MELBA jfosmos ia... MELBA! BRANDKASTEN KLUISDEUREN De Beek overwelfd. Groote Markt onderging in 1544 een verandering Op verzoek van kerkmeesteren der Groote Kerk. die gaarne den om gang van het kerkplein vergroot za gen besloot, de vroedschap van Haarlem in het jaar 1544 de Beek te overwelven. Twee gaten moesten open blijven, om in tijd van nood of brand, water daaruit te kunnen halen. Het is dus dit jaar vier eeuwen geleden dat een deel van de Beek overwelfd werd, en de Groote Markt een verandering onder ging. Dit water vond haar oorsprong in de duinen, vloeide door de Brouwersvaart naar onze aloude veste en stroomde oostwaarts door de stad langs de Koningstraat, Groote Markt naar de Damstraat en ontlastte zich in het Spaarne. De Beek had een niet onbe langrijke breedte en diepte en werd druk be varen. In de stad was het water, door houten bruggetjes ten dienste van het voetgangers verkeer overwelfd. Als verdedigingswerk heeft de Beek in vroeger jaren een belangrijke rol vervuld. De stad was omgeven door wallen en torens, welke in die jaren uitmuntende verdedigings middelen waren. Echter was de plaats, waar de Beek onze stad binnenstroomde ongedekt en er bestond dus gevaar dat een vijand rus tig zou kunnen binnenvaren. Om dat te ver hinderen heeft men het water ter plaatse on der den waterspiegel afgesloten met ijzeren kettingen, welke van den wal afhingen. In het middel-Nederlandsch gaf men aan een ketting den naam van raex en aan dit woord is het te danken, dat dit stadsgedeelte Raaks wordt genoemd. Op het punt, waar het duin water door kettingen was afgesloten, werd een steenen brug gebouwd, met aan beide zijden een steenen toren, welke in het jaar 1420 den naam droegen van „waechhuusen". Na het beleg van Haarlem in 1572,'7 3 moesten ze worden vernieuwd. Deze wacht huizen deden in latere jaren geen dienst meer en werden geruimen tijd gebruikt voor wo ningen totdat de raad van de gemeente Haarlem in December 18 66 besloot ze af te breken. In den loop der jaren was de Beek op an dere plaatsen een onoverdekte riool gewor den, hetgeen zeer schadelijk was voor de gezondheid. Aan dezen ongunstigen toestand kwam eerst in 1867 een einde, toen de ge meente overging tot het dempen van de Beek. alsmede van de Raaks. De oorsprong van de Beek Er is vroeger veel geschreven over een helder riviertje, doch later zijn de meeningen hieromtrent gewijzigd. Dit blijkt o.a. uit het geen dr. J. P. Steenhuis in het jaarboek 1942 van ,,Haerlem,' hierover schrijft: „Uit de duinen kwam op gunstige plekken welwater dat terecht kwam in de strandvlakte tus- schen O verveen en Haarlem. Hierin was bijna geen waterbeweging mogelijk. De strandvlakten zijn weliswaar aanvankelijk als getijdengeulen aangelegd, doch nadat zij buiten werking der getijden waren gekomen, verschilde het water weinig van stagneerencl water. Dit was tot zandtran.sport niet in staat, laatstaan tot 't insnijden en doorschu- ren van den duinrug tosschen de strandvlakte en het veenlandschap. Of met andere woor den de Haarlemsche Beek was op Haar- lemsch gebied een gegraven waterloop. Zij is aan den veenkant later afgedamd en aan den duinkant van een uitwateringssluis (Zijl) voorzien. Deze schijnbare tegenspraak is dus te verklaren, dat de uitwatering door en na de afdamming aan de westzijde noodzakelijk werd of wel, dat de uitwatering in het oos ten bemoeilijkt werd. nadat en doordat het Spaarne een getijde rivier was geworden. Hoe dit ook zij. de Haarlemsche beek niet Zijl, Verwulft en Damstraat, alsmede het Spaarne ressoreeren onder 't begrip Water staat, zij het ook, dat in het