GOEMANS Nieuws uit de courant van gisteren. „H.A.B.O.V.O." geopend. Tentoonstelling op het gebietl van volkstuinen. Voor de Haarlemmers is er iets bijzonders te zien in het Gem. Concertgebouw; daar heeft de Haarlemsche Bond van Volkstuindersvereeni gingen een tentoonstelling, onder den naam ..Habovo", ingericht, welke een fraaien indruk op - bezoeker vestigt. Op overzichtelijke v ft de technische commissie, bestaande u heeren J. A. Dorresteijn en De Jager, dc .uzendingen opgesteld. In het midden der zaal trekken in de eerste plaats de bloemen en planten van den dienst voor Gem. Plantsoenen de firma H. Carlee en de firma C. G. Tuber- gen de aandacht. In deze omgeving slaan de vereenigingen ,,Joan Maetsuycker" en „Eigen Tuin" geen slecht figuur. Vooral „Eigen Tuin" is goed voor den dag gekomen en dat mag verwacht worden van de oudste Haarlemsche vereeniging. Groenten, fruit en bloemen zijn bijeengebracht en de kwaliteit er van is bijzon der goed. Verrassend is b.v. de nieuwe tomaat welke een kruising is van paprika en tomaat. Ook is aan het wecken aandacht besteed en de resultaten zijn te zien. De inzending van „Ons aller belang" steekt weliswaar iets af, doch de leden verdienen hulde, dat zij ondanks de moeilijkheden hebben meegewerkt. Het podium is gereserveerd voor „Ons Bui ten" met drie inzendingen; deze vereeniging heeft leden, die vóór den oorlog een tuin had den en dat is uit de tallooze sortimenten waar te nemen; allerlei soorten groenten, aardappe len, spinazie zijn keurig opgesteld en ook is een hoekje voor kruiden ingericht. Voor het podium is de afdeeling van „Ar beid Adelt", die zich vooral op groenten heeft toegelegd en de producten zien er goed uit, een bewijs, dat er hard op den tuin gewerkt is. „Tuinlust" neemt het andere deel voor het podium in beslag en de inzending dient ge roemd te worden. Als men de zaal binnenkomt, ziet men aan de linkerzijde de vele producten, welke „Ken nemerland", „Spaarnestadtuinders" en „Tuin lust" hebben geoogst. Hierbij valt op de goede opstelling en de vele groenten.'Aan den an deren kant treft de bezoeker bij „Zonder wer ken niets" een hoorn van overvloed aan, waar uit vele lekkernijen komen. Eenige leden heb ben dwergasters gekweekt, een bloem, welke nog weinig voorkomt. „Anthony Fokker" sluit de rij met een opstelling in modernen stijl gemaakt. De leden hebben zich veel moeite getroost goed voor den dag te komen en de stand maakt een fleurigen indruk. Dan deelen we nog mee, dat in de hal van het Concertgebouw eenige zaadhandelaren ex- poseeren en in de bovenzaal geven de Voe dingsraad en de Rijkstuinbouwvoorlichtings- dienst uit Lisse inlichtingen op het gebied der voeding en het volkstuinwezen. Bovendien lichten de assistenten van dezen dienst de be zoekers in over onkruiden, kruiden, mais en tabak. Vanmorgen waren de leden der jury druk in de weer; hun indruk was als volgt: gouden medaille van de gemeente Haarlem voor „Eigen Tuin"; gouden medaille Haarlemsche Bond van Volkstuindersvereenigingen voor „Ons Buiten"; kleine gouden medailles „Ken- nemerland". „Zonder werken niets", „Tuin lust" en „Anthony Fokker"; verguld zilveren medaille ..Arbeid Adelt", zilveren medailles „Spaarnestadtuinders" en „Joan Maetsuycker verzilverde medaille „Schalkwijk"; bronzen medaille „Ons Buiten"; eere-prijzen: 1. „Eigen Tuin". 