Spaarnwoude was vroeger houtrijk. Wandelingen in de omgeving van Haarlem De wandeling door Spaarnwoude is de moeite waard en biedt veel afwisseling. De polders zijn in de veertiende eeuw ontstaan, toen met de bepoldering werd begonnen. Daarvoor was deze omgeving bijzonder hout rijk en de naam Spaarnwoude, vroeger sprak men ook wel van Spirnewalt, wordt hier door verklaard. Ook bestaat de buurtschap Houtrijk in deze omgeving, welke de bosch- rijke streek kenmerkt. De polder strekte zich tót het Haarlemmermeer uit, doch na den aanleg van de Haarlemmer trekvaart in 1633 ontstond een scheiding. In vroeger eeuwen bezat Spaarnwoude ook een slot, dat reeds in de twaalfde eeuw bekend was. Het was in de vijftiende eeuw nog bewoond en het moet gestaan hebben bij de kerk, hetgeen blijkt uit hetgeen Ampsing opgeteekend heeft: „Hier heeft weleer het slot van Sparewou gelegen, Benoorden van de kerk, maar het heeft zijn eint gekregen, En is al mee vernielt, geregen aan het zwaart, Al wat er nog van is, zijn kelders onder de aardt." Dezen keer kiezen we den weg langs het oude kerkje, dat echter sedert 1880 niet meer voor godsdienstoefeningen gebruikt wordt. Het ligt op een terp. Een vroeger gebouw behoorde aanvankelijk tot de roomsch katho lieken, maar na de reformatie namen de hervormden het in gebruik. Eater is een nieuw gebouw op dezelfde plaats verrezen, hetgeen te lezen is op een opschrift: „Op de grondlegginge van dit nieuwe kerkgebouw, plechtig ingehuldigd en Gode toegewijd door ds. Johannes Schardam, predikant te Spaarn woude en Spaarndam op den 6en Januari 1765". Op de lcèrk stond een zware toren, welke echter een gevaar voor de omgeving bleek; daarom is in 1844 besloten den toren af te breken. Vermeldingswaard in dit verband is, dat de reus Klaas van Keythen in deze omgeving gewoond heeft. Hij is in het begin van 1400 geboren uit kleine ouders, die in een huisje aan den Hoogen of Slaperzeedijk woonden. In het kerkgebouw is aangegeven, hoever de reus zijn- armen kon uitstrekken; zijn vadem was niet minder dan 2.67 meter. Sedert 1880 wordt het gebouw niet meer als kerk gebruikt; eenige jaren is er een schildersatelier geweest en later is het ge bruikt als opslagplaats. We zetten den tocht voort tot de school, waar we rechtuit kunnen gaan langs het Kerkpad, om dan de R.K. kerk van Haar- lemmerliede te bereiken. Dit gebouw is in 1837 gesticht en ziet er zoowel van binnen als van buiten eenvoudig uit. Dan wordt de Liedebrug bereikt en van deze omgeving zijn eenige historische bij zonderheden bekend. In vorige eeuwen lag daar een fraaie brug, welke echter omstreeks Kerstmis 1717 door den storm geheel -ver nield werd. Een nieuwe brug kwam er voor in de plaats, welke zeer kostbaar was. Dat was niet erg, want ze was van het grootste belang voor het verkeer. Niet alleen trokken velen er over naar Amsterdam of Haarlem, maar ook zij die een bezoek brachten aan een ander deel van de provincie. Voor den tweeden keer werd deze verbinding onklaar gemaakt door onbekenden, die wilden voor komen, dat de Pruisen de hoofdstad bereiken zouden. In 1787 waren dezen ons land bin nengerukt en trokken van het Westen uit naar Amsterdam. Wie dat gedaan heeft, is niet bekend, maar de brug, welke geheel van hout gemaakt was, werd in brand ge stoken en een verbinding tusschen de hoofd stad en Haarlem bestond er niet meer. De leiding van het leger in Amsterdam had geen opdracht voor het in brand steken gegeven PKIKSTER.IPBIIJEUM PASTOOR Ij. J. SCHAbKE Op 1 