moerasveen mo gelijk een natuurlijke ontwatering in de lengte-as der strandvlakte plaats vond en dat het Spaarne eertijds een aan de visschers, de binnenvaarders en de krijgslieden bekende diepte of geul was in het veengebied". In de laatste jaren zijn de Haarlemmers er twee maal aan herinnerd, dat de Beek be staan heeft. In 1930 werden de huizen in de Damstraat aan de zuidzijde, waaronder het water vroeger geloopen heeft, afgebroken voor verbreeding van de Straat. Daardoor was het mogelijk de Beek, welk een riool was. te zien. Dan trad de aloude Beek in Sep tember 1937 nogmaals voor het daglicht, toen in de Koningstraat een aantal huizen werden afgebroken ten behoeve van de uit breiding van het Stadhuis. Orgelconcert Kloppersingelkerk Vergelijk ik deze jongste orgelbespeling van Adriaan Verschoor in de Kloppersingel kerk met de eerste die hij verleden jaar dezelfder plaatse gaf, dan valt het heel dui delijk op hoezeer deze zeer verdienstelijke dilettant ondertusschen met de dispositie van dit fraaie Pels-orgel vertrouwd geraakt is. Vooral in een werk als Choral II van Franck, waarvoor het instrument zich bij voorkeur leent, maar waarvoor men het dan ook be hoorlijk onder de knie moet hebben, kon dit bijzonder blijken. Je organist opende met de Toccata en Fuga in d ki. t. van Bach en hij deed daarin goede dingen; het feit echter dat hij in 't midden van de fuga beduidend moest gaan remmen weze een aanwijzing om in den aanvang niet al te hard van stapel te loopen en te zorgen dat het tempo ongerept blijft. ■Jet genoegei) maakten wij kennis met een compositie van Arie L. Schouten, een variatie reeks op een geestelijk lied, die op menig punt van talent getuigde. Met de voordracht van drie liedbewerkin gen van Jan Zwart was Verschoor ook vrij gelukkig. Er groeit uit hem beslist een zeer goed organist. JÜS. DE KLERK. Hoofdredacteur; F. C. Derks, Haarlem (afw.); Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem; Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede; Buitenland: J, C, van der Laag, H'stede. Ver antwoordelijk voor de advert.-rubriek: W. van Ommen, Heemstede. Concert te Aerdenhout. De bariton Jan Willem Hofstra en de violiste Renate Zwaardemaker g'aven met Jo- han Otten aan den vleugel een concert dat vol was van heerlijk bewogen muziek. Hoe anders zou het geweest zijn wanneer wij de overschoone liederen van Henri Duparc had den gemist. Want hierin konden zoowel zan ger als klavierspeler zich uitzingen uit hun volle hart. Al had Jan Willem Hofstra in Schubert, boven alles in Nacht und Traume, voortreffelijke zangkunst gegeven en Johan. Otten Schubert's heerlijke lyriek in ,,Der Wegweiser" gezongen, Duparc toch wees op dingen die ons thans meer na aan het hart liggen, wanneer zij zóó worden gezongen. Men denkt hier vooral aan het onvolprezen ,,Soupir". dat van belevenis getuigde; aan het voortreffelijke lied „Phidyle" met zijn verzen die rechtstreeks zijn gedicht voor de piano („Midi sur les feuillages rayonne") en wien gaat niet het hart open bij „Chanson triste". Het zuiver sentiment dezer liederen vond in de fraaie stembeheersching bij Jan Willem Hofstra, maar ook in het materiaal (het bovenregister agiel en klankschoon, de ondertonen van een weldadige sonoriteit), een gewillig instrument. Wanneer dit be hoedzaam blijft gecultiveerd, dan is Holland weer een zanger rijker, die op het concert podium zoowel als op het terrein van het oratorium gerespecteerd zal worden. De Schubertsfeer der liederen was inge leid door Johan Otten met de klaviersonate in A. Hij speelde het werk voortreffelijk, maar de luisteraars