BRANDKASTEN KLUISDEUREN UIT HAARLEM Zomerconcert H.O.V. Residentie-orkest en Gerard Hengeveld, piano. Het programma dat Yvon Baarspul uit voerde, had den neventitel „romantisch" kunnen voeren. Het geldt voor Schubert, voor Chopin, voor Liszt. In geen der drie werken is de groote vorm op gelukkige wijze doorgevoerd, en allerminst geldt dit voor Chopin's piano-concert, door Gerard Henge veld zoo weergaloos mooi gespeeld. Men zal zeggen: wat deert ons dan het gemis aan den volmaakten vorm! Men bedenke dan, dat een concert van Mozart of Beethoven groo- tere en diepere indrukken nalaat dan die van enkel het fraaie spel. De hoorder, die méér luistert dan enkel met de ooren alleen, be seft aldra dat hij meewerkt aan den opbouw. Van oogenblik tot oogenblik stijgt zijn be wondering voor het kunstwerk. Zoo ook denkt de uitvoerende kunstenaar, en dit be wustzijn brengt hem in dien staat van be geestering, die zich rechtstreeks overplant op den hoorder. Zóó speelde Beethoven's leerlinge Dorothea Cacilia (Ertmann), zóó een Joachim, een Clara Schumann. Doch ook zij hadden in de romantische muziek, waarin de vorm geen hoofdbestanddeel meer is, zich enkel te laten leiden door den indruk van het oogenblik, en zich te bepalen tot de klankschoone weergave. Zoo is het bij Cho pin's sonaten, zoo is het bij zijn piano concerten. Welk een- prachtige brokken mu ziek overigens bevatten zij. Terecht wist hier voor Gerard Hengeveld zich te begeesteren, en in prachtige muzikale geladenheid expo seerde hij ze voor ons, die het konden be treuren, dat uit zóó edel materiaal niet een even edel kunstwerk kon ontstaan. Want men zal het hebben ervaren: wij bewonderen het détail, niet echter het geheel. Als geheel doet het ons niets, als geheel gaat het aan ons voorbij; als geheel laat het geen grooten indruk na. Het meest voldoet de kleine vorm: het Larghetto. Hengeveld was hier superbe, en de lyriek klonk prachtig. Wat het orkest betreft: als concert toont het hier ook zijn zwakte, doordat het niet „concerteert" met den solist: het „bege leidt" hem. Verrassende romantische trekjes als dat der fagot in het Larghetto, of van klarinet en van hoorn in het slotdeel, wer den dankbaar aanvaard. De begeleiding was uiterst soepel, en daarvoor toonda zich de solist, wien een rijke bijval ten deel viel, hoogst dankbaar. De symphonie van Schubert, de lichte tintelende gratie, voegde zich noode in de zware bezetting der contrabassen, waarvan er bij Chopin terecht twee op recès gingen. Maar bij Liszt zouden we ze noode hebben gemist: hier schraagden zij uitnemend het prachtig klankgebouw, dat Yvon Baarspul voor ons oprichtte, en waarbij het ons vreemd te moede werd bij de herinnering aan de vele en vele malen, dat de muren van ons Con certgebouw deze ons vertrouwde klanken versterkt en veredeld tot ons brachten. Men kan het bestuur der H. O. V., dat het initia tief tot dit concert nam, zeer dankbaar zijn. G. J. KALT. ORGELBESPELING. In de Groote- of St. Bfvo Kerk wordt Dinsdag avond a.s. een orgelbespeling gegeven door den heer Klaas Bakker. Het programma vermeldt de volgende werken van Joh. Seb. Bach: Inleiding: „Liebster Jesu, wir sind hier" (voorspel en koraal). 1. Toccata, Adagio en Fuga C gr. t. 2. Sonata III. (Andante Adagio vivace) 3. Kleines harmonisches Labyrinth (Introitus Centrum Exitus) 4. Fantasia en Fuga g kl. t. Uitleiding: „Vater unser im Himmelreich" (voorspel en koraal). JUBILEUM P. HIJNEN. Op 16 Augustus zal de heer P. Hijnen, boekhouder bij den Gem. Geneeskundigen Dienst, vijf-en-twintig jaar in dienst der gemeente Haarlem zijn. NED. HERV. GEMEENTE. Zooals wij dezer dagen hebben gemeld, wordt bij de Ned. Herv. Gemeente te Haar lem een achtste predikantsplaats gevastigd, in het bizonder voor het werk in het Sfhchthuis- kwartier. Naar wij vernemen is hiertoe een beroep uitgebracht op Ds. E. Dijkhuis te Ol- demarkt. AGENDA ZATERDAG 12 AUG. Gebouw H.K.B.: kin dervoorstelling „Watt en Vz Watt als come- dianten" 2 u. Gem. Concertgebouw: orkest Theo Uden Masman, 6.45 u. Rembrandt: „Wien de goden liefhebben" (alle leeft.) 