5 Augustus vierde pastoor E. J. Schal- ke van de St. Liduina-paroehie in ÏTaarlom- Noord zijn 40-jarig priesterjubileum. Aan den vooravond van dezen dag was de ju bilaris feestelijk ingehaald in de versierde kerk, waar hem een welkomstlied werd toe gezongen-, waarvan de tekst was gedicht door den heer J. Scheepens en de muziek gecom poneerd door den heer J. Nibbering. Kape laan Blankers sprak een woord van welkom. Op den jubileumdag droeg pastoor Schalke een IE Mis op, welke o.a. werd bijgewoond door den Deken van Haarlem en den archi varis van het Bisdom. Des middags werd een drukbezochte receptie gehouden en het ge schenk der parochie aangeboden. Woensdag is het jubileumfeest door de leerlingen dei- parochiale scholen gevierd. MOTOR GESTOIjBV Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van een 3 P.K. motor, staande in een pakhuis aan het Spaarne. i>rii: varkens in re/dt ghii.v1) zonder vi-lrrrnnt.ng De economische afdeeling van de politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een Haarlemmer, die in het bezit was van drie varkens, zonder vergunning. De dieren zijn In beslag genomen. te veee gevraagd voor fruit Tegen een aantal Haarlemsche groenten- handelaren en koopmannen, die op straat venten, is proces-verbaal opgemaakt, omdat zij te véél vroegen voor fruit, o.a. appelen, peren, rabarber, druiven, perziken en to maten. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Ovei-meer, H'stede Buitenland: j, C. van der Laag, H'stede (alw.). Verantwoordelijk voor de advert.-rubriek: w. van Ommen, Heemstede. en daardoor was het gemeentebestuur aan vankelijk niet bereid in de kosten tot herstel bij te dragen. Haarlem merkte op er niets mee te maken te hebben en daarom werd de zaak bij de Staten aanhangig gemaakt, die evenmin een nieuwe brug wilden laten bouwen. Daar het verkeer gestremd werd, besloten Amsterdam en Haarlem tot het maken van een noodbrug, welke er vele jaren gelegen heeft. Is de wandelaar wat vermoeid, dan kan hij de tram nemen en anders loopt hij langs de vaart in de richting van de stad, om de Amsterdamsche poort te bereiken, welke tot de oudste gebouwen van Haarlem behoort en de eenige der vele poorten is, die de stad rijk is geweest. Orgelconcert in de Groote Kerk. De organist Feike Asma, die verleden winter al eens een concert gaf in de Concert zaal, kwam ditmaal zijn kunst demonstreeren op het orgel van de Groote Kerk. Zijn hang naar het virtuose effect deed hem echter over het hoofd zien wat, strikt genomen, bij den stijl van ons barokorgel past. Althans met de eerste twee deelen uit de Vijfde Symphonic van Widor overschreed hij op dit punt al te opvallend de grenzen, daar de hiaten van een te beperkten omvang (om nog niet eens van het vereischte klankkarak ter te spreken) al te duidelijk bleken. Final van Franck, dat hij hierna nog speelde, was veel beter aangepast. Eigenlijk was het jam mer dat Asma die Widor niet van zijn pro gramma geweerd had. Tusschen de goed ver tolkte Variaties op „Ik wil mij gaen ver troosten" van Jacob Bijster en Franck's Final, had een ingetogener, dieper peilend stuk heel wat betere diensten kunnen be wijzen. Feike Asma had zijn bespeling ingeleid met een driedeelig stuk van Handel, 't Zal wel een bewerking geweest zijn, maar niet temin die ongecompliceerde muziek doet het en zij zou nog meer bevrediging geschonken hebben, indien de organist zijn pedaal registratie wat minder zwaar geladen had. Het is al erg genoeg dat het pneumatisch werkend pedaal