mogen bedenken dat er in dit gebouw ook plaatsen zijn, waar het lage register sterk domineert. Na de Handel sonate, die hij met de violiste Renate Zwaar demaker omtooverde tot een hymnische mu ziek (hoevele onuitgesproken vreugden lig gen daarin beslotenwerd noodwendig Schubert tot een genre, een kleinkunst, tot een Handel opziend als Pégasus tot den Olympos. Voor deze muziek aller tijden, grootsch om er wereldgebeurtenissen mee te vieren, moet, de executant vast in den zadel zitten. Zóó was het nog niet in alle opzich ten: de temperatuur speelde een woordje mee, violisten weten daarvan mee te praten. Maar zóó zou het worden, toen Renate Zwaardemaker haar violistenbloed vrij kon doen stroomen in de Havanaise van. Saint- Saëns, vrijer nog toen zij haar Hongaarsch temperament uitvierde in de 2e Hong. Rhap- sodie van Brahms, die haar werd afge dwongen. Dat Johan Otten ook hier een eigen taal wist te spreken, had hij tevoren bewezen in de Rhapsodie van Dohnanyi, die ik vanuit een gunstiger plaats beluisterde en waarin hij zijn voortreffelijke pianistische zoowel als zuivere muzikale hoedanigheden in voor- de'elig licht stelde. De geheel gevulde zaal werd bewogen tot een tropisch enthousiasme. De rijke bloemenhulde, waarmee de uitvoe renden werden begiftigd, sprak op nog an dere wijze van waardeering en dank. G. J. KALT. JUBILEUM A. DEKKER. Vrijdag 1 September hoopt de heer A. Dekker. Neptunusstraat 6 zijn zilveren jubi leum bij dè P. T. T. te vieren. De aanstaande jubilaris, die vroeger in Broek in Waterland ambtenaar \(Tas, is thans werkzaam als com mies op het bureel der P. T. T. te dezer stede. BEROEPINGSWERK. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Berlikum (Fr.) A. H. Knottnerus te Peize (Dr.). Beroe pen te Rockanje W. C. Ligthelm te Eext (Dr.) Beroepen te Papendrecht L. Kievit te Schoon rewoerd. Ev. Luth. Kerk Drietal te Delft Ant. Jo hannes te Edam, K. v. de Mey te Stadskanaal en J. H. Smit Duyzerdkunst te Wildervank. Beroepen te Utrecht (van J. A. F. A. Steel- wag) C. F. Nolts te Middelburg-Vlissingen. Beroepen te Garrelsweer Mr. J. W. Koel man, cand. en hulppredikant te Apeldoorn. Benoemd tot hulppredik. te Maassluis T. M. Loran, em. pred. te Brielle. Benoemd tot hulppred. te Vlaardingen H. v. Zijll Lang- hout, cand. en hulppred. te Hengelo. Bedankt voor Warmond J. D. Stoppelaar te Zevenho ven. Geref. Kerken. Bedankt voor Gorinchem (2e pred. pi.) P. Visser te Vijfhuizen. Bedankt voor Wormerveer E. J. Oomkes te Eefde- Gorssel. Benoemd tot hulppredikant te Rui- nerwold-Koekange (met standpl. Ruinen) H. Rabbers, cand. te Emmen. TIJDSCHRIFTEN. In de nieuwste aflevering van het Euro- peesche tijdschrift SIGNAL (Nr. 11-1944) wordt het eerste deel van een artikelenreeks onder den titel: Dat zijt gij, Europa, gepubli ceerd. Ondersteund door uitgezocht fotomate riaal wordt hier een poging gedaan, kort en bondig, de wordingsgeschiedenis van Europa te schilderen. Van alle kanten wordt tegen ons werelddeel opgetornd; de meest waarde volle gedenkteekenen van de hoogste men- schelijke cultuur zijn door bommen en bran den in puin en asch gelegd. Zoo rijst de vraag: Wat blijft Zal dit Europa een doodsch proefveld wor den van de gelijkheids-theorie en kramers- droomen der vijanden van Duitschland? Of is het loonend zich te weer te stellen tegen dit lot, dat de geheele menschheid in een gees telijke verarming zou doen storten? Het antwoord hierop laat SIGNAL den lezer over. Van den overigen, als altijd interessanten inhoud, willen wij tenslotte nog in het bij zonder de aandacht vestigen op de extra- bijlage: Waarom