E UIT HAARLEM IJMUIDEN Activiteit op sportgebied. Kr is Zondag" op sportgebied allerminst ge- brok aan afwisseling; de agenda vermbldt drie gebeurtenissen, die ongetwijfeld de aan dacht waard zijn en dan ook zeker veel be langstelling zullen trekken. Wederom is er'een belangrijke athletiek- wedstrijd, ook ditmaal in hej: Gemeentelijke Sportpark, Suomi organiseert kampioens wedstrijden, waarvopr een zeer groot aantal personen is ingeschreven. Er kan een goede, spannende strijd worden verwacht, zoodat de athletiekliefhebbers van een interessanten sportmiddag kunnen genieten. Er zijn verder twee vijfkampdagen, name lijk van de korfbalvereeniging Watervliet en den wandelsportvereenighTg De Stormvogels. Mijnengevaar. Door middel van aanplakbiljetten is er JLn de gemeente Velsen nadrukkelijk de aan dacht op gevestigd, dat er op een - aantal plaatsen mijnengevaar bestaat. Aldaar moet de uiterste voorzichtigheid Worden betracht terwijl onbevoegden zich er niet dienen op te houden. Het is noodzakelijk, dat vooral den kinderen wordt duidelijk gemaakt, dat zij zich in acht nweten nemen. Onlangs heeft een ongeluk bewezen, dat een ernstige waar schuwing geenszins overbodig is. Rijkspostspaarbank. Man de kantoren van de Rijkspostspaar bank in de gemeenten Velsen en Beverwijk werden in de maand Juli cle volgende bedra gen respectievelijk ingelegd en terugbetaald: Bever\yijk f 197.745.13 en f 41.508.69: IJmui- den f 44.273.65 en f 19.490.98; IJmuiden-O. f 32.896.60 en f 12.210.52; Santpoort-Dorp f 35.013.97 en f 10.719.44: San'tpioort-Station f 26.908.03 en f 6497.70; Velsen-Noord f 15.766.84 en f 6923.91. De volgende aantallen nieuwe boekjes werden uitgereikt: Beverwijk 147, IJmüiden 00, IJmuiden-Oost 45, Santpoort-Dorp 20, Santpoort-Station 22 en Velsen-Noord 17. Uitreiking distributiebescheiden. Van Maandag af te IJmuiden-Oost. De nieuwe distributiebescheiden zullen in het tijdvak van 14 Augustus tot .en met 1 September aan de inwoners der gemeente Velsen worden uitgereikt. De uitreiking voor IJmuiden-Oost, Vèlsen- Dorp en Driehuis zal van Maandag 14 Aug. tot en met Dinsdag 22 Augustus geschieden. Zo'oals steeds moet men zich in het Patro naatsgebouw aan dep Zeeweg te IJmuiden- Oost vervoegen. Van Woensdag 23 Augustus tot en met Maandag 2S Augustus zijn de bewoners van Santpoort-Dorp en Santpoort-Station aan de beurt. Zij kunnen weer in de lokalen van het Badhuis aan de Wustelaan terecht. Aan dé bewoners van Velsen-Noord wor den de distributiebescheiden van Dinsdag 29 Augustus tot en met Vrijdag 1 September in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Wij- kerstraatweg verstrekt. De na-uitreiking zal als volgt geschieden: Zaterdag 2 September in het gebouw van den Distributiediens.t aan den P. J. Troelstraweg te. IJmuiden-Oost, Maandag 4 September in het Badhuis aan de Wustela-an te Santpoort en Dinsdag 5 September in het R.-K. Ver eenigingsgebouw te Velsen-Noord. KINDERFEESTEN IN OMGEVING MEE I WEN I jAAN In navolging van andere wijken in onze gemeente is sedert eenigen tijd een commis sie in het leven geroepen, dié zal trachten de kinderen uit de omgeving van de Meeuwen laan een prettigen dag te bezorgen. Reeds thans mag gewag worden gemaakt van de groote belangstelling van de bewoners, die op velerlei manieren hun bijdragen tot het welslagen geven. Het is daarom mogelijk ge bleken, het buurtfeest Woensdag 16 Augus tus te doen plaats hebben. Ook ouderen kun nen deelnemen. JUBILRUM B. BE JONG De heer B. de Jong, wonende aan den Willemsbeekweg, was Vrijdag vijf-en-twin tig jaar in dienst van de Papierfabriek