alreeds zoo luid van zichzelf is. Maar het deed toch goed, na deze wat vlakke Handel muziek, de kapitale Passa- caglia van Bach te hooren. Dat werd het hoogtepunt van het conceit. De goedverzorgde uitvoering van het stuk van Bijster was daarvan waardeerbare voortzetting. Het spel van Feike Asma heeft een eigen karakter. Eenerzijds frappeert het door een zeker bravour, die van een niet te onder schatten technische vaardigheid getuigt; doch anderzijds kenmerkt het zich door een vrij heid van opvatting, die tot opmerkelijke slordigheid aanleiding geeft Het reguleerend besef van een objectieve zelfcontrole schijnt hier te ontbreken. Anders kan ik mij niet verklaren hoe. rhythmische en andere fouten, die mij op zijn vorig concert in het werk van Widor opvielen, nu ook weer gehoord wérden. JOS. DE KLERK. Rembrandt Theater. „Ik moet met je trouwen." Wanneer het scherm aan het eind van 't derde bedrijf zakt, Yvonne haar Paul gevon den heeft, het door de roddelaars als aan haar toebehoorend kind zijn echte moeder heeft gekregen, is een gezellig zomerstuk ten einde. Veel heeft het geval met z'n kunstige verwikkelingen niet om het lijf, maar daar vraagt men in het vacantieseizoen niet om. Het is niet allemaal zoo als men misschien wel uit den titel zou willen opmaken. Het jonge schilderesje Yvonne, dat naar het stille plaatsje aan zee gekomen is om daar rustig te schilderen, neemt op verzoek van den ouden dorpsdominee de verzorging van een baby op zich, waarvan de moeder afstand wil doen. De kleine wereldburger wordt de oorzaak van veel kwaadsprekerij, want ten 6lotte moet elk kind toch een vader hebben. Dat het nu juist de vroolijke scheepsdokter Paul, de zoon van den dominee, moet zijn, die „men"' er in aanmerking voor wil laten komenHet zouden geen kluchten zijn als de misverstanden en verwikkelingen er niet dik in gezaaid waren: ieder auteur heeft echter zoo z'n eigen manier om een intrige als bovenstaande te ontwarren. Hans Nesna heeft er een blijspel van gemaakt, dat met den noodigen zin voor humor een vroolijk spel, maar met wat meer als een klucht ge presenteerd kan worden. Het gezelschap Du Mée verlegt het accent naar het kluchtspel, wat onder deze omstan digheden wel verdedigbaar is. Een succesje bij het publiek wordt evenmin versmaad en zoo werden de figuren van. vader en moeder Bergman (in kunstmest) duchtig door Frans du Mée en Clara Vischer aangezet. Het bleef niettemin komisch, wat geen geringe ver dienste is. Harry Boda maakte van den drank zuchtigen ouden zwerver, bekeerd door den dorpsdominée, een goede typeering met een mooi-geschminkten kop. Aan den Frederik- rol van Dick Swidde als een van Yvonne's aanbidders ontbrak evenmin een flinke dosis charge. Mathieu van Eijsdcn overwon als de veronderstelde vader vrij gemakkelijk de vele moeilijkheden en trouwde zijn Yvonne in alle eer en deugd. Hetty Berger speelde het schilderesje, dat zoo de dupe wordt van haar goedhartigheid, eenvoudig en zonder over drijving. Haar spel kenmerkt zich door de juiste opvatting van den blijspeltoon en een frischheid, die geheel het karakter van Yvonne's spontaneïteit, jeugdigen overmoed en verborgen teederheid waarachtig deed leven. Beppie Boda, Nell Koppen en Gerard Hartkamp sloten de rolbezetting van dit door den auteur vlot geregisseerd en in mous seerend tempo gespeelde vacantiespel. A. J. VAN DER WEIJDEN. PER SON A TiT A Bij het te Utrecht gehouden examen hand- teekenen D. O. slaagde de heer H. M. Log- tenberg, te Haarlem, i PREDIK BEURTEN HA ARIiEOI - NOORDNed. Herv. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Ds. M. J. Punselie, van Deiden. Immanuelkerk: 10: H. M. Strating, hulp prediker. 5: Dr. H. v. d. Doos. DIS SE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Cupedo, Noord wijk. 5: Ds. v. Veenen. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. Seinen, van Baarn. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. Ponstein. Geref. Gein. 10 en 4: Ds. A. Vt*hagen. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Ds. J. v. Wier, Rijssen. GEVONDEN VOORWERPEN. Armbandje, Boes, Verspronckweg 23; badpak en handdoek, J. v. Rechter, v. Dortstraat 30; geld, Ritman, Kleverparkweg 128; geld, Stol, Schouwtjeslaan 54; jasje, Doudij, Kruisstraat 31; jas, Teike, Wilgenstraat 55; portemon. m. i., Delg- man, Twijnderslgan 19 zw.; portemon. m. i,, Kli- sie, Houtmankade 23; portemon. m. i., Grannetia, Lekstraat 4; portemon. m. i., Lasthuis, Mauricia- laan 22, Overveen; schop, Christiaans, Grebbe- straat 45; actetasoh m. i., Scharinga, Kleverpark weg 194; vulpen, Wolf Prinsessekade 40; wollen vest, Groeneveld, Zocherstraat 61; handwagen, Broekhuizen, Vondelweg 16. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal De voetbal rolt weer. Zondag worden in verschillende steden tournooien gehouden, waaraan enkele clubs uit Haarlem en omgeving deelnemen. E.D.O. trekt naar Amsterdam, om in de eerste ronde van het AROL-tournooi den strijd aan te bin den tegen D.W.S. Met belangstelling wordt het resultaat tegemoet gezien, daar het elf tal eenigszins gewijzigd moest worden. Haar lem speelt in Dordrecht tegen EMMA in het tournooi van D. F. C. In Rotterdam begint de strijd om den zilveren bal, waarvoor R.C.H. heeft ingeschreven, doch den eersten dag vrij geloot is. Het jaarlijksche Midden-Ken- nemerland-tournooi wordt morgen geopend met het volgend programma: D.E.M.Sant poort; BeverwijkAlcm. Boys; De Kenne- mersKinheimV.S. V.Terrasvogels. R.C.H. en Schoten ontmoeten elkaar op het terrein aan den Vergierdeweg ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan van „Schoten". De voetbalvereeniging T.Y.B.B. zet morgen de feestelijkheden in met een tournooi voor junioren; deelnemende vereenigingen zijn H.B.C., R.C.H., E.D.O., Onze Gezellen, Sant poort en T.Y.B.B. De elftallen worden in twee groepen ingedeeld voor een halve com petitie. De nummers één komen uit in den eindstrijd. Om twaalf uur wordt begonnen. Dan vermelden we nog het jaarlijksch tour nooi van D.I.O. om den Elswout-prijs. ONTSPANNINGSAVOND D.I.O. Zondag avond organiseert D.I.O. een ontspannings bijeenkomst voor leden en donateurs. Het programma vermeldt muziek, tooneel, waar aan leden medewerking verleenen en dan wordt er nog gekiend. OEFENWEDSTRIJDEN VAN H.F.C. Het programma der oefenwedstrijden van H.F.C. luidt: 3 September tegen T.Y.B.B. ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan; 10 Sep tember H. F. C.V. O. C. en 17 September ConcordiaH.F. C. SPORTDAG „SCHOTEN". Het program ma van den sportdag van „Schoten" wordt Zondagmorgen om elf uur geopend met den voetbalwedstrijd Schoten-RCH. Om één uur volgt een handbaldemontratie tusschen Con cordia en Rapiditas en om twee uur speelt de honkbalploeg van „ScJioten" tegen een Bondselftal, dat als volgt is samengesteld: werper Van Holst (HHC), achtervanger Oden- thal, (EDO), eerste honk Hogenbosch (HHC), tweede honk Joppe (EDO), korte stop H. Schijvenaar (EDO), derde honk Bloem (Ajax), rechts-velder Mulder (HHC), middenvelder