schiet Duitschland naar Engeland? Een zeer opmerkelijke foto-docu- mentarle rondom deze actueele vraag. EUROPalSCHE LITER ATUIt. Het Julinum- mer van dit tijdschrift opent met een gedeelte uit het Staufer-Drama „Friedrich II", waarvan de auteur Von Felix Lützkendorf is. Dit wordt gevolgd door ,,Der Weg in die Freiheit". In „Ruf des Meeres" wordt vermeld, hoe een door allen verstooten persoon steeds aangetrokken wordt door den roep van de zee. Verder komen in dit nummer nog voor een schetsje getiteld „Mimo- so" en een beschouwing van Jan de VriesLei den, getiteld ..Bliek auf Frankreiefr', dat' in hoofdzaak gewijd is aan Jacques Chardonne. Het laatste artikel „Umsdiau in Europa" houdt zich in hoofdzaak bezig met boekbesprekingen van in en uit het Duitsoh vertaalde boekwerken. Tabakstelers kunnen zich tot 30 September laten inschrijven. uaar ae weersomstandigheden een sterk vertrqgenden invloed hebben gehad op het rijpen van de hier te lande geteelde tabak, waardoor de tabaksoogst is verlaat, is het noodig gebleken den termijn, binnen welken de amateurs zich moeten aanmelden voor het laten verwerken van hun tabak, te ver lengen. Daarom is nader bepaald, dat de amateurtelers van tabak zich uiterlijk 30 September 1944 ter registratie moeten heb ben aangemeld bij één van de volgende adressen, t.w.bij het Bureau voor de Kerf tabakindustrie, afdeeling amateurstabak, Rokin 93, Amsterdam, indien men voor zijn tabak rook-, shag- of pruimtabak wenscht terug te ontvangen, en bij de Vakgroep Sigarettenindustrie, bureau Johannes Ver meerstraat 29, Amsterdam, indien men zijn tabak tot sigaretten wil laten verwerken. Zoo spoedig mogelijk zal worden bekend gemaakt, welke prijzen de amateurs voor de door hen ontvangen tabaksproducten uitein delijk zullen moeten betalen. TEXTIELAFVAL VOOR KINDERCLUBS. De kinderclubs georganiseerd door de Gemeenschap „Vreugde en Arbeid" van het Ned. Arbeidsfront, speciaal voor kinderen, waarvan de vader in het buitenland werk zaam is', trekken veel belangstelling. De jongens worden voornamelijk bezig ge houden met handenarbeid. De meisjes breien en naaien vooral poppenkleeren. Dit laatste dreigt echter door gebrek aan materiaal vast te loopen. „Vreugde en Arbeid" doet daarom een dringend beroep op een ieder, die textiel- afval te missen heeft, om dit voor de kinder clubs te willen afstaan. De kleinste strookjes en bandjes, in de kleinste hoeveelheid, zijn van harte welkom. Inzendingen worden ingewacht bij de be treffende plaatselijke kantoren van het Ned. Arbeidsfront, terwijl het materiaal ook gaar ne zal worden afgehaald. TWEE JAAR GEEISCHT TEGEN CONTRO LEURS DIE ZICII LIETEN OMKOOPEN. Twee controleurs van het Rijkskolenbureau werkzaam te Arnhem, hebben zich te verant woorden gehad voor de Arnhemsche recht bank omdat zij in plaats van een ontdekte distributieovertreding te rapporteeren, van overtreder 1500.accepteerden en de zaak verzwegen. Het waren de 30-jarige A. J. H. en de 31-jarige W. B. Ter terechtzitting ontkenden H. en B dat het hun opzet was geweest zich te laten om- koopen, terwijl B. bovendien ontkende dat hij 750.had ontvangen. In zijn requisitoir hekelde de officier van justitie het optreden van de twee verdach ten ten zeerste. Dit soort „halve ambtenaren" die omkoopbaar blijken, moeten weg en bo vendien een poos uit de maatschappij wor den verwijderd. Hij requireerde tegen ieder twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. KORT NIEUWS De vrouwen, wier echtgenooten in het buitenland werkzaam zijn, zullen thans meer nog dan voorheen in de gelegenheid worden gesteld, de voorstellingen