UIT HAARLEM Requiem van Verdi. Door Haarlem's Gemengd Koor. Een volle kerk beloonde de stoute onder neming van H. G. K. om het Requiem van Verdi in de weidsche oude Sint Bavo uit te voeren. Of deze ontzaglijke ruimte wel de meest geschikte is voor dit werk? Moeilijk te beantwoorden vraag, omdat het geval van verschillende kanten kan bekeken worden. Wat mij persoonlijk betreft, ik ben blij, dat ik Verdi's Requiem eens in deze omgeving ge hoord heb. ik mag erbij zeggen: gelukkig van op een voor de acoustiek zeer gunstige plaats. Zooais men weet, heeft Verdi dit werk voor 't eerst uitgevoerd in den dom van Milaan. Toen ik een jaar of tien geleden dezen gewel digen tempei bezocht, heb ik mij direct afge vraagd: hoe moet dat theatrale Requiem in deze ruimte geklonken hebben? Een ruimte die. naar men zegt, 40.000 menschen kan be vatten! En al is onze groote Bavo nog. lang geen kathedraal van Milaan, zoo kon toch het experiment van H.G.K. eenigszins een idee geven van het effect dat Verdi met de pre mière van zijn Requiem bereikte en wat hem voor den geest moet gezweefd hebben bij het componeeren. En dan mag ik zeggen, dat het zijn aparte bekoring heeft die breed uitge sponnen klanklijnen, die treffende harmont sche successies, die brillante orkestkleur, die vele dynamische effecten waar te nemen in een deinende sfeer die uitzet en inkrimpt en aan het geheel iets onwezenlijks geeft, maar tevens iets groots, omdat ons het détail ont snapt en wij alleen de machtige synthese waarnemen. En dat is voor een keer ook wel^eens dank baar te aanvaarden. Als geheel was het een uitstekende uitvoe ring. Verdi's romantiek en warme zangerig heid zijn een kolfje naar de hand van den dirigent Jan Booda; in deze gloedvolle muziek kan hij zijn muzikaal temperament ten volle uitvieren. Met zijn bijzondere handigheid als koorleider, werd het dus'haast vanzelf een levendige vertolking, waarvan het bel-canto hoogtij vierde. Het geweldige dubbelkorige Sanctus en de fameuze fuga van het Libera waren prestaties van het koor die respect af dwongen. Ook de solistische bezetting was bijzonder mooi en de dirigent verkreeg van dit viertal precies wat passend was in zijn alge meene conceptie. Corry Bijster zong glanzender dan ooit en beheerschte de zware sopraanpartij volkomen; Roos Boelsma gaf aan de dankbare mezzo partij al de intensiteit van haar zuiver muzU kaal talent en de bekoring van haar mooi ge ëgaliseerd geluid. Zeldzaam was bet hoe deze twee vrouwelijke solisten zich bij elkaar aan pasten in hun duetten, vooral in 't Agnus Dei. Het geluid van den tenor Han Lefèvre droeg goed in de soli en zilverde fraai in de ensemble stukken. En Laurens Bogtman wist in de bas partij op treffende wijze het mordante aan het zangerige te paren. Het Residentie-Orkest voegde zich voortref felijk onder de leiding van Booda en gaf aan >iet geheel den glans van zijn warme sonoriteit. Aldus een uitvoering die er wezen mocht en die H.G.K. weer eens in 't licht der algemeene belangstelling zet, nu deze vereeniging zich gaat opmaken om haar zilver jubileum met bijzonderen luister te vieren. Daarvoor wordt in studie genomen Le Chant de la Cloche van Vincent d'Indy, welk werk in vele jaren te Haarlem niet meer werd uitgevoerd. JOS. DE KLERK. ORG ELRESPRLTNG In de Groote oj St. Bavokerk zal Egbert - Vos Dinsdag 8 Augustus 's avonds van 8-9 uur een orgelconcert geven. Het programma luidt: 1. Praelud'ium und Fuga g. kl. terts, D. Buxtehude; 2. Ciaconna und Fuga d. kl. terts J. Pachelbel; 3. Toccata und Fuga d. kl. terts J. S. Bach; 