elders be vinden. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. RECTIFICATIE OP BEKENDMAKING No. 108 VAN DE MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAIL- LISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Stokboonen (snij- spek- en pronkboonen): gros siersprijs f 31,50 p. 100 kg., detaillistenprijs f 0,40 p. kg. Pronkboonen: grossiersprijs f 18 per 100 kg., detaillistenprijs f 0,23 per kg. Stamboonen: (witte, zonoer draad): grossiersprijs f 29,50 per 100 kg., detaillistenprijs f 0,38 per kg. Overig® soorten: grossiersprijs f25,50 pér 100 kg., detaiJw Ustenprijs f 0,33 per kg. >j

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3