te Velsen. Hij werd 's morgens in het directie kantoor ontvangen door ir. A. J. Allan, die hem. in tegenwoordigheid van ir. De Muinck Keizer en de heeren M. J. Willem® en Van Ittersum, toesprak, Namens de directie werd de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan geboden. De hoofddirectie te Amsterdam zond een schriftelijken gelukwensch. Ook in zijn afdeeling 'werd de Tieer De Jong gehuldigd. De hoeren Will ems en Van Ittersum spraken hem.toe en namens do col lega's werd een bloemstuk overhandigd. AGENDA ZONDAG 13 AUG. SANTPOORT. Zo- merlust: Jaarvergadering sportvereeniging Termsvogels, 3 uur. Terrasweg: Vijfkamp- dag wandelsport ver eeniging De Stormvogels. BEVERWIJK. Gem. Sportparkt: Atletiek wedstrijden om kampioenschappen K'lapd, 12 uur. Munnikenweg: Vijfkampdag korfbal vereen iging Watervliet. BLOEMENDAAL. Hotel Vreeburg: Jaarvergadering Damclub IJmüiden. 10 uur. Bloemendaalsche bosch: Concert Fanfarecorps* Santpoort, 2.30 uur. - MAANDAG 14 AUG. BEVERWIJK. Witte Kruis Badhuisr Bijeenkomst Postzegel vereen iging IJmüiden en omstreken, 7 uur. HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on noodige teleurstellingen. Discretie is voo* ons een persoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen wordeft U geheel vrijblijvend toegezonden, in blanco couvert door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145 Den Haag, Telef. (2 lijnen): 770754—770713 Kantooruren 10—9 uur. VISCHPRIJZEN VAN DONDERDAG Gr. tarbot 8,506.30, kl. tarbot 5,352,50, gr. griet 5,355, kl. griet 2,702,50. gr. tongen 87, kl. tongen 5,852,50, muilen 1,gr. roode poon 3,kl. roode poon 1,20, kabeljauw 2,20, gr. gul 1,65, kleine gul -2e s. 0,880,80, horsmakreel 0,40, wijting 0,80, middelschot 3,kl. m. schol 2,50, kl. schol 2e s. 2,idem 3e s. 0,80, idem 4e s. 0,50, kl. schar 0.30, vischpuf 0,10, bot 1,gr. rog 1,111—0,70, alles per k'g. VELSEN TWEE JUBILARISSEN BIJ PAPIER FABRIEK. De heeren W. Duineveld, wonende in de Smid van Gelderstraat en A. Wjllems, wo nende aan den Koningsweg te Velsen-Noord. herdachten Vrijdag hun vijf-en-twin tig ju bileum bij de Papierfabriek. Zij werden 's morgens in tiet directiekantoor gehuldigd door ir. A. J. Allan, die hun namens de di rectie een enveloppe met inhoud aanbood. Dr. De Muinck Keizer en de heeren W. J. Willem® en Van Ittersum waren hierbij te genwoordig. De hoofddirectie te Amsterdam had den jubilarissen een schriftelijken ge lukwensch gezonden: Déze werden later nog op hartelijke wijze in hun afdeelingen ge huldigd waar hun blijken van medeleven werden overhandigd. KORFBALLERS OPENEN EEN NIEUW TERREIN. f De Korfbalvereeniging „Watervliet", welke haar terrein aan den Koningsweg moest ver laten en door bemiddeling van den gemeente ambtenaar voor de sport van Beverwijk, den heer L. M. IJssennagger, in staat werd ge steld op de Munnikerweide, aldaar, haar wedstrijden te spelen, moest dit na één sei zoen weer opgeven. Uiteraard werd deze moeilijkheid, vooral nu de Watervlieters in de 2de klasse N.K.B. zullen gaan spelen, danig gevoeld en onver wijld heeft het bestuur zijn speurzin getoond. Wederom vSrleende de heer IJssennager zijn medewerking met het gevolg, dat mede door de welwillendheicf van den pachter, den heer C. Veldt, Watervliet de beschikking heeft ge kregen over een zeer geschikt terrein, dat zich even voorbij de Munnikenweide achter enkele huizenrijen en tuinen aan den Mun nikenweg te Beverwijk bevindt. Het nieuwe, terrein van Watervliet, dat vroeger reeds als voetbalveld heeft dienst ge daan, zal Zondag om 10 ^ïur worden geopend met een vijfkamp voor alle