2, 5 en 7.15 u. Palace: „De Witte" (alle leeft.) 2, 5 en 7.15 u. Luxor: „Droommuziek" (alle leeft.) 2.30, 4.45 en 7.15 u: Frans Hals: „Artistenhuwelijk" (alle leeft.) 2.30 en 7 u. Moviac: „Het meisje uit Fanö" (18 j.) 2,30, 4.45 en 7.15 u. ZONDAG 13 AUG.: Gem. Concertgebouw: kindertooneel „Tafeltje dek je", 2.30 u. Bio scopen: 2.30, 4.45 en 7,15 u. (Frans Hals 2, 4.30 en 7 u.). Gem. Concertzaal: „Doctor Faust" door „De Maskerspelers", 7 u. MAANDAG 14 AUG.: Groote Kerk: concert A. v. d. Horst, orgel, A. v. Wickevoort Crom- melin, zang en W. Noske, viool, 7 u. Biosco pen: middag- en avondvoorstellingen. APOTHEKEN 's Avonds na 7 uur en Zondag geopend: Bosch en Vaartapotheek, Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290; Remmers, Kruisstraat 6, telef. 10354; Noorder-apotheek. Jan Gijzenkade 181, tel. 23821. HEEMSTEDE: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, tel. 28320. HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on- noodige teleurstellingen. Discretie is vooi ons een Dersoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vrijblijvend toegezonden, in blanco couvert door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145 Den Haag, Telef. (2 lijnen): 770754—770713 Kantooruren 109 uur. Bioscoopniejiws van deze week. Alle Haarlemsche bioscopen geven deze week wedervertooningen. In REMBRANDT kan men de film over het leven van Mozart „Wien de goden liefhebben" nog eens aan schouwen. PALACE brengt een reprise van de Viaamsche film „De Witte". „Droommu ziek" in LUXOR en „Artistenhuwelijk" in FRANS HALS zijn films, die men met genoe gen nog eens weer gaat zien. In MOVIAC is „Het meisje uit Fanö" teruggekeerd en bo vendien kan men in dit theater de prestaties van het danspaar „Les Starley's" bewonderen. Het Nederlandsch Nieuws Deze week ziet men in het journaal voor het eerst enkele opnamen van het nieuwe Duitsche vergeldingswapen, de VI, en verder zijn er beelden van de fronten in Normandië en in het Oosten. Uit eigen land aanschouwt men de tarwe oogst in Ürkerland, de viering van het drie jarig bestaan van het kinderhuis „Oosterhel ling", een viermolentocht per kano-in de om geving van Gennep, de zoutwinning in Boe- kelo en meisjes van den Nationalen Jeugd storm, die van alle markten thuis blijken te zijn, als het er om gaat. de boeren in dezen voor hen zoo drukken tijd te helpen. JUBILEUM J. J. WAALEWIJN. Dat de heer J. J. Waalewijn in de coöpe ratieve beweging een geziene persoonlijkheid is, bleek gisteren, toen deze bedrijfsleider der Coöperatieve Verbruiksvereeniging „De Eendracht", zijn 25-jarige werkzaamheid bij deze vereeniging heeft herdacht. In de ochtenduren is de jubilaris te zijnen huize gehuldigd. Aanwezig was o.a. de heer A. van Driel, directeur- van het gemeentelijk distributiebedrijf. De verdiensten van den jubilaris werden in het licht gesteld door den heer C. F. van Eijkern, tweede voorzitter van D<*Eendracht, door een vertegenwoordiger van de Haka, den heer J. van Vledder en door den heer W. F. Beeremans, als lid van de Commissie van Advies en als secretaris van het voorloopig bestuur van het Vacantieoord De Eendracht. Verder werd het woord gevoerd door den voorzitter van De Eendracht, den heer J. H. Hulsman, die namens het bestuur