2 en 3 „Zonder werken niets" en „Ken nemerland"; speciale prijs voor F. Schipper met een inzending honing: getuigschriften voor groenten en fruit „Ons Buiten": bloemen „Eigen Tuin"; groenten „Kennemerland": fruit „Eigen Tuin": eervolle vermeldingen: C. G. van Tubergen's Bloembollen- en zaadhandel voor de inzending bloemen- en toe'-—uiden Hout en Plantsoenen voor de inzending ge wassen: N.V. Kweekerij Enchantress v.h. H Carlee voor de inzending dahlia's en aan den Riikstuinbouwvoorlichtingsdienst. In tegenwoordigheid van mr. A. J. Backer, commissaris der provincie en dr. A. Hiddema die het gemeentebestuur van Haarlem ver tegenwoordigde, is de tentoonstelling vanmor gen officieel geopend. De heer A. P A. Ver- koov heette als voorzitter van den Haarlem sehen Bond van Volkstuindersvereenigingen de gasten welkom waarna de heer W. G. B. Wol- da, ingenieur bij den Rijkstuinbouwvoorlich tingsdienst de openingsrede uitsprak. Hij gaf eerst een overzicht van de ontwikkeling van het volkstuinwezen in ons land. Voor het voortbestaan van het volkstuin wezen gaat het er nu om te trachten een hech te organisatie te behouden en er moet naar gestreefd worden voor de problemen, welke zich voordoen, een goede oplossing te vinden. Hiervoor zal het noodig ziin. dat nog veel werk zal moeten worden verricht. Een zeer be'ang- rijke taak is wegrrelegd ook voor de bonden en de afdeelingen. Het is echter sprekers overtui ging. dat men daar in de toekomst ook in zal Klagen en in deze meening wordt hij gesteund door de bijzondere activiteit, welke de Haar lemsche Bond met zijn afdeelingen ontwikkelt. In tijdsomstandigheden als deze is het op zich zelf al een prestatie om niettegenstaande de vele moeilijkheden, welke deze tijd mee-, brengt, zoo'n tentoonstelling tot stand te bren gen. Deze .prestatie wordt echter des te be langrijker, wanneer men bedenkt, dat de Haarlemsche Bond ook reeds verleden jaar. niettegenstaande toen zich veel moeilijkheden met de ruimte voordeden, een tentoonstelling organiseerde en dat men zich niet daardoor heeft laten afschrikken en de nieuwe onder neming met succes heeft bekroond gezien. Nadat spr. hulde aan de vele medewerkers had gebracht, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Uitvoering door dubbelmannenkwartet. Op de tentoonstelling van den Haarl. Bond van Volkstuinders-vereenigingen, welke wordt gehouden in het Gem. Concertgebouw op Vrij dag, Zaterdag en Zondag, 1, 2 en 3 September, waar een keurcollectie van groenten, fruit en bloemen is geëxposeerd, zal een dubbeL mnn- nenkwartet Zondagmiddag o.m. de volgende nummers ten gehoore brengen: Quam dilecta van Ph. Loots; Tenebrae factae sunt van Haydn; Omhoog van G. A. Heinse; L'amour van J. Massenet; Eram quasi Agnus van Pale- Ktrina; Hymne aan de muziek van L. Lachuer; Ave Maria van Jac. Arcadelt. Vrije Haarlemsche Schildersschool. Tentoonstelling van het werk der leerlingen. De Vrije Haarlemsche Schildersschool viert haar tweede lustrum met een eenvoudige maar daarom niet minder aantrekkelijke ten toonstelling van het werk der leerlingen. Eenvoud en degelijkheid, zij zijn de eigen schappen van den leider dezer kunstschool, den bekenden Haarlemschen kunstschilder Jan Visser, die in den loop der jaren het ka rakter van zijn even bescheiden als fijne artistieke persoonlijkheid ook aan den kring zijner leerlingen geschonken heeft. Als schil der en vooral als grafisch kunstenaar heeft Jan Visser's naam een vertrouwden klank. Zijn goede reputatie in de kunstwereld vordt. op deze expositie wederom door eenige zijner werken bevestigd. Wij denken in het bijzonder aan de litho van het fragment uit een reliëf aan de Boroboedoer, die in mooie fluweelen tonen gehouden