senioren- en adspirant-leden. Deze vijfkamp bestaat uit hardloopen 100 meter (heeren), 80 M. (dames) en 60 M. (adspi- ranten), terwijl allen verder deelnemen, aan sneldoelen, strafworpen, zuiver werpen en vèrwerpen. BEVERWIJK 4O-.TARÏG10 EOHTVJ3RIEGBNIG1NG Woensdag' 2 3 Augustus zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer R. Dekker niet mej. G. Kuiper in den echt werd verbonden. HONKBALLERS NAAR T. H. B. De beslissing in afdeeling 2 B is gevallen. Schbten 2 werd met vlag en wimpel kampioen en voor niemand was dit een verrassing. Dit negental stak ver boven zijn tegenstanders uit. Boor den sportdag van Beverwijk had de ontmoeting tegen E.H.S. niet plaats; deze is nu vastgesteld op 20 Augustus. Van veel be lang zijn de nog te spelen wedstrijden niet; alleen is nog van gewicht of Beverwijk met Zandvoortmeeuwen van plaats zal verwisse len. Veel aanleiding dhartoe bestaat er o.i. niet, daar zoowél T.H.B. als E.H.S. door bij zondere omstandigheden met een gewijzigd negental moet verschijnen. Wij geven Cnos- sen c.s. dan ook een goede kans beide ontmoe tingen te winnen, tenzij, zooals dit seizoen gebruikelijk was, de overwinning door gebrek aan spelregelkennis of veldfouten nog verlo ren gaat. Wij verwachten dat hierin verbete ring gekomen is en dat uit beide wedstrijden het maximum aantal punten wordt behaald Het negental zal vermoedelijk als volgt uit komen: G„ Plooy, H. Sluiters, J. Maenhout, A. de Ruiter, J. van Roon, Th. van Roon. G. Zandbergen, F. Cnossen en J. Korridon. De successen van het tweede negental trek ken aller aandacht. Na een slecht begin heeft zich in de opstelling een zoodanige wijziging voorgedaan, 'dat eenige fraaie overwinningen werden behaald. De nog te spelen wedstrijden zien wij dan ook met optimisme tegemoet. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: L. P. Welp en W. M. Lensen. Getrouwd: P. C. Duinmeijer en M. S. E. Moné; H. A. M. Bruijnzeels erk A. J. Burger; Th. W. Reijnders en J. H. Venus; R. A. M. Verkerk en J. van der Stelt Geboren: J. G. Grapendaal en H. Slinger, d.; A. Tervoort en l\. U. S. van Acker, z.; D. de Boer en A. van der Kolk, d.; P. J. Regoort en M. L. Haussier, d.; J. G. Lejeune en A. H. E. de Jong, z.J. Jacobs en C. van Tunen, z.; L. A. Schelvis en C. A. Knaap, z.; J. ,C. Sturk en T. G. W. Schuite, z.; E. A. Schade en D. M. Wasemann, z.J, Groen en G. Trorhp, z.; H. Luijting en C. H. Röbken, d.; C. van der Meer en J. Rooze, z.; H. Bos en T. Jansma, d.; H. G. Smorenberg en J. A. Huijbens, z.H. Bruinen berg en W. Gravekamp, z. Overleden: A. T. Douma, 73 jaar, echtge- noote van K. Koster. SANTPOORT J. v. BEURSEN JUBILEERDE Vrijdag" was cle heer J. van Deursen, wo nende in de Uitendaalstraat te Santpoort, vijf-en-twintig jaar in dienst van de Papier fabriek te Velsen. In de morgenuren werd hij door ir. A. J. Allan in het directiekantoor ontvangen, waarbij ir. De Mufnclc Keizer en de heeren 'W. J. Wi-llems en Van Ittersum aanwezig waren, Namens cle directie werd een enveloppe met inhoud overhandigd. De jubilaris, die van de hoofddirectie, te Amsterdam een schriftelijken gelukwensch ontving, werd vervolgens in zijn afdeeling gehuldigd. De heeren Willdms en Van Itter sum spraken hem toe en jiamietis de cólle- ga's-vyerden bloemen aangeboden. Zomerconcert H.O.V. Residentie-orkest en Gerard Hengeveld, piano. Het programma dat Yvon Baarspul uit voerde, had den neventitd „romantisch" kunnen voeren. Het geldt voor Schubert, voor Chopin, voor Liszt. In geen der drie werken is de groote vorm op gelukkige wijze doorgevoerd, en allerminst geldt dit voor Chopin's