a4- SS 4> v0 H H O ae <9 (9 *3 Ha 2 September weer wasch- poeder Ook zeepvervangende waschmiddelen in distributie. Zooals reeds bekend is gemaakt, is voor de periode van 6 Augustus tot en met 2 Septem ber a.s. slechts één bon voor zeep aangewe zen, namelijk bon 194 Algemeen, welke recht geeft op het koopen van een rantsoen eenheids toiletzeep. Voor deze periode is dus geen bon Algemeen" voor waschpoeder aangewezen. Thans kan worden medegedeeld, dat het hier slechts een tijdelijken maatregel betreft. Er is namelijk toe besloten na 2 September a.s. eventueel om de andere vierweeksche periode zoowel op de Algemeene als de de reservebon nen weer waschpoeder beschikbaar te stellen. Het ligt tevens in de bedoeling ook zeepver- vangende waschmiddelen in distributie te brengen. Voor elke kilo tabak 650 sigaretten Inschrijving van amateur-tabaktelers vóór 31 Augustus Zooals bekend, is er in Nederland weer heel wat tabak uitgezet en van overheidswege zal wederom worden gezorgd, dat de gelegenheid bestaat, het geteelde product deskundig te la ten,.behandelen. Al is het zeer verleidelijk de tabak zoo versch van de plant te gebx-uiken in het belang van de gezondheid moet ernstig worden aangei-aden dit niet te doen, doch de tabak eei-st te laten fermenteeren. Ook het zelf behandelen in Weckketels, tusschen broeiend gras of met andere fermenteerhulp middelen moet sterk worden afgeraden. Het verdient daarom aanbeveling gebruik te maken tan de van overheidswege getroffen regeling. De nieuw ontworpen regeling maakt het te vens mogelijk, dit jaar den oogst geheel of gedeeltelijk tot cigaretten te laten verwex-ken en wel tot 650 stuks per kilogram ingezonden winddroge tabak. Wie kerftabak, dus shag-, rook- of pruim tabak wenscht terug te ontvangen, dient zich te melden vóór 31 Augustus 1944 bij het Bureau voor de Kerftabakindustrie, afd. Amateurs tabak, Rokin 93, Amsterdam. Voor cigaretten dient men zich vóór denzelfden datum te mel den bij de vakgroep Sigarettenindustrie, Jo hannes Vermeerstraat 29, Amsterdam, in beide gevallen onder opgave van den fermenteur, aan wien men de voorkeur geeft. De namen en adressen van de aangewezen fermenteurs, zoo wel van die voor kerftab: 'c als van die voor cigarettentabak, heeft men onlangs in een officieele mededeeling kunnen lezen. Het geschil tusschen Alkmaar en de provincie Noord-Holland. Hooge Raad wijst de zaak terug naar het gerechtshof. De Hooge Raad heeft nrrest gewezen in een procedure tusschen de gemeente Alk maar en de provincie Noord-Holland, ont staan door een geschill over de stroomleve- ring aan de gemeente door het Provinciaal Electriciteitsbedrijf, welk laatste de stroom- levering aan de gemeente wenscht te sta ken, maar bereid is daarmede te wachten tot de eindbeslissing in deze procedure. De provincie wil namelijk zelf die stroomleve ring aan de ingezetenen verzorgen. De gemeente Alkmaar stelde nu voor de rechtbank, dat de provincie verplicht is aan de gemeente stroom te leveren ingevolge de concessie-voorwaarden en vroeg veroordee ling van de provincie om onverminderd voort te gaan met levering van stroom zoowel ten behoeve van de gemeente als van haai' distri butiebedrijf. De provincie is daarentegen van meening, dat zij niet verplicht is aan de gemeente stroom te leveren anders dan voor eigen ge bruik en niet behoeft te dulden, dat de ge meente fungeert als tusscheiipersocm en daarbij winst maakt, hetgeen niet ligt in de bedoeling der c meesje Nadat de Haarlemsehe rechtbank de vor dering der gemeente had toegewezen, heeft het gerechtshof te Amsterdam dit vonnis