as s a a o c s a 8 8 8 O 9 0« 4) U VI fi 4J 9 V C 9 9 u 9 Oft CO fi 4) 4) M m M 8 IJMUIDEN Vijfkampdag De Stormvogels. De IJ,muider wandelsportvereeniging De Stormvogels heeft Zondag op een der terrei. nen Van de s<portvereeniging Terrasvogels te Santpoort een vijf kampdag gehouden, die ongetwijfeld geslaagd mocht worden ge noemd. De leden toonden veel belangstelling en lieten het niet aan spanning ontbreken. 's Morgens kwam dë jeugd in actie, waar bij de; mededingers op één na tot het man nelijke geslacht .behoorden. Het eenige meis je, dat zich weerde, M. Honsche, wist echter in het algemeen klassement op de derde plaats, beslag te leggen. Clubkampioen werd C. Boudestein met 20 4/5 van de 27 te beha len punten. De uitslagen ^yaren als volgt: Hindernisloop: 1. C. Boudestein, 2. C. Vis ser. Hardloopen:1. M. Boudri, 2. C. Visser, Vèrspringen: 1 en 2. C. Boudestein en M. Honsche. Hoogspringen: 1. C. Boudestein, 2. M. Boudri. Balvèrtrappen1. M. Boudri. 2. C. Boudestein. Bij de heeren werd P. Boudestein club kampioen', door op 21 4/5 van de 29 punten beslag te leggen. Hier waren de uitslagen al dus: Hindernisloop: 1. P. Boudestein, 2. C. Snijders. Hardloopen: 1. P. Boudestein, 2. P. Guyt. Vèrspringen: 1. P. Boudestein, 2. G. Veldt. Hoogspringen: 1 en 2. P. Boudestein en 2. P. Boudestein en P. Güyt. Balvèrtrap pen: 1. G. Velclt, 2. P. Boudestein. B. v. d. Gaag werd bij de dames met 15 4/5 van de 23 punten clubkampioene. De uitslagen wa ren: Hindernisloop: 1. B. v. d. Gaag, 2. G. Keuter. Hardloopen: 1. B. v. d. Gaag, 2. A. Broek,. Vèrspringen: 1. N. van Kampen, 2. B. v d Gaag. Hoogspringen: 1. N. van Kam pen, 2. R. van Kampen. Balvèrwerpen: 1. R. van Kampen, 2 en 3. B. v. d. Gaag en G. de Jager. De vijfkampdag had een vlot verloop en De Stormvogels ziet er dan ook met genoegen op terug. Voetbal vraagt de aandacht. Het geduld van de voetballiefhebbers zal Zondag 20 Augustus dan toch eindelijk wor den beloond: te Beverwijk zal het bekende Mid-Kennemerlandtournooi de aandacht gaan vragen. Vier clubs in de gemeente vel- sen, drie Beverwijksche vereenigingen en als steeds ook de Alkmaarsche Boys hebben zich de laatste weken intensief met dit tournooi bezig gehouden en zijn thans klaar voor den strijd, die spannend belooft te worden. Ook ditmaal worden de wedstrijden in het Gemeentelijke Sportpark gehouden. Zondag zal allereerst DEMSantpoort de aandacht vragen, namelijk te-12.45 uur en te twee uur volgt Alkmaarsche Boys. De Kennemers speelt te 3.15 uur tegen Kinheim en tot be sluit van dezen dag zal de derde klasser Ter ra svogels zich te half vijf tegen den eerste klasser VSV weren! Gevonden voorwerpen. In het tijdvak van 3 tot en met 9 Augus tus werd bij de politie aangifte van de vol gende gevonden voorwerpen gedaan: een armbandhorloge, een portefeuille, een paar kleppers, een broche, een kinderjurkje en een kinderschoen. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf uur en van vier tot vijf uur inlichtingen te bekomen, 's Zaterdags middags uitgezonderd. Jongens op het slechte pad. Drie te Amsterdam wonende jongens, welke zich in de gemeente Velsen ophielden, zagen een vrachtauto, waarop zich een autoband en een kistje met paling bevonden. Toen zij hun kans schoon zagen, haalden ze de band en het kistje paling van de auto. De chauf feur ontdekte den diefstal en wist hen, met behulp van twee andere personen, te achter halen. Hij bracht hen naar het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost, waar ze wer den opgesloten. Het drietal is intusschen naar Amsterdam overgebracht. AGENDA Maandag 14 Aug.: BEVERWIJK: Witte Kruis Badhuis: Bijeenkomst Postzegelver- eeniging IJmuiden en omstreken, 7 uur. Dinsdag 15 Aug.: BEVERWIJK: Groote Kerk: Zesde zomeravondconcert, 7.30 uur. 8 H H O 8 8 BEVERWIJK Athletiekkampioenschappen van Kennemerland. H.A.V. „Haarlem" behaalt den titel. Bij de Zondag in het Gem. Sportpark te Be verwijk door de H.A.V. „Suomi" georgani seerde athletiekkampioenschappen van Ken nemerland, waaraan ruim 250 athleten deelna men, is opnieuw gebleken hoezeer deze sport ook bij het publiek in belangstelling toeneemt. De organisatie verliep al bijzonder vlot, wat aan de wedstrijden zeer ten goede kwam. De leiding berustte bij de heeren Schoots en F. v. d. Ree. Een zeer prachtig nummer, dat aller aandacht gevangen hield en voor de eerste maal in het sportpark werd gezien, was het polsstok hoogspringen. Voor de plaatselijke athletiekwereld was- het ongetwijfeld prettig, dat W. Kaptein (D.E.M.) den oud-kampioen Lamoree (Haarlem) achter zich liet en tweede werd, terwijl Verkes met 3.40 M. de eerste plaats bezette. Ook het hoogspringen was in teressant; vier man eindigden gelijk met 1.70 M., w.o. de oud-kampioen Meekels (D.E.M.) als eerste. De loopnummers waren voorname lijk voor de sterke Haarlem-ploeg, welke uiteraard hierdoor een grooten punten-voor- sprong kreeg. Felle strijd was oorzaak van goede tijden. Han de Roode (Haarlem) liep prachtig op de 400 en 800 M., doch ook B. Beentjes (Suomi) weerde zich flink. De 100 M. was voor de Haarlemmers A. Schaap en B. Heyn met als derde den Suomi-man J. v.d. Heide, die denzelfden tijd als no. 2 noteerde en 0,1 sec. verschil op no. 1. De Heldersche loopers lieten zich op de 3000 M. niet onbetuigd. Dick Hagtingius H. trok soepel, licht en stijlvol de lange baan, moedig gevolgd door Roos en Huurman (beiden Hel der). De clou van dezen door uitgesproken athletiekweer begunstigden sportdag vormden de estafesttes. Zoowel op de 4 x 100 als dn Olymp. estafette (800, 400, 200, 200) wogen de Haarlem- en Suomi-heeren vrijwel tegen el kander op. Beide eindsprinten waren zeer spannend, doch de Haarlemmers zegevierden; bij de 4 x 100 M. door feilen tegenstand van de snelle loopers v. d. Waa en Schaap tegen de Graaf en v. d. Heide en bij de Olympische, doordat v. d. Heide op de laatste 2 meters werd gepasseerd. Bij de juniorenploegen zegevierde de B- klasser Lejeune (S.) fraai op de 80 M., kogel- stooten (11.89) en speerwerpen (38.20). Een verdiend applaus ontving de jeugdige H. v. Willigen bij de 800 M. Jun. A., die keurig liep en een mooien stijl had. Hij won ook overtuigend. Het is niet onaardig te vermel den, dat <?p dezen bijzonder geslaagden sport dag in totaal 30 persoonlijke kampioenstitels te verdeelen waren. Hiervan verwierf „Haar lem" er 14, Suomi 8, D.E.M. 