4. Drei. Choralvorspiele, J. Brahrhs. a. Schmücke dich, o liebe Seele; b. Herzlich tut mich verlangen; c. Es ist ein Ros entsprungen; 5. Prélude. Fugue et Va riation. César Franck; 6E Praeludium und Fuga F. gr. terts. Max Réger. GROOT KINDERFEEST MET HET SPROOKJE HANS EN GRIETJE. Woensdagmiddag 9 Augustus zal „Goossens VoHcstooneel" optreden in het Gemeentelijk Concertgebouw en voor de jeugd ten tooneele brengen het beroemde en spannende sprookje „Hans en Grietje" in 3 bedrijven met vele mréd espelenden. PERSONALIA. Geslaagd te Amsterdam voor het examen Hoog-Duitsche taal L.O. de heer W. J. Nedër- koorn te Haarlem. AGENDA ZATERDAG 5 AUG. Kloppersingelkerk Orgelconcert A. Verschoor, 7.30 u. Pretoria- plein, Haarlero-Noord: Openluchtvergade- ring Ked. 'Arbeidsfront, 3 u. Rembrand-t: Minnebrieven'' (18 j.) 2, 5 en 7.15 u. Palace: „Gesloten lippen" (18 j.)-.2. 5 en 7.15 uur. Luxor: .^Operette" (alle leeft.) ,2.30, 4.45 en 7.15 u. Frans Hals: „Tosea" (18 j.) 2.30 en 7 u. Moviac: „Vergeef ons onze schulden" (18 j.) 2.30, 4.45 en 7.15 u. ZONDAG C AUG. Concertgebouw: „Ba ron Kneut". 6.45 u. Bioscopen: 2.30, 4.45 en 7.15 u. (Frans Hals: 2. 4.30 en 7 u.y MAANDAG 7 AUG. Bioscopen: middag en .avondvoorstellingen. APOTHKKRX 's Avonds na 7 uur en Zondag geopend: Van Rijn, Kl. Houtweg 15, tel. 10539: Lou- meyer, Zijlweg 34, tel. 12495; Nolf, Kruis straat 26, tel. 11174; Schoterboschapotheek, Rijksstraatweg 19, tel. 127LI. H e e m st e d e: Heémsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad- A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Vclsen en omgeving: J. J. E. van Baa'rsel, Santpoort, Verantwoordelijk voor de advert en üe-rubriek; ,W. .van Ommen, H'stede. Jeugd geniet in de speeltuinen. Er is geen tijd, om aan kattekwaad te denken. Het is vacantie voor de schooljeugd en vele huismoeders hebben niet voldoende gelegen heid, om zich met de kinderen te bemoeien. Af en toe kan er wei een middagje af, om een wandeling te maken, doch echt bezighouden, gaat niet altijd. V-oor talrijke huisgezinnen is het een uitkomst, als er een speeltuin in de buurt is, waar de meisjes en jongens heerlijk in. de buitenlucht kunnen genieten van sport en spel, benevens van ontspanning in den vorm van zingen, maken van voorwerpen of wandeltochtjes. Dezer dagen hebben de besturen van de zeven speeltuinvereenigingen de poorten open gezet en iederen morgen kan men de jeugd zien op <fe tuinen in het Vondelkwartier, bij de Anthonie Fokkerlaan (Te Zaanen), bij den Spaarndamschenweg (Weltevreden), alle in het Noorden der stad gelegen, bij de zwemschool aan de Houtvaart (Westerkwartier), aan de Van Oosten de Bruynstraat ^(Flora), beide in het Westen en verder aan d'en Schalkwijker- ,weg (Buitenrust) en aan de Zomervaart (Oos- terkwartiqr), beide in het^losten. Enkele hon derden kinderen maken van de gelegenheid zich daar te vermaken gebruik en er heerscht een gezellige drukte. Het geheel staat onder leiding van het be stuur van het Verbond van Speeltuinvereeni gingen, waarvan de heer A. van Viersen het voorzitterschap vervult,en de heer J. J. C. Op- huysen hM secretariaat waarneemt. Beiden hebben een warm hart voor het kind en staan steeds gereed, om de belangen van de bij het verbond aangesloten vereenigingen te. behar tigen. Dat bleek ons tijdens een tocht langs enkele tuinen, waarbij het tweetal tevens liet uitkomen dat zij er niet tegen op zien, om nog meer werk te-verrichten, want zeven speel tuinen voor een groote stad als Haarlem acht ten zij te gering. Mogelijk, dat er spoedig in Spaarndam een