VWKKCM Hls u een bnd koopt (ASTfLLA v/h gebroeders laan UIT HAARLEM mi een nieuw Loan's product Voor eon smakelijk ontbijt of nagerecht.... vraag Uw win» keiier Lean's roggevlokken. Te bereiden volgens de vele recepten, die U voor haver mout en gortmout gebruikt. NV. KONINKLIJKE PELLERIJ „MERCURIUS* Tkunt U zien of hij van een goed ras is. Als U verpakte levensmid delen koopt, hebt U géêh con trole. Let daarom op den naam W. A. SCHOLTEN. Een kwaliteits garantie, die o.a. voorkomt op W. A. SCHOLTEN'S Albuhiona, Butaroma, Transparanta, Sago en verpakt Aardappelmeel. Verduisteren van 20.45 u. tot 6.30 u. 23 Awg.: Zon op 6.35 u., onder 20.49 u. Maan op 11.07 u., onder 22.49 h. (JMUIDEN Harmonische lichaamsontwikkeling. De secretaris van het werkcomité voor de gemeente Velsen van de Nationale Vereeni- ging tot Bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling, de heer P. Dijkstra, heeft zich ijverig geweerd om de H. L. O.- proeven in September doorgang te doen vin den. Er blijkt ook ditmaal een goede belang stelling voor te zijn, zoodat op een flinke deelname kan worden gerekend. Verleden jaar werden de examens voor het eerst in de gemeente Velsen gehouden. Zij werden te IJmuiden afgenomen. Wegens de bijzondere plaatselijke omstandigheden heeft het bestuur echter besloten de proeven in Santpoort en omgeving te doen afleggen. Hierdoor zullen alle gegadigden in de ge legenheid zijn in actie te komen. Het comité heeft een programma ontwor pen, dat een vlotte regeling waarborgt. Het ligt in de bedoeling Zaterdag 2 September de aandacht in het natuurbad Velserend voor het zwemmen te vragen. Zaterdag 9 Septem ber worden de proeven voortgezet op of bij het terrein van de korfbalvereeniging Sport Vereent, waar de belangstelling zal uitgaan naar hindernisloop, hardloopen, verspringen hoogspringen, kogelstooten, balwerpen en klimmen. De proeven worden Zaterdag 16 September besloten met een wandelmarsch, die in Santpoort en directe omgeving zal plaats hebben; hiervoor zal een aantrekkelijk en verantwoord parcours worden vastgesteld. Uitreiking distributiebescheiden. De uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van IJmuiden-Oost, Velsen-Dorp en Driehuis, welke Maandag 14 Augustus is begonnen, wordt heden beëindigd. Men kan als steeds in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost terecht. De na-uitreiking zal Zaterdag, 2 September, in het gebouw van den Distributiedienst aan den P. J. Troelstraweg te IJmuiden-Oost ge schieden. Fruit weggenomen. Het komt de laatste weken nog al eens voor, dat de jeugd in de tuinen der verlaten woningen blijk geeft van baldadigheid. Daarbij zijn niet alleen de vruchtboomen een welkome attractie, doch bovendien moeten de beplan tingen het ontgelden. Dank zij de oplettendheid der politie, werd dezer dagen een groepje jongens, dat in Drie buis zonder toestemming appelen en peren plukte, op heeterdaad betrapt. Den 15-jarigen A. J. W., H. J. M. K. en J. N., allen te Driehuis, werd duidelijk gemaakt, dat dit niet mag. Te Santpoort waren enkele Haarlemsche jongens bezig met het stelen van fruit. De 12-jarige P. v. d. L. werd ernstig door de oolitie onderhouden; de 13-jarige T. B. had hem geholpen. DIEFSTALLEN LIT SCHILDERSWERK PLAATS. De 52-jarige schilderspatroon