4, Lycurgus 2 en Zaanland 2. Door de groote deelname en de sterkte vooral ook op de technische nummers legde de H.A.V. „Haarlem" met totaal 178 punten beslag op het clubkampioenschap van Kenne merland. gevolgd door D.E.M. met 148*pnt.; 3. Suomi 130 pnt.; 4 A.V. Zaanland 72 pnt.; 5. A.V. „Lycurgus" 43 pnt.; 6 H.A.V. „Helder" 34 pnt.; 7. I.E.V. (Velsen) 8 pnt. en 8 Vios 3 pnt. De gedétailleerde uitslagen van de senioren luidden: 100 M.: 1. A. Schaap H 11,1; 2 B. Heyn 11,2; 3 J. v. d. Heide S. 11,2; 4 A. ten Wolden Z. 11,4: 5 P. Bakker S. 11,6: 6 R. Lam, Lyc. 12,1 s. 200 M.: 1 C. v. d. Schalie H. 23,8; 2 W. Kaan H 23,9: 3 N. de Graaf S. 23.9; 4 A. Meekels D. 24.-; 5 H. Langendijk D. 24,1; 6 A. ten Wolde Z. 24,9 sec. 400 M.: 1 J. A. de Roode H. 52,6; 2 B. Been tjes S. 53,5: 3 J. de Wilde H, 54,4: 4 H. Wil- lems H. 54,5; 5 W. J. v. Collenburg Z. 54,8; 6 A. Schenk S. 55,6 sec. 800 M.: 1 J. A. de Roode H. 2.-,7; 2 A. A. Koopman Z. 2,5,1; 3 U. v. Wijngaarden S. 2.6.3; 4 A. v. d. Booren H. 2.8.4: 5 W. Looman Hr. 2.9.3; 6 G. Haver S. 2 min 10 sec. 1500 M.: 1 J. Koopman H. 4.24.8: 2 K. Hulst Z 4.29,1; 3 H. Buitenhuis Hr. 4.30,3; 4 J. Her mans H. 4.32,1; 5 J. Hulscher D. 4.39,6; 6 J. Walchien H. 4 min. 42,4 sec. 3000 M.: 1 D. Hagtingius H. 9.23,4: 2 C. Roos Hz. 9.28,2; 3 P. Huurman Hr. 9.31,5; 4 O. v. Duin D. 9.34,6: 5 J. Koopman H. 9.42,7; 6 S. de Vreeze H. 9 min. 51,9 sec. 4 x 100 M.: 1 Haarlem I 46,1; 2 Suomi 46.3: 3 D.E.M. 46.5; 4 Haarlem II 48,4: 5 Helder 49,2: 6 Zaanland 50 - sec. Olympische estafette (800. 400, 200. 200 M.): 1 Haarlem 3.48,8: 2 Suomi 3.48,9: 3 Zaanland 3.56,4; 4 Helder 3.59,1: 5 D.E.M. 4 min. 0,3 sec. Hoogspringen: 1 A. Meekels D. 1.70; 2 A. J. ten Wolde Z. 1.70; 3 Klinkenberg H. 1.70; 4 R. L. Schoenmaker D. 1.70; 5 N.N. H. 1,65; 6 P. Koeten H. 1,60 M. Vèrspringen: 1 L. Lamoree H. 0-19: 2 A. H. Meekels D. 6.18; 3 J. v. d. Waa H. 6,12; 4 H. Langendijk D. 5,82: 6 S. Slotemaker D. 5,78 M. Kogelstooten: 1 H. M. Kluft H. 12,66: 2. S. Kuiper Z. 12.04; 3 M. de Jong Lyc. 11.76; 4. P. Koeten H. 11.63; 5 K. Groen S. 11,62; 6 J. Snel Hr. 11,33 M. Speerwerpen: 1 K. Meyn Z. 47,28 Kuiper Z. 45,85; 3 P. Koeten H. 43.98: 4 S. Visser H. 43.-: 5 L. Ebskamp H. 41,15; 6 L. v. Olffen H. 39.- M. Discuswerpen1 K. Groen S. .37,022- H. M. Kluft H. 36,78: 3 A. J. Mulder H. 32.32: 4 L. v. Olffen H. 31.41: 5 W. Kaptein D. 31.28; 6 J. Snel Hr. 30.18 M. Polsstokhoogspringen: 1 J. Verkes H. 3,50; 2 W. Kaptein D. 3.30; 3 C. Lamoree H. 3.30; 4. A. Lute Vios 2.90: 5 T. Tervoort D.-2.80 M. V I JFK AM P ..WATKRY LIE7T" Een gezellige sfeer heerschte Zondag op het nieuwe korfbalterrein aan den Munni- kenweg te Beverwijk van de korfbalver- eeniging „Watervliet", welke het gesloten seizoen eindigde met een vijfkamp, die be stond uit een snelioop, zuiver werpen, snel- doelen, verwerpen en strafworpen. Hoewel niet het elubkampioenschap op het spel stond werd er toch met groote animo gestreden. Bij de dames verrichtte Mevr, v. d. Kieft telkenmale goede prestaties en met grooten voorsprong legde zij dan pok beslag op de eerste plaats. Jammer was het dat haar rivale en clubkampioene mej. R. Muijen niet kon deelnemen. De clubkampioen