Weppner (Ajax), linksvelder Van der Putten (EDO). Dammen HAARLEMSCHE DAMCLUB. Het hoofd klasse-team der Haarlemsche Damclub is voor dc competitie als volgt samengesteld: Bord 1. F. Raman; 2. J. H. Meure; 3. J. W. van Dartelen: 4. J. B. Sluiter Jr., 5. P. H. Meure; 6. D. Schrijnemaekers; 7. Nico Blom; 8. H. van Lunenburg; 9. Ph. G. Amelung' Jr.; 10 J. van Looij. Reserves: G. Eising, Chr. Gerritsen, L. Kisch en G. Bakker. Wielrennen CHJBKAMPIOENSCHAP OP DEN WEG ALLEEN VOOR AMATEURS. Het hoofd van de afdeeling sport van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbe scherming heeft aan de Ned. Wielren Unie bericht, dat voor het clubkampioenschap op den weg op 17 September niet afgeweken mag worden van de geldende regeling ten aanzien van de bepalingen voor de amateurs. Daarom is besloten, dat aan de wedstrijden uitsluitend amateurs zullen deelnemen. Honkbal SCHOTEN—E. D. O. AAN DEN VER GIERDEWEG. Vier candidaten voor de bovenste plaats komen hedenmiddag in het strijdperk. Daarvan heeft Ajax, dat otn vier uur den strijd aanbindt tegen H. H. C. de beste kansen. In Haarlem moesten Mulder c.s. na spannenden strijd in de Amsterdam mers hun meerderen erkennen en wij ge- looven niet, dat zij er in zullen slagen thans, nu de punten zoo kostbaar zijn geworden, Ajax te kloppen. Maarwerd ook niet Schoten verleden week door H. H. C. verrast? Aan den Vergierdeweg zullen Schoten en E D. O. uitmaken, welke ploeg naar de bo venste plaats zal kunnen blijven meedingen. Dat zal een spannende strijd worden, waarin veel afhangt van den vorm, waarin De Mon en Schijvenaar zullen zijn. Biauw-Wit zal waarschijnlijk Zondag weinig moeite hebben om zijn positie op de ranglijst nog te ver stevigen door V.V.G.A. te kloppen en de S. C. Haarlem kan Zondagmorgen zeker van Quick winnen. Zondag: Eerste klasse: HaarlemQuick, 10 uur; BI. WitV.V.G.A. Overg. klasse: E.D.O. 2Haarlem 2, 3 uur; D.W.S.Celeritas 11.30 uur: H.C.K.—R.C.H.. 2 uur. Tweede klasse: H.H.C. 3—H.D.M. 2.30 uur. DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen 35 Aardapp. VA kg. Aardappelen 35 Toeslag 1 kg. Beschuit 35. 36 Beschuit 1 rants. Bloem 209, 210 Algem, 1 rants. Boter 35A35B Boter 125 gr. Brood 35A36A Brood 400 gram Brood 35B, 36B Brood 100 gram Eenh.toiletz. 194 Algem. 1 rants. Gort D 71 Reserve 250 gr. Jam 206 Algem. 250 gr. Kaas 208 Algem. 100 gr. Kindermeel E 71 Reserve 250 gr. Koffiesurr. 204 Algem. 250 gr. Melk 36, 36 Melk 1% lit. Petroleum 30 Kaart U 403 1 lit. Peulvruchten 200 Algem. 250 gr. Roggevlokken 199 Algem. 250 gr. Scheerzeep R 05 Tabak 45 gr. Suiker 207 Algem. 500 gr. Tabaksart. 35, 36 Tabak 1 rants. Taptemelk 35, 36 Taptemelk 1% lit. Textiel 41, t.m.50 van V 115 en V 215 Textiel 1 t.m. 10 van V 715 Toiletzeep E 67 Reserve Versnaperingen 35 Versnap. Vervangingsmidd 205 Algem. Voedingssuiker E 71 Reserve Vleesch 35A, 36A Vleesch Vleesch 35B, 36B Vleesch Waschpoeder C, D en E 50, Reserve C, D en E 58, Reserve C, D en E 66, Reservé 1 rants. 150 gr. 1 rants. 250 gr. 1 rants. *4 rants. 26 Aug. 26 Aug. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept* 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. onbep. onbep. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 2 Sept. 1 rants. 2 Sept. RADIO.PROGRAMMA ZONDAG 20 AUGUSTUS 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Orkest Barnabas von Geczy en Georg. Bou- langer. 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Gram.- muz. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zon dagmorgen zonder zorgen. 