ms. IJMUIDEN Amusement voor de jeugd. Er heersehte Zaterdagmiddag tijdens de jeugdwedstrijden, die aan den Kikvorschweg te IJmuiden-Oost werden gehouden, een ge zellige bedrijvigheid. Het comité bestaande uit bewoners van den Velserduinweg had een afwisselend programma samengesteld, waaraan ongeveer 125 jongeren deelnamen. Eerst bekampten de kleinste deelnemers (6 en 7 jaar) elkaar in het nummer blokjes- rapen. Het was een interessant schouwspel om te zien met welk een enthousiasme deze jongens en meisjes zich inspanden om een prijs te bemachtigen. De uitslag van de jon gens in dit onderdeel vermeldt de namen van G. van Alfen, N. Kraak en R. Valk. Het bal werpen voor de meisjes van 8 en, 9 jaar was een lastige opgave, doch desondanks slaagde menige deelneemster er in om den bal juist te richten. Voor het nummer hindernislool pen (voor jongens van 8 en 9 jaar) bestond een flinke animo. Het kruipen door de han gende tonnen veroorzaakte een vroolijk inter mezzo. Menige fraaie spurt verloor met deze hindernis haar effect. De jongens M. de Roos, J. de Boer en J. Velling behoorden tot de favorieten. Door een aantal meisjes werd voorts aan het korfbalwerpen deelgenomen. Er werden talrijke vergeefsche pogingen gedaan, doch uiteindelijk verwierven A. v. d. Zwan, T. Hof man en A. Duyn de prijzen. Inmiddels kwam de waardeering van het publiek tot uiting in een aantal premies en extra prijzen, die spontaan voor de winnaars werden uitgeloofd. In het nummer 100 meter hardloopen weerden zich de jongens van 10 en 11 jaar. Zij onderscheidden zich als felle concurrenten. Bij de voortzetting der kin derspelen had het mastklimmen en het ring steken aller aandacht. Tenslotte gaf de heer P-. C. Reek een voor stelling met zijn poppentheater. Dank zij dr medewerking van velen kon- het comité mc' voldoening op zijn arbeid terugzien. Bestuursjubiieum J. H. linger. Vrijdag 29 September herdenkt de heer J H. Unger het feit, dat hij een kwart eeu> geleden in het bestuur der en Omstreken van de Vereeniging Het Witte Kruis werd gekozen. Ir heeft de jubilaris, die sinds geruimen tijd de voorzittershamer hanteert, met toewijding de belangen der afdeeling behartigd. Zijn activi teit voor de bevordering der volksgezondheid te Velsen blijkt eveneens uit zijn functie als voorzitter der afdeeling Velsen der Vereeni ging tot bestrijding der Tuberculose. Hoewel de heer Unger tijdelijk te Haarlem vertoeft zal het hem stellig bij dit bestuursjubiieum in zijn woning aan den Verspronckweg 59 geenszins aan medeleven ontbreken. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: W. Prins en A. te Strate; C. Mulder en W. Pirovano; H. Alders en H. M. B. Dobbelaar; P. Rijsdijk en, S. Berghuis: W. A. Hansen en C. Brachter. GEHUWD: J. J. Sintenie en M. van We tering, v. Dalenlaan 66 Santpoort; J. van Santen en E. Jansen, Velsen-N., Gr. Hout of Koningsweg 170; P. J. Booij en M. A. Schme- ckenbecher, IJmuiden, Heerenduinweg 48. GEBOREN: J. Stoop, z., Tulpenstraat 23, Santpoort; F. E. Kortekaas, d., Schreuder- straat 60 Velsen-N.; P. Smoor, z., Plancius- straat 54 IJmuiden; A. v. Zadel. d.. Zeeweg 224, IJmuiden; J. A. Galavasi, d., Wijk aan Zeeërweg 22 IJmuideng P. Schoorl, d., Ha- gelingerweg 15 Santpoort; H. Dekker, z., Bloemendaalschestraatweg 19 Santpoort; K. H. Toeset, z., Bloemendaalschestraatweg 68 Santpoort; P. J. Maas, d., Hoofdstraat 103, Santpoort. OVERLEDEN: G. Hoenderdos, 65 j., echt- gen. v. C. Erkes, Biezenweg 45 Santpoort. KON IJN ENDIEFSTAL De 77-jarige Beverwijker P. S. deed bij de politie aangifte, dat onbekenden uit een schuur staande op een terrein aan de Gilde- laan te Velsen-Noord 14 konijnen hadden gestolen AGENDA Maandag 28 Augustus. BEVERWIJK.