D. H. te Drie huis deed bij de politie aangifte, dat dieven een bezoek hadden gebracht aan zijn schil derswerkplaats aan de Breesaapstraat 21 te IJmuiden. Het bleek, dat de daders goederen zooals twee schrijfmachines, enkele glassnij ders, 16 rantsoenbonnen melk en een bedrag van 60 hadden ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. CONTROLE OP „AUSWEISE". Geregeld wordt controle gehouden op het betreden en verlaten van de versperde ge bieden in de gemeente Velsen, waarvoor een „Ausweis" vereischt is. Er blijken nog wel eens personen te zijn, die willen trachten zonder vergunning het gebied te betreden, doch deze ondervinden, zooals dezer dagen een inwoner van Heemstede, dat de politie op haar post is. Bovendien wordt geregeld nagegaan of de „Ausweise" op de voorge schreven wijze van een handteekening zijn voorzien. ALTOBAND ONTVREEMD. De 49-jarige landbouwer C. H. v. S. deed bij de politie aangifte, dat onbekenden van het erf achter zijn woning aan den Doodweg 215 te Santpoort, een autoband hadden ge stolen. Er wordt een onderzoek ingesteld. ORGELCONCERT ADRIAAN VERSCHOOR. De IJmuider organist Adriaan Verschoor, lijdelijk te Santpoort, zal Woensdag 23 Aug. opnieuw een programma verzorgen. Hij con certeert dan voor de tweede maal in dit sei zoen in de Kloppersingelkerk te Haarlem. AANRIJDING. Er ontstond op den Wijkerstraatweg nabij de Corverslaan een aanrijding tusschen een trekauto met oplegger van den IJmuider expediteur O. en den 50-jarigen wielrijder A. D., hoofdwachtmeester der politie, wonen de te Velsen-Noord. De 24-jarige chauffeur G. K. te IJmuiden kwam met zijn vrachtauto van het pontveer en wilde linksaf de Corverslaan inrijden. Daar zijn wagen evenwel achter een andere vrachtauto reed, had de bestuurder geen overzicht van het verkeer, dat uit de richting Beverwijk naderde. Een botsing was onvermijdelijk en de heer D. werd tegen den grond geslagen. Hij be kwam letsel aan een van zijn beenen. Zijn rijwiel werd beschadigd. Het onderzoek der politie wordt voortgezet. VISCHPRIJZEN VAN ZATERDAG. Groote tarbot B.506.30, kleine tarbot 5.353.50, groote griet 5.35, kleine griet 2.702.50, groote tong 8—7, kleine tong 5.85—2.50, groote roode poon 3.00. kleine roode poon 1.20. poontjes 0.60, wijting 0.80. kabeljauw 2.20, groote gul 1.65, kl. gul, le soort 1.35, 2e soort 0.88—0.80. groote rog 1.180.70, kleine rog 0.50, middelschol 3.00. klein- middelsohol 2.50. kleine schol, 2e soort, 2.00. 3e soort 0.80, 4e soort 0.50, kleine schar 0.30, alles per kg. BEVERWIJK Mid-Kennemerlandtournooi. Ook de tweede Zondag van het Mid- Kennemerland-tournooi belooft interessant te worden. Santpoort zal 27 Augustus namelijk den strijd te kwart voor één voortzetten met de ontmoeting tegen Alkmaarsche Boys. Te twee uur volgt de aantrekkelijke „derby" BeverwijkDe Kennemers, die ongetwijfeld een groote belangstelling zal trekken. Veel aandacht zal er ook zijn voor de ontmoeting KinheimTerrasvogels te kwart over drie, aangezien beide elftallen Zondag j.l. voor een verrassing hebben gezorgd. Te half vijf wordt de wedstrijd D.E.M.V.S.V. gespeeld. VAN LEERS PERSONEEL VEREENIG1NG. Hoewel de tijdsomstandigheden hun in vloed doen gelden, heeft het bestuur der Van Leers Personeel vereeniging niet ge aarzeld om