vernietigd en de burgerlijke rechter onbe voegd verklaard, van de ingestelde vorde ring kennis te nemen op grond dat de hier in het geding zijnde concessie van publiek rechtelijken aard is. In cassatie heeft de Hooge Raad deze uit spraak niet geaccepteerd. Het betreft hier zegt de Hooge Raad een recht van schuld vordering. Hieraan doet niet af of de ver bintenis wordt beheerscht door publiek- dan wel door privaat recht. De gemeente vorderde ook niet schadevergoeding, geleden door een reeds gepleegde onrechtmatige han deling, doch een verklaring voor recht, hier op neerkomende, dat stopzetting een onrecht matige daad zou opleveren. Ook deze vordering vindt haar grond in art. 1401 B. WM een bepaling van burgerlijk recht. De Hooge Raad vernietigde op dien grond 's hofs arrest en wees de zaak naar dat hof terug ter verdere beslissing. DE CRISIS IN DE GEREF. KERKEN Naar wij vernemen heeft de kerkeraad der Geref. kerk van Kampen, van welke kerk prof. dr. K. Schilder lid is, met meerderheid van stemmen besloten om de besluiten van de generale synode niet voor vast en bondig te houden. De kerkeraad der Geref. kerk van Rotter damDelfshaven heeft met 55 tegen 26 stem men en 9 onthoudingen besloten zich achter de beslissingen der generale synode te plaat- sen. De kerkeraad der Geref. kerk van Berkel Rodenrijs heeft besloten zich los te maken van de beslissingen die de generale synode heeft genomen en de afzetting van prof. dr. K. Schilder en de schorsing van prof. dr. S. Gray- danus niet te erkennen. Hoofdredacteur: F. C, Derks, Haarlem (afw.); Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem; Sport en Stad: A. O vermeer, H'stede; Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Ver antwoordelijk voor de advert.-rubriekW. van Ommen, Heemstede. Larsdstormers op den Führer beëedigd Toespraken van SS-Obergruppenführer Rauter en van den Leider. Zondagochtend heeft op een groot sport veld in het centrum des lands een indruk wekkende militaire plechtigheid plaats ge had, tijdens welke eenige honderden leden van den Nederlandschen Lanastoi-m den eed van trouw aan den Füher hebben afgelegd. De Leider heeft den eed afgenomen in tegen- woox-digheid van S.S, Obergruppenführer Rauter, den Kommandeur van den Land storm Nederland, S.S. Standartenführer ICohlrooser, tal van hooge autoriteiten van staat, partij en weermacht, benevens tallooze familieleden van de jeugdige landstormers. S.S.-Obergruppenführer Rauter hield een rede waarin hij o.a. zeide, dat opnieuw eenige honderden Nederlanders staary aangetreden om den eed van trouw op den Führer af te leggen. Reeds meer dan 20.000 Nederlandsche mannen zijn hierin voorgegaan. Met dank baarheid gewaagde S.S, Obergruppenführer Rauter van de heldhaftige vastberadenheid der Nederlandsche vrijwilligers aan het Oost front, die het mogelijk maakten, dat andere troepen zonder hinder van den vijand kon den worden teruggenomen. Hierna nam de Leider het woord. „Er zijn in ons vaderland honderdduizenden volks- genooten, die ons min of meer beklagen, minstens ons belachelijk vinden. Over veer tien dagen is het immers toch afgeioopen Waarom staan wij dan hier, vroeg de Leider. „Opdat wij innerlijk weten, welk een weg ons volk gaan moet om uit zijn grooten nood van het heden te worden verlost. Duizenden zijn u reeds voorgegaan. Het Nederlandsche volk, zal het kunnen leven, moet ook sol daten hebben, die bereid zijn het vaderland- sche erfgoed te verdedigen. De Nedei-land- sche soldaat van heden en morgen is echter soldaat van jde Germaansche weermacht: dat is de zin van het nieuwe Europa, want