is en aan de litho getiteld „Stille Nacht" met een kerstroos als symbool van den vrede in wonderlijke hel derheid te midden van het wijde winterland. Wat het werk der leerlingen betreft, spreekt het vanzelf, dat dit velerlei qualiteiten heeft. Men vindt er de eerste aarzelende pogingen 'an beginnelingen naast het positievere werk •an gevorderden. Een uitstekend figuur maakt Bert Schaap met een kleine, pittige gravure vaarop een krokodil met schubbige glanzen de huid is afgebeeld. Ook een grimmigen doodskop heeft hij met succes gegraveerd. Ongeveer hetzelfde gegeven gebruikte Sjoerd le Vries voor een litho, die tot de beste wer ken der expositie behoort. Van een mand met vruchten maakte A. Verhagen een stemmig schilderij. Ook in een litho met cactussen is Verhagen goed op dreef geweest. J. Faken is eveheen,s fijn van kleur in een mand met vruchten. Een geestigen doorkijk in de collee- tantenkamer van de St. Bavo aquarelleerde Gé Houbein. Een kloek gebouwd keukenstil leven van J. Berends trekt eveneens de aan dacht. Een fraaie, donkergetoonde aquarel van eenige flesschen en kruiken gaf René Frijling en Gemma van Zon teekende met artisticiteit een slofje met papavers. P. C. Deen toetste een vlot portret van zijn leer meester en A. de Jager toont een, paar at mosferische etsen piet treinen bij een station. Sanne van der Laan schilderde een bloemig bouquetje. Mevr. Stuart wist het profiel van een mannenkop raak te treffen en een leuke aquarel maakte zij van een meisje met vlech- <en. Van fijnen eenvoud getuigt L. N. van Woersum's stilleven met een fleschje en een appel en Anneke Lykles heeft met een char mant penseel een vaasje met een roos ge aquarelleerd. Een matroos, die ter eere van het feest een sentimenteel lied ten beste geeft werd door Mieke Lubberink grappig gety peerd. Van Erna de Vries zijn hier eenige verdienstelijke sprookjesteekeningen en van Piet Veen een viertal zorgvuldig geteekende illustraties. Wijlen ir. C. M. J. Noorlander wordt her dacht door eenige werken, waarvan wij in 't kort herinneren aan de knappe teekening met de spierpop en het teer getinte stilleven met de bierkruik en de eikenbladeren. Hiermede hebben wij uit de ruim tachtig werken een beperkten greep gedaan. De ten toonstelling blijft tot en met Dinsdag geopend. Wie haar wil zien, moet dus niet te lang wachten. JAN D. VOSKUIL. DE HEEK J. P. BOERKOEL OVERLEDEN. In den ouderdom van 81 jaar is te Haarlem overleden de heer J.P. Boerkoel, oud-directeur van den Gem. Reinigings- en Ontsmettings- dienst. De heer Boerkoel trad op 28 Mei 1881 bij de Gem. Reiniging in dienst als boekhou der. Later werd hij hoofdopzichter en op 1 Januari 1908 volgde zijn benoeming tot direc teur. Op 31 Januari 1908 werd hij tevens di recteur van den ontsmettingsdienst. Op 24 Maart 1924 werd hem eervol ontslag uit den gemeentedienst verleend. De heer Boerkoel was een bekende figuur in Gereformeerde kringen. Hij diende vele jaren de Gereformeerde Kerk van Haarlem als ouderling. Ook heeft hij zitting gehad in het bestuur van de afd. Haarlem van het voor malige Nederlandsch Werkliedenverbond „Pa trimonium". De begrafenis zal Zaterdag a.s. om 12 uur op de algemeene begraafplaats te Heemstede geschieden. FAILLISSEMENT. De rechtbank heeft in staat van faillisse ment verklaard: Rense de Vries, van beroep railwachter, Kerkweg 8, Haarlemmerliede. Rechter-commissaris: mr. J. H. P. E. Mijnssen en curator: mr. Sake C. van der Wall te Haar lem. UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. Voor