R. Velthuijs werd na feilen strijd met H. Gieze wederom eerste. De jongens gaven elkaar al heel weinig toe, doch uiteindelijk werd M. Veerbeek winnaar. Het meisje D. Schelling verrichtte een bij zonder fraaie prestatie om 4 van 5 strafwor pen te benutten. Deze zeer goede verrichting bezorgde haar tevens met groot puntenver- schil de eindoverwinning. De uitslagen waren Dames: 1. Mevr. v. d. Kieft 313 1/2 pnt. 2. mej. C. de Vries 241 pnt. 3. mej. R. de Vries 238 pnt. Heeren: 1. R. Velthuijs 304 pnt. 2. LI. Gieze 292 pnt. 3. G. Allan 277 1/2 pnt. Meisjes: 1. D. Schelling 281 pnt. 2. N. Straat 221 pnt. 3. A V Zutfen 214 pnt. Jongens: 1. M. Veerbeek 267 1/2 pnt. 2. J. v. Tiggelen 260 1/2 pnt. 3. M. de Bot 258 1/2 pnt. ZOMERAVONDCONCERT. In de Groote Kerk te Beverwijk zal Dins dag 15 Augustus te half acht het zesde zomer avondconcert worden gegeven. Hieraan zal worden medegewerkt door Jan Laarveld, tenor, Gerard Boedijn, viool en altviool. Hans Boedijn, viool en G. J. Moed, orgel. Het pro gramma vermeldt: Largo uit Dubbel-Konzert d-moll, Joh. Seb. Bach (twee violen en or gel); Cantate: Herr auf dich traue ich, Buxte- hude (tenor, twee violen en orgel); Orgel koraal, Buxtehude; Sonate no. IV, G. F. Handel (viool en orgel); Aria: Flammende Rose, G. F. Handel; Orgelkoraal, J. P. Swee- linck; Psalm, Huygens (tenor en orgel); Pa vane en Sarabande uit Partita, in de middel- eeuwsche toonaarden, G. H. Boediin (viool, altviool en orgel). BENOEMING Tot godsdienstonderwijzer-hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd de heer P. de Roos te Amersfoort. SANTPOORT Jaarvergadering Terrasvogels. Bij zijn inleidende woorden tijdens de jaar vergadering van de sportvereeniging Terras- vogels, welke Zondagmiddag in Zomerlust werd gehouden, constateerde de voorzitter, de heer F. M. van Vliet, dat de vereeniging, gelet op de bijzondere omstandigheden, doch nog op een alleszins gunstig seizoen kan te rugzien. De elftallen speelden 126 wedstrij den, waarvan het eerste er 36 voor zijn reke ning nam. Het ledental bleef vooruitgaan; bij h<*t begin van het vereenigingsjaar waren er 111, nu 154. Het secretariaat heeft weer veel werk verzet; financieel komt Terrasvogels op een steeds hechtere basis te staan. Het jeugdwerk had geregeld de aandacht, waar voor de heer L. van Munster Jr. zich goed weerde. Onder leiding van den heer G. Blan- kemeijer werd succesvol met club- en ont spanningsavonden begonnen. Tenslotte deel de de voorzitter mede. dat de heer Vessels, tweede voorzitter en voorzitter der elftal commissie, naar elders is vertrokken. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. van Egten Jr.. was weer keurig ver zorgd; de leden werden opgewekt de trai ningsavonden geregeld te bezoeken. Het ver slag werd in dank aanvaard, evenals dat van den penningmeester, den heer P. de Jager, die ook ditmaal een duidelijk overzicht gat". De kascommissie had alles in orde bevonden. De begrooting van 1944-*45 werd aange nomen. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren F. M. van Vliet, P. de Jager en W. Beun der bij acclamatie herkozen. Verder werden de heeren S. Bakker, C. v. d. Belt, J. M. God- dijn en P. A. P. Smit met algemeene stem men tot commissarissen benoemd. Na twee verkiezingen werd de elftalcommissie ge vormd uit de heeren L. v. Munster Jr.. voor-i zitter, P. A. P. Smit, secretaris, G. Blanke- meijer, lid en S. Bakker, p.v. lid. In de kas commissie werden de heeren J. van Gelder, F. van Vliet Jr. en J. Rusman benoemd. In de geschillencommissie werden de heer P. de Jager her-, en de heer A. Tabernal gekozen. Zeshonderd tevreden kinderen. Het Vriendenkring-comité, dat met het organiseeren van kinderwedstrijden voor Santpoorts jeugd zooveel succes heeft ge boekt, heeft zijn werkzaamheden Zaterdag middag beëindigd met het houden van twee kindervoorstellingen, die ongetwijfeld ge slaagd mochten worden genoemd. Niet minder dan zeshonderd jongens en meisjes hebben in Zomerlust eenige prettige uurtjes beleefd. De hoofdattractie werd ge vormd door het optreden van Jan Klaasen en zijn bekenden in de Amsterdamsche poppen kast van den heer Falk. Ten volle genoot het jonge volkje van de bonte avonturen, die de lachlust dikwijls opwekten. Boven dien kwamen de kinderen voor talrijke smaakvolle, respectievelijk smakelijke prij zen in aanmerking, die maar al te graag werden geaccepteerd. Allen kregen tevens een heerlijke ijsco en konden ook nog luiste ren naar prettige muziek, welke tot mede zingen wekte. Het einde van de voorstellin gen kwam dan ook voor velen nog te yroeg Ongetwijfeld verdient het comité veel waardeering voor zijn werk, dat Santpoorts kinderen talrijke uren van aangename ont spanning heeft bezorgd. CONCERT. Voor het concert op Woensdag 16 Augus tus in de Nederiandsche Hervormde Kapel te Santpoort, waaraan wordt medegewerkt door Truus Moriën, sopraan, Coby Boeree, att, Nol van Leeuwen, bariton en Adriaan Verschoor, orgel, vermeldt het programma 1. Adagio. J. S. Bach (orgel); 2. Bist du bel mir, J. S. Bach (sopraan); 3 a. Te Deum: Dignare, o Domine, G. F. Handel en b. Stabat Mater, G. B. Pergolesi (alt); 4. Recitatief uit de cantate Ich habe genug, J. S. Bach (ba riton); 6. Intermezzo, A. Verschoor (orgel); 6. Er weidet seine Herde, G. F. Handel (so praan); 7. Gottes Zeit in deine Hande, J. S. Bach (alt); 8. Nocturne, C. Franck (bariton). Keg's pudding lékker hel Puddingpoeder met suiker kosf 21 cent per pak ja maar... "t i$ extra fijns De groentenvoorziening. Binnenkort centralisatie van aanvoer en spreiding. Het is noodzakelijk gebleken de groenten- en fruitvoorziening geheel in handen van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit te leg gen, nu door den langdurigen oorlogstoestand een geregelde voorziening vooral van dê grootere bevolkingscentra vaak niet moge lijk bleek. Alleen op deze wijze, waarbij elk rechtstreeksch contact van de veilingen met den handel wordt verbroken, zal het mogelijk zijn met de ter beschikking staande producten en de voor spreiding beschikbare vervoers middelen de algemeene voedselvoorziening onder deze omstandigheden naar behooren te dienen. Tot deze centralisatie van aanvoer en sprei ding, die zeer binnenkort in werking zal tre den, is eerst besloten nadat met de Duitsche autoriteiten ten opzichte van de te exportee ren hoeveelheden zoodanige overeenstemming