nieuwe gelegenheid komt. Een vereeniging is in oprichting en het verbond verleent daaraan zijn medewerking. Het doel van onzen tocht was niet de wen- schen te vernemen, doch om waar te nemen, hoe de van vacantie genietende jeugd het op den speeltuin maakt. De indruk was, dat de genen, die zich bereid hadden verklaard lei ding aan de meisjes en jongens te geven, zich geheel geven, om het de bezoekertjes zoo aan genaam mogelijk te maken. In een der club gebouwen b.v. waren eenige dames behulp zaam bij het vlechten, een bezigheid, waarin -ie kinderen veel plezier hadden en ovfer de -esultaten waren de dames bijzonder tevreden. \nderen maakten voorwerpen uit klei,en hun prestaties waren vrij aardig. Op een anderen Suin waren de' jongens al zoover gevorderd met kleiarbeid, dat het bestuur prijsjes had gekocht voor hen. die het beste voorwerp kon den maken. Met ijver hadden zij 'zich aan hun iaak gezet. De bedoeling is echter zooveel n^gelijk in de buitenlucht te vertoeven. De schommels e.d. bieden daarvoor een goede gelegenheid, doch jammer is het, dat de toestellen niet Overal meer zoo goed zijn. Een tuin, die tij delijk onbeheerd was geweest, had te lijden gehad door het optreden van jongens, die blijk baar den boel liever vernielden dan het speel goed van hun kameraadjes te 'ontzien. Als zij trouwe leden waren geweest van een speeltuin vereeniging, hadden zij zich hieraan niet schuldig gemaakt. Van zingen houden de kinderen veel. Eenige 'eerlingen van de Volksmuziekschool hebben zich beschikbaar gesteld om 'n bezoek aan de uinen te brengen. Niet alleen spelen zij be rende wijsjes, doch ze wekken de jeugd op mee te zingen, waarmee ze veel succes heb ben. Hieren daar treden „solisten" van zes tot tien jaar op, hetgeen op een toeschouwer een prettigen indruk maakt. Dan hadden eenige dames en heeren wandelingen gemaakt, o.a. naar de Ringvaart, nabij de Cruquïus en naar Velserend. Ook dit onderdeel stelt de ■jeugd op hoogen prijsf Als er gelegenheid is trekken de meisjes ep jongens naar de zwem scholen, waar ze een prettig uurtje doorbren gen. Het blijkt dus wel, dat de jeugd van de straat gehouden wordt geen tijd heeft om kat tekwaad uit te halen en niettemin volop van 'dé zomerlucht geniet en naar hartelust kan profiteeren van 'sport en spel. ONTWERP GENERALE SYNODE NED. HERV. KERK AANGENOMEN Naar wij vernemen heeft de algemeene synode dqr Ned. Herv. Kerk met algemeene stemmen in tweede lezing behalve enkele amendementen en verbeteringen het ontwerp 'generale synode aangenomen. Thans zal het naar artikel 62 van het al gemeen reglement aan de hoofdelijke stem ming van de Prov. kerkbesturen en de Waal- sche commissie worden onderworpen. BABY VERDRONKEN. Een dame uit Haarlem, die bij den heer P. M. te Dirkshorn logeerde, had een kinder wagen met een kindje van zeven maanden achter de woning geplaatst. Op onverklaar bare wijze is de wagen in een sloot gereden niet het noodlottig gevolg, dat de baby ver dronk. „JACOB VAN LENNEP" IN MAASTRICHT De liefhebberij-tooneelwedstrijden in Maas tricht zijn thans geëindigd. De jury heeft de deelnemende tooneelisten ongeveer 125 en de deelnemende vereenigingen, in totaal elf, niet in een ranglijst samengevat, maar de vereenigingen verdeeld in twee klassen. De Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" heeft aan de wedstrijden deel genomen met het blijspel „Het Paard van Troje" van Henk Bakker. De vereeniging werd door de jury in de_ dilettanten- of liefhebberij klasse geplaatst, samen m^t „Het Limburgsche Volkstoonfcel" uit Kerkrade en „De Ghesellen van de Baronie" uit Breda. „Jacob van Len nep" ontving een zilveren medaille van het gemeentebestuur van Maastricht en een fraai herinneringsbord. In zijn dankwoord' heeft de voorzitter, de heer Jan van Eden, er aan herinnerd, dfft 24 jaar geleden op een wed strijd in Maastricht ook een zilveren medaille werd gewonnen. ;j., Bioscoopmeuws van deze week. REMBRANDT: „MINNEBRIEVEN". Hermann Thimig is in deze film een directeur van een-sgroote fabriek, die, hoewel hij de vijftig reeds gepasseerd is, een overigens onschuldig avontuurtje op touw zet met een jeugdig tee- kenaresje, dat vooral onder den indruk komt van zijn minnebrieven, die hij uit een boekje heeft overgeschreven en die precies gelijkluidend zijn aan die, welke hij in zijn jonge jaren aan zijn toekomstige vrouw schreef. Zijn echtgenoote komt er achter en bovendien ontdekt de verlief de directeur, dat zijn vriendinnetje de verloofde is van zijn privé-seCretaris. Dat alles brengt hem leelijk in het nauw, maar zcoals het in dergelijke filmgevallen gaat, komt alles op het laatste oogenblik in orde en vooral de secretaris kan tevreden zijn, want hij heeft aan het avontuur tje van zijn chef met zijn verloofde een salaris verdubbeling te danken. Men kan hartelijk lachen om de escapades van Hermann Thimig op het glibberige, pad der lief dé en om de pianier waarop zijn vrouw (Kathe Haack) en zijn dochter (Suse Graf) hem tegen de lamp laten loopen. Sj. Kuiper. NEDERLANDSCH NIEUWS-. Uit het eigen -land "geeft het Nederlandsch Nieuws opnamen van paardensport op Duin- digt, athletiekwedstrijden in het Stadion, de »bijenmarkt in Veenendaai, beëediging van Ne- derlandsche vrijwilligers bij de Waffen SS en een bezoek van Hongaarsclïe militairen aan Neder land. Van het nieuws uit het buitenland verdie nen speciaal de opnamen van het nieuwe wapen der Duitsche-marine, de eenmanstorpedo, vermel ding. Verder ziet men flitsen van den strijd aan het ipvasiefront. het gebruik van honden als helpers der Duitsche soldaten, devppleidmg van NSKK-man en, de beëediging van dè „Marechal liciens en de tewaterlating van de „Maréchal Petain" een nieuw schip van 18000 ton. voor de Fransche koopvaardijvloot. WEDERVERTOONINGEN. In Palace de Italiaansche film „Gesloten lip pen", in Luxor „Operette", in Frans Hals „Tos ea" en in Moviac, waar tevens Herman Heyer- man en zijn solisten optreden, de Tsjechische film „Vergeef ons onze schulden Pal In den Haarlemmermeerpolder is men begonnen met het maaien van het koren. (C.N.F.-Stevens Pax c) Krachtsport Haarlemmer hield bijna 4 min. zijn adem in. De belangstelling voor de krachtsport is in het afgeloopen jaar bijzonder toegenomen en dat ondervindt ook de Haarlemsche vereeniging „Achilles" onder leiding van den heer Chr. Scheffer. Iederen Maandag- en Donderdagavond komen de leden in het oefenlokaal aan het Pre^- toriaplein bijeen, en wijden hun aandacht aan worstelen en gewichtheffen. Dat er in den af geloopen winter serieus getraind is blijkt wel uit de goede resultaten, welke bij de kampioen schappen behaald zijn. En men hoopt verejer te gaan. Niet alleen zijn er plannen, in den komen den winter eenige wedstrijden te organiseeren, doch ook successen te boeken. Bij het worstelen geeft behalve de heer Scheffer, de heer Zegge- ling leiding en voor het gewichtheffen treden als eerste en tweede instructeur o-p de heeren H. Bogaart en H. Poelman. We zijn getuige geweest van de groote animo der instructeurs en der leden op een oefen avond. Doornat de tijd verkort moest worden, kan minder aandacht besteed