de uitreiking der distributiebescheiden is het morgen Zaterdag de laatste dag. De genen, die tot heden verzuimden de beschei den in ontvangst te nemen, hebben daartoe alsdan nog de gelegenheid. „BLAUWBAARD S ACHTSTE VROUW" Het Amsterdamsch Tooneel geeft Dinsdag avond 5 September in den Stadsschouwburg de eerste opvoering van Blauwbaard'» Acht ste VrouW^ blijspel in drie bedrijven van Alfred Savoir. Spelenden zijn de dames Annie van der Lugt MelsertVan Ees, Aline Markus, Elisabeth Andersen en de heeren Cor Hermus, John Gobau, Anton Roemer, Jan van Ees, Guus Hermus, Ludzer Eringa, Floor Middag en Jan Vreeken. De regie is gevoerd door Cor Hermus. GEVONDEN VOORWERPEN. Armband, Kleene. Prinsen Bolwerk 64. Arm bandje, K. v. d Eijnde, Keizer Karelstraat 36. Bril. A. Jansen. Staringstraat 7. Geld, Meulen- beek, Hoogerwoerdstraat 38. Handkoffer, Drul- man, Marsstraat 131. Jas, Hazenberg, Pieter Kiesstraat 23. Rozenkrans. Zomerkade 139. Riem Warmerdam, A. Loosjesstraat 14. Schoentje, Bu reau van politie, Smedestraat 9. Taschje m. i. C. Visser, Kloppersingel 47. Vulpen, Kimman, Zijl- weg 60. KNOEIENDE ZUIVELHANDELAAR GESTRAFT. Vele kleintjes, zoo redeneerde de Zeven- huizensche boter- en kaashandelaar L. de Jong, maken één groote en hij sneed van elk pakje boter, dat hij bij zijn Rotterdamsche klanten bezorgde, een plakje af. Een van de afnemers, die dit bemerkte, stelde de Prijs- beheersching op de hoogte. De Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Rotterdam legde De Jong een boete van 1000 gulden op en sloot diens zaak een jaar. Gedurende die pe riode is het De Jong verboden in boter en kaas te handelen. p U DP I NGPQEPfcaSPECIAUSTEH a'HDS Ï9Q? f -.Wmwws, Het Amsterdamsch historisch Museum in het Waaggebouw is heropend. De bur gemeester van Amsterdam, de heer E. J. Voute, bekijkt de enorme gestalte van den reus Goliath. (C.N.F.-Meijer Pax c) KORT NIEUWS Bij beschikking van den Secretaris-gene raal van financiën is bepaald, dat ingezetenen verplicht zijn hun in eigendom toebehoorende en de nadien door hen verkregen obligatiën 3 pet. Portugal 1902, 1ste, 2de en 3de serie bin nen 14 dagen rechtstreeks of door tusschen- komst van een deviezenbank aan de Neder landsche Bank aan te bieden en op verlangen te verkoopen en over te dragen. Te Amsterdam is ingebroken bij een goudsmid in de Rijnstraat. Een aanzienlijk getal gouden ringen en verscheidene zilveren voorwerpen namen de dieven mee, alsook alle artikelen die de goudsmid ter reparatie had ontvangen, zoodat ook de klanten ernstig ge dupeerd zijn. Te Hilversum is een 19-jarige hulparbei der der Ned. Spoorwegen, terwijl hij bezig was een seinlamp schoon te maken, door een trein aangereden. Hem werden eenige teenen afgereden, terwijl hij ook inwendige kwetsu ren opliep. Op 11 September en volgende dagen zal te Utrecht gelegenheid worden gegeven tot het afleggen van de praktische en theoretische tandheelkundige examens. Aanmelding moet geschieden vóór 4 September. Nadere inlich tingen bevat de Ned. Staatscourant van Woens dag 30 Augustus. In Zwitserland is overleden prof. dr. A. Noordtzij, rustend hoogleeraar der Rijksuni versiteit te Utrecht en in vroeger dagen een op den voorgrond tredend theoloog. Hij werd 73 jaar oud. In Den Haag was in een garage aan de Visschershavenweg de 38-jarige chauffeur D. Dijkhuizen bezig met het repareeren van een autoband. Tijdens het oppompen van den band schoot de velgring plotseling los en trof hem in het gelaat. Zijn gezicht werd volkomen open gereten. Hij