en uitvoeringen van „Vreugde en Arbeid" bij te wonen. De leider van het Ned. Arbeidsfront heeft name lijk bepaald, dat voor deze vrouwen geredu ceerde prijzen zullen gelden, zoowel voor de voorstellingen als voor de cursussen „Volks ontwikkeling", „Lichamelijke Opvoeding" e.d. welke door de Gemeenschap „Vreugde en Arbeid" zijn georganiseerd. Vier oplichters, w.o. een ex-politieman, zijn door de Hilversumsche politie gearres teerd, wegens berooving. Twee van het vier tal hadden aan iemand gevraagd, of deze niet „een handeltje" had. De man bleek be reid zeven coupons damesstof, een heeren- costuur en een schrijfmachine zwart te ver- koopen. Nadat de prijs was overeen gekomen, verklaarde het tweetal van de politie te zijn. De goederen werden „in beslag genomen". Het geval kwam echter de politie ter oore, die het betrokken viertal wist te arresteeren. Van de in Amsterdam duur verkochte goede ren kon nog een groot gedeelte worden opge spoord, terwijl bij de daders nog een flink bedrag in geld in beslag werd genomen. Twee Amsterdamsche rechercheurs wan delden op de Nieuwe Keizersgracht, toen hun aandacht werd getrokken door een viezen stank, welke uit een pakhuis kwam. Zij gin gen op onderzoek uit en vonden in een kel ders onder het pakhuis drie mannen doende met een groote partij schapen- en varkens- vleesch, dat een ondragelijke lucht verspreid de. Het vleesch werd in beslag genomen en naar het abattoir vervoerd, waar bleek, dat het reeds in verregaanden staat van bederf verkeerde. Drie mannen, die in den kelder werdn aangetroffen, wrden gearresteerd. Op een stukje land aan den Nieuweweg te Loosduinen had een arbeider zijn jasje aan een hek gehangen en was aan het werk ge gaan. Toen hij zijn schaftkwartiertje wou beginnen kwam hij tot de ontdekking, dat zijn portefeuille, waarin een bankbiljet van f 25, een van f 10 en een rookerskaart waren geborgen, uit het jasje was verdwenen. Lang behoefde hij niet te zoeken: een restant van de portefeuille lag vrij dicht bij het hek in het gras, terwijl een geit met een doodon schuldig gezicht daar stond te blaten. Ken nelijk waren de beide bankbiljetten en de tabakskaart in de geitenmaag verdwenen. De portefeuille had het geitje blijkbaar te taai gevonden. De arbeider J. S. Bisschops, uit Wijlre, werkzaam op de wasscherij van de staats mijn Emma, is op een naast de wasscherij liggend bouwwerk door een gat in den vloer op een 14 meter lager liggenden vloer ge vallen. Hij is aan een schedelbreuk over leden. Te 's-Gravenzande stak een tweejarig zoontje van den heer B. een knoopje in den mond. Het bleef in den keel steken, zoodat het jongetje naar een ziekenhuis moest wor den gebracht, teneinde het voorwerp opera tief te verwijderen. Het kind was echter reeds gestikt voordat dit kon geschieden. De Amsterdamsche politie heeft een 23- Zoo best voor de kinderen» echt de versterkende bijvoe ding, die moeder hun gaarne geeft. Melba is een natuurlijk krachtvoedsel, zuiver en goed. Vraag het op èl Uw bonnen voor klnderdrankpoeder. jarige naaister, L. Meier, gearresteerd, die zich aan oplichting heeft schuldig gemaakt. Zij vroeg om lappen stof, voorgevende daar van japónnen en andere kleedingstukken te zullen maken. Ook beweerde zij clandestien eieren, boter, kousen en andere zaken te kunnen leveren, waarvoor zij dan vooruit betaling vroeg. Wanneer zij de stoffen of het goed ontvangen had liet zij niets meer van zich hooren. Athletiek VAARDIGHEIDS PRO EVEN. De N.G.V. vaar- di'gheidsproeven in athletiek worden voor den Kennemer Turnkring a.s. Zaterdag afgenomen op het terrein aan de Kleverlaan. Voor