piano-concert, door Gerard Henge veld zoo weergaloos mooi- gespeeld. Men zal zeggen: wat deert ons dan het gemis aan den volmaakten vorm! Men bedenke dan, dat een concert van Mozart of Beethoven groo- tere en diepere indrukken nalaat dan die van enkel het fraaie spel. De hoorder, die méér luistert dan enkel met de ooren alleen, be seft aldra dat hij meewerkt aan den opbouw. Van oogenblik tot oogenblik stijgt zijn be wondering voor het kilhstwerk. Zoo ook denkt de uitvoerende kunstenaar, en dit be wustzijn brengt hem in dien staat van be geestering, die zich rechtstreeks overplant op den hoorder. Zóó speelde Beethoven's leerlinge Dorothea Cacilia (Ertmann), zóó een Joachim, een Clara Schumann. Doch ook zij hadden in de romantische muziek, waarin de vorm geen hoofdbestanddeel meer is, zich enkel te laten leiden door den indruk van het oogenblik, en zich te bepalen tot de klankschoone weergave. Zoo. is het bij Cho pin's sonaten, zoo is het bij zijn piano concerten. Welk een prachtige brokken mu ziek overigens bevatten zij. Terecht wist hier voor Gerard Hengeveld zich te begeesteren, en in prachtige muzikale geladenheid expo seerde hij ze voor ons, die het konden be treuren, dat uit zóó edel materiaal niet een even edel kunstwerk kon ontstaan. Want men zal het hebben ervaren: wij bewonderen het détail, niet echter het geheel. Als geheel doet het ons niets, als geheel gaat hét aan ons voorbij: als geheel lèat het geen grooten indruk na. Het meest voldoet de kleine vorm: het Larghetto. Hengeveld was hier superbe, en de lyriek klonk prachtig. Wat het orkest betreft: als concert toont het hier ook zijn zwakte, doordat het niet „concerteert" met den solist: Het „-bege leidt" hem. Verrassende romantische trekjes als dat der fagot in het Larghetto, of van klarinet en van hoorn in het slotdeel, wer den dankbaar aanvaard De begeleiding was uiterst soepel, en daarvoor toonde zich de solist, wien een rijke bijval ten deel viel, hoogst dankbaar. De symphonie van Schubert, de lichte tintelende gratie, voegde zich noode in de zware bezetting der contrabassen, waarvan er bij Chopin terecht twee op recès gingen. Maar bij Liszt zouden we ze noode hebben gemist: hier schraagden zij uitnemend het prachtig klankgebouw, dat Yvon Baarspul voor ons oprichtte, en waarbij het ons vreemd te moede werd bij de herinnering aan de vele en vele malen, dat de muren van ons Con certgebouw deze ons vertrouwde klanken versterkt en veredeld tot ons brachtén. Men kan het bestuur der H. O. V., dat hetHnitia- tief tot dit concert nam. zeer dankbaar zijn. G. J. KALT. JUBILEUM J. J. WAALEWIJN Dat de heer J. J. Waalewijn in de coöpe ratieve beweging een geziene persoonlijkheid is, bleek gisteren, toen deze bedrijfsleider der Coöperatieve Verbruiksvereeniging „De Eendracht", zijn 25-jarige werkzaamheid bij deze vereeniging heeft herdacht. In de ochtenduren is de jubilaris te zijnen huize gehuldigd. Aanwezig was o.a. de heer A. van Driel, directeur van het gemeentelijk distributiebedrijf. De verdiensten van den jubilaris werden in het licht gesteld door den heer C. F. van Eijkern, tweede voorzitter van De Eendracht, door een vertegenwoordiger van de Haka, de heer J. van Vledder en door den heer W. F. Beeremans, als lid van de Commissie van Advies en als secretaris van het voorloopig bestuur van het Vacantieoord De Eendracht. Verder werd het woord gevoerd door den voorzitter van De Eendracht, den heer J. H. Hulsman, die namens het bestuur en het college van cocmmissarissen een fraaie ets, voorstellende een stadsgezicht van Haarlem, aanbood. In een door