en het college van commissarissen een fraaie ets, voorstellende een stadsgezicht van Haarlem, aanbood. In een door het geheele personeel van De Eendi-acht bijgewoonde bijeenkomst is de jubilaris des middags gehuldigd. De heer Hulsman bood hem namens de vereeniging een schilderij van den Haarlemschen schil der Anton Miolée aan. Voorts werd het woord gevoerd door den heer L. J. Raadersma, secretaris der vereeniging, die als persoonlijk geschenk een ets van Anton Pieck aanbood. Namens het personeel spraken de heeren J. van Dam. G. Bijster, A. J. v. d. Vecht en H. C. Duits, die geschenken en een door den heer Duits geteekende oorkonde overhandig den. Ook heeft nog namens de commissaris sen gesproken de heer De Korte. De jubilaris heeft met een kort woord zijn dank geuit voor de hem gebrachte hulde en de aange boden geschenken. In zijn als in een bloementuin herschapen woning kwamen vervolgens nog een groot aantal personen uit den handel en uit de coöperatieve beweging den jubilaris hun ge- lukwenschen aanKeden. BTiOEMBOLLEXCVLTUUR Het hoofdbestuur der Algem. Vereeiyglng voor Bloembollencultuur heeft de afdeelin gen aanbevolen een tuinbouwwintercursus te organiseeren, onpda.t in de toekomst de eischen voor toelating als bloembollenkwee- ker in verband zullen worden gebracht met de vakbekwaamheid. Als maatstaf voor deze vakbekwaamheid zouden dan genomen wor den het een aantal jaren practisch werkzaam zijn in het bloembollenbedrijf en het gevolgd hebben van een tuinbouwwintercursus. Voorts is te verwachten, dat in de toe komst de loonregeling hiermede ook reke ning zal houden. De afdeeling Haarlem heeft gemeend ten deze haar werk te moeten voortzetten en heeft daarom besloten de medewerking in te roepen van de afdeelingen Bennebroek- Vogelenzang, Haarlemmermeer, Heemstede, Overveen-Bloemendaal, en Sehoten-Velsen. omdat Haarlem als een centrum kan worden beschouwd en beschikken kan ever een les lokaal en goede leerkrachten. De afdeelingen zijn uitgenoodigd tot een bespreking ten deze op Maandag 21 Aug. De Rijkstuinbouwconsulent kan zich met dit denkbeeld vereenigen en heeft zijn medewer king toegezegd. PREI) I KBEUKTEN HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk 8: Ds. W. J. van Elden. UISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Th. v. Veenen. Gerei. Kerk. 10: Cand. Geuzenbroek hulppred. Nieuw-Vennep 4: Ds. P. D. Kui per, Sassenheini. Clir. Gercf. Kerk 10 en 4.30: Ds. A. Ponstein. Gerei. Gein. 10 en 4: Ds. A. Verhage. Oud-Gerei. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. GEVONDEN VOORWERPEN Voetbalbroek, Reus, Rijksstraatweg 1; psal menboek, Polvliet. Dorreboomstraat 3; bril, Por- tegies, Spoorwegstraat 10; geld, J. J. v. Vliet, J. Haringstraat 1; handschoenen, v. Tongeren, Dol fijnstraat 48; kindermanteltje, Hessels, Meester Joostenlaan 26: portemonnaie, Kamphorst, Wete ringstraat 21; portemonnaie, G. v. d. Tholen, Haitsma Mulierstraat 2; portefeuille, P. Kwant, Nachtegaalstraat 48; portemonnaie, de Lugt, Soendastraat 7; riem. Massop. Bantamstraat 106, ring, L. v. Norde, Baljuwslaan 8; schoentje, v. Siinderen, Kloosterstraat 21; schoen. Stoeltje, Jan v. Nieuwenhuizenstraat 26; slipover. Hessels, Meester Joostenlaan 26; sleutel, Jansen, Zaanen- straat 63; tasch, Maslang, Zaanenlaan 6; vulpen, v. d. Veen, Orionweg 43; vulpotlood, Seignette. Verspronckweg 22; armbandje, Marchand. Bis schop Ottostraat 16; duimstok, J. Reiehert, Kle verlaan 82; doe-k (soort Dekentje), C. v. Doesburg, A'dam, Burmanstraat 34; geld, v. Iperen, Vrou- wenhekstraat 15; ketting met sluitdoppen, J. Heij- boom, Pieter Kiesstraat 52; traject-kaart, Ned. Sp. t. n. van v. Raalte, Bureau