werd overgebracht naar een zie kenhuis, waar hij later is overleden. Buitenland Volgens het weermachtbericht van Woens dag zijn de Amerikanen tu.schen Parijs en Reims tot staan gebracht Rouaan werd na verwoesting van de havenwerken en ar-.deie belangrijke militaire objecten prijs gegeven. Te Parijs is een aanslag op De Gauiie ge pleegd. Er is een nieuwe Hongearjcho regeering gevormd. De nieuwe minister-president is Lakatos. Binnenland. Bon 37 „Aardappelen" geeft recht op hel koopen van iy2 kg aardappelen en bon 37 van de toeslagkaart geeft recht op 1 kg gedu rende de periode van 3 tot 9 September. Reeds heden kan op dezen bon worden gekocht. Voor het verkrijgen vail tie extra-rant soenen Hongaarsche bloem v >o.r kinderen heeft men de bonnen Reserve B 70 en C 70 moeten inleveren. Schippers. d;e hiertoe geen gelegenheid hadden, kunnen op deze bonnen de bloem van 17 September af bij „Schippers- detaillisten" betrekken. Aan jeugdige personen van 418 jaar, die wegens verblijf in een ziekenhuis, evacua tiekamp of vaeantiekamp de bonnen B en C 70 niet konden inleveren, zuilen de distribu tiediensten 7 rantsoenen tarwebloem uitrei ken, indien bedoelde personen vóór 17 Sep tember naar huis teruggekeerd zijn. In de courant van gisteren zijn opgeno men de nieuwe regeling voor zeilverzorgers, alsmede de nieuwe bonaanwijzingen voor honden- en kattenbrood, voor persgas en mo torbrandstof. Stat). Mr. dr. F. S. WiMeveen, oud-administra teur ter Provinciale Griffie van Noordholland wordt op 4 September 70 jaar, KOSTBARE SCHILDERIJEN GESTOLEN TE AMSTERDAM. De brutale inbraak in een huis in de Bos boom Toussaintstraat te Amsterdam waar een meisje onder voorwendsel uit de woning werd gelokt heeft den daders een zéér aan zienlijke buit opgeleverd, n.l. vier schilderijen, waarvan twee momenteel op een waarde van circa ƒ60.000 worden geraamd, alsmede twee platina ringen, ieder bezet met vier briljan ten en twee safiersteenen. De vier gestolen schilderijen zijn een pa neel van Frans Hals, voorstellende een jon gen met twee kippen; een paneel van Adr. Brouwer (gedateerd 1624), voorstellende een rookende boer en twee schilderijen van Le- braun, waarvan het eene een boschgezicht met vrouw en kinderen en het andere een berglandschap voorstelt. 1 1 SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal ELFTALLEN VAN TYBB. Zondag a.s. zet TYBB de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan voort met wedstrijden tegen HFC. Het eerste en het tweede elftal komen op bezoek. De elftallen van TYBB zijn als volgt samengesteld: Eerste ploeg: doel Metten; achter Jansen en Huneker; midden Van der Mey, Busohman, Luiten; voor: Gerrits, Van Hiel, Snoeks, Vessies en Van Deenen. Tweede elftal: doel: Oppenkamp; achter Van Beek, Van der Eem; midden Valk, Verhallen, Ten Bosch; voor Van Berkel, Juffermans, Vernout, Verver en Schoorl. D.I.O. A.S. ZONDAG NAAR BEVERWIJK. A.s. Zondag speelt D.I.O. met het eerste, twee de, derde, junioren- en adspiranten-elftal tegen de elftallen van V.V.B. Waterpolo OM HET WATERPOLOKAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Het tournooi om het waterpolo- kampioenschap van Kring Haarlem zal a.s. Zon dagmiddag worden gehouden in de zwemvijvers GroerTendaal. De zeventallen van DWR, I-IVGB, Haarlem, Watertrappers, HPC zullen deelne men. Het tournooi geldt zoowel voor dames als voor heeren. Er zal op twee velden tegélijk worden gespeeld. Om 4 uur 30, na afloop van dit tournooi, zal in Groenendaal de beslissings wedstrijd om het