was bereikt, dat vaststond, welk kwantum be stemd is voor export. Het systeem van export van een zeker percentage van de per veiling aangevoerde hoeveelheid is hiermede komen te vervallen. Een grootere aanvoer ter veiling brengt dus niet automatisch een ruimeren export met zich mede. De voor het binnenland bestemde hoeveelheden zijn van dien aard, dat indien zoowel de teler, de veiling, de handel als de consument bereid zijn de noodige me dewerking te verleenen, een eenigszins drage lijke voorziening van groenten en fruit in den lande kan worden verkregen. Men mag evenwel van deze centralisatie geen al te hooge verwachtingen koesteren, vooral niet, als men in aanmerking neemt den steeds minder wordenden oogst van tuinbouw- productén door georex aan uiesusiou.cn beidskrachten. waar tegenover staat een nog steeds grootere behoefte aan deze producten bij den consument. Ook het vervoersprobleem valt niet te onderschatten. Wat de voorziening met versch fruit betreft, deze zal niet zoo kunnen zijn als men zich zou wenschen, vooral ook door de 3.000.000 k.g. fruit die per jaar noodig ziin volks behoefte aan jam. Van telers van groenten en ïruu wordt ver wacht, dat beter dan voorheen wordt voldaan aan de verplichting tot veilen van de produc ten. Dit is niet alleen hun plicht, maar zij dienen ook te weten, dat hierop bovendien een strengere controle zal worden gehouden. De teler-kleinhandelaar zal zich eveneens hebben te onthouden van ongeoorloofde han delingen. temeer daar thans bij verordening de mogelijkheid is geopend om hem bij ge bleken overtreding zijn bevoegdheid tot handelen te ontnemen. Wat de grossiers betreft: ook hun belangen zijn in de nieuwe regeling voldoende gewaar borgd. Wel is het rechtstreeksche contact met de veilingen tijdelijk verbroken, maar in de eonsümptiegebieden blijft de gros«ier geheel ingeschakeld. De positie ais kleinhandelaar wordt door de nieuwe regeling slechts in zooverre aange tast, dat ook voor den kleinhandelaar de rechtstreeksohe aankoop op de vei'in gen komt te vervallen. De financieele regeling, zooais deze tot nu toe gold, blijft behouden. In de marge komt derhalye geen verandering. <QRT NIEUWS De nieuwe minister van buitenlandsehe zaken, Lequerica, is in het kabinet van den conservatieven Antonio Maura onderstaats secretaris van het ministerie van economische zaken geweest. Tijdens den burgeroorlog werd hij'burgemeester van Bilbao. Hij is lid van de Falanx en maakt deel uit van den nationalen raad der partij. Bij de hervatting der diplo matieke betrekkingen tusschen het nationale Spanje en Frankrijk begin Maart 1939 werd Lequerica als eerste ambassadeur van Franco naar Parijs gezonden. Ambtenaren van den P.T.T. hadden ge constateerd, dat het aantal clandestiene aan sluitingen op het net der radio-centrale in Hilversum den iaatsten tijd sterk steeg, het geen de ontvangst zeer slecht deed worden. Thans is in de afgeloopen dagen in Hilver sum een razzia gehouden ter bestrijding van dit euvel, met gevolg dat een groot aantal overtreders werd betrapt. Zij kregen allen een procesverbaal. Verduisteren: Van 21.00 tot 6.50 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3