- Gebouw Adrichem: Opening opleidingscur sus voor aardbeienkeurmeesters, 10.30 uur. Dinsdag 29 Augustus. BEVERWIJK. Winkelsluitingsbesiuit. De burgemeester van Velsen heeft beslo ten voor de winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak drogisterij-artikelen ten verkoop in voorraad plegen te zijn, ontheffing te ver- leenen van "het gebod .ot verplichte open stelling van winkels en wel van 's Woensdags na één uur 's middags. De secretaris-gene raal van het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart heeft aan dit besluit zijn goedkeuring gehecht. BENOEMING De Bisschop van Haarlem heeft tot kape laan te IJmuiden-Oost benoemd Pater Pon- tionus Romme te Rotterdam, die als ver vanger van Pater Diwinus aan het parochie werk zal deelnemen. J. VISSER Pzn. t In den ouderdom van 52 jaar is de heer J. Visser-Pzn. tijdens een ongeval om het le ven gekomen. De overledene, die als direc teur der Zeevischgroothandel der Fa.. Jac. Visser-Clots optrad, was voor velen een be kende figuur. De teraardebestelling zal Dins dagmiddag op de Begraafplaats Westerveld plaats hebben na aankomst van trein 14.59 u. WIELRIJDER GEWOND Tengevolge van een aanrijding tusschen een luxe auto en een motorrijwiel op het Oosterduinplein liep de wielrijder J. W. te IJmuiden eenige lichte verwondingen op. VELSEN Uitreiking distributiebescheiden. De nieuwe distributiebescheiden zullen van Dinsdag 29 Augustus tot en met Vrijdag 1 September aan de inwoners van Velsen- Noord worden uitgereikt. Zooals steeds moet men zich in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Wij kerstraat weg vervoegen. BEVERWIJK Mid-Kennemerlandtournooi voortgezet. V.S.V. faalt ten tweeden male. Ook den tweeden dag bestond voor boven genoemd tournooi weer flinke belangstelling. Over 't geheel stond hef vertoonde op een iets hooger peil dan op den eersten dag, doch V.S. V. faalde ook nu wederom, zelfs nog erger dan tegen de Terrasvogels en ook het spel der Ken- nemers stelde teleur. De tot dusver gespeelde wedstrijden hadden tot resultaat, dat met 2 overwinningen zich voor de winnaarsronde klasseerden: Beverwijk Kinheim en Santpoort. Met één zege maakten D.E.M. en Terrasvogels aanspraak op de 4e plaats dezer ronde, doch het doelgemiddelde van Terrasvogels (2-2) besliste in het voordeel der Santpoorters, daar het doelgemiddelde van D.E.M. 5-7 was. Een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd was KinheimTerrasvogels (1-0) Laatstgenoemd elftal, dat door de verrassen de overwinning op V.S.V. tot de favorieten be hoorde, kwam in eenigszins gewijzigde opstel ling uit. Douma was door Kromhout vervan gen, terwijl op de middenvoorplaats Viere de buteerde. Over hun prestaties mag de elftal commissie van Terrasvogels tevreden zijn. De partijen ontwikkelden direct een levendig aan- vaisspel met de blauw-witten iets in de meer derheid. Onmiddellijk bleek echter, dat de Kinheim-achterhoede zich voorgenomen had haar huid duur te verkoopen. Onverschillig of de aanval door Van Gelder of Tabernal werd opgezet, steeds wisten Groeneveld Sr. en Van der Kant het gevaar te wenden. Daarbij beging Terrasvogels de fout gedurend° de geheele eer ste helft Zaal op de rechtsbi.inenplaats te laten „rondhuppelen". Het was niet noemens waard wat deze speler daar presteerde; in- plaats van aanvallend speelde hij meer ver dedigend en hij remde daarmede de geheele voorhoede. Indien men in aanmerking neemt, dat de middenlinie door het snelle aanvalsspel van Kinheim tot verdedigen werd gedwongen, is de machteloosheid van de Terrasvogels- aanval verklaard. Verbluffend snel was de Kinheim-aanval; alleen de debutant De Broe der op de rechtsbuitenplaats viel iets uit den toon. In Kraak, die met Groeneveld