al leen in Europeesch verband kan een sterk en gelukkig Nederlandsch volk groeien en bloeien. Natuurlijk zouden wij gaarne zien, dat alle Nederlandsche jongemannen den Germaanschen wapenrok droegen. Zoover is het helaas nog niet. Gij zijt niet voor het Oosten bestemd, maar ter verdediging van den eigen vaderland- schen bodem. Dit uur kan spoedig slaan. Europa's vijanden staan voor de poorten van Parijs. Daarmede naderen zij de rivier, die in den wereldoorlog een begrip werd van onzegbaren heldenmoed, de Somme. d.w.z. het voorveld van de Nederlanden. Wij hebben een onverwoestbaar vertrouwen in Adolf Hitler, die door God geroepen is Europa voor den chaos te bewaren. De mislukte aanslag op zijn leven heeft ons geloof in zijn Euro- peesche zending nog versterkt. De Leider las hierop de eedsformule voor, waarna d^, beëediging plaats had. Zs-kaarten-procedure voor Ned.-lndische ondernemingen. Van bevoegdè zijde wordt medegedeeld dat de px-ocedure der Z-kaarten ook van toe passing is op de hier te lande gevestigde of kantoor houdende, doch haar bedrijf geheel of gedeeltelijk in Nederlandsch-Indië, Suri name of Curagao uitoefenende ondernemin gen, voor zoover zij niet reeds uit anderen hoofde aan deze procedure waren onderwor pen. Voor de bijzonderheden en formaliteiten wordt verwezen naar de publicaties betref fende de industrie, voorkomende in de dag bladen van 8 Juli 1944. De vrijstellingsaanvragen moeten ter stond, maar op zijn laatst op 31 Augustus 1944, worden ingediend bij de Hauptabteilung Wirtschaft, Amersfoort, Koninginnelaan 14 GEEN SPREEKUUR. De wethouder van Onderwijs, de heer M. van Driel, is Woensdag verhinderd spreekuur te houden. KORT NIEUWS Bij personen, die ondanks het verbod toch waren gaan zwemmen in de vijvers van het park „Anna's hoeve" en in de z.g. wasch- meren, is de ziekte van Weill geconstateerd. Tot opvolger van wijlen den heer W. K. Veltkamp. die ja.renlang chef is geweest van de spoorwegrecherche, is door de spoor wegen benoemd de adjunct-chef de heer J. Dill. Bij een inwoner van Tilburg, den heer S. aan de Kortenaerstraat, werd op klaar lichten dag een geldkistje, inhoudende een bedrag van 4000 gld., gestolen, Tevens werd te Tilburg een inbraak gepleegd in een wo ning in de Bilderdijkstraat, waarvan de be woners met vacantie waren. De dieven sleep ten een groot aantal kleedingstukken en den inhoud van de linnenkast weg, terwijl zij tevens een bedrag van ruim 1000 gld. mee namen. „De Gouden Stad", de film, waarvan onlangs een copie uit den. Bosschen Casino- schouwburg werd gestolen, is weer terecht. Daags na de bekendmaking, waarin de thea terdirectie 1000 gld. uitloofde voor terug brenging van de rolprent vond men 's mor gens in de hal van het gebouw een pakket, dat de complete film, op acht spoelen ge wonden, bevatte. Nadere aanwijzingen ont braken. Te Drunen is het echtpaar Lambertus- Musters-van Sou verblijd met een drieling, n.l. een jongen en twee meisjes. De kinderen en de 33-jarige moeder maken het goed. Te Nieuw-Vosmeer is de 50-jarige J. Poot in de Eendracht tijdens zijn pogingen om een 20-jarig meisje te redden verdronken. Het meisje kon door anderen worden gered. Te Rotterdam zijn twee jongetjes, die met een autoped aan den walkant van de Leu- vehaven speelden, te water gereden.