voor het aanstaande seizoen aan trekkelijke plannen te ontwerpen. Zoo maakten wij reeds melding van de twee tooneelvoorstellingen, die in September door Het Voetlicht zullen worden verzorgd. Er wordt echter ook in de andere afdeelingen voor de traditioneele „bonte avonden" ge werkt. Het voornemen bestaat om deze uit voeringen, waaraan o.a. het Rosian-orkest zijn medewerking zal verleenen, in October te organiseeren. Onder leiding van den heer B. Nuyen too- nen eveneens de leden der Van Leers koren hun activiteit. In November zullen de zang liefhebbers zich hiervan tijdens de Van Leers zanguitvoering kunnen overtuigen. Het behoeft verder geen betoog, dat ook het St. Nicolaasfeest voor de jeugd niet zal worden vergeten. CABARETVOORSTELLING. In het Luxor Theater zal Donderdag 24 Augustus een cabaret-voorstelling worden gegeven, waaraan onder meer door Kees Pruis zal worden medegewerkt. VOX HUMANA. Het bestuur van de Christelijke Gemengde Zangvereeniging Vox Humana, directeur P. J. Potgieser, heeft besloten het koor ook in het nieuwe seizoen in het openbaar te laten optreden. Momenteel wordt een concert voor bereid, hetwelk in de maand November in de Groote Kerk zal worden gegeven. SANTPOORT Uitreiking distributiebescheiden. De nieuwe distributiebescheiden zullen van Woensdag 23 Augustus tot en met Maandag 28 Augustus aan de inwoners van Santpoort- Dorp en Santpoort-Station worden uitgereikt. Zooals steeds moeten deze zich in de lokalen van het Badhuis aan de Wiistelaan vervoegen. VELSEN MOOIE SUCCESSEN VAN WATERVLIET. De eerste en tweede twaalftallen van de Korfbalvereeniging „Watervliet" hebben tij dens de door de jubileerende 2e klasse club „Oosterpark" te Amsterdam georganiseerde serie-wedstrijden een zeer goed figuur ge slagen. Vooral het gepromoveerde eerste twaalftal oogstte in zijn nieuwe omgeving een fraai resultaat. Het eindigde als eerste in zijn afdegling en verloor in de finale slechts met 2—0 van het sterke D.T.V. 1. - In een flink tempo werd Fortuna over rompeld en door een 41 zege behaalden de Velsenaren de eerste winstpunten. De mooi ste prestatie leverde Watervliet in de ont moeting tegen D. V. D. 1. Aanvankelijk leek de zege voor de Amsterdammers, daar eerst mevr. Meyer-Cloos met een fraai schot en later G. Meyer vbor een 20 voorsprong zorg den. De Watervliet-verdediging. nu in den aanval, maakte spoedig gelijk (22). In den olgenden gelijk opgaanden strijd waren de Velser korfballers(sters) de hoofdstedelijke spelers steeds iets te vlug af, wat bovendien door 'n gevaarlijk schot uitgebuit werd tot 'n flinke 63 zege. In den eindstrijd tegen D. T. V. bleek duidelijk, dat Watervliet twee zware wedstrijden achter zich had. Het aanvalsvak was nu beduidend minder. D.T.V. peelde een knap technisch spel, dat echter een goede verdediging tegenover zich vond. Ongeveer 10 minuten voor het einde volgden twee doelpunten van den zeer gevaarlijken D.T.V.