Sr. tot de uitblinkers behoorde, vond hij een geduchten tegenstander, op wien iedere van rechts opge zette aanval te pletter liep. Dat de situatie voor het Terrasvogels-doel op sommige mo menten hachelijk was, bleek wel uitr het aan tal hoekschoppen, waarvan de verhouding 5:0 was. Voor Kraak was het wel een bijzondere teleurstelling, dat hij na. 40 minuten prachtig verdedigend werk de grondlegger werd van het eenige Kinheim-doelpunt. Bij een ver door Cnossen opgebrachten bal werkte Kraak dezen te onzuiver weg tegen het lichaam van den toeloopenden Groeneveld Jr. Laatstgenoemde zag zijn kans schoon, lokte op handige wijze Kromhout uit zijn doel, om den bal vervolgens kalm over dezen heen in het verlaten doel te plaatsen (1-0). Terrasvogels wijzigde opnieuw zijn opstelling, doch de tijd was te kort om eenig succes te verzekeren. De grootste belangstelling ging uit naar de „derby" BeverwijkDe Kennemers (1-0) Wie had verwacht dat de Kennemers na het minder goede optreden van verleden week een wijze les had gehad, kwam bedrogen uit. Er waren zelfs momenten, dat slechts één elftal speelde en dat was Beverwijk. Met on gekend enthousiasme wierpen Maenhout c.s. zich in den strijd en het duurt dan ook niet lang of Koldewijn kon de situatie slechts ten koste van een hoekschop redden. Op welke wijze De Kennemers den aanval ook aan het werk zette, steeds bleek de kracht van de Beverwijk-verdediging. In tegenstelling met verleden week werd A. Holman slechts weinig in het spel betrokken, hetgeen in de onproduc- tiviteit van den aanval in sterke mate tot uiting kwam. Ieder moment kwam Beverwijk terug en het gevaar dreigde van den rechter vleugel. Succes kon niet uitblijven en toen bij een scherpen voorzet van H. van Lint de Ken- nemers-verdediging in het nauw werd ge bracht, wist Koldewijn niet beter te doen dan den bal via den paal in eigen doel te werken (1-0). Dit doelpunt inspireerde de rood-witten zoodanig, dat De Kennemers de eerstvolgende minuten volkomen in de verdediging werd te ruggedrongen en daar Bosman een nog niet bepaald sterken indruk maakte, moesten Kol dewijn en Reynders het hoofd wel bijzonder koel houden. Slechts na de hervatting smaakte Bleeker het genoegen net Hoogerwerf lastig te maken en alleen door de medewerking van de lat ontsnapte het Beverwijk-doel aan een door boring. Overigens was dit de eenige opleving, die van Kennemers-zijde te aanschouwen werd gegeven. Hierna werd de aandacht gevraagd voor Alkm. BoysSantpoort (1-2) Beide clubs liepen in een snel tempo van stapel, doch weldra bleek, dat de Boys dit niet konden volhouden. Santpoort daarentegen ging steeds beter spelen, vooral ter rechter zijde, waar Tromp Sr.Gerrits menigen goe den aanval opzetten. Na één zoo'n aanval zette Gerrits den bal hoog voor 't doel en zorgde Tromp Jr. voor de rest (0-1). Kort hierna volgde een soortgelijke aanval en thans zorgde Molenkamp voor het doelpunt (0-2). De Alkmaarsche jongens hielden dapper vol, maar waren tegen de hechte Santpoort-ver dediging in dit deel van de rood-blauwe ploeg viel geen zwakke plek te ontdekken niet opgewassen. Doelman Stet kreeg het dan ook niet al té druk. De wijze, waarop hij een schot van den rechtsbinnen stopte, verdient echter vermelding. Ook in de tweede helft weerde Santpoort zich het best en werd de strijd voor een'groot deel op de Alkmaarsche helft gespeeld. Toen de rechtsbinnen echter den stand op 2-1 had gebracht, zag het er even bedenkelijk uit en moest Stet zelfs eenmaal al zijn talenten te hulp roepen, om den gelijkmaker te voor komen. Na de rust doelpuntte Santpoort niet meer. Kwam dit mogelijk ten deele, doordat men, evenals voor de rust, Ninaber te weinig te doen gaf, anderzijds mag niet