den len graad gaven zich 14 dames en 12 heeren op, voor den 2en graad 45 dames en 33 heeren. Honkbal KAMPIOENSWEDSTRIJD HFC „HAARLEM". Zaterdagmiddag wordt op het terrein van Scho ten de laatste kampioenswedstrijd van HFC „Haarlem" gespeeld. De Kanaries komen op be zoek en winnen de Haarlemmers, dan zijn zij on geslagen kampioen van de tweede klas. Voetbal NED. BONDSELFTAL TEGEN AMSTERDAM. Voor den jubileumwedstrijd tegen het Nederland- sche Bondselftal op 10 September a.s. yi het Olympisch Stadion te Amsterdam, is het Am sterdamsche elftal als volgt samengesteld: doel: Van Raalte (BI. Wit); achter: Wilders (Blauw Wit), Caldenhoven (DWS); midden: Stijger (Blauw Wit), Fanger (DWS), Van Steen (Volewijekers); voor: Fischer (Ajax), De Ruyter .Volewijckers), de Jongh (Volewijckers), Brockmann (Ajax) en Drager (Ajax). Korfbal DISTRICTS VERGADERING NOORD-HOLLAND A.s. Zaterdag vindt te Amsterdam in „De Roode Leeuw" de jaarlijiksche districtscommissieverga dering plaats. Het belangrijkste punt van de agenda is de indeeling der twaalftallen voor de competitie 1944/45. De aftredende bestuursleden, F. Gorter en C. J. den Outer stallen zich herkies baar.' VOORTZETTING JUBÏLEUMTOURNOOI „OOSTERKWARTIER". A.s. Zondag wordt het jubileumtournooi van Oosterkwartier" voortgezet. Deelnemende twaalftallen zijn: Oostenkwartier 3 en 4, Wester kwartier 4 en 5, So esterkwartier 1 en 2, Zuiderkwartier 2 en 3. Het programma luidt als volgt: 10 uur: Wester kwartier 5Oosterkwartier 4; 10.35 uur: Ooster kwartier 3Zuiderkwartier 2; 11.10 uur: Soes- terkwartier 2'Zuiderkwartier 3; 11.45 uur: Wes terkwartier 4Soesterkwartier 1; 12.20 uur: Oos terkwartier 4Soesterkwartier 2; 12.55 uur: Zui derkwartier 2Westerkwartier 4; 1.30 uur: Wes terkwartier 5Zuiderkwartier 3; 2.05 uur: Soes terkwartier 1Oosterkwartier 3; 2.40 uur: Soesterkwartier 2Westerkwartier 5; 3.15 uur: Zuiderkwartier 2Soesterkwartier l; 3.50 uur: Zuiderkwartier 3Oosterkwartier 4; 4.25 uur: Oosterkwartier 3Westerkwartier 4. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Kinderkoor „De Merels". 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Amusementsorkest en gram.muz. 9.45 Godsd. uitz. 10.15 Orkest Dick Groeneveld. II.00 Voor de kleuters. 11.30 Piet Pijnenberg, piano. 12.00 Almanak. 12.15 Orgel en zang. 12.45 B NO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Orkest Gerard van Krevelen én solist. 13.15 Voor de vrouw. 15.00 Godsd. uitz. 15.30 Zang en piano. 16.00 Act. reportage event, gram.muz. 16.15 De Melodisten en solist. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Operette-concert. 18.00 Op den uitkijk. 18.10 Or kestsuites van Grieg en Bizet. 18.45 Wat doet de directie van den landbouw? 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 Nieuws en act. besch. 19.15 De filmband rolt. 19.45 Hoogere Burgerschool of Gymnasium? III. 20.00 Van 't een op 't ander. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Duo Ja en het Schuricke- trio. 22.30 Ben uurtje met Paul Lincke. 23.3024.00 Dansmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Dansmuziek. 17.30 Soldatenfunk „Nord- West". 18.30 Dansmuziek. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.10 Fragmenten uit Duitsche én Italiaansche opera's. 20.15 Ik floot eens20.30 Liederen van Robert Schu mann. 20.40 Mededeelingen van het NAF. 20.45 Smetana-Dvorka-concert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Verduisteren van 20.45 u. tot 6.50 u. 25 Aug.: Zon op 6.38, onder 20.45 uur Maan op 13.22, onder 23.30 uur AMSTERDAM - DEN HAAG - ROTTERDAM

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2