worden aan de voorbereidende oefeningen, doch dat is geen be zwaar,, omdat de leden bij wijze van ochtend- fymnastiek die oefeningen nu thuis doen. Daar- oor blijven ze fit. „Achilles" heeft een lid, dat bij een keu ring zijn adem drie minuten, en vijftig se- conden inhield en een bijzondr goed ont wikkeld lichaam heeft, waardoor hij in staat is eenige buitengewone staaltjes van expan- siewerk te verrichten. Dat lid is Kees de Jong, die plannen heeft zijn adem langer-dan vijf minuten in te houden, om te trachten het wereldrecord, dat naar zijn- mee ning bestaat, te verbeteren. In ieder geval zal het inhouden gedurende bijna vier mintuen niet veel voorkomen. We bezitten hieromtrent geen ge gevens en kunnen niet nagaan of hij „Neder landsch recordhouder" is„ Op den oefenavond heeft De Jong ook laten zien, dat hij over veel kracht beschikt en daar voor gebruikte hij sandows. Vroeger was het be oefenen hiermee een onderdeel van de kracht sport,, doch de laatste twaalf jaar door vermin derde belangstelling niet meer. Mogelijk bloeit dit onderdeel in de toekomst wel weer. De Jong liet zien. dat hij in staat is met.-zijn hoofd een sandow met een spanning van 220 k.g. uit te trekken. Bij een expansie van 210 k.g. spanning trok hij boven zijn hoofd ook een toestel met een spanning van 85 kg. uit. Dat er veel-kracht voor noodig was een spanning van 220 k-.g. te trekken, bleek wel, toen twee maal vijf leden van „Achilles" er slechts gedeeltelijk in slaagden de sandow uit te trekken, de' demonstratie was wel iets bijzonders. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor de eerste klas zijn de volgende wedstrijden vastge steld: ExcelsiorVOC; HCCHermes; ACC— HBS. Verder worden gespeeld: Haarlem—Kam pong; Rood en Wit 3Ajax; CVHW 2Haarlem 3. Voethal ELSWOLT TO URN OOI. Ann dit tour- nool van de voetbalvereeniging £)IO nemen de volgende vereenigingen deel: DSSH, DIO, EHS. RCH II, WB, .VI. Vogels, THB en Zandvoortmeeuwen. DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter Boter Boter Brood Brood Eenh.toiletz, Gort. Havermout Jam Kaas Kindermeel Melk Peulvruchten Peulvruchten Roggevlokken Scheerzeep Suiker T^haksart. Taptemelk Textiel 41 t.m. 50 Textiel 1 t.m. 10 Toiletzeep E67 Vermicelli 198 Versnaperingen 33 Voedingssuiker EG5 Vleesch 33A, 34A Vleesch 33B, 34B Waschpoeder C, D en E 66 33, 34 201, 202 33A, 33B C, D, E68 32A 33A, 34A 33B, 34B 194 D65 199 195 19? E65 33, 34 190 200 199 R 05 196 33, 34 33, 34 Aardapp. Toeslag Beschuit Algem. Boter Reserve Boter Brood Brood Algem. Reserve' Algem. Algem. Algem. Reserve Melk^ Algem. Algem. Algem. Tabak Algem. Tabak Taptemelk van V 115 van V 715 Reserve Algem. Versnap. Reserve Vleesch Vleesch Waschp. 1 kg. kg. 1 rants. 1 rants. rants. J/2; rants. y>z rants. 400 gr. 100 gr. 1 rants. 250 gr. 250 gr. 250 gr. 100 gr. 250 gr. l?i lit. 250 gr. 250 gr. 250 gr. 45 gr. 500 gr. 1 rants. 1% lit. en V 215 5 Aug. 5 Aug. 19 Aug. 19 Aug. 19 Aug. 19/Aug. 19 Aug. 19 Aug. 19 Aug. 2 Sept. 19 Aug. 2 Sept. 19 Aug. 19 Aug. 19 Aug. 19 Aug. 5 Aug. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 19 Aug. 19 Aug. 19 Aug. 1 rants. 2 Sept. 100 gr. 19 Aug. 150 gr. 19 Aug. 2o0 gr. 19 Aug. 100 gr. 19 Aug. 25 gr. 19 Aug. •1 rants. 2 Sept. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 6 AUGUSTUS 1944 HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 G^m.muz. 8.00 De zin van het boer-zijn. 8.15 Ouverture en wals. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 B NO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Uit de oude doos. 11.00 Polka-mazurka. 