v. Politie, Sme- destraat 9; mes, Smorenburg, Landzichtlaan 32. Heemstede; porteni. m. i., Dreijer, Schutterstraat 29; portem. m. i.. J. Hekelaar. Schutterstraat 30; portem. m. 1., Afd. Bijzondere Wetten, Nassau- plein 3; damesschoen, v. d. Aar, Klaverstraat 9; actetaseh, m. i„ v. Hangster, Voorzorgstraat 71, De groentenvoorzieiiing. Binnenkort centralisatie van aanvoer en spreiding. Het is noodzakelijk gebleken de groenten- en fruitvoorziening geheel in handen van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit te leg gen, nu door den langdurigen oorlogstoestand een geregelde voorziening vooral van de grootere bevolkingscentra vaak niet moge lijk bleek. Alleen op deze wijze, waarbij elk rechtstreeksch contact van de veilingen met den handel wordt verbroken, zal het mogelijk zijn met de ter beschikking staande producten en de voor spreiding beschikbare vervoers middelen de algemeene voedselvoorziening onder deze omstandigheden naar behooren te dienen. Tot deze centralisatie van aanvoer en sprei ding, die zeer binnenkort in werking zal tre den, is eerst besloten nadat met de Duitsche autoriteiten ten opzichte van de te exportee ren hoeveelheden zoodanige overeenstemming was bereikt, dat vaststond, welk kwantum be stemd is voor export. Het systeem van export van een zeker percentage van de per veiling aangevoerde hoeveelheid is hiermede komen te vervallen. Een grootere aanvoer ter veiling brengt dus niet automatisch een ruimeren export met zich mede. De voor het binnenland bestemde hoeveelheden zijn van dien aard, dat indien zoowel de teler, de veiling, de handel als de consument bereid zijn de noodige me dewerking te verleenen, een eenigszins drage lijke voorziening van groenten en fruit in den lande kan worden verkregen. Men mag evenwel van deze centralisatie geen al te hooge verwachtingen koesteren, vooral niet, als men in aanmerking neemt den steeds minder wordenden oógst van tuinbouw producten door georex aan mestston», c.. beidskrachten, waar tegenover staat een nog steeds grootere behoefte aan deze producten bij den consument. Ook het vervoersprobleem valt niet te onderschatten. Wat de voorziening met versch fruit betreft, deze zal niet zoo kunnen zijn als men zich zou wenschen, vooral ook door de 3.000.000 k.g. fruit die 3)61 jaar noodig zijn voor de volks behoefte aan jam. Van telers van groenten en fruit wordt ver wacht. dat beter dan voorheen wordt voldaan aan de verplichting tot veilen van de produc ten. Dit is niet alleen hun plicht, maar zij dienen ook te weten, dat hierop bovendien een strengere controle zal worden gehouden. De teler-kleinhandelaar zal zich eveneens hebben te onthouden van ongeoorloofde han delingen, temeer daar thans bij verordening de mogelijkheid is geopend om hem bij ge bleken overtreding zijn bevoegdheid tot handelen te ontnemen. Wat de grossiers betreft: ook hun belangen zijn in de nieuwe regeling voldoende gewaar borgd. Wel is het rechtstreeksche contact met de veilingen tijdelijk verbroken, maar in de consumptiegebieden blijft de grossier geheel ingeschakeld. De positie als kleinhandelaar wordt door de nieuwe regeling slecht^ iu zopypn-e aange tast, dat ook voor den kleinhandelaar de rechtstreeksche aankoop op de veilingen komt te vervallen. De financieele regeling, zooals deze tot nu toe gold, blijft behouden. In de marge komt derhalve geen verandering. PAKHUISBRAND. In de vroege ochtenduren van Dinsdag werd de Staatsbrandweerpolitie gealarmeerd voor een uitslaanden brand in een pakhuis aan de Houtmarkt, waar hoeveelheden hooi en generator-anthraciet waren opgeslagen. Het vuur werd energiek bestreden, doch er kon niet worden verhinderd, dat een gedeel te van den zolder uitbrandde. Een hoeveel heid hooi ging verloren. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 13 AUGUSTUS 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Kinderkoor en orgel. 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Giuseppe Verdi, concert. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmor gen zonder zorgen. 10.00 Neerlands water. 11.00 Stafmuziekkorps van den NAD. 11.30 De slem der SS. 11.40 Marschmuziek. 11.45 Voorwaarts kamera den. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Ne derlandsch kamerkoor en orgel. 12.45 Uitzending van het Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde. 13.00 Pianosonates van Beethoven XV. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Residentie-orkest en solist 15.00 „Maria Tulpina, prima donna", luisterspel 15.45 Hoong. ork. Bandi Balogh. 16.15 Een Weensch programma. 17.00 Cabaret „De Spinnekop". 17.30 Muzikale spijskaart. 18.30 Nederlandsch program ma. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 „Rigületto". opera van Verdi. 21.30 „Serenata" van Alfred Casella. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 22.15 af al leen voor de Radi*)-Centrales. 22.15 Orgelklanken. 22.30 Humor in den zang. 23.3024.00 Zigeunerspel. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschen. Ca. 10.10 Soldatenfunk „Nord- West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Harmonie-concert. 12.40 Het Duitsche volksconcert. 14.00 Zondagmiddagtoe spraak. 14.15 Middagcooncert. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Om roep-jeugdkoor. 16.00 Kerkorgel concert. 16.25 Beethoven-Brahms-concert. 17.15 „De president verliest wel zijn haren, maar niet zijn streken", luisterspel. 18.00 Onsterfelijke wer ken van Duitsche meesters. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Gram.muz. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Amuse mentsorkest en soliste. 21.00 Vlotte melodieën. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. MAANDAG 14 AUGUSTUS 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Graim.miiz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Gram.muz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Lichte morgen- kost. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Klassiek ochtendconocert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Gram.muz. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Kerk orgelconcert. 12.00 Almanak. 12.15 Hong. orkest Lajos Veres. 12.45 BNO- Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Ork. Gerard van Krevelen, so liste en Zuidafrücaansche liedjes. 14.00 Zang en piano. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Amuse mentsorkest en soliste. 18.00 BNO Friesch praat je. 18.05 Het Zepparoni-kwartet. 18.45 week- pdaatje. 10.00 BNO Niéuws en act. besch. 19.15 Lezing en gram.muz. 20.00 Omroep-Symphonie- Orkest. 20.40 Haagsche kabalen. 21.05 Omroep- Symphonie-OrWest. 22.00 BNO Nieuws- en cult, ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Meistersextet. 22.30 Weenen en de Donau. 23.00 Opera-fragmenten. 23.35—24.00 Pianovoor dracht. AMSTERDAM - DEN HAAG - ROTTERDAM XIEUWE UITGAYEN' Europaisclie Iiiteratur. Het Meinummer van dit tijdschrift opent met een tooneel uit het tooneelspel „Das Boot" van Svend Bor- berg-, Kopenhagen. Herbert A. Frenzel be handelt onder den titel ,,Ablehnung unter Bewunderung" Fontanes verhouding tot Ib sen en Christian Franckner wijdt een be schouwing aan de kunst van het vertalen. Ten slotte geeft Anselm SchlÖsser zijn er varing over Noord-Amerikaansche literatuur In het juni-nummer wijdt Georg Schmückle een woord ten afscheid aan de gestorven