het geheele personeel van De Eendracht bijgewoonde bijeenkomst is de jubilaris des middags gehuldigd. De heer Hulsman bood hem namens de vereeniging een schilderij van den Haarlemschen schil der Anton'Miolée aan. Voorts werd het woord gevoerd door den heer L. J. Raadersma, secretaris der vereeniging, die als persoonlijk geschenk een ets van Anton Pieck aanbood Namens het personeel spraken de heeren J van Dam, G. Bijster, A. J. v. d. Vecht en H C. Duits, die geschenken en een door de- heer Duits geteekende oorkonde overhand: den. Ook heeft nog namens de commissaris sen gesproken de heer De Korte. De jubilar:- heeft met een kort woord zijn dank geui' voor de hem gebrachte hulde en de aange boden geschenken. In zijn als in een bloementuin herschaper woning kwamen vervolgens nog een groo' aantal personen uit den handel en uit de coöperatieve beweging den jubilaris hun ge- lukwenschen aanbieden. is midden in oorlogstijd geboren, maar een stevige meid, gevoed met de goede, vertrouwde Nutricia-pro- ducten. ORGELBESPELING, o^^t. In de Groote- c^Pt. Bavo Kerk wordt Dirisdag avond a.s. een orgelbespeling gegeven door den heer Klaas Bakker. Het programma vermeldt de volgende werken van Job. Seb. Bach: Inleiding: „Liebster Jesu, wir sind hier" (voorspel en koraal). 1. Toccata, Adagio en Fuga C gr. t. 2. Sonata ni. (Andante Adagio vivace) 3. Kleines harmonisehes Labyrinth (Introitus Centrum Exitus) 4. Fantasia en Fuga g kl. t. Uitleiding: „Vater unser im Himmelreich" (voorspel en koraal). JUBILEUM P. HIJNEN. Op 16 Augustus zal de heer P. Hijnen, boekhouder bij den Gem. Geneeskundigen Dienst, vijf-en-twintig jaar in dienst der gemeente Haarlem zijn. GEVONDEN VOORWERPEN Voetbalbroek, Reus. Rijksstraatweg 1; psal menboek, Po-lvliet. Dorreboomstraat 3J bril, Por- tegies, Spoorwegstraat 10; geld, J. J. v. Vliet. J. Haringstraat 1; handschoenen, v. Tongeren, Dol fijnstraat 48; kindermanteltje, Hessels, Meester Joostenlaan 26; portemonnaie, Kamphórst, Wete ringstraat 21; portemonnaie, G. v. d. Tholen, Haitsma Mulierstraat 2; portefeuille, P. Kwant, Nachtegaalstraat '48; portemonnaie, de Lugt, Soendastraat 7; riem, Massop, Bantamstraat 106, ring, L. v. Norde, Baljuwslaan 8; schoentje, v. Siinderen, Kloosterstraat 21; schoen, Stoeltje, Jan v. Nieuwenhuizenstraat 26; slipover, Hessels, Meester Joostenlaan 26; sleutel, Jansen, Zaanen- straat 65; tasch, Maslang. Zaanenlaan 6; vulpen, v. d. Veen, Orion weg 43; vulpotlood, Seignette, Verspronckweg 22; armbandje. Marchand. Bis schop Ottostraat 16; duimstok, J. Reichert, £le- verlaan 82; doek (soort Dekentje), C. v. Doesburg, A'dam, Burmanstraat 34; geld, v. Iperen, Vrou- wenhekstraat 15;'ketting met sluitdoppen, J. Heij- boom, Pieter Kiesstraat 52; traject-kaart, Ned. Sp. t. n. van v. Raalte, Bureau v. Politie, Sme- destraat 9; mes, Smorenburg, Landzidhtlaan 32, Heemstede; portem. m. i., Dreijer, Schutterstraat 29; portem. m. i,. J. Hekelaar, Schutterstraat 30; portem. m. i., Afd. Bijzondere Wetten, Nassau- plein 3; damesschoen, v. d. Aar, Klaverstraat 9; actetasch, m. i., v. Hangster, Voorzorgstraat 71. x RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 13 AUGUSTUS 1944. HILVERSÜM I, 414.4 ML 7.30? Kinderkoor en orgel. 8.00 De zin- van het boer zijn. 8.-15 Giuseppe Verdi, concert. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmor gen zonder zorgen. 10.00 Neerlands water. 11.00 Stafmuziekkorps van den NAD. 11.30 De stem der SS. 11.40 Marschmuziek. 11.45 Voorwaarts kamera den. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Ne- derlandsch kamei koor en orgel. 