10.00 en zij be minden elkander zoo teer. 11.00 Stafmuziekcorps der Haagsdhe Politie. 11.30 De stem der SS. 11.40 Marschmuziek. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua". 12.15 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Pianosonates van Beethoven XIV. 13.30 Uit de tijdschriften. 13.45 Jhr Mr. S. M. S. de Ranitz spreekt over „Staat en Cultuur" 14.00 Omroep-Symphonie-Orkest en solist. 15.00 De moordzaak „Hotel Splendeur", luisterspel. 15.45 Orient-Express II. 16.30 Orkest Gerard van Krevelen. 17.00 Recht door zee. 17.30 Muzikale spijskaart. 18.30 Nederlandsch programma. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 10.30 „Norma", opera van Bol lini. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Gram.muz. 22.30 Michael Jary, componist en dirigent. 23.30 24.00 Orkest programma met koor-intermezzo. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschmuziek. Ca. 10.10 Soldatenfunk „Nord-West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Orkest o.l.v. Guus Jansen, 12.40 Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Die goeie ouwe tijd. 14.15 Lichte zang. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Hing. Orkest Lajos Veres. 16.00 Kamermu ziek van Haydn en Donizetti. 16.30 Licht klassiek orkestconcert. 17.15 Nederlandsche philosophen XII. 17.35 Gram.muz. 18.00 Onsterfelijke werken van Duitsche meesters. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Dansmuziek. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Concert. 21.00 Symphonische nachtmuziek. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. MAANDAG 21 AUGUSTUS 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Kinderkoor. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.15 Gram.muz. Sportnieuws. 7.50 Gram.muz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Muziek van de bergen. 8.45 Voor de huisvrouw. 8.50 Volks zangkoor. 9.00 Licht klassiek orkest-concert. 9.45 Godsd.uitz. 10.00 Orkest Carlo Carcassola. Ca. 10.40 De speellieden en solist. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Paul Niessing en Hefman van Roon, piano. 12.00 Almanak. 12.15 Roemeensche orkest Gregor Serban. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Amusementsorkest en soliste. 14.00 Zang, clarinet en piano. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Elok wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Omroeporkest, Omroep Operette koor en solisten. 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Hollandsch trio. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Onbekend maakt onbemind. 20.00 Residentie-orkest. 20.45 De rui- schende harp VIII. 21.10 Residentie-orkest en so listen. Ca. 21.50 Gram.muz. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 22.15 Gram.muz. 22.30 Kamerconcert. 23.00 Gram.inuz. 23.2524.00 Dicht klassieke kwartetten. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 „Die Fledermaus", operette van Joh. Strauss. 18.15 Orkest Gerard Lebon. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Dansorkest Dick Willebrandt en gram.muz. 19.50 Orgel en zang. 20.15 Twee oud-Groningsche sprookjes. 20.30 Zang en orgel. 21.00 Melodieën uit een uitstalkast. 21.45 Avondwijdihg. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. ZEEMAN ZIJN BETCEKENT EEN BEROEP HEBBEN MARINE AMNAHMESTEUE WEST ZWEI6JTEUE NIEOERUMOE IE UTRECHT (H Bil AllE HATEN. EN ORTSKOMHANOANIUREN EN W AHNAHMEWEUEN

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2