dichteres Isolde Kurz. „Traum auf der Wellen" is de titel van een korte no velle, die A. Papadiamandis in de vertaling van A. Steinmetz bijdraagt, terwijl Yakup Kadri ,,Eine Taubenjagd" schreef, welke Turksche novelle door Otto Spies werd ver taald. Elisabeth Gerner-Beuerle schrijft over den dichter Max Dauthendey en Wilhelm von Scholtz getuigt van „Meine Liebe zu Japan." HEEMSTEDE JUBILEUM AAN HET G. E. B. Vrijdag herdacht de heer G. S. van Bakel zijn 25-jarig ambtsjubileum aan het G.E.B. Js Morgens werd de jubilaris door den bur gemeester op diens bureau ontvangen en in hartelijke bewoordingen toegesproken. Er werd door hem namens de gemeente een en veloppe met inhoud en een oorkonde aangebo den. Verder bracht de jubilaris den dag in huiselijken kring door. De directeur, vele ambtenaren en arbeiders, alsmede particulie ren kwamen verder nog hun gelukwenschen aanbieden. De heer R. G. Winter richtte namens het jubileumfonds waardeerende woorden tot den jubilaris en overhandigde een geschenk in enveloppe. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN INLEVERING AARDAPPELBONNEN. Handelaren in aardappelen dienen de bonnen ..Aardappelen 32" en „Toeslag. 32" voor het laatst op Maandag 14 en Dinsdag 15 Augustus bij de distributiediensten in te leveren. Het is niet toe gestaan van deze bonnen een restant over te hou den. Aanvulling tot een tiental rantsoenen dient te geschieden met de aardappelbonnen, welke van 14 t.m. 18 Aug. '44 moeten worden ingele verd, t.w. „Algemeen 203" en de bonnen „Reser ve B 65, M 65. M 66, M 69'en „Toeslag 33". TOEWIJZINGEN EENHEID SZEEP. De distributiediensten reiken van 13 t.m. 19 Aug. en van 27 Aug. t.m. 2 Sept. a.s„ bij inleve ring der bonnen „Algemeen 179", „Algemeen 180", „Algemeen 194", der bonnen „Reserve C 50, D 50, E 50, C 58, D 58, E 58, C 66, D 66, E 66" en der bonnen „Reserve E 59 en E 67- toewijzingen uit resp. voor eenheids zeep, \yaschpoeder en toi letzeep. De detaillisten kunnen van 27 Aug. t.m. 2 Sept. a.s. van de bonnen „Algemeen 179" en „Algemeen 180" slechts de restanten inleveren. Dit geldt niet voor de grossiers, die in dit tijd vak deze bonnen nog in onbeperkt aantal kunnen inleveren REGIONALE PUBLICATIE van het Plaat- selyk Verdeelkantoor van het Bedrijfschap Groenten en Fruit te Haarlem GEDISTRIBUEERD WERDEN op 9, 10 en 11 Augustus de producten: Sla of stoofsla, andijvie, spinazie, komkomihers, tomaten, bloemkool le soorten, bos of waspeen, roode kool, snijboonen, spercieboonen, bessen, pruimen, druiven, appe*- len, peren en meloenen; voor basis dezer distri buties zie publicatie d.d. 9 Augustus j.l., alles op de 9e Perio-deklantenbinding. Bevoorraad werden met snijboonen en df sper- ciëboonen: de nos 104, 118 t.m. 137, 139 t.m. 158, 160 t.m. 204, 206 t.m•224, 226 t.m. 248 en 295 geheel en de nos. 249 en 301 gedeeltelijk. 10 Augustus zijn wij opnieuw begonnen met een distributie van tomaten op basis van 300 gram per ingele verde consumentenbon 9e periode, zoodat de klein handel geheel bevoorraad is voor de voorgaande distributie Met pruimen ter compensatie der niet ontvan gen KERSEN werden bevoorraad de nos. 116, 171, 176, 185, 186, 193, 202, 220, 247. 250, 266, 272 273, 280, 309, 314, 333. 350, 371, 390, 394 en 400. Voor de prijzen der gedistribueerde groenten en fruit raadplege men de officieele prijslijst, wel- kte bij eiken kleinhandelaar duidelijk zichtbaar aanwezig moet zijn. m Klachten inzake bovenstaande distributies kun nen schriftelijk en tot uiterlijk 3 werkdagen na dezen in behandeling worden genomen door het Plaatselijk Verdeelkantoor, Koudenhorn 66 t* Haarlem.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3