-aanval elkander op en was de strijd beslist (0—2). Watervliet verkreeg den twee den prijs. Het tweede twaalftal speelde met slechts één dame en 3 heeren van de oorspronke lijke ploeg. Toch liet het zeer verzwakte twaalftal zich niet onbetuigd en speelde de beide wedstrijden gelijk. Zelfs vertoonden de Velser reserves het beste spel doch pech achtervolgde hen. Zoowel tegen Togo 2 als legen Oosterpark 2 behaalden zij een 1—0 voorsprong, die zeker met meer geluk ver groot had kunnen worden. Thans eindigden de ontmoetingen in een 11 spel. De wedstrijden van de lagere senioren- Watervliet-twaalftallen op het terrein aan den Munnikenweg te Beverwijk hadden de volgende resultaten: Watervliet 3Aurora 2 19Watervliet 4—Aurora 3 24 en Water vliet 5Aurora 4 50. BEI A AI MM «M EUTEN Het' beiaardprogramma voor Woensdag luidt: 1. Prelude en menuet. Jef van Hoof; 2. Beiaardlied. P. Benoit; 3. Fuga, J. v. d. Plas; 4a. Het looze visschertje, b. „Pierlala" c. „Reuzelied"; 5. Intermezzo. J. v. Hoof; 6. Avondstemming, Lefèvre. Zaterdagavond om 7 uur wordt het vol gende programma uitgevoerd: 1. Prelude, Staf Nees: 2. Variaties Ros Beiaard, Stal" Nees; 3. Deux Gavottes, Fiocco, 4a. Naai' Oostland, b. Volkslied, Kor Kuiler, c. Liedje v. (1. Smid, Andelhof; 5. Fuga. M. van den Gheyn, 6. Andante Cantabile, Jef Denijn. De eerste schooldag Vandaag is het een gewichtige dag voor de kleintjes. De kinderen van 6 jaar die tot nil toe niet veel anders van de wereld gezien hebben dan hun eigen huiselijken kring en speelkameraadjes, moeten naar school. Wat zal de school brengen? Zij nemen hun moe der nog eens steviger bij de hand. hun hart jes tikken sneller en hun oogen kijken ver wonderd en een beetje angstig naar al het nieuwe. De grootere kinderen zijn hun eer sten schooldag reeds lang vergeten. Zij ne men tegen dat kleine „grut" een bescher mende houding aan en gaan rustig verder met spelen en vechten. Daar gaat de bel van 9 uur. De school begint. De kleintjes wordt een plaats toegewezen en dan komt het af scheid van hun moeder, die zij don geheelen morgen niet meer zullen zien. Velen heb ben moeite zich goed te houden, als moeder weggaat, terwijl anderen zich terstond al thuis voelen in de schoolbanken en reeds een vriendje of vriendinnetje hebben geVoi^tlen. Ook voor moeder is het een moeilijk oogen- blik. Zij zullen hun kleine zoo missen, het huis zal stil en opgeruimd zijn, want nergens ligt een speelgoedbeer of een blokkendoos op den grond. Zoo gaat het ieder jaar. De nieuwe leerlin gen van thans zien volgend jaar weer neer op de „kleintjes", die dan ..nieuw" op school komen. 9.3 cflUPONS STOFFEN GESTOLEN Ingebroken is in de Haarlemsche Pyjama fabriek Nobelt aan de L eidschevaar, waar 93 coupons kunstzijden stof (2158 meter) zijn gestolen. In verband hiermee: heeft de recherche J. van H. 36 jaar en M. A. van Z., 41 jaar. aangehouden, die zich aan de dief stal hadden schuldig gemaakt: de goederen zijn bij beiden in beslag genomen. Kén van hen was goed op de hoogte van de situatie in de fabriek en hteft den weg gewezen. UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN Voor de uitreiking der distributiebeschei den is het morgen "Woensdag de beurt aan het restant van de letter M vanaf Mey en N en Donderdag aan de letters O en Pa t/m. Pop. DIEFSTALLEN Vermoedelijk na gebruik van een valsehen sleutel heeft men zich toegang verschaft tot een schuur aan de Ja.n Gijzenkade. Vermijt worden een dames- en een heerenrijwiel. Uit een pakhuis aan de Atjehstraat is een motor, "toebehoorende aan een bewoner van Heemstede, gestolen. Bij de recherche is verder aangifte gedaan van diefstal van een velg met buiten- en bin nenband van een auto, welke in een garage van de Gem. Reiniging stond. I INBREKERS AAN HET WERK. Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan het schoonmaakbedrijf van N. te dezer stede. Via een ladder is men binnengedrongen, in een pakhuis aan de Helmbrekerssteeg 9. Gestolen is een Singernaaimachine A. C. 333469. Zaterdag is ingebroken bij een slager aan de Nijlstraat. Uit een schrijfbureau zijn ge stolen 2 pakjes Consi-sigaretten van 20 stuks en 2 trommeltjes koek. Voorts werden mede genomen een portefeuille inhoudende 640. aan papiergeld, twee bedragen van 500. en 110.en een dameshandtasch met het persoonsbewijs van mevrouw N, De dieven zijn door het bovenraam binnengedrongen en hebben het huis door de winkeldeur weer verlaten Toen de winkelbel luidde is de slager wakker geworden. WIE MIST EEN AUTOW1EL MET BAND? In den avond van 1 Augustus j.l. omstreeks 23.45 uur liepen drie onbekend gebleven per sonen op verdachte wijz£ op het Spaarne. Toen zij ontdekt werden, vluchtten zij in de richting van de Bakenessergracht, waar één hunner 'n autowiel met band in de gracht wierp. Dit wiel is in beslag genomen. De commissaris der recherche verzoekt den eigenaar zich zoo spoedig mogelijk te mel den aan het bureau van Politie, afdeeling Recherche. ORGELBESPELING. In de Groote of St. Bavokerk wordt Don derdagmiddag 24 Augustus 1944 van 3-4 uur een orgelbespeling gegeven door den heer Lamb. Erné, organist der Nieolaïkerk te Utrecht Het Bach-programma luidt: 1. Fantasie en fuga in g moll. 2. Orgelkora len:, a. Schmüeke dich, o liebe Seele; b. An Wasserflüssen Babyion. 3. Praeludium en fuga in A dur. 4. Pastorale in F-dur. 5. Contra- punctus II en V uit „die Kunst der Fuge". (Ter oriëntatie wordt vóór deze twee fuga's het hoofdthema uit „Die Kunst der Fuge" gespeeld, waarop het geheele werk is geba seerd. PORTEFEUILLE WORDT VERMIST. Een particulier heeft aangifte gedaan van diefstal van een zwarileeren portefeuille, inhoudende 500 aan papiergeld. Deze porte feuille is vermoedelijk zoekgeraakt tijdens een bezoek aan een winkel in de Zijlstraat. Verdacht wordt een onbekend gebleven vrouw, die op dat oogenblik in den winkel aanwezig was. Burgerlijke Stand. Haarlem, 21 Augustus 1944. BEVALLEN. 17 Aug.: C. Stut—Duivenvoorden, d. is Aug.: C. A. M. HappelKruijssen, z. B. G. M. KogeveenSchnitger, z. J. CatsVan den Born, d. P. A. BeckerReekweg, z. J.. Westerman—Valk, d. 19 Aug.: H. J. van Dijk— Wissema. d. J. A. van LeeuwenKooiman, z. R. V. Broisois—Van der Mije, d. A. Dekker Duijff, z. W. H. van den BroekBartelds, d. P. F. Marwitz—De Boer, z. A. Stienstra— Kampherbeek z. 20 Aug.: M. Boeree—Peeters, d. P. A. SlebeTeeuwen, d. E. G. de Haas —Smit. z. W. M. SchneidersTuijten, d. A. A. CatsMaasdam, d. OVERLEDEN, 16 Aug.: W. N. Miesijerus— Blote, 80 jr.. Roosveldstraat. 17 Aug.: J. Ha- mans, 2 mn'd., Maraistraat. J. H. van der Steijlen—Zoet, 81 jr., Westerhoutpark. 18 Aug. J. D. de Bruin, 78 jr. Lorentzstraat. C. H. Dek ker, 3Li jr., Korte Begijnestraat. 19 Aug.: E. Wouters—Van der Noen, 72 jr., Kamperlaan. A. M. van Dijk—Parson, 81 jr., Ged. Raamgracht 14ix3. 20 Aug.: C. van der StolstVan der Steen, 91 jr., Van Egmondstraat.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3