12.45 Uitzending van het Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde. 13.00 Pianosonates van Beethoven XV. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Residentie-orkest en solist. 15.00 „Maria Tulpina, prima donna", luisterspel. 15.45 Hoong. ork. Bandi Balogh. 16.15 Een Weensch programma. 17.00 Cabaret „De Spinnekop". 17.30 Muzikale spijskaart. 18.30 Nederlandsch program ma. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 „Rigoletto". opera van Verdi. 21.30 „Serenata" van Alfred Casella. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 22.15 af al leen voor de Radio-Centralesv 22.15 Orgelklanken. 22.30 Humor in den zang'. 23.3024.00 Zigeunerspel. HILVERSUM II, 30115 M. 10.00 Marschen. Ca. 10.10 Soldatenfunk „Nord- West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 B^O Nieuws en act. praatje. 12.15 Harmonie-concert. 12.40 Het Duitsche volksconcert. 14.00 Zondagmiddagtoe spraak. 14.15 Middagcooncert. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Om roep-jeugdkoor. 16.00 Kerkorgel concert. 16.25 Beethoven-Brahms-concert. 17.15 De president verliest wel zijn haren, maar niet zijn streken", luisterspel. 18.00 Onsterfelijke wer ken van Duitsche meesters. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Gram.muz. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Amuse mentsorkest en soliste. 21.00 Vlotte melodieën. 21.45 Avonawijding. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. MAANDAG 14 AUGUSTUS 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Gram.muz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Lichte morgen- kost. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Klassiek ochtendconocert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Gram.muz. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Kerk orgelconcert. 12.00 Almanak. 12.15 Hong. orkest Lajos Veres. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk. rengt13.05 Ork. Gerard van Krevelen, so- ste en Zuidafrikaansche liedjes. 14.00 Zang en üano. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Elck wat wils, 16.45 1NO Nieuws. 17.00' Voor de jeugd. 17.20 Amuse mentsorkest en soliste. 18.00 BNO Friesch praat- 'e. 18.05 Het Zepparoni-kwartet. 18.45 week- xlaatje. 10.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Lezing en gram.muz. 20.00 Omroep-Symphonie- Orkest. 20.40 Haagsche kabalen. 21.05 Omroep- Symphonie-Orkest. 22.00 BNO Nieuws- en cult, her. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Meistersextet. 22.30 \yeenen en de Donau. 23.00 Opera-fragmenten. 23.3524.00 Pianovoor dracht. - HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Operette-varia. 18.00 Orgel, harp en viool, 18.30 Musette orkest en soliste. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Orkest concert. 20.15 Humor en romantiek van den wa terkant. 20.30 Allerlei. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr, H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Burgerlijke Stand. HAARLEM 11 Augustus 1944 BEVALLEN: 8 Aug.: M. M. van der Stoop— Heerens. z.; 9 Aug.: H. J. ten DamRozenhart, d,; M. van OmmerenBouwman, z.; J. Klinken bergNiezen, z.; 10 Aug.: G. Weenings—Land weer, d.: W. H. MoneHoogendijk, z.; J. Goede- Groenendijk, d.; A. MunstermanStam, d.; W. M. de RuijterKooij, d.;'H. J. F. van Straalen van Hartesveldt, z.; J. M. van StaverenZand- voort z 11 Aug.: I. M. van d. BroekWutke, z. OVERLEDEN: 8 Aug.: L. T. Kortekaas, 25 j., Kamperlaan; 9 Aug.: H. C. J. van AndelWaan- ders, 67 j., Gasthuisvest; D. Richter^—Selser, 68 j*

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3