-Een van hen kon worden gered, de ander, de tienjarige A. Brusse is verdronken. In het Rijksmuseum te Amsterdam.is een tentoonstelling ingericht van reproducties van Rembrandt-teekeningen. Men heeft enkele honderden zeer goede reproducties bijeenge bracht, waarbij men bekende maar ook tal van minder bekende teekeningen van den meester ziet. Vele Haafiemrraers aan den waterkant. „Heeft U al gevischt m uw vacantie?" Deze vraag wordt dezer dagen vele malen gesteld en dat is te begrijpen, want tallooze Haarlemmers, die hun vacantie dezen zo mer niet elders in den lande doorbrengen, trekken er op uit, om langs den kant van het water ontspanning te vinden. Dat de belangstelling groot is, blijkt wel bij een tocht langs het Spaarne, zoowel in het Noordelijk deel als in de richting van Zuid-Schalkwijk en de Ringvaart. Er zijn echter ook liefhebbers, die het verder zoe ken en des morgens vroeg met de fiets Weg rijden, om in één van de polders een vischje te vangen. Merkwaardig is het, dat de be oefenaren van de vischsport in alle kringen te vinden zijn. Het is niets vreemd, als men een officier van justitie langs den waterkant ziet staan en vlak bij hem een bank-di.rec- teur of arbeider, In vele gevallen wil de huisvrouw ook van de vacantie genieten en hoewel ze geen behoefte heeft met den hen gel te staan, toch kijkt ze af en toe van haar boek of handwerkje op, om aandacht te schenken aan de dobber in het water. Of alle visschers in het bezit zijn van een vergunning weten we niet. Het aantal door de politie aan Haarlemmers verstrekte be wijzen is echter tot nu toe minder groot dan vorig jaar, doch iederen dag worden er nog akten uitgereikt en aan het einde van het jaar is het te verwachten, dat het aantal van verleden jaar overschreden is. Vorig jaar werden 746 3 bewijzen uigereikt, waaronder 49 23 voor het visschen met één hengel en 8 67 met twee of meer hengels. Tot heden hebben zich voor een vergunning gemeld 6 53 2 stadgenooten, van wier er 38 74 belang stelling hadden voor het visschen met één hengel en 1039 voor het visschen met twee hengels. De belangstelling onder hen, die gezorgd hebben in het bezit te zijn van een bewijs, is dus weer groot en het blijkt, dat velen het op prijs stellen naar een heerlijke omgeving te gaan, waar zij niet gestoord worden en kunnen genieten van rust en schoonheid. UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN Voor de uitreiking der distributiebeschei den is het morgen Dinsdag de beurt aan het restant van de letter L vanaf Lieuw en Ma t/m. Meu en Woensdag aan het restant van de letter M vanaf Mey en N. BESMETTELIJKE ZIEKTEN In de week van 30 Juli t/m 5 Augustus 1944 werden in de provincie Noord-Holland 272 gevallen van diphterie aangegeven, o.a. Amsterdam 163, Bennebroek 3. Beverwijk 6. Bloemendaal 9, Haarlem 37 en Heemstede 11. Voorts werden 9 9 gévallen van roodvonk gemeld o.a. Amsterdam 70, Haarlem 10 en Heemstede 1. Het aantal malariagevallen bedroeg gedurende deze periode 109, o.a. Amsterdam 7 6. ORGELBESPELING. In de Groote- of St. Bavokerk zal op Dins dag 22 Augustus, 's avonds van 8-9 uur,, door den organist Albert de Klerk het volgend programma ten gehoore worden gebracht: I. a. Qui tollis peccata mundi, suspice (tierce en taille); b. Offertoire sur les grands jeux Francois Coupérin. 2. Phantasie f moll (Alle gro maestoso, Andante, Allegro maestoso) W. A. Mozart. 3. Cantabile, César Franck. 4. Psalm-Muziek (Ps. 116, Ps. 100 en Ps. 25) Wil lem Vogel. 5. Fantasia pro organo (Praeambel, Passacaglia, Toccata) Bob van Marken. 