11.30 De stem der SS. 11.40 Marscbmuziek. 11.45 Voor waarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Concertgebouw-Kamerork. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13^00 Koorzang en orgel. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Pianosonates van Beethoven XXII. Ca. 14.45 Volksliederen van Beethovpn. 15.00 Het wekelijksche luisterspel. 15.45 Canzones IV. 16.15 Stafmuziekkorps der R'damsche politie. 17.00 Recht door zee, 17.30 De muzikale spijskaart. 18.30 Nederlandsch program ma. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Monika, operette van Dostal. 21.30 Ork Gerard van Krevelen. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Koorzang. 22.30 Luchtig avondprogramma. 22.3024.00 Instrumen tale soli. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschen. Ca. 10.10 Soldatenfunk „Nord- West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Licht concert. 12.40 Het Duit sche volksconcert. 14.00 Die goeie ouwe tijd. 14.15 sprookjessfeer. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Amu sementsorkest.16.00 „Romantische" symphonie van Bruckner. 17.05 Impromptu in f kl. t. van Schu bert. 17.15 Nederlandsche philosophen XI. 17.35 Balletmuziek uit: „An der schonen blauen Do- nau" van Strauss. 18.00 Onsterfelijke werken van Duitsche meesters. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Dans muziek. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Musette-orkest, so liste en gram.muz 21.00 Groote Omroepork.1 21.45 Avondwijding. 22 00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. MAANDAG 7 AUGUSTUS 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.10 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Gram.muz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Morgen concert. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Symphonisch ochtendconocert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Sylvestre trio. Ca. 10.40 Ork. Eduardo Bianco. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Moment opnamen vdn oude steden. 12.00 Almanak. 12.15 Ork. Gerard van Krevelen en soliste. 18 00 BNO 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Ork. Boyd oachman en gram.muz. 14.00 Musici als doctores honoris causa. 15.00 Gedsd. uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Ork. Gerard van Kreveeln en soliste. 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Cello en piano. 18.45 Poli tiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act besch. 19.15 Onbekend maakt onbemind. 20.00 Omroep Sympl*)nie Orkest en solisten. 20.50 De ruischen- de harp VII. 21.15 Omroep Symphonie Orkest. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af al leen voor de Radio-Centrales. 22.15 Instrumen tale soli. 23.00 Fragmenten uit opera's van Verdi. Ca. 23.4024.00 Sonate in g kl. t. voor piano van Schumann. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Twee oprettes (fragmentarisch). 18.00 Me lodieën uit .een uitstalkast. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Concert m. m. v. Franz Völker. 20.-15 Van bloemen en legen den en bloemen en legenden. 20.30 Lichte koor zang. 21.15 Ho^ng. Ork. Lajos Veres. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 iZe porgr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Verduisteren: van 21.30 tot 6.00 uur E M A N Z Ij TEEKENT E ROEP HEBB INLICHTINGEN BIJ MARINE ANNAMMESTEUE WEST ZWEI6STELLE NIFDERLANDE TE UTRECHT EN Bil ALLE HAFEN- EN ORÏSKOMMANDANTUREN EN 44.ANNAHMESTEILEN

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2