waterpolokampioenschap van Nederland worden gespeeld tusschen het eerste heérenzevental van ZIAN den Haag en het Y te Amsterdam. De ploegen hebben in de competitie een gelijk aantal punten behaald. Honkbal HAARLEM TEGEN BLAUW WIT. Het groot ste gedeelte van de voor dit weekeinde vastge stelde honkbaiwedstrijden zijn naar Zaterdag verschoven, o.a. ook de ontmoeting Ajax-Scho- ten, waarin de Amsterdammers er waarschijn lijk niet in zullen slagen revanche te nemen op de 10-3 nederlaag, die in Haarlem geleden werd. Het belangrijkst is de voor Zondagochtend vast gestelde wedstrijd Haarlem-Blauw-Wit. Alleen als Ferment c.s. er in zouden slagen de ploeg van Wilders een nederlaag toe te brengen of een kostbaar punt af te snoepen, heeft H.H.C. no-g kans met een overwinning op V.V.G.A, het kampioenschap te veroveren. Zonder de S.C. Haarlem te onderschatten, rekenen wij op een Blauw-Wit zege en een kampioenschap. Terwijl de H.F.C. Haarlem nog een competi tiewedstrijd voor den boeg heeft tegen H.C.K. 2, staan voor het kampioenschap der tweede klassen de volgende ontmoetingen op het pro gramma: Kanaries-D.W.V. en Schoten 2-Water graafsmeer. Het programma luidt als volgt: Zaterdag: Eerste klasse: Ajax-Schoten (4 u.). O verg.klasse: AFC-Hilversum (4 uur) HCK- HHC 2 (3.30 uur). EDO 2-Celeritas (4.30 uur). Tweede klasse: Schoten 2-Watergraafsmeer (4.30 uur). Kanaries-DWV (4 uur). Zondag: Eerste klasse: Haarlem-Blauw Wit (10 uur). HHC-VVGA (2.30 u.). Tweede klasse: HFC Haarlem-HCK 2 (2.30 uur). RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Volkszang 7.00 BNO Nieuws. 7.15 Ochtend concert. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Gram.muz. 8.00 B NO Nieuws. 8.15 Vroolijke klanken. (Van 8.45 8.50 Voor de huïsvr.). 9.00 Haydn-Mozartconcert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Ork. Gerard Lebon. 10.45 Voor de zieken. 11.00 Ork. Dick Groeneveld en Joh. Jong, orgel. 12.00 Almanak. 12.15 Ork. Malan- do. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Ork. Gerard van Kre velen en soliste. 13.25 De wekelijksche wande ling. 13.35 Orkest Gerard van Krevelen en so liste. 13.55 Wenken voor volktuinders. 14.00 Resi dentie-orkest. 15.00 Orient-express III. 15.45 Marschmuz. 16.00 Omroeporkest. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitzending voor Nederland- sche zeelieden 17.20 Hongaarsch orkest Bandi Balogh. 18.00 BNO Politiek weekoverzicht. 18.10 Septet Ombach en soliste. 18.45 Hier W.A. Het spectrum. 1&.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Joh, Jong, orgel. 19.30 De avonturen van drie musketiers IX, luisterspel. 20.00 Wereldschlagers. 20.40 Geïllustreerd programma-overzicht. 21.00 Melodisten, solist en 10 vroolijke meisjes. Van 21.15 af alleen vcor de Radio-Centrales. 22.00 BN O Nieuws- en cult. ber. 22.15 Gram.muz. 22.30 Goed geluimde solisten. 23.1524.00 Voor dans- lustigen. HILVERSUM II, 301.5 M. 14.00 Ork. Otto Dobrindt en Herbert Groh. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Gram.muz. 16.30 Frie- sche zang. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Harmoniemuz. met koorintermezzo. 17.30 Kamermuz. van Mozart. 18.10 Omroepork. en solist. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Koor- en solistenconcert. 20.15 Boeken van inzicht. 20.30 Ork. Eduardo Bianco en Wiener Bohème Ork. 21.00 Licht klassiek avondconcert. 21.30 Piano composities van Chopin. 21.45 Avondwijding.. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr, H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2