onvermeld blij ven, dat een doelpunt van Tromp Jr., die niet onverdienstelijk als linksbinnen debuteerde, werd geannuleerd en dat dezelfde speler na een voorzet van Gerrits den bal ver buiten bereik van den Alkmaarschen doelman, hard tegen de lat kopte. Hierna werd het strijdperk betreden door de spelers van V.S.V—D.E.M. (1-5) Het was weliswaar een merkwaardige V.S.V. ploeg, welke in het veld kwam slechts aan Akkerman, v. d. Kuil, Voet, Van Eerden, Bal vers en Van Zant hadden we kennis doch algemeen was de gedachte, dat dit elftal het- de-vorige-week-zoo-slecht-voor-den-dag-ko- mende-D E.M. wel „hebben" kon, zelfs al had men het vreemde experiment uitgehaald Van der Kuyf rechtsachter en Van Zant links buiten te plaats. Het is echter wel „even" anders geloopen. De V.S.V.'ers waren dezen middag vrijwel nergens, terwijl de D.E.M.'ers, toen zij eenmaal door toedoen van Tervoort en met volledige medewerking van Akkerman de leiding hadden genomen, zich zelf over troffen. Vooral de vleugel Appel-Tervoort weerde zich geducht! Wat liep de kleine, snelle. Tervoort telkens Voet „als koek" voorbij Na handig werk van Appel kon Schram den stand op 2-0 brengen. Even scheen het nog te zullen gaan spannen, toen Balvers, die, evenmin als Van Zant, den bal kreeg, zooals hij dit gaarne gewenscht zal hebben, Pels passeerde (2-1). maar weldra domineerde D.E.M weer. Ter voort bood Scheerman de kans van den dag, doch deze schoot naast; kort hierop had ech ter het omgekeerde plaats en Tervoort accep teerde de kans wel. Rust 3-1. Na de rust bleek V.S.V. haar elftal geheel door elkaar gegooid te hebben. Dit baatte den rood-witten echter niets: Hun verdediging bleef groote gaten vertoonen, terwijl hun voor hoede ook in deze samenstelling steeds weer de meerderheid van Warfenius c.s. moest er kennen. D.E.M. maakte nog 3 doelpunten Schram 2 en Scheerman 1 doch daar één doelpunt van Schram werd geannuleerd, won D.E.M „slechts" met 5-1. ANNEER u in later ja- ren terugblikt naar de stor men van het heden, dan zult u zeggengelukkig, dat er ook in de hachelijkste tijden voor baby Nutricia was, zoo goed, zoo zuiver en zoo voe dend. neerd; Hess-Busselaar, A. A., 19, zonder be roep; Hess-Busselaar, H., 30, machinist; Hesse, A. J., 31, kapper; Hessing, C. W., 49, kruidenier; Heyman, F., 59, gepensioneerd; Hieronymus, A., 55, gepensioneerd; Hilde- brandt, C„ 29, planter; Hildering, J. J., 20, leerling; Hildesheim, E, 39, koopman; Hille, D. W. M., 38, metaalbewerker; Hinte, J. van, 47, ambtenaar; Hleeswijk, N., 44, klerk; Hoek, J. P. van den, 53, gepensioneerd: Hoen, G. A. 59, ingenieur of machinist; Hogenkamp. A. 55, gepensioneerd; Hogenteuis, A. J., 52, gepen sioneerd; HÖls, A., 53, leeraar; Hoof,, J. T. P. zaam bij een mij.: Hoogstede, B. J.. 22 klerk; van, 55, klerk; Hoogland, W. H., 57. werk- Hornstra, T., 54, advocaat; Hornstra, W., 19, leerling; Horst, R. L. van der, 27, zonder beroep; Horts, W„ 37, klerk, Houten, R. H., van 55, ing. of machinist; Meyer, H., 55, plan ter; Oerlemans, T. F., 49, planter; Oijen, W. G. van, 51, taxateur; Olberg, I., 51, koopman; Onderwijzer, D., 56, onbekend; Onink, J. 37, arsenaalbeheerdcr; Ooyen, C. van, 61, zonder beroep; Oosterga, J. W.. 40, leeraar; Oosterink G., 49, leeraar; Oostveen, J. C. van. 45, werk zaam bij melkbedrijf; Osch, M. van. 37. plan ter; Orsel, P., 53. klerk: Osenbrugger, A van, 47, werktuigkundig ingenieur; Ottema, P. G., 41, hersteller, Ouden, A. N den, 31, gouver- nements-ambtenaar; Oudt, B. J, L., 19. stu dent; Outer. J. J. den. 46, leverancier; Over- beek, J. I., 19, beroep onbekend; Overtoom, H. J„ 48, beroep onbeeknd; Overweg. T. L. A. P., 55. koopman; Paardt. C. S N. V de, 61, leeraar: Pachter, M., 39, ingenieursbureau; Palm. F. G., van der, 56, reizigerverzekerings- bureau; Peeman, J. H., 40, klerk; Peetoom, K„ 58, gepensioneerd; Pein, J. W van, 51, zonder beroep. Salomons, Salomon, 40, hoofd opzichter; Sarphati, Samuel, 43, klerk; Stein, J. C. van, 33. klerk; Soeterik, Bruno, 31, klerk; Sorge, P. W. van, 53. klerk' O W., 54, zonder beroep Geïnterneerde burgers in Ned -Indië. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch Indië geïnterneerde burgers van Nederlandsche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneer den konden tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Groot, D. E. de, 68, zonder beroep; Groo- tes, S. G., 18, student; Groothoff, H. A„ 49, gepensioneerd; Grosveld, J., 68, gepensio neerd; Guerin, R. H., 22, zonder beroep; Gunst, N. J. V., 56, planter; Gunther, W. G A., 51, koopman; Haak, G., 52, gepensioneerd: Haan, K. de, 19, leerling; Haan, P. S. de, 66, gepensioneerd; Haas, M. de, 44, koopman; Haas, W. S. de, 60, gepensioneerd; Habets, L., 53, gepensioneerd; Haccou, J. E., 34, tim merman; Hadders, H., 58, gepensioneerd; Hagen, W., 50, kleermaker; Halewijn, W., 27, werkzaam bij dep. van marine; Hamar de la Brethoniere, J. V„ 24, onbekend; Hanegraaff van der Colff, H. V., 53, apotheker; Hane- veld, J„ 43, gepensioneerd; Hanou, J. ,C. P., 58, bedrijfsleider; Hart, J., 47, werkzaam bij petroleum mij.; Hart, T., 50, importeur; Hart, J. van der, 56, gepensioneerd; Harting, W„ 19 leerling; Hartkamp, G., 39, apotheker; Hart man, L. H., 60, gepensioneerd; Hartogh, D. den, 51, gepensioneerd; Hartung, A., 19. leer ling; Hartung, J. E., 53, gepensioneerd; Hau- mersen, C., 23, werkz. bij melkbedrijf; Hausel, J., 53, zonder beroep; Have, K. ten, 23, zonder beroep; Have, M. F. ten, 54, ingenieur of machinist; Hazes, C. H., 54, koopman; Haze-Winkelman, A. W„ 52, gepensioneerd; Heim, M. J., 52, klerk; Hellebrekens, G. L. W„ 57, koopman; Hendriks, H. A., 51, planter; Hendriks, L. H„ 52, caféhouder; Hendriks, P. L. A., 20, student; Herk, G. G. van, 54, gepensioneerd; Hertog, J. A., 53, gepensio- Zoo uitgerust gaan de Sïapiiursier vrou wen en meisjes naar het'land, om ae koeien te melken. (C.N.F.-van Buiten Pax c) 3üD!O.PRQGRAMM£ DINSDAG 29 AUGUSTUS 1914. HILVERSUM I. 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Gram.muz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Vlotte morgen klanken. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Zangvaria. 9.45 Godsd. uitz. 10.15 Amalie Triesch, piano. 10.45 Musette-ork. 11.15 ..Hanenkoorts", voordr. 11.30 Amusementsork. 12.00 Almanak. 12.15 Viool en piano. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Omroepork. 14.00 De sterrekunre van het voorchristelijke Noorden I. 14.15 Musette-ork. en gram.muz. 15.00 OrgeL en zang. 15.30 Gram.muz. 16.po Ork. v. d. Ned. Ka meropera en solist. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Ca baret e. o. 18.00 BNO Binnenl. gespr. overz. 18.05 Omroepork. 18.45 Jeugdstormuitz. 18.55 Het spec trum. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Bon te verscheidenheid. Van 21.15 af alleen voor do Radio-Centrales. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Gram.muz. 22.30 Op bezoek bij de lichte muze 23.1524.00 Nachtconcert HILVERSUM II. 301.5 M. 1700 Pianocomposities van Liszt. 17.30 soldaten- funk „Nord-West". 18.30 Liederen van Bixio. 19.09 BNO Nieuws en act. besch. 18.15 Voor de jeugd. 19.20 Symphome in d kl. t. van Franck. 20.00 Ka merkoor „Caecilia" te Antwerpen. 20.15 Thor en Utgard-Loki, voordr. 20.30 Gram.muz. event, voordr. 20.45 Operaconcert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progrj H'sum I. 22.30 De stem van hef Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3