6 Vrije improvisatie, Albert de Klerk. VOLKSTUIN „ANTHONY FOKKER". Er is een keuring gehouden van de 161 volks tuinen van de volkstuindersvereeniging „Antho ny Fokker". Deze keuring geschiedde door des kundigen van andere volkstuinen. Zoowel het bestuur als de leden hadden drie prijzen beschik baar gesteld. De algemeene indruk van de jury was zeer gunstig. De prijzen werden in volgorde toegekend aan de heeren Specht, Treep, Van Dam. Schreuder, Schellings en Meuren. GEVONDEN VOORWERPEN. Etui m. inh. J. Keune, Jac. Ruysdaèll 7.; Film, Kleyn, Nieu we Kerksplein 2; Geld, De Boer, Papentoren- vest 76; Horloge, v. Um, De Ruyterplein 9 en Pol, Spaarne 15a rd.; Manchetknoop, Wijker Schotersingel 133; Pakje, ondergoed, Ferwerda. Pijnboomstraat 131; Riem, K. v. Ooven, Leegh- waterstraat 19 en M. F-igenberger, Ambaehtstr. 5. Schoentjes, 1 pr. kinder, P. Alkema, Kievit straat 12; Schoen, S. Gosen, Spaarnd weg 4; Taschje, A. Sinheers. L. Annastraat 46rd. en kin- dertaschie, J. L. Snijders, Dolfijnstraat 13; Vest, W. Planjer, Dolfijnstraat 13; Armbandje, v. d. Heij, Spaanschevaartstraat 21; Geld, H. Bijls- mav. Zanten, Jan Huygenstraat 7; Hond, v. d. Berg. Raamsingel. 18; Kousen en zilveren speld, J. Bi'ersteke, 2e Hoogerwoerddwarsstraat 10; Por- tem. m.i. J. J. Benard, Neptunesstraat 19; idem bureau v. Politie, Smedestraat 9; idem Graa- man, Ravelingsteeg 7zw.Portefeuille, Kaasen brood, v. 't Hofstraat 292; Portem. m. i. Hoer- kerk, Perseusstraat 35; Schaartje, J. de Brie, Soendastraat 5; Sleutel, Rollandstraat 67; Zak. bureau v. Politie Smedestraat 9; Armbandje, Munnik, Schoterweg 114rood: Breiwerk, Zadel hof, Jansstraat 12; Dameshoed, v. d. Vlist, Greb- bestraat 5; Konijn, F. J. Kraaienhage, Zwaluw straat 26-28; Schoen. H. v. Berkel, Bakkerstraat 36rood; Slot, Van Santen, Pr. Steynstraat 17; Schoentje, Konings, Ruyterplein 14; Taschje, Pesser, Ged. Voldersgracht 59rood. Burgerlijke Stand. Haarlem. 21 Augustus 1944. BEVALLEN, 17 Aug.: C. Stut—Duivenvoorden, d. 18 Aug.: C. A. M. HappelKi'uijssen, z, B. G. M. HogeveenSchnitger, z. J. CatsVan den Bom, d. P. A. BeckerReck weg, z. J. Westerman—Valk, d. 19 Aug.: H. J. van Dijk Wissema, d. J. A. van LeeuwenKooiman, z. R. V. BroisoisVan der Mije, d. A. Dekker Duijff, z. W. H. van den Broek—Bartelds, d. P. F. MarwitzDe Boer, z. A. Stienstra— Kampherbeek, z. 20 Aug.: M. BoereePeeters, d. P. A. SlebeTeeuwen, d. E. G. de Haas —Smit, z. W. M. SchneidersTuijten, d. A. A CatsMaasdam, d. OVERLEDEN, 16 Aug.: W. N. Miesijerus— Blote, 80 jr., Roosveldstraat. 17 Aug.: J. Ha- mans, 2 mnd„ Maraistraat. J. H. van der SteijlenZoet, 81 jr., Westerhoutpark. 18 Aug. 3. D. de Bruin. 78 jr. Lorentzstraat. C. H. Dek ker, 3% jr., Korte Begijnestraat. 19 Aug.: E. Wouters—Van der Noen, 72 jr., Kamperlaan. A. M. van DijkParson, 81 jr., Ged. Raamgracht Mrd. 20 Aug.: C. van der Stolst—Van der Steen, 91 jr., Van Egmondstraat» DE 10-JARIGE G. H. STEEVENS TERECHT. De sinds Zondag 13 Augustus j.l. ver miste tienijjarige Geert Hendrik Steevens is Zaterdag j.l. aangehouden door de mare chaussee te Terapel. De ouders zijn t£i-stond in- kennis gesteld. Het kind is op verzoek van de ouders afgegeven aan een oom die in Terapel woont. INBREKERS AAN HET WERK. Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan het schoonmaakbedrijf van N. te dezer stede. Via een ladder is men binnengedrongen, in een pakhuis aan de Helmbrekerssteeg 9. Gestolen is een Singernaaimachine A. C. 333469. Zaterdag is ingebroken bij een slager aan de Nijlstraat. Uit een schrijfbureau zijn ge stolen 2 pakjes Consi-sigaretten van 20 stuks en 2 trommeltjes koek. Vóoi-ts werden mede genomen een portefeuille inhoudende 640. aan papiergeld, twee bedragen van 500.— en 110.en een dameshandtasch met het persoonsbewijs van mevrouw N. De dieven zijn door het bovenraam binnengedrongen en lebben het huis door de winkeldeur weer verlaten. Toen de winkelbel luidde, is de slager wakker geworden. WIE MIST EEN AUTOWIEL MET BAND? In den avond van 1 Augustus j.l. omstreeks 23.45 uur liepen drie onbekend gebleven per sonen op vei'dachte wijze op het Spaarne: Toen zij ontdekt werden, vluchtten zij in de richting van de Bakenessergracht, waar één hunner 'n autowiel met band in de gracht wierp, Dit wiel is in beslag genomen. De commissaris der recherche verzoekt den eigenaar zich zoo spoedig mogelijk te mel den aan het bureau van Politie, afdeeling Recherche. NOG EEN INBREKER AANGEHOUDEN. De recherche heeft ook aangehouden den 23-jarigen C. W„ verdacht van medeplichtig heid aan de inbraken in de verschillende Haarlemsehe kruidenierszaken. PORTEFEUILLE WORDT VERMIST. Een particulier heeft aangifte gedaan van diefstal van een zwar^leeren portefeuille, inhoudende 500 aan papiergeld. Deze porte feuille is vermoedelijk zoekgeraakt tijdens een bezoek aan een winkel in de Zijlstraat. Verdacht wordt een onbekend gebleven vrouw, die op dat oogenblik in den winkel aanwezig was. MGR. 3. C. AALBERSE. t In den oudei'dom van 67 jaar is te Haar lem overleden Mgr. J. C. Aalberse, rector van het St. Jacobs Godshuis te Haax-lem. Mgr. Aalberse, die in 1901 tot priester werd gewijd, was sinds 17 September 1932 Officiaal van liet Bisdom Hïarlem en sinds 11 October van datzelfde jaar kanunnik van het^Cathe- draal Kapittel. Voorts was hij bisschoppelijk inspecteur voor het Lager Onderwijs in de Dekenaten Haarlem en Beverwijk, Geheim Kamerheer van den Paus en Officier in de Orde van Nassau. De teraardebestelling geschiedt Woensdag op het R.K. kerkhof St. Barbara, na de ker kelijke uitvaartplechtigheden in het St. Ja cobs Godshuis. ORGELBESPELING. In de Groote of St. Bavokerk wordt Don derdagmiddag 24 Augustus 1944 van 3-4 uur een orgelbespeling gegeven door den heer Lamb. Erné, organist der Nicdlaïkerk te Utrecht Het Bach-programma luidt: 1. Fantasie en fuga in g moll. 2. Orgelkora len: a. Schmücke dich, o liebe Seele; b. An Wasserflüssen Babyion. 3. Praeludium en fuga in A dur. 4. Pastorale in F-dur. 5. Contra- punctus II en V uit „die Kunst der Fuge". (Ter oriëntatie wordt vóór deze twee fuga's het hoofdthema uit „Die Kunst der Fuge" gespeeld, waarop het geheele werk is geba seerd. JUBILEUM H. BEYK. Vandaag viert de heer H. Beyk, smout zetter bij de N.V. Drukkerij „De Spaarne- stad" zijn zilveren jubileum. In den loop van den morgen werd hij ontvangen door de directie en de bedrijfsleiding; na een toe spraak werd hem een geschenk onder enve loppe aangeboden. Ook werd hij namens de chefs en de collega's toegesproken. De heer( Beyk is een geziene figuur in het bedrijf en vroeger in voetbalkringen door zijn lidmaat schap van „Bloemendaal". 50-JARIGE ECHTVEREENIGING. Woensdag, 23 Augustus a.s. hopen dé heer en mevrouw A. W. F. SmitVan Weeren den dag te hexdenken, waarop zij vóór 50 jaar in het hu welijk traden. Het echtpaar Smit'woóht Pallas- straat 5. AGENDA Maandag 21 Aug.: Gebouw H.K.B.: „Perpe tuum Mobile" (film) 7 uur. Rembrandt: „Ik moet met je trouwen" (tooneel) 2.30 en 7.15 uur. Palace: „Dijk in gevaar" (14 jaar) 2 en 7.15 uur. Luxor: „Hab mich lieb" (alle leeft.) 2.30 en 7.15 uur. Frans Hals:1 „De privé- detective" (18 jaar) 2.30 en ,7 uur. Moviac: „Het tweede schot" (alle leeft-) 2.30 en, 7.15 u. Dinsdag 22 Aug.: Groote Kérk: Orgelbe speling door Albert de Klerk, 89 uu'x\ Ge bouw H.K.B.: „Perpetuum Mobile" (film) 7 uur. Bioscopen: als Maandag. ba B D< Hi va 13 ba de $4 vo O nu mc OQB ne Sc Bc «934 D sp wc sp KI de vo ee ke be in de ze to go G] w ro D

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2